Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
På grund av copyright avgift på varan kan
bilderna inte visas.

Denna auktion är annullerad

Varunummer: 4804456
Auktionen är avslutad
Utropspris: SEK 40 000
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och 20% i provision.
Vhilo H Persson, f.1972, akryl på duk, 'The enchanted beauty'. Signerad verso, även betitlad och daterad 2017. Oramad med målad kant, 100 x 100 cm.

Deltagit i ett flertal internationella utställningar bl.a. 'Hong Kong Art Show 2014', 'Red Dot Art Fair Miami Dec 2014', 'Group Show Haags Kunsthuis Netherlands 2015', The ArtPrize Competition U.S 2016', 'ArtExpo New York 2017' m.fl.

Auktionen avslutas:  1990-01-01 00:00:00
Showroom:  SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan

1168879 2017-11-03 15:14:05 SEK 300