Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Sehen Sie nur deLuxe-Artikel Sehen Sie nur Artikel in der gewählten Sprache
Sehen Sie auch
Sie haben gesucht: in Bekleidung, Schuhe und Accessoires in allen aktiven Waren  Liste speichern   Suchagenten einrichten
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Damenschuhe, von verschiedenen nahmhaften Herstellern (10)
Damenschuhe, von verschiedenen nahmhaften Herstellern (10). 10 Paar Damenscheuhe, in den Größen 38 bis 39, verschiedene nahmhafte Hersteller, davon vier Paar von 'Carshoe' in verschiedenen farben, zwei Paar Satinpumps von 'Bally' und 'Bruno Magli', ein paar ballerinas von 'Miu Miu', Sommerballerinas von 'Emma Hope' und zwei paar Highheels von 'Prada' und ... Warennr.: 4664181 EUR 220 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22.05.2017 19:34:00 EUR 85
Cordanzug, Maßanzug von Ewald Schaich, dunkelgrün
Cordanzug, Maßanzug von Ewald Schaich, dunkelgrün. Herrenanzug , Maßanzug von Ewald Schaich, Farbe: oliv/dunkelgrün, Einreiher mit einem Knopf, durchknöpfbare lederbezogene Ärmelknöpfe, 2 aufgesetzte Pattentaschen und Brusttasche, 2 Innentaschen, Herstelleretikett 'Schaich', innen mit grauem Stoff teilgefüttert, 2 seitliche Gehschlitze, ... Warennr.: 4606561 EUR 210 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22.05.2017 19:42:00 EUR 45
Väskset, 3 delar, 'Saturn II', Samsonite (3)
Väskset, 3 delar, 'Saturn II', Samsonite (3). Väskset, 3 delar, "Saturn II", Samsonite. Resväska, kabinväska och beauty box i gråblå plast. Nycklar finns. Bruksslitage. Warennr.: 4663695 EUR < 125 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22.05.2017 19:50:00 EUR 31
Acne Studio Sophie bomberjakke med hue, Str. 38 (2)
Acne Studio Sophie bomberjakke med hue, Str. 38 (2). Acne Studio sort bomberjakke model Sophie Str. 38. To lommer udvendigt samt indvendigt. Sort lynlås. Sort hue i strik. Fremstår med let brugsspor. Rygmål 68 cm. Armmål 54/67 cm (2) Warennr.: 4657993 EUR 134 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22.05.2017 19:54:00 EUR 54
Vintage damkappa i leopard, 1960-tal. Storlek ca 40
Vintage damkappa i leopard, 1960-tal. Storlek ca 40. Vintage damkappa i leopard, 1960-tal. Pälskappa med läderinslag på ärmar. Svart foder med tryckt motiv av blomsterbuketter. Import till Sverige enligt uppgift före 1975. Pälsen inköpt hos Wasapäls i Stockholm i mitten av 1960-talet. Storlek ca 40. Längd 92 cm, innerarmslängd ca 40 cm, bystmått ca... Warennr.: 4605985 EUR 307 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22.05.2017 20:49:00 EUR 297
Loro Piana sjal i pastellfärgad cashmere
Loro Piana sjal i pastellfärgad cashmere . LORO PIANA, sjal i pastellfärgad cashmere med fransade kanter, 200 x 70 cm Warennr.: 4665332 EUR 154 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23.05.2017 10:12:00
Sehen Sie mehr
3/4 jakke af gedeskind/ruskind, i A-form ca. str. 40/42
3/4 jakke af gedeskind/ruskind, i A-form ca. str. 40/42. 3/4 jakke af sort gedeskind/ruskind, i A-form ca. str. 40/42. Model uden krave, knaplukning samt indstikslommer. L. 98 cm. Indvendigt ærmemål / med opslag på ærme ca. 44 cm. Brystmål ca. 108 cm. Minimale/små brugsspor. Warennr.: 4665878 EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 23.05.2017 11:19:37 EUR 47
Dr. Martens dame lakstøvler str. 42
Dr. Martens dame lakstøvler str. 42. Dr. Martens dame lakstøvler str. 42, dekoreret med syninge. Fremstår uden brugsspor. Warennr.: 4665875 EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 23.05.2017 13:18:00 EUR 47
Earth Collection, ca. 200 dele damebeklædning og accessories (200)
Earth Collection, ca. 200 dele damebeklædning og accessories (200). Ca. 200 dele damebeklædning, fordelt på toppe, t-shirts, bukser og nederdele, samt tørklæder, bælter mm fra Earth Collection. Ass. modeller, nuancer og str. mellem S og XXL. Bemærk at stativ medfølger ikke. The Earth Collection er miljøvenligt tøj til både voksne og børn. Tøjet er i rene ... Warennr.: 4667377

Neuware
EUR 269 DK, Odense, Kratholmvej 23.05.2017 13:35:00 EUR 195
Scholl. Ett par stövletter. Storlek 40
Scholl. Ett par stövletter. Storlek 40. Scholl. Ett par stövletter. Storlek 40. Grå mocka. Klackens höjd ca 9 cm. Medföljer originalkartong. Framstår som nya och oanvända. Warennr.: 4664934 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23.05.2017 13:53:59 EUR 31
Gianni Barbato. Stövletter med genombrutet mönster. Storlek 40
Gianni Barbato. Stövletter med genombrutet mönster. Storlek 40. Gianni Barbato. Stövletter i ljust läder med spetsig tå, genombrutet mönster. Made in Italy. Dustbag och skokartong medföljer. Angiven storlek 40. Warennr.: 4663668 EUR 205 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23.05.2017 13:54:31 EUR 31
Två par skor. Vagabond, XOX Betsey. Storlek ca 40 (2)
Två par skor. Vagabond, XOX Betsey. Storlek ca 40 (2). Två par skor. Vagabond, XOX Betsey. storlek ca 40. Betsey, beige skor i mocka med klack och sula i rågummi, storlek ca 40, framstår som nya och oanvända. Vagabond, ett par stövletter i brun mocka med träklack, klackens höjd 10,5 cm. Medföljer originalkartong, framstår som nya och oanvända. (2) Warennr.: 4664951 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23.05.2017 13:58:56 EUR 31
Gucci, axelbandsväska
Gucci, axelbandsväska. Gucci, axelbandsväska. Svart läder. Två större fack invändigt samt sidofack med dragkedja. Höjd 23 cm, bredd 34 cm. Åldersrelaterat slitage, något fuktskadad. Warennr.: 4663660 EUR 205 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23.05.2017 13:59:27 EUR 31
7 dele Masai damebeklædning str. M. 3 dele ubrugt (7)
7 dele Masai damebeklædning str. M. 3 dele ubrugt (7). 7 dele Masai damebeklædning str. M. bestående af Stribet crepet bindeskjorte, lille stribet shirt og lilla strik, samt stribet cardigan, og 3 dele ubrugt med mærkeseddel på, rosa strik cardigan, skjortejakke og tunika. (7) Warennr.: 4664748 EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 23.05.2017 14:00:00 EUR 44
Samling scarves
Samling scarves. Samling scarves. Olika märken samt material. Ca 30 st. Någon scarf med smärre fläckar. Warennr.: 4663694 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23.05.2017 14:00:01 EUR 33
Donna Karen NY. Tvådelad klänning, 100%silke (2)
Donna Karen NY. Tvådelad klänning, 100%silke (2). Donna Karen NY. Tvådelad klänning, 100% silke. Beige med brunt mönster. Byst 94 cm, längd ca 56cm och kjollängd 68 cm. (2) Warennr.: 4663655 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23.05.2017 14:09:05 EUR 31
Laurèl. Kappa
Laurèl. Kappa . Laurèl. Kappa. Randig textil i ull. Längd 98 cm, axelbredd ca 46 cm, Byst ca 110 cm. Foder lagat i sömmen. Warennr.: 4663687 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23.05.2017 14:09:53 EUR 31
2 par solglasögon (2)
2 par solglasögon (2). 2 par solglasögon. Ett par Ray-Ban med mjukt fodral, mindre repor samt smuts. Ett par Moschino med hårt fodral, mindre repor samt smuts. Warennr.: 4645207 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 23.05.2017 14:10:56 EUR 33
Levinsky pels af kanin med ræv, str. L
Levinsky pels af kanin med ræv, str. L . Levinsky. Kort pelsjakke af hvid kanin med krave af ræv, front med lynlåslukning og stiklommer, længde 58, ærmer 60 cm, bryst 108 cm, str. L (ca. 40-42). Warennr.: 4664902 EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 23.05.2017 14:21:00 EUR 47
Earth Collection, 163 dele damebeklædning og accessories (163)
Earth Collection, 163 dele damebeklædning og accessories (163). Ca. 163 dele damebeklædning, fordelt på kjoler, toppe, t-shirts, bukser og nederdele, samt tasker, bælter, hårelastikker og sko fra Earth Collection. Ass. modller, nuancer og str. mellem S og XXL. og skostr. vil kunne ligge mellem str. 36-41. Bemærk at stativ medfølger ikke. The Earth ... Warennr.: 4661320

Neuware
EUR 269 DK, Odense, Kratholmvej 23.05.2017 14:33:00 EUR 40
Carla du Nord, 3 dele damebeklædning str. 42 og XL, ene ubrugt (3)
Carla du Nord, 3 dele damebeklædning str. 42 og XL, ene ubrugt (3). Carla du Nord, 3 dele damebeklædning, bestående af limegrøn jakketrøje str. 42, samt en bred tynd stribet strik str. XL, fremstår ubrugt med mærkeseddel på. Samt en hør/bomuldsstrík cardigan str. XL. (3) Warennr.: 4664749 EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 23.05.2017 15:00:00 EUR 44
Armani. Bælte og pung (2)
Armani. Bælte og pung (2). Armani: Pung af brun læder med plads til mønter, sedler og kreditkort. Bælte af brun læder med krom spænde, længde: 97 cm. Warennr.: 4666779

Neuware
EUR 242 DK, Aalborg, Nibevej 23.05.2017 17:49:39 EUR 40
Konvolut Koffer, Stoff / Leder / Metall (2)
Konvolut Koffer, Stoff / Leder / Metall (2). Konvolut Koffer, bestehend aus: 1 kleinem Koffer aus rotbraunem Leder, verschließbar mit goldfarbenen Metallscharnieren und zwei Schlösser, Schlüssel nicht vorhanden, Maße: H. 34 cm, B. 42 cm. T. 19,5 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer, und Bestoßungen am Leder, Metall mit Oxidationsspuren, 1 großem ... Warennr.: 4582769 EUR 220 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23.05.2017 18:01:00 EUR 40
Valentino Garavani Pung og Dolce & Gabbana tegnebog
Valentino Garavani Pung og Dolce & Gabbana tegnebog. Valentino Garavani: Pung af sort læder med plads til sedler og kreditkort. Medfølges af æske. Dolce & Gabbana: Tegnebog af sort læder med gylden montering, opdelt i rum til mønter, sedler og kreditkort. Medfølges af æske. (2) Warennr.: 4666633

Neuware
EUR 376 DK, Aalborg, Nibevej 23.05.2017 18:39:00 EUR 40
YSL. Pung og bælte
YSL. Pung og bælte. YSL: Pung af præget kunstmateriale og sort læder med plads til mønter, sedler og kort. Medfølges af dustbag og æske. Prada: Bælte af brun læder med matteret spænde, længde: 105 cm. Medfølges af dustbag.(2) Warennr.: 4666634

Neuware
EUR 296 DK, Aalborg, Nibevej 23.05.2017 18:41:00 EUR 40
Chanel. Schultertasche. Modell 'Classic Flap', medium. Güldenes Lammleder
Chanel. Schultertasche. Modell 'Classic Flap', medium. Güldenes Lammleder. Chanel. Schultertasche. Modell 'Classic Flap', medium. Güldenes Lammleder. Style Code A01112. Seriennummer 2205276. B. 25,5, H. 16, T. 7,5 cm. Innen zwei Fächer mit doppelter Klappe mit Druck- bzw. CC-Verschluss, drei offene Fächer sowie dreigeteiltes Mittelfach. CC-Verschluss und Kette aus ... Warennr.: 4666531 EUR 2.419 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23.05.2017 19:00:00 EUR 564
Brun bomberjacka i mocka, Italien
Brun bomberjacka i mocka, Italien. Brun bomberjacka i mocka, Italien. Storlek ca M. Foder i polyester. Märkt AC. Längd: ca 69 cm. Innerarmslängd: ca 52 cm. Framstår som ny med etikett. Warennr.: 4660503 EUR < 125 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23.05.2017 19:08:00 EUR 31
Mulberry. Vintage håndtaske. Sort præget skind
Mulberry. Vintage håndtaske. Sort præget skind. Mulberry. Vintage håndtaske i sort præget skind. Serienummer 141542H. 13 cm, B. 23 cm, D. 3 cm. Dustbag medfølger. Fremstår med brugsspor. Warennr.: 4665947 EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 23.05.2017 19:08:00 EUR 87
Skinnjacka, Italien
Skinnjacka, Italien. Brun skinnjacka, Italien. Storlek M/L. Foder i polyester. Märkt AC. Längd: ca 87 cm. Innerarmslängd: ca 45 cm. Framstår som ny med etikett. Mindre bruksspår på skinn. Warennr.: 4660501 EUR < 125 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23.05.2017 19:09:00 EUR 33
Burberry. Herresko, 'Sneakers'
Burberry. Herresko, 'Sneakers'. Burberry. Herresko, 'Sneakers'. Kalveskind, kanvas, signaturtern. Str. 43. Fremstår med minimale brugsspor. Warennr.: 4663507 EUR < 125 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23.05.2017 19:10:00 EUR 50
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>