Consent to use of cookies on Lauritz.com

Category  Estimate
Time Showroom
Show only deLuxe lots Show only lots in the chosen language Show used items
Show
  ListGallery Lots per page
Montblanc 'Sport Lady'. Ladies watch in steel with black dial and diamonds, 2000s
Midsize ladies' watch from Montblanc, Model Sport Lady, Ref. No. 7157, in steel case, black dial, line index embellished with diamonds, date display at 3-o’clock position, bezel set with brilliant-cut diamonds, sapphire glass, original steel bracelet with double-folding clasp, quartz movement. Ø ...
Lot no: 4874869
EUR 1,612 DK, Vejle, Dandyvej 18/01/2018
20:58:00
EUR 322
Montblanc Meisterstück Selection Unicef Wallet 8 ccpung af sort læder,
Montblanc pung af sort læder, Model mesiterstück Selection Unicef wallet 8 cc, Præget læder, udvendig med Montblanc's klassiske logo i emalje, indvendig med detalje af marineblå læder og med forskellige rumindelinger til kreditkort, visitkort og sedler. Mål 9,7 cm. x 11,4 cm. Tilhørende ...
Lot no: 4887948

EUR 269 DK, Hørsholm, Vibe Alle 19/01/2018
12:54:48
EUR 175
Cartier, Mont Blanc, Parker, Cross, Konvolut Schreibgeräte und Etuis (12)
Konvolut Schreibgeräte 1 x Montblanc Meisterstück-Kugelschreiber, schwarzes Edelharz, vergoldete Details 1 x Montblanc Meisterstück-Füllfederhalter, schwarzes Edelharz, vergoldete Details, handgefertigte Feder in 585/- Nr. 4810 1 x Montblanc Kugelschreiber in rot/braunem Edelharz mit ...
Lot no: 4881931
EUR 500 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20/01/2018
19:14:00
EUR 160
MB10883 Montblanc Meisterstück klassisk kuglepen
Montblanc Meisterstück Classique Ballpoint Pen, forgyldt og af sort lak (resin), kappe med Montblancs klassiske logo i sort og hvid emalje. L. 13,8 cm. I tilhørende Montblanc etui, 'Service Guide Writing Instruments' og 'The Meisterstück Collection' hæfte medfølger.
Lot no: 4871349

EUR 269 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22/01/2018
15:27:44
EUR 128
Fyldepen Parker Duofold Special og Montblanc skrueblyant (2)
Fyldepen Parker Duofold Special og Montblanc skrueblyant, med forgyldte pennespidser. Fremstår med slitage på spidser. (2)
Lot no: 4892913
EUR < 125 DK, Aalborg, Nibevej 22/01/2018
18:00:00
Contemporary Line læderbælte
Montblanc Contemporary Line bælte af sort læder med spænde af stål med Montblancs classiske logo i sort og hvid emalje. B. 30 mm. L. 126 cm. (inkl. spænde). Tilhørende Montblanc etui, 'Service Guide Leather', hang-tag og dustbag medfølg
Lot no: 4864871

EUR 202 DK, Hørsholm, Vibe Alle 22/01/2018
20:27:00
Montblanc Sartorial pung af læder.
Montblanc pung af sort læder, Model Sartorial Wallet 6 cc with 2 View pckets. . Præget læder, udvendig med Montblanc's klassiske logo i emalje, indvendig med forskellige rumindelinger til. kørekort, kreditkort, visitkort og sedler. Mål 9 cm. x 11,1 cm. Tilhørende Montblanc 'Service Guide ...
Lot no: 4863675

EUR 296 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23/01/2018
13:57:10
Montblanc Meisterstück 145 Fountain Pen
Montblanc 'Meisterstück 145 Fountain Pen, fyldepen af sort lak (resin) og forgyldt metal, fyldepens næb af guld 14 kt., låg med Montblancs klassiske logo i sort og hvid emalje. Ikke til blækpatron, blæk suges op i lukket beholder. L. 14 cm.
Lot no: 4895979
EUR 202 DK, Herlev, Dynamovej 23/01/2018
17:38:00
EUR 87
Montblanc Meisterstück Sport Chronograph, Men's Watch Watch and Montblanc Ballpoint pen (2)
Montblanc Meisterstück Sport Chronograph, Men's watch, steel case with black dial with logo, hour and minute markings, two hands, smaller secondary hand, date display and hand and subdial for chronograph function. The watch has a swivel bezel, mechanical movement with automatic winding and is ...
Lot no: 4867216
EUR 2,015 DK, Herlev, Dynamovej 24/01/2018
19:24:00
EUR 1,236
MB112893Montblanc Meisterstück Solitaire Doué Blue Hour
Montblanc Meisterstück Solitaire Doué Blue Hour, fyldepen af stål, delvis blå guillocheret korpus, kappe med Montblancs klasiske logo i sort og hvid emalje, fyldepensnæb af hvidguld 18 kt. L. 13,7 cm. Blækpatron medfølger ikke.Tilhørende Montblanc etui, 'Service Guide' samt sølvpudseklud ...
Lot no: 4895281

EUR 672 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25/01/2018
19:31:00
EUR 161
MB 2865 Meisterstück Platinum-Coated Classique Rollerball
Montblanc Meisterstück Platinum Line rollerball. Kappe og korpus af sort lak (resin), kappe med Montblancs klassiske logo i sort og hvid emalje, clip af platineret messing. L. 13,6 cm. Tilhørende etui samt 'Service Guide' og blæk medfølger. Vejl. udsalgspris 3600 dkk.
Lot no: 4895304

EUR 322 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25/01/2018
20:10:00
EUR 175
MB2866 Montblanc Meisterstück Platinum Line ballpointpen
Montblanc Meisterstück Platinum Line kuglepen. Kappe og korpus af sort lak (resin), kappe med Montblancs klassiske logo i sort og hvid emalje, clip af platineret messing. L. 13,9 cm. Tilhørende etui samt 'Service Guide' medfølger.
Lot no: 4895297

EUR 269 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25/01/2018
20:26:00