Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 413  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Bent Lybæch, blandform på plade, figurkomposition
Bent Lybæch, blandform på plade, figurkomposition. Figurkomposition af Bent Lybæch, blandform på plade. 122 x 81 cm (124 x 83). Sign. Lybæch på bagside. Varunr: 4127393 SEK < 1 000 DK, Aalborg, Nibevej 2016-02-12 13:50:31 SEK 373
Bo Concept, tv-bænk samt skab, hvidlakeret (2)
Bo Concept, tv-bænk samt skab, hvidlakeret (2). Bo Concept, tv-bænk samt skab hvidlakeret træ. H. 180 L. 40 B. 31 cm / H. 45 L. 102 B. 38 cm. Fremstår med brugspor og skrammer. (2) Varunr: 4127523 SEK 1 863 DK, Aalborg, Nibevej 2016-02-12 13:50:37 SEK 404
Lauritz Sørensen, olie på lærred, marineparti (cd)
Lauritz Sørensen, olie på lærred, marineparti (cd). Marineparti af Lauritz Sørensen (1882-1952), olie på lærred. Sign. Lauritz Sørensen. 46 x 66 cm (59 x 79). Fremstår med reparation på lærred. Varunr: 4125500 SEK < 1 000 DK, Aalborg, Nibevej 2016-02-12 13:50:47 SEK 1 056
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, komposition (2)
Ubekendt kunstner, akryl på lærred, komposition (2). Kompositioner af ubekendt kunstner, akryl på lærred. Sign. monogram MP. 50 x 40 cm (54 x 44). (2) Varunr: 4114926 SEK < 1 000 DK, Aalborg, Nibevej 2016-02-12 13:51:08 SEK 373
Eriksen og P. Ansbjerg, akryl på lærred, kompositioner (2)
Eriksen og P. Ansbjerg, akryl på lærred, kompositioner (2). Kompositioner af Eriksen og P. Ansbjerg, akryl på lærred. Sign. Eriksen og P. Ansbjerg. 70 x 70 cm (74 x 74) / 60 x 80 (64 x 84). (2) Varunr: 4114946 SEK < 1 000 DK, Aalborg, Nibevej 2016-02-12 13:51:14 SEK 373
Bent Lybæch, blandform på plade, figurkomposition. Figurkomposition af Bent Lybæch, blandform på plade. 169 x 112 cm (171 x 114). Sign. Lybæch på bagside. Varunr: 4127391 SEK 1 242 DK, Aalborg, Nibevej 2016-02-12 13:51:24 SEK 373
Samling øreringe af sterlingsølv med  kvarts, onyx, perler m.v. samt smykkestativ (32 par øreringe + stativ)
Samling øreringe af sterlingsølv med kvarts, onyx, perler m.v. samt smykkestativ (32 par øreringe + stativ). Samling øreringe af sterlingsølv fattet med facetslebne, kvarts, onyx, granater m.fl. H: 3-10 cm. Endvidere smykkestativ af sortlakeret metal. (32 par øreringe og smykkestativ) Varunr: 4138932

SEK 3 106 DK, Aalborg, Nibevej 2016-02-12 13:51:29 SEK 1 615
Kombisæt med stor kraftig motor på 43 ccm/1,4kw model PR-HT-0043 med 4 forskellige funktioner. Kombisæt med kædesav, hækklipper, buskrydder med nylonsnor samt med klinge. PROKRAFaT model PR-HT-0043. Buskrydder funktion (nylonsnor/metalklinge), topbeskæring (kædesav) samt hækkeklipper som kan indstilles i forskellige vinkler. 2-taktsmotor til blandingsbenzin i forhold 25:1. Målebæger, ... Varunr: 3899141

SEK 1 988 DK, Helsingør, Støberivej 2016-02-12 13:51:33 SEK 1 118
Stolestel, gustaviansk stil
Stolestel, gustaviansk stil. Stolestel uden sædepolstring i gustaviansk stil, H: 94 cm. Sidehøjde 36 cm. B: 62 cm. Varunr: 4138366 SEK < 1 000 DK, Aalborg, Nibevej 2016-02-12 13:51:36 SEK 373
Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv prydet med grøn onyx (5)
Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv prydet med grøn onyx (5). Smykkesæt af forgyldt sterlingsølv prydet med facetterede grønne onyx bestående af: Et par øreringe, H: 22 mm., ring - ringstr. 16.5/52 og vedhæng med tilhørende kuglekæde på 42 cm. Smykkerne medfølges af smykkepose. (5) Varunr: 4139181

SEK 1 491 DK, Aalborg, Nibevej 2016-02-12 13:51:56 SEK 994
Charles Eames. Sæt på seks grønne glasfiber skalstole, model DSW (6)
Charles Eames. Sæt på seks grønne glasfiber skalstole, model DSW (6) . Charles Eames 1907-1978. Sæt på seks skalstole med original skal af grøn glasfiber. Formgivet 1948. Fremstillet hos Vitra/Herman Miller, model DSW. Professionel eftermonteret med originale Vitra Dowelleg stel i sort ahorn og sortlakeret stål. (6) Varunr: 4137381 SEK 29 813 DK, Kolding, Trianglen 2016-02-12 13:52:00 SEK 22 360
Bamse Kragh-Jacobsen, to konkrete kompositioner, serigrafi (cd) (2)
Bamse Kragh-Jacobsen, to konkrete kompositioner, serigrafi (cd) (2). To konkrete kompositioner, serigrafi, Bamse Kragh-Jacobsen 1913-1992, det ene sign. Kragh-Jacobsen, dat. 64, Prøvetryk 17/18, 45x66 cm. Fremstår med fugtpletter på passepartout. Det andet sign. Kragh-Jacobsen, dat. 70, Prøvetryk 111/270, 45x66 cm. Fremstår med fugtpletter og smuds på passepartout... Varunr: 4151371 SEK < 1 000 DK, Roskilde, Store Hedevej 2016-02-12 13:52:00 SEK 714
Kontorstol med sort læder
Kontorstol med sort læder. Kontorstol med armlæn i palisander, polstret med sort læder, stålstel på fempas fod med hjul. Fremstår med kraftige brugsspor, hul i læder, ridser på armlæn. Varunr: 4149669 SEK < 1 000 DK, Odense, Kratholmvej 2016-02-12 13:52:15 SEK 435
Automatisk garageportåbner.
Automatisk garageportåbner. . Automatisk garageportåbner af ældre dato uden skinner. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4104339 SEK 1 242 DK, Aalborg, Nibevej 2016-02-12 13:53:26 SEK 373
Armlänk, 18K guld, vikt ca 35 gr
Armlänk, 18K guld, vikt ca 35 gr. Armlänk, 18K guld, vikt ca 35 gr. Sk X-länk. L 18. Varunr: 4150524 SEK 7 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2016-02-12 13:53:44 SEK 4 500
Per Eli, olie på lærred, komposition cd
Per Eli, olie på lærred, komposition cd . Komposition, af Per Eli f. 1957, olie på lærred, sign. Per Eli, dat/b 07, 90x120 cm (94x124 cm) Varunr: 4147354 SEK 3 727 DK, Herlev, Dynamovej 2016-02-12 13:54:00 SEK 1 615
Indo Bidjar, 248 x 347 cm
Indo Bidjar, 248 x 347 cm. Indo Bidjar, 248 x 347 cm. Håndknyttet tæppe af 100% uld på grundvæv af bomuld. Varunr: 4098939

SEK 8 696 DK, Aalborg, Nibevej 2016-02-12 13:54:01 SEK 932
Japansk smykkeskrin af lakeret træ. ca. 1910
Japansk smykkeskrin af lakeret træ. ca. 1910. Japansk smykkeskrin af lakeret træ. ca. 1910. Dekoreret med blomster, bladværk og kornaks samt monteret med beslag af messing. Indrettet med døre, skuffer og rum. H. 22, B. 21, D. 10 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor. Nøgle medfølger ikke. Varunr: 4147176 SEK < 1 000 DK, Herlev, Dynamovej 2016-02-12 13:54:07 SEK 404
Samling guldsmykker (6)
Samling guldsmykker (6). Samling guldsmykker bestående af en ring af 14 kt guld, prydet med syv brillanter, samlet ca 0,07 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS. Ringstr. 53 Ring af 8 kt rødguld, prydet med en lyseblå syntetisk spinel, ringstr. 47. Endvidere to vedhæng af 14 kt hhv i form af kam og vedhæng med tand. ... Varunr: 4125193 SEK 2 236 DK, Herlev, Dynamovej 2016-02-12 13:55:00 SEK 683
Richard Mortensen, serigrafi, komposition cd
Richard Mortensen, serigrafi, komposition cd . Komposition, af Richard Mortensen 1910-1993, serigrafi 23/30, sign. og dat. Richard Mortensen 86, 88x51 cm (114x76,5 cm) Varunr: 4147359 SEK 1 491 DK, Herlev, Dynamovej 2016-02-12 13:55:00 SEK 435
Anette Wier, mixed media på plade, komposition cd
Anette Wier, mixed media på plade, komposition cd . Komposition, af Anette Wier f. 62, mixed media på plade, sign. A.W 98-99, 46x55 cm (49,5x58,5 cm) Varunr: 4147361 SEK 1 242 DK, Herlev, Dynamovej 2016-02-12 13:56:00 SEK 683
Henry Heerup, litografi, komposition, cd
Henry Heerup, litografi, komposition, cd. Komposition, af Henry Heerup (1907-1993). Litografi, 88/293, sign. i bly samt sign. og dat. i trykket. 62x45 cm. (uindrammet) Varunr: 4146159 SEK 1 491 DK, Herlev, Dynamovej 2016-02-12 14:00:00 SEK 404
Reseetui England
Reseetui England. RESEETUI, läder, 9 delar, sterlingsilver, Birmingham 1927, bestående av: handspegel, 2 borstar, kam, nagelfil, nagelbandspetare, polerare i sämskskinn, dosa, flakong, guillocherad dekor, nyckel medföljer Varunr: 4150737 SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2016-02-12 14:00:00
Se mer
Hans J. Wegner. Sofabord af massivt bøgetræ
Hans J. Wegner. Sofabord af massivt bøgetræ . Hans J. Wegner. Sofabord af massiv lakeret bøgetræ, stel med runde tilspidsede ben. Fremstillet hos Getama. H. 57, L. 135, B. 75 cm. Fremstår med brugsridser. Varunr: 4151217 SEK 1 242 DK, Roskilde, Store Hedevej 2016-02-12 14:00:00 SEK 435
Moderne Gabbeh tæppe 197 x 165 cm.
Moderne Gabbeh tæppe 197 x 165 cm.. Moderne Gabbeh tæppe 197 x 165 cm. Uld på bomuld. orange Varunr: 4026755

SEK 3 106 DK, Helsingør, Støberivej 2016-02-12 14:00:00 SEK 2 236
Tag Heuer herrearmbåndsur, model SLR, cag 7010
Tag Heuer herrearmbåndsur, model SLR, cag 7010. Tag Heuer herrearmbåndsur af stål, model Mercedes Benz SLR, cag 7010 calibre S, sort urskive med stregindeks og minutinddeling, lynette med arabertal, drejelig indelynette med indeks, selvlysende visere og timemarkeringer, krone med logo, safirglas, vandtæt til 10 ATM. Monteret med justérbar rem ... Varunr: 4148949 SEK 18 633 DK, Kolding, Trianglen 2016-02-12 14:00:00 SEK 13 043
Hvidguldsring med brillanter
Hvidguldsring med brillanter. Diamant ring af 10 kt. hvidguld. Prydet med 35 brillant slebne diamanter, på i alt ca. 0.46 ct. Farve Wesselton (H). Klarhed P1. Ringstr. 54,5 / 17,3 mm. Bredde i forløb fra ca. 2,4 - 5,3 mm. Vægt ca. 4,9 gr. Varunr: 4138941 SEK 4 348 DK, Herlev, Dynamovej 2016-02-12 14:00:00 SEK 838
'Kalliope' mekanisk spillemaskine (1+15)
'Kalliope' mekanisk spillemaskine (1+15). 'Kalliope' mekanisk spillemaskine i trækasse. Indbygget mekanisk spilleværk til hulskiver. 15 metalspilleskiver medfølger med bl.a. 'Radetzky March' og 'Stille Nacht'. B. 29,5, D. 27,5, H. 17,5 cm. Fungerede på vurderingstidspunktet. Fremstår med brugsspor, træplade i bunden revnet, låget lukker ... Varunr: 4146698 SEK 1 242 DK, Vejle, Dandyvej 2016-02-12 14:01:00 SEK 1 491
Børge Mogensen, par armstole af eg, model 3238 (2)
Børge Mogensen, par armstole af eg, model 3238 (2). Børge Mogensen, to armstole model 3238 med stel af egetræ. Sæde og ryg af patineret chokoladebrun læder. Fremstillet hos Fredericia stolefabrik. Fremstår med brugsspor, patineret læder. (2) Varunr: 4150396 SEK 9 938 DK, Odense, Kratholmvej 2016-02-12 14:01:10 SEK 6 708
Solitaire ring i 14 kt. rhodineret guld
Solitaire ring i 14 kt. rhodineret guld. Ring af 14 kt rhodineret guld, med brillant på i alt ca. 3.07 ct, Farve: Cape (L), Klarhed: P3. Ringstr. 54 Varunr: 4150421

SEK 26 087 DK, Helsingør, Støberivej 2016-02-12 14:02:00 SEK 22 360
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 413  >>