Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
   1 2  >> ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Louis Vuitton taske model Bucket PM, samt pung (2)
Louis Vuitton, skuldertaske samt pung, model Bucket PM af monogram kanvas med hanke og besætninger af kernelæder, stort indvendigt rum med lynlåslomme og en lomme. H. 26 L. 23 cm. Pung H. 10, L. 17 cm. Fremstår med patineret kernelæder samt brugsspor. (2)
Warennr.: 4843719
EUR 376 DK, Odense, Kratholmvej 23.11.2017
20:01:00
EUR 336
Louis Vuitton Weekend- / rejsetaske Keepall Bandouliére 60. Monogram canvas.
Louis Vuitton. Weekendtaske / rejsetaske af monogram canvas. Produktionskode TH0966. Hanke samt detaljer af kernelæder, dobbelt lynlåslukning, Indvendig foer af brunt kanvas. H. 30, L. 60, B. 26 cm. Fremstår med let patineret kernelæder, skulderrem mangler. Name tag samt hængelås med nøgle
Warennr.: 4841154
EUR 672 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23.11.2017
21:05:00
EUR 497
Louis Vuitton rejsetaske, model Alizé 2 Poches Large. Monogram canvas.
Louis Vuitton rejsetaske, model Alizé 2 Poches Large. L. 55 cm H. 42 B. 18 cm. Produktionskode VI0974. Monogram canvas. Indvendig to store rum med dobbelt lynlåslukning samt åbnet siderum . Foer af lyst canvas. Aftagelig og justerbar skulderstrop af brunt canvas og gyldent hardware. Fremstår med ...
Warennr.: 4842748
EUR 806 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23.11.2017
21:05:00
EUR 390
Louis Vuitton. Skuldertaske. Monogram canvas. Model Noé.
Louis Vuitton. Skuldertaske. Monogram canvas. Model Noé. H. 34, B. 26, D. 19 cm. Indvendig et stort rum med snørelukning. Besætninger af kernelæder. Indstillelig skulderrem. Indvendig foer af brunt canvas. Fremstår med brugsspor, herunder patinering af kernelæder.
Warennr.: 4842676
EUR 403 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23.11.2017
21:30:00
EUR 336
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Large Bucket. Monogram canvas.
Louis Vuitton. Skuldertaske. Monogram canvas. Model Large Bucket. Produktionskode FL0021. H. 35, B. 27, D. 20 cm. Indvendig et stort rum, to siderum heraf et med lynlås samt kæde med krog. Besætninger af lyst kernelæder, og indstillelige skulderremme. Indvendig foer af lyst kunstskind. Fremstår ...
Warennr.: 4842700
EUR 484 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23.11.2017
21:45:00
EUR 336
Louis Vuitton Hængelåse af messing samt rejseguides (4)
Louis Vuitton hængelåse af messing. Samling Cityguide - rejseguides år 2004 & 2006. (4)
Warennr.: 4845136
EUR 134 DK, Helsingør, Støberivej 24.11.2017
12:58:26
EUR 50
Louis Vuitton, Tasche / Beutel, Modell, Damier Azur Canvas.
Louis Vuitton, Tasche / Beutel, Modell 'Noé', Farbe: Damier Azur Canvas. Entwurf 1932, Riemen aus naturfarbenem Rindsleder, Boden aus naturfarbenem Leder mit Einsätzen zur Verstärkung der Struktur, goldfarbene Messingbeschläge, Verschluss durch naturfarbenen Lederriemen, verstellbarer ...
Warennr.: 4791826
EUR 550 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24.11.2017
20:31:00
EUR 155
Louis Vuitton axelremsväska
LOUIS VUITTON, axelremsväska Noé, monogrammönster med cognacsfärgade skinndetaljer, 20x26 cm, höjd ca 33,5 cm, justerbart axelband
Warennr.: 4845891
EUR 311 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 25.11.2017
14:27:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton handväska
LOUIS VUITTON, handväska/axelremsväska Palermo, monogrammönstrad med cognaksfärgade skinndetaljer, 35x17 cm, höjd ca 26 cm
Warennr.: 4845904
EUR 207 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 25.11.2017
15:21:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton väska "Eva"
LOUIS VUITTON, väska "Eva", monogrammönster, mässingskedja och naturfärgade skinndetaljer, avtagbar axelrem, 25x13x4 cm, dustbag medföljer
Warennr.: 4845946
18:09:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Sort epi læder. Model Keepall 55.
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Sort epi læder. Model Keepall 55. Produktionskode SP0975. L.56, H. 30, D. 26 cm. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. Udvendigt åbent siderum. Foer af grågrønt ruskind. Name tag samt hængelås med nøgler medfølger. Fremstår med nogle brugsspor i ...
Warennr.: 4842764
EUR 940 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25.11.2017
20:10:00
EUR 699
Louis Vuitton handväska
LOUIS VUITTON, Paris, handväska "Trouville", monogrammönstrad canvas och cognacsfärgat skinn, 30x12 cm, höjd 25 cm
Warennr.: 4845989
20:30:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Monogram canvas. Model Keepall 50.
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Monogram canvas. Model Keepall 50. Produktionskode FL19293. L. 50, H. 27, D. 22 cm. Besætninger af lyst kernelæder. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. Foer af brunt canvas. Fremstår med lette brugsspor samt med patina på kernelæder. Friskhed i ...
Warennr.: 4842713
EUR 605 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25.11.2017
21:10:00
EUR 430
Louis Vuitton handväska
LOUIS VUITTON, handväska, monogrammönstrat i lila lack, handtag i ljust läder, ca 27x25 cm, dustbag medföljer
Warennr.: 4846010
EUR 311 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25.11.2017
21:33:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton pochette med mörkblått och vitt rutm
LOUIS VUITTON, pochette med mörkblått och vitt rutmönste och cognacsfärgad axelrem i skinn, ca 13x23x4 cm
Warennr.: 4846185
EUR 207 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26.11.2017
19:42:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton. Bælte, monogram canvas
Louis Vuitton. Bælte af monogram canvas med gyldent hardware. Længde: 80 cm. Hardware fremstår med ridser.
Warennr.: 4845728
EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 27.11.2017
20:00:00
EUR 57
Louis Vuitton 'Tambour Chronograph'. Herrenuhr aus Stahl mit braunem Zifferblatt mit Datum, 2000er
Herrenuhr von Louis Vuitton, Modell Tambour Chronograph, Ref.nr.: Q1121, Gehäuse aus Stahl, braun-metallic gefärbtes Zifferblatt mit arabischen Zahlen und Strichindex, Datumanzeige auf 4.30, Stoppuhrfunktion, Aufzugskrone mit Logo, Saphirglas, Lederarmband mit Schließe aus Stahl, automatisches ...
Warennr.: 4841529
EUR 2.687 DK, Vejle, Dandyvej 27.11.2017
20:25:00
EUR 1.881
Louis Vuitton, Vintage Aktenkoffer / 'Briefcase'
Louis Vuitton, Vintage Hardcase Aktenkoffer / 'Briefcase' aus Monogramm Canvas. Beschläge und Nieten aus Messing. Innen grünes Interieur. 35 x 45 x 10,5 cm. Mit Patina, Ecken mit Verschleiß sowie vorne defekte Schließe.
Warennr.: 4835874
EUR 1.075 DK, Herlev, Dynamovej 27.11.2017
20:26:00
EUR 322
Louis Vuitton. Taske, model Keepall
Louis Vuitton. Weekendtaske, model Keepall 50 af monogram kanvas med besætning og hanke af kernelæder. Indvendigt ét stort rum med brunt canvas for, lynlåslukning. H: 27 cm. L: 50 cm. Fremstår med patina, pletter på kernelæder og enkelte mindre pletter på for.
Warennr.: 4847061
EUR 537 DK, Herning, Engdahlsvej 27.11.2017
20:29:00
EUR 336
Louis Vuitton. Skuldertaske, model Musette
Louis Vuitton. Skuldertaske, model Musette udført i monogram kanvas, aftagelig justerbar skulderrem af kernelæder. Opdelt i et stort rum med mindre siderum. H: 37 cm. B:31 cm. Fremstår med enkelte mindre pletter samt patina.
Warennr.: 4847058
EUR 269 DK, Herning, Engdahlsvej 27.11.2017
21:15:00
EUR 168
Louis Vuitton axelbandsväska Looping GM
LOUIS VUITTON, axelbandsväska Looping GM med monogrammönster och cognacsfärgat handtag, 33 x 29,5 x 11,5 cm, handtag 24 cm
Warennr.: 4849315
EUR 259 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28.11.2017
19:30:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton Vintage Reisekoffer aus schwarzem Epi-Leder
Louis Vuitton Vintage Reisekoffer aus schwarzem Epi-Leder, mit drei Schlössern außen, davon eines für Schlüssel, drei Schlüssel an originalem Schlüsselbund sowie Futteral inkl., äußere Beschläge aus Messing mit Louis Vuitton Monogrammen, innen gefüttert mit anthrazitgrauem Alcantara, ein loses ...
Warennr.: 4820916
EUR 4.702 DK, Aalborg, Nibevej 29.11.2017
19:58:00
EUR 699
Louis Vuitton håndtaske
Louis Vuitton håndtaske med Mini Lin sort monogram canvas med lynlåslukke, kanter i sort læder, bærehanke i sort stof med læderbånd, forgyldte spænder og lynlåse. Indvendigt ét rum med to sidelommer. H. 20 cm, B. 30 cm. Fremstår ubrugt.
Warennr.: 4847882
EUR 537 DK, Vejle, Dandyvej 29.11.2017
20:20:00
EUR 124
Louis Vuitton. Rejsetaske. Model Kendall 45. Grønt Taiga læder
Louis Vuitton. Rejsetaske. Model Kendall 45. Grønt Taiga læder. Produktionskode SP 0925. L. 45, H. 32, D. 23 cm. Justerbar skulderrem af kraftig lærred. Indvendig et stort rum med dobbelt låsbar lynlås samt to mindre sidelommer. Foer af grønt ruskind. Name tag, hængelås med tilhørende nøgler og ...
Warennr.: 4822440
EUR 887 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29.11.2017
20:38:00
EUR 497
Louis Vuitton Tasche Modell 'Alma'
Louis Vuitton Tasche Modell 'Alma' aus klassischem Monogramm Canvas mit Reißverschluss; Kanten, Boden und Griffe aus hellem Kernleder; Schnallen und Reißverschluss vergoldet. Innen ein Fach mit Seitentasche und Handytasche. Vorhängeschloss mit Schlüssel sowie Schutzbeutel inkl. H. 24,5 cm, B. 31 ...
Warennr.: 4847877
EUR 940 DK, Vejle, Dandyvej 29.11.2017
20:40:00
EUR 296
Louis Vuitton Vintage. Großer Reisekoffer, schwarzes Epi-Leder
Louis Vuitton Vintage. Großer Reisekoffer aus schwarzem Epi-Leder, mit drei Schlössern außen, davon eines für Schlüssel, drei Schlüssel an originalem Schlüsselbund sowie Futteral inkl., äußere Beschläge aus Messing mit Louis Vuitton Monogrammen, innen gefüttert mit anthrazitgrauem Alcantara, ein ...
Warennr.: 4820923
EUR 5.643 DK, Aalborg, Nibevej 29.11.2017
20:59:00
EUR 430
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Cognacfarvet epi læder. Model Keepall 45.
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Cognacfarvet epi læder. Model Keepall 45. Produktionskode VI0961. L. 47 H. 26 D. 21 cm. Et stort indvendigt rum med dobbelt lynlåslukning. Udvendigt åbent siderum. Foer af cognacfarvet ruskind. Nametag samt hængelås med nøgler medfølger. Fremstår let ...
Warennr.: 4848922
EUR 672 DK, Hørsholm, Vibe Alle 29.11.2017
21:10:00
EUR 416
Louis Vuitton sneakers i svart nylon o skinn
LOUIS VUITTON, sneakers i svart nylon och skinn med brun mocka och skinn, IT storlek 37,5
Warennr.: 4850836
EUR 207 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 30.11.2017
10:03:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton. Shoulder bag. Model Cirrus PM.
Louis Vuitton. Model Cirrus PM. Shoulder bag made of pomegranate-coloured perforated leather with gold-plated metal lock. Inside features one compartment and three side pockets. H. 27 B. 40 cm. Designed in 2011. Minimal signs of wear.
Warennr.: 4837425
EUR 1.343 DK, Herlev, Dynamovej 30.11.2017
20:27:00
EUR 44
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Looping. Monogram canvas.
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Looping. Monogram canvas. Produktionskode DU0061. H. 30, B. 28, D. 11 cm. Indvendig et stort rum med lyslåslukning, siderum med lynlåslukning samt rum til mobil telefon. Skulderrem af lyst kernelæder. Foer af lyst ruskind. Fremstår med lette brugsspor og let ...
Warennr.: 4847456
EUR 470 DK, Hørsholm, Vibe Alle 30.11.2017
21:10:00
EUR 44
 1 2  >>