Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 363  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
18kt diamond ring approx. 1.07ct
18kt diamond ring approx. 1.07ct. 18kt diamond ring approx. 1.07ct 18kt rhod. rose gold, hallmarked Ring decorated with 210 round brilliant-cut diamonds approx. 1.07ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) and champagne colour Clarity: VS2-SI2 Total weight: 5.74 gr Ringsize: 56 / 18.00mm RD17094 Varunr: 3850070

SEK 12 941 BE, Antwerpen 2015-05-26 20:45:00 SEK 10 168
Jaeger LeCoultre. Vintage herreur i kvadratisk urkasse af 18 kt. guld
Jaeger LeCoultre. Vintage herreur i kvadratisk urkasse af 18 kt. guld. Vintage herrearmbåndsur fra Jaeger LeCoultre, i kvadratisk urkasse af 18 kt. guld, lys skive med stregindeks, optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med nyere rem med forgyldt spænde, manuelt optræk. Mål: 27 x 36,5 (inkl. horn) mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. ... Varunr: 3791108 SEK 12 398 DK, Vejle, Dandyvej 2015-05-26 20:46:00 SEK 8 678
Hans J. Wegner, skammel til 'Ox chair / Oksen', læder. Johannes Hansen.
Hans J. Wegner, skammel til 'Ox chair / Oksen', læder. Johannes Hansen.. Skammel til 'Ox chair / Oksen' af Hans J. Wegner (1914-2007), formgivet 1960, fremstillet hos Johannes Hansen, med mærkat herfra. Betrukket med læder, stel af forkromet stål. Alm. brugspræg. Varunr: 3825708 SEK 12 398 DK, Vejle, Dandyvej 2015-05-26 20:46:00 SEK 9 918
LP Walt Disney en box med fem samt två lösa LP skivor, en singel separat (8)
LP Walt Disney en box med fem samt två lösa LP skivor, en singel separat (8). LP Walt Disney en box med fem samt två lösa LPskivor och en singel.Box Disneyland från Hemmets Journal, Djungelboken, Mary Poppins, Snövit och de sju dvärgarna, Askungen och Pinocchio. Två lösa LP skivor Mary Poppins och Pinocchio. Singel med Louis Armstrong When you wish upon a star, The ... Varunr: 3832013 SEK < 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-05-26 20:46:00 SEK 300
OK Design, Acapulco Mini, ljusblå, 2 st
OK Design, Acapulco Mini, ljusblå, 2 st. Två barnfåtöljer, Acapulco Mini, tillverkad för OK Design. Benställning i svartlackerat stål, snörning i plast. Stolen är formgiven på 50-talet och tillverkas för hand i Mexico. B56 cm, D 64 cm, H 66 cm. Visningsexemplar, framstår med visst slitage. Rekommenderat cirkapris i butik 3780. Varunr: 3825998

SEK 1 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-05-26 20:47:00 SEK 575
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Otte stole af bøgetræ (8)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Otte stole af bøgetræ (8) . Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Sæt på otte stole af bøgetræ, betrukket med lilla uldstof. Fremstillet hos Magnus Olesen. H. 75 cm. Sædeh. 45 cm. Brugsspor og små mærker. (8) Varunr: 3845528 SEK 1 488 DK, Helsingør, Støberivej 2015-05-26 20:47:00 SEK 403
B&G. Kaffestel, Ballerina. (55)
B&G. Kaffestel, Ballerina. (55). B&G. Kaffestel, Ballerina. Bestående af flg. dele: Tolv (303) små dråbeformede kuvertskåle L. 8,5 cm., Tolv (305) underkopper Ø. 14 cm. 2. sort., En (302) sukkerskål med låg, Tolv (305) kaffekopper ti 2. sortering to 1. sort., En (303) flødekande 2. sort., En (574) skål Ø. 17 cm. 3. sort., To ... Varunr: 3845912 SEK < 1 000 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-05-26 20:47:00 SEK 558
Dansk møbelproducent; skrivebord i palisander
Dansk møbelproducent; skrivebord i palisander. Dansk møbelproducent; skrivebord i palisander. Front med to tappede skuffer. Hvilende på skrå tilspidsede ben. Senere restaureret. Fremstår med enkelte brugsspor. Mål; L 150, D 55, H 72 cm. Varunr: 3845960 SEK 4 339 DK, Kolding, Trianglen 2015-05-26 20:47:00 SEK 3 843
Skåp, rokokostil, 1940/50-tal
Skåp, rokokostil, 1940/50-tal. Skåp i ek, metallbeslag, dörrar med bakomvarande flyttbar hyllinredning. Rokokostil, 1940/50-tal. Bredd 124 cm, djup 51 cm, höjd 195 cm. Visst slitage. Varunr: 3846168 SEK 2 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-05-26 20:47:00 SEK 425
B&G. Empire. Kaffe, mokka og te stel. (59)
B&G. Empire. Kaffe, mokka og te stel. (59). B&G Empire. Kaffe, mokka samt te stel. Bestående af: En tandstiksholder 2 sort., en sukkerskål, en flødekande med kanthak 2. sort., en opsats Ø. 20 cm, fem kaffekopper, ti tekopper syv 1. sort samt tre 2. sort., et bladformet fad med hårrevne 2. sort., syv mokkakoppper to med hårrevner tre 1. ... Varunr: 3846411 SEK 1 116 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-05-26 20:47:00 SEK 961
Vinterjakke til herrer model Leeron (18)
Vinterjakke til herrer model Leeron (18). Vinterjakke til herrer model Leeron. Jakken er med den nyeste teknologi inden for åndbare membraner. og dermed velegnet til alt slags vejr og perfekt til den aktive mand Jakken har: - har 4 udvendige lommer - har 1 praktisk inderlomme - har både lynlås og knapper, så man kan justere ... Varunr: 3848839

SEK 11 158 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-26 20:47:00 SEK 4 959
Jaeger-leCoultre 'Reverso Squadra'. Stort dameur i stål med brillanter
Jaeger-leCoultre 'Reverso Squadra'. Stort dameur i stål med brillanter. Damearmbåndsur fra Jaeger leCoultre, model Reverso Squadra, ref.nr.: 236.8.47, i vendbar urkasse af stål, hvid skive med arabertal, urkasse prydet med brillanter, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original hvid gummirem med dobbelt foldelukke af stål, quartz urværk. Mål: 31 x 45,5 ... Varunr: 3788715 SEK 68 188 DK, Vejle, Dandyvej 2015-05-26 20:48:00 SEK 52 071
Bindehalssmykkke med onyz og taltige brillantslebne diamanter
Bindehalssmykkke med onyz og taltige brillantslebne diamanter. Diamant- og onyx bindehalssmykkke af hvidguld, prydet faceterede små perler og to diamantrundeller og 81 større og mindre sorte runde onyxperler med endestykker sat med 250 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.35 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1. L. 111 cm. Fremstår ustemplet. Vægt ca. 208... Varunr: 3831278 SEK 24 796 DK, Vejle, Dandyvej 2015-05-26 20:48:00 SEK 19 836
Danmark samling pengesedler
Danmark samling pengesedler. Danmark samling pengesedler med bl.a. 10 kroner 1934 E og 100 kroner 1958r. Varunr: 3838199 SEK 2 480 DK, Aalborg, Nibevej 2015-05-26 20:48:00 SEK 2 728
To japanske bordlamper af porcelæn (2)
To japanske bordlamper af porcelæn (2). To japanske bordlamper af porcelæn med top af mesing, prydet med figurer og planter. H. 44 cm. inkl. fatning. Skærme af stof medfølger. Fremstår med brugsspor. (2) Varunr: 3844781 SEK 1 488 DK, Herlev, Dynamovej 2015-05-26 20:48:00 SEK 806
Picasso
Picasso. PABLO PICASSO (1881-1973) efter: Buste de femme aux Chapeau, tryckt signatur, numrerad 83/500, utgiven 1995, färgserigrafi, 82x65 cm Varunr: 3845454 SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-05-26 20:48:00
Se mer
Emmafåtöljer, ett par
Emmafåtöljer, ett par. Emmafåtöljer, 1 par, i textil med mörkbetsade ben. 1900-talets mitt. Sitthöjd 44 cm. Visst slitage. (2) Varunr: 3846180 SEK 1 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-05-26 20:48:00 SEK 325
Earrings in 18k set with brilliant cut diamonds 1.30 ct
Earrings in 18k set with brilliant cut diamonds 1.30 ct . Earrings in 18k white gold set with brilliant cut diamonds 1.30 ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: SI2-P1ref: E2893 Varunr: 3850251

SEK 12 478 BE, Antwerpen 2015-05-26 20:48:00 SEK 7 857
eco2fixed singlespeed cykel, 56 cm stel.
eco2fixed singlespeed cykel, 56 cm stel.. eco2fixed singlespeed cykel. Stålstel. Farve: Sølv/Chrome med hvide fælge. V-bremser for og Caliper bremser bag. 28" hjul. Dæk: Kenda Eco2 Green 700x25c. Saddel og gummigreb: Eco2design. Cyklen er designet i Danmark. Fremstår delvist samlet og kan færdigsamles på ca. 15 minutter. Den skal ... Varunr: 3752984

SEK 2 851 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-26 20:49:00 SEK 1 209
Vinterstativ til sejlbåde ca. str. 24-32 fod. Varmgalvaniseret stål.
Vinterstativ til sejlbåde ca. str. 24-32 fod. Varmgalvaniseret stål.. Vinterstativ til sejlbåde ca. str. 24-32 fod. Udført i varmgalvaniseret profilstål. Mål 2.5x2.5 M. Udbydes usamlet, mål ca. 30x30x200 cm. Varunr: 3765278

SEK 8 678 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-05-26 20:49:00 SEK 6 695
Jydepejsen brændeovn model Contry 765 sort. Demomodel.
Jydepejsen brændeovn model Contry 765 sort. Demomodel.. Jydepejsen brændeovn model Contry 765 sort. Demomodel. Vejledende udsalgspris : 8495 kr. Målangivelser : Country H. 76 x B. 47 x D.35 cm. Farve : Sort Specifikationer : Greb: L-greb Brænderumslåge: Nej Røg udgang: Top og bag Friskluftsindtag: Nej Støbejernsstuds: Ja ... Varunr: 3791174

SEK 6 199 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-26 20:49:00 SEK 3 719
14 mm benforlængere, til 6 stk. Arne Jacobsens stole – passer til bl. a. model: 3107 og 3101 m. fl.
14 mm benforlængere, til 6 stk. Arne Jacobsens stole – passer til bl. a. model: 3107 og 3101 m. fl.. 24 stk. forlængersko (14 mm) til 6 stk. Arne Jacobsen stole der hæver stolen med 14 mm uden synlig overgang. Kan bl.a. anvendes til følgende modeller: Syver med/uden armlæn, model 3107 og 3207, Liljen med/uden armlæn model 3108 og 3208 og Myren model 3101 og T-Stol model 3103 Modelfoto Varunr: 3804540

SEK 1 116 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-05-26 20:49:00 SEK 744
Tiffany & Co. Brillantøreringe af 18 kt. guld og platin. (2)
Tiffany & Co. Brillantøreringe af 18 kt. guld og platin. (2). Tiffany & Co. Brillantøreringe af 18 kt. guld og platin, prydet med 8 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.24 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VVS1-VS1. Vægt i alt ca. 12 gr. Ø ca. 1,9 cm. B 0,7 cm. (2) Varunr: 3819306 SEK 17 357 DK, Vejle, Dandyvej 2015-05-26 20:49:00 SEK 12 398
Matbord i fanèrad ek i rustik stil med krokar i metall
Matbord i fanèrad ek i rustik stil med krokar i metall. Matbord i fanèrad ek i rustik stil med krokar i metall. Höjd 85 cm, bredd 80 cm, längd 125 cm. Bruksslitage, skiva med märken. Modellfoto, avvikeler i skick kan förekomma. Varunr: 3831154 SEK 1 500 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-05-26 20:49:00 SEK 325
Hein / Mathsson, superelipsbord, björk
Hein / Mathsson, superelipsbord, björk. Bruno Mathsson / Piet Hein, matbord 'Superellips', skiva i björk samt 4 spännben i stål. Tillverkat av Bruno Mathsson International, Värnamo. Mått L 230 cm, D 85 cm, H 71 cm. Bruksspår. Varunr: 3841139 SEK 4 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-05-26 20:49:00 SEK 425
Evert Jonsson, målning (bus)
Evert Jonsson, målning (bus). Evert Jonsson, målning, olja på duk, abstrakt komposition (bus). Ramad. Dagermått 92 x 89,5 cm. Varunr: 3841385 SEK < 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-05-26 20:49:00 SEK 525
Daneline Havemøbler. Seks armstole/stabelstole (6)
Daneline Havemøbler. Seks armstole/stabelstole (6). Seks armstole/stabelstole med stel af pulverlakeret hvidt aluminium. Ergonomisk sæde og ryg af artwood. H. 93 B. 56 cm. Designet af DaneLine designteam, mærke herfra. Udstillingsmodel. Modelfoto (6) Varunr: 3851076 SEK 3 719 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-05-26 20:49:00 SEK 1 364
Louis Weisdorff. Konkylie pendel af messing
Louis Weisdorff. Konkylie pendel af messing . Louis Weisdorff. Konkylie pendel af messing med orange indersidebemaling. Ø 40 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser og mærker. Varunr: 3845827 SEK 2 480 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-26 20:49:00 SEK 1 550
Armring fra Granath i oxideret sterling sølv og 14 kt. guld
Armring fra Granath i oxideret sterling sølv og 14 kt. guld. Armring fra Granath i oxideret sterling sølv og 14 kt. guld med grønne granater (Demantoid) i alt 2.16 ct. derudover enkelt slebne diamanter i alt 2.98 ct. Dobbelt otte-tals lås Str. Ø: 55x60 mm. Varunr: 3631465

SEK 14 257 DK, Helsingør, Støberivej 2015-05-26 20:50:00 SEK 11 158
Uindfattet brillantsleben diamant på ca. 0.50 ct. E/VVS2
Uindfattet brillantsleben diamant på ca. 0.50 ct. E/VVS2. Uindfattet brillantsleben diamant. Måler ca. 4.92 x 4.92 x 3.20 mm. 0.50 ct. Farve River (E) Klarhed: VVS2. Certifikat medfølger dateret 3 September 2014. Varunr: 3819629 SEK 14 877 DK, Vejle, Dandyvej 2015-05-26 20:50:00 SEK 9 918
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 363  >>