Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
  ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Montblanc 'Sport Lady'. Damenuhr aus Stahl mit schwarzem Zifferblatt und Diamanten, 2000er Jahre
Midsize Damenuhr von Montblanc, Modell 'Sport Lady', Ref. Nr. 7157, Gehäuse aus Stahl, schwarzes Zifferblatt mit brillantbesetztem Punktindex, Datumsangabe bei '3' Uhr, brillantbesetzte Lünette, Saphirglas, originales Armband aus Stahl mit doppelter Faltschließe, Quarz-Uhrwerk. Ø 34 mm. Innen L. ...
Warennr.: 4874869
EUR 1.612 DK, Vejle, Dandyvej 18.01.2018
20:58:00
EUR 322
Montblanc Meisterstück Selection Unicef Wallet 8 ccpung af sort læder,
Montblanc pung af sort læder, Model mesiterstück Selection Unicef wallet 8 cc, Præget læder, udvendig med Montblanc's klassiske logo i emalje, indvendig med detalje af marineblå læder og med forskellige rumindelinger til kreditkort, visitkort og sedler. Mål 9,7 cm. x 11,4 cm. Tilhørende ...
Warennr.: 4887948

Neuware
EUR 269 DK, Hørsholm, Vibe Alle 19.01.2018
12:54:48
EUR 175
Cartier, Mont Blanc, Parker, Cross, Konvolut Schreibgeräte und Etuis (12)
Konvolut Schreibgeräte 1 x Montblanc Meisterstück-Kugelschreiber, schwarzes Edelharz, vergoldete Details 1 x Montblanc Meisterstück-Füllfederhalter, schwarzes Edelharz, vergoldete Details, handgefertigte Feder in 585/- Nr. 4810 1 x Montblanc Kugelschreiber in rot/braunem Edelharz mit ...
Warennr.: 4881931
EUR 500 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20.01.2018
19:14:00
EUR 160
MB10883 Montblanc Meisterstück klassisk kuglepen
Montblanc Meisterstück Classique Ballpoint Pen, forgyldt og af sort lak (resin), kappe med Montblancs klassiske logo i sort og hvid emalje. L. 13,8 cm. I tilhørende Montblanc etui, 'Service Guide Writing Instruments' og 'The Meisterstück Collection' hæfte medfølger.
Warennr.: 4871349

Neuware
EUR 269 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22.01.2018
15:27:44
EUR 128
Fyldepen Parker Duofold Special og Montblanc skrueblyant (2)
Fyldepen Parker Duofold Special og Montblanc skrueblyant, med forgyldte pennespidser. Fremstår med slitage på spidser. (2)
Warennr.: 4892913
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 22.01.2018
18:00:00
Contemporary Line læderbælte
Montblanc Contemporary Line bælte af sort læder med spænde af stål med Montblancs classiske logo i sort og hvid emalje. B. 30 mm. L. 126 cm. (inkl. spænde). Tilhørende Montblanc etui, 'Service Guide Leather', hang-tag og dustbag medfølg
Warennr.: 4864871

Neuware
EUR 202 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22.01.2018
20:27:00
Montblanc Sartorial pung af læder.
Montblanc pung af sort læder, Model Sartorial Wallet 6 cc with 2 View pckets. . Præget læder, udvendig med Montblanc's klassiske logo i emalje, indvendig med forskellige rumindelinger til. kørekort, kreditkort, visitkort og sedler. Mål 9 cm. x 11,1 cm. Tilhørende Montblanc 'Service Guide ...
Warennr.: 4863675

Neuware
EUR 296 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23.01.2018
13:57:10
Montblanc Meisterstück 145 Fountain Pen
Montblanc 'Meisterstück 145 Fountain Pen, fyldepen af sort lak (resin) og forgyldt metal, fyldepens næb af guld 14 kt., låg med Montblancs klassiske logo i sort og hvid emalje. Ikke til blækpatron, blæk suges op i lukket beholder. L. 14 cm.
Warennr.: 4895979
EUR 202 DK, Herlev, Dynamovej 23.01.2018
17:38:00
EUR 87
Montblanc Meisterstück Sport Chronograph, Herrenuhr sowie Montblanc Kugelschreiber (2)
Montblanc Meisterstück Sport Chronograph, Herrenuhr in Gehäuse aus Stahl, schwarzes Zifferblatt mit Logo, Stunden- und Minutenindizes, zwei Zeigern, 'kleinen Sekunden', Datumsangabe sowie Zeiger und Subdials für Chronograph-Funktion. Drehbare Lünette, mechanisches Uhrwerk mit automatischem Aufzug...
Warennr.: 4867216
EUR 2.015 DK, Herlev, Dynamovej 24.01.2018
19:24:00
EUR 1.236
MB112893Montblanc Meisterstück Solitaire Doué Blue Hour
Montblanc Meisterstück Solitaire Doué Blue Hour, fyldepen af stål, delvis blå guillocheret korpus, kappe med Montblancs klasiske logo i sort og hvid emalje, fyldepensnæb af hvidguld 18 kt. L. 13,7 cm. Blækpatron medfølger ikke.Tilhørende Montblanc etui, 'Service Guide' samt sølvpudseklud ...
Warennr.: 4895281

Neuware
EUR 672 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25.01.2018
19:31:00
EUR 161
MB 2865 Meisterstück Platinum-Coated Classique Rollerball
Montblanc Meisterstück Platinum Line rollerball. Kappe og korpus af sort lak (resin), kappe med Montblancs klassiske logo i sort og hvid emalje, clip af platineret messing. L. 13,6 cm. Tilhørende etui samt 'Service Guide' og blæk medfølger. Vejl. udsalgspris 3600 dkk.
Warennr.: 4895304

Neuware
EUR 322 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25.01.2018
20:10:00
EUR 175
MB2866 Montblanc Meisterstück Platinum Line ballpointpen
Montblanc Meisterstück Platinum Line kuglepen. Kappe og korpus af sort lak (resin), kappe med Montblancs klassiske logo i sort og hvid emalje, clip af platineret messing. L. 13,9 cm. Tilhørende etui samt 'Service Guide' medfølger.
Warennr.: 4895297

Neuware
EUR 269 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25.01.2018
20:26:00