Consent to use of cookies on Lauritz.com

Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language
Show also
You have searched for "panton" in Lamps and lighting  in all active lots  Save list   Create Lot search
  ListGallery Lots per page
Verner Panton. Pantella bordlampe
Verner Panton. Pantella bordlampe . Verner Panton. Panthella bordlampe af hvidt akrylplast, senere monteret afbryder på ledning. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 70 cm. Brugsspor. BEMÆRK: denne vare er på eftersyn og udleveres fra Lauritz.com Roskilde, Store Hedevej 4, 4000 Roskilde. Denne vare er en del af ... Lot no: 3876826 EUR 201 DK, Roskilde, Store Hedevej 04/07/2015 18:47:00 EUR 114
Verner Panton, skærmsæt til stor Flowerpot pendel
Verner Panton, skærmsæt til stor Flowerpot pendel . Verner Panton, skærmsæt til stor Flowerpot pendel af gul-emaljeret metal. Fremstillet hos Louis Poulsen, Ø 50 cm. H. 34 cm. Fremstår med afslag og rust. Lot no: 3889047 EUR 335 DK, Roskilde, Store Hedevej 07/07/2015 19:54:03 EUR 50
Verner Panton. Pantella standerlampe
Verner Panton. Pantella standerlampe . Verner Panton. Pantella standerlampe af hvidt akrylplast. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 127 cm. Fremstår med brugsspor, farveforskel, ridser og mærker. Lot no: 3898820 EUR 134 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09/07/2015 20:45:00 EUR 40
Verner Panton, skærmsæt til stor Flowerpot pendel . Verner Panton, skærmsæt til stor Flowerpot pendel af gul-emaljeret metal. Fremstillet hos Louis Poulsen, Ø 50 cm. H. 34 cm. Fremstår med afslag og rust. Lot no: 3901153 EUR 335 DK, Roskilde, Store Hedevej 10/07/2015 18:51:00 EUR 47
Pendler, Louis Poulsen, Flowerpots af Verner Panton (2)
Pendler, Louis Poulsen, Flowerpots af Verner Panton (2) . Verner Panton (1926-1998) for Louis Poulsen, Flowerpot af emalje, Ø 22 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Lot no: 3898492 EUR 134 DK, Odense, Kratholmvej 09/07/2015 19:35:00 EUR 94
Verner Panton. Pantop bordlampe
Verner Panton. Pantop bordlampe. Verner Panton. Pantop bordlampe af forkromet metal. Formgivet i 1980. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 38 cm. Fremstår med lettere slitage. Lot no: 3899315 EUR < 125 DK, Aarhus, Egå Havvej 10/07/2015 17:00:00 EUR 44