Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Sehen Sie nur deLuxe-Artikel Sehen Sie nur Artikel in der gewählten Sprache
Sehen Sie auch
Sie haben gesucht: in Haus und Garten in allen aktiven Waren  Liste speichern   Suchagenten einrichten
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Wittenborg kaffeautamat/varmdriksautomat
Wittenborg kaffeautamat/varmdriksautomat. Wittenborg, kaffe/varmdriksautomat, model FB 5100. Fremstår med alm. slitage. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Warennr.: 4493050 EUR 470 DK, Odense, Kratholmvej 08.12.2016 10:00:00 EUR 249
Ljusstakar 1800-talets början tema Ryssland
Ljusstakar 1800-talets början tema Ryssland . LJUSSTAKAR, 1 par, Ryssland, 1800-talets början, brännförgylld och mörkpatinerad brons, i form puttis bärande ljushållare och blomsterkrans på postament, höjd ca 32 cm Warennr.: 4495984 EUR 1.223 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 08.12.2016 10:32:00
Sehen Sie mehr
Paravant Florentiner Barock
Paravant Florentiner Barock . Paravent Florentiner Barock, 3-flügeliger aus Holz gefertigt in cognacbrauner Farbe, Dekor mit Akanthusblätter, Maße ca.: B. 150 cm, H. 176 cm, Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. Warennr.: 4465398 EUR 350 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 08.12.2016 10:33:22 EUR 250
4 kvadratiske lyse lammeskind
4 kvadratiske lyse lammeskind. 4 kvadratiske lyse lammeskind. Mål ca. 40x40 cm. (Bænk medfølger ikke) Modelfotos. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. (4) Warennr.: 4412081

Neuware
EUR 134 DK, Kolding, Trianglen 08.12.2016 11:02:00 EUR 101
Eldverktyg smide
Eldverktyg smide. ELDVERKTYG, smide, 1900-talets andra hälft, ställ med fem verktyg, höjd ca 84 cm Warennr.: 4495997 EUR 153 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 08.12.2016 11:28:00
Sehen Sie mehr
Anderssons Design. Svensktillverkade ljusstakar i svensk design (14)
Anderssons Design. Svensktillverkade ljusstakar i svensk design (14). Anderssons Design. Svensktillverkade ljusstakar i svensk design. Laserskuren lackad metall. Parti bestående av: 'God Jul ljusstake, 4-ljus, svart struktur pulverlack, H: 20 cm. 'Starfall', 4-ljus, vit struktur pulverlack, L: 23 cm. 'Starraise, 1-ljus, vit struktur pulverlack, H:23 cm. ... Warennr.: 4462931

Neuware
EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 08.12.2016 11:47:00 EUR 31
2 skandinaviske lammeskind, gyldenbrune (2)
2 skandinaviske lammeskind, gyldenbrune (2). 2 skandinaviske lammeskind - indfarvede i en rødbrun nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål er let variable men ca. 100x60 cm. Man Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. 100% naturprodukt og ... Warennr.: 4477372

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 08.12.2016 12:00:00 EUR 101
Microovn
Microovn. Microovn af aluminium med glaslåge, medfølgende instruktionsvejledning på engelsk. H.34 x 56 x d.42 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. Warennr.: 4493799 EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08.12.2016 12:57:00 EUR 118
TOTO; toiletsæde m/ skylle og tørrefunktion
TOTO; toiletsæde m/ skylle og tørrefunktion. TOTO; toiletsæde / washlet med skylle og tørre funktion. Passer på de fleste gængse toiletter. Multifunktionelt med bland andet Pre Mist hvor en vandtåge sprøjtes ud over den indvendige del af keramikken før brug, hvilket bevirker at snavs får sværere ved at hæfte. Varmtvandsdyse med individuelt ... Warennr.: 4496722

Neuware
EUR 1.344 DK, Kolding, Trianglen 08.12.2016 13:19:44 EUR 470
2 danske lammeskind, hvide (2)
2 danske lammeskind, hvide (2). 2 danske hvide / lyse lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 110x80 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken, og da det er naturskind, kan små variationer forekomme. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde... Warennr.: 4371595

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 08.12.2016 13:25:00 EUR 101
Georg Jensen. Vase, holder, P-skraber samt opslagstavler. (5)
Georg Jensen. Vase, holder, P-skraber samt opslagstavler. (5). Georg Jensen. Høj vase model Konno, H. 22,5 cm. Telefon holder, Penne holder samt Clipsholder. P-skive med isskraber. To magnetiske opslagstavler med magneter, 39x24 cm. Fremstår i original emballage på nær opslagstavler. Warennr.: 4496801 EUR < 125 DK, Esbjerg, Oddesundvej 08.12.2016 13:49:45 EUR 50
Grå stenvæg, 13. m2
Grå stenvæg, 13. m2. Stenvæg af ægte natur-skifer, 13 kvm. 100% natursten/natur-skifer til opsætning på væg. Kan benyttes både indvendigt og udvendigt. Størrelsen pr. stykke ca. 15 x 60 cm, tykkelsen er variabel 10 - 25 mm. Grå naturfarvet. Vægt ca. 500 kg, svarende til halvdelen af afbilledet palle. Pakket i små ... Warennr.: 4161781

Neuware
EUR 376 DK, Roskilde, Store Hedevej 08.12.2016 13:50:00 EUR 255
Båludstyr i hardwood og aluminium (28)
Båludstyr i hardwood og aluminium (28). Otteogtyve dele båludstyr bestående af to bålstativer, to riste, fem stegepander, tolv snobrødspinde, seks bålpander, Alle dele i alumimium og med hardwood håndtag, dog er bålpande i rustfrit stål. OBS! OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på Lauritz.com Herlev’s eksterne ... Warennr.: 4427545

Neuware
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 08.12.2016 14:14:00 EUR 97
Teppanyaki bordgrill fra TELEFUNKEN (2)
Teppanyaki bordgrill fra TELEFUNKEN (2). Stor teppanyaki bordgrill fra TELEFUNKEN. Længde 78,2 cm - Bredde 26 cm. Specifikationer: - 2-lags nonstick overflade - keramisk - Greb der ikke bliver varme - Termostat med 5 indstillinger - Olie / fedtbakke der kan tages af for tømning/rengøring - 1 meter strømkabel - 220V - Effekt på 1800 watt... Warennr.: 4397220

Neuware
EUR 269 DK, Helsingør, Støberivej 08.12.2016 15:00:00 EUR 161
Gotlandsk lammeskind - lyst
Gotlandsk lammeskind - lyst. Et Gotlandsk lammeskind. Nuance: Lys. Mål ca. 91 x 70 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. Warennr.: 4421946

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 08.12.2016 15:23:00 EUR 101
Wesco Sæt, 2 dele, gul (2)
Wesco Sæt, 2 dele, gul (2). Sæt fra Wesco bestående af: Wesco Breadboy i gul. pulverlakeret stål og rustfrit stål. 17x42 cm. Wesco toiletbørste i gul. 40,6x10,7cm Warennr.: 4017717

Neuware
EUR 242 DK, Helsingør, Støberivej 08.12.2016 15:39:00 EUR 57
Skrivbordsuppsats marmor
Skrivbordsuppsats marmor. SKRIVBORDSUPPSATS, 5 dlr, 1900-talets första hälft, marmor, detaljer i mässing, bestående skrivställ med bläckhorn, brevställ, brevkniv, sigillstamp, läskvagga, skrivställets längd ca 29 cm Warennr.: 4496059 EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 08.12.2016 15:48:00
Sehen Sie mehr
Antik brændeovn af støbejern
Antik brændeovn af støbejern. Antik brændeovn af støbejern i tre sektioner, rigt støbt med dekorationer. H. ca. 164 cm. Renoveret i 2006. Fremstår med slitage. Mangler og defekter kan forekomme. BEMÆRK må kun benyttes til dekorationsbrug da den ikke kan opfylde kravene til miljøgodkendelse for kakkel/brændeovne. Warennr.: 4488418 EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 08.12.2016 15:55:44 EUR 40
Fire store grå havekrukker i slagfast plast med UV sikring (4)
Fire store grå havekrukker i slagfast plast med UV sikring (4) . Fire store grå havekrukker. Frostsikker og UV-sikret i dobbeltsidet slagfast plast. Krukkerne er vandtætte uden bundhul. Ved udendørs anvendelse skal der bores 2 x 8 mm huller i bunden. Anvend 15-20 cm lecanødder i bunden for optimal dræn. Mål: Højde. 70 cm. Ø. 80 cm. N.B. Sækkevogn medfølger ... Warennr.: 4473419

Neuware
EUR 538 DK, Helsingør, Støberivej 08.12.2016 15:59:00 EUR 296
Hochdruckreiniger von Kraftworld
Hochdruckreiniger von Kraftworld. Hochdruckreiniger von Kraftworld, 6.5 pk benzin, 2600 psi bis max 3000 psi. incl 7 m. slangen. Lauritz.com garantiert nicht für die Funktionalität. Ausstellungsmodel. Warennr.: 4452234

Neuware
EUR 300 DE, Hamburg, Große Elbstraße 08.12.2016 16:09:00 EUR 220
Wesco digital køkkenvægt
Wesco digital køkkenvægt. Wesco digital køkkenvægt Kan max måle 5 kg. Rustfrit stål plade til afvejning, med fire sensorer. Blå LED lys i metrisk og imperial måleenheder. H. 1,5 Ø 20 cm. Præcision på 1 gram. Warennr.: 4358635

Neuware
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 08.12.2016 16:10:00 EUR 40
Brændeovn af metal, ca. 1960'erne
Brændeovn af metal, ca. 1960'erne. Brændeovn af metal på løs stand, ca. 1960'erne. Ifølge rekv. aldrig brugt, dog med rust. BEMÆRK må kun benyttes til dekorationsbrug da den ikke kan opfylde kravene til miljøgodkendelse for kakkel/brændeovne. Warennr.: 4496612 EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 08.12.2016 16:25:04 EUR 40
Anderssons Design. Svensktillverkade ljusstakar i svensk design (14). Anderssons Design. Svensktillverkade ljusstakar i svensk design. Laserskuren lackad metall. Parti bestående av: 'Cirklar' ljusstake i trä, 10-ljus, Diam: 30 cm. 2 st. 'Starraise', 1-ljus, svart struktur pulverlack, H: 23 cm. 'Rocklight', svart struktur pulverlack, Diam: 15 cm. 2 st. 'Lily... Warennr.: 4465937

Neuware
EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 08.12.2016 16:42:00 EUR 31
Arne Jacobsen for Georg Jensen. 'AJ' bestik af rustfrit stål (57)
Arne Jacobsen for Georg Jensen. 'AJ' bestik af rustfrit stål (57) . Arne Jacobsen for Georg Jensen. 'AJ' bestik af rustfrit stål, bestående af: 13 middagsgafler L. 20 cm, 12 middagsknive L. 20 cm., 13 spiseskeer L. 20 cm., 7 te skeer L. 18,5 cm, 6 mokka skeer L. 11,5 cm samt 6 pålægs gafler. Fremstår med brugsspor, herunder ridser. (57) Warennr.: 4497316 EUR 161 DK, Aalborg, Nibevej 08.12.2016 17:28:00 EUR 188
Udendørs Barbeque gasgrill
Udendørs Barbeque gasgrill . Udendørs Barbeque gasgrill i rustfri stål. 3 stk. gasblus med ialt "33.000 BTU". Kabinet med et skab. Elektrisk tænding. Integreret brødrist, Fedtbakke. 2 sideborde. Termostat i låg. Fastmonteret gasslange, dog medfølger der IKKE regulator, 4 hjul, hvoraf 2 med stop. Dansk ... Warennr.: 3926632

Neuware
EUR 269 DK, Helsingør, Støberivej 08.12.2016 17:47:00 EUR 195
Dualit 2 slice 'newgen' brødrister Lime
Dualit 2 slice 'newgen' brødrister Lime. Dualit Newgen brødrister, Toasteren kan riste enten 1 eller 2 stykker toast ad gangen, og den er derudover udstyret med optøningsfunktion samt bollerist. Brødristeren giver endvidere mulighed for at riste både tykke skiver brød samt boller eller lignende. Du justerer selv ristningsgraden vha. den... Warennr.: 4079446

Neuware
EUR 336 DK, Helsingør, Støberivej 08.12.2016 17:50:00 EUR 242
Dykpumpe med 25 meter slange
Dykpumpe med 25 meter slange. Dykpumpe mrk. Flygt Ready 4 (model nr. 2004.211.0011), med 25 meter slange Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten Warennr.: 4492140 EUR 269 DK, Helsingør, Støberivej 08.12.2016 17:51:00 EUR 148
2 Skandinaviske lyse lammeskind (2)
2 Skandinaviske lyse lammeskind (2). 2 skandinaviske lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål ca. mellem 110x80 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller ... Warennr.: 4491783

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 08.12.2016 17:53:00 EUR 101
Melitta kaffemaskine 206 (3)
Melitta kaffemaskine 206 (3). Melitta kaffemaskine til hotel og catering model 206 med filtre. Fremstår ubrugt, kaffefiltre medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3) Warennr.: 4479030 EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08.12.2016 17:55:00 EUR 44
Anderssons Design. Svensktillverkade ljusstakar i svensk design (13)
Anderssons Design. Svensktillverkade ljusstakar i svensk design (13). Anderssons Design. Svensktillverkade ljusstakar i svensk design. Laserskuren lackad metall. Parti bestående av: 'Cirklar' ljusstake i trä, 10-ljus, Diam: 30 cm. 2 st. 'Starraise', 1-ljus, röd blank lack, H: 23 cm. 'Rocklight', svart struktur pulverlack, Diam: 15 cm. 2 st. 'Lily Light, ... Warennr.: 4466012

Neuware
EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 08.12.2016 18:24:00 EUR 31
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 14  >>