Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren

Ubekendt maler, 1800-tallet. Ung kvinde og to børn ved et stengærde. Olie på lærred

Warennummer: 4629590
Die Auktion ist beendet
Zuschlag: DKK 600
(EUR 80)
Schätzpreis: DKK 2.000
(EUR 268)
Zum angegebenen Preis kommen Zuschlagsgebühr und  22,5% Käuferprovision hinzu.
Beschreibung:
Ung kvinde og to børn ved et stengærde, af Ubekendt maler, 1800-tallet. Olie på lærred. Usigneret. Betegnet på blændrammen. 30,5 x 27 cm. (46 x 42 cm.)

Die Auktion endet:  02.05.2017 20:50:00
Showroom:  DK, Kolding, Trianglen

Transportpreise

Gebotsverlauf

Zeigen    Gebote
KundennummerDatumZeit (CET)Gebot