Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 323  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Dansk Rav. Upoleret ravstykke, 159 gram
Dansk Rav. Upoleret ravstykke, 159 gram. Upoleret ravstykke fundet i Nordsøen ved Thorsminde. Mål ca. 8,8 x 7,5 x 5 cm. Vægt ca. 159 gram. Varunr: 3923479 SEK 5 718 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-08-06 15:11:00 SEK 3 812
Komposition af Finn Østergaard, akryl på lærred, cd
Komposition af Finn Østergaard, akryl på lærred, cd. Finn Østergaard (F. 1946) Komposition, akryl på lærred, sign. Finn Ø 2008. 80 x 80 cm. Varunr: 3924382 SEK 1 017 DK, Herlev, Dynamovej 2015-08-06 15:12:00 SEK 413
Daybed i bøg
Daybed i bøg. Daybed i bøgetræ med flet i hovedgærde. Madrasmål 190 x 84 cm. fremstår med brugsspor. Varunr: 3917476 SEK 1 525 DK, Odense, Kratholmvej 2015-08-06 15:13:00 SEK 381
Dansk møbelproducent. To-pers. sofa, 1980'erne
Dansk møbelproducent. To-pers. sofa, 1980'erne. Dansk møbelproducent. To-pers. sofa betrukket med lyst stribet uld, ben af bøgetræ. 1980'erne. L. 151 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varunr: 3922623 SEK 1 017 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-08-06 15:13:00 SEK 381
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,02 ct.
Brillantring, 9 kt. guld, ca. 0,02 ct.. Diamonds by Frisenholm. Brillantring udført i 9 kt. guld, prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.02 ct. Farve: Top crystal-crystal (I-J). Klarhed: P1-P3. Ringstr: 53,0/16,85 mm. Varunr: 3330411

SEK 1 271 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-08-06 15:13:00 SEK 635
Landskab af Dida Lau, olie på lærred
Landskab af Dida Lau, olie på lærred. Dida Lau, komposition med llandskab. Olie på lærred. Sign. Dida Lau. 78 x 98 cm (85 x 105 cm). Varunr: 3924384 SEK 1 017 DK, Herlev, Dynamovej 2015-08-06 15:14:00 SEK 381
Samling tegneserier. Kong kylie, illustrerede klassikere mm.
Samling tegneserier. Kong kylie, illustrerede klassikere mm.. Samling ældre tegneserier i form af bla. 'Kong Kylie', 'Illustrerede klassikere', 'Anders And', mm. Varunr: 3910116 SEK 1 271 DK, Herlev, Dynamovej 2015-08-06 15:15:00 SEK 667
Karen Millen, Kappa, Storlek 36
Karen Millen, Kappa, Storlek 36. Karen Millen, Kappa, 77% bomull, 23% polymide, 3 stycken knappar fram. Storlek 36, framstår liten i storlek. Minimala / inga bruksspår. Foder i siden-liknande tyg. Detta utrop är en del av en temaauktion på Lauritz.com i Örebro med anledning av en norsk fashionistas försäljning av stora delar ur... Varunr: 3925820 SEK 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2015-08-06 15:15:00 SEK 300
Dansk møbelproducent. Sæt på seks stole af teak (6)
Dansk møbelproducent. Sæt på seks stole af teak (6). Dansk møbelproducent. Sæt på seks stole af teaktræ, sæder betrukket med stribet uldstof. H. 76 B. 48 Sh. 44 cm. (6) Varunr: 3924110 SEK 1 906 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-08-06 15:15:00 SEK 858
Preben Hornung cd. Figurkomposition - unge kvinder, litografi på papir
Preben Hornung cd. Figurkomposition - unge kvinder, litografi på papir. Preben Hornung (1919-1989). Unge kvinder, litografi på papir, 291/350. Sign. m. bly Hornung. 21 x 29,5 cm. Varunr: 3908631 SEK 1 017 DK, Helsingør, Støberivej 2015-08-06 15:16:00 SEK 413
Komposition med kvinde af Vibeke Moldberg
Komposition med kvinde af Vibeke Moldberg. Vibeke Moldberg (F. 1957) Komposition betitlet "Liggende kvinde i solopgang". Olie på lærred. Sign. og dateret på bagsiden Vibeke Moldberg 2010. 60 x 80 cm. Uindrammet. Varunr: 3924388 SEK 1 017 DK, Herlev, Dynamovej 2015-08-06 15:16:00 SEK 381
To montana reol monduler (2)
To montana reol monduler (2). Montana reolmoduler af hvidlakeret MDF plade, front med hylder. Fremstår med kraftig slitage H. 70 B. 70 og 35 cm D. 47 cm. (2) Varunr: 3924982 SEK 1 017 DK, Helsingør, Støberivej 2015-08-06 15:16:36 SEK 826
Bordlampe
Bordlampe. Bordlampe i form af gine senere monteret med fatning og stor glødepære. H. 74 cm. Fremstår med enkelte skrammer. Varunr: 3914461 SEK 1 017 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-08-06 15:17:00 SEK 381
Fanø rav. To ravstykker samt halskæde, vægt ca. 158 gram  (3)
Fanø rav. To ravstykker samt halskæde, vægt ca. 158 gram (3). To upolerede ravstykker, vægt hhv: 39 og 33 gram samt halskæde af upoleret dansk rav, L. 55 cm, vægt ca. 86 gram. Samlet ca. 158 gram (3) Varunr: 3923483 SEK 2 033 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-08-06 15:18:00 SEK 1 175
Tre marinemalerier. Akvarel samt tryk (3)
Tre marinemalerier. Akvarel samt tryk (3). Tre marinemalerier/ tryk, købt på Covent Garden Market, England samt i Riga. Alle i passe partoute. Mindste signeret JS nr. 42/500, øvrige hhv. tryk samt akvarel. Mål hhv: 5 x 6,8 cm, (13x16). 16 x 19 cm, 25x28).10,5 x 13,5 cm, (25x28). (3) Varunr: 3918225 SEK 1 017 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-08-06 15:19:00 SEK 381
Figur af porcelæn 1900-tallet
Figur af porcelæn 1900-tallet. Figur af porcelæn i form af danserinde. H. 23 cm. Fremstår med slå afslag på hat og på kjolens sløjfer. Varunr: 3923146 SEK 1 017 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-08-06 15:19:00 SEK 381
Uindfattet brillant 0.63 ct.
Uindfattet brillant 0.63 ct.. Uindfattet brillant sleben diamant Vægt: ca. 0.63 ct. Farve: Light Brown Klarhed: P2 Mål ca. 5,47 mm. Varunr: 3855959

SEK 2 922 DK, Helsingør, Støberivej 2015-08-06 15:20:00 SEK 2 033
Fåtölj
Fåtölj . FÅTÖLJ, stomme i teak, sittdyna samt ryggstöd klädda i morris inspirerat tyg, sitthöjd ca 41 cm Varunr: 3920943 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-08-06 15:20:00
Se mer
Karen Millen, 2 stycken klänningar, storlek 36 (2)
Karen Millen, 2 stycken klänningar, storlek 36 (2). Karen Millen, 2 stycken klänningar, Storlek 36, framstår liten i storlek. 73% acetate, 24% polymide, 3% elastane. Mindre bruksspår. Detta utrop är en del av en temaauktion på Lauritz.com i Örebro med anledning av en norsk fashionistas försäljning av stora delar ur sin privata garderob. (2) Varunr: 3925832 SEK 1 000 SE, Örebro, Aspholmen 2015-08-06 15:20:00 SEK 350
Halda, 2 st. fickur i silver (2)
Halda, 2 st. fickur i silver (2). Halda, 2 st. fickur i silver. Fickur, nr. 13514, silverstämplar, årsstämpel X6 =1900. Urverket märkt Z. Fungerar vid kontroll, diam: 5,0 cm. Fickur, nr. 9798, silverstämplar, årsstämpel V6 =1896. Urverket märkt Z. Fungerar vid kontroll, diam: 5,0 cm. Varunr: 3917154 SEK 1 500 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2015-08-06 15:20:00 SEK 3 300
Søholm Standerlampe af keramik
Søholm Standerlampe af keramik. Rigmor Nielsen for Søholm. Standerlampe med kegleformet fod af keramik, stamme af messing. Fremstillet hos Søholm, sign. RN. H. u/skærm 156 cm. Skærm med brugsspor. Varunr: 3924966 SEK 1 017 DK, Helsingør, Støberivej 2015-08-06 15:24:00 SEK 604
Kinesisk lakskab
Kinesisk lakskab. kinesisk lakskab dekoreret med gyldne detaljer, blomster og figurer i farver, front med to små låger samt en skuffe. H. 60, B. 56, D. 36 cm. Fremstår med brugsspor, mindre lakafslag. Varunr: 3925566 SEK 1 017 DK, Helsingør, Støberivej 2015-08-06 15:24:25 SEK 508
Armstol / tremmestol af sortbemalet træ, 1800-tallet
Armstol / tremmestol af sortbemalet træ, 1800-tallet. Armstol / tremmestol af sortbemalet træ dekoreret med orientalske motiver, herunder moskeer mm. 1800-tallet. H. 120 (sædeh. 50), B. 59, D. 50 cm. Fremstår med brugsspor, afslag ved sæde samt løst armlæn. Varunr: 3925552 SEK 1 271 DK, Helsingør, Støberivej 2015-08-06 15:24:36 SEK 381
Diamond spiritus Dispenser samt stativ til ophæng af glas (13)
Diamond spiritus Dispenser samt stativ til ophæng af glas (13). Væghængt Diamond spiritus Dispenser med ophæng til 14 flasker, 13 stk. 2 cl. måleenheder med tæller medfølger. Desuden stativ af rustfritstål til med bøjler ophæng af glas. Spiritus dispenser stativ L. 95 cm. Glasophæng L. 194 D. ca. 41 cm. Fremstår med brugsspor, et flaskeophæng mangler øverste ... Varunr: 3922234 SEK 1 017 DK, Helsingør, Støberivej 2015-08-06 15:25:00 SEK 381
Dansk model 1854/65 gevær Ex. Holstensk
Dansk model 1854/65 gevær Ex. Holstensk. Dansk model 1854/65 gevær Ex. Holstensk serie nummer 5779, ombygget i 1865 efter Sniders system, ej nummerens ladestok, totallængde 132 cm, fremstår velholdt, med tilhørende bajonet samt skede.Samlertilladelse og blankvåbentilladelse påkrævet. Varunr: 3924409 SEK 8 895 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-08-06 15:25:00 SEK 2 287
Geneva Lab model S, rød.
Geneva Lab model S, rød. . Geneva Lab model S, rød. To fuldtone 3“ woofer-enheder • To basrefleksporte med “dynamic loudness” • Hver enkelt højttaler drives individuelt i sit eget kammer for opnåelse af præcis akustik • To digitale klasse D forstærkere - særdeles effektive med lavt strømforbrug • FM • ... Varunr: 3690760

SEK 1 525 DK, Herlev, Dynamovej 2015-08-06 15:25:00 SEK 540
Solitairering fra FHP, 14 kt. rhodineret guld. 0.10 ct.
Solitairering fra FHP, 14 kt. rhodineret guld. 0.10 ct.. Solitairering fra Diamonds by Frisenholm, udført i 14 karat rhodineret guld med blank overflade og 7 stk. brillantslebne diamanter på ca. 0.10 ct.. Farve: Wesselton/Top Crystal (H-I). Klarhed: SI. Høj brillans. Ringstr: EU-53. Vægt 1.0 gram. Stemplet 585 FHP. Medfølger certifikat. Varunr: 3614348

SEK 3 177 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-08-06 15:28:00 SEK 1 779
Persisk Bakhtiari, 300 x 200 cm.
Persisk Bakhtiari, 300 x 200 cm.. Persisk Bakhtiari tæppe, uld på bomuld. 300 x 200 cm. Varunr: 3919190 SEK 1 525 DK, Herlev, Dynamovej 2015-08-06 15:28:00 SEK 381
Oplev Tallinn i Estland. Hotel, middag mm. for to pers. 25. - 28. aug. 2015.
Oplev Tallinn i Estland. Hotel, middag mm. for to pers. 25. - 28. aug. 2015.. Oplev Tallinn i Estland. 25. - 28. august 2015. Opholdet er for to personer og indeholder 4* Radisson Park Inn i centrum af Tallinn, middag og byrundtur - 4 dage / 3 nætter. Dag 1 - Middag på restaurant Olde Hansa. Ved ankomst til hotellet mødes du af BonTours repræsentant for ... Varunr: 3914617

SEK 5 527 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-08-06 15:30:00 SEK 4 066
Halda, 2 st. fickur i silver (2). Halda, 2 st. fickur i silver. Fickur, nr. 3784, silverstämplar, årsstämpel S6 =1896. Urverket märkt Z. Fungerar EJ vid kontroll, diam: 5,0 cm. Fickur, nr. 20641, silverstämplar, årsstämpel E7 =1907. Urverket märkt F. Fungerar vid kontroll, diam: 4,0 cm. Varunr: 3917153 SEK 1 500 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2015-08-06 15:30:00 SEK 2 200
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 323  >>