Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Sehen Sie nur deLuxe-Artikel Sehen Sie nur Artikel in der gewählten Sprache
Sehen Sie auch
Sie haben gesucht: in Bekleidung, Schuhe und Accessoires in allen aktiven Waren  Liste speichern   Suchagenten einrichten
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Louis Vuitton - keyhanger
Louis Vuitton - keyhanger. Louis Vuitton - keyhanger, i monogram kanvas. L. lusterbar. Fremstår med brugsspor samt delvist manglende forgyldning på hardwear. Warennr.: 4566960 EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 22.02.2017 13:06:00 EUR 54
Samling kufferter, 1900-tallet (10)
Samling kufferter, 1900-tallet (10). Samling div. kufferter af læder m.m., H. 17-42, L. 59-85, B. 40-48 cm. Hertil en mappe af læder 28 x 40 cm. 1900-tallet. Aldersrelateret slitage. (10) Warennr.: 4567031 EUR 269 DK, Roskilde, Store Hedevej 22.02.2017 13:15:00 EUR 71
Stort pati diverse modetøj
Stort pati diverse modetøj . Stort parti diverse ældre modetøj, primær dametøj. Flere dubletter med prismærker. Assorteret varianter og størrelse. Størstedelen ubrugt med prismærker/mærkater. Der kan forekomme enkelte med brugsspor samt efter opbevaring. Otte tøjtativer samt mindre kassevogn medfølger. Warennr.: 4569327 EUR 404 DK, Herlev, Dynamovej 22.02.2017 14:32:00 EUR 309
Marni långärmad rak klänning med vitt mönster
Marni långärmad rak klänning med vitt mönster. MARNI, långärmad rak klänning med vitt mönster på mörkblå botten i viskos med volang fram, IT storlek 44 Warennr.: 4569066 EUR 211 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.02.2017 14:33:00
Sehen Sie mehr
Handväska Mulberry
Handväska Mulberry. MULBERRY, handväska, England, tidigt 2000-tal, svart krokopressat skinn, rutigt foder, brickmärkt 977124, höjd ca 14, 28x10 cm, dustbag medföljer Warennr.: 4569070 EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.02.2017 15:00:00
Sehen Sie mehr
Gianfranco Ferre armring i blank vitmetall
Gianfranco Ferre armring i blank vitmetall. GIANFRANCO FERRE, armring i blank vitmetall, diameter ca 7 cm, bredd 4 cm Warennr.: 4569074 EUR 159 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.02.2017 15:12:00
Sehen Sie mehr
Par bordlamper af messing (2)
Par bordlamper af messing (2). Par bordlamper af messing, med balusterformet stamme på rund fod. H. 60 cm. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten Warennr.: 4566249 EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 22.02.2017 15:35:00 EUR 44
AC, italienske herre jakker (6)
AC, italienske herre jakker (6). AC. italienske herre jakker, 2 str. XL, 4 str. XXL. Fremstår nye og ubrugte. (6) Warennr.: 4564923 EUR 135 DK, Aarhus, Egå Havvej 22.02.2017 15:48:00 EUR 47
Louis Vuitton axelbandsväska Noé med monogram
Louis Vuitton axelbandsväska Noé med monogram. LOUIS VUITTON, axelbandsväska Noé med monogrammönster med cognacsfärgade skinndetaljer, 34 x 26 x 19 cm, justerbart axelband Warennr.: 4569087 EUR 370 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.02.2017 16:06:00
Sehen Sie mehr
Levinsky. Pelsjakke af sæl str. 42/44
Levinsky. Pelsjakke af sæl str. 42/44. Levinsky. Pelsjakke af natursæl i mønster med indfarvet sæl, hætte kantet med ræv, front med lynlås og stiklommer L. 72, bryst 120, ærme 53 cm. Ca. str. 42/44. Brugsspor på og ved lynlås. Warennr.: 4569971 EUR 135 DK, Herlev, Dynamovej 22.02.2017 16:29:49 EUR 54
Samling festskor i storlek 39/40 (4)
Samling festskor i storlek 39/40 (4). Samling festskor i storlek 39/40. . Bianco Footwear, platåskor, angiven storlek 39, oanvända. Platåskor i beige satintyg, angiven storlek 40, klackens totala höjd ca 14 cm. Jennika, platåskor med nitar, angiven storlek 39, oanvända. Graceland, svarta skor med kilklack, angiven storlek 39, ... Warennr.: 4551350 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22.02.2017 17:30:08 EUR 32
Samling handväskor
Samling handväskor. Samling handväskor. Olika modeller och tillverkare. Många med bruksslitage. Ca 25 dlr. Warennr.: 4551345 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22.02.2017 17:40:00 EUR 32
Extreme Land Vest model Liquid, Sort, str. L
Extreme Land Vest model Liquid, Sort, str. L. Extreme Land model Liquid. Lækker allround kunst dunvest fra X-Land med en fantastisk isolerende og let dunforing, der er sørger for at holde dig varm og yderst komfortabel. Med aftagelig hætte 2 sidelommer samt en praktisk indelomme. Jakken er med kunstpels af hensyn til dyrevelfærd. Str. L. ... Warennr.: 4093921

Neuware
EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 22.02.2017 17:49:24 EUR 40
Extreme Land Ternet Skijakke, str. L.
Extreme Land Ternet Skijakke, str. L.. Extreme Land Ternet Skijakke. Snowboard jakke med hætte og udvendige lommer. Farve hvid. Vind-og vandafvisende med hot-afholdelse af ren polyester fleece og kold-beskyttende membran, aftagelige briller på hætten. Str. L. Warennr.: 3708117

Neuware
EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 22.02.2017 17:50:05 EUR 40
Samling stövletter. Olika märken samt modeller (5)
Samling stövletter. Olika märken samt modeller (5). Samling stövletter. Olika märken samt modeller. Rebeca Sanver, brun mocka med dekor av sydda blommor, angiven storlek 39. Ett par rödbruna läderkängor med resår, Freedom, angiven storlek 40, bruksslitage. Ett par bruna skinnkängor med resår, angiven storlek 39, bruksslitage. Ett par svarta ... Warennr.: 4551348 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22.02.2017 18:31:00 EUR 32
Samling festskor (5)
Samling festskor (5). Samling festskor, olika modeller och märken. Svarta klackskor med rosett, Saint Galant, storlek 39, oanvända. Pura Lopez, klackskor i leopardmönster, klackens höjd 10 cm, angiven storlek 40, bruksslitage. Bronz, skor med kilklack, angiven storlek 39, smärre bruksslitage. Gianna Meliani, turkosa ... Warennr.: 4551351 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22.02.2017 19:11:00 EUR 32
Mulberry taske model Bayswater sort
Mulberry taske model Bayswater sort. Mulberry taske, model Bayswater udført af sort læder, indvendig lomme med lynlås. Senere monteret ny lås. L. 40 cm. H. 23 cm. Støvpose medfølger. Warennr.: 4570005 EUR 538 DK, Aalborg, Nibevej 22.02.2017 19:12:00 EUR 377
Bottega Veneta handväska
Bottega Veneta handväska. BOTTEGA VENETA, handväska, Intrecciato, svart, omkring 2010, nr 10190801466NE, 35x24 cm Warennr.: 4569140 EUR 264 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.02.2017 19:21:00
Sehen Sie mehr
Samling skor. Bland annat Ralph Lauren, Etienne Aigner (6)
Samling skor. Bland annat Ralph Lauren, Etienne Aigner (6). Samling skor. Bland annat Ralph Lauren, Etienne Aigner. Bland annat Ralph Lauren, svarta skinnskor. Etienne Aigner, ett par skor med snörning, angiven storlek 38,5. Olika modeller, märken, storlek. Samtliga med bruksslitage. (6) Warennr.: 4551349 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22.02.2017 19:31:00 EUR 32
Parti uldsokker (311)
Parti uldsokker (311). Parti uldsokker i størrelse 36-41. 50% uld - 30 % acrylic - 10% polyamide -10% O.F. Blandede farver. (311 par). Warennr.: 4569357

Neuware
EUR 417 DK, Herning, Engdahlsvej 22.02.2017 19:35:00 EUR 269
Samling diverse butiksinventar
Samling diverse butiksinventar. Samling butiksinventar bestående af mannequindukker samt tøjstativer af metal. Alle dele med brugsspor. Fødder til mannequindukker medfølger, Warennr.: 4569331 EUR 404 DK, Herlev, Dynamovej 22.02.2017 19:42:00 EUR 182
Nerzpelz, geschorener Nerz, 'Pearl', mit Besätzen aus Polarfuchs, Gr. 42/44
Nerzpelz, geschorener Nerz, 'Pearl', mit Besätzen aus Polarfuchs, Gr. 42/44. Nerzpelz, geschorener Nerz, 'Pearl', Gr. 42/44. Aus kleinen runden Nerzstücken genäht. Mit großem Revers aus Polarfuchs, Ärmel mit Besatz aus Polarfuchs, Taschen, hinten 26 cm Schlitz sowie Gürtel. Ärmellänge von Schulter bis Handgelenk 64 cm. Länge von Nackennaht bis Saum 98 cm. Brustmaß 110 cm.... Warennr.: 4557700 EUR 1.345 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22.02.2017 19:46:00 EUR 942
Minkpels med hætte, mahogni, str. 40, mrk. Levinsky
Minkpels med hætte, mahogni, str. 40, mrk. Levinsky. Minkpels med aftagelig hætte, mahogni, str. 40, Saga Mink, Royal Supreme Quality, Ranched Mink, mrk. Levinsky. Udstyret med turtleneck, aftagelig hætte, stiklommer, sort foer, pynteknapper og hægtelukning. Ærmelængde fra skulder til håndled 60 cm. (+ 10 cm. opslag). Længde fra nakkesøm til nedre ... Warennr.: 4568737 EUR 538 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22.02.2017 19:49:00 EUR 444
Herrkläder, North Sails, Pelle P, stl. L. (3)
Herrkläder, North Sails, Pelle P, stl. L. (3). Herrkläder i storlek L. North Sails, vit t-shirt i bomull. Pelle P, orangea shorts i bomull. Pelle P, mörkblå shorts i nylon, elastan, polyamid och polyester. Samtliga framstår nya med etiketter. Warennr.: 4562212

Neuware
EUR < 125 SE, Malmö, Baltzarsgatan 22.02.2017 19:51:00 EUR 32
Casanova Venezia Brille, Modell Simbolismo ST1, Ex. 22/1000
Casanova Venezia Brille, Modell Simbolismo ST1, Ex. 22/1000. Casanova Venezia Brille, Modell Simbolismo ST1. Metall, goldfarben mit polychromem Dekor. Mit Etui und und Metallzertifikat im Scheckkartenformat. Gesamtbreite 14,1 cm. Exemplar 22 aus einer limitierten Serie von 1000 Stück. Im Rahmen vorne innen nummeriert '22', auf dem linken Bügel innen ... Warennr.: 4504661 EUR 400 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22.02.2017 20:00:00 EUR 250
Mantel, Kurzmantel, Pelz
Mantel, Kurzmantel, Pelz. Mantel, Kurzmantel, rosa gefärbter Pelz mit Lederbesatz, Ziernähte in goldschimmernder Schlangenlederoptik, zwei mit Leder bezogenen Knöpfe, Innenfutter Satinstoff mit pastellfarbigem Muster in Rosa und Blau, , L. 106 cm - Ärmellänge 63 cm - Brustweite 52 cm. Verpackt in braunem Kleidersack aus ... Warennr.: 4502639 EUR 700 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22.02.2017 20:02:00 EUR 450
Brdr. Alex Petersen. Kurze Jacke aus grün gefärbtem Nerz
Brdr. Alex Petersen. Kurze Jacke aus grün gefärbtem Nerz. Brdr. Alex Petersen. Kurze Jacke aus grün gefärbtem Nerz, in breiten Bänder genäht, Taschen, Hakenverschluss und Zierknopf. Gr. ca. 40. L. 50 cm, Brustmaß 104 cm, Ärmellänge 27 cm. Mit wenigen Gebrauchsspuren. Warennr.: 4561710 EUR 1.345 DK, Herning, Engdahlsvej 22.02.2017 20:03:00 EUR 807
Grünstein Couture, Finnland, Wendemantel, Mantel, Leder und Pelz, wohl Kaninchen
Grünstein Couture, Finnland, Wendemantel, Mantel, Leder und Pelz, wohl Kaninchen. Grünstein Couture, Finnland, Wendemantel, Mantel / lange Jacke mit Kapuze, Leder, Stoff und grau-rotbrauner Pelz, wohl Kaninchenfell, schwarzes und braunes Wildleder, mit Lederbändern zum Verschließen und zwei seitlichen Außentaschen, innen mit Herstelleretikett, L. 116 cm - Ärmellänge 55 cm - ... Warennr.: 4502640 EUR 700 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22.02.2017 20:03:00 EUR 450
Pelzjacke aus 'Iceberg' Nerz, Gr. 40
Pelzjacke aus 'Iceberg' Nerz, Gr. 40. Pelzjacke aus 'Iceberg' Nerz-Stücken. Front mit Hakenverschluss und Taschen. L. 78 cm, Brust 110 cm, Ärmel 61 cm. Ca. Gr. 40. Warennr.: 4557404

Neuware
EUR 1.951 DK, Herlev, Dynamovej 22.02.2017 20:04:00 EUR 471
Fendi stövlar, Bronx stövlar (2)
Fendi stövlar, Bronx stövlar (2). Fendi stövlar, Bronx stövlar. Ett par stövlar, Fendi svarta med logo på skaft, angiven storlek 37. Medföljer ett par bruna skinnstövlar, Bronx, angiven storlek 40, klackens höjd ca 9,5 cm. Smärre bruksslitage. (2) Warennr.: 4551347 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22.02.2017 20:12:00 EUR 32
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 13  >>