Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Sehen Sie nur deLuxe-Artikel Sehen Sie nur Artikel in der gewählten Sprache
Sehen Sie auch
Sie haben gesucht: in Bekleidung, Schuhe und Accessoires in allen aktiven Waren  Liste speichern   Suchagenten einrichten
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Dan Fashion Rulamsfrakke str. S - Damemodel
Dan Fashion Rulamsfrakke str. S - Damemodel. Dan Fashion Rulamsfrakke str. S - Damemodel. Doobeltradet. Mål: L. 83. Indvendigt ærmemål 50 cm. Brystmål. ca. 96 cm. Fremstår med brugsspor, at nævne smuds. Warennr.: 4141476 EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 13.02.2016 14:03:00 EUR 40
Hermès, scarfs, 2 st.
Hermès, scarfs, 2 st.. HERMÈS, scarfs, 2 st. "Chiens et Valets", designad av Charles Hallo för Hermès 1963, grön botten respektive "Brandebourgs", designad av Caty Latham för Hermès, 1972, mörkblå botten, 90 x 90 cm Warennr.: 4150877 EUR 162 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 13.02.2016 14:20:00
Sehen Sie mehr
Vintage Pälskappa, persian, storlek 40/42
Vintage Pälskappa, persian, storlek 40/42. Vintage Pälskappa, persian. Knäppning med hyskor, dold fickor, skärp i läder medföljer. Etikettmärkt: Körsnärsfirman Pälsen. Uppskattad storlek: 40/42. Mått: Rygglängd: 100 cm, Byst: 2 x 50 cm, Ärmens ytterlängd: 57 cm. Mindre bruksspår. Warennr.: 4132074 EUR < 125 SE, Örebro, Aspholmen 13.02.2016 15:52:00 EUR 35
Hermès, scarf
Hermès, scarf "Les Voitures a Transformation". HERMÈS, scarf "Les Voitures a Transformation", designad av Françoise De La Perriere för Hermès 1965, foulardsiden, ljusgrå/vit botten, 90 x 90 cm Warennr.: 4150909 EUR 162 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 13.02.2016 16:20:00
Sehen Sie mehr
Apples. Rejsetaske i brunt læder.
Apples. Rejsetaske i brunt læder. . Apples. Rejsetaske i brunt læder med talrige rum. Forrest to rum med lynlås. To side lommer. Indvendig med stort rum samt jakkesæt. Praktisk som "håndbagage" ved flyvning. Kraftige lynlåse. Teleskophåndtag samt hjul. H. 35. B. 45 cm. Dustbag medfølger. L. Med Teleskophåndtag 95 cm. Warennr.: 3713696

Neuware
EUR 167 DK, Helsingør, Støberivej 13.02.2016 16:30:00 EUR 134
Hermès, scarf
Hermès, scarf "Attelage en Arbalète", Ledoux. HERMÈS, scarf "Attelage en Arbalète", designad av Philippe Ledoux för Hermès 1972, foulardsiden, mossgrön/vit botten, 90 x 90 cm Warennr.: 4150915 EUR 162 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 13.02.2016 16:44:00
Sehen Sie mehr
Kris, jacka, stl. 40
Kris, jacka, stl. 40. Kris, jacka i bomull med blommönster. Knappar i pärlemor. Stl. 40. Minimalt slitage. Warennr.: 4079859 EUR < 125 SE, Stockholm, Slakthusgatan 13.02.2016 17:20:00 EUR 32
Rodebjer, byxor, stl. XL
Rodebjer, byxor, stl. XL. Rodebjer, byxor i 100% Kupro, benavslut dekorerade med svart spets. Stl. XL. Minimalt slitage. Warennr.: 4079891 EUR < 125 SE, Stockholm, Slakthusgatan 13.02.2016 17:28:00 EUR 32
Hermès, scarfs, 2 st.
Hermès, scarfs, 2 st.. HERMÈS, scarfs, 2 st. varav den ena "Tsubas", designad av Christiane Vauzelles för Hermès1971, foulardsiden, mossgrön botten, ca 90 x 90 cm Warennr.: 4150937 EUR 162 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 13.02.2016 18:08:00
Sehen Sie mehr
Pälshatt samt krage, mink sk blackross, 1960-tal (2)
Pälshatt samt krage, mink sk blackross, 1960-tal (2). Pälshatt samt krage, mink sk blackross, 1960-tal . Rund hatt med tillhörande krage som kan knäppas omlott. L 70. Hattstorl ca 56. Warennr.: 4134291 EUR < 125 SE, Norrköping, Finspångsv. 13.02.2016 18:19:00 EUR 32
Hucke, jacka, stl. 42
Hucke, jacka, stl. 42. Hucke, jacka i ull med detaljer i konstpäls. Stl. 42. Smärre slitage. Warennr.: 4079820 EUR < 125 SE, Stockholm, Slakthusgatan 13.02.2016 19:06:00 EUR 32
Canada Goose. Ladies Chilliwack Bomber Jakke, tan/ mørk beige, str. S.
Canada Goose. Ladies Chilliwack Bomber Jakke, tan/ mørk beige, str. S.. Original Canada Goose 'Ladies Chilliwack Bomber' i farven tan/ mørk beige, str. Small. Komfortabel jakke, som er udviklet med særligt Artic-materiale, der er smuds og vandafvisende samt med kraftig YKK lynlås. Fremstår ny/ ubrugt samt med certifikat. Varen er en del af Lauritz.coms store ... Warennr.: 3669659

Neuware
EUR 603 DK, Esbjerg, Oddesundvej 13.02.2016 19:18:00 EUR 121
Chanel, rak täckkappa i blå crêpe de chine
Chanel, rak täckkappa i blå crêpe de chine. CHANEL, rak täckkappa i blå crêpe de chine med svarta dushessekanter med fickor fram och guldfärgade tryckknappar med monogram i gulmetall, japonsidenfodrad, FR storlek 38, mått: övervidd 108 cm, midjevidd 110 cm, stuss 112 cm, axel/ärm 12/77 cm, ryggbredd 43 cm, hellängd mitt bak 88 cm, tillhör... Warennr.: 4150978 EUR 431 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 13.02.2016 19:32:00
Sehen Sie mehr
Marc by Marc Jacobs väska/shoulder bag
Marc by Marc Jacobs väska/shoulder bag . Marc Jacobs shoulder bag. Shoulder bag i svart skinn. Axelrem samt handtag. Detaljer i gulfärgad metall. Invändigt klädd med monogrammönstrat svartvitt tyg. Tryckknapp. Längd ca 33 cm. Höjd ca 30 cm. Dustbag. Mindre bruksrelaterat slitage. Warennr.: 4136488 EUR 270 SE, Malmö, Baltzarsgatan 13.02.2016 19:36:00 EUR 162
Jaguar Mantel von Slupinski mit CITIS-Bescheinigung.
Jaguar Mantel von Slupinski mit CITIS-Bescheinigung.. Jaguarmantel von dem Düsseldorfer Kürschner Slupinski in ca. Gr. 36. Eine CITIS-Bescheinigung für den Mantel ist beiliegend. Der Mantel wird mit 3 Knöpfen/Schlaufen verschlossen. Altersgemäße Tragespuren, kleine Reparatur am Kragen sichtbar, eine Naht am Futter (Ärmel) löst sich. Länge ab ... Warennr.: 4122357 EUR 500 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 13.02.2016 21:00:00 EUR 375
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Sort epi læder. Model Keepall 55
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Sort epi læder. Model Keepall 55 . Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Sort epi læder. Model Keepall 55. Produktionskode SP0975. B.55, H. 29, D. 26 cm. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. Udvendigt åbent siderum. Foer af sort ruskind. Nametag og Dustbag medfølger. Fremstår med lette brugsspor samt enkelte ridser. Warennr.: 4146608 EUR 938 DK, Hørsholm, Vibe Alle 13.02.2016 21:00:00 EUR 590
Väst
Väst . VÄST, 1900-talets första hälft, pärbroderad, etikettmärkt "Aux Trois Quartiers Boul d de la Madeleine Paris" Warennr.: 4151040 EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 13.02.2016 21:02:00
Sehen Sie mehr
Minkpäls, svart helryckt mink st M/L
Minkpäls, svart helryckt mink st M/L. Minkpäls, svart helryckt mink. Lång, lätt utsvängd modell med trumpetärm och insticksfickor. Uppskattad storlek M/L. Mått: L 122 cm Byst 110 cm Ärm 65 cm Märkt: Havgårds Päls, Malmö. Svag röklukt, kemtvättad. Warennr.: 4118053 EUR 863 SE, Malmö, Baltzarsgatan 13.02.2016 21:05:00 EUR 378
Hermès, scarf
Hermès, scarf. HERMÈS, scarf "Eperon d'Or", designad av Henri d'Origny för Hermès 1974, foulardsiden, mörkblå botten, 90 x 90 cm Warennr.: 4151042 EUR 162 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 13.02.2016 21:06:00
Sehen Sie mehr
Yves Saint Laurent, axelbandsväska Mombasa i svart
Yves Saint Laurent, axelbandsväska Mombasa i svart. YVES SAINT LAURENT, axelbandsväska Mombasa i svart skinn med justerbart rött lackat imiterat hornhandtag, 30 x 37 x 3 cm Warennr.: 4151407 EUR 270 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 14.02.2016 10:08:00
Sehen Sie mehr
Nerzmantel ca. Gr. 40 - 42.
Nerzmantel ca. Gr. 40 - 42.. Dunkelbrauner Nerzmantel des Kürschners Triton. 4-facher Haken-Ösenverschluss, Kragen mit extra Haken, 2 Außentaschen. Ca. Maße: Länge: 114 cm, Schulterbreite: 45 cm, Ärmelinnenlänge: 35 cm, Saumweite: 190 cm. Ca. Gr. 40 - 42 Warennr.: 4109182 EUR 450 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 14.02.2016 11:00:00 EUR 300
Pelzjacke Shadow-Fuchs - ca. Gr. 40
Pelzjacke Shadow-Fuchs - ca. Gr. 40. Pelzjacke Shadow-Fuchs, Gr. 40, 3-facher Haken-Ösenverschluss, 2 Außentaschen. Die Schulter wurde nachgebessert. Ca. Maße: Länge: 74 cm, Schulterbreite: 41 cm, Ärmelinnenlänge: 40 cm, Saumweite: 157 cm. Altersgemäße Tragespuren. Warennr.: 4087297 EUR 575 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 14.02.2016 13:40:00 EUR 375
Poncho, siden, Vietnam
Poncho, siden, Vietnam. Poncho, siden, Vietnam. Rött siden med svarta passpoaller samt snörknäppning. Broderad dekor av blommor. Framstår som ny och oanvänd. Warennr.: 4150827 EUR < 125 SE, Norrköping, Finspångsv. 14.02.2016 14:48:00 EUR 32
Apples Business/Rejsetaske i rødbrunt læder.
Apples Business/Rejsetaske i rødbrunt læder.. Apples Business/Rejsetaske i kraftig rødbrunt læder med talrige rum. Rum b.la med plads til mobiltelefon, penne, og kreditkort. Jakkesæt, ipad m.m. Kraftige lynlåse. Teleskophåndtag samt hjul. H. 38. B. 40 d. 26 cm. L. Med Teleskophåndtag 103 cm. Dustbag medfølger Warennr.: 3713837

Neuware
EUR 167 DK, Helsingør, Støberivej 14.02.2016 14:50:00 EUR 134
2 Trachtenjacken Resi Hammerer (2)
2 Trachtenjacken Resi Hammerer (2). Zwei Trachtenjacken von Resi Hammerer aus 100 % Schurwolle. Einreihig geknöpft. Kurze, kastig geschnittene Passform. Vorne mit Taschen. Hellgraue Jacke Gr. 38 (Schulterweite ca. 46 cm, Länge ca. 56 cm), anthrazitfarbene Jacke 40 (Schulterweite ca. 46 cm, Länge ca. 54 cm). Normale ... Warennr.: 4015784 EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 14.02.2016 15:32:00 EUR 45
Päls i vinröd infärgad klippt kanin med rävkrage
Päls i vinröd infärgad klippt kanin med rävkrage. PÄLS, i vinröd infärgad klippt kanin med rävkrage och knäppning med hyska och hake, ca storlek 40-42 Warennr.: 4151496 EUR 270 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 14.02.2016 17:00:00
Sehen Sie mehr
Handknuten matta, Indo  Azerbadjan 170x240 cm
Handknuten matta, Indo Azerbadjan 170x240 cm. Handknuten matta, Indo Azerbadjan. Ull på bomullsvarp. Jämt bruksslitage. 170x240 cm Warennr.: 4148249 EUR 129 SE, Malmö, Baltzarsgatan 14.02.2016 17:30:00 EUR 35
Hermès, scarf,
Hermès, scarf, "Grand Largue", Pierre Péron. HERMÈS, scarf, "Grand Largue", designad av Pierre Péron för Hermès 1979, foulardsiden, nougatfärgad botten, 90 x 90 cm Warennr.: 4151520 EUR 162 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 14.02.2016 18:44:00
Sehen Sie mehr
Kirgisische Männertracht Mantel und Hut (2)
Kirgisische Männertracht Mantel und Hut (2). Langer Mantel aus schwarzem Samtkord mit goldfarbener Stickerei und dazu passender Hut aus Filz mit schwarzer Samtkrempe. Original kirgisische Tracht. Länge Mantel: ca. 215 cm, Schulterbreite ca. 60 cm. Weit geschnittene Passform (2). Warennr.: 4145760 EUR 140 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 14.02.2016 18:52:00 EUR 45
Mantel/ Dufflecoat Hamsterfell Resi Hammerer
Mantel/ Dufflecoat Hamsterfell Resi Hammerer. Damenmantel im Dufflecoat-Stil von Resi Hammerer. A-Linienform mit Kapuze, einreihig geknöpft mit Hornknöpfen. Cremefarbener Wollstoff. Innen mit Hamsterfell. Schulterweite ca. 50 cm, Länge ca. 93 cm. Kleiner Riss im Futter innen. Warennr.: 4115686 EUR 300 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 14.02.2016 19:07:00 EUR 150
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>