Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren

I. T. Hansen (Josef Theodor Hansen), tilskrevet. 'Fra udgravningerne ved Pompeji'. Olie på lærred.

Warennummer: 2841368
Die Auktion ist beendet
Zuschlag: DKK 625
(EUR 84)
Schätzpreis: DKK 2.000
(EUR 269)
Zum angegebenen Preis kommen Zuschlagsgebühr und  20% Käuferprovision hinzu.
Beschreibung:
I. T. Hansen (Josef Theodor Hansen) 1848-1912, tilskrevet. 'Fra udgravningerne ved Pompeji'. Olie på lærred. Betegnet. I.T.H. Fremstår krakelleret og hårdt renset. 53 x 37 cm. (66 x 49)

Die Auktion endet:  22.01.2013 20:58:00

Transportpreise

Gebotsverlauf

Zeigen    Gebote
KundennummerDatumZeit (CET)Gebot