Akzeptieren von Cookies auf Lauritz.com

Kategorie  Schätzpreis
Nur deLuxe-Artikel Nur Artikel in der gewählten Sprache Gebrauchtwaren
  ListeGalerie Waren pro Seite
Beschreibung Schätzpreis Showroom Auktions- ende Nächstes
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Looping. Monogram canvas.
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Looping. Monogram canvas. Produktionskode SD0011. H. 30, B. 28, D. 11 cm. Indvendig et stort rum med lyslåslukning, siderum med lynlåslukning samt rum til mobil telefon. Skulderrem af lyst kernelæder. Foer af lyst ruskind. Fremstår med lette brugsspor herunder...
Warennr.: 4923846
EUR 484 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24.02.2018
20:10:00
EUR 322
Louis Vuitton rejsetaske, model Alizé 2 Poches Large. Monogram canvas.
Louis Vuitton rejsetaske, model Alizé 2 Poches Large. L. 55 cm H. 42 B. 18 cm. Produktionskode VI0974. Monogram canvas. Indvendig to store rum med dobbelt lynlåslukning samt åbnet siderum . Foer af lyst canvas. Aftagelig og justerbar skulderstrop af brunt canvas og gyldent hardware. Fremstår med ...
Warennr.: 4869826
EUR 806 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24.02.2018
20:20:00
EUR 564
Louis Vuitton Weekend- / rejsetaske Keepall Bandouliére 60. Monogram canvas.
Louis Vuitton. Weekendtaske / rejsetaske Keepall Bandouliére 60 af monogram canvas. Produktionskode TH0917. Hanke samt detaljer af kernelæder, dobbelt lynlåslukning, Indvendig foer af brunt kanvas. H. 30, L. 60, B. 26 cm. Fremstår med rent interiør, let patineret kernelæder. Name tag samt ...
Warennr.: 4923843
20:42:00
EUR 591
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Rødt epi læder. Model Keepall 50.
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske. Rødt epi læder. Model Keepall 50. Produktionskode SP0966. B. 52, H. 29, D. 22,5 cm. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. Udvendigt åbent siderum. Foer af rødt ruskind. Fremstår med få brugsspor i bund.
Warennr.: 4911549
EUR 806 DK, Helsingør, Støberivej 24.02.2018
20:50:00
EUR 591
Louis Vuitton, Marais Petit Bucket, taske med pung (2)
Louis Vuitton, model Marais Petit Bucket i Damier Ebene. Udført i logokanvas med læderbesætning. Justerbare skulderremme, spænder i guldmetal. To inderlommer, én med lynlås. Monteret med foer i samme farvenuance. Højde 25cm, længde 23cm og bredde 16 cm. Pung med kæde i samme farve og materiale. ...
Warennr.: 4925935
EUR 269 DK, Odense, Kratholmvej 26.02.2018
12:10:34
EUR 322
Louis Vuitton, Skuldertaske. Model 'Chantilly PM'
Louis Vuitton. Skuldertaske. Model Chantilly PM. Monogram canvas med besætninger af kernelæder, indvendig et stort rum med spændelukning, indvendigt siderum med lynlåslukning. H. 19 cm, B. 21 cm D. 5 cm. Fremstår med patina.
Warennr.: 4925284
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 26.02.2018
12:49:00
EUR 228
Louis Vuitton. Vintage taske og pung med monogram kanvas (2)
Vintage taske fra Louis Vuitton af lys patineret kernelæder og monogram kanvas. Lynlås bag hvilken et stort rum betrukket med brunt ruskind. H: 40. cm. B: 47 cm. D: 8,5 cm. Med initialerne H. S. på forsiden. Medfølges af vintage pung af monogram kanvas, mærket Saks fifth Avenue. 11x18,5 cm. ...
Warennr.: 4919816
EUR 672 DK, Vejle, Dandyvej 26.02.2018
20:32:34
Louis Vuitton. Skuldertaske, model Epi Croisette PM.
Louis Vuitton. Skuldertaske, model Epi Croisette PM udført af moccafarvet epi læder. Front med stiklomme samt skulderremme af læder. Indvendigt med indvendigt rum med lynlås samt to små sidelommer. Produceret i Spanien 2005. H. 26,5 cm, L. 31 cm, B. 10,5 cm. Fremstår med minimale brugsspor. ...
Warennr.: 4926197
EUR 672 DK, Herlev, Dynamovej 27.02.2018
17:50:00
EUR 322
Louis Vuitton. Håndtaske, model Monogram Manhattan PM.
Louis Vuitton. Håndtaske, model Monogram Manhattan PM udført af monogram kanvas. Front med to lommer med forgyldte spænder. Indvendigt med et rum samt et sidelomme. Produceret i Frankring 2006. H. 21 cm, L. 29 cm, B. 12 cm. Fremstår med mindre brugsspor.
Warennr.: 4926135
18:45:00
EUR 564
Louis Vuitton. Håndtaske, model Onatah PM.
Louis Vuitton. Håndtaske, model Onatah PM udført af orange/koralfarvet monogram mahina ruskind. Justerbar skulderstrop af stribet kanvas samt messing spænde. Indvendigt med et rum samt mindre lynlåslomme. Produceret i Italien 2006. H. 15 cm, L. 27 cm, B. 4 cm. Fremstår med minimale brugsspor. ...
Warennr.: 4926206
EUR 806 DK, Herlev, Dynamovej 27.02.2018
19:15:00
EUR 188
Louis Vuitton. Garment Dressbag / rejsetaske med 2 bøjleophæng
Louis Vuitton. Garment Dressbag / rejsetaske med 2 bøjleophæng. Fremstillet i monogram canvas med forgyldt hardware samt håndtag og remme af lyst kernelæder, udvendig stor lomme. Indvendig lomme til sko mm. Ophæng til 2 medfølgende bøjler. Aftagelig vaskbar indertaske med knaplukke. Skuldersele ...
Warennr.: 4925938
EUR 806 DK, Kolding, Trianglen 27.02.2018
20:45:00
EUR 322
Louis Vuitton bag o ryggsäck
LOUIS VUITTON, bag och ryggsäck, monogrammönster och cognacsfärgade skinndetaljer, bagens längd ca 36. 20x17 cm, ryggsäckens höjd ca 33 cm
Warennr.: 4928098
EUR 156 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28.02.2018
10:24:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton. Et par sneakers, str. 37.
Louis Vuitton. Dame sneakers monteret med sort ruskind samt logo, str. 37. Fremstår brugsspor og slidtage. Dustbag, ekstra snørebånd samt original emballage medfølger.
Warennr.: 4919252
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 28.02.2018
18:30:00
Louis Vuitton slip-ins
LOUIS VUITTON, slip-ins, polykromt monogrammönstrade mot svart botten, detaljer i ljust skinn och gulmetall, IT storlek 37 1/2, märkta Louis Vuitton Paris samt LV Made in Italy, klackhöjd ca 4 cm, dustbag medföljer
Warennr.: 4929534
EUR 207 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 01.03.2018
12:08:00
Sehen Sie mehr
Louis Vuitton. Monogram Canvas. Garment Cover.
Louis Vuitton. Monogram Canvas. Garment Cover, dragtpose med to håndtag. Produktionskode SP0939. En bøjle samt ekstra dragtpose medfølger. Fremstår med få brugsspor, herunder patinering af kernelæder. Friskhed i canvas. L. 103 cm. B. 62 cm.
Warennr.: 4923233
EUR 537 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01.03.2018
20:32:00
EUR 484
Louis Vuitton. Rejsetaske. Model Kendall 45. Sort Taiga læder
Louis Vuitton. Rejsetaske. Model Kendall 45. Sort Taiga læder. Produktionskode SP 0093. L. 45, H. 34, D. 20 cm. Justerbar skulderrem af kraftig lærred. Indvendig et stort rum med dobbelt låsbar lynlås samt to mindre sidelommer. Foer af ruskind. Name tag samt hængelås uden tilhørende nøgler ...
Warennr.: 4904442
EUR 940 DK, Hørsholm, Vibe Alle 01.03.2018
20:45:00
EUR 699
Louis Vuitton, stor kuffert model Alzer 65
Louis Vuitton, stor vintage rejsekuffert model Alzer 65, af monogram canvas, kantet med logo præget læder. B. 65 cm, D. 52 cm, H 22 cm. Ref. nummer: 877449 Fremstår med patina og brugsspor samt manglende udtagelig bakke.
Warennr.: 4929850
EUR 1.612 DK, Aalborg, Nibevej 02.03.2018
19:30:00
EUR 1.048
Louis Vuitton. 'Alma' taske med dustbag
Louis Vuitton. "Alma"taske i klassisk monogram canvas med lynlåslukke, kanter, bund og bærehanke i lyst kernelæder, spænder og lynlås forgyldte. Indvendigt ét rum med sidelomme og mobillomme. Hængelås med nøgler samt dustbag medfølger. H. 24,5 cm, B. 31 cm. Rent interiør. Fremstår med lette ...
Warennr.: 4931012
EUR 940 DK, Herning, Engdahlsvej 02.03.2018
21:07:00
EUR 403
Louis Vuitton. Håndtaske, model Pochette Montaigne.
Louis Vuitton. Håndtaske, model Pochette Montaigne udført af sort epilæder. Front med hardware af forkromet metal. Justerbar skulderstrop. Indvendigt med et rum samt sidelomme, foret med sort ruskind. L. 27 cm. B. 6 cm. H. 12 cm. Produceret i Frankrig 2007. Fremstår med mindre brugsspor. Dustbag ...
Warennr.: 4931353
EUR 269 DK, Herlev, Dynamovej 03.03.2018
18:13:00