Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
På grund av copyright avgift på varan kan
bilderna inte visas.

Jens Søndergaard, olie på papir, huse og personer ved kyst (cd)

Varunummer: 4625549
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 5 200
(SEK 6 517)
Utropspris: DKK 10 000
(SEK 12 532)
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och 22,5% i provision.
Figurkomposition med huse og personer ved havet. Maleri af Jens Søndergaard (1895-1957) Olie på papir monteret på malerpap. Sign. Jens Søndergaard. 30 x 44 cm. (37 x 51 cm.) 3-4 mindre opbulinger af papiret, ca. midtpå.

Auktionen avslutas:  2017-04-20 14:03:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara

969583 2017-04-20 13:20:28 DKK 5200
1516014 2017-04-19 20:37:11 DKK 5000