Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Sehen Sie nur deLuxe-Artikel Sehen Sie nur Artikel in der gewählten Sprache
Sehen Sie auch
Sie haben gesucht: in Haus und Garten in allen aktiven Waren  Liste speichern   Suchagenten einrichten
   1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Mikaela Dörfel for Menu. To par stager af blankpoleret (2+2)
Mikaela Dörfel for Menu. To par stager af blankpoleret (2+2) . Mikaela Dörfel for Menu. To par stager af blankpoleret stål H. 32 og 65 cm. Fremstår ubrugte. (2+2) Warennr.: 3602872 EUR 336 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01.11.2014 16:20:00 EUR 336
Tapeter 5 st udda handtryckta och dylika, olika längder(5)
Tapeter 5 st udda handtryckta och dylika, olika längder(5). Tapeter 5 st udda handtryckta och dylika, olika längder. Åldersrelaterat slitage, söndriga. Tapeter/föremål kommer från en tapet familj i Malmö.(5) Warennr.: 3593597 EUR 162 SE, Malmö, Baltzarsgatan 01.11.2014 19:28:00 EUR 32
Tapeter imitation av gyllenläder röd/guld papegoja (8)
Tapeter imitation av gyllenläder röd/guld papegoja (8). Tapeter imitation av gyllenläder röd/guld papegoja. Traditionellt mönster med ett motiv blommor, druvor, fåglar som var populärt på gyllenläder på 1700-talet. Tapeterna handgjorda i Holland. Bredd 56 cm, Längd ca 10 m. Tapeter/föremål kommer från en tapet familj i Malmö.(8) Warennr.: 3593579 EUR 1.080 SE, Malmö, Baltzarsgatan 01.11.2014 19:40:00 EUR 562
Trädgårdsoffa, gjutjärn Trädgårdsoffa, gjutjärn
Trädgårdsoffa, gjutjärn Trädgårdsoffa, gjutjärn. Trädgårdsoffa, gjutjärn Trädgårdsoffa, gjutjärn. Soffa vitlackerad med sittbrädor. Med brädor mot marken. Längd 147 cm, Höjd 90 cm, Djup 60 cm. Slitage, rost, färgavskav. Warennr.: 3602287 EUR 162 SE, Malmö, Baltzarsgatan 01.11.2014 19:51:00 EUR 70
Fire store krukker / olivenkrukker af terracotta, Middelhavsområdet (4)
Fire store krukker / olivenkrukker af terracotta, Middelhavsområdet (4). Fire store krukker / olivenkrukker af terracotta , let rillet dekoration. Middelhavsområdet, 1900 tallet. H. 56-68 cm. Fremstår med defekter, afslag, revner og patina, én uden bund. Krukkerne tåler ikke frost. (4) Warennr.: 3605567 EUR 161 DK, Vejle, Dandyvej 02.11.2014 13:04:00 EUR 44
Tre store krukker / olivenkrukker af terracotta, Middelhavsområdet (3)
Tre store krukker / olivenkrukker af terracotta, Middelhavsområdet (3). Tre store krukker / olivenkrukker af terracotta , let rillet og modelleret dekoration. Middelhavsområdet, 1900 tallet. H. 41-57 cm. Fremstår med afslag og patina, én med afknækket hank. Krukkerne tåler ikke frost. (3) Warennr.: 3605786 EUR 161 DK, Vejle, Dandyvej 02.11.2014 14:09:00 EUR 44
Fem krukker og kander af terracotta, Middelhavsområdet (5)
Fem krukker og kander af terracotta, Middelhavsområdet (5). Fem krukker og kander af terracotta, nogle med let rillet dekoration, nogle med bemaling. Middelhavsområdet, 1900 tallet. H. 31-43 cm. Fremstår med afslag og patina, én med knækket hals. Krukkerne tåler ikke frost. (5) Warennr.: 3605868 EUR 161 DK, Vejle, Dandyvej 02.11.2014 14:35:00 EUR 40
To store krukker / olivenkrukker af terracotta, Middelhavsområdet (2)
To store krukker / olivenkrukker af terracotta, Middelhavsområdet (2). To store krukker / olivenkrukker af terracotta, let rillet dekoration. Middelhavsområdet, 1900 tallet. H. 62 og 67 cm. Fremstår med afslag og patina, én med et hul. Krukkerne tåler ikke frost. (2) Warennr.: 3605811 EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 02.11.2014 19:13:00 EUR 44
Germin CS 220 Pro Nespresso kaffemaskine.
Germin CS 220 Pro Nespresso kaffemaskine.. Germin CS 220 Pro Nespresso kaffemaskine. Warennr.: 3590721 EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 02.11.2014 19:21:00 EUR 148
Isterning maskine
Isterning maskine. Isterning maskine med automatisk isterningdispenser. Sort plastikkabinet. Vandet skal påfyldes manuelt via en vandtank. Skal tilsluttes 220-240V / 50 Hz. Nettovægt 11,2 kg. H. 40,5. B. 29. D. 35 cm. Warennr.: 3291514

Neuware
EUR 202 DK, Aalborg, Nibevej 02.11.2014 19:23:00 EUR 134
Skulptur i sten
Skulptur i sten. Skulptur i sten i form av Egyptiskt huvud. H. 70 cm. N.B Mycket tung! Warennr.: 3597243 EUR 648 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 02.11.2014 19:30:00 EUR 97
Maria Berntsen for Georg Jensen. Christmas Nordica.  20 lyseholdere sasmt 2 juleuro.
Maria Berntsen for Georg Jensen. Christmas Nordica. 20 lyseholdere sasmt 2 juleuro.. Maria Berntsen for Georg Jensen. Christmas Nordica. 20 lyseholdere af stål i tre farver, blå, rosa og gul, fire stk af hver farve. I org. emb. samt 2 juleuro. (22). Warennr.: 3602047 EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 02.11.2014 19:37:00 EUR 54
Tapet granura Holland 5 rullar(5)
Tapet granura Holland 5 rullar(5). Tapet granura Holland 5 rullar. Handtryckta. Åldersrelaterat slitage. Tapeter/föremål kommer från en tapet familj i Malmö.(5) Warennr.: 3593588 EUR 540 SE, Malmö, Baltzarsgatan 02.11.2014 19:43:00 EUR 38
Daneline. Otte armstole. (8)
Daneline. Otte armstole. (8). Daneline. Otte armstole/stabelstole med stel af hvidt pulverlakeret aluminium. Ergonomisk sæde og ryg af kunstmateriale. Stole: H. 93. B. 56. Sædehøjde: 45 cm. Designet af DaneLine designteam, mærke herfra. Udstillingsmodeller, fremstår med små ridser. (8) Warennr.: 3608619 EUR 202 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02.11.2014 20:11:00 EUR 87
Air Breeze. Wave nordic varmepumpe, model KCV 20-030 on,
Air Breeze. Wave nordic varmepumpe, model KCV 20-030 on,. Air Breeze. Wave nordic varmepumpe, model KCV 20-030 on, med varme, aircondition, affugtning og blæsefunktion, fjernbetjening og manual medfølger. Fremstår ubrugt i original emballage. (2) Warennr.: 3606678

Neuware
EUR 484 DK, Aarhus, Egå Havvej 02.11.2014 20:15:00 EUR 181
Hækklipper
Hækklipper. Hækklipper med en luftkølet 2-takt 1cylinder motor mærket 1E32F. Ydelse: 0,65kw. Motorstørrelsen 22,5cc og tændingen er CDI. Hækklipperen har trækstart. Brændstofblandingen er 2-takt olie & 95 blyfri blandet 1:25. Heraf er benzintanktens kapacitet 600ml. Sværd: Dobbelt kantet, længde: 600mm. ... Warennr.: 3384385

Neuware
EUR 202 DK, Aalborg, Nibevej 02.11.2014 20:15:00 EUR 104
Trädgårdsbänk i ädelträrot
Trädgårdsbänk i ädelträrot. Trädgårdsbänk i ädelträrot. L. 158 cm. Warennr.: 3598921 EUR 216 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 02.11.2014 20:30:00 EUR 62
Piet Hein Karlsvognen / Great Bear, to stager af børstet rustfrit stål. (2)
Piet Hein Karlsvognen / Great Bear, to stager af børstet rustfrit stål. (2). Piet Hein Karlsvognen / Great Bear, to stager med hver syv arme & lyspiber af børstet rustfrit stål, to størrelser, H. 38 & 63. Fremstår med brugsspor. (2) Warennr.: 3593241 EUR 269 DK, Odense, Kratholmvej 02.11.2014 21:08:00 EUR 242
Meisterbach. Knivsæt samt bestiksæt
Meisterbach. Knivsæt samt bestiksæt . Meisterbach. Knivsæt samt bestiksæt til seks personer af rustfrit stål. I tilhørende kuffert. Brugsspor. Warennr.: 3569153 EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 03.11.2014 11:43:44 EUR 44
Otte krukker og kander af terracotta, Middelhavsområdet (8)
Otte krukker og kander af terracotta, Middelhavsområdet (8). Otte krukker og kander af terracotta , let rillet dekoration, nogle med bemaling, én delvist glaseret. Middelhavsområdet, 1900 tallet. H. 21-29 cm. Fremstår med afslag, revner og patina. Krukkerne tåler ikke frost. (8) Warennr.: 3605501 EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 03.11.2014 11:44:00 EUR 40
En samling efekter af teaktræ udgået fra Trip Trap bestående af.
En samling efekter af teaktræ udgået fra Trip Trap bestående af.. En samling efekter af teaktræ udgået fra Trip Trap bestående af servietholder, 2 køkkenrulleholdere, 2 stativer med skånebrikker, 1 rund bakke, 1 rektangulør bakke, 1 plint med 2 skåle af porcelæn 12 x 12 cm, 1 plint med 3 skåle af porcelæn 9 x 9 cm. (9). Warennr.: 3603980 EUR 107 DK, Herlev, Dynamovej 03.11.2014 12:02:43 EUR 148
Konisk papirkurv af palisander
Konisk papirkurv af palisander. Konisk papirkurv af palisander, stemplet Servex made in Sweden. H. 33 Ø 26 cm. Fremstår med lille afslag på kant. Cites certifikat fra Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import tilladelse for ... Warennr.: 3604117 EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 03.11.2014 12:43:10 EUR 57
Par haveurner/vaser (2)
Par haveurner/vaser (2). Par haveurner / vaser af sortmalet støbejern. H. 41 Ø 31 cm. H. 45/65 Ø 37 cm. Fremstår med slitage, rust. (2) Warennr.: 3587614 EUR 269 DK, Aalborg, Nibevej 03.11.2014 13:33:00 EUR 47
Ti krukker og kander af terracotta, Middelhavsområdet (10)
Ti krukker og kander af terracotta, Middelhavsområdet (10). Ti krukker og kander af terracotta, let rillet dekoration, nogle med bemaling. Middelhavsområdet, 1900 tallet. H. 12-30 cm. Fremstår med afslag, revner og patina. Krukkerne tåler ikke frost. (10) Warennr.: 3605518 EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 03.11.2014 13:49:00 EUR 40
Georg Jensen, Royal Copenhagen. Samling juleuroer samt ophæng, komplet fra år 1984-1996 (16)
Georg Jensen, Royal Copenhagen. Samling juleuroer samt ophæng, komplet fra år 1984-1996 (16). Georg Jensen. Samling juleuroer af forgyldt messing, fra årene: 1984, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 2005, samt et ophæng til uroerne i tilhørende æske. Desuden én juleuro fra Royal Copenhagen i form af klokke. (16) Warennr.: 3600481 EUR 269 DK, Helsingør, Støberivej 03.11.2014 14:49:00 EUR 309
Munters MCS300 sorptionsaffugter
Munters MCS300 sorptionsaffugter . Munters MCS300 sorptionsaffugter i kasse af rustfritstål. Fremstår med brugsspor. H. 55. B. 40. D. 40 cm. Virker iflg. rekvirenten, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Warennr.: 3597437 EUR 537 DK, Herlev, Dynamovej 03.11.2014 15:20:00 EUR 208
Reklame Facade bogstaver
Reklame Facade bogstaver . Reklame Facade bogstaver af aluminium og plexiglas med stel af hvidlakeret jern, med indbygget lys. H. 103 B. 217 D. 25 cm. Fremstår med skrammer, lakafslag og lettere anløben og manglende stik. Warennr.: 3601051 EUR 134 DK, Aarhus, Egå Havvej 03.11.2014 15:58:07 EUR 40
Henning Koppel for Georg Jensen. `Masterpieces´ kande af poleret stål
Henning Koppel for Georg Jensen. `Masterpieces´ kande af poleret stål. Henning Koppel for Georg Jensen. `Masterpieces´ kande af blankpoleret rustfri stål, H. ca. 33,7 cm. Kanden stammer fra serien Georg Jensen Masterpieces, fremstår ubrugt og i orignal kasse. Warennr.: 3602973 EUR 202 DK, Aalborg, Nibevej 03.11.2014 16:17:40 EUR 131
Par hvilestole med puf samt ét bord, model Solant (5)
Par hvilestole med puf samt ét bord, model Solant (5) . Par hvilestole med puf samt ét bord med glasplade, model Solant, af lyst polyrattan, sorte hynder af vandafvisende stof medfølger. Modelfoto. Fremstår ubrugt. (5) Warennr.: 3602714 EUR 537 DK, Odense, Kratholmvej 03.11.2014 16:33:00 EUR 107
Samling afrikanske masker af træ (7)
Samling afrikanske masker af træ (7). Samling afrikanske masker af træ. Mål H. 28,5 - 82 cm. Fremstår med reparation/limet og afslag.(7) Warennr.: 3602021 EUR 202 DK, Aalborg, Nibevej 03.11.2014 16:59:15 EUR 44
 1 2 3 4 5 6 7 8  >>