Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
  ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Dacapo, reol og hylde til ophæng samt to opbevaringskasser i fyrre træ (4)
Dacapo, reol og hylde til ophæng samt to opbevaringskasser i fyrre træ . Reol 175 X 75cm. Hylde til ophæng 81,5 X 13,5 X 45cm. To opbevaringskasser med vendbare sider i gul og rød 36,5 X 39 X 51cm. Modelfoto, varen i original og uåbnet emballage.
Warennr.: 4784245
EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 18.10.2017
18:27:44
Design Stephan Gip BA-serien
STEPHAN GIP, bord, soffdel mellan hurtsarna, 1960/70-tal, BA-serien, furu, etikettmärkta, hurtsarnas höjd ca 79, 41x44 cm, två benpar i olika höjder till bordet medföljer
Warennr.: 4807259
EUR 158 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19.10.2017
11:18:00
Sehen Sie mehr
Barnsäng Erik Höglund för Boda Trä
ERIK HÖGLUND, brännmärkt Boda trä, barnsäng, 1970-tal, furu, svarvade spjälor, gavelns höjd 70 cm, bredd 67 cm, längd 150 cm
Warennr.: 4807295
12:44:00
Sehen Sie mehr
Bambus Liegestuhl / Klappsessel für Kinder
Bambus Liegestuhl / Klappsessel für Kinder. Verstellbare Konstruktion komplett aus Bambus gefertigt. B. 43cm, H. 62cm, T. ca. 68cm. leichte Gebrauchsspuren, stellenwiese Kratzer.Bitte beachten Sie, dass der auf Foto Nr. 2 abgebildete Arne Jacobsen Stuhl nicht Bestandteil der Auktion ist, sondern ...
Warennr.: 4804510
EUR < 125 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 19.10.2017
19:40:00
Par børnestole af kirsebær (2 +2)
Par børnestole i klassisk stil, stel af massivt kirsebærtræ, tremmeryg. Sæde betrukket med sandfarvet møbelstof. Par opbevaringsposer af stof medfølger. H. 57 Sh. 32 cm. Fremstår som nye. (2 + 2)
Warennr.: 4805218
EUR 188 DK, Helsingør, Støberivej 19.10.2017
20:17:00
Par børne armstole, guldbemalet træ
Par børne armstole af guldbemalet træ, sæde og ryg betrykket med guld farvet stof samt læder.. Fremstår med brugsspor i form af afskalninger, samt ene sæde med tryk mærke. H. 73 sædehøjde 33 cm.
Warennr.: 4809139

Neuware
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 23.10.2017
15:15:04
EUR 44
Børne Chaiselounge, rokoko formet
Børne Chaiselounge rokoko formet stole sæde og ryg betrukket med guldfarvet plast stof. udskæringer på rygstykke. H. 67 L. 95 D. 46 cm sædehøjde 36 cm Fremstår med brugsspor sæde med ridse, rygstykke med bule.
Warennr.: 4809120

Neuware
15:23:00
Nanna Ditzel. Trisse barnestol af massivt oregon pine
Nanna Ditzel. Trisse barnestol af massivt oregon pine. Formgivet i 1962. Fremstillet hos Kolds Savværk. H. 35 cm. Fremstår med tydelige brugsspor og reparation.
Warennr.: 4809426
EUR 134 DK, Aalborg, Nibevej 23.10.2017
18:50:00
EUR 50
Børne Chaiselounge rokoko formet stole sæde og ryg betrukket med sølvfarvet plast stof. udskæringer på rygstykke. H. 67 L. 95 D. 46 cm sædehøjde 36 cm Fremstår med brugsspor
Warennr.: 4809117

Neuware
20:10:00
Fire barstole af metal og teak (4)
Fire barstole med stel af bemalet metal samt sæde af teak. H. 79 cm. (4)
Warennr.: 4812991
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 24.10.2017
15:10:20
Foldebar kravlegård med tremmer af bøgetræ
Foldebar kravlegård med tremmer af bøgetræ. 1960'erne. H. 66, B. 96, D. 89 cm. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 4801062
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 24.10.2017
16:38:40
Ben af Schulten for Artek barnestol
Ben af Schulten barnestol af rødlakeret formspændt finer og bøgetræ. Formgivet 1965. Fremstillet af Artek. H. 77 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker, en afstands-knop løs
Warennr.: 4799950
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 24.10.2017
20:37:00
D. Klein & H. Zagatta, Spielsystem Modell Mobilix für Top System, 64 Platten sowie Räder und Achsen
Spielsystem Modell Mobilix, deutsches Design von Detlef Klein & Harald Zagatta, Ausführung Top System Burkhard Lübke, Gütersloh. Entwurf um 1972. Modulares System aus verschieden farbenem Kunststoff, Verbinder in weißem Kunststoff, 40 quadratische Platten, 13 quadratische Platten mit runder ...
Warennr.: 4729661
EUR 3.500 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24.10.2017
21:00:00
Grå bObles Design edition tumlemøbler i tre størrelser - Til fordel for Knæk Cancer 2017
Grå bObles Design edition tumlemøbler i tre størrelser: lille, mellem, stor og XL.Mål: Lille: h 12 x b 29 cm, mellem: h 24 cm, b 29 cm, stor: h 36 cm, b 29 cm. Samlet normalpris DKK 2.097. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Knæk Cancer 2017. Lauritz.com donerer ...
Warennr.: 4813122
EUR 215 DK, Herlev, Dynamovej 27.10.2017
18:20:00