Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Sehen Sie nur deLuxe-Artikel Sehen Sie nur Artikel in der gewählten Sprache
Sehen Sie auch
Sie haben gesucht: in Bekleidung, Schuhe und Accessoires in allen aktiven Waren  Liste speichern   Suchagenten einrichten
   1 2 3 4 5 6  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Louis Vuitton, Damier Ebène, 'Neverfull', dustbag och kartong
Louis Vuitton, Damier Ebène, 'Neverfull', dustbag och kartong. Louis Vuitton, Damier Ebène, 'Neverfull', dustbag och kartong. Fodrad shopper. Damier Ebène-canvas med detaljer i läder och "LV"- och "LOUIS VUITTON"-märkt guldfärgad mässing. En dragkedsförsedd innerficka och D-ring. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in Paris". Mått ca. Bredd 32 cm, höjd 29 ... Warennr.: 4347576 EUR 157 SE, Malmö, Baltzarsgatan 24.08.2016 21:51:00 EUR 325
Zwei Koffer Rimowa Modell Samba, Polycarbonat (2)
Zwei Koffer Rimowa Modell Samba, Polycarbonat (2). Zwei Polycarbonat Koffer von Rimowa, Modell Samba. Dunkelblau mit schwarzem Ecken und Alu-Rahmen. Innen blaues Textilfutter. H. 54 cm, L. 76 cm, B. 21 cm und H. 48 cm, L. 69 cm, B. 20 cm. Beide Koffer bezeichnet mit Firmenmarken. Minimale Kratzer, Bestoßungen und Gebrauchsspuren. Großer Koffer ... Warennr.: 4346376 EUR 250 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25.08.2016 10:47:00 EUR 150
Ellis Bridials brudekjole str. 38
Ellis Bridials brudekjole str. 38. Ellis Bridials brudekjole str. 38, 2-delt model med appliaktioner med perle og palietter. Brystmål ca. 90 cm. Taljemål ca. 76. Nederdel livvidde ca. 76 cm. Du er velkommen til at prøve kjolen i Showroom Odense Se stort udvalg af selskabs og brudekjoler fra ophørt butik. Find din kjole til ... Warennr.: 4259799

Neuware
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 25.08.2016 12:46:10 EUR 40
Frakke af sort/brun sælskind str. Ca. 38
Frakke af sort/brun sælskind str. Ca. 38. Jakke af sort/brun farvet sæl i str. Ca. 38. Hægtelukning, stiklommer samt hætte med kaninpels. Brunt inderfoer. Længde fra nakkesøm til nedre kant, Ca,105 cm, ærmelængde 60 cm. Brystmål. 110 cm. Fremstår med slitage, herunder kantslid på ærmer. Warennr.: 4353668 EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 25.08.2016 13:22:43 EUR 40
Dampäls, minkpäls, Vintage, 1960-tal
Dampäls, minkpäls, Vintage, 1960-tal. Dampäls, minkpäls, Vintage, 1960-tal. Brun samt svartpäls. Dubbelknäppta dekorknappar, hyskknäppning samt isticksfickor. Rygg med slejf. Storl ca 36. L 90, innerärm 34. Etikettmärkt Modepäls Nässjö. Smärre slitage. Warennr.: 4351973 EUR < 125 SE, Norrköping, Finspångsv. 25.08.2016 13:48:00 EUR 34
Pilotväska, skinn, Aeroimport, Norrköping Sweden
Pilotväska, skinn, Aeroimport, Norrköping Sweden. Pilotväska, skinn, Aeroimport, Norrköping Sweden. Bordeauxfärgat skinn men spännen i vitmetall. Invändiga fack. Cheney nyckellås med medföljande nycklar. L 46 D 19 H 33. Framstår som ny och oanvänd. Warennr.: 4311352 EUR < 125 SE, Norrköping, Finspångsv. 25.08.2016 13:50:00 EUR 31
Jacka design Tommy Hilfiger
Jacka design Tommy Hilfiger. TOMMY HILFIGER, jacka i svart- och gulprickig ull med svarta blanka knappar, storlek M Warennr.: 4369660 EUR 210 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25.08.2016 14:00:00
Sehen Sie mehr
Cape / jakke af blå ruskind, kantet med ræv, onesize
Cape / jakke af blå ruskind, kantet med ræv, onesize. Cape / jakke af blå ruskind, model med dekorative syninger, trenchelukning, lommer og stor hætte kantet med indfarvet blå ræv, str. onesize. Længde ca. 85 cm. Fremstår med brugsspor/smuds. Rensning må påregnes. Warennr.: 4354097 EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 25.08.2016 14:08:00 EUR 175
Tre kjoler, Karen Millen, Inwear og (3)
Tre kjoler, Karen Millen, Inwear og (3). Tre kjoler, Karen Millen sort kjole uden ærme med lynlås detalje foran, str. 40. Taljemål 74 cm. Brystmål ca. 90 cm. Længde ca. 95 cm. ( er lille i str. , Inwear Black ladybird str. 36. Ballonkjole i lys cremet silke med viscosefoer. Længde ca. 86 cm. og sort asymetrisk kjole fra Emphasis str. ... Warennr.: 4368032 EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 25.08.2016 14:11:57 EUR 44
Læderjakke, mrk. Veto, str. 48
Læderjakke, mrk. Veto, str. 48. Læderjakke, mrk. Veto, front med revers, lynlås og indstikslommer, str. 48 cm., L. 60 cm., ærme L. ca. 64 cm., bryst 120 cm. Fremstår med mindre brugsspor. Warennr.: 4323858 EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 25.08.2016 14:26:00 EUR 44
Apples. Weekendtaske i brunt læder
Apples. Weekendtaske i brunt læder . Apples. Weekendtaske i kraftig brunt læder. Kraftige bærehåndtag. Indvendig med stort rum samt mindre rum med lynlås. Bærerem samt dustbag medfølger. H. 30. L. 55 cm. Warennr.: 3714193

Neuware
EUR 168 DK, Helsingør, Støberivej 25.08.2016 15:00:00 EUR 134
Gucci to par solbriller (2)
Gucci to par solbriller (2). Gucci to par solbriller.To par Gucci solbriller i orginal hardcase etui medfølgende pudseklud. Fremstår med minimal brugsslitage (2) Warennr.: 4370985 EUR 202 DK, Odense, Kratholmvej 25.08.2016 16:25:00 EUR 61
Jakke i lammeskind, str. 46
Jakke i lammeskind, str. 46. Jakke i sort lammeskind, front med revers, lynlås, knapper samt indstikslommer. Str. 46. Længde fra nakkesøm til nedre kant 82 cm., ærme L. 68 cm., bryst 132 cm. Fremstår med brugsspor. Warennr.: 4323861 EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 25.08.2016 16:52:00 EUR 44
Laurèl. Fyra tröjor (4)
Laurèl. Fyra tröjor (4). Laurèl. Fyra tröjor i bomullsblandningar, 1980-90-tal, storlek 38-42. (4) Warennr.: 4340115 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 25.08.2016 17:08:00 EUR 31
Byxpress Edward Corby C1. Höjd 100 cm
Byxpress Edward Corby C1. Höjd 100 cm . Byxpress Edward Corby C1. Höjd 95 cm. Ej funktionstestad. Lauritz.com ansvarar ej för dess funktion. Warennr.: 4369538 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 25.08.2016 17:15:11 EUR 31
Apples. Rejsetaske i brunt læder.
Apples. Rejsetaske i brunt læder.. Apples. Weekendtaske i kraftig brunt læder. Kraftige bærehåndtag. Monteret med hjul samt teleskophåndtag. Forrest to små rum med lynlås. Indvendig med stort rum samt mindre rum med lynlås. dustbag medfølger. H. 30. L. 60 cm. L. Med teleskophåndtag 112 cm Warennr.: 3713664

Neuware
EUR 168 DK, Helsingør, Støberivej 25.08.2016 17:37:00 EUR 134
Apples. Weekendtaske i sort læder
Apples. Weekendtaske i sort læder . Apples. Weekendtaske i kraftig sort læder. Kraftige bærehåndtag. Indvendig med stort rum samt mindre rum med lynlås. Bærerem samt dustbag medfølger. H. 30. L. 55 cm. Warennr.: 3714209

Neuware
Minkpäls, storlek ca 42
Minkpäls, storlek ca 42. Minkpäls, storlek ca 42. Brunk mink i bit. Etikettmärkt Englunds Hälsingborg. Längd 105 cm, innerarmslängd 38 cm, bystmått ca 112 cm. Lukt av vind/källare. Warennr.: 4336837 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 25.08.2016 17:40:00 EUR 31
Vintage Pälskappa, persian, storlek 40/42
Vintage Pälskappa, persian, storlek 40/42. Vintage Pälskappa, persian. Knäppning med hyskor, dold fickor, skärp i läder medföljer. Etikettmärkt: Körsnärsfirman Pälsen. Uppskattad storlek: 40/42. Mått: Rygglängd: 100 cm, Byst: 2 x 50 cm, Ärmens ytterlängd: 57 cm. Mindre bruksspår. Warennr.: 4241116 EUR < 125 SE, Örebro, Aspholmen 25.08.2016 18:55:00 EUR 31
Karen Millen, jacka i patentläder, storlek 38
Karen Millen, jacka i patentläder, storlek 38. Karen Millen, jacka i patentläder, angiven storlek EU 42 men framstår som svensk storlek 38. Form anpassande modell med dragkedja fram. Mått: Rygglängd: 50 cm, ärmens innerlängd: 48 cm. Byst: 2 x 48 cm. Mindre bruksspår. Warennr.: 4081580 EUR < 125 SE, Örebro, Aspholmen 25.08.2016 18:56:00 EUR 31
Burberry, skuldertaske af læder model London tote
Burberry, skuldertaske af læder model London tote. Burberry, taske model London tote udført af mørkebrunt læder. Indvendigt med ternet for samt et rum og sidelommer. H. 28 cm, B. 25/30 cm. Erhvervet hos Burberry i 2013. Støvpose medfølger. Minimale brugsspor. Warennr.: 4341185 EUR 538 DK, Herlev, Dynamovej 25.08.2016 19:19:00 EUR 336
Chanel skuldertaske.
Chanel skuldertaske. . Chanel skuldertaske af sort klaveskind, med CC-logo i front. Indvendig stor rum med to lunlåslommer. Serienummer 5244257. H. 24 cm. B. 25 cm. D. 11 cm. Fremstår med få brugsspor. Warennr.: 4371475 EUR 336 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25.08.2016 19:24:00 EUR 229
Ray Ban. To par vintage 'Round' solbriller (2)
Ray Ban. To par vintage 'Round' solbriller (2). Ray Ban. To par vintage 'Round' solbriller, begge i orig. æsker. (2) Warennr.: 4370874 EUR < 125 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25.08.2016 19:34:00 EUR 104
Marc Jacobs. Börs/Kuvertväska
Marc Jacobs. Börs/Kuvertväska. Marc Jacobs. Börs/Kuvertväska. Jeanstyg med bokstäver. Dragkedja med blå plastpärla märkt "Marc Jacobs". Två fronfickor en i plast resp en med dragkedja. Invändigtfoder i mörk textil med blommor och plakett "Marc Jacobs". Made in Indonesia.14x25 cm.Mindre bruksslitage, smuts. Warennr.: 4049592 EUR < 125 SE, Malmö, Baltzarsgatan 25.08.2016 19:40:00 EUR 34
Diverse militærudrustning, hjelme, signalveste, rygsæk m.m.
Diverse militærudrustning, hjelme, signalveste, rygsæk m.m.. Diverse militær udrustning tysk, engelsk og dansk bestående af stor rygsæk af kraftigt camouflagelærred h.ca.60 cm, 2 hjelme, feltflaske, kedeldragt str.50, 1 bordeaux baret str.8, grøn bomuldsbaret str.60, fire camouflage kasketter af bomuld 2 str. samt 58 og 59, Helly Hansen vindjakke str.54, ... Warennr.: 4343240 EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25.08.2016 19:46:00 EUR 44
Mulberry, messenger skuldertaske model Milton
Mulberry, messenger skuldertaske model Milton. Mulberry, Skuldertaske model Milton af mauve og brunt skind samt beslag af messing. Front med to lommer, indvendigt med et rum samt sidelommer heraf en med lynlås. . H. 36 L. 39 cm. Fremstår med lette brugsspor. Warennr.: 4354367 EUR 161 DK, Herlev, Dynamovej 25.08.2016 19:52:00 EUR 215
Balenciaga, kort bikerjakke af læder, str. 38
Balenciaga, kort bikerjakke af læder, str. 38. Balenciaga, kort bikerjakke af sort glat læder, front med lynlås og lommer. L. 52 cm, bryst. 90 cm, ærme. 63 cm. Mrk. str. 40 svarende til ca. str. 38. Warennr.: 4355223 EUR 672 DK, Herlev, Dynamovej 25.08.2016 19:54:00 EUR 262
Gucci taske udført i brunt læder
Gucci taske udført i brunt læder. Gucci taske udført i brunt læder. Delvis præget med Gucci logoer og bånd af velour. Foran et forgyldt logo og kæder med nøgle til taskelås. Dobbelte hanke. Mål: H. 23 cm. 27x20 cm. Dustbag og certificat medfølger. Fremstår med brugsspor. Warennr.: 4371024 EUR 242 DK, Odense, Kratholmvej 25.08.2016 19:55:00 EUR 81
Chanel, Schultertasche Modell 'Boy Brick'
Chanel, Schultertasche Modell 'Boy Brick'. Chanel, Schultertasche Modell 'Boy Brick' aus rosa Leder. Front aus Kunststoff mit Details aus oxidiertem Metall. Innen mit einem Fach sowie kleinerer Seitentasche. H. 12 cm, B. 15 cm, T. 4,5 cm. Originalverpackung sowie Karte inkl. Warennr.: 4344552 EUR 2.689 DK, Herlev, Dynamovej 25.08.2016 20:00:00 EUR 1.022
Chanel, längeres Kleid, Gr. 36/38
Chanel, längeres Kleid, Gr. 36/38. Chanel, längeres Kleid aus leicht transparenter Seide mit Silberfäden genäht. Knopfverschluss hinten. L. 125 cm, Brust 100 cm. Gr. 36/38. Aus der Herbst/Winter Kollektion 2014/15. Minimale Gebrauchsspuren, Ärmelloch des Futters jedoch mit kleinerem Riss. Warennr.: 4355296 EUR 1.345 DK, Herlev, Dynamovej 25.08.2016 20:02:00 EUR 498
 1 2 3 4 5 6  >>