Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 352  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Festina damearmbåndsur af stål, ref. F16312-1
Festina damearmbåndsur af stål, ref. F16312-1. Festina damearmbåndsur af stål, ref. F16312-1, safirglas, quartz værk, sølvskive mrk. Festina med timeindikationer, time- og minutviser, monteret på integreret stållænke. Mål urhus 18 x 28 mm. Tilhørende Festina etui medfølger. Uret går.Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4534254

SEK 1 026 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-01-23 16:28:00 SEK 385
Buddha Japan brons
Buddha Japan brons. SKULPTUR, brons, Japan, Meiji (1868-1912), i form av sittande Buddha, botten med signatur, höjd ca 15 cm Varunr: 4534763 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-23 16:28:00
Se mer
Dahl Jensen. Pekingeser, 1003
Dahl Jensen. Pekingeser, 1003. Dahl Jensen. Figur af porcelæn i form af Pekingeser hund, 1003 1. sort. H. 13 cm. Varunr: 4536369 SEK 1 026 DK, Herlev, Dynamovej 2017-01-23 16:28:05 SEK 705
Aksel Lundgren, olie på lærred, blomsterparti (cd)
Aksel Lundgren, olie på lærred, blomsterparti (cd). Blomsterparti af Aksel Lundgren (f. 1908), olie på lærred. Sign. og dateret A. Lundgren 1927. 47 x 35 cm (54 x 41). Varunr: 4455090 SEK 1 026 DK, Aalborg, Nibevej 2017-01-23 16:28:24 SEK 385
Ubekendt kunstner, olie på plade, landskab (2)
Ubekendt kunstner, olie på plade, landskab (2). Landskab af ubekendt kunster, olie på plade. Sign. 18 x 16 cm (29 x 27). (2) Varunr: 4456876 SEK 1 539 DK, Aalborg, Nibevej 2017-01-23 16:28:43 SEK 385
Ole Finn, fire litografier. Motiver fra Aalborg (4)
Ole Finn, fire litografier. Motiver fra Aalborg (4). Ole Finn, fire litografier med motiver fra Aalborg, 'Skibsværft', 'Museet', 'Den gl. Købmandsgård', 'Parti fra havnen'. Alle nummeret 95/500 samt dateret '81. Signeret Ole Finn. Rammemål 32 x 45 cm. (4) Varunr: 4486895 SEK 1 026 DK, Aalborg, Nibevej 2017-01-23 16:29:58 SEK 385
Centurion, herrecykel
Centurion, herrecykel. Herrecykel fra Centurion. Fremstår med brugsspor, defekt gear og saddel samt rustne skruer. Låst. Stel str. 48cm. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her OBS! OBS! Venligst vær opmærksom på at denne vare befinder sig på Lauritz.com ... Varunr: 4519897 SEK 1 026 DK, Herlev, Dynamovej 2017-01-23 16:30:00 SEK 385
Skalmonteret jagttrofæer af Kronhjorte 'Cervus elaphus' (2)
Skalmonteret jagttrofæer af Kronhjorte 'Cervus elaphus' (2). Skalmonteret jagttrofæer af Kronhjorte 'Cervus elaphus' (2) Varunr: 4524280 SEK 1 539 DK, Herlev, Dynamovej 2017-01-23 16:30:00 SEK 834
Nauticaparti
Nauticaparti. NAUTICA, 2 kompasser och kikare, Sestrel by Browne i mässing, med invändig belysning, och Lyth, kikaren tillverkad av Zeiss Jena, Varunr: 4534764 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-23 16:32:00
Se mer
Per Lütken for Holmegaard, Highlife glas. (16)
Per Lütken for Holmegaard, Highlife glas. (16). Per Lütken for Holmegaard. Highlife glas bestående af 16 glas H. 21,5 cm. (16) Varunr: 4535234 SEK 2 565 DK, Herlev, Dynamovej 2017-01-23 16:34:00 SEK 1 475
Dansk møbelproducent. Højrygget overpolstret øreklapstol /lænestol, 1940'erne
Dansk møbelproducent. Højrygget overpolstret øreklapstol /lænestol, 1940'erne . Dansk møbelproducent. Højrygget overpolstret øreklapstol /lænestol betrukket med blåt velourstof, ben af bejdset bøgetræ. 1940'erne.Fremstår med brugsspor herunder pletter på betræk. Varunr: 4535729 SEK 1 924 DK, Aalborg, Nibevej 2017-01-23 16:35:35 SEK 417
Stolar senbarock
Stolar senbarock. STOLAR, 1 par, senbarock, svartmålade, sitthöjd 47 cm Varunr: 4534765 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-23 16:36:00
Se mer
Kommode af teak, 1960´erne
Kommode af teak, 1960´erne. Kommode af teak med otte skuffer. 1960´erne. H. 137, B. 79,5, D. 40 cm. Nøgle medfølger. Nøglehulsbeslag mangler. Varunr: 4535249 SEK 2 308 DK, Herlev, Dynamovej 2017-01-23 16:36:00 SEK 1 795
Excel. Classic metal racer i pink
Excel. Classic metal racer i pink. Excel. Classic metal racer i pink. Skubbebil til børn i alderen 2-8 år. H. 41, L. 78, B. 38 cm. Udstillingsmodel! Varunr: 4524635

SEK 1 282 DK, Helsingør, Støberivej 2017-01-23 16:37:00 SEK 417
Skolepult 1900-tallet
Skolepult 1900-tallet. Skolepult, 1900-tallet. Skrivepult/skolepult af patineret fyrretræ. H. 66 B. 110 D. 74 cm. Brugsslitage. Varunr: 4535803 SEK 1 026 DK, Aalborg, Nibevej 2017-01-23 16:37:03 SEK 385
Jo Hammerborg. 'Corona' pendel af aluminium
Jo Hammerborg. 'Corona' pendel af aluminium. Jo Hammerborg. 'Corona' pendel af delvis sortlakeret aluminium, inderside lakeret med lyserød. Fremstillet hos Fog og Mørup. H. 45 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4535088 SEK 1 026 DK, Kolding, Trianglen 2017-01-23 16:39:00 SEK 641
Persisk Kelim Patchwork,  213X85 cm.
Persisk Kelim Patchwork, 213X85 cm.. Persisk Kelim Patchwork, fremstillet af ældre kelim fragmenter. 213X85 cm. Varunr: 4456724

SEK 2 308 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-01-23 16:40:00 SEK 1 154
Kina Kangxi
Kina Kangxi . TALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), dekor av scener ur "historier från den västra paviljongen" i underglasyrblått, botten med Chenghuas sex karaktärers märke, diameter ca 21 cm Varunr: 4534766 SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-23 16:40:00
Se mer
Gravyrer ur Dahlbergs Suecia bl a Drottningholm
Gravyrer ur Dahlbergs Suecia bl a Drottningholm. GRAVYRER UR DAHLBERG (16), Graverade planscher ur Suecia Antiqua et Hodierna: bl. a Drottningholm, Sparreholm, Tessinska palatset, varierande mått Varunr: 4534767 SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-23 16:44:00
Se mer
Svend Toxværd. Margrethebæger af sølv
Svend Toxværd. Margrethebæger af sølv. Svend Toxværd. Margrethebæger af sølv, indvendigt med forgyldning. H. 9 cm. Vægt ca. 203 gram. Fremstår med inskription i bunden. Varunr: 4534094 SEK 1 282 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-01-23 16:46:00 SEK 417
Persisk Khamseh, 194 x 142 cm.
Persisk Khamseh, 194 x 142 cm. . Persisk Khamseh, ægte tæppe af uld på bomuld. 194 x 142 cm. Brugsmærker. Varunr: 4535029 SEK 1 026 DK, Vejle, Dandyvej 2017-01-23 16:46:00 SEK 417
Bing & Gröndahl. 2 st. figurer (2)
Bing & Gröndahl. 2 st. figurer (2). Bing & Gröndahl. 2 st. figurer modellnr. 2262, 2233. Fiskargumma signerad Axel Locher. Största H: 21 cm. Varunr: 4533738 SEK 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-01-23 16:47:00 SEK 375
 Bent Karl Jakobsen, litografier, kompositioner (2)
Bent Karl Jakobsen, litografier, kompositioner (2). Bent Karl Jakobsen. Litografier. Kompositioner. 'Midtlandskab' Signeret i bly Bent Karl Jakobsen, nummeret 39/50 samt 55/65. Dateret '83. 53 x 39 cm (75 x 58 cm) (cd) (2) Varunr: 4527864 SEK 1 282 DK, Aalborg, Nibevej 2017-01-23 16:47:50 SEK 385
Vas Reino Björk
Vas Reino Björk. REINO BJÖRK, "Greene", vas, 2014, hyttarbetad, dekor i svart och vitt, signerad Greene 2014 Reino Björk, höjd 54 cm Varunr: 4534768 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-23 16:48:00
Se mer
Orientmatta. Hamadan. Ca 288x208 cm
Orientmatta. Hamadan. Ca 288x208 cm. Orientmatta. Hamadan. Ca 288x208 cm. Ull på bomullsvarp. Bruksslitage, färgfällning. Varunr: 4535109 SEK 1 500 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-01-23 16:48:46 SEK 325
Ferruccio Laviani for Kartell: Taj Mini bordlampe - hvid
Ferruccio Laviani for Kartell: Taj Mini bordlampe - hvid. Ferruccio Laviani for Kartell: Taj Mini bordlampe af hvid PMMA. B 9,5 cm, H 33 cm, D 32,5 cm. Fremstår ny og ubrugt i originalemballage. Varunr: 4533476 SEK 1 026 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-01-23 16:49:00 SEK 385
Matbord 6 stolar modern design
Matbord 6 stolar modern design. MATBORD, svartbetsat med spännben, 2 iläggsskivor à 50, 170x95 cm, total längd 270 cm, STOLAR 6 st, skinnklädsel och krom, samtida, stolarnas sitthöjd 46 cm Varunr: 4534769 SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-01-23 16:52:00
Se mer
Kaj Fogelberg, vas i glaserad keramik
Kaj Fogelberg, vas i glaserad keramik. Kaj Fogelberg, vas i glaserad keramik. Höjd 44 cm. Signerad invändigt. Mynning med lagningar. Varunr: 4525562 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-01-23 16:52:22 SEK 300
Kommode af elmetræ front med fire større og mindre skuffer.
Kommode af elmetræ front med fire større og mindre skuffer.. Kommode af elmetræ front med fire større og mindre skuffer, på sort lakeret sokkel. ca. 1940. H. 55 cm. B. 94 cm. D. 43 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsslitage, skjoller og finer skader. Varunr: 4527277 SEK 1 026 DK, Herlev, Dynamovej 2017-01-23 16:52:57 SEK 385
Spiral Breguet lommeur af sølv
Spiral Breguet lommeur af sølv. Spiral Breguet lommeur af sølv, hvidemaljeret urskive med sorte romertal, urkassen udsmykket med bladværk og kartouche, urkæden ikke af sølv. Ø 6 cm, vægt 143,2g. Ca.1900. Brugsspor, buler, bagkapsel gået fra i samling. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4535313 SEK 1 026 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-01-23 16:53:00 SEK 385
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 352  >>