Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Petschaft / Stempel mit Holz-Etui, Silber und Jade, Russland, ca. 1910

Varunummer: 4877667
Auktionen är avslutad
Utropspris: EUR 2 150
(SEK 20 725)
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och 22,5% i provision.
Petschaft aus Silber und Jade, dreifach punziert, Kokoshnikmarke, Moskau 1908-1917, Feingehalt 88 Zolotniki, Silberschmied Punze 'КФ' kyrillisch für KF, Petschaft-Maße: 9,5 x 3 cm, Euti-Maße: ca. H. 5 cm - L. 14,5 cm - B. 6 cm. Allgemeine Gebrauchsspuren, partielle Kratzer und Bestoßungen.

Auktionen avslutas:  2018-01-17 20:29:00
Showroom:  DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr

623350 2018-01-17 20:26:07 EUR 170
623350 2018-01-17 20:26:07 EUR 160
623350 2018-01-17 20:26:07 EUR 150
788770 2018-01-14 00:38:49 EUR 140
788770 2018-01-14 00:38:49 EUR 130
788770 2018-01-14 00:38:49 EUR 120
788770 2018-01-14 00:38:49 EUR 110
788770 2018-01-14 00:38:49 EUR 100
788770 2018-01-14 00:38:49 EUR 95
788770 2018-01-14 00:38:49 EUR 90
788770 2018-01-14 00:38:49 EUR 85
788770 2018-01-14 00:38:49 EUR 80
788770 2018-01-14 00:38:49 EUR 75
788770 2018-01-14 00:38:49 EUR 70
788770 2018-01-14 00:38:49 EUR 65
788770 2018-01-14 00:38:49 EUR 60
788770 2018-01-14 00:38:49 EUR 55
788770 2018-01-14 00:38:49 EUR 50
788770 2018-01-14 00:38:49 EUR 45
854546 2018-01-13 08:33:17 EUR 40