Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 379  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ring av guld med diamanter, ca. 1.17 ct.
Ring av guld med diamanter, ca. 1.17 ct. . Ring av 18kt. gulguld - stämplad, prydd med 9 baguetteslipade diamanter på totalt ca. 1.17 ct. Färg: Top Wesselton ( G ), klarhet: VS1, Ringstorlek: ca. 57, Ø ca. 18,9 mm, vikt: ca. 8,4 g. Varunr: 3872490 SEK 12 684 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-07-06 20:14:00 SEK 8 456
Carlo Rosberg. 'Morgengry' Olie på lærred. cd
Carlo Rosberg. 'Morgengry' Olie på lærred. cd. Carlo Rosberg 1902-1994. 'Morgengry' Olie på lærred. Sign. Carlo Rosberg 71 samt betegnet på bagsiden. 46 x 38 cm. (64x56) Varunr: 3894630 SEK 1 007 DK, Vejle, Dandyvej 2015-07-06 20:14:00 SEK 378
Howard soffa, rak, 3-sits, mörk sand
Howard soffa, rak, 3-sits, mörk sand. Howard soffa, 3-sits, rak form, delvis dunstoppad bomullstextil (60% bomull, 20% lin, 20% polyester, Martindale 25 000) i färgen mörk sand, lösa plymåer. Ben i betsat trä, främre ben avslutade på hjultrissor i mässing. Mått: Längd 212 cm. Djup 96 cm. Höjd 87 cm. Varunr: 3895561

SEK 9 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-07-06 20:14:00 SEK 2 500
'Københavnerlampen' af glasfiber
'Københavnerlampen' af glasfiber. 'Københavnerlampen' af glasfiber, industriel lampe tegnet af Stadsarkitektens kontor i og til Københavns Kommune ca. 1970. Ø 38 cm. Fremstår renoveret, nylakeret sort og kobberfarvet og omgjort til alm. elpære. Varunr: 3894399 SEK 3 778 DK, Vejle, Dandyvej 2015-07-06 20:14:00 SEK 567
David Chu for Georg Jensen. 'Moonrise' ring af 18 kt. guld med citrin
David Chu for Georg Jensen. 'Moonrise' ring af 18 kt. guld med citrin. David Chu for Georg Jensen. 'Moonrise' ring af 18 kt. guld, prydet med citrin (10 mm.). Str. 56. Medfølges af originalt etui.Vejl. udsalgspris: 11.400,- Varunr: 3828598

SEK 8 815 DK, Vejle, Dandyvej 2015-07-06 20:15:00 SEK 7 808
Par liggestole i sortfarvet polyratan (2)
Par liggestole i sortfarvet polyratan (2). Par liggestole udført i sortfarvet polyratan med stel af pulverlakeret aluminium og armlæn af træ, med hjul og justerbar ryg. H. 100, L. 195 B. 53 cm. Stolene fremstår indpakkede i emballage. (2) Varunr: 3830075

SEK 2 519 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-07-06 20:15:00 SEK 2 015
Hvid markise 4 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Hvid markise 4 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Hvid markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 4 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i hvid farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ... Varunr: 3832786

SEK 6 296 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-07-06 20:15:00 SEK 5 667
Spinning 4. Smykker af sterlingsølv bl.a. prydet med emalje og stene (ca. 93 stk.)
Spinning 4. Smykker af sterlingsølv bl.a. prydet med emalje og stene (ca. 93 stk.). Spinning. Smykker af sterlingsølv bl.a. prydet med emalje og stene, bestående af charms, vedhæng, ørestikker og ringe i forskellige størrelser. Samlet vægt: ca. 180 g. Fremstår med lette håndteringsspor. (Ca. 93 stk.). Varunr: 3845224 SEK 1 259 DK, Vejle, Dandyvej 2015-07-06 20:15:00 SEK 535
Brillantring ca 0.45 ct
Brillantring ca 0.45 ct. Lund. Diamantring af 14 kt hvidguld, prydet med fem brillantslebne diamanter og 8 enkelslebne diamanter på hver side, samlet ca 0.45 ct., Farve: Wesselton (H), Klarhed: VVS. Ringstr. 56 Varunr: 3849288 SEK 6 296 DK, Herlev, Dynamovej 2015-07-06 20:15:00 SEK 4 408
3 Tage Wandern,Golf in the City im *****Grandhotel Lienz ( Tirol Österreich - Grenze zu Italien  ) in einer Superior Suite für 2 Personen
3 Tage Wandern,Golf in the City im *****Grandhotel Lienz ( Tirol Österreich - Grenze zu Italien ) in einer Superior Suite für 2 Personen. 3 Tage Wandern,Golf in the City im *****Grandhotel Lienz ( Tirol Österreich - Grenze zu Italien ) in einer Superior Suite für 2 Personen Das Arrangement beinhaltet folgende Leistungen: 2 Nächte in einer Superior Suite ( ca. 40 m² ) inkl. reichhaltigem Frühstückbuffet mit Bioecke und ... Varunr: 3875282

SEK 6 953 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-07-06 20:15:00 SEK 3 993
Boesner Künslermaterial, ein Paket Künstlerbedarf
Boesner Künslermaterial, ein Paket Künstlerbedarf . Boesner Künslermaterial, ein Paket Künstlerbedarf bestehend aus: Akademie Acrylset 8x60 ml, stylefile Marker 12er Warm Grey Set. Sculpture Block 15 x 15 x 5 cm Modellierblock. Derwent Graphitint 12er Metallkasten. Cotman Pocket Boas 12 1/2 Aquarellfarben mit Rotmarderpinsel. Derwent Charcoal... Varunr: 3880071 SEK < 1 000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-07-06 20:15:00 SEK 423
14 mm benforlængere, til 6 stk. Arne Jacobsens stole – passer til bl. a. model: 3107 og 3101 m. fl.
14 mm benforlængere, til 6 stk. Arne Jacobsens stole – passer til bl. a. model: 3107 og 3101 m. fl.. 24 stk. forlængersko (14 mm) til 6 stk. Arne Jacobsen stole der hæver stolen med 14 mm uden synlig overgang. Kan bl.a. anvendes til følgende modeller: Syver med/uden armlæn, model 3107 og 3207, Liljen med/uden armlæn model 3108 og 3208 og Myren model 3101 og T-Stol model 3103 Modelfoto Varunr: 3883885

SEK 1 133 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-07-06 20:15:00 SEK 756
Tyg, Stig Lindberg, Lustgården, röd, bomullsrips, 10 m
Tyg, Stig Lindberg, Lustgården, röd, bomullsrips, 10 m. Tyg, Stig Lindberg, Lustgården, röd, 10 m, bomullsrips, tygbredd 158 cm, mönsterbredd 148 cm, andrasortering. Andrasortering säljs endast via Lauritz.com och i Ljungberg Factory fabriksbutik. Rekommenderat butikspris 5030 kr. Denna vara tillhör en temaauktion med textilier från Ljungbergs ... Varunr: 3888142

SEK 2 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-07-06 20:15:00 SEK 1 450
Halskæde af guld 14 kt., ankerkæde. Vægt 42,8 gr.
Halskæde af guld 14 kt., ankerkæde. Vægt 42,8 gr.. Halskæde af guld 14 kt., ankerkæde. Trådtykkelse 1,6 mm. B. 4,4 mm. L. 55 cm. Vægt 42,8 gr. Varunr: 3888143 SEK 10 074 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-07-06 20:15:00 SEK 7 556
Ernst Syberg. Bondegård, 1954. Olie på plade (cd)
Ernst Syberg. Bondegård, 1954. Olie på plade (cd). Ernst Syberg (1906-1981). Bondegård, 1954. Olie på plade. Sign. 'Ernst Syberg 1954'. 53 x 71 (63 x 80) cm. Varunr: 3893142 SEK 1 889 DK, Vejle, Dandyvej 2015-07-06 20:15:00 SEK 409
Bing og Grøndahl. Stor vase af porcelæn, 1915-1948
Bing og Grøndahl. Stor vase af porcelæn, 1915-1948. Bing og Grøndahl. Stor vase af porcelæn med rosengren, nr. 3996/196. Udført i perioden 1915-1948. H. 40 cm. 2. sort. Varunr: 3893249 SEK 2 519 DK, Vejle, Dandyvej 2015-07-06 20:15:00 SEK 1 165
Skåp jugend
Skåp jugend. SKÅP med vitrindel, jugend, ek, höjd 167, 140x30 cm, nyckel finns Varunr: 3894008 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-07-06 20:15:00
Se mer
Sofabord i rustik look
Sofabord i rustik look. Sofabord med plade af lakeret hårdttræ på stel af sort malet jern. L. ca. 132 H. ca. 56 B. 60 cm. Modelfoto. Fremstår usamlet. Varunr: 3898088

SEK 2 393 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-07-06 20:15:00 SEK 2 141
Aksel Kjersgaard. Sminkebord af palisander
Aksel Kjersgaard. Sminkebord af palisander . Aksel Kjærsgaard. Sminkebord af fineret palisander med tre skuffer, forovnen trefløjet spejl. Udført hos Aksel Kjersgaard, Odder. H. 67/115. B. 118 cm, D. 43 cm. Varunr: 3894605 SEK 6 296 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-07-06 20:15:00 SEK 5 415
Ole Hagen for A. Michelsen. 'Rosenborg' sæt små dessertskeer samt pålægsgaffel af sterlingsølv (13)
Ole Hagen for A. Michelsen. 'Rosenborg' sæt små dessertskeer samt pålægsgaffel af sterlingsølv (13). Ole Hagen for A. Michelsen. 'Rosenborg' sæt på 12 stk. små dessertskeer, L. 15,5 cm. samt pålægsgaffel, L. 14 cm, alle dele af sterlingsølv. Samlet vægt: ca. 472 gr. Fremstår med brugsspor. (13) Varunr: 3892966 SEK 2 519 DK, Vejle, Dandyvej 2015-07-06 20:15:00 SEK 1 700
Jens Søndergaard cd. Havnemotiv, litografi på papir
Jens Søndergaard cd. Havnemotiv, litografi på papir. Jens Søndergaard 1895-1957. Havnemotiv, litografi på papir, prøvetryk. Sign. Jens Søndergaard. Bladmål 63 x 79 cm. Blad fremstår med revner og lagt på japanpapir. Varunr: 3886661 SEK 1 007 DK, Helsingør, Støberivej 2015-07-06 20:15:00 SEK 756
 Børge Mogensen. To-personers sofa, model 2214
Børge Mogensen. To-personers sofa, model 2214 . Børge Mogensen 1914-1972. To-personers sofa med ben af mahogni, betrukket med rødt læder, H. 80 L. 150 sædehøjde 40 cm. Fremstillet på Fredericia stolefabrik, model Nr. 2214. Fremstår med naturlig brugspræg og patina. NB. se evt. også varenummer 3883673. Varunr: 3883675 SEK 18 889 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-07-06 20:15:00 SEK 5 037
Versace Katzenfutternapf 'Barocco' für Rosenthal
Versace Katzenfutternapf 'Barocco' für Rosenthal. Versace 'Barocco' Futternapf aus Porzellan für Rosenthal, L. 31 cm, B. 16 cm. Varunr: 3885953 SEK 1 409 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-07-06 20:15:00 SEK 940
Danmark. Samling  frimærker stemplet i Leuchtturm album fra perioden 1933 - 1999
Danmark. Samling frimærker stemplet i Leuchtturm album fra perioden 1933 - 1999. Danmark. Samling frimærker stemplet i Leuchtturm album fra perioden 1933 - 1999. Samlingen virker komplet i AFA-hovednumre. AFA-katalogværdi i alt ca. kr. 13.000. Varunr: 3886281 SEK 1 259 DK, Herlev, Dynamovej 2015-07-06 20:15:00 SEK 787
Peter Kornbeck, Olie på lærred, Parti fra Gardasøen ved Riva
Peter Kornbeck, Olie på lærred, Parti fra Gardasøen ved Riva. Parti fra Gardasøen ved Riva, af Peter Kornbeck (1837-1894). Olie på lærred. Sign. og dat. P. Kornbeck 1881. 36 x 55 cm (45 x 63 cm) Varunr: 3869599 SEK 31 482 DK, Herlev, Dynamovej 2015-07-06 20:15:00 SEK 18 889
Par ørestikker med Mabéperle
Par ørestikker med Mabéperle. Par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med stor mabéperle. Dia. ø ca. 12 mm. Er stemplet KRI 585. Samlet vægt ca. 8 gram. Varunr: 3476984 SEK 6 296 DK, Odense, Kratholmvej 2015-07-06 20:16:00 SEK 4 030
Vibeke Bæk. 'Fortælling', 2014, akryl på lærred
Vibeke Bæk. 'Fortælling', 2014, akryl på lærred. 'Fortælling' af Vibeke Bæk (f. 1943), 2014, akryl på lærred, sign. monogram VB. 182 x 177 cm. Uden ramme. Læs kunstnerprofil her Varunr: 3855301 SEK 12 593 DK, Vejle, Dandyvej 2015-07-06 20:16:00 SEK 5 037
Art nouveau bordlampe, omkr. 1900
Art nouveau bordlampe, omkr. 1900. Art nouveau bordlampe af grønpatineret bronze udformet med organisk ornamentik, omkr. 1900. Med muligvis senere skærm af grønt opalglas. H. 45. Ø 25 cm. Skærmen fremstår med små afslag på indersiden. Varunr: 3891548 SEK 3 778 DK, Vejle, Dandyvej 2015-07-06 20:16:00 SEK 661
Samling mønter, primært danske, 1900-tallet
Samling mønter, primært danske, 1900-tallet. Samling mønter, primært danske, 1900-tallet. Varunr: 3892890 SEK 1 133 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-07-06 20:16:00 SEK 472
Carlo Rosberg. 'Rød havnesyntese'. Olie på lærred. cd
Carlo Rosberg. 'Rød havnesyntese'. Olie på lærred. cd. Carlo Rosberg 1902-1994. 'Rød havnesyntese'. Olie på lærred. Sign. Carlo Rosberg samt betegnet på bagsiden1978. 30 x 40 cm. (39 x 49) Varunr: 3895177 SEK 1 007 DK, Vejle, Dandyvej 2015-07-06 20:16:00 SEK 378
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 379  >>