Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 421  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Stuhl, Eisen, im Stil von Maison Jansen
Stuhl, Eisen, im Stil von Maison Jansen. Stuhl, Eisen, im Stil von Maison Jansen, Stuhlkonstruktion auf Untergestell aus Eisen, Beine teilweise geschraubt und mit kleinen reliefierten Füßen, obere Enden der Rückenlehne mit goldfarben lackierten Kugelelementen, Sitzfläche und Rückenlehne gepolstert in rotem Samtstoff, H.104 cm - Sitzhöhe... Varunr: 4536424 SEK 2 665 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-03-27 17:36:35 SEK 666
Garderobe / Garderobenständer, Metall
Garderobe / Garderobenständer, Metall. Garderobe / Garderobenständer, Metall, hohe Konstruktion aus schwarz lackiertem Metallgestänge auf vier-strahligem Fuß, oberer Abschluss mit acht Haken besetzt. Rot, grün und gelb lackierte Holzkugeln, H.169 cm - L.55 cm - B.55 cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, stellenweise ... Varunr: 4536406 SEK 4 283 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-03-27 17:36:44 SEK 1 618
Stjernevedhæng med brillanter, 14 kt. hvidguld
Stjernevedhæng med brillanter, 14 kt. hvidguld. Vedhæng i form af stjerner i forløb prydet med pavéfattede brillanter. Farve: Wesselton. Klarhed: P1. Højde: 4 cm. Hertil ankerkæde af sterlingsølv. Længde: 44 cm. Vejledende udsalgspris: kr. 2.495.- Varunr: 4456443

SEK 1 919 DK, Aalborg, Nibevej 2017-03-27 17:37:00 SEK 928
Udstoppet Høgeugle (Surnia Ulula) (2)
Udstoppet Høgeugle (Surnia Ulula) (2). Udstoppet Høgeugle (Surnia Ulula) monteret på gren H. 34 cm. Dateret Skagen 16/1/1968. CITES-certifikat fra Styrelsen for Vand- og Naturforvaltning (SVANA) til handel inden for EU medfølger. Ved handel uden for EU skal der søges eksport- / importtilladelse. CITES-certifikatet er ... Varunr: 4602982 SEK 3 199 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-03-27 17:37:00 SEK 1 407
Proenza Scholer blus med blått o svart mönster
Proenza Scholer blus med blått o svart mönster . PROENZA SCHOLER, blus med blått och svart mönster på vit sidenbotten med tryckknappar, FR storlek 2 Varunr: 4604729 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-03-27 17:38:00
Se mer
Dansk møbelproducent. Lænestol, bøgetræ
Dansk møbelproducent. Lænestol, bøgetræ. Dansk møbelproducent. Lænestol med stel af massivt bøgetræ, armlæn med tapsamlinger, sæde og ryg betrukket med stof. 1970'erne. Fremstår med kraftig brugsslitage herunder huller i betræk, brændemærke på armlæn. Varunr: 4593367 SEK 1 024 DK, Aalborg, Nibevej 2017-03-27 17:39:00 SEK 384
Bordlampe, 'Small Steel Drop', Pulpo sort/sort
Bordlampe, 'Small Steel Drop', Pulpo sort/sort . Bordlampe 'Small Steel Drop' sort/stål. Design 'e27 Berlin'. Fremstillet i 1.5 mm stål med perforeret metalplade der er pulverlakeret sort, MDF sort. 300 cm sort PVC -kabel. H. 15 cm, Ø 20 cm Benytter pære 230-240V-50 Hz, E27. Pære medfølger. Fremstår ny og ubrugt i original emballage. Varunr: 4566888

SEK 1 279 DK, Aalborg, Nibevej 2017-03-27 17:39:00 SEK 640
Kelim, handgewebt, 285 x 180
Kelim, handgewebt, 285 x 180. Kelim, Teppich, handgewebt, Wolle auf Wolle, maße ca. 285 x 180 cm. Geringfügige Gebrauchsspuren und Professionell gewaschen. Varunr: 4606714 SEK 1 903 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-03-27 17:39:32 SEK 428
Michael Kors ärmlös klänning i bläckblått o creme
Michael Kors ärmlös klänning i bläckblått o creme. MICHAEL KORS, ärmlös klänning med bläckblått mönster på cremefärgad botten i siden, US storlek 6 Varunr: 4604730 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-03-27 17:40:00
Se mer
Nils Sloth. Litografi. Komposition (cd)
Nils Sloth. Litografi. Komposition (cd). Nils Sloth (født 1957). Litografi. Signeret og dateret Nils Sloth '90, nummereret 7/10. 33 x 25 cm. (42 x 33 cm.) Varunr: 4580951 SEK 1 024 DK, Aalborg, Nibevej 2017-03-27 17:40:00 SEK 384
Väggur, 2 stycken, omkring 1900 (2)
Väggur, 2 stycken, omkring 1900 (2). Väggur, 2 stycken, omkring 1900. Bl a Junghans. Höjder ca 96 cm. Slitage. 2 nycklar medföljer. (8) Varunr: 4603298 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-03-27 17:40:00 SEK 325
Marni ärmlös peplumtopp i bläckblått
Marni ärmlös peplumtopp i bläckblått. MARNI, ärmlös peplumtopp i bläckblått jacquardvävt blomstermönster, IT storlek 40 Varunr: 4604731 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-03-27 17:42:00
Se mer
Ubekendt kunstner. To unika fade samt vase af keramik (3)
Ubekendt kunstner. To unika fade samt vase af keramik (3). Ubekendt kunstner. To aflange fade, dekoreret med blågrønne farver, stemplet hhv. 722, 247, 347, 443. L. 37 cm. B. 15 cm. Vase, dekoreret med blågrønne farver af keramik. H. 22,5 cm. Sign. 'AAEN' (3) Varunr: 4568562 SEK 1 024 DK, Aalborg, Nibevej 2017-03-27 17:42:00 SEK 416
Erik Nørgård, olie på lærred, ´blomstrende kørvel´. (cd)
Erik Nørgård, olie på lærred, ´blomstrende kørvel´. (cd). Erik Nørgaard (f. 1920), olie på lærred. Sign. Erik Nørgaard. samt dateret 1986. Mål. 36 x 62 (41 x 68). (cd) Varunr: 4603507 SEK 1 024 DK, Aalborg, Nibevej 2017-03-27 17:42:00 SEK 576
Urban.dk. Spraymaling på lærred
Urban.dk. Spraymaling på lærred . Urban.dk. Spraymaling på lærred Kompositon. Signeret og dateret på bagsiden Urban.dk 2005. 30 x 30 cm. UR Varunr: 4571104 SEK 1 024 DK, Aalborg, Nibevej 2017-03-27 17:43:00 SEK 384
Seks dele presset glas (6)
Seks dele presset glas (6). Seks dele presset glas i forskellige farver, 1900-tallet. Fad af rødt glas, Ø 29,5 cm, skåle samt fad af rosa glas, Ø 25 cm, L. 31 cm, røgfarvet skål samt kande, Ø 24 cm, L. 17 cm. samt isspand med tang H 13 cm. (6) Varunr: 4583577 SEK 1 024 DK, Aalborg, Nibevej 2017-03-27 17:44:00 SEK 384
Prada kort cardigan i mörkblå ull
Prada kort cardigan i mörkblå ull. PRADA, kort cardigan i mörkblå ull med draperade ärmar, IT storlek 44 Varunr: 4604732 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-03-27 17:44:00
Se mer
Dansk møbelproducent. Daybed i egetræ
Dansk møbelproducent. Daybed i egetræ. Dansk møbelproducent daybed med stel og ramme af fineret egetræ, sæde og ryg betrukket med blåligt uld, ben af massivt. H. 79 cm. L. 201 cm. D. 90 cm. Fremstår med brugsspor, herunder finerafslag, skjolder samt pletter. Varunr: 4587560 SEK 1 919 DK, Aalborg, Nibevej 2017-03-27 17:44:00 SEK 384
Karl Aage Riget, fire kompositioner, serigrafier, cd
Karl Aage Riget, fire kompositioner, serigrafier, cd. Fire kompositioner, af Karl Aage Riget (1933-2001). 'Bourée', serigrafi 43/90, Sign. K. Riget. 50 x 50 cm (71 x 66 cm). 'Pommerfelden', serigrafi 25/90, Sign. K. Riget. 50 x 50 cm (71 x 66 cm). Indrammet bag glas, ramme med defekt glas.'Blå Sommertrekant', serigrafi 48/98, sign. K. Riget. 50 x 50... Varunr: 4602780 SEK 1 535 DK, Herlev, Dynamovej 2017-03-27 17:44:38 SEK 384
Ubekendt kunstner, mixed media på lærred, kompositioner (2)
Ubekendt kunstner, mixed media på lærred, kompositioner (2). Kompositioner af ubekendt kunstner. Mixed media på lærred. Det ene sign. N.R. 24 x 18 cm. (28 x 22 cm.) og 30 x 30 cm. (34 x 34 cm.) (2) Varunr: 4532755 SEK 1 024 DK, Kolding, Trianglen 2017-03-27 17:45:00 SEK 384
Hap Grieshaber, Holzschnitt auf Papier, 'Das andere Ufer vor Augen' , 1970
Hap Grieshaber, Holzschnitt auf Papier, 'Das andere Ufer vor Augen' , 1970 . Helmut Andreas Paul Grieshaber (1909-1981), Holzschnitt auf Papier, 'Das andere Ufer vor Augen', 1970, limitiert auf 60 , unten rechts signiert, unter Glas und Passepartout gerahmt. Rückseitig Etikett mit Informationen versehen. Bildmaße ca.: 19,5 x 31,5. Rahmenmaße ca.: 35 x 48. ... Varunr: 4573591 SEK 3 331 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-03-27 17:45:00 SEK 2 379
Samling 'Nuuna Primium' & 'OCTAEVO' notesbøger (20)
Samling 'Nuuna Primium' & 'OCTAEVO' notesbøger (20). Samling 'Primium' notesbøger fra Nuuna, 3 stk i str. 16,5 x 22 cm med 256 sider samt 5 stk. i str. 10,8 x 15 cm med 176 sider. 6 stk. OCTAEVO bogmærker i messing,3 stk. OVTAEVO passport notes med tre små notesbøger i hver pakning samt 3 papir vaser 'Florero' fra OCTAEVO. Alle dele ligger i ... Varunr: 4594693 SEK 1 024 DK, Aalborg, Nibevej 2017-03-27 17:45:00 SEK 416
James H.C. Millar, olie på lærred, Engelsk kystparti med ruin
James H.C. Millar, olie på lærred, Engelsk kystparti med ruin. Engelsk kystparti med ruin, af James H.C. Millar (akt.1884-1903), olie på lærred, sign. J.H.C. Millar. 82 x 123 cm (91 x 132 cm). Fremstår med ældre restaurering. Varunr: 4596705 SEK 2 559 DK, Herlev, Dynamovej 2017-03-27 17:45:10 SEK 1 120
Chanel axelbandsväska i bläckblått skinn
Chanel axelbandsväska i bläckblått skinn. CHANEL, axelbandsväska i bläckblått quiltat lammskinn med länkar med tvinnade skinnband, innehållande plånbok, 20 x 29 x 6,5 cm, axelband 49 cm Varunr: 4604733 SEK 8 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-03-27 17:46:00
Se mer
Saul Steinberg, offset, dobbeltportræt, cd
Saul Steinberg, offset, dobbeltportræt, cd. Dobbeltportræt,af Saul Steinberg (1914-1999), offset 89/150, sign. i bly Steinberg. 74 x 52 cm (93 x 70 cm). Varunr: 4596711 SEK 1 279 DK, Herlev, Dynamovej 2017-03-27 17:46:22 SEK 416
Prada gummistövlar i mörkblått IT storlek 39
Prada gummistövlar i mörkblått IT storlek 39. PRADA, gummistövlar i mörkblått, IT storlek 39, höjd 23 cm Varunr: 4604734 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-03-27 17:48:00
Se mer
Lars Åkirke, olie på lærred, 'Sol-Torso', cd
Lars Åkirke, olie på lærred, 'Sol-Torso', cd. 'Sol-Torso' af Lars Åkirke (1926-2004), olie på lærred, sign. og dat. Åkirke 84. 37 x 32 cm (39,5 x 34,5 cm). Varunr: 4596764 SEK 1 279 DK, Herlev, Dynamovej 2017-03-27 17:48:14 SEK 448
Herold G. Kristensen, olie på lærred, komposition, cd
Herold G. Kristensen, olie på lærred, komposition, cd. Komposition, af Herold G. Kristensen (f. 1930), olie på lærred, monogram samt sign. og dat. på bagsiden Herold G. Kristensen 1984. 27 x 35 cm (29,5 x 37,5 cm). Varunr: 4596757 SEK 1 024 DK, Herlev, Dynamovej 2017-03-27 17:48:43 SEK 736
Kunstdruck nach einem Entwurf von Hundertwasser
Kunstdruck nach einem Entwurf von Hundertwasser . Kunstdruck nach einem Entwurf von Hundertwasser, unter Glas und Passepartout gerahmt, Rahmen in schwarzer Farbe. Bildmaße ca.: 11 x 15 cm. Rahmenmaße ca.: 40 x 50 cm. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren. Varunr: 4574129 SEK < 1 000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-03-27 17:50:00 SEK 381
Philippe Salvet, Lanvin, Bally. Hattar, stövlar samt skor (6)
Philippe Salvet, Lanvin, Bally. Hattar, stövlar samt skor (6). Philippe Salvet, Lanvin, Bally. Hattar, stövlar samt skor. Catherine Salvet för Philippe Salvet, två filthattar (röd med regnfläckar). Lanvin, brun hatt, angiven storlek 56. Bally Suisse, svarta stövlar, storlek ca 37/38, slitage. Samling vintage skor; Charles Jourdan mm. Bruksslitage, i behov av... Varunr: 4591185 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-03-27 17:50:00 SEK 300
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 421  >>