Consent to use of cookies on Lauritz.com

Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language
Show also
You have searched in Furniture  in all active lots  Save list   Create Lot search
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 97  >> ListGallery Lots per page
Conset bordplade i Ahorn til hæve/sænke skrivebord
Conset bordplade i Ahorn til hæve/sænke skrivebord. Conset bordplade til hæve/sænke skrivebord. Ahorn finer. Udskæring midtfor. To ledningshuller med propper. Måler: L. 160 cm. D. 100 cm. Lot no: 3877869

EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 06/07/2015 03:49:00 EUR 40
DENCON bordplade til hæve/sænke skrivebord
DENCON bordplade til hæve/sænke skrivebord. DENCON bordplade til hæve/sænke skrivebord. Bordplade i bøge laminat. Bordpladen er højrevendt kombi bordplade med kabelhul. Måler: L. 200 cm, B. 110 cm. Lot no: 3877889

EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 06/07/2015 03:51:00 EUR 40
DENCON bordplade til hæve/sænke skrivebord. DENCON bordplade til hæve/sænke skrivebord. Bordplade i bøge laminat. Udskæring midtfor og ud mod højre. Afrundet bordende. Måler: L. 200 cm, B. 110 cm. Lot no: 3877888

EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 06/07/2015 03:59:00 EUR 40
FUMAC bordplade til hæve/sænke skrivebord
FUMAC bordplade til hæve/sænke skrivebord. FUMAC bordplade til hæve/sænke skrivebord. Bordplade i bøge finer. Bordplade monteret på -antracitgrå metalramme. Ledningshul med skydelåger. Måler: L. 180 cm, D. 120 cm. Lot no: 3877872

EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 06/07/2015 04:00:00 EUR 44
CUBE design bordplade til hæve/sænke skrivebord
CUBE design bordplade til hæve/sænke skrivebord. CUBE design bordplade til hæve/sænke skrivebord. Bordplade i bøge finer. Bordpladen har været monteret og efterfølgende afmonteret. Enkelte ledningsholdere påsat på underside. Måler: L. 170 cm, D. 100 cm. Udskæring midtfor. To huller med skydelåger til ledninger. Lot no: 3877874 EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 06/07/2015 04:03:00 EUR 40
DENCON bordplade til hæve/sænke skrivebord. DENCON bordplade til hæve/sænke skrivebord. Bordplade i bøge finer. Afrundede hjørner/dråbeformet. Udskæring midtfor og ud til højre. Måler: L. 200 cm, D. 100 cm. Lot no: 3877879

EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 06/07/2015 04:06:00 EUR 40
DENCON bordplade til hæve/sænke skrivebord.
DENCON bordplade til hæve/sænke skrivebord.. DENCON bordplade til hæve/sænke skrivebord. Bordplade i bøge laminat. Bordpladen er højrevendt kombi bordplade med kabelhul. Måler: L. 200 cm, B. 110 cm. Lot no: 3877890

EUR < 125 DK, Herning, Engdahlsvej 06/07/2015 04:10:00 EUR 40
To hæve- sænkeborde samt to skuffemoduler, danske møbelproducenter (4)
To hæve- sænkeborde samt to skuffemoduler, danske møbelproducenter (4). To hæve- sænkeborde med plader af fineret bøg, stel af metal, mål 180 x 90 cm. Endvidere to skuffemoduler á H. 57, 43 x 63 cm. og H. 58, 60 x 42 cm. Fremstår med brugsslitage; ridser og mærker. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (4) BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres ... Lot no: 3876758 EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 09:33:00 EUR 44
Tre reoler af egetræ, dansk møbelproducent (3)
Tre reoler af egetræ, dansk møbelproducent (3) . Tre reoler af fineret egetræ, flytbare hylder, mål 2 á H. 200, 90 x 24 cm.,; 1 á H. 200, 60 x 24 cm. Dansk møbelproducent. Fremstår med brugsspor; bagkant med rester efter maling. (3) BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres fra det gamle Smørum Rådhus, Flodvej 77, 2765 Smørum. Se ... Lot no: 3876276 EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 09:39:00 EUR 64
Par hæve- sænkeborde med tilhørende skuffemoduler, danske møbelproducenter (4)
Par hæve- sænkeborde med tilhørende skuffemoduler, danske møbelproducenter (4). Par hæve- sænkeborde med bordplader af fineret bøg, stel af metal, mål 180 x 90 cm. Endvidere par skuffemoduler af fineret bøg, mål H. 57, 43 x 46 cm. Fremstår med brugsslitage; ridser og mærker. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (4) BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres... Lot no: 3876199 EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 09:42:00 EUR 44
Par lænestole, læder, dansk møbelproducent (2)
Par lænestole, læder, dansk møbelproducent (2). Par lænestole, betrukket med læder, ben af massiv bøg. Dansk møbelproducent. Læder med patina og brugsspor. Sædehøjde ca. 44, B. 85 cm. (2) BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres fra det gamle Smørum Rådhus, Flodvej 77, 2765 Smørum. Se information om eftersyns- og udleveringsdatoer og ... Lot no: 3875731 EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 09:45:00 EUR 127
Fem hæve- sænkeborde, dansk møbelproducent (5)
Fem hæve- sænkeborde, dansk møbelproducent (5). Fem hæve- sænkeborde; fire med bordplader af fineret bøg, stel af metal. Variationer i design; mål 200x117, 200x100, 200x100, 200x100, 200x100 cm. Fremstår med brugsslitage; ridser og mærker. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (4) BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres... Lot no: 3871877 EUR 214 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 09:48:00 EUR 80
Fem hæve- sænkeborde samt skuffemodul, dansk møbelproducent (6)
Fem hæve- sænkeborde samt skuffemodul, dansk møbelproducent (6). Fem hæve- sænkeborde med bordplader af fineret bøgetræ samt stel af metal. Variationer i design; mål 200 x 100 cm., 200 x 120 cm., 100 x 200 cm., 200 x 80 cm., 200 x 117 cm.; endvidere skuffemodul á H. 53, 45 x 65 cm. Nøgler medfølger ikke. Fremstår med brugsslitage; ridser og mærker. ... Lot no: 3871335 EUR 214 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 09:54:00 EUR 44
Børge Mogensen. Seks lænestole model 2257 (6)
Børge Mogensen. Seks lænestole model 2257 (6). Børge Mogensen. Seks lænestole model 2257 af massiv eg, hynder betrukket med uld. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. Fremstår med defekt betræk og polstring; stel med nogle skrammer. (6) BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres fra det gamle Ølstykke Rådhus, Rådhus Allé 1, 3650 ... Lot no: 3871485 EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 09:54:00 EUR 50
Nipu. Moduler af teak og eg (2)
Nipu. Moduler af teak og eg (2). Nipu. Moduler af fineret teak og eg. H. 104, 120 x 31 cm og H. 71, 120 x 31 cm. Fremstår med slitage; ridser og skrammer. (2) BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres fra det gamle Ølstykke Rådhus, Rådhus Allé 1, 3650 Ølstykke. Se information om eftersyns- og udleveringsdatoer og ... Lot no: 3871674 EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 10:03:00 EUR 40
Arkivskab og reoler, bøg, dansk møbelproducent (3)
Arkivskab og reoler, bøg, dansk møbelproducent (3). Arkivskab af fineret bøg og aluminium, dansk møbelproducent. H. 160, 92 x 49 cm. Uden nøgle. To reoler, H. 121, 92 x 33 cm. Ridser og skrammer. (3) BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres fra det gamle Ølstykke Rådhus, Rådhus Allé 1, 3650 Ølstykke. Se information om eftersyns- og ... Lot no: 3871336 EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 10:06:00 EUR 44
Arkivskab og reole, bøg, dansk møbelproducent (2)
Arkivskab og reole, bøg, dansk møbelproducent (2). Arkivskab af fineret bøg og aluminium, dansk møbelproducent. H. 160, 92 x 49 cm. Med nøgle. Reoler H. 187, 92 x 33 cm. Ridser. (2) BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres fra det gamle Ølstykke Rådhus, Rådhus Allé 1, 3650 Ølstykke. Se information om eftersyns- og udleveringsdatoer og ... Lot no: 3871339 EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 10:15:00 EUR 44
Dansk møbelproducent, seks hæve- sænkeborde (6)
Dansk møbelproducent, seks hæve- sænkeborde (6). Dansk møbelproducent. seks hæve- sænkeborde med bordplade af fineret bøg og stel af metal. Variationer i design. Mål 3 stk. 200 x 100 cm., to stk. 200 x 110 cm., og 2 stk. 200 x 120 cm. Fremstår med brugsslitage og mærker/falmede områder på plader. (6) BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og ... Lot no: 3870965 EUR 241 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 10:18:00 EUR 47
Dansk møbelproducent, tre reolmoduler med jalousidøre (3)
Dansk møbelproducent, tre reolmoduler med jalousidøre (3). Dansk møbelproducent, tre reolmoduler med jalousidøre. Udført af fineret eg, ben af metal. Hvert modul måler L. 120 cm. h. 93 cm. d. 45 cm. Som lav skænk er samlet mål L. 360 cm. Nøgler medfølger. BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres fra det gamle Ølstykke Rådhus, Rådhus Allé 1, 3650... Lot no: 3870707 EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 10:21:00 EUR 44
Milchschrank Eiche, um 1900
Milchschrank Eiche, um 1900. Milchschrank Eiche, um 1900, 2 Türen mit kleiner Felderaufteilung, Seiten und Mitte mit aufsteigenden Muscheldekor, Inneres mit 2 späteren Regalbodeneinsätzen, H. 105, L. 102, T. 55 cm. Restauriert, Schloss neu, Deckplatte neu und lackiert. Gebrauchsspuren, Kratzer, Risse. Lot no: 3894477 EUR 200 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06/07/2015 10:22:37 EUR 45
Dansk møbelproducent, fem hæve- sænkeborde (5)
Dansk møbelproducent, fem hæve- sænkeborde (5). Dansk møbelproducent. Fem hæve- sænkeborde med bordplade af fineret bøg og stel af metal. Variationer i design. Mål 195 x 120 cm. 220 x 124 cm, 200 x 116 cm. og to borde 200 x 115 cm. Tre skuffemoduler medfølger. Fremstår med brugsslitage og mærker/falmede områder på plader. BEMÆRK: denne ... Lot no: 3870538 EUR 214 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 10:24:00 EUR 40
Tamburpall i vitbemålat trä
Tamburpall i vitbemålat trä. Pall i vitbemålat trä. Sits i textil. Uppsvängda armlän med ribbor. Höjd: 56 cm, Bredd: 69,5 cm, Djup: 35 cm. Lot no: 3780984

EUR 128 SE, Örebro, Aspholmen 06/07/2015 10:25:00 EUR 61
Dansk møbelproducent, fem hæve- sænkeborde (6)
Dansk møbelproducent, fem hæve- sænkeborde (6). Dansk møbelproducent. Fem hæve- sænkeborde med bordplade af fineret bøg og stel af metal. Variationer i design. Mål 200 x 117 cm., 2 stk. 200 x 100 cm., 182 x 100 cm., og 200 x 110 cm. Fremstår med brugsslitage og mærker/falmede områder på plader. (6) BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og ... Lot no: 3870988 EUR 214 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 10:36:00 EUR 308
Par jalousiskabe, bøg og aluminium, dansk møbelproducent (2)
Par jalousiskabe, bøg og aluminium, dansk møbelproducent (2). Par jalousiskabe, fineret bøg og aluminium, dansk møbelproducent. Ingen nøgle. H. 96, 92 x 50 cm. Nogle ridser. (2) BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres fra det gamle Ølstykke Rådhus, Rådhus Allé 1, 3650 Ølstykke. Se information om eftersyns- og udleveringsdatoer og tidspunkter ... Lot no: 3870660 EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 10:39:00 EUR 44
Par hæve- sænkeborde af bøg samt skuffemodul, danske møbelproducenter (3)
Par hæve- sænkeborde af bøg samt skuffemodul, danske møbelproducenter (3). Par hæve- sænkeborde med plader af fineret bøg, stel af metal, mål 180 x 90 cm. Endvidere skuffemodul af fineret bøg, H. 59, 42 x 58 cm. Fremstår med brugsslitage; ridser og mærker. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (3) BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres fra det ... Lot no: 3876701 EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 10:45:00 EUR 50
Jalousiskab, bøg og aluminium, dansk møbelproducent (2)
Jalousiskab, bøg og aluminium, dansk møbelproducent (2). jalousiskab, fineret bøg og aluminium, dansk møbelproducent. Ingen nøgle. H. 211, 92 x 55 cm. Nogle ridser. Ingen nøgle, fremstår med defekt jalousilukke. BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres fra det gamle Ølstykke Rådhus, Rådhus Allé 1, 3650 Ølstykke. Se information om eftersyns- og... Lot no: 3870669 EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 10:50:00 EUR 40
Par jalousiskabe, bøg og aluminium, dansk møbelproducent (2). Par jalousiskabe, fineret bøg og aluminium, dansk møbelproducent. Ingen nøgle. H. 160, 92 x 50 cm. Nogle ridser. Ingen nøgle, ene skab med knækket nøgle i lås. (2) BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres fra det gamle Ølstykke Rådhus, Rådhus Allé 1, 3650 Ølstykke. Se information om ... Lot no: 3870667 EUR 161 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 10:53:00 EUR 40
Dansk møbelproducent, fem hæve- sænkeborde (5). Dansk møbelproducent. Fem hæve- sænkeborde med bordplade af fineret bøg og stel af metal. Variationer i design. Mål 3 stk. 220 x 125 (med skriveplade der kan vippes), 200 x 116 cm., og 200 x 100 cm. Fremstår med brugsslitage og mærker/falmede områder på plader. (9) BEMÆRK: denne vare er på ... Lot no: 3870827 EUR 214 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 10:53:00 EUR 44
Arkivskab, bøg, dansk møbelproducent
Arkivskab, bøg, dansk møbelproducent. Arkivskab af fineret bøg og aluminium, dansk møbelproducent. H. 160, 92 x 49 cm. Uden nøgle. BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres fra det gamle Ølstykke Rådhus, Rådhus Allé 1, 3650 Ølstykke. Se information om eftersyns- og udleveringsdatoer og tidspunkter nedenstående. Denne vare ... Lot no: 3871245 EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 10:56:00 EUR 40
Armstole af teak, 1960'erne, O.D. Møbler (10)
Armstole af teak, 1960'erne, O.D. Møbler (10). Armstole af massiv teak, monteret med blå og lilla uld. 1960'erne, fremstillet hos O.D. Møbler. Sædehøjde ca. 44 cm. Betræk med slitage, nogle mgl. propper. (10) BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres fra det gamle Ølstykke Rådhus, Rådhus Allé 1, 3650 Ølstykke. Se information om ... Lot no: 3871458 EUR 268 DK, Roskilde, Store Hedevej 06/07/2015 11:00:00 EUR 147
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 97  >>