Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 387  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Hjertering med diamanter
Hjertering med diamanter . Ring udført i 9 kt. guld prydet med hjerter fattet med talrige små diamanter - tilsammen ca.0.25 ct. Farve: Crystal-Top cape (J-K). Klarhed: P2-P3. Ringstr. 54 Ø 17.25 mm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varunr: 3513921

SEK 2 098 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-10-22 15:21:00 SEK 1 481
Laura Ashley. Øreklapstol og puf (2)
Laura Ashley. Øreklapstol og puf (2). Overpolstret øreklapstol monteret med Laura Ashley design stof; forreste par ben volutte, løs hynde i sæde. H. 81 cm. Derudover en firsidet puf monteret med tilsvarende stof, løs hynde. H. 37 cm L/B. 60 cm. Fremstår med tydelige brugsspor og mærker. (2) Varunr: 3590947 SEK 3 085 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-10-22 15:22:00 SEK 432
Diamond earrings in 18kt gold approx. 1.00ct (2)
Diamond earrings in 18kt gold approx. 1.00ct (2). Diamond earrings in 18kt gold approx. 1.00ct (2) 18kt white gold, hallmarked 750 Earrings adorned with numerous brilliant-cut diamond approx. 1.00ct Colour: Wesselton (H) Clarity: SI1-SI2-P1 Total weight: 9.67 gr Measurements: 23 x 21 x 3mm e3910New goods are valued according to the ... Varunr: 3435502

SEK 19 298 BE, Antwerpen 2014-10-22 15:22:00 SEK 6 892
Rubinring, 14 kt. guld.
Rubinring, 14 kt. guld. . Rubinring fra FHP udført i 14 kt. guld. Prydet med talrige farvebehandlet små rubiner, ca. 0.58 ct. Ringstr: 54.25/17.25 mm. Vægt: ca. 2.5 gram. BEMÆRK. Ringen er 14 kt. guld. Modelfoto. På dette smykke er der udvidet bytteservice. Kan returneres indtil 15-1-2015. Returretten kan bruges på ... Varunr: 3488922

SEK 6 170 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-22 15:23:00 SEK 2 160
Robert Dudley Best. Bestlite BL2. Bordlampe
Robert Dudley Best. Bestlite BL2. Bordlampe . Robert Dudley Best. BestLite BL2 bordlampe Stel af forkromet- og hvidt metal. Udgået fra BestLite kollektionen som er blevet produceret siden 1930. H. 49 cm. Lette/ingen brugsspor Varunr: 3588507 SEK 2 468 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-10-22 15:23:00 SEK 1 728
Verner Panton, Par Topan Pendler (2)
Verner Panton, Par Topan Pendler (2) . Verner Panton. To Topan pendler af poleret aluminium. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 19 cm. Fremstår med brugsspor og ridser. (2) Varunr: 3591088 SEK 987 DK, Aalborg, Nibevej 2014-10-22 15:23:00 SEK 679
IDP. Tre-pers. sofa samt to-pers. sofa, brunt læder (2)
IDP. Tre-pers. sofa samt to-pers. sofa, brunt læder (2). IDP. Tre-personers sofa betrukket med brunt Royal læder, ben af mørklakeret træ L. 200 cm samt tilsvarende to-personers sofa L. 160 cm. Udgået fra ILVA. Fremstår med patina. (2) Varunr: 3591358 SEK 4 319 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-10-22 15:24:00 SEK 432
Canon10 x 30 kikkert med billedstabilisator.
Canon10 x 30 kikkert med billedstabilisator.. Canon10 x 30 kikkert med billedstabilisator. Fremstår med brugspræg. Æske samt tilbehør medfølger. Varunr: 3590545 SEK 1 234 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-10-22 15:24:00 SEK 833
Unique urtepotteskjulere, hvidlakerede (36)
Unique urtepotteskjulere, hvidlakerede (36). Unique urtepotteskjulere af hvidlakeret keramik. H. 18 L. 18 B. 17 cm. Fremstår med smuds. (36) Varunr: 3580450 SEK 1 234 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-10-22 15:25:00 SEK 370
Chefschreibtisch der 1970er Jahre in Leder
Chefschreibtisch der 1970er Jahre in Leder. Chefschreibtisch der 1970er Jahre. Zerlegbare Konstruktion mit Beinen aus dunkelbraun lackiertem Stahlrohr, Platte und Container komplett mit dunkelbraunem Leder bezogen, in der Zarge ein Auszug, umlaufende Schattenfuge mit verchromtem Metall. B. 200cm, H. 74cm, T. 100cm. Leichte Altersgemäße ... Varunr: 3582253 SEK 5 514 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-10-22 15:25:00 SEK 3 216
Skænk af rio palisander, 1950'erne, dansk møbeldesign
Skænk af rio palisander, 1950'erne, dansk møbeldesign. Skænk af rio palisander, 1950'erne, dansk møbeldesign H. 120, 154 x 42 cm, Fremstår med finerafslag på siden samt brugsspor. Cites certifikat fra Skov & Naturstyrelsen til handel inden for EU medfølger. Tilladelsen er gyldig for ét salg. Ved handel uden for EU, skal der søges eksport / import ... Varunr: 3550295 SEK 1 851 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-10-22 15:25:00 SEK 2 468
Samling musselmalet hel- og halvblonde (12)
Samling musselmalet hel- og halvblonde (12). Kgl. Porcelæn/Royal Copenhagen. Samling musselmalet hel- og halvblonde bestående af: retangulært fad nr. 714, 2 sovseskåle nr. 585, bladformet fad nr. 547, fad nr. 551, retangulært fad nr. 716, 2 saltkar nr. 199, salt- og peberbøsse nr. 467 og 480, sennupkrukke nr. 715, cigaretbæger nr. 1015. 1 ... Varunr: 3588173 SEK 3 702 DK, Aalborg, Nibevej 2014-10-22 15:26:00 SEK 2 591
Indisk sofabord
Indisk sofabord. Indiske sofabord af orientalsk træ og jern, topplade af plexiglas. 20/21. årh. H. 41 cm L. 138 cm B: 90 cm. Varunr: 3590725 SEK 1 481 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-10-22 15:26:00 SEK 370
Nicolaus Jungwirth. Mixed media
Nicolaus Jungwirth. Mixed media. Nicolaus Jungwirth f. 1935: 'Jolly'. Mixed media. Sign. på bagsiden N. Jungwirth 1968. 119 x 95 cm. Varunr: 3590696 SEK 2 468 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-10-22 15:26:00 SEK 370
Bing & Grøndahl. Erantis kaffe- og spisestel (98)
Bing & Grøndahl. Erantis kaffe- og spisestel (98) . Bing & Grøndahl. Erantis kaffe- og spisestel bestående af: 9 middagstallerkner, 6 dybe tallerkner, 9 frokosttallerkner, 10 dybe frodkosttallerkner, 8 dagetallerkner, 6 sidetallerkner, 11 kaffekopper, 10 underkopper, 6 tekopper, 6 underkopper, flødekande, sukkeskål, sovsekande, smørnæb, opsats, ... Varunr: 3587835 SEK 1 851 DK, Aalborg, Nibevej 2014-10-22 15:26:00 SEK 740
Diamond pendant, 18kt. gold, approx. 0.03ct
Diamond pendant, 18kt. gold, approx. 0.03ct . 18kt. diamond pendant in white gold , hallmarked 18k. Total adorned with numerous brilliant-cut diamonds approx. 0.03ct. Colour: Top Wesselton - Wesselton(G-H). Clarity: SI1-SI2-P1 Total weight: 2.79 gr. Measurements: 26 x 8 x 5mm. Ref: P06752New goods are valued according to the 'brand new... Varunr: 2983689

SEK 5 514 BE, Antwerpen 2014-10-22 15:26:00 SEK 1 838
Amagerhylde af mørkbejdset træ
Amagerhylde af mørkbejdset træ . Amagerhylde af mørkbejdset træ, rigt udskåret med rosetter og ornamentik samt dateret 1919 Fremstår med aldersrelateret brugsspor. H. 84 cm. B. 100 cm. Varunr: 3567039 SEK 987 DK, Helsingør, Støberivej 2014-10-22 15:26:43 SEK 370
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter
Michel Design. Ring af sterlingsølv med diamanter . Michel Design. Ring af rhodineret sterlingsølv, prydet med tre små diamanter, Farve; Wesselton (H) - Top Crystal (I), Klarhed: P1-2 samt to Cubic zirkoniaer. Ring størrelse 54.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varunr: 3057734

SEK 2 468 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-10-22 15:27:00 SEK 987
Ohrstecker in Gelbgold mit Tahitiperlen, Paar ( 2 )
Ohrstecker in Gelbgold mit Tahitiperlen, Paar ( 2 ). Ohrstecker mit Brisuren gefertigt aus 18 kt. Weißgold - punziert, Gegenstecker aus Silikon, jeweils besetzt mit einer runden, antharzitfarbenen Tahiti-Zuchtperle von ca. Ø 11,7 u. 11,8 mm mit glänzendem Lüster, changierenden Übertönen und nahezu fehlerfreier Oberfläche. Gewicht total ca. 5g. ( 2 ... Varunr: 3591283

SEK 10 109 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-10-22 15:28:00 SEK 4 595
18kt brilliant and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.50ct
18kt brilliant and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.50ct. 18kt brilliant and baguette-cut diamond wedding ring approx. 0.50ct 18kt white gold, hallmarked 750,0.50ct Ring decorated with numerous brilliant and baguette-cut diamonds approx. 0.50ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: VS1-VS2 few SI1 Total weight: 3.30gr Ringsize: 56/ ... Varunr: 3480506

SEK 16 082 BE, Antwerpen 2014-10-22 15:29:00 SEK 3 676
Jan Pietersz. Saenredam. Kobberstik, Jesus til gæstebud hos Simon
Jan Pietersz. Saenredam. Kobberstik, Jesus til gæstebud hos Simon . Kobberstik, Jesus til gæstebud hos Simon. Jan Pietersz. Saenredam 1565-1607. Trykbetegnet P.Verones Inue.J Saenredam. Fremstår med revner, foldemærker. 42 x 87 cm uindrammet. Varunr: 3589233 SEK 1 234 DK, Helsingør, Støberivej 2014-10-22 15:29:00 SEK 432
Sensormatic Anti-Theft System. Tyverisikring til butik
Sensormatic Anti-Theft System. Tyverisikring til butik. Sensormatic Anti-Theft System. Tyverisikring til butik. Fremstår med brugsspor og adskilt. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 3570979 SEK 1 851 DK, Helsingør, Støberivej 2014-10-22 15:29:52 SEK 401
Käptens Watch - Chronograph Herrenarmbanduhr - 'DAS BOOT Uhren'
Käptens Watch - Chronograph Herrenarmbanduhr - 'DAS BOOT Uhren'. Käptens Watch - Chronograph Herrenarmbanduhr mit einem Gehäuse aus Edelstahl - gebürstet und einem Armband aus Kautschuk mit Edelstahl Dornschließe. Ziffernblatt mit aufgesetzten Indices und Zeichen, Hilfszifferblätter und -zeiger für Chronograph, Tagesdatum auf ' 6', drehbare Lünette, ... Varunr: 3580599

SEK 2 987 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-10-22 15:30:00 SEK 1 838
Diamond earrings in 14kt. gold, approx. 0.50ct.(2)
Diamond earrings in 14kt. gold, approx. 0.50ct.(2). Diamond earrings in 14kt. gold, approx. 0.50ct.(2) 14kt yellow gold, hallmarked 585 Earrings adorned with in total 84 round-cut white and treated black and cognac diamonds approx. 0.50ct Colour: Top Wesselton (G) and treated black and cognac Clarity:VS2-SI1-SI2-P1 Measurements: 15 x 9 x ... Varunr: 3186288

SEK 6 892 BE, Antwerpen 2014-10-22 15:30:00 SEK 1 838
Chatol af bemalet træ, 1700-tallet, 2-delt
Chatol af bemalet træ, 1700-tallet, 2-delt . Chatol af bemalet og guldstafferet træ, 1700-tallet, 2-delt. Restaureret / dele udskiftede. Vitrineoverskab med hylder og skehylde. Svanehalsformet top. Svungen front med skuffer. Bag skriveklap små skuffer i trappeform samt låger/rum. H. 225. B. 120. D. 62 cm. Nøgler medfølger. Varunr: 3591737 SEK 3 702 DK, Odense, Kratholmvej 2014-10-22 15:31:00 SEK 1 419
Forza, damecykel.
Forza, damecykel. . Damecykel fra Forza med 7 gear. Fremstår med alm. brugsspor. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her Kan ikke besigtiges i Lauritz.com Herlev. Afhentning sker på Hittegods konteret, Slotsherrensvej 113, 2720 Vanløse. Torsdage fra 10-14 Varunr: 3592950 SEK 987 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-22 15:31:00 SEK 740
Ravklump, ca. 104 gr
Ravklump, ca. 104 gr. Ravklump, ca. 104 gr., uforarbejdet. Fundet ved Vesterhavet, Danmark. Varunr: 3587615 SEK 1 851 DK, Aalborg, Nibevej 2014-10-22 15:32:00 SEK 1 419
Kildemoes, Herrecykel.
Kildemoes, Herrecykel.. Herrecykel fra Kildemoes med 7 gear. Fremstår med ridser på stel, defekt forbremse samt hul i saddel. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her Kan ikke besigtiges i Lauritz.com Herlev. Afhentning sker på Hittegods konteret, Slotsherrensvej ... Varunr: 3592943 SEK 987 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-22 15:32:00 SEK 401
Diamond pendant, 14kt. gold, approx 1.08ct.
Diamond pendant, 14kt. gold, approx 1.08ct. . Pendant in 14k set with diamonds 1.08ct. 14kt bicolour gold, hallmarked 585. Pendant adorned with numerous single-brilliant and baguette-cut diamond approx. 1.08ct. Colour: Top wesselton- Wesselton-Top Crystal (G-H-I). Clarity: VS2-SI1-SI2-P1 few P2. Pendant measurements: 25 x 18 x 8mm. ... Varunr: 3064096

SEK 16 541 BE, Antwerpen 2014-10-22 15:32:00 SEK 5 054
Dansk møbelproducent; vitrine i massiv bøg med glas
Dansk møbelproducent; vitrine i massiv bøg med glas. Dansk møbelproducent; vitrine med ramme af massiv bøgetræ. Øverst indrettet med glaslåger bag hvilke glashylder. Nederst låger bag hvilke hylde. Mål; B 104, D 41, H 190 cm. Udstillingsmodel fra butik med spor fra vandskade. Varunr: 3590502 SEK 1 481 DK, Kolding, Trianglen 2014-10-22 15:33:00 SEK 432
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 387  >>