Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 327  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Spisebord
Spisebord . Spisebord af massivt træ, to tillægsplader medfølger, tilspidsede ben. H. 76 L. 220/320 B. 90 cm. Fremstår med kraftig brugsslitage, defekt stang på tillægsplade. Varunr: 3485956 SEK 989 DK, Aalborg, Nibevej 2014-08-01 13:38:00 SEK 495
36 fl. rødvin , Schoondal Cape red 2011 (36)
36 fl. rødvin , Schoondal Cape red 2011 (36). 36 fl. rødvin , Schoondal Cape red 2011. Western cape, Sydafrika. Pakket i kasser med 6 fl. i hver. Denne vin kan prøvesmages ved Lauritz.com Næstved. (36)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller... Varunr: 3458785

SEK 1 855 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-08-01 13:39:00 SEK 1 020
Samling ravstykker. Upoleret rav. Vægt 671 g.
Samling ravstykker. Upoleret rav. Vægt 671 g.. Dansk samling rav fundet ved Vesterhavet. Ravstykkerne vejer ml. ca. 0 - 2 g. vægt ca. 450 gram. 14 ravklumper fra 10 - 22 g. Vægt ca. 221 g. Samlet vægt ca. 671 g. Varunr: 3495167 SEK 6 183 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-08-01 13:39:01 SEK 1 051
Ravkæde. Østeuropæisk rav. Vægt 43 g.
Ravkæde. Østeuropæisk rav. Vægt 43 g.. Østeuropæisk rav halskæde i poleret rav. Bundet med knude ml. hvert ravstykke. Længde ca. 98 cm. Vægt ca. 43 g. Varunr: 3494706 SEK 989 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-08-01 13:39:32 SEK 371
Tre-pers. sofa, Erik Jørgensen, model EJ315
Tre-pers. sofa, Erik Jørgensen, model EJ315. Erik Jørgensen. Tre-prs sofa, model EJ315, stel af mahogni, betrukket med originalt ort læder. Varunr: 3486928 SEK 22 259 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-01 13:40:00 SEK 11 377
To lænestole, Berg furniture. Model Dreamline (2)
To lænestole, Berg furniture. Model Dreamline (2). Berg Furniture. To lænestole, model Dreamline betrukket med skind, monteret på drejefod med ring af træ, med flere indstillingsmuligheder. (2) Varunr: 3486959 SEK 6 183 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-01 13:40:00 SEK 1 669
Danske ravklumper ialt ca. 192 gr. (3)
Danske ravklumper ialt ca. 192 gr. (3). Danske ravklumper vejer 133, 39 og 20 gr., ialt ca. 192 gr., uforarbejdet, dog èt stykke forarbejdet samt monteret med vedhæng. Fundet i Danmark. (3) Varunr: 3494797 SEK 6 183 DK, Aalborg, Nibevej 2014-08-01 13:40:00 SEK 433
Brillantring udført i 14 kt rosa samt rhodineret guld, 0.78 ct.
Brillantring udført i 14 kt rosa samt rhodineret guld, 0.78 ct.. Eksklusiv brillantring udført i 14 kt rosa samt rhodineret guld, prydet med 50 brillantslebne diamanter. Centralt større brillantsleben diamant op ca. 0.40 ct. flankeret af talrige små brillanter. Tilsammen ca. 0.78 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: SI 2/P1. Slibning: God. ... Varunr: 3392565

SEK 35 861 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-08-01 13:40:00 SEK 14 221
Jo-El halogen lamper (4)
Jo-El halogen lamper (4). 4 stk. Jo-El halogen lamper - 1500 W. 5 mtr. ledning. Fremstår i original emballage. Emballagemål i cm: 26 x 35 x 18 cm. (4)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en ... Varunr: 3390657

SEK 989 DK, Aalborg, Nibevej 2014-08-01 13:40:08 SEK 371
Vitrineskab/hjørneskab
Vitrineskab/hjørneskab. Vitrineskab/ hjørneskab af fineret mahogni, front med fire låger, heraf to vitrine. H. 184 B. 88 D. 44 cm. Fremstår med brugsslitage, skrammer. Varunr: 3487365 SEK 989 DK, Aalborg, Nibevej 2014-08-01 13:40:41 SEK 371
Signeret Mashad tæppe, Persien, ca. 380 x 295 cm
Signeret Mashad tæppe, Persien, ca. 380 x 295 cm. Signeret Mashad tæppe, Persien. Håndknyttet, materiale: uld på bomuld, mål: ca. 380 x 295 cm. Rød bund med Schah-Abbas-mønster: medaljon og talrige naturalistiske floralelementer. Kvartmedaljoner i hjørnerne. Den mørkeblå hovedbort gentager motiverne fra inderfeltet. De indre og ydre sømborter ... Varunr: 3438651 SEK 25 968 DK, Aalborg, Nibevej 2014-08-01 13:40:56 SEK 6 183
Ubekendt kunstner, havparti, olie på plade
Ubekendt kunstner, havparti, olie på plade. Ubekendt kunstner, 1900-tallet, havparti, olie på plade, usign., 30 x 70 cm. (40 x 80 cm.) Varunr: 3453243 SEK 989 DK, Aalborg, Nibevej 2014-08-01 13:43:00 SEK 371
Stol samt pelarbord, 1800/ 1900-tal (2)
Stol samt pelarbord, 1800/ 1900-tal (2). Stol samt pelarbord, 1800/ 1900-tal. Stol i nyrenässansstil. H 101. Pelar bord med trepassfot. H 73 L 53. Allmänt åldersrelaterat bruksslitage. Dekorband har delvis släppt på stolen. Skada på bordets skiva. Varunr: 3421040 SEK 800 SE, Norrköping, Finspångsv. 2014-08-01 13:43:00 SEK 300
Skænk, egetræ
Skænk, egetræ. Skænk af egetræ, udskåret med musikinstrumenter. H. 102 B. 205 D. 53 cm. Fremstår med kraftig slitage, skrammer og ridser, løs låge, revnet glas indvendigt. Varunr: 3354217 SEK 1 237 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-08-01 13:43:00 SEK 371
Ravklumper, ca. 804 gr
Ravklumper, ca. 804 gr. Ravklumper, ca. 804 gr., uforarbejdet. Varunr: 3478881 SEK 5 565 DK, Aalborg, Nibevej 2014-08-01 13:45:00 SEK 402
Ravstykker, ca. 290 gr
Ravstykker, ca. 290 gr. Samling ravstykker, ca. 290 gr., vejer mellem 10-16 gr. Fundet ved Hanstholm, Danmark. Varunr: 3491524 SEK 3 710 DK, Aalborg, Nibevej 2014-08-01 13:45:00 SEK 1 113
Par Stressless lænestole, brunt læder (2)
Par Stressless lænestole, brunt læder (2) . Par Stressless lænestole betrukket med patineret brunt læder med indstillelig ryg og drejelig fod af bejdset bøg. Fremstillet hos Ekornes, Norge. (2) Varunr: 3494838 SEK 3 710 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-08-01 13:45:36 SEK 433
Henrik Westergaard (f. 1962). 'Hanekam'. Akryl og spray på lærred.
Henrik Westergaard (f. 1962). 'Hanekam'. Akryl og spray på lærred.. Henrik Westergaard (f. 1962). 'Hanekam'. Akryl og spray på lærred. Signeret på bagsiden. Hewart.dk. Værket måler 61 x 77 cm med en dybde på 4,5 cm. Uden ramme. Eksperimenterende, nysgerrig og konstant udfordrende,- Henrik Westergaard er multikunstner, bor og arbejder i Thy. Uddannet på Århus ... Varunr: 3427761 SEK 1 237 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-08-01 13:48:00 SEK 371
Loftlampe, Christiansborg / B&G ringkrone af Vilhelm Lauritzen
Loftlampe, Christiansborg / B&G ringkrone af Vilhelm Lauritzen . Vilhelm Lauritzen 1894-1984. Christiansborg / B&G ringkrone af messing med syv skærme af opalglas. Inderste messingring Ø 60 cm., total med glas ca. 90 cm. Varunr: 3491656 SEK 14 839 DK, Herlev, Dynamovej 2014-08-01 13:49:00 SEK 5 194
Carl Thomsen, radering, ung kvinde
Carl Thomsen, radering, ung kvinde. Ung kvinde af Carl Thomsen (1847 - 1912), radering. Trykt signatur. 26 x 16 cm (48 x 37) Varunr: 3402027 SEK 989 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-08-01 13:50:00 SEK 371
Ljusstake, Menora
Ljusstake, Menora. Ljusstake, s.k Menora. Sjuarmad menora i mässingmalm. H 34 cm B 34 cm. Varunr: 3487784 SEK 800 SE, Norrköping, Finspångsv. 2014-08-01 13:51:00 SEK 300
Køkkenbord / arbejdsbord
Køkkenbord / arbejdsbord. Køkkenbord / arbejdsbord af hvid og sortmalet træ, front med hylder, skuffer og forhæng. Fremstår senere bemalet, med kraftig slitage og ét løst ben. Varunr: 3414643 SEK 989 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-08-01 13:51:00 SEK 371
Nadjafabad tæppe, Persien, ca. 420 x 290 cm
Nadjafabad tæppe, Persien, ca. 420 x 290 cm. Nadjafabad tæppe, Persien. Håndknyttet, materiale: uld på bomuld, mål: ca. 420 x 290 cm. Lys rød bund med Schah-Abbas-mønster: medaljon og talrige naturalistiske floralelementer. Lindegrønne kvartmedaljoner i hjørnerne. Den mørkeblå hovedbort gentager motiverne fra inderfeltet. De indre og ydre... Varunr: 3438646 SEK 25 968 DK, Aalborg, Nibevej 2014-08-01 13:53:00 SEK 6 183
Dansk Rav. Halskæde, 1900-tallet. Vægt 23 gram.
Dansk Rav. Halskæde, 1900-tallet. Vægt 23 gram.. Rav kæde af polerede, olivenformede ravperler med lås, Danmark 1900-tallet. Længde ca. 57 cm. Vægt ca. 23 gram. Varunr: 3495292 SEK 2 720 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-08-01 13:54:00 SEK 742
Ravklumper, ca. 601 gr
Ravklumper, ca. 601 gr. Ravklumper, ca. 601 gr., forarbejdet. Varunr: 3478885 SEK 1 855 DK, Aalborg, Nibevej 2014-08-01 13:55:00 SEK 402
Ravklump, ca. 81 gr
Ravklump, ca. 81 gr. Ravklump, ca. 81 gr. Fundet ved Hanstholm, Danmark. Varunr: 3491527 SEK 2 473 DK, Aalborg, Nibevej 2014-08-01 13:55:00 SEK 433
Danske ravklump. Upoleret rav. Vægt 134 g
Danske ravklump. Upoleret rav. Vægt 134 g. Dansk upoleret ravklump. Fundet ved Vesterhavet, Fanø. Måler ca. 8 x 7,5 x 6 cm. Vægt ca. 134 g. Varunr: 3495088 SEK 6 183 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-08-01 13:56:00 SEK 556
Vedhæng med ametyst og diamanter
Vedhæng med ametyst og diamanter. Vedhæng udført i 9 kt. guld prydet med en dråbeformet facetteret farvebehandlet ametyst på ca. 2.60 ct. flankeret af otte små diamanter. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: P2-P3. H: ca. 25 mm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær... Varunr: 3454023

SEK 3 401 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-08-01 13:56:00 SEK 1 546
Ubekendt kunstner, landskab, olie på lærred
Ubekendt kunstner, landskab, olie på lærred. Ubekendt kunstner, 1900-tallet , landskab, olie på lærred, usign., 44 x 54 cm. (52 x 65 cm.) Varunr: 3492123 SEK 989 DK, Aalborg, Nibevej 2014-08-01 13:58:00 SEK 371
Dansk møbelproducent. Tre-pers. sofa, rødligt uld
Dansk møbelproducent. Tre-pers. sofa, rødligt uld. Dansk møbelproducent. Tre-pers. sofa betrukket med rødligt uld, tremmegavle af massivt bøgetræ. 1990/2000'erne. L. 210 cm. Fremstår med pletter og smuds. Se vare nr. 3466958 Varunr: 3481365 SEK 1 237 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-08-01 13:59:00 SEK 371
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 327  >>