Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 430  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Samling ravsmykker m.m. (8)
Samling ravsmykker m.m. (8). Samling ravsmykker, bestående af, to halskæder, to armbånd samt ring af sterlingsølv prydet med varmebehandlet rav samt tre løse stykker rav. L halskæder ca. 65 cm. L armbånd 19,5 cm og Ø 5 cm (trukket på elastik). Ringstørrelse. 52,5/Ø 16,75 mm. L rav ca. 5 - 40 mm. Samlet vægt ca. 241,5 gram. ... Varunr: 4622328 SEK 1 289 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-04-26 19:53:00 SEK 934
Tierpräparat / Jagdtrophäe, Kopf-Oberkörper-Montage eines Schwarzbären
Tierpräparat / Jagdtrophäe, Kopf-Oberkörper-Montage eines Schwarzbären. Tierpräparat / Jagdtrophäe, Kopf-Oberkörper-Montage eines Schwarzbären, auf Kunststoffsockel in Natursteinoptik mit Wandaufhängung, Maße: L. ca. 90 cm, B. ca. 35 cm, T. ca. 51 cm, Fell mit minimalem Abrieb, partielle Bestoßungen. Mit Cites-Zertifikat. Varunr: 4627984 SEK 20 136 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-26 19:53:00 SEK 15 341
Signe Hougaard Hansen. 'Kaninpige'. Akryl på lærred
Signe Hougaard Hansen. 'Kaninpige'. Akryl på lærred. 'Kaninpige' af Signe Hougaard Hansen (f. 1975). Akryl på lærred. Sign. og dat. Signe Hougaard 2016. 40 x 30 cm. U.R. Varunr: 4636079 SEK 1 031 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-26 19:53:00 SEK 419
To par øreringe af 14 kt guld med brillanter og perler (4)
To par øreringe af 14 kt guld med brillanter og perler (4). Par øreringe af 14 kt guld, Prydet med brun indfarvet ferskvandsperle. Ø 11 mm. (ustemplet, guldprøve udført) Par øreringe af 14 kt guld samt hvidguld. Prydet hver med 4 brillantslebne diamanter i alt ca 0.16 ct. Farve Wesselton. Klarhed SI1-P1. H. 11 mm. Vægt ca. 8,4 gram (4) Varunr: 4630722 SEK 1 933 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-04-26 19:53:00 SEK 677
Butterfly chair / Flagermusstol, sort læder.
Butterfly chair / Flagermusstol, sort læder.. Butterflystol / Flagermusstol. Stolen er udspændt med patineret sort skind, sort rørstel. H. 90 cm, siddehøjde. 40 cm. Varunr: 4635241 SEK 2 577 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-26 19:53:00 SEK 1 869
Bisley, Akten-/ Schubladenschranke (2)
Bisley, Akten-/ Schubladenschranke (2) . Bisley, Akten-/ Schubladenschranke, Metall. Schübiger rechteckiger Korpus. Herstelleremblem an der Frontseite. Maße ca: H. 52 cm, B. 42, T.57 cm, Gebrauchsspuren. (2) Varunr: 4643081 SEK < 1 000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-04-26 19:53:00 SEK 384
Par bogstøtter i form af Grubleren (2)
Par bogstøtter i form af Grubleren (2). Par bogstøtter af patineret bronze forestillende Grubleren. H. 13.5 x 12.5 cm. Af nyere dato. Modelfoto Obs. Bøger medfølger ikke (2) Varunr: 4608698

SEK 1 804 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-04-26 19:54:00 SEK 1 031
Ole Kortzau, 'Morning landscape', Offsetdruck (3)
Ole Kortzau, 'Morning landscape', Offsetdruck (3). Ole Kortzau (geb. 1939), 'Morning landscape', 'Tree and cycle', 'Hedge', Fotografien, Offsetdrucke, gerahmt, 33x42cm (Blattmaß), 41,5x61,5cm (Objektmaß); Rahmen leicht beschädigt. (3) Varunr: 4485774 SEK 4 602 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-26 19:54:00 SEK 1 438
To kirkekroner af messing (2)
To kirkekroner af messing (2). To kirkekroner af messing bestående af en tre-armet samt en otte-armet. H. 43-50. Ø. 33-68 cm. 1900'tallet. Fremstår med brugsspor. (2) Varunr: 4619791 SEK 1 031 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-04-26 19:54:00 SEK 387
Flamingo, Tierpräparat / Jagdtrophäe / Dermoplastik, Vollmontage
Flamingo, Tierpräparat / Jagdtrophäe / Dermoplastik, Vollmontage. Tierpräparat, Vollmontage eines Flamingos, montiert auf einer Plinthe in Naturoptik, Maße: H. 81 cm, D. 23 cm, T. 31 cm, Gebrauchs- und reibespuren möglich, partiell fehlende Federn. Varunr: 4627995 SEK 10 547 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-26 19:54:00 SEK 7 671
Dansk møbelproducent, lænestol 1960'erne
Dansk møbelproducent, lænestol 1960'erne. Dansk møbelproducent, lænestol 1960'erne, brunt møbelstof, runde bejdset bøgetræsben, negle af egetræ. Mål: H. 102, B.76 cm. Fremstår med brugsspor samt slid på betræk. Varunr: 4630037 SEK 1 289 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-04-26 19:54:00 SEK 387
Par havekrukker med blomsterudsmykning
Par havekrukker med blomsterudsmykning. Par havekrukker af frostsikret, bronzepatineret støbt stenmateriale. H. 53 cm, indvendigt øverst Ø 25 cm, indvendigt nederst Ø 14 cm. Vægt ca. 40-45 kg. pr. stk. Obs: skal læsses på egen hånd. (2) Varunr: 4630082

SEK 2 449 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-26 19:54:00 SEK 451
Michael Andersen. Stejlende hest
Michael Andersen. Stejlende hest. Michael Andersen. Stejlende hest af keramik med turkis og rødbrun glasur, mrk. nr. 4995. H. 33 cm. Varunr: 4632196 SEK 1 031 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-04-26 19:54:00 SEK 805
Projektør fra Aarhus Teater, mrk. Strand Electric, 1900-tallets 2. halvdel
Projektør fra Aarhus Teater, mrk. Strand Electric, 1900-tallets 2. halvdel. Projektør af lakeret metal, mrk. Strand Electric, L. 78 cm. Fremstår med lettere slitage. Proveniens: Hidrører fra Aarhus Teater, ca. 1959, har været anvendt på den store scene. Varunr: 4635954 SEK 1 289 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-26 19:54:00 SEK 387
Stola samt cape minkpäls
Stola samt cape minkpäls. STOLA, CAPE, minkpäls, stolans längd ca 186 cm Varunr: 4636853 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-26 19:54:00
Se mer
Armin Wirth, vier Stapelstühle Alu-Flex (4)
Armin Wirth, vier Stapelstühle Alu-Flex (4). Armin Wirth, vier Stapelstühle Alu-Flex. Entwurf von 1950. Filigranes Gestell aus Aluminium mit Rücken- und Sitzflächen aus blau lackiertem Buchenschichtholz. Sitzflächen nach hinten klappbar um die Stühle optimal zu stapeln. B. 43cm, H. 82cm, T. 50cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Fehlstellen im... Varunr: 4637524 SEK 1 918 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-04-26 19:54:00 SEK 431
Bjørn Wiinblad. Fem skåle af lertøj i form af fugle (5)
Bjørn Wiinblad. Fem skåle af lertøj i form af fugle (5). Bjørn Wiinblad 1918-2006. Fem skåle af lertøj i form af fugle, dekoreret med blå, grøn og rosa glasur. Model V64, V66, V68 og V70. Ø 8-20 cm. Udført i årnene 1972-1997. Den store skål med reparation på vinge. Alle pånær den største af de blå skåle med mindre afslag/glasurafslag. (5) Varunr: 4637660 SEK 1 933 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-26 19:54:00 SEK 483
Fire væglamper af orange plast (4)
Fire væglamper af orange plast (4). Fire væglamper af orange plast. L. 18, Ø 12 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (4) Varunr: 4636577 SEK 1 031 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-26 19:54:00 SEK 419
Holmegaard Glasværk. Gorm den Gamle glasbesætning (25)
Holmegaard Glasværk. Gorm den Gamle glasbesætning (25). Holmegaard Glasværk. Gorm den Gamle glasbesætning bestående af: Fem plus én grønne champagneskåle H. ca. 9,5 cm., 11 klare rødvinsglas H. 12,5 cm. Otte grønne og klare hedvinsglas. H. 8 cm. (25) Varunr: 4632198 SEK 5 155 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-04-26 19:54:00 SEK 4 897
Aquamarin vedhæng af 14 kt ,med forgyldt halskæde
Aquamarin vedhæng af 14 kt ,med forgyldt halskæde. Vedhæng af 14 kt guld, prydet med en lyseblå aquamarin. Mål af vedhæng: ca 12,5 x 17 mm. Dertil forgyldt halskæde. L.: ca 44 cm Varunr: 4630176 SEK 1 546 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-26 19:55:00 SEK 709
Seville DOT modulsofa, betrukket med møbelstof.
Seville DOT modulsofa, betrukket med møbelstof.. Seville DOT, modulsofa betrukket med gråtfarvet møbelstof, forkromede metalben. På ryg er monteret knapper med lilla stof. Sofaen består af fire dele (2 hjørner, 1 sæde og en puf). Seville sofaen er designet af Danske 2UP i 2011 © Produktinformation: Betræk: Polyester. Vedligehold: ... Varunr: 3939522

SEK 9 537 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-26 19:55:00 SEK 7 217
Hans-Gerhard Blödorn, zwei Farbradierungen, 1980, Edition 175, signiert (2)
Hans-Gerhard Blödorn, zwei Farbradierungen, 1980, Edition 175, signiert (2). Hans-Gerhard Blödorn (geb. 1944), zwei Farbradierungen, auf Büttenpapier, 1980, Edition 133/175 und 147/175, datiert, nummeriert und signiert, gerahmt, 22x13,5cm (Plattenmaß), 51,5x41,5cm (Objektmaß); ein Blatt beschädigt. (2) Varunr: 4485777 SEK 2 109 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-26 19:55:00 SEK 384
Paar Bürostühle, Jørgen Rasmussen, 'Kevi 2003', dänisches Design
Paar Bürostühle, Jørgen Rasmussen, 'Kevi 2003', dänisches Design. Paar Bürostühle, Entwurf 'Kevi 2003', von Jørgen Rasmussen, für Engelbrechts, Modell 2533, dänisches Design, funktionale Konstruktion, bestehend aus: Fußkreuz aus Aluminium, Sitz und ergonomisch geformte Rückenlehne aus Buchenholz, schwarz lackiert, jeweils aus 9 mm formgepreßtem Furnier, sowie ... Varunr: 4609508 SEK 2 109 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-26 19:55:00 SEK 623
2 fl. Dom Ruinart Rosè Vintage 1988 Champagne
2 fl. Dom Ruinart Rosè Vintage 1988 Champagne. 2 fl. Dom Ruinart Rosè Vintage 1988 Champagne. Denne auktion kommer fra en stor privat samling af vintage champagne på over 200 flasker i topårgange. Disse vine er på auktion hos Lauritz.com i Søborg i perioden fra 10. april til den 25. april. Alle vinene har været opbevaret under optimale ... Varunr: 4614309 SEK 3 866 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-26 19:55:00 SEK 3 608
Girard Perregaux Vintage damearmbåndsur af guld doublé, ref. nr. GP 53251343
Girard Perregaux Vintage damearmbåndsur af guld doublé, ref. nr. GP 53251343. Girard Perregaux. Vintage damearmbåndsur. Urkasse af stål og guld doublé. Champagnefarvet urskive med gyldne arabertal og gyldne visere. Mekanisk værk med manuelt optræk, urværk 8809270, ref. nr. GP 53251343. Ø 20 mm eksklusiv krone. Monteret med krokopræget læderrem med forgyldt spænde. Uret ... Varunr: 4617709 SEK 1 546 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-04-26 19:55:00 SEK 387
Samling skrivebordlamper (22)
Samling skrivebordlamper (22). Samling skrivebordlamper af grålakeret metal. Fremstår med kraftige brugsspor, afskalninger.Lampevogn medfølger ikke. (22) Varunr: 4618403 SEK 1 289 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-26 19:55:00 SEK 1 257
Art déco Kaminuhr (3)
Art déco Kaminuhr (3). Art déco Kaminuhr gefertigt mit einem Gehäuse aus diversen Marmorsorten, sowie verziert mit einem patiniertem Zinkguss eines ruhenden Rehkitz. Flankiert wird die Uhr von 2 passenden Buchstützen verziert mit Metallkugeln. Handaufzug, Silberfarbiges Zifferblatt mit schwarzen Ziffern und ... Varunr: 4630849 SEK 2 877 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-26 19:55:00 SEK 1 966
Bang og Olufsen, stereoanlæg model 5500 inklusiv højttalere
Bang og Olufsen, stereoanlæg model 5500 inklusiv højttalere. Bang & Olufsen, stereoanlæg, bestående af: Beogram CD 5500, Beogram 2000, Beomaster 5500, Beocord 5500 samt Master control panel 5500, fjernbetjening timer mm. medfølger. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (7) Varunr: 4633396 SEK 2 577 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-04-26 19:55:00 SEK 1 740
Skandinavisk møbelproducent. Par lænestole med skamler, grønt læder (4)
Skandinavisk møbelproducent. Par lænestole med skamler, grønt læder (4). Skandinavisk møbelproducent. Par lænestole på drejefod af bejdset bøgetræ.Indstilleligt vippesystem. Betrukket med brugspatineret grønt læder. H. 100 sædeh. 41 cm. skamler medfølger. (4) Varunr: 4635617 SEK 1 289 DK, Helsingør, Støberivej 2017-04-26 19:55:00 SEK 451
Oscar Reutersvärd. Färglitografi. Omöjlig figur (BUS)
Oscar Reutersvärd. Färglitografi. Omöjlig figur (BUS). Oscar Reutersvärd (1915-2005). Färglitografi. Omöjlig figur. Blyertssignerad. Numrerad 6/45. Inramad bakom glas med passepartout. 28x21. (42x32) Varunr: 4636014 SEK < 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2017-04-26 19:55:00 SEK 900
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 430  >>