Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Sehen Sie nur deLuxe-Artikel Sehen Sie nur Artikel in der gewählten Sprache
Sehen Sie auch
Sie haben gesucht: in Haus und Garten in allen aktiven Waren  Liste speichern   Suchagenten einrichten
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 23  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Ventilator af aluminium
Ventilator af aluminium. Polar, ventilator af aluminium, retro design, model Bel Air. fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Warennr.: 3888401 EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 30.06.2015 10:48:58 EUR 121
Granit gulvfliser , 30 x 60 cm, Ca. 18m2
Granit gulvfliser , 30 x 60 cm, Ca. 18m2. Rektangulære granitfliser i farven grå melange med poleret overflade. Mål pr. flise 300 x 600mm. Ca. 18m2 NB. Tykkelse på fliserne variere fra ca. 16mm til 23mm. Varen er pakket på en palle, vægt Ca 1000 kg. Warennr.: 3636283

Neuware
EUR 536 DK, Odense, Kratholmvej 30.06.2015 11:05:00 EUR 44
Cambridge åben pejs til biobrændsel
Cambridge åben pejs til biobrændsel. Cambridge åben pejs til biobrændsel, monteret i kasse af hvidlakeret, udskåret træ. 110 x 31,5 x 100,5 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Warennr.: 3888692 EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 30.06.2015 11:11:00 EUR 124
Hængekøje med lys canvas
Hængekøje med lys canvas. Luksus hængekøje udført med stel i mørkbejdset træ monteret med køje i lyst canvas. Totalmål: H. 124 L. 425 B. 150 cm.Mål i indpakket tilstand: 192x40x18 cm. Warennr.: 3816873

Neuware
EUR 201 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30.06.2015 12:13:00 EUR 121
Loungeset Pink
Loungeset Pink. Loungeset mit 4 mm rundem Polyrattan. Pulverlackiertes Aluminiumgestell, Geflecht aus 4 mm rundem, pinkfarbenem Polyrattan. Set bestehend aus: Sofa, zwei Sessel und Couchtisch mit Glasplatte. Inkl. beigefarbene Polster - Polsterdicke 5 cm. Sessel: 73x84x80 cm. Sofa: 146x84x80 cm. Tisch: 98x60x44 ... Warennr.: 3470346

Neuware
EUR 335 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30.06.2015 12:22:00 EUR 188
Cook-Well: Mini kommode m. 113 dele bestik i rustfritstål
Cook-Well: Mini kommode m. 113 dele bestik i rustfritstål. Cook-Well: Mini kommode med 113 dele bestik til tolv pers. i rustfrit stål, bestående af: 12 middagsknive, 12 gafler, 12 skeer, 12 teskeer, 12 dessertknive, 12 kaffeskeer, 12 is-skeer/dessertskeer, 12 fiskegafler, 12 kagegafler, suppe-ske, sauce-ske, serveringsske, fiskeserveringskniv samt ... Warennr.: 3124474

Neuware
EUR 168 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30.06.2015 12:31:00 EUR 107
Espresso/Kaffemaskine Saeco Office ONE
Espresso/Kaffemaskine Saeco Office ONE . Espresso/Kaffemaskine Saeco Office ONE. Maskinen er metallic sølv og rød med elektronisk display. Dimensioner: H 42 x B 30 x D 45 cm Vægt 10.5 kg. Aftagelig 5 liters vandtank, drypbakke, mulighed for både damp og kogende vand, Tryk på 15 bar, 1600 W Strømforsyning 230 V. Lauritz.com indestår ikke... Warennr.: 3888751 EUR 161 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30.06.2015 12:33:47 EUR 104
Kenmore gasblus
Kenmore gasblus. Kenmore bord gasblus med fire blus. H. 30, B. 75, D. 60 cm. Udstillingsmodel. Warennr.: 3855809 EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 30.06.2015 12:42:18 EUR 47
Indream. Multidamprenser samt tilbehørspakke (2)
Indream. Multidamprenser samt tilbehørspakke (2). Indream multidamprenser, med vandtank på 1 liter som er nok til de fleste biler, ved udvendigrengøring. Denne damprenser er ideel til at rengøre mange forskellige ting kun ved brug af vand og er miljøvenlig i brug. Selve dampen er mellem 105-110° varm, hvorfor den virker desinficerende og ... Warennr.: 3699737

Neuware
EUR < 125 DK, Helsingør, Støberivej 30.06.2015 13:00:00 EUR 94
Indream Robotstøvsuger model ZX-820 PET m. tilbehørspakke
Indream Robotstøvsuger model ZX-820 PET m. tilbehørspakke. Indream robotstøvsuger model ZX-820 PET m. tilbehørspakke bestående af: 5 x Sidebørste 1 x Moppe 1 x Hovedbørste 2 x Filter 1 x Gummi børste Specifikationer: Brand: Indream ZX–820 PET Sugeevne: Nyudviklet sugesystem sikrer kraftig forbedret opsamlingsevne på alle gulvtyper herunder bl.a.... Warennr.: 3884136

Neuware
EUR 241 DK, Helsingør, Støberivej 30.06.2015 13:05:00 EUR 161
Dalahästar och tuppar (16)
Dalahästar och tuppar (16). Dalahästar och tuppar, Bemålat trä. H. 3-25 cm. Warennr.: 3887257 EUR 130 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30.06.2015 13:15:51 EUR 60
Brevlåda i engelsk stil, svartlackad plåt.
Brevlåda i engelsk stil, svartlackad plåt.. Brevlåda i engelsk stil, svartlackad plåt, lås med två nycklar, Fot med hål för förankring i mark. H: 116 cm. Warennr.: 3887892

Neuware
EUR 228 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30.06.2015 13:23:57 EUR 136
Piedestal i form af søjle af udskåret træ
Piedestal i form af søjle af udskåret træ. Piedestal i form af søjle af udskåret træ, 20/21 årh. H. 101 cm. Fremstår nusset, enkelte afslag kan forekomme. Varelager efter ophørt kunsthandel. Warennr.: 3892420 EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 30.06.2015 13:28:00 EUR 40
KVIK Køkken, model Mono Forte
KVIK Køkken, model Mono Forte. Kvik Køkken, model Mono Forte. Bordplade i 12 mm kompakt laminat i hvid. Inkl. vask. Køkkenet har en vejledende udsalgspris på kr. 39.500. Køkkenet er pakket ned og er klar til afhentning hos Kvik, Tjalfesvej 1, 2600 Glostrup. BEMÆRK: Viste hvidevarer,TV, udstillingsgenstande/rekvisitter ... Warennr.: 3888036

Neuware
EUR 2.682 DK, Herlev, Dynamovej 30.06.2015 13:42:25 EUR 724
Hækklipper
Hækklipper. Hækklipper med en luftkølet 2-takt 1cylinder motor mærket 1E32F. Ydelse: 0,65kw. Motorstørrelsen 22,5cc og tændingen er CDI. Hækklipperen har trækstart. Brændstofblandingen er 2-takt olie & 95 blyfri blandet 1:25. Heraf er benzintanktens kapacitet 600ml. Sværd: Dobbelt kantet, længde: 600mm. ... Warennr.: 3604320

Neuware
EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 30.06.2015 13:48:00 EUR 104
Markise, vind/sol sensor, 5,0 meter, polyesterdug, hellukket alluminiumskasse, motor og fjernbetjening
Markise, vind/sol sensor, 5,0 meter, polyesterdug, hellukket alluminiumskasse, motor og fjernbetjening. Markise med vind/sol sensor, elfenbens farvet polyesterdug i hellukket hvid aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening med holder. 5,0 meter bred med 3,0 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende elfenbens farvet polyesterdug på 300 gram/m2. Markisen styres... Warennr.: 3886479

Neuware
EUR 751 DK, Aalborg, Nibevej 30.06.2015 13:58:00 EUR 469
Et par faraobuster af udskåret og bemalet træ (2)
Et par faraobuster af udskåret og bemalet træ (2). Et par faraobuster af udskåret og bemalet træ, 20/21 årh. H. 43 cm. Fremstår nusset, enkelte afslag kan forekomme. (2) Varelager efter ophørt kunsthandel. Warennr.: 3892484 EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 30.06.2015 13:59:00 EUR 40
Brusesæt i moderne design, udført i forkromet kobber
Brusesæt i moderne design, udført i forkromet kobber. Brusesæt i moderne minimalistisk design, komplet med armatur, stang, stort brusehoved 20x20 cm. To forskellige udskiftelige håndbrusere samt ekstra vandhane, så den evt. kan bruges over et badekar. Hovedsageligt udført i forkromet kobber, bortset fra brusehoveder og enkelte mindre dele. For mål,... Warennr.: 3698883

Neuware
EUR 174 DK, Helsingør, Støberivej 30.06.2015 14:51:00 EUR 134
Seks havestole med regulerbar ryg (6)
Seks havestole med regulerbar ryg (6) . Havestolesæt bestående af seks havestole. Stolene har regulerbar ryg, der reguleres via gaspatron. Udført af pulverlakeret aluminium samt sort polyrattan. Kraftig model med fourliner flet, stel samt endestykker på stolene af aluminium. Sorte vandafvisende siddehynder medfølger. Stol: H. 46/106. ... Warennr.: 3834174

Neuware
EUR 965 DK, Esbjerg, Oddesundvej 30.06.2015 14:55:00 EUR 483
Lammeskind
Lammeskind. Kraftigt, langhåret lammeskind, fra England. Limited edition. Kvalitet ‘ SUPER SOFT’ Farve: Gyldent. L. ca. 125 cm. B. ca. 95cm. BEMÆRK: Stol medfølger ikke. Warennr.: 3798702

Neuware
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 30.06.2015 15:01:00 EUR 57
Samling Vipp produkter (14)
Samling Vipp produkter (14). Samling Vipp produkter bestående af; én Vipp9 sæbedispenser, to Vipp7 tandkrus, én Vipp270 brødkasse i farven Cph Green samt seks Vipp103 håndklæder samt fire Vipp104 i farven White. (14) Warennr.: 3856243

Neuware
EUR 335 DK, Herlev, Dynamovej 30.06.2015 15:16:00 EUR 181
Stor butiksdisk
Stor butiksdisk. Stor butiksdisk, af hvid højglanslakeret mdf, top med fastmonteret matteret glasplade, bagside/inderside med fem sort/hvidlakeret moduler med skuffer og hylder, sokkel med børstet stål. 20000'tallet. H. 101 L. 336 B. 65 cm. Fremstår med lettere brugsspor, små mærker/afskalninger på front samt ... Warennr.: 3888247 EUR 402 DK, Aarhus, Egå Havvej 30.06.2015 15:17:00 EUR 50
Haveskulptur af granit formet som blomst
Haveskulptur af granit formet som blomst. Haveskulptur af granit formet som blomst monteret på sokkel af granit. H. 104 cm. inklusiv sokkel. Warennr.: 3887828 EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 30.06.2015 15:23:00 EUR 44
Otte store knager med Paul Smith stof Ø 9,5 cm., model DOT (8)
Otte store knager med Paul Smith stof Ø 9,5 cm., model DOT (8) . Otte button-up knager betrukket med stribet Paul Smith uldstof. Knagerne er fremstillet som en stor knap og monteret på ophæng af hårdt kunstmeteriale. Hver knap i gaveæske, komplette med ophæng. Mønstre kan variere fra billed og dupletter kan forekommer. Ø ca. 9,5 cm. (8) Warennr.: 3550728

Neuware
EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 30.06.2015 15:28:00 EUR 114
Gyngehest af bemalet træ
Gyngehest af bemalet træ. Gyngehest af udskåret og bemalet træ med løst monteret hale. H. 110. L. 120 cm. Fremstår nusset, afslag kan forekomme. Modelfoto. Varelager efter ophørt kunsthandel. Warennr.: 3891166 EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 30.06.2015 15:32:00 EUR 54
Figur af udskåret og bemalet træ i form af bager
Figur af udskåret og bemalet træ i form af bager. Figur af udskåret og bemalet træ i form af bager, 20/21 årh. H. 140 cm. Fremstår nusset, enkelte afslag kan forekomme. Varelager efter ophørt kunsthandel. Warennr.: 3891018 EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 30.06.2015 15:55:00 EUR 57
Piedestal i form af søjle af udskåret træ. Piedestal i form af søjle af udskåret træ, 20/21 årh. H. 102 cm. Fremstår nusset, enkelte afslag kan forekomme. Varelager efter ophørt kunsthandel. Warennr.: 3892387 EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 30.06.2015 16:20:00 EUR 44
Trädgårdssoffa i bemålat järnsmide.
Trädgårdssoffa i bemålat järnsmide. . Trädgårdssoffa i bemålat järnsmide. Trädgårdssoffa i bemålat järnsmide. Gräddvit. Genombruten dekor i rygg samt sits. Ihopfällbar. Längd 112 cm, sitthöjd 45 cm och höjd 98 cm. Warennr.: 3887959

Neuware
EUR 271 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 30.06.2015 16:51:00 EUR 152
Krydderihylde (21)
Krydderihylde (21). Krydderihylde med krukker af fajance, dekoreret med møller. 1900-tallets midte. Hylde: 47 x 90 cm, krukker H. 8 - 22 cm. Fremstår med slitage, enkelte dele med indvendige skår. (21) Warennr.: 3883167 EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 30.06.2015 17:10:12 EUR 40
Krups, espressomaskine, Espresseria automatic XP 7220
Krups, espressomaskine, Espresseria automatic XP 7220 . Krups, espressomaskine, model Espresseria automatic XP 7220. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Warennr.: 3887228 EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 30.06.2015 17:19:00 EUR 44
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 23  >>