Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
Auktionen avslutas
2017-04-20 18:32:00
Utropspris
SEK 1 200

Design Arne Bang glas

Varunummer: 4633760
ARNE BANG (1902-1983), 12 st glas, Kastrups glasvaerk, Danmark 1950-tal, mjölkvit glasmassa virad med bambu, höjd ca 8 cm. PROVENIENS: Inga-Britta Lindh

Showroom:  SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan