Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 332  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Teppich, Design 'Ozbeki' von Loomier, Afghanistan, ca. 172 x 260 cm
Teppich, Design 'Ozbeki' von Loomier, Afghanistan, ca. 172 x 260 cm. Teppich, Design 'Ozbeki' von Loomier, Afghanistan, Handgearbeitet, Material: Wolle auf Wolle, Maße: ca. 172 x 260 cm Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 20, an Adressen in ... Varunr: 3350451

SEK 13 892 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-07-24 08:02:00 SEK 4 631
Patchwork Teppich von Loomier, Iran, ca. 248 x 211 cm
Patchwork Teppich von Loomier, Iran, ca. 248 x 211 cm. Patchwork Teppich von Loomier, Iran, Handgearbeitet, Maße: ca. 300 x 302 cm Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 20, an Adressen in Dänemark ca. EUR 35 und an Adressen in ... Varunr: 3350482

SEK 18 106 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-07-24 08:03:00 SEK 5 557
Teppich, Design 'Primavera', Türkei, ca. 230 x 160 cm
Teppich, Design 'Primavera', Türkei, ca. 230 x 160 cm. Teppich, Design 'Primavera', Türkei, Material: 100% Viskose, Maße: ca. 230 x 160 cm Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 20, an Adressen in Dänemark ca. EUR 30 und an Adressen ... Varunr: 3349888

SEK 3 705 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-07-24 08:07:00 SEK 1 250
Lisbeth Pedersen cd. Olie på lærred
Lisbeth Pedersen cd. Olie på lærred. Lisbeth Pedersen cd. Abstrakt komposition, Olie på lærred. Sign. Lisbethp, 100 x 100 cm. Varunr: 3486162 SEK 1 490 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-24 08:07:00 SEK 373
Teppich, Design 'Ozbeki Ghazni' von Loomier, Afghanistan, ca. 324 x 212 cm
Teppich, Design 'Ozbeki Ghazni' von Loomier, Afghanistan, ca. 324 x 212 cm. Teppich, Design 'Ozbeki Ghazni' von Loomier, Afghanistan, Material: Ghazni Wolle auf Wolle, Maße: ca. 324 x 212 cm Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 20, an Adressen in ... Varunr: 3349959

SEK 17 041 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-07-24 08:14:00 SEK 5 557
Zweiteilige Vitrine aus weiß bemaltem Holz
Zweiteilige Vitrine aus weiß bemaltem Holz. Zweiteilige Vitrine aus weiß bemaltem Holz. Aufsatz mit zwei Glastüren und zwei Regalböden, Unterschrank mit zwei Türen, dahinter Regalboden. Maße ca. (BxTxH) 141,5 x 46 x 211 cm. Modellfoto.Neuwaren werden nach dem Neuwarenprinzip taxiert. D. h. der Schätzpreis plus Käuferprovision entspricht ... Varunr: 3346291

SEK 14 818 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-07-24 08:17:00 SEK 5 094
Solitairering, 14 kt guld, 0.11 ct.
Solitairering, 14 kt guld, 0.11 ct.. Solitairering udført i 14 kt guld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.11 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI2. God brillans. Ringstr: ca. 57,25/ 18,25 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varunr: 3361492

SEK 6 210 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-07-24 08:35:00 SEK 1 925
Vase af glas
Vase af glas. Glasvase H. 43 cm. Varunr: 3485851 SEK 994 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-24 08:43:27 SEK 776
Fransk brudeklokke, 1900-tallets begyndelse
Fransk brudeklokke, 1900-tallets begyndelse. Fransk brudeklokke med blå knappolstret stof omkranset af forgyldte fugle, blade og blomster. Monteret under oval glaskuppel på sokkel af træ. 1900-tallets begyndelse. H. 44 cm. Fremstår med aldersrelateret slitage samt afskalninger på træsokkel. Varunr: 3482856 SEK 4 968 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-24 08:44:24 SEK 1 987
Fransk brudekrone, 1900-tallets begyndelse
Fransk brudekrone, 1900-tallets begyndelse. Fransk brudekrone i forgyldt metal monteret med rød knapsyet stof dekoreret med blade og blomster, monteret med mindre spejl. Monteret under oval glaskuppel på sokkel af træ. 1900-tallets begyndelse. H. 37 cm. Fremstår med huller i stoffet, samt slitage på træsokkel. Varunr: 3482853 SEK 3 726 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-24 08:45:29 SEK 1 025
Watchwinder
Watchwinder . Watchwinder. Watchwinder til automatic ure. Fremstillet af mahognifineret træ. Indrettet med 4-dobbelt winding og opbevaring. Adapter medfølger. H. 18 cm. B. 31 cm. D. 24 cm. Varunr: 3484240 SEK 2 484 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-24 08:48:12 SEK 745
Lineol og Elastolin. Samling figurer (45)
Lineol og Elastolin. Samling figurer (45). Lineol og Elastolin. Samling figurer bestående af div. soldater, musikkorps, sygepleje samt ryttere med heste. Mærket hhv. Lineol og Elastolin. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, enkelte dele med knækkede dele. Varunr: 3484964 SEK 2 484 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-24 08:48:56 SEK 807
Samling cigaretemballage i album
Samling cigaretemballage i album . Samling cigaretemballage i album, bestående af div. ældre cigaretpakker, danske samt udlandske. Overvejende tilklippede, fastklæbede til sider i albummet, to chateques med dubletter. Fra omkr. 1945. Fremstår med aldersrelaterede spor. Varunr: 3485003 SEK 994 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-24 08:50:31 SEK 373
Diamant ørestikker, 14 kt guld, ca. 0.40 ct.
Diamant ørestikker, 14 kt guld, ca. 0.40 ct.. Diamant ørestikker fra FHP udført i 14 kt guld, prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.40 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI/P1. God brillans. Vægt ca. 1.3 gram. Stemplet 585 FHP. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varunr: 3409474

SEK 17 389 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-07-24 08:51:00 SEK 5 093
Samlering m/ brillanter, 9 kt. rosa/hvid samt rødguld, ialt 0,06 ct. (3)
Samlering m/ brillanter, 9 kt. rosa/hvid samt rødguld, ialt 0,06 ct. (3). Samlering bestående af tre brillantringe udført i 9 kt. guld/ rosa samt hvidguld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.06 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53,0/16,8 mm. (3) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varunr: 3382589

SEK 2 981 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-07-24 08:56:00 SEK 1 490
Hof øl samt Stjernes øl, par emaljeskilte. (2)
Hof øl samt Stjernes øl, par emaljeskilte. (2). Par emaljeskilte best. af Hof øl H. 50 cm x 35 cm, samt Stjernen's øl H. 54,5 x 35 cm. Afslag og aldersreleteret slitage. (2) Varunr: 3486283 SEK 4 347 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-24 08:57:00 SEK 2 733
Daneline Havemøbler. Seks stabelbare armstole samt bord med granitplader. (7)
Daneline Havemøbler. Seks stabelbare armstole samt bord med granitplader. (7) . Havemøbler. Seks stabelbare havestole/armstole af vejrbestandigt sort polyrattan. Kraftig model med fourliner flet. Medfølgende vandafvisende hynder med aftageligt betræk. Hynde, H. 6 cm. Stol: H. 85 B. 57 cm. Endvidre bord med sortlakeret letvægtsstel hvor pladen er inddelt i tre løse polerede ... Varunr: 3402246

SEK 12 421 DK, Helsingør, Støberivej 2014-07-24 09:00:00 SEK 4 968
2 PARTOUT billetter samt 1 Can Sleep til Danmarks smukkeste festival - Til fordel for Polka Verner Legatet
2 PARTOUT billetter samt 1 Can Sleep til Danmarks smukkeste festival - Til fordel for Polka Verner Legatet. 1 CAN SLEEP + 2 PARTOUT billetter til Skanderborg Festivalen. 2 stk. af de totalt udsolgte partoutbilletter + udsolgt Can Sleep dåse giver adgang for to personer til hele festivalen inklusiv pre-arrangementet Live Camp på Kærlig Heden. Der åbnes for publikum, hvor man kan få armbånd sat på fra ... Varunr: 3478976 SEK 7 452 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-24 09:00:00 SEK 18 631
Ceramic Collection. Samlering m/ diamanter, 14 kt guld (3)
Ceramic Collection. Samlering m/ diamanter, 14 kt guld (3). Ceramic Collection: Samlering bestående af ring udført i 14 kt rhodineret guld prydet med talrige mindre brillantslebnme diamanter på i alt ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton - Top Cape (H-I). Klarhed: SI1/2. Dertil par ringe i sort High Tech Ceramic. Ringstr. ca. 55/ 17,5 mm High-Tech Ceramic ... Varunr: 3436530

SEK 11 179 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-07-24 09:20:00 SEK 4 347
Par diamant ørestikkere. 14 kt. guld. 0.63 ct. (2)
Par diamant ørestikkere. 14 kt. guld. 0.63 ct. (2) . Par diamant ørestikkere fra FHP af 14 kt guld, prydet med talrige brillanter på i alt ca. 0.63 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H).Klarhed: SI2-P1. Vægt: ca. 1.6 gram. Semplet FHP 585. (2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varunr: 3409481

SEK 21 736 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-07-24 09:24:00 SEK 7 452
Klassisk solitairering med brillant samt et par solitaire brillant ørestikkere
Klassisk solitairering med brillant samt et par solitaire brillant ørestikkere . Klassisk solitairering med brillant udført i 14 kt. guld, prydet med en klar hvid brillant på ca. 0,15 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. VS2. Ringstr. Ø 17,75 mm. samt et par solitaire brillantørestikkere udført i 14 kt. hvidguld, hver prydet med brillant på ca. 0,02 ct. Farve: Wesselton/H. ... Varunr: 3468585 SEK 1 863 DK, Kolding, Trianglen 2014-07-24 09:35:00 SEK 838
Dea Trier Mørch. Linoleumssnit. (2)
Dea Trier Mørch. Linoleumssnit. (2). Linoleumssnit af Dea Trier Mørch ( 1941-2001) 'Måge' 1974, nr. 22/200.Sign. DEA. samt 'Vintertræer' 1982, nr. 23/200 56 x 38 cm. Uindrammet. (2) Proveniens: Galerie Asbæk . Varunr: 3486756 SEK 994 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-24 09:48:03 SEK 404
Kombisæt med stor kraftig motor på 43 ccm/1,4kw model PR-HT-0043 med 4 forskellige funktioner. Kombisæt med kædesav, hækklipper, buskrydder med nylonsnor samt med klinge. PROKRAFT model PR-HT-0043. Buskrydder funktion (nylonsnor/metalklinge), topbeskæring (kædesav) samt hækkeklipper som kan indstilles i forskellige vinkler. 2-taktsmotor til blandingsbenzin i forhold 25:1. Målebæger, ... Varunr: 3485939

SEK 3 478 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-07-24 09:48:14 SEK 1 615
Par solvogne i sort polyrattan. (2)
Par solvogne i sort polyrattan. (2) . Par solvogne i sort polyrattan med stel af grå pulverlakeret aluminium. Monteret med armlæn af teak. L 195. B 65 cm. Modelfoto. Hynder medfølger ikke. Fremstår med enkelte småridser og skrammer(2) Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varunr: 3485714

SEK 3 726 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-07-24 09:48:57 SEK 1 366
Charlotte Borgen - 100 Beads /Charms sterling med facetsleben glas
Charlotte Borgen - 100 Beads /Charms sterling med facetsleben glas. Charlotte Borgen - 100 beads med kerne af sterling sølv, men facetsleben glas i ass. nuancer. Beadsne måler ca. 10 mm. Ø. hul i beads ca. 4 mm. Ø. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varunr: 3468941

SEK 9 937 DK, Kolding, Trianglen 2014-07-24 09:52:00 SEK 714
2 PARTOUT billetter til Danmarks smukkeste festival samt 1x2 pers. Hotelt på Sølund Midt - Til fordel for Polka Verner Legatet
2 PARTOUT billetter til Danmarks smukkeste festival samt 1x2 pers. Hotelt på Sølund Midt - Til fordel for Polka Verner Legatet. 2 PARTOUT billetter til Danmarks smukkeste festival samt 1x2 pers. Hotelt på Sølund Midt. 2 stk. af de totalt udsolgte partoutbilletter + udsolgt 2 pers. Hotelt på Sølund Midt giver adgang for to personer til hele festivalen inklusiv pre-arrangementet Live Camp på Kærlig Heden. Der åbnes ... Varunr: 3479011 SEK 4 720 DK, Herlev, Dynamovej 2014-07-24 10:00:00 SEK 6 210
Sterling silver earrings (2).
Sterling silver earrings (2).. Sterling silver earrings 1.00ct. (2) . Earrings in sterling silver, butterfly shaped with 1.00ct. CZ. Hallmarked 925. Earrings adorned with multiple stones approx. 1.00ct. Measurement: 9 x 9mmNew goods are valued according to the 'brand new item' principle. This means that the estimate ... Varunr: 3358114

SEK 1 436 BE, Antwerpen 2014-07-24 10:00:00 SEK 370
Ametyst- og diamantørestikkere (2)
Ametyst- og diamantørestikkere (2). Par ørestikkere af 9 kt guld, hver prydet med seks facetslebne, ovale ametyster samt en lille, rund diamant. Ø 12 mm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varunr: 3233393

SEK 2 484 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-07-24 10:00:00 SEK 1 490
BG Design. Fritstående unika skrivebord af palisander, model Zanzara.
BG Design. Fritstående unika skrivebord af palisander, model Zanzara. . BG Design. Fritstående unika skrivebord af fineret, palisander, model Zanzara, front med to skuffer, på skråtstillede ben med kanter af stål. Udført hos BG Design med messingplakette herfra. H. 71 cm. L. 151,5 cm. D. 56 cm. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU ... Varunr: 3457858 SEK 12 421 DK, Kolding, Trianglen 2014-07-24 10:02:00 SEK 5 589
Teppich, Design 'India Zahire' von Loomier, Indien, 141 x 195
Teppich, Design 'India Zahire' von Loomier, Indien, 141 x 195. Teppich, Design 'India Zahire' von Loomier, Indien, Handgearbeitet, Material: 100% Rajasthan Wolle, Maße: ca. 141 x 195 cm. Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 15, an ... Varunr: 3350412

SEK 8 567 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-07-24 10:03:00 SEK 2 778
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 332  >>