Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Sehen Sie nur deLuxe-Artikel Sehen Sie nur Artikel in der gewählten Sprache
Sehen Sie auch
Sie haben gesucht: in Haus und Garten in allen aktiven Waren  Liste speichern   Suchagenten einrichten
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
2 danske lammeskind - brune (2)
2 danske lammeskind - brune (2). 2 danske lammeskind - brune. Tyk og blød kvalitet. Mål ca. 102x84 cm. og 105x67 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Warennr.: 4556028

Neuware
EUR 135 DK, Kolding, Trianglen 22.02.2017 10:02:00 EUR 101
4 kvadratiske lammeskind - lyse (4)
4 kvadratiske lammeskind - lyse (4). 4 kvadratiske lyse lammeskind. Mål ca. 40x40 cm. (Bænk medfølger ikke) Modelfotos. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig Warennr.: 4520080

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 22.02.2017 10:12:00 EUR 101
Bordsfotogenlampor 1800-tal
Bordsfotogenlampor 1800-tal. BORDSFOTOGENLAMPOR, 2 st., snarlika, 1800-tal, empirestil, delvis brons, lamphus i klarglas, kupor i grönt glas, höjd ca 81 cm Warennr.: 4569000 EUR 634 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.02.2017 10:15:00
Sehen Sie mehr
Flasktorkare
Flasktorkare. FLASKTORKARE, Frankrike, omkring 1900, höjd ca 87 cm. PROVENIENS: Slott i Loire, Frankrike. Warennr.: 4569002 EUR 211 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.02.2017 10:21:00
Sehen Sie mehr
Gjutjärnsurnor empirestil
Gjutjärnsurnor empirestil. TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, patinerat gjutjärn, samtida, empirestil, 2-delade, höjd inklusive sockel ca 66, diameter ca 36 cm Warennr.: 4569009 EUR 211 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.02.2017 10:42:00
Sehen Sie mehr
Reed & Barton karott
Reed & Barton karott. REED&BARTON, karott med värmeställ, pläter, karott med handtag i trä samt hänkel dekorerad med stiliserade blad, värmeställ med fotavslutningar i form av lejontassar, stämplad "REED&BARTON" samt "SILVER SOLDERED" höjd ca 28 cm Warennr.: 4569011 EUR 317 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22.02.2017 11:03:00
Sehen Sie mehr
Kgl Porcelæn, DSB vask
Kgl Porcelæn, DSB vask. Kgl. Porcelæn. vask af piorcelæn, mrk. DSB. Dateret 15/12 1947. Armatur og vægmontering medfølger. H. 28 B. 43 D. 35 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Warennr.: 4568001 EUR 135 DK, Herlev, Dynamovej 22.02.2017 11:09:00 EUR 47
Nova Badværelses tilbehør model Frost designet af Bønnelycke Arkitekter i Rustfrit stål (7)
Nova Badværelses tilbehør model Frost designet af Bønnelycke Arkitekter i Rustfrit stål (7). Nova Bad tilbehør modl FROST designet af Bønnelycke Arkitekter. Sættet er udført i Rustfrit stål og består af: EnToilet børste med ophæng på væg. To Håndklæde holder, To Toiletpapir holder. To Spejlholder. Vejl. Udsalg kr. 5553. (7) Warennr.: 4564663

Neuware
EUR 269 DK, Aalborg, Nibevej 22.02.2017 11:16:00 EUR 74
Solur 1900-tal
Solur 1900-tal. SOLUR, 1900-talets andra hälft, bemålat järn, detaljer i koppar, fot med sockel föreställande mansfigur, höjd ca 78 cm. Warennr.: 4569019 EUR 127 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.02.2017 11:27:00
Sehen Sie mehr
Gotlandsk lammeskind
Gotlandsk lammeskind . Et Gotlandsk lammeskind. Mål ca. 89 x 79 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. Warennr.: 4536787

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 22.02.2017 11:29:00 EUR 108
Nova Badeværelses tilbehør model Frost, Designet af Bønnelycke arkitekter i aluminium. (11)
Nova Badeværelses tilbehør model Frost, Designet af Bønnelycke arkitekter i aluminium. (11). Nova Badeværelses tilbehør model Frost, Designet af Bønnelycke arkitekter i aluminium. Sætte består af to stk. Håndklæde holder, To Toiletpapir holder, En Toilet børste med væg holder, To sæt spejlholder, To sæt hyldebeslag, To sæt håndklæde kroge. (11). Vejl Udsalg kr. 7929,00 Warennr.: 4564776

Neuware
EUR 323 DK, Aalborg, Nibevej 22.02.2017 12:04:00 EUR 81
Nova Badeværelses tilbehør model Frost, Designet af Bønnelycke arkitekter i aluminium. (6)
Nova Badeværelses tilbehør model Frost, Designet af Bønnelycke arkitekter i aluminium. (6). Nova Badeværelses tilbehør model Frost, Designet af Bønnelycke arkitekter i aluminium. Sætte består af En Håndklæde holder, En Toilet børste med væg holder, Et sæt spejlholder, Et sæt hyldebeslag, To sæt håndklæde kroge. (6). Vejl Udsalg kr. 4444,00 Warennr.: 4564839

Neuware
EUR 188 DK, Aalborg, Nibevej 22.02.2017 12:05:00 EUR 44
Nova Badeværelses tilbehør model Frost, Designet af Bønnelycke arkitekter i aluminium. (6). Nova Badeværelses tilbehør model Frost, Designet af Bønnelycke arkitekter i aluminium. Sætte består af En Håndklæde holder, En Toilet børste med væg holder, Et sæt spejlholder, Et sæt hyldebeslag, To sæt håndklæde kroge. (6). Vejl Udsalg kr. 4444,00 Warennr.: 4564838

Neuware
EUR 188 DK, Aalborg, Nibevej 22.02.2017 12:06:00 EUR 44
Kandelabrar 1800-talets andra hälft
Kandelabrar 1800-talets andra hälft. KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, för 5 ljus vardera, sockel och mittstock i sten, armar och ljuspipor i förgylld metall, behängda med olikslipade prismor, höjd ca 60 cm Warennr.: 4569033 EUR 846 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.02.2017 12:24:00
Sehen Sie mehr
HOLLANDKRAFT Kompressoranlage 50L
HOLLANDKRAFT Kompressoranlage 50L. HOLLANDKRAFT Kompressoranlage, Mit Betriebsanleitung und Teileliste, Zubehör. Lauritz.com nicht die Funktionalität. Ausstellungsstück. Warennr.: 4469677 EUR 220 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22.02.2017 12:25:00 EUR 150
2 danske lammeskind, gyldenbrune (2)
2 danske lammeskind, gyldenbrune (2). 2 danske lammeskind - indfarvede i en rødbrun / gylden nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Man kan frit vælge 2 lammeskind i stakken med de gyldne skind. Warennr.: 4536804

Neuware
EUR 148 DK, Odense, Kratholmvej 22.02.2017 13:13:00 EUR 108
Stina Sandwall for SMD Pip Pip Foderbræt - Grøn (4)
Stina Sandwall for SMD Pip Pip Foderbræt - Grøn (4). Stina Sandwall for SMD Pip Pip Foderbræt - Grøn. H 16 cm, B 26 cm, L 12,5 cm. Pip Pip er fremstillet af pulverlakeret stål. Højde inklusiv stang er 156cm. Bemærk to x fodderbræt og 2 x stang. (4) Warennr.: 4540391

Neuware
EUR < 125 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.02.2017 13:26:44 EUR 44
Angeletti Ruzza for Guzzini: To Nuvola gulvvaser - gennemsigtig. (2)
Angeletti Ruzza for Guzzini: To Nuvola gulvvaser - gennemsigtig. (2). Angeletti Ruzza for Guzzini: To Nuvola gulvvaser - gennemsigtig. 32 x 24,7 x H 60 cm. Fremstår nye og ubrugte i originalemballage. (2) Warennr.: 4567070

Neuware
EUR 161 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22.02.2017 13:44:00 EUR 40
2 melerede langhårede skandinaviske lammeskind - grå (2)
2 melerede langhårede skandinaviske lammeskind - grå (2). To melerede langhårede bløde skandinaviske lammeskind - Mål henholdsvis ca. 106x73 cm. og 110x70 cm. Bemærk at stole medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. (2) Warennr.: 4555321

Neuware
EUR 168 DK, Kolding, Trianglen 22.02.2017 13:59:04 EUR 135
Ernst Nofen, Set organische Türdrücker / Türklinken der 1950/60er Jahre (12)
Ernst Nofen, Set organische Türdrücker / Türklinken der 1950/60er Jahre (12). Ernst Nofen, Set Türdrücker / Türklinken der 1950/60er Jahre. Konstruktion aus organisch geformtem Aluminiumguss, incl. der Rosetten und Schließbleche. L. 12cm, D. 5cm. Leichte, altersgemäße Gebrauchsspuren, stellenweise Kratzer. (12) Warennr.: 4544880 EUR 250 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 22.02.2017 14:05:00 EUR 150
Havemøblement. Hvidlakeret metal. Bord, sofa og 5 stole
Havemøblement. Hvidlakeret metal. Bord, sofa og 5 stole. Havemøblement. Hvidlakeret metal. Rundt bord med glasplade, 1 sofa og 2 armstole og 3 stole. Medfølgende hynder. Sofa L. 110. bord H. 69 Ø 70 cm. sædehøjde 43/44 cm. Fremstår med brugsspor, rust og mærker. (7) Warennr.: 4569417 EUR 242 DK, Herlev, Dynamovej 22.02.2017 14:52:00 EUR 121
Tre masker af udskåret træ, Ceylon, 1970érne (3)
Tre masker af udskåret træ, Ceylon, 1970érne (3). Tre masker fra Ceylon (nuværende Sri Lanka). Bemalet træ, dekoreret med mønstre. H. 27 B. 38 cm. 1970érne. Fremstår med brugsspor. (3) Warennr.: 4568105 EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 22.02.2017 15:00:23 EUR 40
2 danske lyse lammeskind (2)
2 danske lyse lammeskind (2). 2 danske lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål kan variere lidt, da det er et naturprodukt, mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ... Warennr.: 4556775

Neuware
EUR 135 DK, Odense, Kratholmvej 22.02.2017 15:09:00 EUR 101
2 danske lammeskind, grå /grøn nuance (2)
2 danske lammeskind, grå /grøn nuance (2). 2 danske lammeskind - indfarvede i en grå/grøn nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. man kan frit vælge 2 lammeskind i stakken med de grå/grønne skind Mål ca. 90x60 cm. ( Kan variere let) Man Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at ... Warennr.: 4555908

Neuware
EUR 148 DK, Kolding, Trianglen 22.02.2017 15:15:00 EUR 108
2 danske lyse XL Lammeskind (2)
2 danske lyse XL Lammeskind (2). 2 danske lyse XL lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål er let variable, der er tale et naturprodukt, men mål er ca. mellem 130X80 cm. og 120x75 cm. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ... Warennr.: 4556839

Neuware
EUR 202 DK, Odense, Kratholmvej 22.02.2017 15:51:00 EUR 135
Hængekøje med lys canvas
Hængekøje med lys canvas. Luksus hængekøje udført med stel i mørkbejdset træ monteret med køje i lyst canvas. Totalmål: H. 124 L. 425 B. 150 cm.Mål i indpakket tilstand: 192x40x18 cm. Warennr.: 4557671

Neuware
EUR 202 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22.02.2017 15:54:00 EUR 121
Gotlandsk lammeskind - Gråt
Gotlandsk lammeskind - Gråt . Et Gotlandsk lammeskind. Mål ca. 105x70 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. Warennr.: 4555244

Neuware
EUR 148 DK, Kolding, Trianglen 22.02.2017 17:05:36 EUR 108
Skulpturer lejon
Skulpturer lejon. TRÄDGÅRDSSKULPTURER, 1 par, samtida, stenmassa, i form av sittande lejonhannar, höjd 59 cm Warennr.: 4569107 EUR 211 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22.02.2017 17:21:00
Sehen Sie mehr
Brusepanel med massage, LED lys
Brusepanel med massage, LED lys. Brusepanel i strøgslebet rustfristål komplet med integreret brusehoved farve skiftende LED lys, håndbruser, samt to integrede massagedyser med LED lys. Hovedsageligt udført i koksgrå strøgslebet rustfristål, bortset fra brusedyser og enkelte mindre dele. Samlet højde ca. 161 cm. B.20 cm. ... Warennr.: 4493987

Neuware
EUR 605 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22.02.2017 17:35:00 EUR 309
Kuma. Håndvask af hvid Graphalit
Kuma. Håndvask af hvid Graphalit. Kuma. Håndvask af hvid Graphalit. B. 64,5 D. 60 cm. Ubrugt. Warennr.: 4569984 EUR 135 DK, Helsingør, Støberivej 22.02.2017 17:37:00 EUR 44
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 19  >>