Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 .. 339  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Svart markis 5 meter, helslutet aluminiumhölje, motor samt fjärrkontroll, galvaniserade beslag och rostfria bultar
Svart markis 5 meter, helslutet aluminiumhölje, motor samt fjärrkontroll, galvaniserade beslag och rostfria bultar. Svart markis i helslutet aluminiumhölje med motor samt tillhörande fjärrkontroll. 5 meter bred med 3 meters utfall. Monterad med kraftig ytbehandlad, vattenavvisande polyesterduk, 300 gram/m2, i svart. Galvaniserade beslag och rostfria bultar. Markisen kan styras via fjärrkontrollen eller ... Varunr: 3329014

SEK 17 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-31 19:30:00 SEK 375
Tyg, Historical Collection, Ekebyholm, blå, Bomull/Lin, 11,8 m
Tyg, Historical Collection, Ekebyholm, blå, Bomull/Lin, 11,8 m. Tyg, Historical Collection, Ekebyholm, blå, 11,8 m. Bomull/Lin, bredd 150 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat ... Varunr: 3467019

SEK 4 200 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-27 21:15:00 SEK 525
Tyg, Ernst Kirchsteiger, Längtans trädgård, bomullsrips, 10 m
Tyg, Ernst Kirchsteiger, Längtans trädgård, bomullsrips, 10 m. Tyg, Ernst Kirchsteiger, Längtans trädgård, 10 m, Bomullsrips, tygbredd 158 cm, mönsterbredd 148 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision ... Varunr: 3480474

SEK 2 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-26 20:19:00 SEK 375
Arne Jacobsen, stolar 3107 'Sjuan', klädda, gula, 7 st
Arne Jacobsen, stolar 3107 'Sjuan', klädda, gula, 7 st . Stolar 3107 "Sjuan", 7 st, formgivna för Arne Jacobsen. Sits i lackerat trä, färgställning 420, med textilklädd ovansida, benställning i förkromad metall. Tillverkade för Fritz Hansen. Bruksslitage och färgbortfall. Klädsel med fläckar. (7) Varunr: 3491036 SEK 7 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-27 20:00:00 SEK 850
Åke Axelsson, ett par 'Waxholmare', Svenskt Tenn tyg
Åke Axelsson, ett par 'Waxholmare', Svenskt Tenn tyg . Karmstolar Waxholmare, i vitlackerat trä, stoppad originaldynor senare klädda i linnetextil Elefant av Estrid Ericson för Firma Svenskt Tenn. Tillverkade för Gärsnäs. Bredd 56 cm, höjd 77 cm. Obetydligt slitage. (2) Varunr: 3495137 SEK 1 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-08-01 20:29:00 SEK 325
Vaxduk / Tyg, Maria Åström, Pion, 5 m.
Vaxduk / Tyg, Maria Åström, Pion, 5 m. . Vaxduk / Tyg, Maria Åström, Pion, 5 m. CTC-behandlad bomull, bredd 150 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat ... Varunr: 3479371

SEK 1 700 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-27 19:40:00 SEK 325
Arne Jacobsen, stolar 3107 'Sjuan', gula, 10 st
Arne Jacobsen, stolar 3107 'Sjuan', gula, 10 st . Stolar 3107 "Sjuan", 10 st, formgivna för Arne Jacobsen. Sits i lackerat trä, färgställning 420, benställning i förkromad metall. Tillverkade för Fritz Hansen. Bruksslitage och färgbortfall. (10) Varunr: 3491027 SEK 10 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-27 18:00:00 SEK 4 000
Fredrico de Albinini, Sean Connery, blandteknik
Fredrico de Albinini, Sean Connery, blandteknik. Fredrico de Albinini, blandteknik, Sean Connery. Foto, akryl samt förgylld slagmetall. Mått: 78x95 cm. Signerad. Fredrico de Albinini arbetar i blandteknik där fotot är grunden. Kompositioner bearbetas sedan i Photoshop och kompletteras ofta med akrylmåleri. Han är utbildad ingenjör men har ... Varunr: 3492896 SEK 2 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-28 21:05:00 SEK 775
Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, röd, satin, 10 m
Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, röd, satin, 10 m. Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, röd, 10 m, Modalsatin, bredd 120 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat ... Varunr: 3478184

SEK 4 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-27 20:40:00 SEK 475
Golvlampa i glas
Golvlampa i glas. Golvarmatur i glas med metalldistanser. Textilklädd skärm. Sverige, 1900-talets andra hälft. Höjd ca 160 cm. Skärm med revor. Varunr: 3494450 SEK 1 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-08-01 19:07:00 SEK 350
Tyg, Ingela Westergaard, Ellips, bomull, 10 m
Tyg, Ingela Westergaard, Ellips, bomull, 10 m. Tyg, Ingela Westergaard, Ellips, 10 m, Bomullsrips, tygbredd 158 cm, mönsterbredd 148 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar ... Varunr: 3480500

SEK 2 700 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-28 19:40:00 SEK 325
Tyg, Malin Björklund, Grand, bomull/lin, 10 m
Tyg, Malin Björklund, Grand, bomull/lin, 10 m. Tyg, Malin Björklund, Grand, 10 m. Bomull/lin, bredd 150 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, ... Varunr: 3478073

SEK 3 300 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-28 20:46:00 SEK 350
Tyg, Stig Lindberg, Pottery, bomullstwill, 10 m
Tyg, Stig Lindberg, Pottery, bomullstwill, 10 m. Tyg, Stig Lindberg, Pottery, 10 m, Bomullstwill, bredd 150 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris,... Varunr: 3477644

SEK 4 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-28 20:32:00 SEK 325
Tyg, Stig Lindberg, Bulbous, blå, bomull, 10 m
Tyg, Stig Lindberg, Bulbous, blå, bomull, 10 m. Tyg, Stig Lindberg, Bulbous, blå, 10 m. Bomull struktur, bredd 150 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat ... Varunr: 3464626

SEK 4 200 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-28 20:07:00 SEK 325
Tyg, Ernst Kirchsteiger, Längtans trädgård, bomullsrips, 10 m. Tyg, Ernst Kirchsteiger, Längtans trädgård, 10 m, Bomullsrips, tygbredd 158 cm, mönsterbredd 148 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision ... Varunr: 3480475

SEK 2 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-28 20:19:00 SEK 325
Helmut Mantel, målning (bus)
Helmut Mantel, målning (bus). Helmut Mantel, målning, olja på duk (bus). Signerad. Ramad. Dagermått 100 x 87,5 cm. Varunr: 3489916 SEK 3 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-29 20:40:00 SEK 1 100
Kompass herrur, Nautilus Rose Gold, svart/brun
Kompass herrur, Nautilus Rose Gold, svart/brun. Nautilus från Kompass, herrarmbandsur, svart urtavla, 18 karats roséguldspläterad boett. Japanskt urverk med datumvisning, Kompass P3114Q, Japan Quartz (Seiko). Krokodilmönstrat armband i brunt italienskt läder med insida av mocka. Laseretsad bakboett. Både tidsindexering och visare är täckta av ... Varunr: 3478460

SEK 3 200 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-26 18:49:00 SEK 675
Tyg, Stig Lindberg, Lustgården, grön, bomullsrips, 10 m
Tyg, Stig Lindberg, Lustgården, grön, bomullsrips, 10 m. Tyg, Stig Lindberg, Lustgården, grön, 10 m, Bomullsrips, Tygbredd 158 cm, mönsterbredd 148 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar... Varunr: 3480577

SEK 4 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-28 20:28:00 SEK 325
Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, blå, satin, 10 m
Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, blå, satin, 10 m. Tyg, Stig Lindberg, Grazia Grande, blå, 10 m, Modalsatin, bredd 120 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat ... Varunr: 3478265

SEK 4 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-28 21:08:00 SEK 325
Tyg, Stig Lindberg, Bulbous, brun/grå, bomullstwill, 10 m
Tyg, Stig Lindberg, Bulbous, brun/grå, bomullstwill, 10 m. Tyg, Stig Lindberg, Bulbous, brun/grå, 10 m, Bomullstwill, bredd 150 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat ... Varunr: 3477859

SEK 3 800 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-28 20:59:00 SEK 325
Lykta väggmodell
Lykta väggmodell. Lykta, väggmodell. Utförd i metallbleck och glas. Elektrifierad med glödlampa i form av stearinljus. Höjd 60 cm, bredd 27 cm och djup 15 cm. Smärre slitage. Varunr: 3490097 SEK 800 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-29 20:48:00 SEK 325
Otto Lindberg, målning (bus)
Otto Lindberg, målning (bus). Otto Lindberg, målning, olja på duk. (bus) Signerad och daterad 1917. Ramad. Dagermått 68 x 39 cm. Varunr: 3489896 SEK 2 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-29 20:57:00 SEK 350
Åke Axelsson, ett par 'Waxholmare', Svenskt Tenn tyg . Karmstolar Waxholmare, i vitlackerat trä, stoppad originaldynor senare klädda i linnetextil Elefant av Estrid Ericson för Firma Svenskt Tenn. Tillverkade för Gärsnäs. Bredd 56 cm, höjd 77 cm. Obetydligt slitage. (2) Varunr: 3495136 SEK 1 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-08-01 19:29:00 SEK 350
Tyg, Malin Björklund, Grand, bomull/lin, 10 m. Tyg, Malin Björklund, Grand, 10 m. Bomull/lin, bredd 150 cm, andrasortering. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs Factory.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, ... Varunr: 3478072

SEK 3 300 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-26 20:46:00 SEK 875
Johan Gustafsson, fotoprint, Kreuzberg
Johan Gustafsson, fotoprint, Kreuzberg. Johan Gustafsson, född 1976, 'Kreuzberg'. Fotoprint på Museo fine art papper. Signerad. Mått 50x70cm. Ramad bakom glas. Varunr: 3489640 SEK 2 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-28 17:49:43 SEK 525
Henning Hougaard, olja på duk (bus)
Henning Hougaard, olja på duk (bus). Henning Hougaard, Danmark, 1922-1995, motiv med ekorre. 50x65 cm. Signerad. Ramad. Varunr: 3491859 SEK 800 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-31 20:18:00 SEK 350
Friedl Holzer Kjellberg, Arabia, vas, 56 cm (bus)
Friedl Holzer Kjellberg, Arabia, vas, 56 cm (bus). Friedl Holzer Kjellberg, Österrike, 1905-1993, för Arabia, Finland. Vas i glaserat stengods. Höjd 56 cm. Signerad Arabia FHK samt daterad 1946. Obetydliga repor. Gåva från finska olympiakommitten, omkring 1949. Tillverkad i få exemplar. Varunr: 3484166 SEK 30 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-30 20:25:00 SEK 10 000
Jens Agerbjer, Rörform, dusch
Jens Agerbjer, Rörform, dusch. Jens Agerbjer, RörForm. dusch med sockel i betong samt rör i stål, mässingskopplingar samt vred i koppar. Mått H 210 cm. Oanvänd. Varunr: 3492706 SEK 3 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-30 20:01:00 SEK 1 400
Mr Brainwash, offset, Charlie Chaplin
Mr Brainwash, offset, Charlie Chaplin. Mr Brainwash, offsettryck Charlie Chaplin, 90x60 cm. Signerad i trycket. Ramad. Varunr: 3488426 SEK 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-28 20:17:00 SEK 550
Industrilampa, svensk
Industrilampa, svensk. Industrilampa, golvmodell bestående av kraftigt golvfäste samt riktbar spotlight. Sverige, 1900-talets andra hälft. Höjd 150 cm. Patina. Varunr: 3491602 SEK 1 200 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-07-30 18:17:00 SEK 400
<<  1 .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 .. 339  >>