Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 347  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Figur af bronze forestillende ung kvinde
Figur af siddende ung afklædt kvinde som udført i patineret bronze monteret på rund sokkel af mørk marmor h. 19 cm. Sign. Claude. Modelfoto
Varunr: 4748053

SEK 2 558 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-09-2017
02:01:00
SEK 544
Ole Wanscher. Lænestol 'Colonial Chair' af mahogni model PJ149
Ole Wanscher. Lænestol "Colonial Chair" med stel af mahogni, sæde med sjeneflet, ryg- og sædehynde betrukket med naturfarvet læder. H. 85. B. 65. D. 65 cm, sædehøjde 43 cm. Formgivet i 1959, Fremstillet på P. Jeppesens Møbelfabrik med mærkat herfra, model PJ149. Litt: Noritsugu Oda: 'Danish ...
Varunr: 4775635
SEK 15 347 DK, Vejle, Dandyvej 25-09-2017
05:45:00
SEK 8 185
En samling figurer af porcelæn Bing & Grøndahl bestående af 4.
En samling figurer af porcelæn Bing & Grøndahl bestående af herre nr 2477 med afslag på hat, , Columbine nr 2355, harlekin nr 2354 pjerrot nr 2353. alle 2. sort. ialt 4 dele.
Varunr: 4780176
SEK 2 558 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2017
08:24:43
SEK 6 139
2 skandinaviske lammeskind, grå (2)
2 skandinaviske lammeskind - indfarvet i en grå nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stole medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. - 100x70 cm. ( Kan variere let, da det er et naturprodukt.) Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ...
Varunr: 4763227

SEK 1 407 DK, Kolding, Trianglen 25-09-2017
08:44:00
SEK 1 055
Barbord af metal på hjul
Barbord af rødlakeret metal på hjul. Kan klappes sammen. H. 69,5 cm. B. 66 cm. D. 41,5 cm. Brugsspor.
Varunr: 4780804
SEK 1 279 DK, Herlev, Dynamovej 25-09-2017
09:22:33
SEK 767
Wingbackchair i chesterfield-stil, brunt læder
Wingbackchair, højrygget øreklapstol i chesterfield-stil, betrukket med knapsyet dybhæftet sømbeslået brunt læder. H. 107 B. 88 cm. Brugsspor i form af krakkelering på sædet.
Varunr: 4781487
SEK 1 918 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-09-2017
09:40:04
SEK 480
Tre retro havestole, bemalede med teak (3)
Tre retro havestole, bemalede med teak lameller. Mål: B. 59 cm. Sædeh. 40 cm. Fremstår med alders og brugsslitage, delvis manglende bemaling og rust, samt flækkede sko. (3)
Varunr: 4781490
SEK 1 023 DK, Odense, Kratholmvej 25-09-2017
09:41:16
SEK 512
Grammofon His Masters Voice. Replica af tragtgrammofon, samt trækasse med lakplader.
Replica His Masters Voice tragtgrammofon af træ, metal og messingblik. Der medfølger en trækasse med lakplader. H.ca.70 cm, kabinet h.17 x 35 x 35 cm. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4781501
SEK 1 023 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-09-2017
09:47:19
SEK 1 407
Bronzeskulptur i form af påfugl med fjer.
Bronzeskulptur i form af påfugl, monteret med ægte fjer. Stående på trepas fod støbt med dyrepoter. En fod mangler/brækket af. H. 80. B. 85 cm. Af nyere dato.
Varunr: 4781503
09:51:27
SEK 831
Bord, sofa og lænestol af bambus, 20 årh (3)
Bord af bambus. H. 51, Ø 64 cm. Fremstår med løs list. En sofa med løse hynder og hvid og blå blomstret stof. L. 110, D. 73 cm. Sædeh. 46 inkl dyne 30 eksl. En lænestol af bambus. B. 70, D. 73 cm. Sædeh. 46 inkl dyne 30 eksl. (3)
Varunr: 4780693
SEK 1 023 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-09-2017
09:56:00
SEK 416
Ubekendt Kunstner, olie på lærred, motiv med kvinder (3)
Motiv med asiatiske kvinder af Ubekendt Kunstner, olie på lærred, 99x69 cm. 69,8x58,5 cm. 99x68 cm. Fremstår med krakeleringer, to med huller efter tegnestifter. Lærrederne er ikke opspændt på blændrammer. U.R. (2)
Varunr: 4781507
09:58:20
SEK 384
Brosche
Ovale Brosche gefertigt aus 925 Silber (punziert), Verziert mit einem Stern eingefasst in einen Kreis, der Hintergrund besteht aus geometrischen Mustern, die Farbgebung setzt sich zusammen aus rot, gelb, schwarz und blau sowie perlmuttfarben, Maße ca.: L. 5,9 cm, B. 4,6 cm. Altersgemäßer ...
Varunr: 4692752
SEK < 1,000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25-09-2017
10:00:00
SEK 381
Miu Miu kilklackspumps i röd mocka
MIU MIU, kilklackspumps i röd mocka med klack täckt med silverfärgat glitter, IT storlek 37, klackhöjd 8,5 cm
Varunr: 4780821
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-09-2017
10:00:00
Se mer
Prada kjol i röd plisserad sidechiffong
PRADA, kjol i röd plisserad sidechiffong med underkjol i beige siden, IT storlek 46
Varunr: 4780822
10:02:00
Se mer
Hermès halsduk i signalröd o beige ull 190 x 33 cm
HERMÈS, halsduk i signalröd och beige ull, 190 x 33 cm
Varunr: 4780823
10:04:00
Se mer
Chanel Grand Shopping Tote i red lipstick
CHANEL, Grand Shopping Tote i red lipstick quiltat caviar skinn med blixtlås i nederkant och länk i vitmetall med tvinnat skinnband, 33 x 25,5 x 13,5 cm, dubbla axelband 24 cm, tillhörande äkthetskort, dustbag och box i original
Varunr: 4780824
SEK 19 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-09-2017
10:06:00
Se mer
Louis Vuitton Cosemtic Case i rött pärglat skinn
LOUIS VUITTON, Cosmetic Case i rött präglat skinn "Epi", tillhörande dustbag i original
Varunr: 4780825
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-09-2017
10:08:00
Se mer
Zwei Stapelstühle, 1960er.
Zwei Stapelstühle, Sitzschale aus Schichtholz montiert auf Metallgestell, schwarz lackiert. Altersbedingte Gebrauchsspuren, Absplitterungen und Flugrost. Maße ca 80 x 50 x 50 cm.
Varunr: 4781526
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 25-09-2017
10:08:47
SEK 381
Yvse Saint Laurent sandaletter Tribute i rött
YVES SAINT LAURENT, sandaletter Tribute i rött slätt skinn, IT storlek 39,5, platåsula 2,5 cm, klackhöjd 10,5 cm
Varunr: 4780826
10:10:00
Se mer
Skolebænk med bord af fyrretræ / skolepult, 1900-tallet
Skolebænk med bord af bemalet fyrretræ / skolepult, 1900-tallet. Proviens: Taulov v/ Fredericia. Mål: H. 86. B. 110 cm. Blækhuset mangler. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4781516
SEK < 1,000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 25-09-2017
10:10:03
SEK 1 023
Hermès handväska Kelly 40 cm i Epsom kalvskinn
HERMÈS, handväska Kelly 40 cm i Epsom kalvskinn med guldpläterat spänne och lås, bokstaven N i stämpel vilket motsvarar tillverkningsår 20, 28 x 40 x 16 cm, axelband 66 cm, tillhörande lås, nycklar, dustbag, regnskydd i original
Varunr: 4780827
SEK 60 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-09-2017
10:12:00
Se mer
Prada brosch i form av granatäpple i plast
PRADA, brosch i form av granatäpple i plast med detaljer i skinn och vitmetall, längd 9,5 cm
Varunr: 4780828
10:14:00
Se mer
Hermès sneakers
HERMÈS, sneakers, IT storlek , tillhörande dustbag i original
Varunr: 4780829
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-09-2017
10:16:00
Se mer
Japansk figur, udskåret i elfenben ant. Meiji (1868-1912)
Japansk elfenbens figurgruppe i form af to Geishaer. Rigt udskåret. mont. på stand af elfenben. Højde incl. stand: H 9,5 cm Figuren har et minimalt afknæk ved stand. Ant. Meiji (1868-1912)
Varunr: 4777688
SEK 1 918 DK, Aalborg, Nibevej 25-09-2017
10:17:00
SEK 2 302
Hermès armband Clic H i plommonlila emalj
HERMÈS, armband Clic H i plommonlila emalj på palladiumpläterad vitmetall, diameter 5,5, bredd 1,1 cm, tillhörande fodral och ask i original
Varunr: 4780830
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-09-2017
10:18:00
Se mer
Hermès armband Clic H i rose dragée emalj
HERMÈS, armband Clic H i rose dragée emalj på palladiumpläterad vitmetall, diameter 5,5, bredd 2,25 cm, tillhörande fodral och ask i original
Varunr: 4780831
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-09-2017
10:20:00
Se mer
Lommeur af guld
Lomme ur af 14 kt guld. Prydet med blå emalje samt krone med blåt glas, lille afslag. Guldfarvet urskive med arabertal. Blå visere for time og minut. Ø28 mm. Nål af anden metal. Uret går men stopper igen.
Varunr: 4775029
SEK 1 279 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-09-2017
10:21:00
SEK 384
Hermès scarf foulardsiden ljusrosa botten
HERMÈS, scarf, foulardsiden, ljusrosa botten, 90 x 90 cm
Varunr: 4780832
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-09-2017
10:22:00
Se mer
Hermès o Louis Vuitton twillys 2 st. foulardsiden
HERMÈS och LOUIS VUITTON, twillys, 2 st. i foulardsiden, 85 x 85 resp. 120 x 8 cm, tillhörande askar i original
Varunr: 4780833
10:24:00
Se mer
Hermès scarf "Plaza de Toros" Hubert de Watrigant
HERMÈS, scarf "Plaza de Toros", designad av Hubert de Watrigant för Hermès 1993, foulardsiden, ljusrosa botten, 90 x 90 cm, tillhörande ask i original
Varunr: 4780834
10:26:00
Se mer
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 347  >>