Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3 4 5  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Örhängen 1 par 18 k guld ametister diamanter
ÖRHÄNGEN, 1 par 18 k guld, ovalt fasettslipade ametister samt åttkantslipade diamanter totalt ca 0,20 ct, höjd ca 10 mm, vikt ca 2,7 g
Warennr.: 4805888
EUR 315 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18.10.2017
12:02:00
Sehen Sie mehr
Earrings with brilliant cut diamonds approx 0.72ct
Day & Night earrings in 14kt yellow gold set with brilliant cut diamonds approx 0.72ct Earrings can be worn as ear piercing during the day, and then turned into a more striking look for your evenings and parties. Central : 2 brilliant cut diamonds: total 0.44ct Colour: (H) Wesselton ...
Warennr.: 4723214

Neuware
EUR 1.250 BE, Antwerpen 18.10.2017
13:18:00
EUR 425
Pearl earrings with a diamond & 9k gold
Pearl earrings with a diamond & 9k gold diamond: 0.03ct SI freshwater pearl pearl size: 7x7.5mm shape: round gold: yellow gold
Warennr.: 4773500

Neuware
EUR 185 BE, Antwerpen 18.10.2017
17:51:50
EUR 95
Ohrstecker mit Smaragden und Brillanten (2)
Paar Ohrstecker aus 18 kt. rhodiniertem Gelbgold, jeweils mit tropfenförmigem Smaragd im Facettenschliff, zus. ca. 2.64 ct. Umkränzt von zahlreichen Brillanten zus. ca. 0.80 ct. Farbe: Wesselton/H-Top Crystal/I. Reinheit: VS. Gesamtgewicht ca. 5,6 g. (2)
Warennr.: 4719788
EUR 1.478 DK, Kolding, Trianglen 18.10.2017
19:13:00
EUR 202
14 kt guld øreringe (4)
Par perleøreringe af 14 kt guld, prydet med en akoya saltvands kulturperle hver, ø ca 5 mm. L.: ca 4,5 cm. Dertil et par øreskruer uden vedhæng, af 14 kt guld. Samlet vægt: ca 5,6 gr (4)
Warennr.: 4806561
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 18.10.2017
19:25:00
EUR 84
Et par perle-ørestikker i 14 kt. hvidguld samt ring i 8 kt. hvidguld (3)
Et par perle-ørestikker i 14 kt. hvidguld med perlevedhæng og prydet med klar goshenit. L. 3 cm, vægt 2,5 g. Endvidere lille ring i 8 kt. hvidguld prydet med oval facetsleben amtyst, ringstr. 50/15,8, vægt 1,7 g. Brugsspor. (3)
Warennr.: 4806304
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 18.10.2017
19:26:00
Unika øresmykker m/ orange safirer, hvidguldsbelagt sterling sølv. Et par (2)
Et par håndlaved ørehængere udført af hvidgulds rhodineret sterling sølv prydet med orange safirer. H. ca. 4,2 cm. Vægt ca. 8 gram (2)
Warennr.: 4771389

Neuware
EUR 161 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18.10.2017
19:28:00
En samling ørestikker og et vedhæng af 14 og 8 kt. guld (9)
Smykkesæt bestående af et vedhæng og et par ørehængere af 14 kt. guld prydet med goshenit og perler. H. vedhæng 2 cm. Envidere to par creoler af 14 kt. guld samt et par af 8 kt. guld. Samlet vægt 14 kt.: 7,3 g., samlet vægt 8 kt.: 1,9 g. Brugsspor. (9)
Warennr.: 4806299
EUR 202 DK, Vejle, Dandyvej 18.10.2017
19:48:00
EUR 202
Brillant- og tahitiperleøreringe, ca 0.27 ct
Par italienske øreringe af 18 kt hvidguld, hver prydet med en rund Tahitiperle, ø ca 12,5 mm. derover 14 brillanter hver, samlet ca 0.27 ct., Farve: Wesselton (H), klarhed. SI. Længde: ca 3,8 cm. enkel brillant med lille hak
Warennr.: 4666729
EUR 941 DK, Herlev, Dynamovej 18.10.2017
20:06:00
EUR 134
Stenstrup. South Sea Perlenohrringe mit Brillanten, ca. 0.34 ct
Stenstrup. Paar Ohrringe aus18 kt. Weißgold, jeweils mit barockförmiger South Sea Zuchtperle ca. 13 x 14,5 mm sowie zahlreichen pavégefassten Brillanten zus. ca. 0.34 ct. Farbe: Top Wesselton (G), Reinheit: VS. L. ca. 2,8 cm
Warennr.: 4753089

Neuware
EUR 1.612 DK, Herlev, Dynamovej 18.10.2017
20:11:00
EUR 564
Et par safir- og brillant-ørestikker i 18 kt. hvidguld (2)
Et par ørestikker i 18 kt. hvidguld prydet med et par ovale facetslebne safirer på tilsammen 0.95 ct., omkranset af brillantslebne diamanter på tilsammen 0.35 ct. (stemplet i låsen). Farve: Top Wesselton (F-G), klarhed: VS-SI. Stemplet med Exeter hallmarks. Mål front 0,8 x 0,7 cm. Vægt 3,4 g. ...
Warennr.: 4791097
EUR 1.075 DK, Vejle, Dandyvej 18.10.2017
20:29:00
EUR 376
Paar Ohrringe/Klips mit Aquamarin und Brillanten, ca. 0.52 ct.
Paar Ohrstecke/Klips aus 18 kt. Weißgold, jeweils mit einem ovalen Aquamarin im Facettenschliff ca. 10 x 12 mm jeweils umkränzt von 12 Brillanten, zus. ca. 0.52 ct. Farbe: Top Wesselton (G), Reinheit: SI. Frontmaße ca. 22 x 25,5 mm. Gewicht ca. 13,6 g.
Warennr.: 4773773
EUR 1.881 DK, Herlev, Dynamovej 18.10.2017
20:30:00
EUR 282
Diamond earrings, 18 kt. white gold, total approx. 2.00 ct. L. 4 cm. (2)
Pair of diamond heart earrings, 18 kt. white gold. Approx. 252 larger and smaller baguette-cut diamonds and two brilliant-cut diamonds, total approx. 2.00 ct. Colour: Wesselton (H). Clarity: SI-P1. Stamped with English hallmarks on pins. Total weight approx. 7.4 g. L. 4 cm. (2)
Warennr.: 4798155
EUR 1.814 DK, Vejle, Dandyvej 18.10.2017
20:37:00
EUR 148
Ørestikkere m/ safirer, hvidguldsbelagt sterling sølv. Et par, 9,7 gram (2)
Et par øresmykker af hvidglulds rhodineret sterling sølv prydet med seks ovale, facetslebne safirer. L. 4 cm, vægt ca. 9,7 gram (2)
Warennr.: 4753726

Neuware
EUR 269 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18.10.2017
20:48:00
EUR 97
Øreringe med citrin og brillanter, ca 0.16 ct
Par øreringe af 18 kt guld, hver prydet med en dråbesleben lemonkvarts, mål ca 13 x 18 mm, samt fem brillanter hver, samlet ca 0.16 ct., Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: SI. Længde: ca 2,7 cm. Samlet vægt: ca 10,8 gr
Warennr.: 4778537
EUR 860 DK, Herlev, Dynamovej 18.10.2017
20:49:00
EUR 349
Tahitiperle ørestikker med brillanter, ca 0.54 ct
Par italienske øreringe af 18 kt hvidguld, hver prydet med tre brillanter, samlet ca 0.54 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: SI2-P1 samt en større Tahiti perle hver, ø ca 12,5 mm. L.: ca 18,5 mm
Warennr.: 4666706
EUR 1.142 DK, Herlev, Dynamovej 18.10.2017
21:00:00
EUR 202
Earrings in 14k with brilliant cut diamonds 0.50 ct
Earrings in 14k white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.50 ct & Blue Sapphires 1.15 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: VS e0582
Warennr.: 4772323

Neuware
EUR 2.100 BE, Antwerpen 18.10.2017
21:15:00
EUR 450
Earrings in 14k with brilliant cut diamonds 0.82ct
Earrings in 14k white rhod gold, set with brilliant cut diamonds total approx. 0.82ct Colour: (H) Wesselton Clarity: SI
Warennr.: 4688526

Neuware
EUR 2.300 BE, Antwerpen 18.10.2017
21:40:00
EUR 500
Örhängen 1 par 18 k guld pärlor
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k guld, odlade saltvattenpärlor ca 8,3 mm, skruvsystem, vikt ca 3,2 g
Warennr.: 4807246
EUR 189 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 19.10.2017
10:38:00
Sehen Sie mehr
Earrings in 9k with diamonds 0.07ct
Earrings in 9k yellow gold, tested, with brilliant cut diamonds 0.07ct Colour: F-G (Top Wesselton) Clarity: SI jae02315
Warennr.: 4776650

Neuware
EUR 275 BE, Antwerpen 19.10.2017
12:59:00
EUR 155
Earrings in 14k with brilliant cut diamonds 0.40 ct
Earrings in 14k white rhod gold with brilliant cut diamonds 0.40 ctColour: (F-G) Top Wesselton Clarity: PI ea75
Warennr.: 4714472

Neuware
EUR 850 BE, Antwerpen 19.10.2017
13:24:00
EUR 105
Earrings in a heart motive in 14k
Earrings in a heart motive in 14k rhod white gold, hallmarked. Heart measurements: 0.80x0.50cm
Warennr.: 4626837

Neuware
EUR 175 BE, Antwerpen 19.10.2017
14:01:00
Earrings in 14k with brilliant cut diamonds 1.00 ct
Earrings in 14k white rhod gold set with brilliant cut diamonds 1.00 ct Colour: (H) Wesselton Clarity: VVS e01300
Warennr.: 4731504

Neuware
EUR 5.600 BE, Antwerpen 19.10.2017
14:41:00
EUR 2.400
Par ørelokker af 14 kt. Hvidguld med brillanter
Par ørelokker af 14 kt. Hvidguld med brillanter på tilsammen ca. 0.50 ct. Farve: Top Cape (K-L), Klarhed: P2. L. ca. 2,3 cm. 3,6 gram samlet.
Warennr.: 4808000
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 19.10.2017
15:12:00
EUR 91
Earrings in14kt with brilliant cut diamonds apprx 0.66ct
Day & Night earrings in 14kt white rhod gold set with brilliant cut diamonds approx 0.66ct Earrings can be worn as ear piercing during the day, and then turned into a more striking look for your evenings and parties. Central : 2 brilliant cut diamonds: total 0.38ct Colour: (H) Wesselton ...
Warennr.: 4723199

Neuware
EUR 1.350 BE, Antwerpen 19.10.2017
15:19:00
EUR 55
Earrings in 14k with brilliant cut diamonds 0.53 ct
Earrings in 14k yellow gold set with brilliant cut diamonds 0.53 ct Colour: (I)Top Crystal Clarity VS ref: e02500
Warennr.: 4798495

Neuware
EUR 1.150 BE, Antwerpen 19.10.2017
15:29:00
EUR 375
Earrings in 9k with diamonds 0.22ct
Earrings in 9k yellow gold, tested, with brilliant and single cut diamonds 0.22ct Colour: F-G (Top Wesselton) Clarity: SI-P JAE07626
Warennr.: 4723577

Neuware
EUR 525 BE, Antwerpen 19.10.2017
16:01:00
EUR 110
Earrings with brilliant cut diamonds approx 0.66ct
Day & Night earrings in 14kt white rhod gold set with brilliant cut diamonds approx 0.66ct Earrings can be worn as ear piercing during the day, and then turned into a more striking look for your evenings and parties. Central : 2 brilliant cut diamonds: total 0.36ct Colour: (I) Top ...
Warennr.: 4723205

Neuware
EUR 1.250 BE, Antwerpen 19.10.2017
18:07:00
EUR 205
Georg Jensen, par vintageøreclips med agat
Georg Jensen, par vintage øreclips dessinnr. 85, udført i sterling sølv, prydet med cabochonsleben agat, gennembrud dekoreret bort. Diam. Ø 3 cm. Er stemplet Georg Jensen i perlestaf, 925s Denmark, samt Dessinnr 85. dette smykke er en del af en temaauktion over smykker lavet af sølvsmede som i ...
Warennr.: 4792989
EUR 336 DK, Odense, Kratholmvej 19.10.2017
20:03:00
EUR 148
Et par runde ørestikker af 9 kt. hvidguld med pink morganit. (2)
Et par runde ørestikker af 9 kt. hvidguld prydet med 34 runde facetslebne pink morganitter. Stemplet DAN med Sheffield gold Hallmarks. Vægt ca. 3,7 g. B. 0,36 cm. Ø. 2,35 cm. Fremstår med minimale brugsspor. (2)
Warennr.: 4788529
EUR 672 DK, Vejle, Dandyvej 19.10.2017
20:17:00
EUR 168
 1 2 3 4 5  >>