Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 369  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Mogens Hansen, Par lænestole (2)
Mogens Hansen, Par lænestole (2). Mogens Hansen, Par lænestole betrukket med sort læder, ben af sort bemalet træ. Fremstår med brugsspor/patina (2) Varunr: 4668022 SEK 3 282 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-05-25 13:40:46 SEK 1 083
Bang & Olufsen, BeoVision 6-26
Bang & Olufsen, BeoVision 6-26. Bang & Olufsen, BeoVision 6-26. Front uden stofbeklædning og almindelige brugsspor. Fremstår ulåst. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Virker ifølge rekvirenten. Varunr: 4669133 SEK 1 313 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-25 13:40:56 SEK 394
Lars Dan, litografi to kompositioner cd (2)
Lars Dan, litografi to kompositioner cd (2). To kompositioner, af Lars Dan f. 1960, litografi 109/180, sign. og dat. Lars Dan 94. 60x81 cm (83,5x103,5 cm) (2) Varunr: 4667718 SEK 1 050 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-25 13:41:00 SEK 427
Børge Mogensen. Lænestol, model 2207
Børge Mogensen. Lænestol, model 2207 . Børge Mogensen 1914-1972. Lænestol betrukket med rødbrunt læder, hynder med dunfyld, ben af egetræ. Formgivet 1963. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2207. Fremstår med brugsspor og mærker på ben. Varunr: 4667991 SEK 5 251 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-25 13:42:00 SEK 4 201
Stolar allmoge
Stolar allmoge. STOLAR, 1 par, allmoge, 1800-talets mitt, stoppad sits, krön med träskurna hästar, sitthöjd ca 48 cm Varunr: 4668355 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-05-25 13:42:00
Se mer
Vasilenko Blue torso
Vasilenko Blue torso. ALEXANDER VASILENKO (född 1965), "Blue Torso", färgserigrafi, signerad Vasilenko, daterad 204/240, bildmått ca 75 x 53 cm Varunr: 4668356 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-05-25 13:45:00
Se mer
Earrings in a heart motive in 14k
Earrings in a heart motive in 14k. Earrings in a heart motive in 14k rhod white gold, hallmarked. Heart measurements: 0.80x0.50cm Total weight: 0.80g Varunr: 4626773

SEK 2 687 BE, Antwerpen 2017-05-25 13:46:00 SEK 391
Butiksinventar i form af hvid lakerede reol / kasse-moduler, moduler (25 + diverse)
Butiksinventar i form af hvid lakerede reol / kasse-moduler, moduler (25 + diverse). Butiksinventar i form af hvid lakerede reol / kasse-moduler, moduler med bemaling i form af logo for Kikkerland, bestående af: 12 reolmoduler . 61,5 x 37,5 x 37,5 cm. 3 reolmoduler med hulplade på sider 53,5 x 56,5 x 54,5 cm. 3 reolmoduler med hulplade på sider 51 x 36,5 x 35,5 cm. 4 ... Varunr: 4654478 SEK 1 313 DK, Helsingør, Støberivej 2017-05-25 13:46:00 SEK 394
Niels Witten, akryl på plade, komposition med kvinde og måge på strand, cd
Niels Witten, akryl på plade, komposition med kvinde og måge på strand, cd. Komposition med kvinde og måge på strand, af Niels Witten f. 1944, akryl på plade, sign. NW. 70 x 50 cm (52 x 72 cm). Varunr: 4650820 SEK 1 050 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-25 13:47:41 SEK 394
Skæringer af grønlig nefrit / jade, 20 årh (4)
Skæringer af grønlig nefrit / jade, 20 årh (4). Skæringer af grønlig nefrit / jade, 20 årh. Motiver med hest, maske, sabel m.m. Mål ca. L. 16 - 20 cm. Enkelte minimale afslag (4) Varunr: 4669079 SEK 1 969 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-25 13:47:44 SEK 394
Lars Dan, serigrafi, tre kompositioner cd (3)
Lars Dan, serigrafi, tre kompositioner cd (3). Tre kompositioner, af Lars Dan f. 1960, serigrafi 96/180, sign. og dat. Lars Dan 94. 100x70 cm (126x94 cm) (3) Varunr: 4667760 SEK 1 575 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-25 13:48:00 SEK 427
Klapstole i plast of stål (12)
Klapstole i plast of stål (12). Klapstole med sæde af plast og stel i lakeret stål. SH. 42 cm. Fremstår ubrugte, dog enkelte med lettere smuds. Varunr: 4668861 SEK 1 313 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-25 13:49:00 SEK 427
Burberry kort quiltet jakke, ca. str. 36-38
Burberry kort quiltet jakke, ca. str. 36-38. Burberry kort quiltet jakke, ca. str. 36-38, med klassisk ternet foer. L. 37 cm. Brystmål / målt under ærme ca. 106 cm. Indvendigt ærmemål er justerbart med opslag. Fremstår uden brugsspor. Der medfølger i papirspose. Varunr: 4669052 SEK 2 626 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-25 13:52:29 SEK 459
Just Andersen. Lampe/vase af diskometal nr. 1754
Just Andersen. Lampe/vase af diskometal nr. 1754 . Just Just Andersen. Lampe/vase af diskometal med firkantet munding samt korpus med vertikale rifler. Dess. nr. 1754. H. 18 cm. Fremstår med småridser. Senere monteret som bordlampe. Varunr: 4668575 SEK 1 050 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-25 13:54:00 SEK 394
Jo Hammerborg. Standerlampe, model 'Studio'
Jo Hammerborg. Standerlampe, model 'Studio'. Jo Hammerborg. Standerlampe af kobbercoated og sortlakeret metal, H. 145 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4669155 SEK 4 595 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-25 13:54:00 SEK 1 444
Persisk Ghom med silke, 1mill knuder 121 x 186 cm
Persisk Ghom med silke, 1mill knuder 121 x 186 cm. Persisk Ghom med silke, 1mill knuder 121 x 186 cm. Få brugsspor. Varunr: 4660077 SEK 7 877 DK, Helsingør, Støberivej 2017-05-25 13:57:00 SEK 591
Konvolut vier Bürotische von Weinkath (4)
Konvolut vier Bürotische von Weinkath (4) . Konvolut vier Bürotische von Weinkath. Tischplatte aus Laminat, grau. 4 Stahl-Beine. Maße: H. 75 cm, B. 80 cm, L. 160 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. (4) Varunr: 4660458 SEK 1 954 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-05-25 13:57:00 SEK 391
Flachpanzer Armband
Flachpanzer Armband . Flachpanzer Armband gefertigt aus 8kt. Gold (punziert), besetzt mit einem Karabinerverschluss. Länge ca.: 20,5 cm, Breite ca.: 4,3 mm. Gewicht ca.: 14,5 g. Das Armband befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit geringfügigen Tragespuren. Varunr: 4612387 SEK 4 397 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-05-25 13:58:00 SEK 635
Necklace with boy motive pendant in 14k
Necklace with boy motive pendant in 14k. Necklace with boy motive pendant in 14k yellow gold hallmarked. Boy pendant measurements: 0.90x16mm Necklace length: 42cm Varunr: 4637334

SEK 2 443 BE, Antwerpen 2017-05-25 13:58:00 SEK 391
Byrå med stenskiva rokokostil
Byrå med stenskiva rokokostil. BYRÅ med stenskiva, 1900-talets andra hälft, rokokostil, fanerad i bl.a teak, höjd 78, ca 98x50 cm; nyckel finns Varunr: 4668357 SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-25 14:00:00
Se mer
Cigarpresser, bordlampe, et par stager og et par karafler. (6)
Cigarpresser, bordlampe, et par stager og et par karafler. (6). Cigarpresser af udskåret træ. L. 55 cm. B. 11,5 cm. Et par lysestager af metal med balusterformet stamme. H. 34,5 cm. Et par karafler af presset glas, prydet med slibninger. H. 24 cm. Bordlampe af patineret metal, rillet stamme, fod med afbryderknap. H. 26 cm. Fremstår med aldersrelaterede ... Varunr: 4651251 SEK 1 313 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-25 14:01:00 SEK 394
Burberry jakke ca. str. 36-38
Burberry jakke ca. str. 36-38. Burberry jakke ca. str. 36-38, med bindebånd i livet og ternet foer. Mål ca. L. 64 cm. Brystmål ca. 98 cm. Indvendigt ærmemål med opslag ca. 42 cm. Fremstår med små brugsspor. Varunr: 4667736

SEK 1 575 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-25 14:01:14 SEK 459
Charles Eames. LCW, lounge hvilestol i sortlaseret ask fra år 2016
Charles Eames. LCW, lounge hvilestol i sortlaseret ask fra år 2016 . Charles Eames 1907-1978. LCW ( Lounge Chair Wood ) hvilestol af formspændt sortlaseret asketræ. Formgivet i 1945. Fremstillet hos Vitra, år 2016, mærkat herfra. Sæde med nogle ridser. Varunr: 4668163 SEK 13 128 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-25 14:02:19 SEK 3 413
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol med armlæn, model 3292
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol med armlæn, model 3292. Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol med armlæn, model 3292 med fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul, originale med alu stålkappe. Sæde, armlæn og ryg originalt betrukket med sort let patineret læder. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen, mærket heraf. Varunr: 4654455 SEK 13 128 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-25 14:03:00 SEK 2 757
Ring 18 k vitguld smaragd diamanter
Ring 18 k vitguld smaragd diamanter. RING, 18 k rodierat vitguld, fasettslipad smaragd, 8 briljanter ca 0,03 ct/st, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1979, ringstorlek ca 17,5 mm, vikt ca 3,9 g Varunr: 4668358 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-25 14:03:00
Se mer
Erik Jørgensen sofa med uld
Erik Jørgensen sofa med uld. Erik Ole Jørgsensen, 3-pers. sofa med stribet uld, ben af bøg. Længde 200 cm. D. 80 cm. Sædeh. 42 cm. Fremstår med brugsspor, uld med kraftig smuds, røglugt samt huller i betræk i siderne (hjørnerne bagpå). Varunr: 4668552 SEK 2 363 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-25 14:03:00 SEK 394
Paar Lounge Sofas, Lounge Sessel + Ottomane der 1960er Jahre von Wilkhahn, Germany (4)
Paar Lounge Sofas, Lounge Sessel + Ottomane der 1960er Jahre von Wilkhahn, Germany (4). Paar Lounge Sofas, Lounge Sessel + Ottomane der 1960er Jahre von Wilkhahn, Germany. Konstruktion mit leicht abgesetztem Untergestell aus verchromtem Vierkantstahl, Korpus und lose Kissen bezogen mit dunkelbraunem Leder. B. 135/76/76cm, H. 77/77/40cm, T. ca. 77/77/77cm. Starke altersgemäße ... Varunr: 4660523 SEK 4 885 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-05-25 14:05:00 SEK 3 664
Bang & Olufsen. To BeoCom 6000 telefoner (2)
Bang & Olufsen. To BeoCom 6000 telefoner (2) . Bang & Olufsen. To BeoCom 6000 telefoner, en væghængt og en med bordstand. Tilhørende kabler. Efterset og klargjort på autoriseret Bang & Olufsen værksted. (2) Varunr: 4667831 SEK 1 575 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-25 14:05:00 SEK 427
Syltkrukor Rörstrand och Gustavsberg
Syltkrukor Rörstrand och Gustavsberg. SYLTKRUKOR, 3 st, glaserad stengods med blomsterdekor, Rörstrand och Gustavsberg, höjd ca 23 cm vardera Varunr: 4668359 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-25 14:06:00
Se mer
Dansk møbelproducent, par skamler med ben af teak 1950'erne (2)
Dansk møbelproducent, par skamler med ben af teak 1950'erne (2). Dansk møbelproducent, par skamler med ben af teak, sæder med lyst kunstlæder med dyb knappolstring, 1950'erne. H.37 x 47 x 32 cm. Alm. brugsspor. Varunr: 4668569 SEK 1 313 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-25 14:06:00 SEK 394
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 369  >>