Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 443  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
18kt diamond rotating pendant approx. 1.00ct
18kt diamond rotating pendant approx. 1.00ct. 18kt diamond rotating pendant approx. 1.00ct 18kt rhod. white gold, hallmarked Also hallmarked 0.65ct for the outher and the inner circle only Diamond pendant decorated with numerous brilliant-cut round diamonds approx. 1.00ct Colour: Wesselton-Crystal (H-J) Clarity: SI1-P1 Good ... Varunr: 3742510 SEK 11 199 BE, Antwerpen 2015-03-02 11:42:00 SEK 8 633
18kt diamond and sapphire bracelet approx. 0.50ct
18kt diamond and sapphire bracelet approx. 0.50ct. 18kt diamond and sapphire bracelet approx. 0.50ct 18kt rhod. white gold, hallmarked Bracelet decorated with 24 brilliant-cut round diamonds approx. 0.50ct Colour: Top Wesselton-Wesselton Clarity: SI1-P1 Also adorned with 5 round-cut blue sapphire total approx. 2.00ct Total weight: 23.17 ... Varunr: 3742481 SEK 20 532 BE, Antwerpen 2015-03-02 11:42:00 SEK 16 332
18kt diamond dangle earrings approx. 1.00ct
18kt diamond dangle earrings approx. 1.00ct. 18kt diamond dangle earrings approx. 1.00ct 18kt rhod. white gold, hallmarked Earrings ring decorated with 10 brilliant-cut round diamonds approx. 1.00ct Colour: Wesselton-Top Crystal (H-J) Clarity: VS2-SI2 Total weight: 6.38 gr Measurements: 55 x 15 x 15mm Varunr: 3742462 SEK 18 666 BE, Antwerpen 2015-03-02 11:42:00 SEK 14 466
Empire chatol af mahogni, 1800-tallets begyndelse
Empire chatol af mahogni, 1800-tallets begyndelse . To-delt empire chatol af massiv og finéret mahogni med skrå skriveklap, bag hvilken små skuffer og dør, forneden tre dybe skuffer, beslag af messing. 1800-tallets begyndelse. H. 110 B. 115 D. 57 cm. Aldersrelateret slitage; B.la svindrevner. Varunr: 3731770 SEK 2 502 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-02 11:42:09 SEK 1 251
Vitrineskab/Skab, sort antikbemalet træ
Vitrineskab/Skab, sort antikbemalet træ. Vitrine/Skab i fransk stil af sort antikbemalet træ. Indvendigt grønt bemalet, To låger med glas. Fire hylder. Mål: H. 225 B. 108 D. 40 cm. Modelfoto. Varunr: 3648215

SEK 6 254 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-02 11:43:00 SEK 5 003
Solitär Brillantring in Gold, ca. 0.50 ct.
Solitär Brillantring in Gold, ca. 0.50 ct. . Solitär Brillantring gefertigt aus 14kt. Gelbgold, Fassung Weißgold, besetzt mit 1 Diamanten im Brillantschliff von ca. 0.50 ct. Farbe: Wesselton ( H ), Reinheit: SI2, Ringgröße: ca. 62 Ø ca.19,6 mm, Gewicht: ca. 8,2 g. Varunr: 3685268 SEK 8 400 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-03-02 11:43:00 SEK 6 066
Kulturperlehalskæde med 28 barokke ferskvandsskulturperler i kæde af 14 kt. hvidguld. L. 82 cm
Kulturperlehalskæde med 28 barokke ferskvandsskulturperler i kæde af 14 kt. hvidguld. L. 82 cm. Kulturperlehalskæde trukket med 28 større og mindre sølvgrå barokke ferskvandsskulturperler i forløb monteret i kæde af 14 kt. hvidguld. Perlemål fra ca.6,7 x 8,1 x 10,1 til 7,5 x 15,2 x 30,3 mm. L. 82 cm. Varunr: 3732385 SEK 6 254 DK, Vejle, Dandyvej 2015-03-02 11:43:00 SEK 4 753
18kt diamond pendant necklace approx. 0.10ct
18kt diamond pendant necklace approx. 0.10ct. 18kt diamond cross pendant necklace approx. 0.10ct 18kt white gold, hallmarked Diamond pendant decorated with numerous brilliant-cut diamonds total approx. 0.10ct Colour: Top wesselton-Wesselton (G-H) Clarity: SI1-SI2 Total weight: 1.85 gr Pendant measurements: 12 x 10 x 1mm Chain lenght: ... Varunr: 3688698

SEK 3 733 BE, Antwerpen 2015-03-02 11:44:00 SEK 2 333
Samling lamper, 1900-tallets 2. halvdel (4)
Samling lamper, 1900-tallets 2. halvdel (4). Samling lamper, to pendler samt lampetter, kobber & blyindfattet glas, 20. århs 2. halvdel. H. 23-38 cm. Brugsspor. (4) Varunr: 3732605 SEK 1 001 DK, Odense, Kratholmvej 2015-03-02 11:45:00 SEK 407
Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder
Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder. Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder. Kraftigt bærehåndtag samt skulderrem. Indvendig stort rum samt to side lommer. Teleskophåndtag samt hjul. H. 40. B. 26 cm. Dustbag medfølger. L. Med Teleskophåndtag 110 cm Varunr: 3708977

SEK 1 563 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-02 11:46:00 SEK 1 251
IKO kontorstol med flydende vip
IKO kontorstol med flydende vip. IKO kontorstol. Betræk i sort uldstof. Ergonomisk supportstol med flydende vippefunktion til aktiv sidestilling. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. Varunr: 3736599

SEK 2 502 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-03-02 11:46:07 SEK 688
18kt Vacheron Constantin geneve mechanical watch. 79.00gr Cert inc.
18kt Vacheron Constantin geneve mechanical watch. 79.00gr Cert inc.. 18kt Vacheron Constantin Geneve mechanical watch. 79.00gr 18kt yellow gold, hallmarked Round gold tone dial with hour sticks in gold and black lineover it Hands of time in yellow gold, brand scripted at 12 o`clock Bracelet is slight bended ( see pictures) Round yellow gold case attached to ... Varunr: 3668095 SEK 57 863 BE, Antwerpen 2015-03-02 11:47:00 SEK 39 198
Cartier Santos de Cartier 18kt two tone gold wristwatch
Cartier Santos de Cartier 18kt two tone gold wristwatch. Cartier Santos de Cartier 18kt two tone gold wristwatch 18kt gold and stainless steel watch round white dial with Roman hour markers in black Hands of time in blue tone, Brand at 12 o`clock and Swiss made at bottom round steel case with yellow gold bezel and screws in gold on the ... Varunr: 3705283 SEK 20 532 BE, Antwerpen 2015-03-02 11:47:00 SEK 12 133
Fresh water pearl necklace
Fresh water pearl necklace. Fresh water pearl necklace . Sterling silver yellow, hallmarked Necklace adorned with round to oval shape cream colour fresh water pearls with good lustre and surface Each pearl individually knotted Sizes: 6.50-7.50 mm . Total lenght: approx. 90cm. Necklace feautures a magnet lock clasp Varunr: 3695825

SEK 1 400 BE, Antwerpen 2015-03-02 11:50:00 SEK 933
Fresh water pearl and amethyst necklace
Fresh water pearl and amethyst necklace . Fresh water pearl and amethyst necklace Sterling silver white, fresh water pearls in round shape. Also decorated with round ball shape polished violet amethyst Each amethyst is seperated from the pearls with silver links set with crystal Size: 6.00-6.50mm-7.00-7.50mm . Aubergine dark ... Varunr: 3499393

SEK 1 027 BE, Antwerpen 2015-03-02 11:51:00 SEK 747
Mangler billeder - Par diamantøreringe fra FHP, 14 kt. guld, ca. 0.35 ct. (2)
Mangler billeder - Par diamantøreringe fra FHP, 14 kt. guld, ca. 0.35 ct. (2) . Par diamantøreringe fra Diamonds by Frisenholm, udført i 14 kt guld prydede med 18 runde, facetterede diamanter på i alt ca. 0.35 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton (G-H). Klarhed: SI2. Længde: ca. 13 mm. Vægt. ca. 2.5 gram. Stemplet 585 FHP. Levering i gaveæske er inkluderet i hammerslaget, ... Varunr: 3635825

SEK 5 441 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-02 11:54:00 SEK 4 378
To udendørslamper, smedejern, 1900-tallets 2. halvdel (2)
To udendørslamper, smedejern, 1900-tallets 2. halvdel (2). To udendørslamper, smedejern, akryl skærm, 20. århs 2. halvdel. Med nye fatninger. H. 57 cm. Brugsspor. (2) Varunr: 3732728 SEK 1 001 DK, Odense, Kratholmvej 2015-03-02 11:55:00 SEK 407
Bose samt Beats, to sæt høretelefoner (2)
Bose samt Beats, to sæt høretelefoner (2) . To sæt høretelefoner best. af Beats, model Beats by Dr. Dre, beats pro samt Bose Quietcomfort 15 i originalt itui. Beats fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2) Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her ... Varunr: 3736146 SEK 2 251 DK, Herlev, Dynamovej 2015-03-02 11:58:21 SEK 1 501
Vedhæng, 9 kt guld, med 0.25 ct. diamanter
Vedhæng, 9 kt guld, med 0.25 ct. diamanter. Vedhænget er fremstillet i 9 kt. guld, udformet som hjerte, prydet med enkelslebne diamanter, ca. 0.25 ct. Farve: Top Crystal/I-Crystal/J. Klarhed. P2-P3. H: ca. 23 mm Varunr: 3685767

SEK 2 001 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-03-02 11:59:00 SEK 1 501
BoConcept. Interiørpakke (9)
BoConcept. Interiørpakke (9). BoConcept. Interiørpakke bestående af rosa strikket plaid 130 x 170 cm, pude med aplikation mand/kvinde 45 x 45 cm, to puder med floralt mønster 30 x 40 cm, vægur af keramik Ø 30 cm, rund bakke med grafisk mønster Ø 41 cm, to lysestager af bøg/lakeret bøg H. 14,5 cm, samt 'korthus', skulptur af ... Varunr: 3692775

SEK 2 502 DK, Herlev, Dynamovej 2015-03-02 12:00:00 SEK 813
Sakselampe, Le Klint, Erik Hansen
Sakselampe, Le Klint, Erik Hansen . Erik Hansen for Le Klint, sakselampe af eg. H. 40 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 3732604 SEK 1 251 DK, Odense, Kratholmvej 2015-03-02 12:00:00 SEK 1 313
Par klokkestager, barokform (2)
Par klokkestager, barokform (2). Par klokkestager af forsølvet messing, barokform, H. 24,5 cm. (2) Varunr: 3724102 SEK 1 251 DK, Odense, Kratholmvej 2015-03-02 12:00:00 SEK 469
Arne Jacobsen. Fire stole 'syveren', model 3107, nybetrukket med sort læder (4 )
Arne Jacobsen. Fire stole 'syveren', model 3107, nybetrukket med sort læder (4 ). Fire stole 'Syveren', model 3107 af Arne Jacobsen (1902-1971), produceret af Fritz Hansen, dansk design fra 1955 i sort læder og med stel af forkromede stålrør. Fremstår nybetrukket, brugsspor på stellet. (4) Varunr: 3652433 SEK 12 508 DK, Odense, Kratholmvej 2015-03-02 12:00:00 SEK 7 255
Dragkiste af eg, ca. 1800
Dragkiste af eg, ca. 1800. Dragkiste af eg, ca. 1800. Front med 4 skuffer. Ornamentik i form af rækker med tandsnit, kanneleringer og 2 kvartsøjler. Svungne ben. Afslag på ene skuffehjørne. Aldersrelateret stand. 3 løse lister medfølger. H. 110. B. 120. D. 54 cm. Varunr: 3730355 SEK 1 251 DK, Odense, Kratholmvej 2015-03-02 12:00:05 SEK 375
Bose, to sæt hovedtelefoner (2)
Bose, to sæt hovedtelefoner (2) . Bose, to sæt hovedtelefoner. Begge med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (2) Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her Varunr: 3736149 SEK 1 001 DK, Herlev, Dynamovej 2015-03-02 12:00:53 SEK 719
Earrings in 18k set with brilliant cut diamonds 0.56 ct
Earrings in 18k set with brilliant cut diamonds 0.56 ct . Earrings in 18k set with brilliant cut diamonds 0.56 ct Earrings can be worn in 2 different ways. Colour : (F-G) Top Wesselton Clarity: VS1-VS2 strong brilliance recommended retail price 2100 € 1195 Varunr: 3708359

SEK 11 666 BE, Antwerpen 2015-03-02 12:01:00 SEK 6 533
Canon EOS 1100D digitalkamera
Canon EOS 1100D digitalkamera . Canon EOS 1100D med tilhørende objektiv 18-55 mm f/3.5-5.6. Taske medfølger. Memorykort mangler. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her Varunr: 3736143 SEK 1 876 DK, Herlev, Dynamovej 2015-03-02 12:01:19 SEK 1 438
Roy Lindqvist, 2 st litografier (2)
Roy Lindqvist, 2 st litografier (2). Roy Lindqvist 1930-1987. 2 st litografier. Signerade och numrerade /199. 78x59 cm. (94x75 cm.) Varunr: 3735658 SEK < 1 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-03-02 12:01:19 SEK 300
Ravklump, ca. 205 gr
Ravklump, ca. 205 gr. Ravklump, ca. 205 gr., uforarbejdet. Fundet ved Storvorde, Danmark. Varunr: 3731196 SEK 7 505 DK, Aalborg, Nibevej 2015-03-02 12:03:00 SEK 2 877
Ravklumper, ca. 247 gr
Ravklumper, ca. 247 gr. Ravklumper, ca. 247 gr., største stykke 39, 61 og 118, uforarbejdet. Fundet ved Kattekat, Danmark. Varunr: 3733248 SEK 3 502 DK, Aalborg, Nibevej 2015-03-02 12:03:00 SEK 1 563
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 443  >>