Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Sehen Sie nur deLuxe-Artikel Sehen Sie nur Artikel in der gewählten Sprache
Sehen Sie auch
Sie haben gesucht: in Haus und Garten in allen aktiven Waren  Liste speichern   Suchagenten einrichten
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 21  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Ytterfoder gjutjärn
Ytterfoder gjutjärn. YTTERFODER, 1900-tal, gjutjärn, genombrutet mönster, häjd 32, 88 x 38 cm Warennr.: 4249695 EUR 216 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 01.05.2016 10:24:00
Sehen Sie mehr
Blyinfattat fönster Oaxen
Blyinfattat fönster Oaxen. BLYINFATTAT FÖNSTER, 1900-talets första hälft, flerfärgat glas med bemålat motiv av fåglar, ca 66x53 cm. PROVENIENS: Fönstret har suttit på båten Prince Van Orangiën, ett fartyg byggt 1935 i Vahali te Gendt i Holland. Prince van Orangiën var ursprungligen ett hem och kontor för en redare som segl... Warennr.: 4249697 EUR 216 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01.05.2016 10:30:00
Sehen Sie mehr
Sammenklappelig skridsikre aluminiums ramper. (2)
Sammenklappelig skridsikre aluminiums ramper. (2). Sammenklappelig skridsikre aluminiums ramper ( 2 stk ) Fuld længde 184 cm, sammenklappet mål 92 cm. 36 cm brede. Vægt 8.8 kg. Warennr.: 4175485

Neuware
EUR 348 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01.05.2016 10:57:00 EUR 141
Blyinfattat fönster Oaxen
Blyinfattat fönster Oaxen. BLYINFATTAT FÖNSTER, 1900-talets första hälft, flerfärgat glas med bemålat motiv av fåglar, ca 66x53 cm. PROVENIENS: Fönstret har suttit på båten Prince Van Orangiën, ett fartyg byggt 1935 i Vahali te Gendt i Holland. Prince van Orangiën var ursprungligen ett hem och kontor för en redare som segl... Warennr.: 4249706 EUR 216 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01.05.2016 11:06:00
Sehen Sie mehr
Bord
Bord . BORD, vril, massurbjörk, höjd ca 55 cm Warennr.: 4249719 EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01.05.2016 11:45:00
Sehen Sie mehr
Unika vask af flodsten
Unika vask af flodsten. Unika vask af flodsten, med glatpoleret inderside samt hul til afløb. Ca. mål: 42x37x15 cm. Color: Riverstone. Warennr.: 4228300

Neuware
EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01.05.2016 13:10:00 EUR 147
Tine K Home - Seks pudebetræk (6)
Tine K Home - Seks pudebetræk (6). Tine K Home - Seks pudebetræk, 2 Beige Velour mål 50x50 cm. og 2 grønne pudebetræt med velourforside 50x50 cm. Samt 2 af olivengrønt hør 50x30 cm. Bemærk at det er modelfotos, de leveres uden fyld/montering. (6) Warennr.: 4138897

Neuware
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 01.05.2016 13:23:07 EUR 44
Tine K Home - 6 pudebetræk
Tine K Home - 6 pudebetræk . Tine K Home - 6 pudebetræk, 2 30x50 cm. og 2 "pølleformede" i cremfarvet hør, samt 2 grøntstribede ca. 45x40 cm. Bemæk at det er modelfotos, sofa og fyld/montering medfølger ikke. (6) Warennr.: 4191727

Neuware
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 01.05.2016 13:26:16 EUR 40
Grå stenvæg, 13. m2
Grå stenvæg, 13. m2. Stenvæg af ægte natur-skifer, 13 kvm. 100% natursten/natur-skifer til opsætning på væg. Kan benyttes både indvendigt og udvendigt. Størrelsen pr. stykke ca. 15 x 60 cm, tykkelsen er variabel 10 - 25 mm. Grå naturfarvet. Vægt ca. 500 kg, svarende til halvdelen af afbilledet palle. Pakket i små ... Warennr.: 4161771

Neuware
EUR 375 DK, Roskilde, Store Hedevej 01.05.2016 13:55:00 EUR 255
DaneLine. Sæt på seks havestole med regulerbar ryg (6)
DaneLine. Sæt på seks havestole med regulerbar ryg (6). Daneline. Seks havestole med regulerbar ryg, der reguleres via gaspatron. Udført af pulverlakeret aluminium samt sort polyrattan med fourline flet. Sorte vandafvisende siddehynder medfølger. Mål stol: H. 46/103. B. 61. D. 67 cm. Udstillingsmodel med alm. brugsspor. Warennr.: 4207826

Neuware
EUR 469 DK, Kolding, Trianglen 01.05.2016 14:12:00 EUR 375
2 hvide danske lammeskind (2)
2 hvide danske lammeskind (2). 2 danske hvide / lyse lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 110x80 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden ... Warennr.: 4234533

Neuware
EUR 161 DK, Odense, Kratholmvej 01.05.2016 15:01:00 EUR 107
2 Skandinaviske lyse lammeskind (2)
2 Skandinaviske lyse lammeskind (2). 2 skandinaviske lammeskind - lyse. Tyk og blød kvalitet. Mål ligger ca. mellem 115x70 cm. og 125x85 cm. Modelfotos - Bemærk stol medfølger ikke. Warennr.: 4184773

Neuware
EUR 147 DK, Kolding, Trianglen 01.05.2016 15:21:00 EUR 107
Samling Vipp produkter (13)
Samling Vipp produkter (13). Samling Vipp produkter bestående af; to Vipp7 tandkrus, én Vipp270 i farven Cph Green samt fire Vipp104 håndklæder og seks Vipp103 håndklæder i farven White. (13) Warennr.: 3856467

Neuware
EUR 268 DK, Herlev, Dynamovej 01.05.2016 15:33:00 EUR 104
Klädhylla
Klädhylla . KLÄDHYLLA, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, klädstång i trä, dekor av kannelyrer, höjd ca 68, 106x33 cm Warennr.: 4249796 EUR 216 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01.05.2016 16:09:00
Sehen Sie mehr
Skålfat dryckeskanna tenn
Skålfat dryckeskanna tenn. SKÅLFAT, DYCKESKANNA, tenn, 1700- resp 1900-tal, fatets diameter ca 37, dryckeskannans höjd 22 cm Warennr.: 4249800 EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01.05.2016 16:21:00
Sehen Sie mehr
Blyinfattat fönster Oaxen
Blyinfattat fönster Oaxen. BLYINFATTAT FÖNSTER, 1900-talets första hälft, flerfärgat glas med bemålat motiv av fåglar, ca 66x53 cm. PROVENIENS: Fönstret har suttit på båten Prince Van Orangiën, ett fartyg byggt 1935 i Vahali te Gendt i Holland. Prince van Orangiën var ursprungligen ett hem och kontor för en redare som segl... Warennr.: 4249802 EUR 216 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01.05.2016 16:27:00
Sehen Sie mehr
Da'core liggestole, sort textilene stof (2)
Da'core liggestole, sort textilene stof (2). Par have liggestole / swingchair med nakkestøtte, monteret med sort textilene stof . Stel af grålakeret aluminium. Mål: H. 88 B. 78 L. 157 liggemål ca. 172,5 cm. Udleveres i 2 kasser. Mål: 100x100x16 vægt ca. 7,5 pr. kasse. (2) Warennr.: 3711949

Neuware
EUR 174 DK, Helsingør, Støberivej 01.05.2016 16:33:00 EUR 141
Stol i bambu
Stol i bambu. Stol i bambu. Brickmärkt Cerda. Sittdyna och nackkudde med dekor av blomsterlökar och blommor. Nackkudde med tyngd baktill. Höjd 122 cm, sitthöjd ca 45 cm, bredd 75 cm. Stolens stomme något anlupen. Warennr.: 4239489 EUR 216 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 01.05.2016 16:35:00 EUR 102
Kittlar koppar
Kittlar koppar. KITTLAR, 2 st, 1800-tal, koppar, längd ca 47-50 cm Warennr.: 4249807 EUR 162 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01.05.2016 16:42:00
Sehen Sie mehr
Blyinfattat fönster Oaxen
Blyinfattat fönster Oaxen. BLYINFATTAT FÖNSTER, 1900-talets första hälft, flerfärgat glas med bemålat motiv av fåglar, ca 66x53 cm. PROVENIENS: Fönstret har suttit på båten Prince Van Orangiën, ett fartyg byggt 1935 i Vahali te Gendt i Holland. Prince van Orangiën var ursprungligen ett hem och kontor för en redare som segl... Warennr.: 4249809 EUR 216 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01.05.2016 16:48:00
Sehen Sie mehr
Kandelaber
Kandelaber. KANDELABER, för 5 ljus, samtida, patinerade gulmetall, höjd 60 cm Warennr.: 4249812 EUR 162 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01.05.2016 17:03:00
Sehen Sie mehr
Hvilestol m. skammel, teak (2)
Hvilestol m. skammel, teak (2). Hvilestol med skammel 'amerika'. Udført af FSC certificeret indonesisk plantageteak. Mål på stol H. 88 B. 80 D. 103 sh. 37 cm. Mål på skammel H. 37 D. 51 B. 47cm. Havemøbler leveres i 2 originale kasser. Warennr.: 4200692

Neuware
EUR 402 DK, Helsingør, Støberivej 01.05.2016 17:15:00 EUR 214
Strandkurv, model Hornbæk blå/hvid stribet
Strandkurv, model Hornbæk blå/hvid stribet . Strandkurv, model Hornbæk blå/hvid stribet, af træ og kunstflet, med plads til to personer. Indvendig beklædning samt hynder betrukket med markisestof. Flere detaljer i form af fodstøtter og markise, mindre sidebord, samt regulerbart rygstøtte og opbevaringsrum for fodstøttter o.a. H. ca. 155 cm.... Warennr.: 4255843

Neuware
EUR 348 DK, Helsingør, Støberivej 01.05.2016 17:49:00 EUR 295
Naturfarvet stenvæg, ca. 11,88 m2
Naturfarvet stenvæg, ca. 11,88 m2 . Stenvæg af ægte natur-skifer, ca. 11,88 kvm. 100% natursten/natur-skifer til opsætning på væg. Kan benyttes både indvendigt og udvendigt. Størrelsen pr. stykke 150x600 mm, tykkelsen er variabel 10 - 25 mm. Lys naturfarvet. Vægt ca. 500 kg, svarende til halvdelen af afbilledet palle. Pakket i 18 ... Warennr.: 3937058

Neuware
EUR 335 DK, Odense, Kratholmvej 01.05.2016 18:49:00 EUR 261
Kombisæt/Multitool med 4 funktioner
Kombisæt/Multitool med 4 funktioner. Kombisæt/Multitool med kædesav, hækklipper, buskrydder med nylonsnor samt med klinge. Buskrydder funktion (nylonsnor/metalklinge), topbeskæring (kædesav) samt hækkeklipper som kan indstilles i forskellige vinkler. 2-taktsmotor til blandingsbenzin i forhold 25:1. Målebæger medfølger. Max effekt ... Warennr.: 4169225

Neuware
EUR 228 DK, Odense, Kratholmvej 01.05.2016 19:00:00 EUR 80
Sort markise 6 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Sort markise 6 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Sort markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 6 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i sort på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen eller ... Warennr.: 4117209

Neuware
EUR 938 DK, Roskilde, Store Hedevej 01.05.2016 19:20:00 EUR 831
Hængekøje, med sort canvas
Hængekøje, med sort canvas. Hængekøje udført med stel i mørkbejdset træ monteret med køje i sort canvas. Totalmål: H. 124 L. 425 B. 150 cm. Mål i indpakket tilstand: 192x40x18 cm. Warennr.: 3918298

Neuware
EUR 134 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01.05.2016 19:22:00 EUR 107
Arne Jacobsen m.fl. Cylinda Line/ Stelton. Diverse service (22)
Arne Jacobsen m.fl. Cylinda Line/ Stelton. Diverse service (22) . Arne Jacobsen m.fl. Cylinda Line/ Stelton. Vippeaskebæger, bakker, kagespade, proptrækker, ostekniv, nøddeknækker, isspand, pengeclip, termokander, sukker/flødesæt m.m. Fremstår med lettere brugsspor og ridser. (22) Warennr.: 4250261 EUR 268 DK, Aarhus, Egå Havvej 01.05.2016 19:31:00 EUR 268
Grå stenvæg, 13. m2
Grå stenvæg, 13. m2. Stenvæg af ægte natur-skifer, 13 kvm. 100% natursten/natur-skifer til opsætning på væg. Kan benyttes både indvendigt og udvendigt. Størrelsen pr. stykke ca. 15 x 60 cm, tykkelsen er variabel 10 - 25 mm. Grå naturfarvet. Vægt ca. 500 kg, svarende til halvdelen af afbilledet palle. Pakket i små ... Warennr.: 4150364

Neuware
EUR 375 DK, Roskilde, Store Hedevej 01.05.2016 19:33:00 EUR 255
Kokkeknivsæt udført af 67 lag japansk damaskus, omkring en kerne af det skarpe og hårde japanske VG10 stål
Kokkeknivsæt udført af 67 lag japansk damaskus, omkring en kerne af det skarpe og hårde japanske VG10 stål. Knivsæt udført af 67 lag japansk damascus omkring en kerne af det skarpe og hårde japanske VG-10 stål. Klingerne er hærdet til 61HRC +-1, og holder derfor skarpheden længere, og er ligeledes nemme at slibe op igen. Knivene har en lækker balance, og udført i flotte micarta skæfte. Warennr.: 4222215

Neuware
EUR 429 DK, Roskilde, Store Hedevej 01.05.2016 19:35:00 EUR 255
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 21  >>