Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 .. 301  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Fire fade af tin, 1700-tallet (4)
Fire fade af tin, 1700-tallet (4). Fire fade af tin, 1700-tallet. Ø 22,5-24,5 cm. Stemplede hhv. 1779, 1783 og 1795. (4) Varunr: 3494633 SEK 1 237 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 11:15:00 SEK 495
Jakke af tibetansk lama, str. 42-44
Jakke af tibetansk lama, str. 42-44. Jakke af tibetansk lama, med hætte. Str. 42-44. Skulderbredte 62 cm., L. 100 cm. Brugsspor og røglugt. Varunr: 3494945 SEK 989 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 17:19:00 SEK 402
Sofabord af hardwood med fletkurve
Sofabord af hardwood med fletkurve. Sofabord af hardwood, sarg med tre fletkurve. H. 50, L. 140, B. 69 cm. Brugsspor. Varunr: 3494962 SEK 989 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 16:21:00 SEK 402
Dansk møbelproducent. Fire pindestole / spisestole, 1960'erne (4)
Dansk møbelproducent. Fire pindestole / spisestole, 1960'erne (4). Dansk møbelproducent. Fire pindestole / spisestole, fremstillet af lakeret træ, 1960'erne. Lakering med slitage. En stol med løs tremme. Varunr: 3494965 SEK 1 484 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-01 19:23:00 SEK 711
Par pandler af kobber (2)
Par pandler af kobber (2). Par pendler af kobber. Ø ca. 48 og 40 cm. (2) Varunr: 3494991 SEK 989 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 12:33:00 SEK 371
Samling danske sommerfugle (2)
Samling danske sommerfugle (2). Samling danske sommerfugle indrammet i trækasser, forskellige arter. 28 x 40 x 6 cm. (2) Varunr: 3495094 SEK 1 237 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-01 13:11:50 SEK 958
Italiensk design, par pendler (2)
Italiensk design, par pendler (2) . Italiensk design. Et par pendler af materet glas, model Odessa. H. 20 cm. Fremstillet for Fontana Arte. Varunr: 3495171 SEK 989 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 13:44:00 SEK 371
Kurvemøbelsæt, 1960'erne (3)
Kurvemøbelsæt, 1960'erne (3). Møbelsæt af kurveflet best. af par stole H. 67 cm, samt bord med glasplade H. 53 cm, Ø. 38 cm. Fremstår med slitage. (3) Varunr: 3495194 SEK 989 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 14:11:00 SEK 433
Strapex, omsnøringsmaskine
Strapex, omsnøringsmaskine . Strapex, omsnøringsmaskine til forpakning ect. Model. 2002. H. 77 cm, L. 85 cm, D. 55 cm. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varunr: 3495254 SEK 3 091 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-06 14:38:00 SEK 371
Rud Thygesen og Johnny Sørensen: 4 kontorskabe i mahogni (4)
Rud Thygesen og Johnny Sørensen: 4 kontorskabe i mahogni (4) . Rud Thygesen og Johnny Sørensen: 4 kontorskabe i mahogni, med låger bag hvilke hylder samt modul med rum / arkivskuffe. Fremstillet hos HG Furniture. Mål tilsammen, B. 101 cm, D. 36 cm, H. 51/70 cm. Fremstår med lette brugsspor, vægbeslag medfølger. (4) se også varenr. 3495334 samt 3495490 Varunr: 3495329 SEK 3 091 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-13 20:30:00 SEK 371
Robert Jacobsen. Tryk, cd
Robert Jacobsen. Tryk, cd. Komposition, af Robert Jacobsen (1912-1993). Litografi (E.A.). Sign. 73 x 51 cm (84 x 63 cm) Varunr: 3495369 SEK 1 237 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-01 12:08:00 SEK 556
Bowlerhat
Bowlerhat . Bowlerhat med tilhørende æske, dateret 1877. Fremstår med defekt kant. Varunr: 3495506 SEK 989 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 16:09:00 SEK 371
To syvarmet lysestager af messing (Menora) (2)
To syvarmet lysestager af messing (Menora) (2) . To syvarmet lysestager af messing. H. 35 og 28 cm. 20 årh. (2) Varunr: 3495509 SEK 1 237 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 16:11:00 SEK 402
P. Ørsnæs, Cigarkasse af sølv
P. Ørsnæs, Cigarkasse af sølv. Cigarkasse af sølv, indvendigt ilagt med træ. Stemplet P. Ørsnæs, tretårne samt dateret 06. L. 18,5 cm, B.12,5 cm, H. 5 cm. Vægt. 645 gram. Varunr: 3495523 SEK 1 855 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 15:55:00 SEK 1 422
Cohr, Herregård bestik af sølv (110)
Cohr, Herregård bestik af sølv (110). Cohr Herregaards bestik i 830 sølv. Bestående af 13 frokostgafler L. 17 cm, 13 middagsgafler L. 19 cm, 12 kagegafler L. 13,5 cm, 12 middagsknive m. stålmontering L. 20 cm, 12 frokostknive m. stålmontering L. 19 cm, 12 middagsskeer L. 19,5 cm, 12 frokostskeer L. 18 cm, 16 kaffeskeer L. 12 cm, 1 ... Varunr: 3495529 SEK 14 839 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-05 20:21:00 SEK 7 172
Jens H. Quistgaard. Par stager af messing (2)
Jens H. Quistgaard. Par stager af messing (2) . Jens H. Quistgaard. Par stager af messing. Stemplede Dansk Designs IHQ. H. 24 cm. Varunr: 3495535 SEK 989 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 16:48:00 SEK 1 051
Carsten Gandrup. Stor garderfigur.
Carsten Gandrup. Stor garderfigur.. Carsten Gandrup. Tivoli garder af bemalet træ med pelshue og fane. H. 133 cm. Fremstår med brugsslitage, afskalninger. Varunr: 3495721 SEK 3 710 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-01 12:51:00 SEK 1 917
Holmegaard. En Karen Blixen vase og to skåle (3)
Holmegaard. En Karen Blixen vase og to skåle (3). Holmegaard. En Karen Blixen vase og skål af blåt og hvidt glas samt en skål af Herman Bang af klart blåt glas. Vase: H. 31 cm., Skål: Ø 19,5 cm. og Ø 27 cm. (3) Varunr: 3495772 SEK 1 855 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 10:30:00 SEK 402
Royal Copenhagen. Flora Danica. Asiet nr. 3542
Royal Copenhagen. Flora Danica. Asiet nr. 3542 . Royal Copenhagen. Flora Danica. Asiet af porcelæn. primula integrifolia. 20/3542. 1. sort. L. 16 cm. Varunr: 3495815 SEK 2 226 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 19:47:00 SEK 1 082
Marc by Marc Jacobs, damearmbåndsur
Marc by Marc Jacobs, damearmbåndsur. Marc by Marc Jacobs, damearmbåndsur i urkasse af forgyldt stål med pink skive med logo, timemarkeringer samt tre visere. Uret har quartzværk samt integreret lænke i forgyldt stål med foldespænde. Ø: 20 mm (ekskl. krone). Uret kommer med original yder- og inderboks, ekstra led samt booklet og ... Varunr: 3495818 SEK 1 731 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 20:05:00 SEK 804
Royal Copenhagen. Flora Danica. To små tallerkener 20/3590 (2)
Royal Copenhagen. Flora Danica. To små tallerkener 20/3590 (2). Royal Copenhagen. Flora Danica. To små tallerkener 20/3590 Ø 14,5 cm. 1.sortering (2) Varunr: 3495821 SEK 2 473 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 15:54:00 SEK 711
Holmegaard. Cocktailkande m. sølvmontering
Holmegaard. Cocktailkande m. sølvmontering . Holmegaard. Cocktailkande af klart glas med montage og ske af sterling sølv. Montage stemplet DGH for Dansk Guldsmede-Håndværk, ske stemplet E. Dragsted. H. 24 cm. Varunr: 3495827 SEK 2 226 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 17:45:00 SEK 680
Poul Lemser for Dahl Jensen. Leda og svanen, blanc de chine, nr. 1037
Poul Lemser for Dahl Jensen. Leda og svanen, blanc de chine, nr. 1037. Poul Lemser for Dahl Jensen. Figur af blanc de chine i form af Leda og svanen, nr. 1037, 1 sort. H. 18,5, L. 22 cm. Litteratur, Caroline and Nick Pope, Dahl-Jensen Porcelain Figurines 1897-1985, s. 154. Varunr: 3495838 SEK 1 855 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 16:51:00 SEK 526
Johannes Foersom & Peter Hjort-Lorenzen. Paustian lounge sofa
Johannes Foersom & Peter Hjort-Lorenzen. Paustian lounge sofa . Johannes Foersom & Peter Hjort-Lorenzen. Paustian Lounge sofa, ben af børstet stål, betrukket med blåtnistret stof fra Kvadrat. L. 176 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 3495910 SEK 7 420 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-05 12:14:00 SEK 402
Par industripendler, 1900-tallets sidste halvdel (2)
Par industripendler, 1900-tallets sidste halvdel (2). Par industripendler af aluminium, bund med glasplade. Senere omlavede til 220V. Montering til wireophæng. H. 40, Ø 44 cm. 1900-tallets sidste halvdel. Brugsspor og mindre buler. (2) Varunr: 3495944 SEK 1 855 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-05 12:33:00 SEK 526
Sansui. 4 channel receiver, model QRX-7500
Sansui. 4 channel receiver, model QRX-7500 . Sansui. 4 channel receiver, model QRX-7500 med kabinet af mahogni. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 3495947 SEK 1 855 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-05 12:19:00 SEK 402
Wiliam Skotte Olsen. Mennesker i byen. Olie på lærred, cd
Wiliam Skotte Olsen. Mennesker i byen. Olie på lærred, cd . Mennesker i byen af Wiliam Skotte Olsen (1945-2005). Olie på lærred. Sign. og dat. WSO. 50x40 cm. Bagpå skitse til portræt samt Galleri Kunst og legetøj. Varunr: 3496107 SEK 4 946 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 14:11:00 SEK 3 833
Sko / hattehylde af stål
Sko / hattehylde af stål . Sko / hattehylde af stål. L. 102 D. 30 B. 23 cm. Købt i Illums bolighus. Varunr: 3496110 SEK 989 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 18:38:00 SEK 371
Robert Dudly Best. To væglamper fra BestLite (2)
Robert Dudly Best. To væglamper fra BestLite (2) . Robert Dudly Best. To væglamper fra BestLite kollektionen model BL7, fodstykke og skærm af hvidlakeret metal. Lampen er blevet produceret siden 1930. Ø.16 cm. Samlet længde: 36 cm. Fremstår med minimale brugsspor. (2) Varunr: 3496113 SEK 3 091 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 10:42:00 SEK 2 411
Herman A. Kähler. Vase af keramik, dekoreret med kohonsglasur
Herman A. Kähler. Vase af keramik, dekoreret med kohonsglasur. Herman A. Kähler. Vase af keramik, dekoreret med kohornsglasur, sign. HAK samt stemplet Danmark. Udført på Kähler´s keramiske fabrik i Næstved, 1940'erne. H. 34 cm. Varunr: 3496116 SEK 2 226 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-04 10:47:00 SEK 958
<<  1 .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 .. 301  >>