Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Sehen Sie nur deLuxe-Artikel Sehen Sie nur Artikel in der gewählten Sprache
Sehen Sie auch
Sie haben gesucht: in Haus und Garten in allen aktiven Waren  Liste speichern   Suchagenten einrichten
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 18  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Saxar 4 st.
Saxar 4 st.. SAXAR, 4 st.,18/1900-tal, längd ca 20-35 cm Warennr.: 3739295 EUR 161 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01.03.2015 10:10:00
Sehen Sie mehr
Hængestol, sort kædeflettet polyrattan.
Hængestol, sort kædeflettet polyrattan.. En hængestol af kædeflettet pollyrattan, stel af sort bemalet stål, samt hynder betrukket med sort nanobehandlet stof. (vejrbestandigt). H. 195 B. 100 cm. Warennr.: 3440074

Neuware
EUR 255 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01.03.2015 10:56:00 EUR 168
VERKTYG 17/1800-tal
VERKTYG 17/1800-tal. ÄLDRE VERKTYG, diverse, 15 st., 17/1800-tal, trä och metall, sannolikt Belgien, olika storlek Warennr.: 3739312 EUR 214 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01.03.2015 11:10:00
Sehen Sie mehr
Gonggong
Gonggong. GONGGONG, 1900-tal, fötter i form av lejontassar, knopp i fom av stiliserat löv, höjd 43 Warennr.: 3739323 EUR 161 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01.03.2015 11:45:00
Sehen Sie mehr
Køkken armatur i moderne design. Sortforkromet.
Køkken armatur i moderne design. Sortforkromet. . Køkken armatur i moderne design. Model XL Gastro. Sort forkromet messing med sort bakkelit håndtag, højde indstilling, drejbar tud samt aftagelig hånd bruser. Leveres i original emballage mål: 80x32x8 cm. Producent: Bruun Co. Amaturet er VA godkendt. http://godkendtevandhaner.dk/ Warennr.: 3693861

Neuware
EUR 235 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01.03.2015 11:48:00 EUR 201
Bamboosleep. To sæt sengetøj samt dobbeltlagen.
Bamboosleep. To sæt sengetøj samt dobbeltlagen.. Bamboosleep. To sengesæt samt dobbeltlagen. Klassiske hvide jacquard striber. Satinvævning udført i 70% bambus og 30% bomuld. Æskerne indeholder: 4 dynebetræk 140 x 200. (kan forlænges til 220 cm.) med lynlåslukning. 4 pudebetræk 60 x 63 cm. med spejlkant og lynlåslukning. 2 ... Warennr.: 3683731

Neuware
EUR 228 DK, Helsingør, Støberivej 01.03.2015 12:00:00 EUR 174
Værktøjssæt i alu kasse, 185 dele
Værktøjssæt i alu kasse, 185 dele. Værkstøj i alukasse(rejsetaske) med hjul bestående af 185 dele, bl.a. topnøglesæt med forlængere, bidetang, skruetrækkere, el-tester, hammer, lim-pistol, målebånd, hobbykniv, bitholder inkl. 24 bits, unbrachonøgler m.m. Ialt 185 dele. CE-mærket. Warennr.: 3683729

Neuware
EUR 154 DK, Helsingør, Støberivej 01.03.2015 12:00:00 EUR 107
Ishink USA och Vinkylare
Ishink USA och Vinkylare. VINKYLARE och ISHINK med lock, 1900-tal, Vinkylaren i vitmetall, ishink i galon, plast, mässing samt märkt Kraftware 225 5th Ave N.Y.C, vinkylarens höjd 17,5, ishinkens höjd 27 cm Warennr.: 3739325 EUR 161 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01.03.2015 12:00:00
Sehen Sie mehr
Damask Collection. Hvide håndklæder af bomuld (40)
Damask Collection. Hvide håndklæder af bomuld (40). Damask Collection. 40 hvide håndklæder fremstillet af bomuld. Bomulden adskiller sig ved at have have ekstra stærke og lange silkeagtige fibre, der giver bedre blødhed, absorberingsevne og holdbarhed. Bomuldskvalitet 650 gram/kvm. Pakken består af 40 hvide håndklæder i forskellige ... Warennr.: 3732135

Neuware
EUR 402 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01.03.2015 12:01:00 EUR 281
Damask Collection, pakke sorte håndklæder.(20)
Damask Collection, pakke sorte håndklæder.(20). Damask Collection. Stor pakke sorte håndklæder fremstillet af bomuld. bomulden adskiller sig ved at have have ekstra stærke og lange silkeagtige fibre, der giver bedre blødhed, absorberingsevne og holdbarhed. Bomuldskvalitet 650 gram/kvm. Pakken består af 20 sorte håndklæder i forskellige ... Warennr.: 3731826

Neuware
EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01.03.2015 12:23:00 EUR 168
Spegel Karl Johan
Spegel Karl Johan. SPEGEL, Karl Johan, mahognyfanér, originalglas, övre fält med dekor av hopplist, ca 121x91 cm Warennr.: 3739334 EUR 161 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01.03.2015 12:25:00
Sehen Sie mehr
Cook-Well: Mini kommode m. 113 dele bestik i rustfritstål
Cook-Well: Mini kommode m. 113 dele bestik i rustfritstål. Cook-Well: Mini kommode med 113 dele bestik til tolv pers. i rustfrit stål, bestående af: 12 middagsknive, 12 gafler, 12 skeer, 12 teskeer, 12 dessertknive, 12 kaffeskeer, 12 is-skeer/dessertskeer, 12 fiskegafler, 12 kagegafler, suppe-ske, sauce-ske, serveringsske, fiskeserveringskniv samt ... Warennr.: 3124367

Neuware
EUR 168 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01.03.2015 12:31:00 EUR 111
Champagnekylare England
Champagnekylare England. CHAMPAGNEKYLARE på fot, för flera flaskor, England 1900-tal, nysilver på koppar, bukig form på rundad fot, graverad dekor av hoppande lejon, hänklar med lejonmaskaroner, stämplad Made in England Silver on Coppar RAND, höjd 20, diameter 32 cm Warennr.: 3739340 EUR 161 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01.03.2015 12:40:00
Sehen Sie mehr
Ljusramar appliquer
Ljusramar appliquer. LJUSARMAR/APPLIQUER, 4 st., Louis XV-stil, förgyllda och bronserade, längd 36, höjd 37 cm Warennr.: 3739342 EUR 161 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01.03.2015 12:50:00
Sehen Sie mehr
Køkken armatur i moderne design. Sortforkromet. . Køkken armatur i moderne design. Model XL Gastro. Sort forkromet messing med sort bakkelit håndtag, højde indstilling, drejbar tud samt aftagelig hånd bruser. Leveres i original emballage mål: 80x32x8 cm. Producent: Bruun Co. Amaturet er VA godkendt. http://godkendtevandhaner.dk/ Warennr.: 3647459

Neuware
EUR 235 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01.03.2015 12:52:00 EUR 201
Værktøj i alukasse (185 dele)
Værktøj i alukasse (185 dele). Værktøj i alukasse (rejsetaske) med hjul bestående af 185 dele, bl.a. topnøglesæt med forlængere, bidetang, skruetrækkere, hammer, lim-pistol, målebånd, hobbykniv, bitsholder inkl. 24 bits, unbrachonøgler m.m. CE-mærket. (185 dele) Warennr.: 3710538

Neuware
EUR 154 DK, Odense, Kratholmvej 01.03.2015 12:53:00 EUR 111
Brusepanel med massage, LED lys
Brusepanel med massage, LED lys. Brusepanel i strøgslebet rustfristål komplet med integreret brusehoved farve skiftende LED lys, håndbruser, samt to integrede massagedyser med LED lys. Hovedsageligt udført i koksgrå strøgslebet rustfristål, bortset fra brusedyser og enkelte mindre dele. Samlet højde ca. 161 cm. B.20 cm. ... Warennr.: 3624822

Neuware
EUR 603 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01.03.2015 13:08:00 EUR 536
Brusepanel med massage, LED lys. Brusepanel i strøgslebet rustfristål model waterfall komplet med integreret brusehoved farve skiftende LED lys, håndbruser, samt to integrede massagedyser med LED lys. Hovedsageligt udført i koksgrå strøgslebet rustfristål, bortset fra brusedyser og enkelte mindre dele. Samlet højde ca. 160 cm. ... Warennr.: 3624824

Neuware
EUR 536 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01.03.2015 13:23:00 EUR 469
Yxor
Yxor. YXOR, 5 st, olika, 18/1900-tal, sannolikt Belgien Warennr.: 3739374 EUR 161 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01.03.2015 14:15:00
Sehen Sie mehr
Vinkylare Tyskland
Vinkylare Tyskland. VINKYLARE, med hänklar, WMF (Württembergische Metalwarenfabrik) 1900-tal, vitmetall, graverad dekor av monogram samt horisontellt mönster, stämplad WMFM, höjd 20 cm Warennr.: 3739377 EUR 161 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01.03.2015 14:25:00
Sehen Sie mehr
Udendørs hængestol af flettet polyrattan, sort
Udendørs hængestol af flettet polyrattan, sort . En udendørs hængestol af flettet sort polyrattan. Bemærk ophæng mangler. Denne vare er en del af en temaauktion for Kammeradvokaten. Varen kan ikke besigtiges i Herlev. Afhentning kan ske tirsdage mellem kl. 09-18 på Rovsingsgade 68, 2100 København Ø. Kontakt: Ross.herlev@lauritz.com Warennr.: 3723031

Neuware
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 01.03.2015 14:27:00 EUR 57
Brusesæt i moderne design, udført i forkromet kobber
Brusesæt i moderne design, udført i forkromet kobber. Brusesæt i moderne minimalistisk design, komplet med armatur, stang, stort brusehoved 20x20 cm. To forskellige udskiftelige håndbrusere samt ekstra vandhane, så den evt. kan bruges over et badekar. Hovedsageligt udført i forkromet kobber, bortset fra brusehoveder og enkelte mindre dele. For mål,... Warennr.: 3698859

Neuware
EUR 174 DK, Helsingør, Støberivej 01.03.2015 14:51:00 EUR 134
Emhætte væghængt i stål med fjernbetjening
Emhætte væghængt i stål med fjernbetjening. Emhætte væghængt i stål. Suge effekt 800 m³/t., intern motor 220/240 volt. med 3 hastigheder. Model 213B-B13G. 155 W motor, 2x1,5 w LED lys. 56 DB. Vægt ca 25 kg. Emhætten måler (HxBxD) 41 x 90 x 47 cm., skjuler til afgangsrør måler (HxBxD) 40 x 33 x 31 cm. Der medfølger diverse tilbehør. ... Warennr.: 3336400

Neuware
EUR 322 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01.03.2015 15:05:00 EUR 241
Krukor (3)
Krukor (3). Krukor i set om 3 st i olika storlekar. Utförda i polyston. Mått 39x54 cm, 42x32 cm respektive 31x25 cm. Levereras i originalemballage med måtten 52x57x57 cm. (3) Warennr.: 3733094

Neuware
EUR 214 SE, Örebro, Aspholmen 01.03.2015 15:13:00 EUR 129
Daneline Havemøbler. To artwoodborde, 6 polyrattan armstole (7)
Daneline Havemøbler. To artwoodborde, 6 polyrattan armstole (7). Daneline Havemøbler bestående af: To borde med stel af pulverlakeret aluminium, bordplade af sort kunstmateriale. Mål:H. 75 B. 90x90 cm og H. 75 B. 90x150 cm. Samt Seks stabelbare havestole/armstole af vejrbestandigt sort polyrattan, kraftig model, med fourliner flet. Sorte vandafvisende ... Warennr.: 3360911

Neuware
EUR 670 DK, Esbjerg, Oddesundvej 01.03.2015 15:14:00 EUR 536
BoConcept. Interiørpakke (6)
BoConcept. Interiørpakke (6). BoConcept. Interiørpakke bestående af to 'Flash lite' pendler af petroleumsfarvet metal med underskærm af hvidt glas, H. 36 cm, rund bakke med grafisk mønster Ø 41 cm, samt tre lysestager af bøg/ lakeret bøg, H. 14 og 20 cm. (6) Denne auktion er en del af Lauritz.com temaauktion over ... Warennr.: 3698180

Neuware
EUR 335 DK, Herlev, Dynamovej 01.03.2015 15:31:00 EUR 87
Palme i kolosalkrukke ca. 300-350 cm
Palme i kolosalkrukke ca. 300-350 cm. Palme i kolosalkrukke, totalhøjde ca. 300-350 cm. Krukke i fiberbeton H. 128 cm. Ikke velegnet til udendørs brug. Foto er taget i kraftig blæsevejr, palmen er ikke så skæv som billedet illustrerer. Warennr.: 3733642 EUR 402 DK, Odense, Kratholmvej 01.03.2015 16:10:00 EUR 77
Ram med 3 st Buddha-figurer i relief
Ram med 3 st Buddha-figurer i relief. Ram med 3 st Buddha-figurer i relief. Ramens mått: 69 x 39 x 6 cm. Ram med glas. Warennr.: 3735090

Neuware
EUR < 125 SE, Örebro, Aspholmen 01.03.2015 16:22:00 EUR 46
Vinkylare Frankrike
Vinkylare Frankrike. VINKYLARE, med hänklar, Frankrike 1900-tal, vitmetall, stämplad FLEURON FRANCE, höjd 26 cm Warennr.: 3739420 EUR 161 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01.03.2015 16:25:00
Sehen Sie mehr
Tåganläggning mestadels Märklin
Tåganläggning mestadels Märklin. TÅGANLÄGGNING, 1900-talets andra hälft, Märklin, spår HO, bestående av 2 lok, 5 vagnar, diverse spår, transformator, kontrollenhet, interface, dessutom medföljer bl a Lima Fleischmann Warennr.: 3739423 EUR 161 SE, Stockholms Auktionsverk Online 01.03.2015 16:35:00
Sehen Sie mehr
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 18  >>