Consent to use of cookies on Lauritz.com

Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
   1 2  >> ListGallery Lots per page
Latif Rulamsfrakke, ca. str. 44 ( lille i str. )
Rulamsfrakke med hætte, mærket Latif, Made i Denmark, beige farve, str. 4. , Fremstår med få smudsmærker
Lot no: 4745835
EUR < 125 DK, Odense, Kratholmvej 21/08/2017
15:05:56
EUR 44
Ckn, pelsjakke med minkbesætning, str. 40
Ckn, pelsjakke af klippet kanin med gylden minkbesætning på krave og manchetter. Bindebælte i taljen. L. ca. 78 cm, bryst. 100 cm, ærme. 65 cm. Fremstår med slitage ved lommer. Str. 40
Lot no: 4745031
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 21/08/2017
15:32:45
Alex Petersen, 'Trend' pelsfrakke af ræv, str. 40
Alex Petersen, 'Trend' pelsfrakke af ræv med hætte. Frotil med hægter og stiklommer. L. ca. 97 cm, bryst. Ca. 110 cm, ærme. 64 cm. Ca. Str. 40. Brugsspor ved lommer.
Lot no: 4745026
EUR 672 DK, Herlev, Dynamovej 21/08/2017
15:33:28
EUR 94
Pelskåbe af mink, str. 40
Pelskåbe syet op af mahogany mink, svingermodel med hætte og påsyet lommer. Front med pynteknap og hægtelukke. L. ca. 93 cm, bryst. 120 cm, ærme. 62 cm. Ca. Str. 42.
Lot no: 4745028
EUR 807 DK, Herlev, Dynamovej 21/08/2017
15:37:34
EUR 350
Marco Gianotti, Milano. Damefrakke af sort rulam, ca. str. 36
Damefrakke fra Marco Gianotti, Milano, af sort rulam, front med store knapper og indstikslommer. Længde 102 cm. Brystvidde ca. 93 cm. Ærmelængde fra armhule 49 cm. (når de ikke er smøget op). Ca. str. 36. Erhvervet for ca. 3 år siden. Fremstår med lette brugsspor.
Lot no: 4735908
EUR 134 DK, Vejle, Dandyvej 21/08/2017
17:03:00
'Talk of the Town'. Frakke i sort, handskeblødt skind med pelskant på krave af sort kanin,
'Talk of the Town'. Frakke i sort, handskeblødt skind med pelskant på krave af sort kanin, str. ca. 42. fremstår med trykknap lukning samt to lommer. Længde ca. 90 cm, ærmelængde ca. 62 cm. Let figursyet.
Lot no: 4683666

EUR 269 DK, Herlev, Dynamovej 21/08/2017
18:45:00
EUR 71
Mink capé i brune skind
Mink capé i brune skind med hægtelukning. Mål ca. l. 170 x b. 15-36 cm.
Lot no: 4726783
EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21/08/2017
18:49:00
Dampäls mink
DAMPÄLS, helryckt mink, längd ca 125 cm
Lot no: 4746684
EUR 514 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21/08/2017
19:12:00
Fur Living. Lang pels af sølvfarvet vaskebjørn, str. L/XL
Fur Living pels. Kjole-vest af naturfarvet vaskebjørn, indvendigt med sort foer, front med hægtelukning. Længde fra nakkesøm til nedre kant ca. 94 cm. Brystmål 98 cm. Str. L/XL. Fremstår med minimale/ingen brugsspor.
Lot no: 4747866
EUR < 125 DK, Roskilde, Store Hedevej 21/08/2017
19:33:00
EUR 61
Kirsten Winter design. Kort jakke i sæl og mink, str. 42
Kirsten Winter design. Kort jakke syet i mønster med grønfarvet sæl og grå mink, hægtelukke, stor knap i kraven, stiklommer. Str. 42. L. 65 cm, brystmål 100 cm, ærmelængde 57 cm. Ubrugt.
Lot no: 4710464
EUR < 125 DK, Vejle, Dandyvej 21/08/2017
19:40:00
Kirsten Winter design. Kort jakke i mink, str. 42
Kirsten Winter design. Kort jakke i bordeauxfarvet klippet mink syet i mønster med krave i rødfarvet ræv, A-form, hægtelukke, stor knap i kraven, stiklommer. Str. 42. L. 67 cm, brystmål 120 cm, ærmelængde 62 cm. Ubrugt.
Lot no: 4710470
19:47:00
EUR 168
Map Copenhagen. Kort jakke i vaskebjørn og strik, str. 40
Map Copenhagen. Kort jakke i vaskebjørn med ribstrik langs nedre kant og ved håndled, lynlåslukke, stiklommer. Str. 40. L. 61 cm, brystmål 94 cm, ærmelængde 62 cm. Ubrugt, pelshårene skiller ved syning i ryggen.
Lot no: 4712637
19:54:00
Paul Knøfel. Jakke i nappa rulam, str. 40
Paul Knöfel. Jakke i mokkafarvet nappa rulam med hætte, knaplukke, stiklommer. Str. 40. L. 72 cm, brystmål 104 cm, ærmelængde 59 cm. Ubrugt.
Lot no: 4712626
20:01:00
EUR 44
Kirsten Winter design. Kort jakke i mink, str. Small
Kirsten Winter design. Kort jakke i tofarvet mink, lynlåslukke prydet med facetslebne klare krystalsten, stiklommer. Str. Small. L. 60 cm, brystmål 92 cm, ærmelængde 63 cm. Ubrugt.
Lot no: 4712618
20:07:00
EUR 155
Kirsten Winter design. Kort jakke i mink, str. 38/40
Kirsten Winter design. Kort jakke i tofarvet og sort mink med bredt revers, revers og nedre kant med flæsekant. 1 hægtelukke, stiklommer. Str. 38/40. L. 49 cm, brystmål 94 cm, ærmelængde 63 cm. Ubrugt.
Lot no: 4710460
20:29:00
EUR 148
Ib Simmelhack, kurze Abendjacke aus Chinchilla, Gr. 38-40
Ib Simmelhack, kurze Abendjacke aus hellem Chinchilla mit hohem Kragen und Dreiviertelärmel. Vorne ein Haken. L. ca. 46 cm, Brust 100 cm, Ärmel 32 cm. Ca. Gr. 38-40.
Lot no: 4745038
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 21/08/2017
20:34:00
EUR 101
Cape mink
CAPE, mink, Montveal Mexico, längd ca 63 cm
Lot no: 4746726
EUR 309 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21/08/2017
21:18:00
Mink stola. Str. 40
Lysegrå mink stola med hægtelås. Str. 40
Lot no: 4734508
EUR 134 DK, Roskilde, Store Hedevej 22/08/2017
13:08:00
Kort jakke af mink, ca. str. 38
Kort jakke syet op af lyse mink syet op i vertikale baner, ærmer med vidde samt front med hægtelukning. Længde ca. 68 cm, ærmelængde ca. 54 cm, brystvidde ca. 90 cm. Minimalt brugsspor. Ca. str. 38.
Lot no: 4748907
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 22/08/2017
14:46:34
EUR 128
Pelzmantel / dunkelbrauner Nerz, Vintage
Pelzmantel, dunkelbrauner Nerz, Vintage, ca. Größe 42, L. ca. 134 cm.
Lot no: 4735918
EUR 300 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 22/08/2017
19:00:00
EUR 45
Ernst Knoblauch Kirschnermeister, Mantel, Pelz, Nerz, Damen
Ernst Knoblauch Kirschnermeister, langer Damen-Mantel, Pelz, dunkelbrauner Nerz, drei Pelzhakenverschlüsse und zwei seitliche Schlitztaschen, ein zusätzlicher Knopf am Kragen, innen mit Herstelleretikett, L.119 cm - Brustweite 54 cm - Ärmellänge 61 cm, altersgemäße Tragespuren.
Lot no: 4645025
19:03:00
Motorcykeljakke og -bukser af læder, str. 52. (2)
Motorcykeljakke og -bukser af læder i flere farver, str. 52, jakke med udvendig og to indvendige lommer, bukser med fire lommer, ærmelængde ca. 59 cm., L. 59 cm., brystmål ca. 96 cm., buksers længde ca. 102 cm., enkelte brugsspor og mærker. (2)
Lot no: 4731897
EUR 134 DK, Herlev, Dynamovej 22/08/2017
19:20:00
EUR 44
Collection Axel E. Delikat, Jacke / Mantel, Leder und Pelz, Damen
Collection Axel E. Delikat, Damen Jacke / Mantel, Leder und Pelz, Kurzmantel aus schwarzem Leder mit großem rot-braunen Pelzkragenbesatz, zwei offene Taschen und fünf ovale Knöpfe, Kragen und unterer Abschluss mit Kordelzug, innen mit Herstelleretikett, einem zusätzlichen Knopf und Tasche, L.93 ...
Lot no: 4645009
20:03:00
EUR 45
Mantel, Pelz, Nerz, Damen
Langer Mantel für Damen, Pelz, dunkelbrauner Nerz, drei Pelzhakenverschlüsse und zwei seitliche Schlitztaschen, L.110 cm - Brustweite 44 cm - Ärmellänge 51 cm, altersgemäße Tragespuren.
Lot no: 4645020
20:23:00
Pelzhaus Gabler, Jacke, Pelz, Nerz, Damen
Pelzhaus Gabler, Jacke für Damen, Pelz, heller Nerz, drei Pelzverschlusshaken und zwei seitliche Schlitztaschen, Abnäher auf der Brust, innen mit Herstelleretikett, L.73 cm - Brustweite56 cm - Ärmellänge 56 cm, altersgemäße Tragespuren.
Lot no: 4645006
20:33:00
EUR 45
JOOP, Lederjacke in schwarz, Größe 40
JOOP, Lederjacke, Farbe schwarz, Größe 40. Reißverschlüsse und Druckknöpfe, Metall, silberfarben, Innenfutter schwarz, teilweise innen mit blauen Nähten abgesetzt, innen mit Joop bezeichnet Ärmellänge außen ca. 64 cm , innen ca. 46 cm Rückenlänge 52 cm Bündchenweite ca. 110 cm Brustweite ca. ...
Lot no: 4743026
EUR 300 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22/08/2017
20:44:00
Damenpelzmantel, Kurzmantel, wohl Waschbär oder Fuchs
Damenpelzmantel, Kurzmantel mit Revers, wohl Waschbär oder Fuchs, zwei Schlitztaschen, drei Pelzhakenverschlüsse, innen mit Etikett 'Pelzmoden Manuela', Gesamtlänge 90 cm, Ärmellänge 45 cm, Brustweite 60 cm, altersgemäße Tragespuren.
Lot no: 4577581
EUR < 125 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23/08/2017
19:33:00
Pelsjakke af mahogany mink, str. 40
Pelsjakke af mahogany mink. Front med hægtelukke og stiklommer samt ærmer med opslag. L. ca. 95 cm, bryst. 120 cm, ærme. 63 cm. Ca. str. 40. Minimale til lette brugsspor.
Lot no: 4749421
EUR 403 DK, Herlev, Dynamovej 23/08/2017
20:07:00
EUR 50
Kløve & Lønberg. Short jacket, scanbrown mink, size 44
Kløve & Lønberg. Short jacket, scanbrown mink in horizontal swatches. Slit pockets and hook close. Boat-shaped stand-up collar with leather cords. L. 50 cm, chest 120 cm, sleeves 60 cm. Size 44. Minor signs of wear.
Lot no: 4749637
EUR 1,345 DK, Herlev, Dynamovej 24/08/2017
11:44:47
EUR 363
Levinsky Copenhagen. Pelsjakke af sælskind, str. 40
Levinsky Copenhagen, Royal Greenland, let A-formet pelsjakke af sort indfarvet sælskind, model med lynlås og stiklommer og hætte kantet med ræv. L. 90, ærme 59, bryst 120 cm, str. 40.
Lot no: 4747511
EUR 269 DK, Herlev, Dynamovej 24/08/2017
13:50:10
 1 2  >>