Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 361  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Vitrineskab, hvid antikbemaling
Vitrine/Skab af hvidt antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med 2 glasdøre bag hvilke hylder. Beslag af metal. H. 216 cm B. 150 cm D. 45 cm. Modelfoto.
Varunr: 4754461

SEK 6 475 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-12-2017
20:00:00
SEK 1 684
Sort markise 5.5 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Sort markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 5.5 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i sort farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ...
Varunr: 4643890

SEK 8 029 DK, Helsingør, Støberivej 16-12-2017
20:00:00
SEK 1 554
Silbernes Zucker-Sahne-Set auf Tablett (3)
Silbernes Zucker-Sahne-Set auf Tablett, aus 800er Silber (punziert) gefertigt, bauchiges Kännchen mit runde Zuckerschale auf einem kleinem Fuß, dazu passend Ovaltablett, Maße ca.: L. 19 cm, D. 7-8 cm, H. 6 cm, Gesamtgewicht ca.: 190 g. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren. (3)
Varunr: 4832279
SEK 1 928 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16-12-2017
20:00:00
SEK 771
Peter Nyborg. Abstrakt komposition, olie på lærred, 2017
Peter Nyborg, født 1937. Abstrakt komposition 'Range to Reign', olie på lærred. Sign. samt dateret Peter Nyborg 2016. 170,5 x 60 (173 x 62,5) cm.
Varunr: 4865599
SEK 2 072 DK, Helsingør, Støberivej 16-12-2017
20:00:00
SEK 1 230
Stort vitrinskåp, 3 dörrar, vit antikbemålning
Stort vitrinskåp, vit antikbemålning. Skåp med tre dörrar i fransk lantstil av vitt antikbemålat trä. Invändigt vitmålat. Överdel med vitrin med glasade dörrar med spröjs. Vitmålad inredning med hyllinredning. Nederdel med tre skåp med paneldörrar samt däröver lådor. Tvådelat. Höjd 200 cm, bredd ...
Varunr: 4856553

SEK 7 800 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 16-12-2017
20:00:00
SEK 4 800
Salongsgrupp i jugend
SALONGSGRUPP, jugend,1900-talets början, i mahognyfanér, dekor av blommor, bestående av soffa, 2 fåtöljer, 3 stolar, soffans längd 138 cm
Varunr: 4868038
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
20:00:00
Se mer
Flemming Bo Hansen for Rosendahl. Digital herre armbåndsur, model 'Watch II'
Rosendahl. Digital herre armbåndsur, model 'Watch II' 43107. Design: Flemming Bo Hansen. Æske og emballage medfølger.
Varunr: 4863400

SEK 1 036 DK, Herning, Engdahlsvej 16-12-2017
20:00:00
SEK 583
Hans Degner, komposition, akryl på lærred
Abstrakt komposition af Hans Degner født 1964. Akryl på lærred. Signeret på bagsiden, 100 x 100 cm.
Varunr: 4869250
SEK 6 475 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-12-2017
20:00:00
SEK 1 813
DULTON CO LDT. Standerlampe, forkrommet
DULTON CO LDT. Standerlampe. Fremstillet af forkrommet metal. Stativ med sammenklappelig fod samt justerbar i højde. Justerbar svingarm. H. 180 B. 65 cm.
Varunr: 4829536

SEK 3 885 DK, Helsingør, Støberivej 16-12-2017
20:00:00
SEK 1 943
Antoni Adamski cd. Komposition
Komposition af Antoni Adamski. Akryl på lærred. sign. Mål H. 100 x 150 cm. Se kunstprofil her: http://www.lauritz.com/da/antoni-adamski-f-1955/a1273/0/0/
Varunr: 4854836
SEK 4 144 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-12-2017
20:00:00
SEK 583
Ubekendt kunstner. Byparti
Ubekendt kunstner. Byparti, olie på plade, sign. og dat. med monogram '44. 49 x 60 (54 x 66) cm.
Varunr: 4856073
20:00:00
SEK 389
Henrik Krogsholm. Komposition
Henrik Krogsholm (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, sign. på bagsiden. 100 x 100 cm. UR.
Varunr: 4854486
SEK 2 590 DK, Herning, Engdahlsvej 16-12-2017
20:00:00
SEK 1 943
Heiring, 2 vedhæng, ene med topaz andet med ametyst (2)
Heiring, 2 klassiske vedhæng udført i 14 kt. guld, ene prydet med lys blå topaz andet med lilla ametyst (2)
Varunr: 4811037

SEK 2 331 DK, Kolding, Trianglen 16-12-2017
20:01:00
SEK 1 295
Georg Jensen, Armbanduhr 345
Georg Jensen Armbanduhr "345" Design Jorgen Moller, Stahl, Lederarmband erneuert nicht Original, Quartzwerk, Datum auf Neun, Sekundenzeiger über das ganze Zifferblatt, Punktindizes, Silberfarbenes Zifferblatt. Saphirglas, Durchmesser ca. 36 mm, Dicke ca. 5,78 mm. Von 1990. Nr. 24092 Lauritz.com...
Varunr: 4868761
SEK 2 892 DE, Hamburg, Große Elbstraße 16-12-2017
20:01:00
SEK 2 892
Kranie udført af forsølvet bronze
Kranie udført af forsølvet bronze h. 17 cm. Af nyere dato
Varunr: 4814860

SEK 2 072 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 16-12-2017
20:02:00
SEK 907
Yoko Ono offset
YOKO ONO (Japan, född 1933): "We´re All Water", signerad, 2005, offset på papper, 40X29,5 cm.. PROVENIENS. Gallery 360*, Tokyo
Varunr: 4868039
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
20:02:00
Se mer
Hermances Geneve, Moonphase Model G116-10
Hermances Geneve herrearmbåndsur i 18 kt. rosegold plated urkasse med kratrig brun læderrem. Krone med blå sten. Hvid sølvtonet style urskive med romertal, time, minut og stor sekundviser. Små visere for ugedag og dato samt måne og solindikation. Diameter urkasse excl. krone 42 mm. 5 atm. ...
Varunr: 4857055

SEK 2 590 DK, Vejle, Dandyvej 16-12-2017
20:02:00
SEK 1 036
Husky ladcykel med syv gear.
Ladcykel model Husky med syv indvendig gear. Stel af aluminium, kassen af PE plast, hvilket gør at selve cyklen vejer omkring 31 kg. Fodbremse samt skivebremser monteret. I original emballage. Usamlet. Modelfotos.
Varunr: 4786591

SEK 14 246 DK, Herlev, Dynamovej 16-12-2017
20:03:00
SEK 6 475
Persisk Ghashghai løber, 295 x 110 cm.
Persisk Ghashghai løber, syd Persien. Uld på uld. 295 x 110 cm.
Varunr: 4835335

SEK 4 403 DK, Roskilde, Store Hedevej 16-12-2017
20:03:00
SEK 1 554
Herbert Lauer, bladguld/oliekridt på karton, nøgenstudie i blåt og guld, med lapis lazuli-blå passepartout (2)
Herbert Lauer, bladguld/oliekridt på karton, ’Akt in blau und gold’, med lapis lazuli-blå passepartout, signeret med titel og datering på bagsiden. ’2001, 2002', indrammet bag glas og passepartout. Billedmål ca.: 15,5 x 15,5 cm. Rammemål ca.: 54 x 54 cm. (2)
Varunr: 4839524
SEK 4 820 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16-12-2017
20:04:00
SEK 1 060
Fågelplanscher Rapphöns 2 st Körner
FÅGELPLANSCHER RAPPHÖNS (2). KÖRNER, MAGNUS. Rapphöna, Dal-Ripa. 2 handkolorerade litograferade planscher, ca 1830-40. Ur Nilsson, Illuminerade figurer till Sveriges fauna. Ca 160x235 mm. 1 i passepartout.
Varunr: 4868040
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
20:04:00
Se mer
Silver bägare gräddkanna
NILS ORSTEDT (Norrköping, 1745-1769), bägare, silver, förgylld insida, höjd ca 11 cm, vikt ca 101 g
Varunr: 4868041
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 16-12-2017
20:06:00
Se mer
Baume & Mercier herreur
Baume & Mercier herreur, model Classima, i urkasse af blankpoleret stål, semi-openface two-tone urskive med romer- og arabertal, blå visere. Orig. optrækskrone med logo, delvis "åben" bagkasse, monteret med rem af sort krokopræget læder med original Baume & Mercier foldespænde. Safirglas. ...
Varunr: 4856371
SEK 12 951 DK, Helsingør, Støberivej 16-12-2017
20:06:00
SEK 5 439
Frances Mayer, Mischtechnik auf Papier, 'Abstrakte Landschaft'
Frances Mayer, Mischtechnik auf Papier, 'Abstrakte Landschaft', hinter Glas gerahmt. Bildmaße ca.: 32 x 43 cm. Rahmenmaße ca.: 57 x 68 cm. Altersgemäßer Zustand.
Varunr: 4844905
SEK 2 410 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 16-12-2017
20:07:00
SEK 386
Persisk Moud, 240 x 151 cm
Persisk Moud. Håndknyttet tæppe udført i uld på bomuldsbund. Rød bund rigt dekoreret med florale mønstre/ have-mønster. Mål ca. 240 x 151 cm
Varunr: 4607773

SEK 10 360 DK, Esbjerg, Oddesundvej 16-12-2017
20:07:00
SEK 2 072
Yoko Ono offset
YOKO ONO (Japan, född 1933): "We´re All Water", signerad, 2005, offset på papper 42X59,5 cm. PROVENIENS. Gallery 360*, Tokyo
Varunr: 4868042
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-12-2017
20:08:00
Se mer
Arne Jacobsen. 'Svanen' lænestol, model 3320
Arne Jacobsen (1902- 1971). Lænestol, model 3320 'Svanen' betrukket med sort læder, monteret på drejelig firpasfod af aluminium. Formgivet 1957- 1958 som del af totalindretningen på hotel Royal i København. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 79 cm. B. 75 cm. Sh. 42 cm. Fremstår med brugsspor ...
Varunr: 4859315
SEK 25 901 DK, Aalborg, Nibevej 16-12-2017
20:08:00
SEK 18 778
Konvolut Puppen / Handpuppen, Dresdner Künstlerpuppen, Stoff (26)
Konvolut Puppen / Handpuppen, Dresdner Künstlerpuppen, Stoff, Handarbeit. Handgenähte Puppen, verschiedene Größen und Farben, Tier-, Menschen-, Kasperle- und Märchenpuppen. Teilweise mit Herstelleretikett. Altersgemäße Gebrauchsspuren, partiell Farbunterschiede. (26)
Varunr: 4795243
SEK 2 892 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 16-12-2017
20:09:00
SEK 386
Par italienske industripendler af mærket ´iguzzini´ (2)
Par iguzzini industripendler af aluminium, skærm af plast. H. 39,5 cm, Ø 41 cm. Fremstår med brugsspor og snavs. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varunr: 4805114
SEK 1 036 DK, Aalborg, Nibevej 16-12-2017
20:09:00
SEK 518
Säbel, Beamtensäbel, Baden, 19. Jahrhundert und Kavallerie-Pallasch, Frankreich (2)
Paar Säbel. Ein Beamtensäbel, Baden aus dem 19. Jahrhundert, drei-fach durchbrochener Griffkorb mit floralem Relief, Griff mit Kunststoff, L.103cm. Ein Kavallerie-Pallasch, Frankreich, einfache Griffspange mit einseitig geschwungener Parierstange, L.82cm. Altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, ...
Varunr: 4853257
SEK 3 615 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 16-12-2017
20:09:00
SEK 434
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 361  >>