Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 453  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Rosetring med smaragd samt diamanter.
Rosetring med smaragd samt diamanter.. Rosetring udført i 9 kt. guld prydet med en oval, facetteret smaragd på ca. 1.90 ct. omkranset af talrige små diamanter - tilsammen ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton - Top cape (H-M). Klarhed: P1-P3. Ringstr.: 55 Ø. 17,5 mm. Varunr: 3525954

SEK 2 736 DK, Aalborg, Nibevej 2014-11-24 14:19:00 SEK 2 176
Samling rav ca 91 gr (3)
Samling rav ca 91 gr (3). Ravsmykkeri tre dele bestående af , Vedhæng, H. 5,5 cm, 9 gr, Vedhæng med rav af sølv med kæde 35 gr. H. 8 cm Længde på kæden 61 cm. Kæde med poleret rav knud samt mindre rav mellem hver klump. L. 60 gr, 46 gr. Varunr: 3610895 SEK 1 865 DK, Herlev, Dynamovej 2014-11-24 14:20:00 SEK 995
Spisebord i provencestil. (3)
Spisebord i provencestil. (3). Provencestil spisebord af bejdset træ, to skuffer, samt to tillægsplader. H. 71, L. 220, B. 95,5 cm. Fremstår med brugsspor. (3) Varunr: 3628936 SEK 3 109 DK, Herlev, Dynamovej 2014-11-24 14:23:00 SEK 808
Sofabord, massivt egetræ
Sofabord, massivt egetræ . Sofabord af massivt egetræ, cirkulær plade med skråtstillede ben. 45 x 125 cm. Fremstår med brugsslitage, skjolder, vipper. Varunr: 3628660 SEK 1 243 DK, Aalborg, Nibevej 2014-11-24 14:23:04 SEK 435
Holmegaard. Tre væglamper, blå og orange (3)
Holmegaard. Tre væglamper, blå og orange (3). Holmegaard, væglamper med skærme af orange og blåt glas, vægbeslag af hvidt og blåt malet træ. 1970'erne. H. 14 L. 25 B. 12 cm. Fremstår med lettere slitage. (3) Varunr: 3621115 SEK 1 865 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-11-24 14:23:37 SEK 466
Kinesisk scroll / kalligrafirulle
Kinesisk scroll / kalligrafirulle. Kinesisk scroll/kalligrafirulle. Tusch på papir. Stempelsign. 1900-tallet. 140 x 55 cm. Varunr: 3596372 SEK 1 243 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-11-24 14:24:00 SEK 373
Eilersen. Soffa i svart läder
Eilersen. Soffa i svart läder. Eilsersen. Soffa i svart läder. Tresitssoffa. Längd 260 cm, djup 90 cm, höjd 80 cm, sitthöjd 40 cm. Bruksslitage. Varunr: 3630460 SEK 4 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-11-24 14:24:12 SEK 350
Borek Sipek, skulpturaler Schreibtisch Modell Office für Vitra
Borek Sipek, skulpturaler Schreibtisch Modell Office für Vitra. Skulpturaler Schreibtisch Modell Office, Design von Borek Sipek für Vitra. Entwurf um 1990. Mehrteilige Konstruktion mit Platten in Holz und schwarzem Laminat, Montierungen aus verchromtem Metall und Edelstahl. Ausgestattet mit Container, Auszug, Telefonablage und abnehmbarem Papierkorb. B. ca. ... Varunr: 3606736 SEK 37 006 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-11-24 14:25:00 SEK 22 203
Lisbeth Dahl. Glasbesætning, 90 dele, serie Diamond, lyserød. (90)
Lisbeth Dahl. Glasbesætning, 90 dele, serie Diamond, lyserød. (90). Lisbeth Dahl. Stor glasbesætning på 90 dele i serien "Diamond", lyserød. Bestående af 18 stk. Rødvinsglas H. 18 cm, Ø8 cm, 18 stk. hvidvinsglas H 16 cm, Ø6 cm. 18 stk. champagneglas H. 21 cm, Ø6 cm. 18 stk. store drikkeglas og 18 stk. små drikkeglas. Alle dele i dekorative gaveæsker. (90) Varunr: 3626208

SEK 1 741 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-11-24 14:25:00 SEK 1 243
B&G, Julerose kaffestel samt bouillonkopper, porcelæn (31)
B&G, Julerose kaffestel samt bouillonkopper, porcelæn (31). Bing & Grøndahl, Julerose kaffestel samt bullionkopper af porcelæn, bestående af seks frokosttallerkener, otte kaffekopper, fire underkopper, seks bouillonkopper, seks underkopper samt sukkerskål, alle dele 2. sortering. (31) Varunr: 3616936 SEK 1 865 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-11-24 14:25:00 SEK 839
Kanapé, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Kanapé, nyrokoko, 1800-talets andra hälft. Kanapé, nyrokoko, 1800-talets andra hälft. Resårstoppning. Medaljongmönstrat klädseltyg. Rygg med djuphäftade knappar. Höjd 96 cm, sitthöjd 50 cm, längd 180 cm. Sits med fläck. Varunr: 3630929 SEK 1 200 SE, Örebro, Aspholmen 2014-11-24 14:25:00 SEK 675
Hans J Wegner; fire Y stole i eg, model CH-24 (4)
Hans J Wegner; fire Y stole i eg, model CH-24 (4). Hans J. Wegner. Fire Y- stole af massiv egetræ, sæder af flettet papirgarn. Formgivet i 1949. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, model CH-24. Fremstår med brugsspor, herunder pletter på flet og stel. (4) Varunr: 3629451 SEK 9 948 DK, Kolding, Trianglen 2014-11-24 14:25:28 SEK 8 704
Firestone emaljeskilt
Firestone emaljeskilt. Firestone emaljeskilt. Fremstillet hos Glud & Marstrand. 65 x 98 cm. Fremstår med emaljeafslag og rust. Varunr: 3628889 SEK 3 109 DK, Herlev, Dynamovej 2014-11-24 14:26:00 SEK 2 425
Henry Heerup, litografi, 'rummand' og 'Velkommen igen Guds Engle smaa' (2)
Henry Heerup, litografi, 'rummand' og 'Velkommen igen Guds Engle smaa' (2). 'Rummand' og 'Velkommen igen Guds Engle smaa' af Henry Heerup (1907 - 1993), litografi. Et sign. Heerup. Bladmål hhv. 38 x 42 og 75 x 54 cm. U.R. Fremstår med fugtpletter og foldemærker. (2) Varunr: 3551505 SEK < 1 000 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-11-24 14:26:00 SEK 373
Riffel ANSCHÜTZ Cal. 22 Mag.monteret med Tasco 3-9 x 32 sigtekikker
Riffel ANSCHÜTZ Cal. 22 Mag.monteret med Tasco 3-9 x 32 sigtekikker. Riffel ANSCHÜTZ Cal. 22 Mag.monteret med Tasco 3-9 x 32 sigtekikkert, serie nummer 333297, 55 cm pibe, totallængde 108 cm, reperation af skæftets tå. Våbentilladelse påkrævet. Varunr: 3629564 SEK 2 487 DK, Helsingør, Støberivej 2014-11-24 14:26:30 SEK 1 927
Perlenohrstecker in Gold mit Diamanten, Paar ( 2 )
Perlenohrstecker in Gold mit Diamanten, Paar ( 2 ). Ohrstecker gefertigt aus 14 kt. Gelbgold - punziert, Fassung besetzt mit je 1 Akoya-Zuchtperle von ca. 7,1 mm in der Farbe Weiß, Lüster glänzend, Form rund, jeweils gekrönt durch einen Diamanten im 8/8 cut von total ca.0.01ct. Farbe: Top Crystal ( I ), Reinheit: SI2 Gewicht total ca. 2,0 g. Varunr: 3585128

SEK 2 544 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-11-24 14:27:00 SEK 1 804
Dansk Landsholdstrøjer (4)
Dansk Landsholdstrøjer (4). Samling Danske landsholdstrøjer fra forskellige perioder. Alle trøjerne er med DBU's officielle kampdato tryk samt ene med ukendt autograf. Denne auktion er en del af afviklingen af en omfattende privatsamling. Samleren har i mange år været fast tilknyttet DBU og de danske fodboldlandshold, ... Varunr: 3623131 SEK < 1 000 DK, Odense, Kratholmvej 2014-11-24 14:28:00 SEK 746
Supkalk i silver 1800-tal
Supkalk i silver 1800-tal. Supkalk i silver, första hälften av 1800-talet. Ostämplad. Senare fot. H. 12 cm. Varunr: 3627067 SEK < 1 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-11-24 14:28:00 SEK 300
Stolpeskab/tobaksskab af egetræ, 1700-tallet
Stolpeskab/tobaksskab af egetræ, 1700-tallet. Stolpeskab/tobaksskab af egetræ, drejede ben med sprosser. Front med låge, hvorbag hylder, skuffe med skjult lukke. 1700-tallet. H. 123 cm. B. 64 cm. D. 26 cm. Restureret, dele udskiftede. Alm. aldersrelateret brugsspor. Varunr: 3630441 SEK 1 243 DK, Odense, Kratholmvej 2014-11-24 14:28:10 SEK 404
Parti vinter golfbolde.(288)
Parti vinter golfbolde.(288). Parti vinter golfbolde, af mærket Scott Equipe. Fremstår i original embalage, 24 pakker a. 12 stk. Denne vare er en del af konkurssalg over golfudstyr, der sælges ved Lauritz.com Næstved. Sælger er et konkursbo uden nærmere kendskab til det solgte og sælger fraskriver sig derfor i videst ... Varunr: 3635701

SEK 1 865 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-11-24 14:29:00 SEK 746
Kistesofa
Kistesofa . Kistesofa af egetræ, håndtag af jern, betrukket med grønt stof. 1940'erne. L. 116 cm. Fremstår med brugsslitage, nuanceforskel revner samt løse håndtag. Varunr: 3629580 SEK < 1 000 DK, Aalborg, Nibevej 2014-11-24 14:29:00 SEK 404
BRNO combi kaliber 12/70 s,6 x 52R serie nummer 3-905318
BRNO combi kaliber 12/70 s,6 x 52R serie nummer 3-905318. BRNO combi kaliber 12/70 s,6 x 52R serie nummer 3-905318, monteret med 1 x 30 nikkel sterling rødpunktsigte, 60 cm rene løb, mindre slør, totallængde 103 cm. Våbentilladelse påkrævet. Varunr: 3625939 SEK 3 109 DK, Helsingør, Støberivej 2014-11-24 14:29:21 SEK 1 990
Persisk Viss tæppe, 354 x 240 cm.
Persisk Viss tæppe, 354 x 240 cm.. Persisk Viss tæppe, 354 x 240 cm. Håndknyttet. Uld på bomuld. Alm. brugs- og alderspræg. Ant. ca. 30-40 år. Varunr: 3630448 SEK 1 865 DK, Odense, Kratholmvej 2014-11-24 14:29:57 SEK 435
Armlænk af 14 kt guld
Armlænk af 14 kt guld. Armlænke af 14 kt guld. I form af presset kongekæde. L 19 cm . Vægt ca 3,29 gr Varunr: 3627624 SEK 1 243 DK, Herlev, Dynamovej 2014-11-24 14:30:00 SEK 870
Smykkesæt af forgyldt sølv prydet med granater  (5).
Smykkesæt af forgyldt sølv prydet med granater (5).. Smykkesæt af forgyldt sølv prydet med granater betående af et par øreringe Ø 1,5 cm , et par ørestikkereH. 2,2 cm, ring, ringst 56/ø18, armbånd L. 17,5 cm og halskæde L. 42 cm . (5). Varunr: 3627657 SEK 1 865 DK, Herlev, Dynamovej 2014-11-24 14:30:00 SEK 995
Multicolour ring
Multicolour ring. Multicolour ring af 9 kt guld prydet med farvebehandlede smaragdsleben granat, citrin, topas, ametyst og peridot samt otte små, runde diamanter på i alt ca. 0.10 ct. Ringstr. 57 Ø 18 mm Varunr: 3568556

SEK 2 114 DK, Aalborg, Nibevej 2014-11-24 14:30:00 SEK 1 616
Kastrup / Holmegaard Glasværk. Samling Princess glas (71)
Kastrup / Holmegaard Glasværk. Samling Princess glas (71). Kastrup / Holmegaard Glasværk. Samling Princess glas designet af Bent Severin, bestående af 6 champagneglas H. 21,5 cm, 8 ølglas H. 21 cm, 11 rødvinsglas H. 16,5 cm, 11 hvidvinsglas H. 14 cm, 11 portvinsglas H. 10,5 cm, 5 cocktailglas H. 10 cm, 8 snapseglas H. 15 cm, samt 11 snapseglas H. 9 cm. ... Varunr: 3627923 SEK 3 109 DK, Herlev, Dynamovej 2014-11-24 14:30:00 SEK 2 176
Samling glas bl.a. Holmegaard, Chr. VIII, Berlinois, klukflasker m.m. (16)
Samling glas bl.a. Holmegaard, Chr. VIII, Berlinois, klukflasker m.m. (16). Samling glas bl.a. Holmegaard, 2 Berlínios vinglas m/ olivenslibninger, 2 Chr. VIII vinglas, 1 Berlinois snapsglas, 1 'Egeløv' slebet glas, 1 kronevase, 2 blå klukflasker, 1 olvienfarvet klukflaske, 1 smokefarvet klukflaske, 2 klukflasker - den ene med slibninger samt 3 karafler(1 karaffel med ... Varunr: 3630449 SEK 1 243 DK, Odense, Kratholmvej 2014-11-24 14:30:57 SEK 933
Persisk Najafabad tæppe, 390x305 cm.
Persisk Najafabad tæppe, 390x305 cm. . Persisk Najafabad. Håndknyttet uld på bomuld. 390 x 305 cm. Varunr: 3620771 SEK 6 217 DK, Herlev, Dynamovej 2014-11-24 14:31:00 SEK 1 181
Københavner-sofabord af teak, 1950/1960
Københavner-sofabord af teak, 1950/1960. Københavner-sofabord af teak, 1950/1960, højdejusterbart. L. 145 cm. B. 55 cm. H. 56 cm. Fremstår med brugsspor, at nævne ridser og hakker i plade Varunr: 3630452 SEK 1 492 DK, Odense, Kratholmvej 2014-11-24 14:31:49 SEK 404
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 453  >>