Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Sehen Sie nur deLuxe-Artikel Sehen Sie nur Artikel in der gewählten Sprache
Sehen Sie auch
Sie haben gesucht: in Bekleidung, Schuhe und Accessoires in allen aktiven Waren  Liste speichern   Suchagenten einrichten
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Brudekjole str. 40
Brudekjole str. 40. Tredelt brudekjole af hvid polyester Str 40. Overdel med perlebroderi, samt lynlås i ryg. Glat underdel med synlig tyl forneden. Taljemål ca. 80 cm. Brystmål: ca 85 cm. Matchende skuldersjal med perlebroderi medfølger. Kjolen er ny og ubrugt Warennr.: 3763749

Neuware
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 27.04.2015 14:02:00 EUR 40
Brudekjole. Str 36
Brudekjole. Str 36. Todelt brudekjole af elfenbensfarvet polyester Str 38. Mrk. Ohtava. Overdel med blomsterbroderi, samt snøre i ryg. Glat underdel. Taljemål ca. 68 cm. Brystmål: ca 75 cm. Kjolen er ny og ubrugt. Modelfoto Warennr.: 3802536

Neuware
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 27.04.2015 14:02:00 EUR 40
Brudekjole Str. 40
Brudekjole Str. 40. Brudekjole i hvid polyester. Str 40. Mrk. Magic M Front med perlebroderi på yderlag af tyl. Smalle skulderstropper med perlebesætning. Brystmål: 80 cm. Kjolen er ny og ubrugt. Ekstra perler medfølger. Warennr.: 3710907

Neuware
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 27.04.2015 14:18:00 EUR 40
Rolex Datejust
Rolex Datejust. ROLEX, armbandsur, ca 1991, Datejust, guld / stål, automatiskt urverk, jubileelänk, safirglas, urtavla med 10 briljanter, datum, cal: 3135, verk nr: 545514, ref:16233, serie nr: L972495, inkl. cert och instruktionsbok Warennr.: 3811353 EUR 1.705 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27.04.2015 14:44:00
Sehen Sie mehr
Samling nye brudekjoler samt sjaler. (40)
Samling nye brudekjoler samt sjaler. (40). Samling tyve nye brudekjoler ass. modeller samt tyve sjaler. Mærke såsom Lissa, Poly, Dollar mm. Fremstår som nye. (40) Warennr.: 3798801 EUR 1.340 DK, Herning, Engdahlsvej 27.04.2015 14:45:50 EUR 402
Herr trenchcoats, Lefford (3)
Herr trenchcoats, Lefford (3). Trenchcoats, Leeford, av herrmodell, 2 st i beige och 1 i svart, bomull blend, märkta: Lefford, 2 beige storlek 32", svart storlek 34", Motsvara svensk storlek 42 samt 44. (XS/S) Bruksslitage. (3) Warennr.: 3803216 EUR < 125 SE, Örebro, Aspholmen 27.04.2015 15:03:00 EUR 32
Von Dutch. 25 par sko (25)
Von Dutch. 25 par sko (25). 25 par Von Dutch sneakers i assorterede størrelser. Udstillingsmodeller. (25) Warennr.: 3809970

Neuware
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 27.04.2015 15:05:00 EUR 70
Parti børnetøj (ca. 100 stk)
Parti børnetøj (ca. 100 stk). Parti blandet børnetøj i assorterede størrelser bestående af strømpebukser, sweatshirts, badedragter, t-shirts, bodystockings m.fl. (ca. 100 stk) Warennr.: 3801225

Neuware
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 27.04.2015 15:20:00 EUR 67
Brudekjole Str 36
Brudekjole Str 36. Todelt brudekjole af hvid polyester Str 36. Mrk. Ohtava. Overdel med blomsterbroderi, samt snøre i ryg. Glat underdel. Taljemål ca. 62 cm. Brystmål: ca 70 cm. Kjolen er ny og ubrugt. Modelfoto Warennr.: 3710905

Neuware
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 27.04.2015 15:22:00 EUR 40
Håndtaske, Louis Vuitton, model 'Sac Plat'
Håndtaske, Louis Vuitton, model 'Sac Plat'. Louis Vuitton, håndtaske, model Sac Plat, af mongram canvas. H. 37 cm B. 35 cm D. 9 cm. Fremstår med brugsspor Warennr.: 3807305 EUR 241 DK, Roskilde, Store Hedevej 27.04.2015 15:22:00 EUR 221
Brudekjole Str 38
Brudekjole Str 38. Todelt brudekjole af elfenbensfarvet polyester Str 38. Mrk. Ohtava. Overdel med blomsterbroderi, samt snøre i ryg. Glat underdel. Taljemål ca. 75 cm. Brystmål: ca 80 cm. Kjolen er ny og ubrugt. modelfoto Warennr.: 3811476

Neuware
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 27.04.2015 15:42:00 EUR 40
Baume Mercier damarmbandsur i 18 k guld
Baume Mercier damarmbandsur i 18 k guld . BAUME MERCIER, 18 k guld, damarmbandsur, 1980/90-tal, mekaniskt urverk (manuell), cal: BM 777, boett nr: 1091330. 38410, inkl. originaletui, instruktionsbok samt certifikat, diameter 22 mm, vikt ca 42 g Warennr.: 3811370 EUR 1.279 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27.04.2015 16:08:00
Sehen Sie mehr
Sort Lamborghini pants samt grå Hoodie hættetrøje. Str. M (2)
Sort Lamborghini pants samt grå Hoodie hættetrøje. Str. M (2) . Sort Lamborghini pants samt grå Hoodie hættetrøje. Størrelse M (2) Warennr.: 3591677

Neuware
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 27.04.2015 16:12:00 EUR 54
Grå jakke, sort Lamborghini pants samt sort/grå Raglar. Str. S (3)
Grå jakke, sort Lamborghini pants samt sort/grå Raglar. Str. S (3). Grå jakke, sort Lamborghini pants samt sort/grå Raglar. Størrelse S (3) Warennr.: 3591933

Neuware
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 27.04.2015 16:24:00 EUR 54
Mads Bruun Collection. Par shopping Bag. (2)
Mads Bruun Collection. Par shopping Bag. (2). Mads Bruun Collection. Po shopping Bag. Udført med sort læder. Indvendig et stort rum foret med sort lærred, lille lomme med lynlås. Måler 47x38x13 cm. Warennr.: 3811590

Neuware
EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27.04.2015 16:28:52 EUR 44
Brudekjole Str 42
Brudekjole Str 42. Todelt brudekjole af hvid polyester Str 42. Mrk. Ohtava. Overdel med blomsterbroderi, samt snøre i ryg. Glat underdel. Taljemål ca. 80 cm. Brystmål: ca 80 cm. Kjolen er ny og ubrugt. Let smuds kan forekomme på grund af håndteringen Warennr.: 3803739

Neuware
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 27.04.2015 17:05:00 EUR 40
Brudekjole Str 38
Brudekjole Str 38. Tre delt brudekjole i hvid 100% Polyester. Str 38. Mrk. Ohtova. Overdel af blonde med aftagelig blomst. Glat underdel. Sjal medfølger. Taljemål ca. 60 cm. Kjolen er ny og ubrugt. Let smuds forneden af kjolen pga håndtering. Warennr.: 3710910

Neuware
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 27.04.2015 17:21:00 EUR 40
Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder
Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder. Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder. Kraftigt bærehåndtag samt skulderrem. Indvendig stort rum samt to side lommer. Teleskophåndtag samt hjul. H. 40. B. 26 cm. Dustbag medfølger. L. Med Teleskophåndtag 110 cm Warennr.: 3714010

Neuware
EUR 168 DK, Helsingør, Støberivej 27.04.2015 18:12:00 EUR 141
Herrock, enligt uppgift Mea, i mörkgråmelerad ull
Herrock, enligt uppgift Mea, i mörkgråmelerad ull . HERROCK, enligt uppgift Mea, i mörkgråmelerad ull fodrad med sobel, dold knäppning, mått: övervidd 112 cm, hellängd mitt bak 110 cm Warennr.: 3811398 EUR 426 SE, Stockholms Auktionsverk Online 27.04.2015 18:16:00
Sehen Sie mehr
Grå jakke, sort Lamborghini pants samt sort/grå Raglar. Str. M (3)
Grå jakke, sort Lamborghini pants samt sort/grå Raglar. Str. M (3). Grå jakke, sort Lamborghini pants samt sort/grå Raglar. Størrelse M (3) Warennr.: 3591948

Neuware
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 27.04.2015 18:27:00 EUR 40
Seidensticker, 9 st herrskjortor (9)
Seidensticker, 9 st herrskjortor (9). Seidensticker, 9 st herrskjortor. Storlek 43-44. Warennr.: 3813474 EUR < 125 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 27.04.2015 18:38:00 EUR 43
Päls, mink, stlk ca 38
Päls, mink, stlk ca 38. Päls, mink, stlk ca 38. Pälskappa i minkbit. Fickor på sidorna. Knäppes med hyskor. Invändigt fodrad. Rygglängd ca 107 cm. Ärminnerlängd ca 38 cm. Åldersrelaterat bruksslitage. Warennr.: 3797988 EUR < 125 SE, Norrköping, Finspångsv. 27.04.2015 18:39:00 EUR 35
Dolce & Gabbana, Mayla, Acne, See by Chloé, Calvin Klein. Sju par jeans. Storlek 36 (7)
Dolce & Gabbana, Mayla, Acne, See by Chloé, Calvin Klein. Sju par jeans. Storlek 36 (7). Dolce & Gabbana, svarta jeans. Mayla, gråa jeans. Acne Jeans, svarta jeans, tre par, angiven storlek 28/32-34, ett par med fläckar. See by Chloé, blå jeans, size 28. Calvin Klein, blå jeans, storlek 27. Bruksslitage. (7) Warennr.: 3812712 EUR < 125 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 27.04.2015 19:00:00 EUR 64
Louis Vuitton, rejsetaske, model Keepall 55
Louis Vuitton, rejsetaske, model Keepall 55 . Louis Vuitton, rejsetaske, model Keepall 55 af monogram kanvas med hanke og besætninger af kernelæder, stort indvendigt rum, hængelås medfølger. Serienr. M41424. Produktionsnr. MI0912. H. 31 L. 55 B. 24 cm. Fremstår med brugsspor, manglende nøgle og lettere lugtgener. Warennr.: 3814680 EUR 469 DK, Aarhus, Egå Havvej 27.04.2015 19:00:00 EUR 228
Natures Collection. Sjal af tibetansk lammeskind (2)
Natures Collection. Sjal af tibetansk lammeskind (2). Sjal, med hægtelukning, af tibetansk lammeskind med frynser i farverne grå og mørk brun fra Natures Collection Denmark. One size. (2) Warennr.: 3816137

Neuware
EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 27.04.2015 19:01:00 EUR 111
Grå jakke, sort højhalssweater samt sort tanktop. Str. S (3)
Grå jakke, sort højhalssweater samt sort tanktop. Str. S (3). Grå jakke, sort højhalssweater samt sort tanktop. Størrelse. S (3) Warennr.: 3591857

Neuware
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 27.04.2015 19:03:00 EUR 40
Ledertasche 'Brics'
Ledertasche 'Brics'. Braune Ledertasche der Manufaktur 'Brics', mit Schulterriemen, Schlüssel und Schloß vorhanden, Vorderseite mit Reissverschluss zu öffnen, an der Front extra Reissverschlussfach, innenliegender Gummizug und kleiner Reissverschlusstasche, Herstelleretikett 'Made in Italy by Brics', Unterseite mit ... Warennr.: 3812987 EUR < 125 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27.04.2015 19:07:00 EUR 45
Prada, By Zoé, Tocca, Purple Fish. Kofta, klänning, blus samt kjol. Storlek 36/38 (4)
Prada, By Zoé, Tocca, Purple Fish. Kofta, klänning, blus samt kjol. Storlek 36/38 (4). Prada, By Zoé, Tocca, Purple Fish. Kofta, klänning, blus samt kjol. Storlek 36/38. Prada, benvit kofta i ull, fläckar. Tocca, klännning i vitt. By Zoé, benvit blus i siden. Purple Fish, grå kjol i ull. (4) Warennr.: 3812717 EUR < 125 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 27.04.2015 19:10:00 EUR 35
Dampäls, mink, 1960/70-tal
Dampäls, mink, 1960/70-tal. Dampäls, mink, 1960/70-tal. Märkt Nya Nordiska Pälsaffären Karlstad. Storlek 42. L 100, innerärm 36. Bruksslitage. Warennr.: 3813520 EUR < 125 SE, Norrköping, Finspångsv. 27.04.2015 19:10:00 EUR 32
Apples. Weekendtaske i brunt læder
Apples. Weekendtaske i brunt læder . Apples. Weekendtaske i kraftig brunt læder. Kraftige bærehåndtag. Indvendig med stort rum samt mindre rum med lynlås. Bærerem samt dustbag medfølger. H. 30. L. 55 cm. Warennr.: 3714185

Neuware
EUR 168 DK, Helsingør, Støberivej 27.04.2015 19:11:00 EUR 134
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 15  >>