Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Sehen Sie nur deLuxe-Artikel Sehen Sie nur Artikel in der gewählten Sprache
Sehen Sie auch
Sie haben gesucht: in Haus und Garten in allen aktiven Waren  Liste speichern   Suchagenten einrichten
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Industridammsugare Rolley BF501
Industridammsugare Rolley BF501. Industridammsugare Rolley BF501. H ca 78 cm, ca 42 x 42 cm. Framstår som ouppackade i originalförpackning. Lauritz garanterar ej funktionen. Warennr.: 4355991 EUR 262 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 31.08.2016 18:34:00 EUR 210
Kulspand, kobber samt messing, 1800-tallets slutning
Kulspand, kobber samt messing, 1800-tallets slutning. Kulspand af kobber samt messing, med indsats, korpus dekoreret med ranker. 1800-tallets slutning. H. 80 cm. Fremstår med brugsspor. Warennr.: 4377630 EUR 269 DK, Aalborg, Nibevej 31.08.2016 18:41:08 EUR 255
Sandblæsningskabine med tilbehør
Sandblæsningskabine med tilbehør. Sandblæsningskabine med tilbehør i form af pistol samt fire udskiftlige dyser i forskellig diameter. Fastmonterede kraftige gummihandsker. Rist i bunden. 220V til lys i kabinen. Aftæksstuds i siden. Str. H. 140. B. 95. D. 57 cm. Vægt 40 kg. Emballage str. 97 x 68 x 19 cm. Warennr.: 4377983

Neuware
EUR 255 DK, Helsingør, Støberivej 31.08.2016 18:47:00 EUR 202
Ram, tidigt 1900-tal
Ram, tidigt 1900-tal. Ram, tidigt 1900-tal. Bronsfärgat trä och pastillage. Innermått 110x43,5 cm. 125x60 cm. Smärre avslag. Oljemålning medföljer. Warennr.: 4376894 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 31.08.2016 18:49:00 EUR 31
Royal Copenhagen samt Georg Jensen. En stor samling julepynt (29)
Royal Copenhagen samt Georg Jensen. En stor samling julepynt (29). En stor samling julepynt bestående af; Royal Copenhagen: 16 æsker julepynt og fyrfadsstager fra 'Royal Christmas Collection', 2 æsker julepynt og en stage af porcelæn samt Georg Jensen. 4 æsker med julepynt fra 'Christmas Nordica' og seks æsker julepynt og stage fra 'Christmas Classics'. ... Warennr.: 4371858 EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 31.08.2016 18:51:00 EUR 995
LED-Lys i haven - oplys træer eller hus
LED-Lys i haven - oplys træer eller hus. Fem LED-Lys, til haven - oplys træer eller hus. Fem LED Lys med spyd dertil Duma transformer: 230V 50/60 Hz samt ledninger 3GO. 75mm. Modelfoto. Warennr.: 4363515

Neuware
EUR 269 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31.08.2016 19:01:00 EUR 148
Pape & Bolther. Winebags (2)
Pape & Bolther. Winebags (2). Pape & Bolther. Winebags i sort hhv. rødt skind. Fremstår ubrugte i original emballage. (2) Warennr.: 4377856 EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 31.08.2016 19:08:00 EUR 40
Maestri, Bosch, Fein, GeoFennel, mm. Samling værktøj. (5)
Maestri, Bosch, Fein, GeoFennel, mm. Samling værktøj. (5) . Samling værktøj. Fein skæremaskine, model FMM350Q. Brugsspor, original æske. Bosch stiksav, model GST150E. Brugsspor, original æske. Maesti sømpistol. Kraftig brugsspor, uden æske. Thermisk kikkert. Uden oplader. GeoFennel. Elektronisk vatterpas, model FL 40-3liner HP. Original æske. Uden ... Warennr.: 4374366 EUR 202 DK, Herlev, Dynamovej 31.08.2016 19:09:00 EUR 309
Unika vask af flodsten
Unika vask af flodsten. Unika vask af flodsten, med glatpoleret inderside samt hul til afløb. Ca. mål. 55x44x15 cm. Color: Riverstone. Fremstår i emballage. Warennr.: 4292414

Neuware
EUR 202 DK, Roskilde, Store Hedevej 31.08.2016 19:15:00 EUR 148
Emhætte væghængt i stål med fjernbetjening
Emhætte væghængt i stål med fjernbetjening. Emhætte væghængt i stål. Suge effekt 800 m³/t., intern motor 220/240 volt. med 3 hastigheder. Model 213B-B13G. 155 W motor, 2x1,5 w LED lys. 56 DB. Vægt ca 25 kg. Emhætten måler (HxBxD) 41 x 90 x 47 cm., skjuler til afgangsrør måler (HxBxD) 40 x 33 x 31 cm. Der medfølger diverse tilbehør. ... Warennr.: 4370799

Neuware
EUR 323 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31.08.2016 19:18:00 EUR 128
To afrikanske og orientalsk maske, 1900-tallets 2 halvdel (3)
To afrikanske og orientalsk maske, 1900-tallets 2 halvdel (3). To afrikanske masker af udskåret træ, Elfenbenskysten, Baule samt orientalsk maske, udskåret og bemalet. H. ml. 27 og 32 cm. 1900-tallets 2. halvdel. (3) Warennr.: 4372368 EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 31.08.2016 19:20:00 EUR 50
12 button-up knager betrukket med stribet Paul Smith uldstof (12)
12 button-up knager betrukket med stribet Paul Smith uldstof (12). 12 button-up knager betrukket med stribet Paul Smith uldstof. Knagerne er fremstillet som en stor knap og monteret på ophæng af hårdt kunstmateriale. Hver knap i gaveæske, komplette med ophæng. Mønstre kan variere fra billed og dupletter kan forekommer. Ø ca. 9,5 cm. (12) Warennr.: 4254325

Neuware
EUR 202 DK, Roskilde, Store Hedevej 31.08.2016 19:24:00 EUR 108
Vinreol, smedejern
Vinreol, smedejern. Vinreol af smedejern i antikstil med aflåselig dør, rigt dekoreret med blade. Plads til 53 flasker. H. 150 cm. B. 44 cm.D. 35 cm. Lås medfølger ikke. Fremstår i original emballage. Warennr.: 4208125

Neuware
EUR 336 DK, Roskilde, Store Hedevej 31.08.2016 19:26:00 EUR 161
Mogens Lassen. Tre Kubusstager (3)
Mogens Lassen. Tre Kubusstager (3). Mogens Lassen. Tre Kubus stager af sortlakeret stål. Formgivet i 1962. H. 7,5-21 cm. Brugsspor. (3) Warennr.: 4376962 EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 31.08.2016 19:28:00 EUR 134
Havemøbelsæt Saxo nonwood (7)
Havemøbelsæt Saxo nonwood (7). Havemøbler Saxo Nonwood, designet af Niels Gammelgaard. Udført i hvidlakeret aluminium med bordbrædder af lys grå nonwood, stole ligeledes med Nonwood. Mål på bord: H. 73,5 B. 90 L. 200 cm. Mål på stole. H. 87 B. 61 cm. Warennr.: 4208731

Neuware
EUR 1.049 DK, Helsingør, Støberivej 31.08.2016 19:30:00 EUR 471
Arbejdshandsker, EliteFlex (288)
Arbejdshandsker, EliteFlex (288). EliteFlex, parti på 288 arbejdshandsker. Strikhandske i nylon/lycra med nitril-belægning i håndfladen og på fingerspiderne. Silikonefri. (288) Warennr.: 4282161

Neuware
EUR 1.009 DK, Odense, Kratholmvej 31.08.2016 19:30:00 EUR 155
2 danske lammeskind, hvide (2)
2 danske lammeskind, hvide (2). 2 danske hvide / lyse lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 110x80 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken, og da det er naturskind, kan små variationer forekomme. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde... Warennr.: 4371590

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 31.08.2016 19:30:00 EUR 104
Svenska fårskinn, 2 st. Stämplade, melerade (2)
Svenska fårskinn, 2 st. Stämplade, melerade (2) . Två stora svenska fårskinn, melerade i bruna, gråa och vita nyanser.Tjock och mjuk kvalitet. Stämplade: Scandinavian sheepskin natural leather, 100 % SWEDISH ORGINAL. Mått ca 60 - 80 x 90 - 110 cm. Miljövänligt tillverkade utan användning av krom. Naturlig färg utan blekning eller infärgning. ... Warennr.: 4377516

Neuware
EUR 262 SE, Malmö, Baltzarsgatan 31.08.2016 19:31:00 EUR 105
Svenska fårskinn, 2 st. Stämplade, bruna (2)
Svenska fårskinn, 2 st. Stämplade, bruna (2). Två stora svenska fårskinn, bruna. Tjock och mjuk kvalitet. Stämplade: Scandinavian sheepskin natural leather, 100 % SWEDISH ORGINAL. Mått ca 70 - 95 x 100 - 120 cm. Miljövänligt tillverkade utan användning av krom. Naturlig färg utan blekning eller infärgning Modellbilder, avvikelser och ... Warennr.: 4355387

Neuware
EUR 262 SE, Malmö, Baltzarsgatan 31.08.2016 19:38:00 EUR 105
Brusearmatur af strøgslebet rustfristål, Bruun+Co model waterstream.
Brusearmatur af strøgslebet rustfristål, Bruun+Co model waterstream.. Brusearmatur i strøgslebet rustfristål model waterstream komplet med armatur, stang, stort brusehoved 20x20cm, samt håndbruser. Fire justererbare massagedyser. Hovedsageligt udført i strøgslebet rustfristål. Samlet højde ca. 150 cm. B. 25 Producent: Bruun+Co., Danmark. Leveres i original ... Warennr.: 3595462

Neuware
EUR 229 DK, Esbjerg, Oddesundvej 31.08.2016 19:39:00 EUR 134
Air Breeze. Atlantic nordic varmepumpe, model KCV 20-028 (2)
Air Breeze. Atlantic nordic varmepumpe, model KCV 20-028 (2). Air Breeze. Atlantic nordic varmepumpe, model KCV 20-028, med varme, aircondition, affugtning og blæsefunktion, fjernbetjening og manual medfølger. Mål på kasser: 54 x 80 x 27 og 35 x 86 x 25 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. (2 kolli) Warennr.: 4269518

Neuware
EUR 605 DK, Aarhus, Egå Havvej 31.08.2016 19:41:00 EUR 363
Gartenmöbel, Tisch mit vier Stühlen und eine Bank, weiß lackiertes Eisengestell (6)
Gartenmöbel, Tisch mit vier Stühlen und eine Bank, weiß lackiertes Eisengestell (6). Gartenmöbel, Tisch mit sechs Stühlen, weiß lackiertes Eisengestell mit gestreiftem Rücken-, Sitz- und Armlehnenpolstern sowie zusätzlichen Kissen; rechteckige Tischplatte mit Kunststoffoberfläche, offene Gitterzarge mit umlaufendem Kreisdekor, geschweifte Tischbeine aus drei Streben, eine Strebe ... Warennr.: 4376249 EUR 300 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31.08.2016 19:43:00 EUR 205
Teewagen, weiß lackiertes Eisengestell
Teewagen, weiß lackiertes Eisengestell. Teewagen, offenes weiß lackiertes Eisengestell, mit Volutendekor, zwei Etagen, untere mit Flaschenhalterungen, hinten auf zwei goldenen Rollen, vorne auf zwei größeren, goldenen Rädern, jeweils mit weißem Gummi profiliert, Maße: H. 68 cm, B. 87 cm, T. 50 cm, wenige Oxidationsspuren, ... Warennr.: 4376248 EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 31.08.2016 19:44:00 EUR 45
Haveskulptur, Løve
Haveskulptur, Løve . Haveskulptur forestillende Løve, fremstillet af frostsikret støbt stenmateriale. H. 95 cm. Vægt ca. 230 kg. Se også varernummer: 4359079 Obs: pålæsning foreligger køberen. Warennr.: 4359082

Neuware
EUR 605 DK, Roskilde, Store Hedevej 31.08.2016 19:45:00 EUR 269
Badeværelsesskab med håndvask af hvid corian, kabinet af egetræ
Badeværelsesskab med håndvask af hvid corian, kabinet af egetræ. Badeværelsesskab med håndvask af hvid corian med kabinet med skuffe fineret med egetræ, skuffesider af massiv egetræ med synlige tapsamlinger, monteret med Blumotion selvluk. H. 61, B. 80, D. 55 cm. Fremstår ny og ubrugt. Warennr.: 4379217 EUR 1.076 DK, Herlev, Dynamovej 31.08.2016 19:46:00 EUR 148
Terrassesæt, fire stole samt bord, nonwood (5)
Terrassesæt, fire stole samt bord, nonwood (5). Terrassesæt / havemøbler bestående af bord på aluminiumsstel top af Nonwood. H.76 L. 100 D. 70 cm. Fire tilhørende stole ligeledes med nonwood og aluminiumsstel. (4) Warennr.: 4231129

Neuware
EUR 403 DK, Helsingør, Støberivej 31.08.2016 19:50:00 EUR 262
Indream. Robotstøvsuger 'Intelligent Cleaning Robot' model Neato XV-15
Indream. Robotstøvsuger 'Intelligent Cleaning Robot' model Neato XV-15. Indream. Robotstøvsuger Test -og prisvindene robotstøvsuger' model Neato XV-15 RPS Teknologi – roterende 360 grader laser navigationssystem udviklet af Neato Robotics Robotten bruger laserteknologi til at danne sig et meget præcist kort over rummet herunder møbler, andre forhindringer og ... Warennr.: 4341390

Neuware
EUR 377 DK, Helsingør, Støberivej 31.08.2016 19:50:00 EUR 296
Popcornmaskine. Bordmodel
Popcornmaskine. Bordmodel . Popcorn maskine - Bordmodel af rustfrit stål samt 74 L. 56 B. 41 cm. Brugsanvisning medfølger. Fremstår i original emballage. Emballagemål: ca. 60x50x80 cm. Vægt: ca.25,5 kg. Modelfoto. Warennr.: 4377829

Neuware
EUR 242 DK, Helsingør, Støberivej 31.08.2016 19:50:00 EUR 229
Designa Køkken. Model Nordkap.
Designa Køkken. Model Nordkap.. DESIGNA køkken. Udstilingsmodel, model Nordkap. Designet og produceret i Danmark. Vejl. udsalgspris kr. 34.992,00 Se Plantegning for mål og opstilling. Bemærk: Vandhane og hvidevarer medfølger ikke. Køkkenet er monteret i udstilling i Midtjylland. Aftale om besigtigelse, samt spørgsmål ... Warennr.: 4377618

Neuware
EUR 3.093 DK, Herning, Engdahlsvej 31.08.2016 19:52:00 EUR 1.237
Kombisæt med 4 forskellige funktioner
Kombisæt med 4 forskellige funktioner . Kombisæt med kædesav, hækklipper, buskrydder med nylonsnor samt med klinge. Buskrydder funktion (nylonsnor/metalklinge), topbeskæring (kædesav) samt hækkeklipper som kan indstilles i forskellige vinkler. 2-taktsmotor til blandingsbenzin i forhold 25:1. Målebæger medfølger. Max effekt 1,65kw ved ... Warennr.: 3926529

Neuware
EUR 229 DK, Helsingør, Støberivej 31.08.2016 19:54:00 EUR 155
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >>