Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Denna auktion är annullerad

Varunummer: 4804438
Auktionen är avslutad
Utropspris: SEK 15 000
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och 20% i provision.
Vhilo H Persson, f.1972, akryl på duk, 'When a woman smiles your heart dance'. Signerad verso, även betitlad och daterad 2012. Oramad med målad kant, 96 x 88 cm.

Deltagit i ett flertal internationella utställningar bl.a. 'Hong Kong Art Show 2014', 'Red Dot Art Fair Miami Dec 2014', 'Group Show Haags Kunsthuis Netherlands 2015', The ArtPrize Competition U.S 2016', 'ArtExpo New York 2017' m.fl.

Auktionen avslutas:  1990-01-01 00:00:00
Showroom:  SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan

770936 2017-11-04 18:38:56 SEK 300