Consent to use of cookies on Lauritz.com

Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
  ListGallery Lots per page
Gummibåd AQUARIB ADVENTUR 275 + Dykkermaske m/ kamera – 8 GB - HD720 (2).
Gummibåd uden køl med lamelbund. Denne type båd er den hurtigste at pakke ud og rulle sammen efter brug. Den flade bund gør den meget rolig og stabil på vandet. Denne bådtype er uden køl og kan derfor ikke anvendes til planende sejlads. En ideel båd til rolige ture på vandet. Perfekt valg til ...
Lot no: 4740084

EUR 632 DK, Herning, Engdahlsvej 22/08/2017
10:18:00
EUR 296
ALU-Pram 300 incl. årer.
ALU-Pram 300 incl. årer. Stærk og og alsidig multi-funktionel fladbundet synkefri pram i aluminium, der er vedligeholdelsesfri. På grund af dens lave vægt er den let at søsætte og transportere - den vejer kun omkring 38 kg. Nem transport på trailer eller tagbøjler. Da jollen er ...
Lot no: 4707515

EUR 1,210 DK, Herning, Engdahlsvej 22/08/2017
10:38:45
EUR 484
Struer kap-kajak model Lancer håndbygget af mahogni
Struer kajak kap-kajak model Lancer håndbygget af mahogni. L. 515 cm. Fremstår i afslebet tilstand; nogle defekter og afslag. Bagerste dæksel mangler, skrue mangler til sæde, ror sidder skævt, reparation i bund, lak delvist afslebet. DE VISTE BUKKE MEDFØLGER IKKE.
Lot no: 4732050
EUR 202 DK, Herlev, Dynamovej 22/08/2017
16:29:10
EUR 155
AQUARIB Havkajak 1 person – kapacitet 180 kg. Model: Harmony + kajakpakke (4).
AQUARIB Havkajak 1 person – kapacitet 180 kg. Model: Harmony + kajakpakke. Kraftig havkajak i camouflage design fra AQUARIB. Kajakken er udført med ror som du styrer let indvendigt med fødderne. Se billede. Kajakken er forholdsvis fladbundet hvilket giver en stabil sejlads. Kajakken er udført ...
Lot no: 4749456

EUR 914 DK, Herning, Engdahlsvej 22/08/2017
16:48:00
EUR 726
Originale reservedele til Rover 60-75-90 fra 1955 (4)
Originale ubrugte reservedele til Rover 60-75-90 fra 1955 bestående af 5 komplette alu stempler, en æske med et relæ 33/35 samt køleremblem / kølerfigur med logo b.59 cm, denne med brugsspor/patina og en manual. Originale æsker. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Lot no: 4747569
EUR 269 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22/08/2017
19:36:00
Aquarib kajak – Single. Model: Shark + kajakpakke (4).
Aquarib kajak – Single. Model: Shark + kajakpakke. Kraftig 1-personers kajak til fiskeri, jagt eller hyggesejlads. Denne kajaktype ”Sit on top” forener det bedste mellem en kajak og en kano – du sidder ovenpå og den er meget stabil – er du derfor nybegynder er dette et rigtig godt sted at starte....
Lot no: 4708401

EUR 605 DK, Herning, Engdahlsvej 23/08/2017
10:19:00
EUR 235
Volvo, alu-fælge, 15
Volvo. Alu-fælge, 15'' monteret med Nexen 195/65 R15 dæk. Fremstår med kraftig brugsslitage og en fælge med manglende logo. (4)
Lot no: 4736578
EUR 134 DK, Aarhus, Egå Havvej 23/08/2017
10:57:40
Dobbelt AQUARIB Sit on top kajak + tilbehørspakke ( )
Dobbelt AQUARIB Sit on top kajak + tilbehørspakke Aquarib – Double - 2+1 Model: Shark 2+1 Kraftig 2-personers kajak til fiskeri, jagt eller hyggesejlads – med ekstra børnesæde i midten så der kan være 2 voksne og 1 barn på denne kajak! På denne type kajak sidder du ovenpå kajakken og du ...
Lot no: 4708400

EUR 888 DK, Herning, Engdahlsvej 23/08/2017
15:55:56
EUR 551
Gummibåd-sæt Fishmann 350 - Komplet med elmotor- Kapacitet 340 kg.
Fishman 350 er beregnet op til 340 kg – 3 voksen + 1 barn. Komplet sæt bestående af båd, luftpumpe & årer samt elmotor – klar til brug. Specifikationer: - Mål: 318 x 152 cm. Fremstår med brugsspor.
Lot no: 4750111
EUR 269 DK, Aalborg, Nibevej 23/08/2017
18:25:00
EUR 215
Jolle af aluminium - ALU-400 + El-motor
Jolle af aluminium - ALU-400 + El-motor. Stærk og og alsidig multi-funktionel fladbundet synkefri jolle i aluminium. Vedligeholdelsesfri.Udført i letvægts aluminium. Let at hive op og søsætte. På grund af dens lave vægt en den endvidere let at transportere, evt. på tagbøjler på bil eller ...
Lot no: 4722650

EUR 1,614 DK, Herning, Engdahlsvej 24/08/2017
10:21:11
EUR 578
Sonic 260 Prowler, speedbåd. 1228/14
Sonic 260 Prowler speedbåd, 26 fod. - Stelnummer: AMC260294899 - Farve: Hvid - Årgang: 1999 - Motor: Mercruiser 496 AMG H.O - Timer iflg ur: 369 - Lille toilet, køkken samt soveplads. - Alpine lydanlæg med subwoofer. Fremstår med defekt drev, smuds og snavs samt afskalninger ...
Lot no: 4741795
EUR 4,707 DK, Herlev, Dynamovej 24/08/2017
14:15:00
EUR 8,337
4 stk. Continental Dæk (sommer/vinter) - Til fordel for Børneulykkesfonden
Bemærk: Varen kan ikke beses i Herlev. Efter hammerslag bedes køber sende kvittering til sk@borneulykkesfonden.dk, for koordinering af forsendelse, fragt eller afhentning. 4 stk. Continental Dæk (sommer/vinter). 1 sæt (4 stk) sommer el. vinterdæk til din bil fra Continental - max. 17" (17 ...
Lot no: 4742993
EUR 753 DK, Herlev, Dynamovej 24/08/2017
18:15:00
EUR 417
Toyota Avensis 2,0 Stw D-4 årgang 2004
Toyota Avensis 2,0 Stw D-4 årgang 2004. Farve: Sort 147 hk. Stelnummer: SB1EJ56L70E043596. Bilen har kørt 280.390 Km. Sidste olieskift v/ 277.355 km. Drivkraft: Benzin Varme i frontsæder. 16 tommers stålfælge med kapsler. Der har været røget i køretøjet. KAN UDELUKKENDE BESES OG ...
Lot no: 4750884
EUR 3,362 DK, Herlev, Dynamovej 24/08/2017
20:10:00
EUR 1,748
BMW tagboks
BMW tagboks. 300 Litters, med tilhørende Monteringsstænger. Alm. brugsspor.To nøgler medfølger. Mål ca. L. 137. B. 90 cm.
Lot no: 4751728
EUR 202 DK, Helsingør, Støberivej 25/08/2017
14:38:00
AQUARIB Jolle aluminium – MODEL AQUARIB 3000 med El-motor - Påhængsmotor 672W m.m.
Komplet sejler-sæt bestående af : Jolle El-motor (demo) Batteri + oplader Hånd-trailer Årer & åregafler Komplet sæt - klar til sejlads. AQUARIB Jolle aluminium – MODEL AQUARIB 3000 - Letvægtsjolle - kun ca. 45 kg egenvægt - Udført i aluminium - ingen vedligeholdelse AQUARIB ...
Lot no: 4707498

EUR 2,421 DK, Herning, Engdahlsvej 27/08/2017
13:30:09
EUR 605
Struer Kajak. Mahogany sea kayak, model Sea Cruiser
Struer Kajak. Hand-built mahogany sea kayak, model Sea Cruiser. Footrest adjustable with a single handle. Adjustable seat. Produced by Struer Kajak A/S, Denmark. L. 520 cm. W. 58 cm. Cockpit opening: L. 70 cm. W. 37 cm. Weight approx. 21 Kg. Minor signs of wear, a few chips in varnish by cockpit ...
Lot no: 4751745
EUR 1,614 DK, Aarhus, Egå Havvej 27/08/2017
20:49:00
EUR 565
AQUARIB Havkajak 1 person – kapacitet 180 kg
AQUARIB Havkajak 1 person – kapacitet 180 kg Model: Harmony Incl. Dobbeltpagaj – klar til brug. Kraftig havkajak i camouflage design fra AQUARIB. Kajakken er udført med ror som du styrer let indvendigt med fødderne. Se billede. Kajakken er forholdsvis fladbundet hvilket giver en stabil ...
Lot no: 4675012

EUR 861 DK, Helsingør, Støberivej 28/08/2017
20:44:00
EUR 350
Struer kayak, model Sea Cruiser, mahogany
Struer Kajak. Hand-built sea kayak, model Sea Cruiser, mahogany. Footrest adjustable with a single pull. Adjustable seat. Produced by Struer Kajak A/S, Denmark. L. 520 cm. W. 58 cm. Cockpit opening: L. 70 cm. W. 37 cm. Weight approx.. 21 Kg. Display model, there may be traces of wear.
Lot no: 4691698

EUR 2,421 DK, Kolding, Trianglen 28/08/2017
21:15:00
EUR 134
Eyvin 42 mahognimotorsejler/yacht, Thurøbund Yachtværft
Eyvin 42 motorsejler/yacht fra Thurøbund Yachtværft udført i mahogni i 1964-1967. 42 fod lang, bredde 3,65 m., dybdegang 1,3 m., 16 ton. Sjældent set træbåd bygget i mahogni, restaureret over de sidste par år, således den fremstår i god stand. Har været på land i 2017, fået bundpatent og tilset ...
Lot no: 4751932
EUR 20,171 DK, Aarhus, Egå Havvej 29/08/2017
20:00:00
EUR 8,068