Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 378  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Georg Jensen sølvskål dessin nr. 414
Georg Jensen sølvskål dessin nr. 414. Georg Jensen skål af hammerslået Sterlingsølv med glasindsats dessin nr .414. H.10 cm Ø 22 cm (med indsats 23 cm) indsatsen med kanthak, bule skål. Vægt 434,7 g. Varunr: 3544925 SEK 6 168 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-09-30 21:09:00 SEK 3 331
Asger William. Komposition. Akryl på lærred
Asger William. Komposition. Akryl på lærred. Komposition af Asger William (f. 1990), akryl på lærred, sign. monogram AW. 80 x 60 cm. Uden ramme. Asger William er født, opvokset og lever i kunstens verden. Han er søn af keramisk formgiver Britta bjerg og multikunsteren Per Eli. Varunr: 3545682 SEK 987 DK, Vejle, Dandyvej 2014-09-30 21:10:00 SEK 709
36 fl. 2012 Santa Lena, Cabernet sauvignon, Chile Valle Central(36/6)
36 fl. 2012 Santa Lena, Cabernet sauvignon, Chile Valle Central(36/6). 36 fl. 2012 Santa Lena, Cabernet sauvignon, Chile Valle Central. Alc. 13 %. Pakket i kasser med 6 stk. (OC) (36/6)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varunr: 3545704

SEK 3 331 DK, Odense, Kratholmvej 2014-09-30 21:10:00 SEK 1 604
Samling Danmark overvejende postfrisk/ustemplet, porto værdi over 4000kr.
Samling Danmark overvejende postfrisk/ustemplet, porto værdi over 4000kr.. Samling Danmark overvejende postfrisk/ustemplet, med høj portoværdi. Indeholder lidt ældre stemplet med bl.a. lidt skilling samt tofarvede m.m., fra ca. 1972 - 1998/99 er det næsten kun postfrisk, dertil en tyk indstiksbog med meget porto samt lidt nye FDCér m.m. Varunr: 3560534 SEK 4 318 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-09-30 21:10:00 SEK 4 194
Steffen Jørgensen, oliekridt på papir, 'Venus'.
Steffen Jørgensen, oliekridt på papir, 'Venus'.. 'Venus' af Steffen Jørgensen (f. 1940). Sign. Steffensen samt dat. 2002. Oliekridt på papir. 45 x 30 cm. (60 x 48 cm.) Dette værk er del af en temaauktion. Se alle auktionerne her Varunr: 3560215 SEK 3 701 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-30 21:10:00 SEK 370
Handknuten äkta matta, Bakhtiari, 190x155 cm
Handknuten äkta matta, Bakhtiari, 190x155 cm. Handknuten äkta matta, Bakhtiari, 190x155 cm. Ull på bomullsvarp. Bakhtiari är en av Irans största nomadstammar, som bor i centrala Iran nära staden Isfahan. Mönster på medaljongmattor kan vara inspirerade av Isfahans designspråk. De knyts i trädgårdsmotiv (s.k. Khesti-motiv) och med ... Varunr: 3557148

SEK 8 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-09-30 21:10:00 SEK 825
Lysestager forestillende ærkeengle (2)
Lysestager forestillende ærkeengle (2). Lysestager forestillende ærkeengle ( højre og venstre-vendt) udført i håndmalet træ og resin. Højde ca 41 cm. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se ... Varunr: 3272488

SEK 2 221 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-30 21:10:00 SEK 740
Patek Philippe 'Calatrava'. Herreur i kasse af 18 kt. rødguld, ca. 1965
Patek Philippe 'Calatrava'. Herreur i kasse af 18 kt. rødguld, ca. 1965. Vintage herrearmbåndsur fra Patek Philippe, model Calatrava, ref.nr.: 2593, cal. 23-300, i urkasse af 18 kt. rødguld, champagnefarvet skive med stregindeks,, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med uoriginal læderrem med forgyldt spænde, manuelt optræk. Ø. 31,8 mm. Fremstår med ... Varunr: 3563080 SEK 55 515 DK, Vejle, Dandyvej 2014-09-30 21:10:00 SEK 43 178
Fotostativ med sort baggrundsstof.
Fotostativ med sort baggrundsstof.. Fotostativ med sort baggrundsstof. Baggrundsstof 3 x 3 meter. inkl. transporttaske.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. Se mere her. Varunr: 3487091

SEK 2 221 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-09-30 21:11:00 SEK 1 172
Stort parti modetøj til kvinder fra tøjmærket Depart (101)
Stort parti modetøj til kvinder fra tøjmærket Depart (101). Stort parti modetøj til kvinder fra tøjmærket Depart. 9 stk. strik cardigan i alt vejl. udsalgspris 10791,- 12 stk. strik bluser med korte ærmer i alt vejl. udsalgspris 11988,- 6990,- 18 stk. kjoler med sløjfer i alt vejl. udsalgspris 14382,- 3 stk. kjoler med split skulder i alt vejl. ... Varunr: 3564020

SEK 75 253 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-09-30 21:11:00 SEK 7 402
17 skoleplancher, 1900-tallet. (17)
17 skoleplancher, 1900-tallet. (17). 17 skoleplancher med forskellige motiver bl.a. insekter, anatomi m.m., 20. årh. Mål af største: 100 x 70 & 70 x 100 cm. Fremstår med aldersrelateret stand bl.a. håndteringssmuds. (17) Varunr: 3544980 SEK 1 850 DK, Odense, Kratholmvej 2014-09-30 21:12:00 SEK 709
Diamant ørestikkere. 14 kt guld, 0.38 ct
Diamant ørestikkere. 14 kt guld, 0.38 ct . Et par diamantørestikkere af 14 kt. guld prydet med talrige mindre diamanter på i alt ca. 0.38 ct. Farve: Top Cape/K-L. Klarhed: p2-p3. Ø ca. 7 mmNyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad ... Varunr: 3522145

SEK 4 318 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-30 21:12:00 SEK 2 159
Brillant-Saphirring ca. 0.19 ct und 2.86 ct.
Brillant-Saphirring ca. 0.19 ct und 2.86 ct. . Brillant-Saphirring gefertigt aus 14 kt. Gelbgold - punziert, mittig besetzt mit 1 Saphir im ovalen Cabochonschliff, Farbe: kräftiges Königsblau, Transparenz durchscheinend bis opak, ca. 8,8 x 7,0 mm und ca. 2.86 ct., umfasst mit 8 Brillanten von total ca. 0.19 ct., Farbe: Wesselton (H), ... Varunr: 3410077

SEK 16 068 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-09-30 21:13:00 SEK 5 968
Hans J. Wegner 1914 - 2007. Lænestol med stel af massiv egetræ, model GE-290.
Hans J. Wegner 1914 - 2007. Lænestol med stel af massiv egetræ, model GE-290. . Hans J. Wegner 1914 - 2007. Lænestol med stel af massiv egetræ, løse hynder betrukket med grå uld. Formgivet 1959. Fremstillet hos Getama, model GE-290. Fremstår med små brugsspor, og nye hynder. Se tillige varenr. 3560607 og 3560612. Varunr: 3560614 SEK 6 168 DK, Odense, Kratholmvej 2014-09-30 21:13:00 SEK 5 428
Gruppo G 14, organischer Lounge Sessel Modell Fiocco für Busnelli
Gruppo G 14, organischer Lounge Sessel Modell Fiocco für Busnelli. Großer Lounge Sessel Modell Fiocco, italienisches Design von Gruppo G 14 für Busnelli. Entwurf von 1970. Geschwungene Konstruktion aus Stahlrohr mit einem Bezug aus schwarzem, dehnbarem Synthetikstoff. Bezeichnet mit Metallplakette und Label. B. 72cm, H. 110cm, T. 117cm. Minimale Gebrauchsspuren. Varunr: 3564600 SEK 16 527 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-09-30 21:14:00 SEK 10 100
Says Who, Whale DOT sofa med to sæt ben, grønne og orange
Says Who, Whale DOT sofa med to sæt ben, grønne og orange. Whale DOT modulsofa 3-4 personers. Betrukket mørkegråt møbelstof, monteret med knapper i ryg, ben af farvet træ. Der medfølger to komplette sæt ben, et orange sæt og et grønt. Se billeder. Sofaen består af 4 dele (to hjørner, 1 sæde og en puf) kan sammensættes efter eget ønske i mange ... Varunr: 3567789

SEK 24 673 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-09-30 21:14:00 SEK 6 909
Hans J. Wegner. Briks / sovesofa, stel af egtræ.
Hans J. Wegner. Briks / sovesofa, stel af egtræ.. H. J. Wegner. Briks / sovesofa, stel af egtræ, betrukket med uld. Fremstillet hos Getama. L. 206 cm. Fremstår med alm. brugspræg, pletter, ridser og mærker. Varunr: 3563138 SEK 1 480 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-09-30 21:15:00 SEK 1 480
Vox. Forstærker, model AC30CC2
Vox. Forstærker, model AC30CC2. Vox. Forstærker, model AC30CC2. Fodpedal medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 3556865 SEK 6 168 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-30 21:15:00 SEK 3 948
Okänd konstnär. Färglitografi
Okänd konstnär. Färglitografi. Okänd konstnär. Färglitografi. Otydligt signerad 100/100. 62x40 cm. (79x57 cm). Varunr: 3549870 SEK 800 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-09-30 21:15:00 SEK 300
Ett par röda loungestolar i plast/glasfiber, 'Cherry Chair' (2)
Ett par röda loungestolar i plast/glasfiber, 'Cherry Chair' (2). Ett par röda loungestolar i plast/glasfiber, 'Cherry Chair'. H: 80 cm, Sitth: 44 cm, 58 x 53 cm. Utlämnas i originalemballage mått 83x61x56 cm. 2 kolli.(2) Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat ... Varunr: 3537032

SEK 6 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-09-30 21:15:00 SEK 1 200
Håndtaske. Fendi Spy Bag.
Håndtaske. Fendi Spy Bag. . The Fendi Spy Bag, af lyst lammeskind. Brunt inderfoer med logoprint. Indvendig lomme med lynlås samt fastmonteret pung med klaplukning. Hanke af flet. Hardwear af forkromet metal. H. 30 cm.B. 40 cm. D. 12 cm. Minimale/ingen brugsspor. Varunr: 3540837 SEK 6 168 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-09-30 21:15:00 SEK 1 172
8 tägige Kreuzfahrt mit der MS ASTOR Britanniens Ostküste ab + bis Bremerhaven in einer 2-Bett-Kabine außen für 2 Personen Reisetermin 31.05. - 08.06.2015
8 tägige Kreuzfahrt mit der MS ASTOR Britanniens Ostküste ab + bis Bremerhaven in einer 2-Bett-Kabine außen für 2 Personen Reisetermin 31.05. - 08.06.2015. 8 tägige Kreuzfahrt mit der MS ASTOR Britanniens Ostküste ab + bis Bremerhaven in einer 2-Bett-Kabine außen für 2 Personen Reisetermin 31.05. - 08.06.2015 Das Arrangement beinhaltet folgende Leistungen: Kreuzfahrt auf der ausgeschriebenen Route Unterbringung in einer 2-Bett-Kabine außen nach... Varunr: 3568626

SEK 45 542 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-09-30 21:15:00 SEK 7 575
Overman, snurrfåtölj, ca 1960-tal
Overman, snurrfåtölj, ca 1960-tal. Overman, snurrfåtölj, ca 1960-tal. Fot i vit plast, klädsel i orange manchester. Höjd 65 cm, sitthöjd 40 cm. Märkt Overman Made in Sweden. Visst slitage. Gulnad fot. Varunr: 3563011 SEK 800 SE, Örebro, Aspholmen 2014-09-30 21:17:00 SEK 325
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord / konferencebord af eg
Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord / konferencebord af eg. Snedkermester Lau Lauritsen. Spisebord / konferencebord med koniske ben af sortlaseret træ, ellipseformet plade fineret med sæbebehandlet eg. Fremstillet af Snedkermester Lau Lauritsen, brænd-stempel herfra under bordpladen. H. 73 cm. L. 200 cm. B. 110 cm. NB. leveres usamlet.Nyproducerede varer ... Varunr: 3565752

SEK 12 337 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-09-30 21:17:00 SEK 1 974
Brillantring, ca.0.40 ct.
Brillantring, ca.0.40 ct. . Brillantring, ca.0.40 ct. Goldring mit Brillanten - Schwerer, breiter Brillantring aus 18 kt. Gelbgold - punziert, besetzt mit 20 Brillanten von total ca. 0.40 ct. - punziert, Farbe: Top Wesselton (G), Reinheit: VS1, Breite Ringschiene ca. 10,7 mm, Ringgröße ca. 57,0 Ø 17,9 mm, Gewicht ca. 18,6 ... Varunr: 3410583

SEK 56 928 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-09-30 21:18:00 SEK 15 609
Georg Jensen - Fusion - ørestikker med brillanter - ca. 0,11 ct. W/VS
Georg Jensen - Fusion - ørestikker med brillanter - ca. 0,11 ct. W/VS. Georg Jensen. Et par Fusions ørestikkere, udført i 18 kt guld, prydet med pavéfattede brillanter. Samlet ca. 0.11 ct., Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS1. Ligger i gaveæske. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varunr: 3463844

SEK 8 389 DK, Odense, Kratholmvej 2014-09-30 21:18:00 SEK 5 305
Smykkesæt med Cubic Zirkonia
Smykkesæt med Cubic Zirkonia. Smykkesæt: Leddelt vedhæng prydet med farveløse cubic zirkonia i blandede slib, L.: ca. 7 cm, dertil treradet flettet sort snor, monteret med sterling sølv lukke. L.: 41,5 cm. Samt et par matchende bevægelige ørebøjler. L.: 4,8 cm (2) Varunr: 3553784 SEK 987 DK, Odense, Kratholmvej 2014-09-30 21:19:00 SEK 370
Pompus - Halskæde med vedhæng af 14 kt. guld med brillant på ca. 0,03 ct TW/VVS
Pompus - Halskæde med vedhæng af 14 kt. guld med brillant på ca. 0,03 ct TW/VVS. Pompus - halskæde i form af lædersnor med lås samt vedhæng af 14 kt. guld, i form af hjerte prydet med en klar hvid brillant på ca. 0,03 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VVS. Længde på kæden er ca. 44 cm.Ligger i gaveæske. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at ... Varunr: 3302843

SEK 11 596 DK, Odense, Kratholmvej 2014-09-30 21:19:00 SEK 5 305
Soffa, Kerstin Hörlin-Holmquist, NK, 'Paradiset'
Soffa, Kerstin Hörlin-Holmquist, NK, 'Paradiset'. Soffa, Kerstin Hörlin-Holmquist, 'Paradiset'. 1950/60-tal. Ur möbelgruppen Paradiset, formgiven 1958 för NK:s Triva-serie. Svängd form. Ben i bok. Klädsel av ljus textil. Höjd 83 cm, längd 182 cm, sitthöjd 42 cm. Rygg ställvis med begynnande torkad stoppning. Se även varunummer 3555829 och ... Varunr: 3555831 SEK 10 000 SE, Örebro, Aspholmen 2014-09-30 21:20:00 SEK 8 600
Cartier Panthere. Dameur i 18 kt. guld og stål med dato
Cartier Panthere. Dameur i 18 kt. guld og stål med dato. Damearmbåndsur fra Cartier, model Panthere, ref.nr.: 1100, i urkasse af 18 kt. guld og stål, lys skive med romertal, datoangivelse ved 5" position, oktagonal optrækskrone prydet med cabochonsleben safir, safirglas, monteret med tilhørende lænke af 18 kt. guld og stål med dobbelt foldelukke, ... Varunr: 3563082 SEK 22 206 DK, Vejle, Dandyvej 2014-09-30 21:20:00 SEK 17 271
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 378  >>