Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 .. 334  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
La Ligne Roset, soffbord glas samt krom
La Ligne Roset, soffbord glas samt krom. La Ligne Roset, Frankrike, soffbord i krom samt underliggande skiva i betsat trä samt ovanliggande skiva i glas. 2000-tal. Mått 130x70 cm, H 40 cm. Visst slitage, repor. Varunr: 3500598 SEK 2 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-06 19:12:00 SEK 300
Samsung, LCD, LE46F86BD samt elektroniskt väggfäste
Samsung, LCD, LE46F86BD samt elektroniskt väggfäste. Samsung, LCD TV, modell LE46F86BD, 46 tum, 100 Hertz Motion Plus, 3 HDMI ingångar samt två Scart ingångar m.m. Medföljande väggfäste, elektroniskt från Samsung. Medföljande fjärrkontroll till Tv, elkablar till tv samt stativ saknas. Lauritz.com garanterar inte funktionen. Varunr: 3532191 SEK 1 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-09 20:11:00 SEK 300
Mullbär, servisdelar (8)
Mullbär, servisdelar (8). Mullbär, Gefle, servisdelar, porslin, 8 stycken i form av 6 fat, 1 uppläggningsfat samt 1 kanna. Stämplade. Faten har en diameter på 19,5 cm, uppläggningsfatet har en diameter på 34,5 cm, kannan är 20,5 cm hög. Delvis smuts under glasyren Varunr: 3531601 SEK 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-04 20:12:00 SEK 300
Borko Petrovic, The wild stallion, oljemålning, 120x90cm
Borko Petrovic, The wild stallion, oljemålning, 120x90cm. Borko Petrovic, The wild stallion, olja på duk 120x90cm. Signerad samt daterad 2014. Ramad. Borko Petrovic författaren / målare / ledamot i ULUS Han ställde ut i New York, Storbritannien, Schweiz, Spanien, Italien. Hans målningar finns i många samlingar i Serbien och utomlands. Varunr: 3443435 SEK 5 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-04 19:17:00 SEK 2 500
Skulptur, Oscarsstatyetten, höjd 350 cm
Skulptur, Oscarsstatyetten, höjd 350 cm. Oscarsstatyetten, skulptur i guldfärgat glasfiber med sockel i svartlackerad metall samt ett rött sammetsdraperi. Skulpturens höjd inkl. sockel ca 350 cm. Sent 1900-tal. Framstår med enstaka repor/bruksspår. (3) Varunr: 3532169 SEK 3 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-04 21:06:00 SEK 3 000
Vit markis 5,75 meter, slutet aluminiumhölje, motor samt fjärrkontroll
Vit markis 5,75 meter, slutet aluminiumhölje, motor samt fjärrkontroll. Vit markis i slutet aluminiumhölje med motor samt tillhörande fjärrkontroll. 5,75 meter bred med 3 meters utfall. Monterad med kraftig ytbehandlad, vattenavvisande polyesterduk, 300 gram/m2, i vitt. Markisen kan styras via fjärrkontrollen eller manuellt. Medföljer gör 4 beslag, stång till manuell... Varunr: 3527875

SEK 20 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-07 20:00:00 SEK 3 900
Handknuten äkta matta, signerad Keshan, 340x240 cm
Handknuten äkta matta, signerad Keshan, 340x240 cm. Handknuten äkta matta, Keshan, signerad, 340x240 cm. Ull på bomullsvarp. Keshan ligger i centrala Iran. Mönstret är ofta uppbyggt kring en central medaljong, och delar av denna upprepas i hörnen av mattan. De andra fälten är tätt dekorerade med blommor och vinrankor. Tegelrött och mörkblått är ... Varunr: 3522305

SEK 16 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-05 20:30:00 SEK 1 400
Väggbelysning, 1 par, 1900-talets andra hälft
Väggbelysning, 1 par, 1900-talets andra hälft. Vägglampor, fotogenmodell med lamposocklar. Mörkbetsat trä samt gulmetall. Kupa i glas. Marinmodell, 1900-talets andra hälft. H 58 cm. Mindre bruksspår. (2) Varunr: 3527204 SEK 800 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-02 16:53:00 SEK 625
Gungstol, 1900-talets mitt
Gungstol, 1900-talets mitt. Gungstol med pinnrygg, senare bemålad i grönt. 1900-talets mitt, Sverige. Mått H 85 cm. Visst slitage, ena armstödet något löst, senare bemålning. Varunr: 3535801 SEK 800 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-07 15:47:00 SEK 300
Kinesisk klædeskab i elmetræ
Kinesisk klædeskab i elmetræ . Kinesisk klædeskab udført i elmetræ med monteringer i messing. 1800-tallet. Fremstår restaureret. H. 182 cm. B. 100 cm. Varunr: 3535938 SEK 1 852 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-08 14:26:00 SEK 401
Gulvstage af støbejern
Gulvstage af støbejern. Gulvstage af bemalet støbejern med kanneleret stamme, fodstykke med religiøse motiver. H. 99 cm. 1900-tallets anden halvdel. Varunr: 3534082 SEK 1 852 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-08 13:33:00 SEK 401
Poleret ravkæde, vægt 136 gr.
Poleret ravkæde, vægt 136 gr.. Poleret ravkæde, bestående at 14 ovale delvis polerede ravperler monteret på råsilkesnor med knude imellem hver perle. Kædelængde 55 cm. Perlemål på mindste og største perle 3,5 x 2,5 x 1,6 og 5,5 x 3,4 x 2 cm. Vægt 136 gram. Varunr: 3535697 SEK 1 234 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-08 15:02:13 SEK 401
Aldo Tura. Barvogn designet 1940erne
Aldo Tura. Barvogn designet 1940erne. Aldo Tura. Barvogne af messing Udført af Tura Mailand. Stel greb og hjul af messing. Plader belagt med geddeskind (Pergament)og lakeret med klarlak. H. 55 cm. L. 50 cm. D. 28 cm. Brugsspor Varunr: 3535695 SEK 2 469 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-08 15:01:43 SEK 432
Bordlampe fra Louis Poulsen, PH 4/3 af Poul Henningsen
Bordlampe fra Louis Poulsen, PH 4/3 af Poul Henningsen . Poul Henningsen 1894-1967. PH 4/3 bordlampe med stamme af forkromet metal, skærmsæt af hvidlakeret metal. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 55 cm. Ø 45 cm. Varunr: 3534341 SEK 2 469 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-08 13:34:01 SEK 1 481
Officers sabel M. 1950, forgyldt fæste
Officers sabel M. 1950, forgyldt fæste. Officers sabel M. 1950, forgyldt fæste, klinge stemplet E. & F. Hörster, Solingen, tilhørende etui. KL. 80 TL. 100 cm. Fremstår med rustpletter på skede. Blankvåben samlertilladelse påkrævet. Varunr: 3534168 SEK 2 469 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-08 16:15:43 SEK 401
Duba: Stabelstole, 1960'erne (10)
Duba: Stabelstole, 1960'erne (10). Duba. Stabelstole med skaller i formspændt, lamineret eg, stel af lakeret stål, 1960'erne. Stel med rustpletter, mindre afslag. Varunr: 3533955 SEK 1 481 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-08 16:39:00 SEK 370
Duba: Stabelstole, 1960'erne (10). Duba. Stabelstole med skaller i formspændt, lamineret eg, stel af lakeret stål, 1960'erne. Stel med rustpletter, mindre afslag. Varunr: 3533952 SEK 1 481 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-08 11:07:00 SEK 370
Persisk Zandjan løber, 540x122 cm.
Persisk Zandjan løber, 540x122 cm. . Persisk Zandjan løber, uld på bomuld. 1900-tallets midte. 540x122 cm. Varunr: 3535503 SEK 3 703 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-09 14:54:00 SEK 370
Nordvest persisk løber, 490x107 cm.
Nordvest persisk løber, 490x107 cm. . Nordvest persisk løber, uld på uld. 1900-tallets første halvdel. Fremstår med slitage. 490x107 cm. Varunr: 3535485 SEK 3 086 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-09 15:56:00 SEK 370
Vintage Omega Constellation Electronic f300 Hz Chronometer, herrearmbåndsur
Vintage Omega Constellation Electronic f300 Hz Chronometer, herrearmbåndsur. Vintage Omega Constellation Electronic f300 Hz Chronometer, herrearmbåndsur i urkasse af stål med blå two-tone urskive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har elektronisk stemmegaffelværk (batterskift påkrævet) samt integreret Omega lænke i stål med Omega ... Varunr: 3535416 SEK 3 086 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-08 20:54:00 SEK 555
Burberry sneakers str. 33, samt nederdel str. 10 år (2)
Burberry sneakers str. 33, samt nederdel str. 10 år (2). Burberry sneakers af kanvas str. 33, samt nederdel str. 10 år/140 cm., L. 32 cm. Begge dele med klassiske Burberry tern. (2) Varunr: 3535703 SEK 1 234 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-08 15:03:15 SEK 370
Akoya perlehalssmykke med guldlås
Akoya perlehalssmykke med guldlås. Halssmykke af akoya saltvands kulturperler, let barokformede, ø ca 8-8,5 mm, monteret med lås af 14 kt guld , prydet med en facetsleben citrin. Længed: 40,5 cm. Varunr: 3535162 SEK 987 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-08 20:10:00 SEK 401
Fog & Mørup. To loftpendler (2)
Fog & Mørup. To loftpendler (2). To loftpendler best. af en pendel af kobber og brunlakeret metal H. 18 cm, Ø. ca. 35 cm samt en pendel af aluminium samt sortlakeret metal. H. 22 cm, Ø. 14 cm, fremstår med rust og enkelte ridser. Fremstillet hos Fog & Mørup. Varunr: 3535119 SEK 987 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-08 12:17:07 SEK 370
C. Marcman. Standur af mahogni, 1707
C. Marcman. Standur af mahogni, 1707. C. Marcman. Standur af mahogni, urkasse og urhus flakerede af hlavsøjler afsluttet med kapitæler af messing, urskive af tin med romer- og arabertal, hjørne ornamentik af messing støbt med putti og bladværk, øverst plakette sign. samt dat. C. Marcman 1707, låge med gennembrudt beslag støbt med ... Varunr: 3536008 SEK 3 703 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-08 16:53:30 SEK 494
Poul Henningsen. PH 4½-4 pendel
Poul Henningsen. PH 4½-4 pendel . Poul Henningsen 1894-1967. PH 4½-4 pendel, mellem og underskærm af opaltglas, overskærm af hvidlakeret metal, fatningshus af forkromet metal. Ø 45 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Fremstår med kraftig slitage, revnet mellemskærm samt skåret undeskærm. Varunr: 3535834 SEK 1 852 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-08 15:48:49 SEK 463
Ludvig Find cd. Opstilling med plante i vindueskarm
Ludvig Find cd. Opstilling med plante i vindueskarm. Ludvig Find 1864-1945 cd. Opstilling med plante i vindueskarm. Olie på plade. Sign Find 37. 51 x 43 cm. Varunr: 3534254 SEK 1 852 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-09 15:23:00 SEK 370
Frithjof Hjelm Gjemre. Opstilling. cd
Frithjof Hjelm Gjemre. Opstilling. cd. Opstilling med vase, lampe og fad på et bord af Frithjof Hjelm Gjemre (1892-1972). Sign 21. Olie på lærred. 71 x 80 cm. Denne vare er en del af temaauktionen over en samling norsk kunst hos Lauritz.com Herlev. Se alle varer Varunr: 3465559 SEK 9 875 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-09 19:40:00 SEK 1 481
Knud Andrassen Baade, Marine
Knud Andrassen Baade, Marine. Knud Andrassen Baade (1808-1879) Natlig scene med skib og robåd udfor den norske kyst. Sign. 187? Olie på lærred. Bagsiden med tysk titel. Retoucheringer. 90 x 125 cm. Denne vare er en del af temaauktionen over en samling norsk kunst hos Lauritz.com Herlev. Se alle varer Varunr: 3465555 SEK 61 718 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-09 19:50:00 SEK 20 367
Jacob Weidemann, Toilet. Sign. 42.
Jacob Weidemann, Toilet. Sign. 42. . Toilet af Jacob Weidemann (1923-2001) cd, olie på lærred. Sign. 42. Trænger til at blive spændt op på blændrammen. 95x70 cm. Denne vare er en del af temaauktionen over en samling norsk kunst hos Lauritz.com Herlev. Se alle varer Varunr: 3465553 SEK 61 718 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-09 20:00:00 SEK 21 601
 Pandora armbånd, ring og charms
Pandora armbånd, ring og charms. Pandora armbånd af sterling sølv prydet med 8 sølvcharms. Længde inkl lås: ca 19,5 cm. Endvidere 4 charms og et mellestykke af 14 kt guld. Endvidere Hjertering af sterling sølv. Bredde: 6,6 mm. Ringstr. 58 Varunr: 3465068 SEK 1 852 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-04 19:30:00 SEK 926
<<  1 .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 .. 334  >>