Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 407  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Vitrinskåp gustaviansk stil
Vitrinskåp gustaviansk stil. VITRINSKÅP, 1900-talets andra del, gustaviansk stil, 2-delat, dekor av fleuroner, dörrluckor med räfflad dekor, bakomvarande inredning med hyllplan, pärlgrått, höjd ca 178, 102x42 cm, nyckel medföljer Varunr: 4494541 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-12-07 13:24:00
Se mer
Fresh water pearl and cubic zirconium earrings and pendant (3)
Fresh water pearl and cubic zirconium earrings and pendant (3). Fresh water pearl and cubic zirconium earrings and pendant Sterling silver, hallmarked Earrings and pendant adorned with 3 bead shape in the center with fresh water pearls in cream rose colour and clean surface with good lustre approx. 8.50-9.80mm Measurements pendant : 24 x 16 x 8mm Varunr: 4405197

SEK < 1 000 BE, Antwerpen 2016-12-07 13:25:00 SEK 392
Potpourrivase, Delft kopi, 1900-tallet
Potpourrivase, Delft kopi, 1900-tallet. Potpourrivase af fajance, Delft kopi, dekoreret i blå underglasur, gennembrudt låg og fodstykke. 1900-tallet. H. 30 cm. Fremstår med afslag på munding, bund med flere reparationer. Varunr: 4480019 SEK 1 055 DK, Herlev, Dynamovej 2016-12-07 13:25:00 SEK 396
Kelim / vævet tæppe, 236 x 347 cm.
Kelim / vævet tæppe, 236 x 347 cm. . Kelim / vævet tæppe, 236 x 347 cm. Farver i stribet design. Brugsspor. Alder ubekendt. Varunr: 4493885 SEK 1 318 DK, Odense, Kratholmvej 2016-12-07 13:26:00 SEK 428
Farstrup. 4 stole af formspændt træ, hynder med brunt læder (4)
Farstrup. 4 stole af formspændt træ, hynder med brunt læder (4). Farstrup. 4 lænestole af formspændt og mørkbejdset træ. Hynder betrukket med brunt, feltsyet læder. Stedvise brugsspor og slid. H. 97. B. 65 cm. Sædeh. 38-40 cm.(4) Varunr: 4493458 SEK 1 318 DK, Odense, Kratholmvej 2016-12-07 13:26:00 SEK 560
Persisk patchwork, 303x212 cm.
Persisk patchwork, 303x212 cm.. Persisk patchwork, fremstillet af ældre persiske tæppe fragmenter. 303x212 cm. Varunr: 4419199

SEK 4 351 DK, Roskilde, Store Hedevej 2016-12-07 13:27:00 SEK 2 637
Kommode af mahogni, 1900-tallets første halvdel
Kommode af mahogni, 1900-tallets første halvdel. Kommode af fineret mahogni, front med to skuffer og to låger bag hvilke hylder. 1900-tallets første halvdel. H. 88,5 L. 135 D. 50 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Varunr: 4494331 SEK 1 055 DK, Helsingør, Støberivej 2016-12-07 13:27:00 SEK 396
18kt diamond ring approx. 0.89ct
18kt diamond ring approx. 0.89ct. 18kt diamond ring approx. 0.89ct 18kt yellow gold, hallmarked Ring decorated with numerous brilliant-cut diamond approx. 0.89ct Centerstone approx. 0.61ct. golden-yellow / P1 Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) & golden-yellow Clarity: VS2-SI1-P1 Total weight: 2.60 gr Ringsize: 56.5 / ... Varunr: 4464098 SEK 16 678 BE, Antwerpen 2016-12-07 13:28:00 SEK 12 754
Emile René Menard
Emile René Menard. ÉMILE RENÉ MENARD (1861/62-1930): Landskap med väg, signerad, akvarell, ca 53x63 cm Varunr: 4494542 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-12-07 13:28:00
Se mer
Nanna Ditzel. Sæt på seks 'Trinidad' stole, model 3298 (6)
Nanna Ditzel. Sæt på seks 'Trinidad' stole, model 3298 (6) . Nanna Ditzel 1923 - 2005. Sæt på seks 'Trinidad' stole, model 3298, med sortlakerede skaller, stel af sortlakeret stål. Formgivet 1992. Fremstillet hos Fredericia Furniture. Fremstår professionel nylakeret. (6) Varunr: 4486439 SEK 15 821 DK, Kolding, Trianglen 2016-12-07 13:28:20 SEK 12 393
Ubrugt Jagtriffel Norinco JW-105 kal. 223 rem. med 3-9x40 sigtekikkert
Ubrugt Jagtriffel Norinco JW-105 kal. 223 rem. med 3-9x40 sigtekikkert. Ubrugt Jagtriffel Norinco JW-105 kal. 223 rem. med 3-9x40 sigtekikkert. Våben nr. 1530882. Pibelængde: 54 cm. Totallængde: 107 cm. Stikmagasin til 5 patroner. der medfølger støtteben til riflen. Kunstfiberskæfte. Våbentilladelse påkrævet. (modelfoto) Varunr: 4495328

SEK 4 219 DK, Herlev, Dynamovej 2016-12-07 13:28:54 SEK 2 439
Charles Eames. Et par armstole, model EA 208, mørk brunt læder (2)
Charles Eames. Et par armstole, model EA 208, mørk brunt læder (2). Charles Eames. Soft Pad armstole, Model EA-208. Sæde og ryg med betræk af mørk brunt læder, bagpå med hopsak, firpasfod og armlæn i forkromet aluminium. Seneste generation med alu-ring ved skruer. Formgivet 1969. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med minimale brugsspor. (2) Varunr: 4414810 SEK 32 960 DK, Kolding, Trianglen 2016-12-07 13:29:00 SEK 23 731
Samling Lineol tyske soldater (23)
Samling Lineol tyske soldater (23). Samling Lineol tyske soldater, 22 soldater og sygeplejerske. Brugsspor, mindre afskalninger og afknæk. (23) Varunr: 4495008 SEK 1 582 DK, Herlev, Dynamovej 2016-12-07 13:30:00 SEK 428
Persisk Kelim 188 x 123 cm
Persisk Kelim 188 x 123 cm. Persisk Kelim, silke på bomuld, i målene 188 x 123 cm Varunr: 4397457

SEK 7 910 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2016-12-07 13:31:00 SEK 4 219
18kt diamond solitaire ring approx. 1.30ct
18kt diamond solitaire ring approx. 1.30ct. 18kt diamond solitaire ring approx. 1.30ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Ring decorated with 9 brilliant-cut diamond approx. 1.30ct Centerstone approx. 0.50ct I/P1 Colour: Top wesselton-Top Crystal (G-I) Clarity: VS2-SI1-P1 Total weight: 4.13 gr Ringsize: 53 / 17.00mm Ref: 2 Varunr: 4464092 SEK 35 808 BE, Antwerpen 2016-12-07 13:31:00 SEK 27 469
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, model 3273, Brown label fra år 2012
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, model 3273, Brown label fra år 2012 . Arne Jacobsen (1902-1971). Højdejustérbar kontorstol model 3273 'Oxford' mellemhøj ryg. Armlæn af børstet aluminium, fempasfod med hjul, skal af lamineret formpresset træ, betrukket med sort 'Classic' læder. Fremstillet af Fritz Hansen "Brown label". Fremstår med minimale brugsspor. Varunr: 4492690 SEK 18 458 DK, Kolding, Trianglen 2016-12-07 13:31:14 SEK 12 920
Hänge lapis lazulidroppe diamanter
Hänge lapis lazulidroppe diamanter. HÄNGE, 18 k vitguld, lapis lazulidroppe, dekor av åttkantslipade diamanter, höjd ca 3 cm Varunr: 4494543 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-12-07 13:32:00
Se mer
Grafik. Karl Aage Riget og Jack Kampmann cd (2)
Grafik. Karl Aage Riget og Jack Kampmann cd (2). Komposition, af Karl Aage Riget 1933-2001, serigrafi prøvetryk E.T. MCMLXXV, sign. K. Riget. 59x51 cm (76 x 66 cm). Komposition, af Jack Kampmann 1914-1989, litografi 142/270, sign. og dat. Jack Kampmann 1986. 48x48x59,5 cm (63x75 cm) (2) Varunr: 4495338 SEK 1 055 DK, Herlev, Dynamovej 2016-12-07 13:32:21 SEK 626
14kt green diamond ring approx. 0.59ct
14kt green diamond ring approx. 0.59ct. 14kt green diamond ring approx. 0.59ct 14kt rhod.white gold, hallmarked Ring decorated with 9 brilliant-cut diamond approx. 0.59ct Centerstone approx. 0.45ct. green (treated) / P1 Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) & green Clarity: VS2-SI1-P1 Total weight: 2.48 gr Ringsize: 54 / ... Varunr: 4464080 SEK 10 301 BE, Antwerpen 2016-12-07 13:33:00 SEK 7 848
F.C.K. Jørgensen spillertrøje
F.C.K. Jørgensen spillertrøje. Kortærmet spillertrøje for F.C.København med Jørgensen´s autograf. Trøjen sælges til fordel for Børnecancerfonden. Hele hammerslaget fra denne auktion går til Børnecancerfonden og Lauritz.com donerer alle salærer og gebyr fra disse auktioner til det gode formål. Varunr: 4479360 SEK 1 582 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2016-12-07 13:33:00 SEK 494
Charles Eames. Armstol, model EA-108 fra år 2015, antracit hopsak
Charles Eames. Armstol, model EA-108 fra år 2015, antracit hopsak . Charles Eames 1907-1978. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med stel og armlæn i forkromet aluminium med drejefunktion. Betræk af antracit hopsak. Nyeste generation med chrome ring. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra i 2015. Fremstår med minimale brugsspor. Se varenummer 4483776... Varunr: 4483780 SEK 13 184 DK, Kolding, Trianglen 2016-12-07 13:33:00 SEK 7 119
Brusesæt i moderne design, udført i forkromet kobber
Brusesæt i moderne design, udført i forkromet kobber. Brusesæt i moderne minimalistisk design, komplet med armatur, stang, stort brusehoved 20x20 cm. To forskellige udskiftelige håndbrusere samt ekstra vandhane, så den evt. kan bruges over et badekar. Hovedsageligt udført i forkromet kobber, bortset fra brusehoveder og enkelte mindre dele. For mål,... Varunr: 3698884

SEK 1 714 DK, Helsingør, Støberivej 2016-12-07 13:35:00 SEK 1 318
Ib Geertsen, serigrafi, to kompositioner cd (2)
Ib Geertsen, serigrafi, to kompositioner cd (2). To kompositioner, af Ib Geertsen1919-2009, serigrafi 8/180, 9/180, sign. og dat. Ib Geertsen 1991 og 1986. 61,5x46 cm (77,5x61,5 cm) og 60,5x46 cm (80,5x60,5 cm) En glas fremstår defekt (2) Varunr: 4494842 SEK 1 055 DK, Herlev, Dynamovej 2016-12-07 13:35:00 SEK 461
Handdukar
Handdukar. HANDDUKAR, 21 st, jaquardvävd bomull, 1900-talets första hälft, med monogram SB Varunr: 4494544 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-12-07 13:36:00
Se mer
Georg Thams. Lænestol, VP64
Georg Thams. Lænestol, VP64 . Georg Thams. Lænestol betrukket med grønt læder, runde tilspidsede ben. Fremstillet hos Vejen polstermøbelfabrik, model VP 64. H. 75 cm, SH. 44 cm. Fremstår med brugsspor, hul på armlæn og mærker. Varunr: 4493856 SEK 1 978 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2016-12-07 13:36:00 SEK 494
Burberry trenchcoat med uld foer.
Burberry trenchcoat med uld foer.. Burberry, trenchcoat af bomuld med udtageligt foer i 100 % uld. Knaplukning samt justerbart bælte i taljen. Læderspænder på ærmer og bælte. Raglan ærmer. Str. ca. M. Brystmål 120. Længde fra nakkesøm til nedre kant 110, Skuldermål 42, Ærmelængde 60 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Varunr: 4493621 SEK 1 055 DK, Aarhus, Egå Havvej 2016-12-07 13:38:52 SEK 527
Kinesisk porcelæn (3)
Kinesisk porcelæn (3). Kinesisk porcelæn bestående af to 'hatstands' begge dekoreret med kalligrafi og figurer i landskab, den ene monteret som lampe, begge h.28 cm, lampe med skærm h.65 cm. Desuden vase med stand af udskåret træ, vasen dekoreret med kvindelige figurer i landskab h.42 cm. (ex. stand) 1900 tallet. Varunr: 4489041 SEK 1 318 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2016-12-07 13:39:00 SEK 396
Par Københavnerlamper (2)
Par Københavnerlamper (2) . Københavnerlampen er tegnet i 1970’erne af Stadsarkitektens kontor i Københavns Kommune. Armaturerne, som er produceret af Philips Danmark, er af lysegrå glasfiber, ophæng af wire og konverteret til 230V, monteret med dæmpbar LED lyskilde. H. ca. 33 Ø 38 cm. Fremstår med brugsspor og senere ... Varunr: 4494903 SEK 3 164 DK, Aarhus, Egå Havvej 2016-12-07 13:39:53 SEK 857
Nils & Kajsa Strinning stringhylla
Nils & Kajsa Strinning stringhylla. BOKHYLLESEKTION, "String", design Nils & Kajsa Strinning, 1950-tal, bestående av 6 hyllplan, längd ca 78 cm Varunr: 4494545 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-12-07 13:40:00
Se mer
Tissot Tony Parker PRS 330 Limited Edition 2012
Tissot Tony Parker PRS 330 Limited Edition 2012. Tissot Tony Parker PRS 330 Limited Edition 2012 Watch It is housed in a round case made of stainless steel which measures 43.8 mm x 44mm and is 11.92 mm thick The case is protected from everyday wear by scratch-resistant sapphire crystals. The water-resistance of the case is assured down to ... Varunr: 4492932 SEK 4 415 BE, Antwerpen 2016-12-07 13:41:00 SEK 3 434
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 407  >>