Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Sehen Sie nur deLuxe-Artikel Sehen Sie nur Artikel in der gewählten Sprache
Sehen Sie auch
Sie haben gesucht: in Haus und Garten in allen aktiven Waren  Liste speichern   Suchagenten einrichten
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 20  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Dedon, trädgårdsgrupp 6 delar (6)
Dedon, trädgårdsgrupp 6 delar (6). Dedon, trädgårdsgrupp 6 delar. Stomme av aluminium klädd med mörk polyrattan. Bestående av: runt bord, höjd 72 cm, 120 x 120 cm. Skiva ej rak. 3 karmstolar, höjd 88 cm, bredd 58 cm, sitth 43 cm. 2 större karmstolar, höjd 90 cm, bredd 71 cm, sitth 43 cm. 1 stol med böjt armlän. Bruksslitage. (6) Warennr.: 4603037 EUR 158 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 24.03.2017 13:37:27 EUR 100
Relief Kina
Relief Kina. RELIEF, Kina, 1900-talets andra hälft, förgyllt och bemålat trä, med motiv av stridsscener, ca 65x39,5 cm Warennr.: 4602255 EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24.03.2017 13:39:00
Sehen Sie mehr
Gotlandsk lammeskind - hvidt
Gotlandsk lammeskind - hvidt . Et Gotlandsk lammeskind. Mål ca. 89x62 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. Warennr.: 4555261

Neuware
EUR 148 DK, Kolding, Trianglen 24.03.2017 14:00:00 EUR 101
Wesco affaldsspand 'Pushboy' Hvid
Wesco affaldsspand 'Pushboy' Hvid. Wesco affaldsspand 'Pushboy' 50 Liters. Wesco affaldsspand 'Pushboy', pulverlakkeret metal, i hvid, 75,5 cm. Ø. 40 cm. (inderspand H. 54 Ø 33 cm.) Leveres i original ubrudt emballage. Warennr.: 4584497

Neuware
EUR 471 DK, Helsingør, Støberivej 24.03.2017 14:06:00 EUR 336
Transportkasse i vandfast finér
Transportkasse i vandfast finér. Transportkasse i 10mm. vandfast finér og bund med aluprofil. Indvendige mål; B. 231 cm. H. 122 cm. D 10 cm. Fremstår med mindre brugsspor. Warennr.: 4520831 EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 24.03.2017 14:07:00 EUR 40
Fyra spaljeer (4)
Fyra spaljeer (4). Fyra spaljéee. För väggfäste, metall. Höjd 180 cm, bredd 61 cm. Rost. (4) Warennr.: 4591957 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 24.03.2017 14:10:00 EUR 32
Gotlandsk lammeskind - skandinavisk -  grå
Gotlandsk lammeskind - skandinavisk - grå . Et Gotlandsk lammeskind. Mål ca. 104 x 69 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. Warennr.: 4605386

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 24.03.2017 14:11:00 EUR 108
Dukar och servietter
Dukar och servietter. DUKAR, SERVIETTER, 15 dlr., jaquardvävt linne, av varierande dekor, med monogram, bestående av 3 dukar samt 12 servietter, den större duken ca 360x224 cm Warennr.: 4602264 EUR 158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24.03.2017 14:15:00
Sehen Sie mehr
6 indfarvede gedeskind (6)
6 indfarvede gedeskind (6). Seks indfarvede gedeskind, nuance: grå. Et tilfældigt målt skind måler ca. 88x62 cm. (6) Warennr.: 4605316

Neuware
EUR 175 DK, Odense, Kratholmvej 24.03.2017 14:23:00 EUR 134
Gotlandsk lammeskind - Lyst
Gotlandsk lammeskind - Lyst. Et Gotlandsk lammeskind. Nuance: Lys. Mål ca. 90 x 70 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. Warennr.: 4557470

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 24.03.2017 14:31:00 EUR 101
2 danske lammeskind, grå / grøn nuance (2)
2 danske lammeskind, grå / grøn nuance (2). 2 danske lammeskind - indfarvede i en grå/grøn nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. ( Kan variere let) Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. 100% naturprodukt og er ... Warennr.: 4582903

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 24.03.2017 14:34:00 EUR 108
2 danske lyse lammeskind (2)
2 danske lyse lammeskind (2). 2 danske lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål kan variere lidt, da det er et naturprodukt, mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ... Warennr.: 4576054

Neuware
EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 24.03.2017 14:35:00 EUR 101
2  danske lammeskind - nuance: petroleums blå (2)
2 danske lammeskind - nuance: petroleums blå (2). 2 danske lammeskind - indfarvede i en petroleum blå nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. ( Kan variere let, da det er et naturprodukt.) Man kan frit vælgfe i stakken med de rosa skind Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af ... Warennr.: 4606081

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 24.03.2017 14:41:00 EUR 114
4 kvadratiske lammeskind - lyse (4)
4 kvadratiske lammeskind - lyse (4). 4 kvadratiske lyse lammeskind. Mål ca. 40x40 cm. (Bænk medfølger ikke) Modelfotos. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig Warennr.: 4520081

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 24.03.2017 14:43:00 EUR 101
2 danske lammeskind - Gyldne
2 danske lammeskind - Gyldne. 2 skandinaviske lammeskind - indfarvede i en rødbrun / gylden nuance. Tyk og blød kvalitet. Mål ca. 95x60 cm. Mål kan variere let. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. 100% naturprodukt ... Warennr.: 4555889

Neuware
EUR 148 DK, Kolding, Trianglen 24.03.2017 14:57:00 EUR 108
Ask med lock tenn
Ask med lock tenn. ASK MED LOCK, tenn, 1930-tal, cylinderformad, lockknopp i bakelit, innehållande spelmarker i olika färger, 1936, höjd ca 5,5 cm, diameter ca 11 cm Warennr.: 4602280 EUR < 125 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24.03.2017 15:09:00
Sehen Sie mehr
Sika. Par liggestole (2)
Sika. Par liggestole (2). Sika. Par liggestole af sort vedligeholdelsesfri fiber, vejrbestandige, monteret på hjul. Medfølges af nakkepuder. H: 88 cm. Let brugspræg. (2) Warennr.: 4600298 EUR 202 DK, Aalborg, Nibevej 24.03.2017 15:16:25 EUR 390
Vasketøjstønde 'Barrel', Bambus 2 stk.
Vasketøjstønde 'Barrel', Bambus 2 stk.. To stk. bambus vasketøjstønder, model 'barrel' højglans lakeret hvid. Den store H. 70 cm Ø 35 cm. Den lille H. 60 cm Ø 30,5 cm. Leveres i original indpakning. Warennr.: 4274855

Neuware
EUR 269 DK, Helsingør, Støberivej 24.03.2017 15:24:00 EUR 134
Fågelbur
Fågelbur. Fågelbur. Trä samt metall. 1900-tal. Höjd ca 50 cm. Slitage. Warennr.: 4601048 EUR < 125 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 24.03.2017 15:24:00 EUR 32
Glasparti/afskærmning med skydedør. Større glasparti med gående del
Glasparti/afskærmning med skydedør. Større glasparti med gående del. Glasparti/afskærmning med skydedør. Større glasparti med gående del. Fast del udført af hærdet, matteret 10 mm. glas, bestående af tre partier á 1250 mm. Gående del af klart, hærdet 10 mm. glas. Skydedøren er tophængt i alukassette, styr i bund/mod gulv. Fast del fastgjort i top og bund med ... Warennr.: 4602445 EUR 1.345 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24.03.2017 15:30:00 EUR 87
2 danske lyse XL Lammeskind (2)
2 danske lyse XL Lammeskind (2). 2 danske lyse XL lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål er let variable, der er tale et naturprodukt, men mål er ca. mellem 130X80 cm. og 120x75 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ... Warennr.: 4556841

Neuware
EUR 202 DK, Odense, Kratholmvej 24.03.2017 15:34:00 EUR 134
10 fisk af udskåret træ, Java. (10)
10 fisk af udskåret træ, Java. (10). 10 fisk af udskåret og delvist bejdset træ. Java. H. 31-32 cm. Enkelte mindre revner. (10) Warennr.: 4601529 EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 24.03.2017 15:34:00 EUR 40
2 danske XL lammeskind - Lyse (2)
2 danske XL lammeskind - Lyse (2). 2 danske lyse XL lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål er let variable, der er tale et naturprodukt, men mål er ca. mellem 130X80 cm. og 120x75 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ... Warennr.: 4585171

Neuware
EUR 202 DK, Kolding, Trianglen 24.03.2017 15:38:00 EUR 134
Et bøjleophæng af teaktræ samt bøjler (17)
Et bøjleophæng af teaktræ samt bøjler (17). Et bøjleophæng af teaktræ og 16 bøjler i polyuethan, design af Lars Mathiesen. Fremstillede hos Årslev Polymere-industri. L. 80 cm. D. 25 cm. Fremstår med minimale brugsspor, dog enkelte rustpletter på bøjler. (17) Warennr.: 4592257 EUR 269 DK, Odense, Kratholmvej 24.03.2017 15:42:00 EUR 44
Automatisk svingportåbner til dobbeltlåget smedejernsport
Automatisk svingportåbner til dobbeltlåget smedejernsport. Smedejerns automatik til dobbeltlåget smedejernsport. Model 1102. 230V / 50 Hz. Motor 24 V DC. 385 mm sving. Fart 16 mm/s. Max vægt: 200 kg. Max bredde på port 300 cm. To portåbnere, to fjernbetjeninger samt en strømstyring. Fremstår i original emballage med engelsk manual. Mål H. 18 L. 89... Warennr.: 4517463

Neuware
EUR 403 DK, Helsingør, Støberivej 24.03.2017 16:02:00 EUR 350
Väggtextil, Sydostasien
Väggtextil, Sydostasien. Väggtextil, Sydostasien. Dekor av figurer, djur, växtlighet. Textilens mått ca 134x133 cm, yttermått ca 156x156 cm. Textilen med skador samt lagningar. Warennr.: 4590286 EUR 420 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 24.03.2017 16:04:00 EUR 158
Dukar servietter
Dukar servietter. DUKAR, SERVIETTER, 15 dlr, jaquardvävt linne, varierande dekor, med monogram, bestående av 5 dukar samt 10 servietter, den största dukens mått ca 300x160 cm Warennr.: 4602301 EUR 158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24.03.2017 16:18:00
Sehen Sie mehr
Kay Bojesen og ESA. Tallerkner af teak og palisander (22)
Kay Bojesen og ESA. Tallerkner af teak og palisander (22) . Kay Bojesen. 10 tallerkner af teak, stemplet Kay Bojesen Copyright Denmark Ø 19,5 cm. Brugsspor. ESA. 12 tallerkner af palisander, stemplet ESA Rosewood Denmark. (22) Warennr.: 4601912 EUR 269 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24.03.2017 16:36:00 EUR 148
Anderssons Design. ca 160 st. ljuslyktor i stål (160)
Anderssons Design. ca 160 st. ljuslyktor i stål (160). Anderssons Design. Ca 160 st. Svensktillverkade ljuslyktor i stål, svensk design. Laserskuren lackad metall. I förpackningar. Grå- och svartlackerade. Diam: ca 17 cm. Utlämnas på pall. Warennr.: 4571668

Neuware
EUR 315 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 24.03.2017 16:43:00 EUR 168
Jens Harald Quistgaard. Vinkøler og isspand af teaktræ (2)
Jens Harald Quistgaard. Vinkøler og isspand af teaktræ (2) . Jens Harald Quistgaard 1919-2008. Isspand / vinkøler af stavlimet teaktræ med låg, indsats af plast, stemplet Dansk Designs Denmark IHQ, H. 39 cm. Brugsspor, mindre hak på kant. Isspand af teaktræ med låg, indsats af plast. Stemplet Dansk Designs Denmark IHQ, H. 14,5 Ø 23 cm. Brugsspor.(2) Warennr.: 4601364 EUR 202 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24.03.2017 17:31:00 EUR 155
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 20  >>