Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 333  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Persisk matta Mussel 305 x 150 cm
Persisk matta Mussel 305 x 150 cm. Persisk matta Mussel 305 x 150 cm. Ull på bomullsvarp. Medaljong omgiven av stiliserade ströblommor mot röd botten. Varunr: 3625908

SEK 3 400 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-12-22 20:20:00 SEK 2 700
Vintage Favre-Leuba, herrearmbåndsur af 18 karat guld
Vintage Favre-Leuba, herrearmbåndsur af 18 karat guld. Vintage Favre-Leuba, herrearmbåndsur i urkasse af 18 karat guld med guldfarvet skive med logo, timemarkeringer samt to visere. Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk samt integreret lænke af 18 karat guld. Lænken er repareret. Totalvægt: 64 gram. Ø: 33 mm (ekskl. krone). Uret fungerer, men ... Varunr: 3646625 SEK 15 277 DK, Herlev, Dynamovej 2014-12-22 20:20:00 SEK 10 185
Diamantcollier 4,36
Diamantcollier 4,36. Collier af 18 kt hvidguld. Prydet med 36 brillantslebne i doseret forløb. ca 0.06 ct til 0.25 ct, totalt ca 4,36 ct (graveret) Farve Wesselton (H) Klarhed VVS-SI2. God brillans. L. 44 cm. Vægt ca 22,8 g Varunr: 3652155 SEK 44 557 DK, Herlev, Dynamovej 2014-12-22 20:20:00 SEK 31 827
Tommy Stockholm cd, litografi
Tommy Stockholm cd, litografi. Tommy Stockholm, cd. Komposition med figur. Litografi, unummereret. Sign. Tommy Stockholm samt dateret 1975. Mål: 48 x 55 cm (63 x 83 cm). Varunr: 3662015 SEK 1 018 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-12-22 20:20:00 SEK 382
Holland. Samling frimærker i Stender album
Holland. Samling frimærker i Stender album. Holland. Samling frimærker i Stender album fra perioden ca.1852 - 1982. Samlingen indeholder blandt andet en del Wilhelm III og Dronning Wilhelmina inklusiv bedre mærker, provisorier, 25-års regeringsjubilæum 1923 komplet serie m.m. Varunr: 3662629 SEK 2 546 DK, Herlev, Dynamovej 2014-12-22 20:20:00 SEK 700
Breitling 'Windrider Reserve de Marche'. Herreur i 18 kt. guld og stål med power-reserve, ca. 1994
Breitling 'Windrider Reserve de Marche'. Herreur i 18 kt. guld og stål med power-reserve, ca. 1994. Herrearmbåndsur fra Breitling, serie Windrider, model Reserve de Marche, ref.nr.: 81980, i ur kasse af 18 kt. guld og stål, sort skive med stregindeks, datoangivelse ved 6" position, 45 timers power-reserve indikator, safirglas, monteret med uoriginal læderrem med originalt foldespænde af stål, ... Varunr: 3663233 SEK 15 913 DK, Vejle, Dandyvej 2014-12-22 20:20:00 SEK 12 731
Bente Gammelgaard. Abstrakt komposition
Bente Gammelgaard. Abstrakt komposition . Bente Gammelgaard f.1943. Akryl på lærred. Abstrakt komposition. Sign. på bagside Bente Gammelgaard, -10. betitlet " Elefanternes paradis ". 120 x 100 uindrammet.BH er autodidakt kunstner og har udstillet følgende steder: 1977 Den Gamle By, Århus Tranbjerg Bibliotek 1978 Den Gamle By, Århus ... Varunr: 3663631 SEK 1 273 DK, Helsingør, Støberivej 2014-12-22 20:20:00 SEK 382
Apple MacBook Pro. 13 tommer.
Apple MacBook Pro. 13 tommer.. Apple MacBook Pro, computer, 13 tommer. Model A1278. Serienummer: C02JCFJPDTY3. Taske medfølger. Fremstår med brugsspor i form af ridser udenpå samt manglende harddisk. Oplader medfølger ikke. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. OBS. Der er foretaget tekstændring. Auktioner over ... Varunr: 3665239 SEK 2 546 DK, Herlev, Dynamovej 2014-12-22 20:20:00 SEK 4 074
Arne Jacobsen, Set Stühle Modell 3100 Ameise für Fritz Hansen (4)
Arne Jacobsen, Set Stühle Modell 3100 Ameise für Fritz Hansen (4). Set Stühle Modell Ameise 3100, dänisches Design von Arne Jacobsen für Fritz Hansen. Entwurf von 1951, Ausführung von 1969. Sitzschalen aus verformtem Schichtholz, Oberflächen schwarz lackiert, dreibeinige Untergestelle aus Stahlrohr. Unterseitig bezeichnet. B. 50cm (gemessen an den Beinenden), H.... Varunr: 3662464 SEK 5 682 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-12-22 20:20:00 SEK 2 841
Halvautomatisk jagtgevær Beretta Model A 301 i kaliber 20-70
Halvautomatisk jagtgevær Beretta Model A 301 i kaliber 20-70. Serienummer D39186E. Halvautomatisk jagtgevær Beretta A 301 i kaliber 20-70. Graveringer i låsestolen, uden bruneringsslid. OAL 116 cm. 65 cm blankt løb med ventileret sigteskinne. 36 cm kolbe med skarpe netskæringer. Letvægt 2kg800gram. Jagttegn påkrævet. Varunr: 3663285 SEK 5 729 DK, Helsingør, Støberivej 2014-12-22 20:20:00 SEK 3 819
Diamant broche af 18 kt, ca 0.71ct og sølvbroche. Butterfly. Jytte Kløve (2)
Diamant broche af 18 kt, ca 0.71ct og sølvbroche. Butterfly. Jytte Kløve (2). Jytte Kløve To brocher model Butterfly. Broche af 18 kt guld, partielt forsølvret og oxideret. Prydet med en princesslebet diamant ca 0.71 ct. Farve Top Wesselton (G). Klarhed VVS1. Vægt ca 30,9 gr. Mål 5,2X3,8 cm. Graveret titel Gul Butterfly. År 2000. Samt broche af sølv Mål 5,2X3,8 cm. ... Varunr: 3636582

SEK 63 653 DK, Herlev, Dynamovej 2014-12-22 20:20:00 SEK 40 738
Asger Jorn. cd 'Uden titel' Litografi
Asger Jorn. cd 'Uden titel' Litografi. Asger Jorn. Komposition. 1914-1973 Litografisk tryk. Trykt signatur Jorn '56. 25 x 39 (45 x 57). Fremstillet i 1800 eksemplarer som bilag til katalog over Asger Jorns grafik 1976. Van de Loo nr. 188. Varunr: 3586115 SEK 2 292 DK, Helsingør, Støberivej 2014-12-22 20:20:00 SEK 859
Horst Brüning, Großes, hängendes Sideboard / Hängesideboard / Hängeschrank Variante Modell 1730 für Behr, Wendlingen
Horst Brüning, Großes, hängendes Sideboard / Hängesideboard / Hängeschrank Variante Modell 1730 für Behr, Wendlingen. Horst Brüning, Großes, hängendes Sideboard / Hängesideboard / Hängeschrank Variante Modell 1730 für Behr, Wendlingen. Entwurf aus den 1960er Jahren. Korpus weiß laminiert, drei Schiebetüren mit Griffen mit Aluminiumfarbenen Fronten, dahinter Regalfächer und auf der rechten Seite vier Schubladen, ... Varunr: 3359326 SEK 24 621 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-12-22 20:20:00 SEK 10 417
Brillantring, 14 kt guld/rhodineret guld, 0.06 ct.
Brillantring, 14 kt guld/rhodineret guld, 0.06 ct.. Diamant ring fra Diamonds By Frisenholm. i 14 karat guld.- og hvidguld med blank overflade prydet med syv brillantslebene diamanter på ca. 0.06 ct. Farve: Top Wesselton - Wesselton (G-H). Klarhed: SI-P1. Ringstr. 54.5/17.65 mm. Vægt: 2.0 gram. Stemplet FHP 585. På dette smykke er der udvidet ... Varunr: 3472066

SEK 3 437 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-12-22 20:20:00 SEK 2 801
Eternityring med brillanter
Eternityring med brillanter. Ring af 14 kt. Prydet med 17 brillantslebne diamanter, ca 0.80 ct. Farve Wesselton (H). Klarhed P1-P2. Ringst 53,5/Ø17. Mangler en diamant samt en med afslag. Mangler stempler, fremstår med synlig lod indvendigt da den er blevet lavet om i størelse. Varunr: 3661897 SEK 5 729 DK, Herlev, Dynamovej 2014-12-22 20:20:00 SEK 1 400
Jens Juul Eilersen. Daybed på stel af forkromet stål.
Jens Juul Eilersen. Daybed på stel af forkromet stål.. Jens Juul Eilersen: Daybed på stel af forkromet stål, hynde overpolstret med sort skind. Udført hos Eilersen Furniture. Mål: L. 180, B. 85, H. 42 cm. Varunr: 3654770 SEK 12 731 DK, Herlev, Dynamovej 2014-12-22 20:20:00 SEK 5 220
Persisk Mashad 380 x 292 cm
Persisk Mashad 380 x 292 cm. Persisk Mashad 380 x 292 cm. Håndknyttet uld på bomuld. Varunr: 3657247

SEK 4 074 DK, Helsingør, Støberivej 2014-12-22 20:20:00 SEK 891
Kjeld Appel, akryl på lærred, figurkomposition. cd.
Kjeld Appel, akryl på lærred, figurkomposition. cd. . Figurkomposition af Kjeld Appel (1960-2013). Akryl på lærred. Sign. KA. 120 x 90 cm. Dette værk er en del af en stor mindeauktion for kunstneren Kjeld Appel ( 1960-2013 ). Håndplukkede værker fra Kjeld Appels agent gennem mange år, specielt udvalgt til denne auktion. Se alle auktionerne her Varunr: 3546299 SEK 7 638 DK, Herlev, Dynamovej 2014-12-22 20:20:00 SEK 1 464
Ring, 14 kt guld, brillant
Ring, 14 kt guld, brillant. Ring af 14 kt rhodineret guld, prydet med brillant på i alt ca. 1.84 ct, Farve: Cape (L), Klarhed: P3. Ringstr. 54. Varunr: 3638319

SEK 6 365 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-12-22 20:20:00 SEK 1 050
Hublot 'Elegant'. Herreur i stål med grå skive med dato, ca. 2010
Hublot 'Elegant'. Herreur i stål med grå skive med dato, ca. 2010. Herrearmbåndsur fra Hublot, model Elegant, ref.nr.: 1910.1, i urkasse af stål, grå skive med stregindeks og enkelt arabertal, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original gummirem med dobbelt foldelukke af stål, automatisk urværk. Ø. 41,5 mm. Medfølges af... Varunr: 3545399 SEK 31 827 DK, Vejle, Dandyvej 2014-12-22 20:21:00 SEK 25 461
Bord med marmorskiva
Bord med marmorskiva. Bord med marmorskiva. Underrede i stål. L 130 D 76 H 51. Underrede delvis rostangripet. Varunr: 3650770 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2014-12-22 20:21:00 SEK 300
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, Model EA-219
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, Model EA-219. Charles Eames 1907-1978. Soft Pad kontorstol, model EA-219, fremstillet hos Vitra. Formgivet 1969. Betræk af chokoladebrunt læder, femfasfod og armlæn af poleret aluminium, monteret med dreje- og vippefunktion. Fremstår ny og ubrugt fra 2014. Varunr: 3646979 SEK 22 915 DK, Roskilde, Store Hedevej 2014-12-22 20:21:00 SEK 17 186
Brillantarmreif aus Weißgold, ca. 1.90 ct.
Brillantarmreif aus Weißgold, ca. 1.90 ct. . Brillantarmreif aus Weißgold, ca. 1.90 ct. gefertigt aus 18kt. Weißgold, besetzt mit 94 Diamanten im Brillantschliff von total ca. 1.90 ct., Reinheit: SI1, Farbe: Top Wesselton (G)Innendurchmesser ca. 62,1 x 53,3 mm, verdeckte Schließe, Gewicht: ca. 34,6 g. Dieser Artikel ist Teil der großen ... Varunr: 3575684

SEK 43 560 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-12-22 20:21:00 SEK 34 091
Satz von drei Stühlen / Esstischstühlen für Casala (3)
Satz von drei Stühlen / Esstischstühlen für Casala (3). Satz von drei Stühlen / Esstischstühlen für Casala. Ausführung Casala, Germany. Holzgestell mit Rückensprossen und gepolstertem dunkeltürkisgrünem, meliertem Sitzbezug. Unterseitig bezeichnet. H. ca. 89 cm, B. ca. 45 cm, T. ca. 50 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer und Bereibungen, teils ... Varunr: 3663088 SEK < 1 000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-12-22 20:22:00 SEK 379
Camilla Kanderot, akryl på duk, 'Inflames'
Camilla Kanderot, akryl på duk, 'Inflames'. Camilla Kandenrot, f. 1969. Akryl på duk. Betitlad 'Inflames'. 90x70 cm. Monogramsignerad CK. Varunr: 3668506 SEK 3 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-12-22 20:22:00 SEK 300
Diamant solitaire ring i 14 kt. hvidguld med brillant sleben Diamant
Diamant solitaire ring i 14 kt. hvidguld med brillant sleben Diamant. Diamant ring i 14 kt. hvidguld med brillant sleben Diamant på 2.37 ct. Farve: Wesselton(H) Klarhed: P2 Ringstr. 53 Ø:16,8 mm. Varunr: 3632892

SEK 95 480 DK, Helsingør, Støberivej 2014-12-22 20:22:00 SEK 76 384
Grammofonspiller 'His Master's Voice'
Grammofonspiller 'His Master's Voice' . Tragtgrammofon "His master´s voice", i kasse af træ med tragt i messing. H. 68 cm. Fremstår ny og ubrugt i orig. indpakket emballage. Fungerer til alm. grammofonplader. Modelfoto. Varunr: 3663679 SEK 2 546 DK, Helsingør, Støberivej 2014-12-22 20:22:00 SEK 732
Ole Lynggaard. 'Dew Drops' charms i oxideret sterlingsølv med onyx- og sølvdråbe
Ole Lynggaard. 'Dew Drops' charms i oxideret sterlingsølv med onyx- og sølvdråbe. Ole Lynggaard. 'Dew Drops' charms i oxideret sterlingsølv, den ene prydet med onyxdråbe, den anden med sølvdråbe (lille) samt silkesnor med ender af oxideret sterlingsølv, L. 130 cm. Medfølges af original pose.Vejledende udsalgspris: DKK 6.099,00 Varen er en del af Lauritz.coms store temaauktion ... Varunr: 3643495

SEK 5 729 DK, Vejle, Dandyvej 2014-12-22 20:22:00 SEK 4 074
Andrzej Danielski, Skulptur 'Figur im Rad'
Andrzej Danielski, Skulptur 'Figur im Rad' . Eisen, auf Bahnschwellenfragment montiert, geschweisst,'Figur im Rad' von Andrzej Danielski (*1958), Rostfarbene Patina, signiert. H.:125cm, B.:105cm, T.:25cm Varunr: 3645503 SEK 6 629 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-12-22 20:22:00 SEK 3 788
Brillantring ca 1,0 ct, Georg Jensen & Wendel
Brillantring ca 1,0 ct, Georg Jensen & Wendel . Diamantring af 18kt. guld fra Kgl. Hofleverandør Georg Jensen og Wendel. Prydet med en brillantsleben diamant ca1.0 ct. Frave. Wesselton (H). klarhed. VVS2. Stemplet GJ&W 750. Ringst. . 55/Ø17,5. Originalæske medfølger. Varunr: 3653605 SEK 70 019 DK, Herlev, Dynamovej 2014-12-22 20:22:00 SEK 56 015
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 333  >>