Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Sehen Sie nur deLuxe-Artikel Sehen Sie nur Artikel in der gewählten Sprache
Sehen Sie auch
Sie haben gesucht: in Haus und Garten in allen aktiven Waren  Liste speichern   Suchagenten einrichten
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 18  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Radius, Hövik Verk. Par primusser (2)
Radius, Hövik Verk. Par primusser (2). Radius, Hövik Verk. Par primusser, sammenklappelige til campingbrug i originale æsker. Fremstår med brugsspor. (2) Warennr.: 4702580 EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 28.06.2017 12:55:00 EUR 40
To orientalske klokker af messing, 1900-tallet (2)
To orientalske klokker af messing, 1900-tallet (2). To orientalske klokker af messing, 1900-tallet. H. 16-27 cm. (2) Warennr.: 4689586 EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 28.06.2017 12:57:00 EUR 44
Arne Jacobsen. Vola forkromet armatur samt Cosmetal vandkøler (2)
Arne Jacobsen. Vola forkromet armatur samt Cosmetal vandkøler (2). Arne Jacobsen. Vola armatur med forkromet overflade. H. over bord ca. 29,5 cm. H. total ca. 35 cm. Desuden medfølger Cosmetal Water cooler, model JCLASS. H. 40 D. 44 B. 25,5 cm. Armatur fremstår med lette brugsspor. Vandkøler med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2) Warennr.: 4701934 EUR 202 DK, Helsingør, Støberivej 28.06.2017 13:06:00 EUR 61
2  danske lammeskind - Nuance: gammelrosa (2)
2 danske lammeskind - Nuance: gammelrosa (2). 2 danske lammeskind - indfarvede i en gammelrosa nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. ( Kan variere let, da det er et naturprodukt.) Man kan frit vælgfe i stakken med de rosa skind Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom ... Warennr.: 4707063

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 28.06.2017 13:18:00 EUR 108
To møllesten (2)
To møllesten (2). To møllesten mål ca. h.20 x Ø47 cm og h.15 x Ø51 cm. Med aldersrelateret og udendørs patina. Obs. læsses for egen hånd (2) Warennr.: 4697163 EUR 202 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28.06.2017 13:29:00 EUR 50
Fem havesøjler (5)
Fem havesøjler (5). Fem søjler prydet med kapilæer, fremstår med afslag og mangler. Mål ca. 116 - 130 cm. Med vejrlig/patina. Obs. Vogn medfølger ikke (5) Warennr.: 4697165 EUR 269 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28.06.2017 13:47:00 EUR 229
To orientaske spande af udskåret træ, 1900-tallet (2)
To orientaske spande af udskåret træ, 1900-tallet (2). To orientaske spande af udskåret og guldstafferet træ, 1900-tallet, H. 20-31 cm., afslag på begge spande. (2) Warennr.: 4696100 EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 28.06.2017 13:58:00 EUR 44
2 Danske lyse XL lammeskind (2)
2 Danske lyse XL lammeskind (2). 2 danske lyse XL lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 100x65 cm. og 105x55 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% ... Warennr.: 4549249

Neuware
EUR 168 DK, Odense, Kratholmvej 28.06.2017 14:04:00 EUR 91
2 Lysegrå danske lammeskind (2)
2 Lysegrå danske lammeskind (2). 2 danske lammeskind - indfarvede i en lysegrå nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. ( Kan variere let, da det er et naturprodukt.) Man kan frit vælge i stakken med de lyse grå skind Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom ... Warennr.: 4642735

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 28.06.2017 14:06:00 EUR 67
Fuglevoliere af forkromet trådnet.
Fuglevoliere af forkromet trådnet.. Fuglevoliere af rustfrit stål med forkromet trådnet. H. 228 Ø 148 cm. Fremstår med brugsspor, buler i trådnettet på ene side. . Warennr.: 4702040 EUR 336 DK, Helsingør, Støberivej 28.06.2017 14:24:00 EUR 101
Tre møllesten (3)
Tre møllesten (3). Tre møllesten mål ca. h.8 x Ø56 cm og h.10 x Ø59 cm (anno 1871) og h.10 x Ø60 cm. Med aldersrelateret og udendørs patina. Obs. læsses for egen hånd (3) Warennr.: 4697164 EUR 269 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28.06.2017 14:30:00 EUR 87
Trappesten af granit (3)
Trappesten af granit (3). Tre trappesten af granit. H. 17 L. 84 D. 38 cm, målene er ca.mål. Anslået vægt pr. stk. 100 kg. Fremstår med brugsspor/afslag. Køber står selv for håndtering af varen ved udlevering. Se også item 4702067 Warennr.: 4702063 EUR 403 DK, Helsingør, Støberivej 28.06.2017 14:31:00 EUR 141
Håndvask af natursten, 'Innocente'
Håndvask af natursten, 'Innocente'. Håndvask, 'Innocente', i farven Blue Stone. Ø42 cm, H 14 cm. Materiale: Marmor. Vasken er udhugget af en Travertinblok og håndforarbejdet. Vasken er klar til montering direkte ovenpå bordplade. Warennr.: 4681706

Neuware
EUR 430 DK, Herning, Engdahlsvej 28.06.2017 14:37:29 EUR 215
Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier, 'sommerforlænger'.
Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier, 'sommerforlænger'.. Flytbar udestue / væksthus / multihus / atelier af sortgrundet træ, plexiglas, langt "plante"bord og to skamler" medfølger. Tag med tagpap, 4 hjul m/bremser, to skydedøre. Mål: Højde 245 cm (inkl.hjul) x Bredde 180 cm x Dybde 130 cm. Leveres i 7 kasser: 195x221x8,5 cm - 46 kg + 128x221x8,5 cm ... Warennr.: 4682539

Neuware
EUR 941 DK, Herning, Engdahlsvej 28.06.2017 14:38:47 EUR 417
Storkøkken. Tre stålborde (3)
Storkøkken. Tre stålborde (3). Storkøkken. Tre borde af rustfrit stål heraf to med tremmehylder. H. 90 L. 170 B. 74 cm. H. 101 L. 150 B. 57 cm. 89 L. 119 B. 72 cm. Fremstår alle med brugspor, ene borplade med huller. Ene bord med mangel af plast afslutninger på justerbare fødder. Warennr.: 4702069 EUR 269 DK, Helsingør, Støberivej 28.06.2017 14:48:32 EUR 229
Trappesten af granit (4)
Trappesten af granit (4). Fire trappesten af granit. H. 17 L. 84 D. 38 cm, Anslået vægt pr. stk. 100 kg. Fremstår med brugsspor/afslag, ene sten med større afslag i endestykker. Køber står selv for håndtering af varen ved udlevering. Se også item 4702063 Warennr.: 4702067 EUR 538 DK, Helsingør, Støberivej 28.06.2017 14:49:52 EUR 91
Sjöbergs. Høvlbænk af bøgetræ
Sjöbergs. Høvlbænk af bøgetræ. Sjöbergs. Høvlbænk af bøgetræ monteret på understel af fyrretræ. H. 82 L. 137 D. 44/65 cm. Med brugsspor. Warennr.: 4702076 EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 28.06.2017 14:56:00 EUR 84
Kolossal dobbeltdør af hvidlakeret træ
Kolossal dobbeltdør af hvidlakeret træ. Kolossal dobbeltdør af hvidlakeret træ, front inddelt i sprossede ruder. H. 335 B. 180 cm. Fremstår med kraftige afskalninger, manglende glas og bundstykke, defekter. BEMÆRK: På grund af varens størrelse står køber selv for håndtering af denne Warennr.: 4666437 EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 28.06.2017 15:08:00 EUR 155
Samling Vipp produkter. (27)
Samling Vipp produkter. (27) . Samling Vipp produkter bestående af; en brødkasse sort, samt otte Vipp104 samt 18 Vipp103 håndklæder i hvid. (27) Warennr.: 4688047

Neuware
EUR 269 DK, Herlev, Dynamovej 28.06.2017 15:15:00 EUR 222
2 rosa lammeskind (2)
2 rosa lammeskind (2). 2 lammeskind - indfarvede i en baby-rosa nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. ( Kan variere let, da det er et naturprodukt.) Man kan frit vælge i stakken med de rosa skind Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at ... Warennr.: 4707072

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 28.06.2017 15:19:00 EUR 54
Nils Ole Zib för Skargaarden. Däckstol i teak 'Nozib'
Nils Ole Zib för Skargaarden. Däckstol i teak 'Nozib'. Nils Ole Zib för Skargaarden. Däckstol i teak 'Nozib'. Höjd 105 cm Djup 171 cm Bredd 51 cm sitthöjd 40cm. Nackstöd i skinn. Ihopfällbar. Slitage. Warennr.: 4698960 EUR 309 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 28.06.2017 15:49:00 EUR 329
2 danske lammeskind, grå / grøn nuance (2)
2 danske lammeskind, grå / grøn nuance (2). 2 danske lammeskind - indfarvede i en grå/grøn nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. ( Kan variere let) Man Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. 100% naturprodukt og er ... Warennr.: 4680789

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 28.06.2017 15:51:00 EUR 108
Lakskrin
Lakskrin. Lakskrin, dekoreret med rødt og gul på sort bund, låg med fugl og træ, front med tre skuffer. H. 11, B. 19,5, D. 13,5 cm. 1900-tallet. Skuffe aflåst, med ridser og mærker. Warennr.: 4698468 EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 28.06.2017 15:55:23 EUR 44
HOLLANDKRAFT Kompressoranlage 50L
HOLLANDKRAFT Kompressoranlage 50L. HOLLANDKRAFT Kompressoranlage MY2055/88 , Mit Betriebsanleitung und Teileliste. Bis 8 bar, 220 Volt, Zubehör. Warennr.: 4688518

Neuware
EUR 250 DE, Hamburg, Große Elbstraße 28.06.2017 16:03:00 EUR 150
Mobilex Impala rollator
Mobilex Impala rollator. Mobilex Impala rollator med kurv. Max 150 kg. Max bredde 62 cm., Max 5 kg. vægt i kurv. Fremstår med brugsspor. Warennr.: 4695468 EUR < 125 DK, Kolding, Trianglen 28.06.2017 16:10:00 EUR 40
Nils Ole Zib för Skargaarden. Däckstol i teak 'Nozib'. Nils Ole Zib för Skargaarden. Däckstol i teak 'Nozib'. Höjd 105 cm Djup 171 cm Bredd 51 cm sitthöjd 40cm. Nackstöd i skinn. Ihopfällbar. Slitage. Warennr.: 4698958 EUR 309 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 28.06.2017 16:26:00 EUR 339
Gotlandsk lammeskind - grå
Gotlandsk lammeskind - grå. Et Gotlandsk lammeskind. Mål ca. 95x72 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. Warennr.: 4631359

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 28.06.2017 17:06:00 EUR 44
2 danske lammeskind - brune (2)
2 danske lammeskind - brune (2). 2 danske lammeskind - brune. Tyk og blød kvalitet. Mål ca. 115x80 cm. og 100x67 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Warennr.: 4657961

Neuware
EUR 134 DK, Kolding, Trianglen 28.06.2017 17:08:00 EUR 47
Kerzenleuchter aus Marmor/Messing
Kerzenleuchter aus Marmor/Messing. Kerzenleuchter gefertigt aus braunen Marmor und Messing. Maße: H. 42 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren. Warennr.: 4661749 EUR < 125 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 28.06.2017 17:22:26 EUR 40
Fire store grå havekrukker i slagfast plast med UV sikring (4)
Fire store grå havekrukker i slagfast plast med UV sikring (4) . Fire store grå havekrukker. Frostsikker og UV-sikret i dobbeltsidet slagfast plast. Krukkerne er vandtætte uden bundhul. Ved udendørs anvendelse skal der bores 2 x 8 mm huller i bunden. Anvend 15-20 cm lecanødder i bunden for optimal dræn. Mål: Højde. 70 cm. Ø. 80 cm. N.B. Sækkevogn medfølger ... Warennr.: 4667974

Neuware
EUR 538 DK, Herning, Engdahlsvej 28.06.2017 17:26:38 EUR 282
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 18  >>