Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 316  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Brudekjole
Brudekjole. Brudekjole af polyester, front med perlebroderi, bagtil med lynlåslukning. Str. 36. Udstillingsmodel. Fremstår med enkelte manglende perler/ pailetter. Du er velkommen til at prøve kjolen i vores showroom i Aarhus. Varunr: 4310171 SEK < 1 000 DK, Aarhus, Egå Havvej 2016-06-30 21:05:18 SEK 373
To koksspande (2)
To koksspande (2). To koksspande af kobber med greb af bemalet porcelæn. 1900'tallet. H. 48-52 cm. Fremstår med brugsslitage. (2) Varunr: 4310274 SEK < 1 000 DK, Aarhus, Egå Havvej 2016-06-30 21:05:41 SEK 373
Per Eli, akryl på duk, 'En farvefyldt beslutning'
Per Eli, akryl på duk, 'En farvefyldt beslutning'. 'En farvefyldt beslutning' av Per Eli (född 1957), akryl på duk. Per Eli's måleri är abstrakt expressionistiskt, med en stark och klar kolorit. Daterat 2016. Signerad. Oramad.140 x 80 cm. Varunr: 4304245 SEK 6 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2016-06-30 21:06:00 SEK 3 500
Vitrinskåp
Vitrinskåp. VITRINSKÅP, England, idegran, lösa hyllplan i glas, med belysing, tvådelat, höjd ca 193, 101x39 cm, nyckel finns Varunr: 4318125 SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-06-30 21:06:00
Se mer
6 tägige Katamaran-Segelkreuzfahrt Seychellen mit der Yacht Leopard 44 in einer Doppelkabine für 2 Personen ab Praslin Reisetermin 04.08. - 09.08.2016
6 tägige Katamaran-Segelkreuzfahrt Seychellen mit der Yacht Leopard 44 in einer Doppelkabine für 2 Personen ab Praslin Reisetermin 04.08. - 09.08.2016. 6 tägige Katamaran-Segelkreuzfahrt Seychellen mit der Yacht Leopard 44 in einer Doppelkabine für 2 Personen ab Praslin Reisetermin 04.08. - 09.08.2016 Die Reise beinhaltet folgende Leistungen: Kreuzfahrt auf der ausgeschriebenen Route Unterbringung in einer klimatisierten Doppelkabine mit ... Varunr: 4321246

SEK 16 223 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-06-30 21:06:00 SEK 8 807
144 æsker fladhagl á 250stk. 5,5mm.
144 æsker fladhagl á 250stk. 5,5mm.. Blyhagl for luftgeværer.144 æsker fladhagl á 250stk. kal. 5,5mm. Jagttegn/tilladelse fordres. Varunr: 4314985

SEK 2 236 DK, Herning, Engdahlsvej 2016-06-30 21:07:00 SEK 652
Jon Gislason, olie og akryl på lærred, 'Opblæst'
Jon Gislason, olie og akryl på lærred, 'Opblæst'. 'Opblæst' af Jon Gislason (f. 1955), olie og akryl på lærred. Sign. J.G. samt signeret og dateret Jon Gislason 2016. 115 x 157 cm. U.R. Varunr: 4270730 SEK 12 422 DK, Aarhus, Egå Havvej 2016-06-30 21:07:40 SEK 9 441
Ivan Petersson. Gouache på pannå. 'Ölcaféet' (BUS)
Ivan Petersson. Gouache på pannå. 'Ölcaféet' (BUS). Ivan Petersson (född 1926). Gouache på pannå. "Ölcaféet". Signerad och daterad 1987. A tergo betitlad. Inramad. 33x63. (36x66.) Varunr: 4307446 SEK < 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2016-06-30 21:08:00 SEK 300
Heide Dobberkau, Skulpturen / Tierplastiken, Bronze (5)
Heide Dobberkau, Skulpturen / Tierplastiken, Bronze (5). Heide Dobberkau (geb. 1929), vier Skulpturen / Tierplastiken, Bronze, ein schlafender Igel, 1972, H. 7 cm; Schnecke, 1975, B. 11,5 cm; Schildkröte, H. 5 cm - B. 13 cm; Vogel, H. 8,5 cm; schlafende Katze, B. 9 cm; alle unterseitig monogrammiert. (5) Varunr: 4310511 SEK 3 708 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2016-06-30 21:08:00 SEK 2 318
Heide Dobberkau, Medaillen, Bronze (3)
Heide Dobberkau, Medaillen, Bronze (3). Heide Dobberkau (geb. 1929), Bronze, drei Medaillen mit verschiedenen reliefierten Motiven, eine Medaille mit Pferdeherde, D. 11,5 cm; eine Medaille mit Aktfigur, D. 8,5 cm; eine Medaille mit Mäusen, D. 7,5 cm; alle vorderseitig monogrammiert. (3) Varunr: 4313141 SEK 2 039 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2016-06-30 21:09:00 SEK 927
Reijmyre,
Reijmyre, "Slottet", vinglas. REIJMYRE GLASBRUK, vinglas, 12 st., "Slottet", design Tomas Harila Carlgren i samarbete med Lars Sjöberg, inspirerad av 1700-talsglas, klarglas med driven kant, ben med luftblåsa, höjd ca 16 cm. PROVENIENS: Reijmyre Glasbruk Varunr: 4318126 SEK 1 800 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-06-30 21:09:00
Se mer
6 tägige Familien-Erlebniszeit im Biolandhaus Arche, dem 1.Ökohotel Österreichs in St.Oswald ( Austria ) für 2 Erwachsene und 2 Kinder
6 tägige Familien-Erlebniszeit im Biolandhaus Arche, dem 1.Ökohotel Österreichs in St.Oswald ( Austria ) für 2 Erwachsene und 2 Kinder . 6 tägige Familien-Erlebniszeit im Biolandhaus Arche, dem 1.Ökohotel Österreichs in St.Oswald ( Austria ) für 2 Erwachsene und 2 Kinder Das Arrangement beinhaltet folgende Leistungen: 5 Übernachtungen im Familienzimmer für 2 Erwachsene und 2 Kinder bis 12 Jahre Naturbehandelte, ... Varunr: 4321252

SEK 7 694 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-06-30 21:09:00 SEK 417
Göran Hausenkamp. Akryl på pannå.
Göran Hausenkamp. Akryl på pannå.. Göran Hausenkamp (född 1962). Akryl på pannå. Figurkomposition. Man med fågel. Signerad. Inramad. 100x55. (113x68.) Varunr: 4301333 SEK 1 500 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2016-06-30 21:10:00 SEK 300
Pablo Picasso. Plakette af delvis glaseret og bemalt keramik, 'Quatre danseurs'.
Pablo Picasso. Plakette af delvis glaseret og bemalt keramik, 'Quatre danseurs'.. Pablo Picasso 1881-1973. Plakette af delvis glaseret og bemalt keramik, visende fire dansende figurer, 'Quatre danseurs'. Stemplet Empreinte Originale de Picasso, Madoura Plein Feu. Fremstillet 1956 i et antal på 450. Diam. 24,5 cm. Fremstår med lille brændingsfejl/afslag Varunr: 4306630 SEK 31 055 DK, Vejle, Dandyvej 2016-06-30 21:10:00 SEK 9 192
Medaille, Bronze, in Erinnerung an Paula Modersohn-Becker
Medaille, Bronze, in Erinnerung an Paula Modersohn-Becker. Medaille, Bronze, in Erinnerung an Paule Modersohn - Becker, beidseitig ausgestaltet, eine Seite mit reliefierter Frauendarstellung in einer landschaftlichen Szene; eine Seite mit liegender, unbekleideten Frauenfigur und Rosen, umlaufender bezeichnender Schriftzug, D. 12 cm. Varunr: 4313149 SEK < 1 000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2016-06-30 21:10:00 SEK 371
Märklin. HO lokomotiv og vogne i originale æsker (15)
Märklin. HO lokomotiv og vogne i originale æsker (15). Samling Märklin lokomotiv og vogne i originale æsker, bestående af: 3373, 48546, 46742, 47687, 47314, 4752 med flere. Fremstår ubrugte, med lette brugsspor på emballage. (15) Varunr: 4317680 SEK 3 727 DK, Aarhus, Egå Havvej 2016-06-30 21:10:00 SEK 3 354
Finn Juhl. Diplomat skrivebordsstol / armstol, model 209, af rio palisander
Finn Juhl. Diplomat skrivebordsstol / armstol, model 209, af rio palisander. Finn Juhl. Diplomat skrivebordsstol/ armstol med stel af massiv rio palisander, sæde og ryg betrukket med sort skai. Model 209. Formgivet i 1963. Fremstillet hos France & søn. Fremstår med brugsspor, herunder krakeleringer samt hul på sæde og ryg. CITES-certifikat fra Naturstyrelsen til handel... Varunr: 4317700 SEK 3 106 DK, Kolding, Trianglen 2016-06-30 21:10:00 SEK 901
Rennrad, GIOS Professional, Weiß, Rahmen 59cm
Rennrad, GIOS Professional, Weiß, Rahmen 59cm. Rennrad, GIOS Professional, Weiß, Rahmen 59cm. Die Legende aus Turin in Weiß. Roger de Vlaeminck gewann dreimal Paris–Roubaix auf einem Gios-Torino sowie Mailand–Sanremo, die Flandern-Rundfahrt, die Lombardei-Rundfahrt ... Bremsen: SHIMANO DURA ACE 7400, Bremshebel: SHIMANO DURA ACE 7400, ... Varunr: 4297798 SEK 17 150 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2016-06-30 21:10:00 SEK 13 442
Sechsarmige Schmeideeiserne Art Déco Alabaster-Deckenleuchte
Sechsarmige Schmeideeiserne Art Déco Alabaster-Deckenleuchte . Schmiedeeiserne Deckenleuchte, gemarkt 'L van Boeckel', messingfarben, kantiger Korpus mit eingekerbter Musterung, 6 rankenförmige Arme mit Blattwerkverzier. Alabastertüllen, sechskantige, gefärbte Bleiglasschirme, mittig angebrachtes, kugelförmiges Alabasterdekor. H. 104 cm – D. 98 cm. ... Varunr: 4315916 SEK 4 635 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2016-06-30 21:11:00 SEK 3 245
Møbelkunst, design, snedkeri, kunstindustri (17)
Møbelkunst, design, snedkeri, kunstindustri (17). Samling bøger om møbel kunst, design og håndværk bl.a. Haslund: International Møbelhåndbog I-III,Sigvard Bernadotte (red.) Moderne dansk boligkunst, OLYMPIA: Moderne Kunstindustri (Orig. katalog) mfl. overvejende pæn stand(17) Varunr: 4317044

SEK 1 491 DK, Herning, Engdahlsvej 2016-06-30 21:11:00 SEK 435
Josef Frank
Josef Frank. JOSEF FRANK, ljusstake, "Vänskapsknuten", Firma Svenskt Tenn, för 3 ljus,i mässing, höjd ca 15 cm Varunr: 4318127 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-06-30 21:12:00
Se mer
Anders Moseholm, olie på lærred, komposition, (cd)
Anders Moseholm, olie på lærred, komposition, (cd). Komposition, af Anders Moseholm f. 1959, olie på lærred. sign. på bagsiden A. Moseholm 2006, 95x140 cm. U.R. Kvittering medfølger. Varunr: 4314166 SEK 31 055 DK, Odense, Kratholmvej 2016-06-30 21:14:00 SEK 24 844
Anhänger 14 kt Weißgold mit Blautopas
Anhänger 14 kt Weißgold mit Blautopas. Anhänger, 14 kt Weißgold, ca. 9 g, mit 3 facettierten Blautopasen, zus. ca. 9.42 ct, an bicolor Stahl-Halsreif. Anhänger Länge ca. 38 mm x 9 mm. Halsreif-Länge ca. 42 cm. Varunr: 4293974

SEK 4 635 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2016-06-30 21:15:00 SEK 3 476
Hans J. Wegner. Opala standerlampe
Hans J. Wegner. Opala standerlampe . Hans J. Wegner 1914-2007. Opala standerlampe med skærm af hvid plast. Udført hos Louis Poulsen. H. 132 cm. Fremstår med brugspor herunder afskalning i bemaling samt bule på metaltop Varunr: 4312949 SEK 3 727 DK, Helsingør, Støberivej 2016-06-30 21:15:00 SEK 1 056
13 tägige Kreuzfahrt mit der MS ASTOR Norwegen & Nordkap im Glanz der Mitternachtssonne in einer 2-Bett-Innen-Glückskabine für 2 Personen ab + bis Bremerhaven Reisetermin 23.05. - 04.06.2017
13 tägige Kreuzfahrt mit der MS ASTOR Norwegen & Nordkap im Glanz der Mitternachtssonne in einer 2-Bett-Innen-Glückskabine für 2 Personen ab + bis Bremerhaven Reisetermin 23.05. - 04.06.2017. 13 tägige Kreuzfahrt mit der MS ASTOR Norwegen & Nordkap im Glanz der Mitternachtssonne in einer 2-Bett-Innen-Glückskabine für 2 Personen ab + bis Bremerhaven Reisetermin 23.05. - 04.06.2017 Die Reise beinhaltet folgende Leistungen: Kreuzfahrt auf der ausgeschriebenen Route Unterbringung in ... Varunr: 4315546

SEK 36 711 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-06-30 21:15:00 SEK 25 030
Rolex Oyster Perpetual damearmbåndsur
Rolex Oyster Perpetual damearmbåndsur. Rolex Oyster Perpetual, ref. 6623. Damearmbåndsur med urkasse af stål med logo, time- og minutmarkeringer; tre visere. Plastglas. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk. Monteret med integereret Rolex Oyster lænke i stål med Rolex foldespænde. Ø: 25 mm (ekskl. krone). Der medfølger ... Varunr: 4316041 SEK 18 633 DK, Roskilde, Store Hedevej 2016-06-30 21:15:00 SEK 13 664
Madeleine Pyk Stockholm
Madeleine Pyk Stockholm. MADELEINE PYK (född 1934): Motiv av Sverige, olja på duk, 146 x 166 cm Varunr: 4318128 SEK 60 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2016-06-30 21:15:00
Se mer
Kandelaber aus der Manufaktur 'Royal Copenhagen', Musselmalet Vollspitze
Kandelaber aus der Manufaktur 'Royal Copenhagen', Musselmalet Vollspitze . Kandelaber aus der Manufaktur 'Royal Copenhagen', Musselmalet Vollspitze, Weißporzellan, Modellnr. 1006., 1. Wahl. Entworfen ca. 1886 von Arnold Krogh, glasiert, mit kobaltblauen Muschelornamenten und Spitzenbordüre in Unterglasur, unterseitig mit Bodenmarke, 'Royal Copenhagen', Maße ca.: H. ... Varunr: 4318212 SEK 22 249 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-06-30 21:15:00 SEK 19 468
Ohrringe 14 kt Weißgold mit Blautopas und Brillanten (2)
Ohrringe 14 kt Weißgold mit Blautopas und Brillanten (2). Paar Ohrstecker, 14 kt Weißgold, ca. 3 g, mit 2 Blautopas-Cabochons, zus. ca. 3.22 ct und 48 Brillanten zus. ca. 0.26 ct, Reinheit: VS-SI, Farbe: Wesselton ( H ). Ohrsteckerkopf-Größe ca. 10.8 x 8.8 mm. (2) 3 gr, Größe 10,8 x 8,8 mm Varunr: 4293996

SEK 9 270 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2016-06-30 21:15:00 SEK 7 648
Artpusher alias Søren Vilhelm. 'Miss Pow'. Limited Edition. Fra serien Superheroes, One Dollar trykt på aludibond plade.
Artpusher alias Søren Vilhelm. 'Miss Pow'. Limited Edition. Fra serien Superheroes, One Dollar trykt på aludibond plade.. Artpusher alias Søren Vilhelm født 1965. Artpusher alias Søren Vilhelm. 'Miss Pow'. Limited Edition. Fra serien Superheroes, One Dollar trykt på aludibond plade. 26 x 60 cm. Signeret, nummeret og dateret på bagsiden: 'Artpusher, 8/10, 2016'. Monteret med vægbeslag. Varunr: 4316738 SEK 3 106 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2016-06-30 21:15:00 SEK 1 615
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 316  >>