Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2 3  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Centurion, damecykel. 6914
Damecykel fra Centurion med syv gear. Fremstår med brugsspor, defekt sadel og gear samt rust på kæde. Låst. Stel str. 50 cm. Stel nr. WAK40996C Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her OBS! OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare ...
Warennr.: 4862065
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 11.12.2017
12:15:46
Centurion, herrecykel. 7141
Herrecykel fra Centurion. Fremstår med brugsspor, defekt gear og sadel samt rust på kæde. Låst. Stel str. 56 cm. Stel nr. WAK88872F Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Warennr.: 4861834
12:41:00
EUR 44
Mulberry axelbandsväska i ljusbrun skinn
MULBERRY, axelbandsväska i ljusbrun skinn med flätade axelband och lås i gulmetall, 28 x 46 x 16 cm, axelband 20 cm
Warennr.: 4861102
EUR 156 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11.12.2017
13:12:00
Sehen Sie mehr
Gucci axelbandsväska Jackie med monogrammönster
GUCCI, axelbandsväska Jackie med monogrammönster i svart canvas med skinndetaljer och lås och spänne i vitmetall, 20 x 34 cm, axelband 20 cm
Warennr.: 4861124
14:48:00
Sehen Sie mehr
To skønvirke brocher samt sterlingsølv broche (3)
Tre brocher udført i sølv, bestående af: Skønvirke broche prydet med rav, stemplet 925 samt TSD Ø 4 cm, skønvirke broche prydet med honning farvet rav, stemplet 830S Ø 3,3 cm samt aflang broche i moderne design stemplet HHN samt 925 L.7,5 cm. Fremstår med almindelig brugsspor. (3)
Warennr.: 4860147
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 11.12.2017
18:00:00
EUR 57
Chanel axelbandsväska i svart skinn med monogram
CHANEL, axelbandsväska i svart skinn med applikation av monogram i lack samt med länkar i plast, 28 x 46 x 10 cm, axelband 14 cm
Warennr.: 4861184
EUR 415 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 11.12.2017
19:14:00
Sehen Sie mehr
Päls, mink, Saga Mink
Päls, mink, Saga Mink, storlek ca. 44, axelmått 50, längd 96 cm
Warennr.: 4846685
EUR 259 SE, Stockholm, Slakthusgatan 11.12.2017
20:00:00
EUR 197
Hermann Siersbøl og Christian Veilskov. Smykkesæt af sterlingsølv. Ca. 1960'erne. (3)
Retro smykkesæt af sterlingsølv, prydet med stiliserede blade, bestående af halscollier, armlænke og broche samt to ringe, den ene med cabochonslebet hæmatit. Udført ved Hermann Siersbøl og Christian Veilskov, ca. 1960'erne. Vægt ca. 46 gr. L. collier 41 cm. L. armlænke 20,5 cm. L. broche 6,5 cm....
Warennr.: 4861897
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 11.12.2017
20:03:00
C. Brumberg Hansen. Samling ældre smykker i sterlingsølv og sølv (11)
Samling ældre smykker i sterlingsølv og sølv bestående af 5 armlænker, hvoraf en prydet med små cabochonslebne koralperler udført hos C. Brumberg Hansen, København, L. 17-19 cm. 3 ringe hvoraf en prydet med rød agat, ringstr. 49, 57 og 59. 3 brocher hvoraf en i samme udførelse som ...
Warennr.: 4834022
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 11.12.2017
20:08:00
EUR 154
To skønvirke brocher af sølv. Marius E. Hansen, C.V.C Larsen (2)
Marius E. Hansen to skønvirkebrocher med indlagte stykker cabochonslebet rav, L: 7-8 cm. Brugspor. (2)
Warennr.: 4856377
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 11.12.2017
20:10:00
EUR 181
Diamant Doppelclip-Brosche aus 18 kt. Weißgold, zus. ca. 15.00 ct. 1950er
Diamant Doppelclip-Brosche aus 18 kt. Weißgold, mit zahlreichen größeren und kleineren Diamanten älteren Schliffs sowie mit Diamanten im Baguetteschliff, zus. ca. 15.00 ct. Farbe: Top Wesselton (F-G). Reinheit: VS-P1. 1950er. Gewicht ca. 32,8 g. Jeder Clip misst ca. 5,2 x 4,2 cm.
Warennr.: 4851887
EUR 13.435 DK, Vejle, Dandyvej 11.12.2017
20:53:00
EUR 443
Pälskappa, mink, Saga Mink
Pälskappa, mink, Saga Mink Axelbredd , ca 46, längd 133 cm Reva vid ena fickan.
Warennr.: 4846687
EUR 259 SE, Stockholm, Slakthusgatan 12.12.2017
11:12:20
EUR 114
Marc by Marc Jacobs axelbandsväska i vinrött
MARC BY MARC JACOBS, axelbandsväska i vinrött präglat skinn med detaljer i vitmetall, 28 x 35 x 14 cm, axelband 23 cm
Warennr.: 4863044
EUR 156 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 12.12.2017
18:45:00
Sehen Sie mehr
Hugo Grün, Hermann Siersbøl m.fl. Samling retrosmykker af sølv og sterlingsølv (9)
Samling retrosmykker af sølv og sterlingsølv bestående af 2 colliers hvoraf et fra Hugo Grün, L. 38,5. 1 halskæde med muse-vedhæng fra Hermann Siersbøl .1 armring fra Jørgen Schmidt Kjergård, omkreds 15,5 og 1 armlænke, L. 19,5 cm. 1 ring, str. 57. 2 brocher hvoraf 1 matchende armlænken, men af ...
Warennr.: 4834032
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 12.12.2017
19:50:00
Märklin spor H0. Togsæt 29530,
Samling Märklin m.m. bestående af: Togsæt, model nr. 29530. Damp lokomotiv med fem godsvogne, spor, manuel, gear samt transformer. Mobil station. Original æske samt garantibevis fra 2005. Fremstår ubrugt. Togsæt, model nr. 0971. Damplokomotiv med fire godsvogne, spor samt en ...
Warennr.: 4864271
EUR 242 DK, Aalborg, Nibevej 12.12.2017
19:52:00
EUR 154
Everton, damecykel. 6642
Damecykel fra Everton. Fremstår med brugsspor, defekt gear og eger på forhjulet samt rust på kæde og narv. Stel str. 52cm. Låst. Stel nr. WBK160134Z Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her OBS! OBS! Venligst vær opmærksom på at denne ...
Warennr.: 4843948
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 12.12.2017
19:56:00
Vintage broche af 14 kt. gul- og rødguld, ca. 1950'erne
Vintage broche af 14 kt. gul- og rødguld, i form af draperet sløjfe med gennembrudte blonder, udført ca. 1950'erne. Mål: ca. 5,5 x 5,5 cm. Vægt: ca. 12 gr. Fremstår med brugsspor.
Warennr.: 4859373
EUR 672 DK, Vejle, Dandyvej 12.12.2017
20:26:00
Mulberry skuldertaske af koskind, model Bayswater Limetid edition
Mulberry, skuldertaske model Bayswater Limited Edition. Udført af indfarvet brun og beige koskind, lås af poleret forgyldt metal. Indvendigt med et rum, en mindre rum med lynlås samt to små sidelomme. H. 27 cm, B. 37 cm. D. 14 cm. Fremstår med slitage, mangler 'kohår' på hank, sider og på remme ...
Warennr.: 4863429
EUR 537 DK, Hørsholm, Vibe Alle 12.12.2017
20:27:00
EUR 161
Valentino. Sort spadseredragt, str. 36 (2)
Valentino. Sort spadseredragt bestående af en jakke kantet med fløjl, med skulderpuder og hvepsetalje, asymmetrisk front med knapper og pynte-bindebælte, samt nederdel med lynlås og haspe i siden. Str. 36 (italiensk 10). Jakkens mål: L. 55 cm. Brystvidde ca. 96 cm. Ærmel. fra armhule 42 cm. ...
Warennr.: 4851392
20:30:00
EUR 124
Diamantsolitairering samt broche og ørestikker af guld, 14 og 9 kt. (4)
Solitairering af guld, 14 kt., gennembrudt krone prydet med brillantslebet diamant, ca. 0,10 ct. Vægt ca. 1,7 gr. Ringstr. 56,5/18 mm. Samt broche af guld, 14 kt. i form af firkløver, prydet med facetslebet krystal. Vægt ca. 4,7 gr. H. 3,2 cm. Samt et par creolørestikker af guld, 9 kt., prydet ...
Warennr.: 4852697
20:31:00
EUR 44
Hermann Siersbøl, Cohr, Frantz Hingelberg m.m. En samling smykker i sølv og sterlingsølv. (17)
Hermann Siersbøl, Cohr, Frantz Hingelberg m.m. En samling smykker i sølv og sterlingsølv, bestående af: fire leddelte armlænker, de to prydet med farvede glasstene, en leddelt halskæde, elleve brocher samt et vedhæng. Vægt ialt ca. 174 gr. Enkelte dele ustemplet, disse syretestet til sølv. ...
Warennr.: 4860127
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 12.12.2017
20:50:00
Mrac Bouwer Glamit! draperad empireklänning
MARC BOUWER GLAMIT!, draperad empireklänning i aprikos sidenchiffong med brosch med rosa, transparenta och aprikosa stenar, underklänning, US storlek 8
Warennr.: 4864286
EUR 156 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 13.12.2017
10:00:00
Sehen Sie mehr
Everton, damecykel. 7049
Damecykel fra Everton. Fremstår med brugsspor, defekt gear samt rust på kæde. Låst. Stel str. 50 cm. Stel nr. WBK040628A Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Warennr.: 4852960
EUR < 125 DK, Herlev, Dynamovej 13.12.2017
12:40:00
Centurion, herrecykel. 7166
Herrecykel fra Centurion. Fremstår med brugsspor, defekt gear og sadel samt rust på kæde. Stel str. 53 cm. Låst. Stel nr. WAK33119U Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Warennr.: 4854748
13:39:00
Batavus, damecykel. 6913
Damecykel fra Batavus. Fremstår med brugsspor, defekt gear og kurv samt rust på kæde og skruer. Stel str. 52 cm. Stel nr. WTVP056697S Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her OBS! OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig ...
Warennr.: 4854542
15:21:00
Axel Lind oljemålning
AXEL LIND (1907-2011): Svanar över ishav, signerad Axel Lind, olja på duk, 20x33 cm
Warennr.: 4864396
EUR 415 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 13.12.2017
16:12:00
Sehen Sie mehr
Alvar Aalto, To halvrunde borde (2)
Alvar Aalto. Par halvrunde borde af birketræ, H. 71 cm. Ø. 120 cm. Fremstår med brugsspor samt mærker. (2)
Warennr.: 4862825
16:48:00
Samling cykler. (3) 6995, 7014, 7024
- Herrecykel fra Mustang. Fremstår med brugsspor, defekt gear samt rust på kæde. Stel str. 56 cm. Stel nr. WDB164737D - Damecykel fra Kildemoes med tre gear. Fremstår med brugsspor, defekt kædeskærm, låst. Stel str. 53 cm. Stel nr. WBK123928T - Herrecykel fra Centurion med tre gear. Fremstår ...
Warennr.: 4864108
19:22:00
Samling cykler. (3) 6759, 6637, 6871
Damecykel fra SCO med syv gear. Fremstår med brugsspor, defekt bremse. Låst. Stel str. 50 cm. Stel nr. WBL130244Z - Herrecykel fra Kildemoes. Fremstår med brugsspor, defekt gear samt rust på kæde. Låst. Stel str. 52cm. Stel nr. WBK601452S - Damecykel fra Everton. Fremstår med brugsspor, defekt...
Warennr.: 4864113
19:24:00
Mustang, et par damecykler. (2) 598/17 - 495/17
- Damecykel fra Mustang med tre gear. Fremstår med brugsspor, defekt baghjul. stel str. 50cm. Stel nr. WDB71948C - Damecykel fra Mustang. Fremstår med brugsspor, defekt gear samt rust på kæde. Stel str. 54cm. Stel nr. WDB28922X Auktioner over hittegods, cykler,biler og koster fra Nordsjællands...
Warennr.: 4864102
19:25:00
 1 2 3  >>