Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 383  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Tre-pers. sofa samt to-pers. sofa, læder, Chesterfield stil (2)
Tre-pers. sofa samt to-pers. sofa, læder, Chesterfield stil (2). Tre-pers. sofa betrukket med sømbeslået dybthæftet læder, løse sædehynder, H. 80 B. 190 sædehøjde 45 cm. Tilhørende to-pers. sofa H. 80 B. 150 sædehøjde 45 cm. Fremstår med brugsslitage; læder med ridser og mærker, enkelte mgl. knapper; en sædehynde med gennemslid på keder. (2) Varunr: 4700566 SEK 2 615 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-06-26 19:17:00 SEK 425
Julie Nord, litografi, 'Helikopter', cd
Julie Nord, litografi, 'Helikopter', cd. 'Helikopter', af Julie Nord f. 1970, litografi, 92/120. Sign. Julie Nord. 33 x 34,5 cm (40,5 x 39 cm). Varunr: 4690685 SEK 1 569 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-26 19:18:00 SEK 719
Væglampe af messing
Væglampe af messing. Væglampe af messsing med skærm af ravfarvet glas. Monteret til EL H.32 cm Varunr: 4692783 SEK 1 046 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-26 19:18:00 SEK 425
Lysekrone, skadinavisk design
Lysekrone, skadinavisk design. Tolvarmet lysekrone med stel af messing, skærme af akryl. H. 60 cm. Ø 82 cm. Skandinavisk design 1960'erne. Varunr: 4698822 SEK 1 961 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-06-26 19:18:00 SEK 588
Rune Jansson blandteknik
Rune Jansson blandteknik. RUNE JANSSON (1918-2014): "Flaggor", signerad Rune Jansson, otydligt daterad, blandteknik, bladmått ca 14,5x10,5 cm Varunr: 4699797 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-26 19:18:00
Se mer
Henning Jensen & Torben Valeur. Fire moduler af mahoghni samt fire (4+4)
Henning Jensen & Torben Valeur. Fire moduler af mahoghni samt fire (4+4). Henning Jensen & Torben Valeur. Fire moduler af mahogni best. af; 1 skabsmodul med to låger, H. 80 B. 80 D. 40 cm.; 2 moduler med klap, bag denne hhv. hylde samt skuffe til arkivhængemapper, H. 40 B. 80 D. 40 cm., ene låge mgl lås; 1 modul indrettet til hylder, H. 40 B. 80 D. 30 cm., hylder ... Varunr: 4700253 SEK 1 046 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-06-26 19:18:00 SEK 392
Henning Koppel for Georg Jensen. Tre dele til vejrstation (3)
Henning Koppel for Georg Jensen. Tre dele til vejrstation (3). Henning Koppel for Georg Jensen. Vejrstation i form af termometer, barometer og hygrometer af hvidlakeret stål. Ø 10 cm. Fremstår med afskalning og rust. (3) Varunr: 4700254 SEK 1 046 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-06-26 19:18:00 SEK 392
Ole Lynggaard. Par Snake ørestikker i 18 kt. guld med brillanter og vedhæng (3)
Ole Lynggaard. Par Snake ørestikker i 18 kt. guld med brillanter og vedhæng (3). Ole Lynggaard. Par Snake ørestikker i 18 kt. rødguld hver monteret med fire brillanter som øjne. Ialt ca. 0.036 ct. Farve: Top Wesselton/G. Renhed: VS. H. 2.2 cm. Disse kan bruges til vedhæng. Der medfølger et par facetterede dråber af røgquartz og et par ovale ferskvands kulturperler. (3) Varunr: 4698206 SEK 19 614 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-06-26 19:18:00 SEK 8 107
Service af porcelæn musselmalet helblonde Royal Copenhagen bestående af  8 dele,
Service af porcelæn musselmalet helblonde Royal Copenhagen bestående af 8 dele,. Service af porcelæn musselmalet helblonde Royal Copenhagen bestående af 1 opsats nr 1020, 1 slål nr 1074 2. sort, 1 sukkerskål nr 1112, 1 par lysestager nr 1138 2. sort med reparation, 2 manchetter nr 1009, 1 vase nr 1162. ialt 8 dele. Varunr: 4699198 SEK 2 615 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-26 19:18:00 SEK 1 438
Daneline. Havemøbelsæt. Ti stabelbare stole samt bord med plade i granit. (11)
Daneline. Havemøbelsæt. Ti stabelbare stole samt bord med plade i granit. (11). Daneline. Havemøbelsæt. Ti stabelbare stole samt bord med plader i granit. Bord med seks felter indlagt med sort, poleret 10 mm 60x60 cm granit fliser. Stel i lakeret aluminium med stilleskruer på benene mål 190x130x75. Ti havestole/armstole flettet i sort vejrbestandigt polyrattan, hynder af ... Varunr: 4700445

SEK 8 499 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-26 19:19:00 SEK 2 354
Vibeke Alfelt, to kompositioner, litografier, cd (2)
Vibeke Alfelt, to kompositioner, litografier, cd (2). To kompositoner af Vibeke Alfelt (1934-1999), litografier, sign. Vibeke Alfelt og dateret 1963 og 1974, det ene nummereret 144 x 300. Største litografis mål: 83 x 49 cm. (73 x 60 cm.), det mindste billede opklæbet på plade. (2) Varunr: 4700770 SEK 1 308 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-26 19:19:00 SEK 719
Danmark 1 kr. 1693  AMB F.
Danmark 1 kr. 1693 AMB F. . Danmark 1 kr. 1693. AMB. F (Under portræt), Sieg 51.2 H 99 B Varunr: 4698824 SEK 2 615 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-26 19:19:00 SEK 2 092
Bing & Grøndahl samt Royal Copenhagen. To figurer af porcelæn (2)
Bing & Grøndahl samt Royal Copenhagen. To figurer af porcelæn (2). To figurer af porcelæn bestående af gøg, figur nr. 1770 fra Bing & Grøndahl samt dreng der snitter i pind, figur nr. 905 fra Royal Copenhagen. H. 21 og 18,5 cm. 1. sort. (2) Varunr: 4699958 SEK 1 046 DK, Vejle, Dandyvej 2017-06-26 19:19:00 SEK 556
10 stk bagagevogne / sofaborde (10)
10 stk bagagevogne / sofaborde (10). 10 stk industrielle bagagevogne / sofaborde med stel af jern med plade af træ, på hjul. Fremstår med brugsspor og rust. H. 32 cm, B. 70 cm, L. 101 cm. (10) Varunr: 4700464 SEK 19 614 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-06-26 19:19:00 SEK 5 361
Kai Kristiansen. FM væghængt reolsystem af rio-palisander (17)
Kai Kristiansen. FM væghængt reolsystem af rio-palisander (17). Kai Kristiansen. FM væghængt reolsystem af finéret rio-palisander bestående af et skuffemodul med fire skuffer, et modul med jalousidøre, et modul med skydedøre, et modul med skydedøre af glas, otte hylder D. 18 cm. og fem hylder D. 28 cm. samt syv skinner. Fremstillet af FM Furniture. Modulernes... Varunr: 4697440 SEK 10 461 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-26 19:19:00 SEK 4 184
Spisebord af teaktræ med hollandsk udtræk, på tilspidsede ben.
Spisebord af teaktræ med hollandsk udtræk, på tilspidsede ben.. Spisebord af teaktræ med hollandsk udtræk, på tilspidsede ben. H. 74 cm. L. 160 cm. L. med udtræk. 280 cm. B. 90 cm. Varunr: 4699940 SEK 3 269 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-26 19:19:00 SEK 1 013
Antonio Cittero & Oliver Löw. Foldebord
Antonio Cittero & Oliver Löw. Foldebord . Antonio Cittero & Oliver Löw. Foldebord med stel af aluminium, plader af sort kunststof. Fremtillet hos Kartell. H. 67 B. 60 D. 47 cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varunr: 4700137 SEK 1 046 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-06-26 19:19:00 SEK 556
Matbord med 12 stolar, engelsk Hepplewhite stil (15)
Matbord med 12 stolar, engelsk Hepplewhite stil (15). Matbord med 12 stolar, engelsk Hepplewhite stil. 12 stolar med genombruten rygg och fast stoppade sitsar. Ovalt bord på pelarfot med två iläggsskivor, mahognyfanér. Mått: L 134 cm B 95 cm Extrasskivor 2.55 cm H 72 cm Slitage, avslag, repor, fogarna i bordets ben behöver limmas om. (15) Varunr: 4688085 SEK 1 500 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-06-26 19:20:00 SEK 300
Niclas Hoflin, Rubn, taklampa 'Bolero Extra small' vit blank
Niclas Hoflin, Rubn, taklampa 'Bolero Extra small' vit blank. Takpendel, 'Bolero small', formgiven av Niclas Hoflin. I vit blankt utförande med bländskydd och svart textilsladd. Tillverkad för Rubn. Diameter 31 cm Varunr: 4693911

SEK < 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2017-06-26 19:20:00 SEK 300
Lisa Larson, Gustavsberg, figurin 'Charlotta'
Lisa Larson, Gustavsberg, figurin 'Charlotta' . Lisa Larson, figurin "Charlotta" från serien ABC-flickorna. För Gustavsberg, tillverkad 1958-1973. Delvis glaserat chamottegods. Höjd 16 cm. Varunr: 4697784 SEK 1 500 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2017-06-26 19:20:00 SEK 850
Seks stole af egetræ (6)
Seks stole af egetræ (6). Seks stole med stel af egetræ, ryglæn med tremmer, sæde betrukket med tætvævet presenning. H. 76 cm. Siddehøjde 45 cm. Fremstår med alm. brugsspor (6) Varunr: 4700161 SEK 2 615 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-26 19:20:00 SEK 458
Hvid markise 6 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening Galvaniserede beslag samt rustfri bolte
Hvid markise 6 meter, hellukket aluminiumskasse, motor samt fjernbetjening Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Hvid markise i hellukket aluminiumskasse med motor samt tilhørende fjernbetjening. 6 meter bred med 3 meter udfald. Monteret med kraftig overfladebehandlet vandafvisende polyesterdug i hvid farve på 300 gram/m2. Galvaniserede beslag samt rustfri bolte. Markisen kan styres via fjernbetjeningen ... Varunr: 4638674

SEK 9 153 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-06-26 19:20:00 SEK 4 969
Pendant in 9k with diamonds 0.11ct
Pendant in 9k with diamonds 0.11ct. Cross motive pendant in 9k yellow gold with single diamonds 0.11ct Colour: Wesselton Clarity: P1-P2 Cross measurements: 2.3x1.6cm Ref: jap06814 Varunr: 4678911

SEK 2 382 BE, Antwerpen 2017-06-26 19:20:00 SEK 1 264
Damenring in18 kt Gelbgold mit Diamanten und Rubin
Damenring in18 kt Gelbgold mit Diamanten und Rubin. Damenring in 18 kt Gelbgold mit 1 Rubincabochon und 10 Brillanten zus. ca. 0.25 ct, Reinheit ca. : SI - Pique 1, Farbe: Wesselton - Top Crystal (H -J), Gewicht ca. 5 Gramm, Ringgröße 52, Punze: 750 Varunr: 4612892

SEK 7 779 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-06-26 19:21:00 SEK 3 889
Yves Saint Laurent hobo Mombasa i svart skinn
Yves Saint Laurent hobo Mombasa i svart skinn. YVES SAINT LAURENT, hobo Mombasa i svart skinn med hornhandtag, 30 x 37 x 3 cm Varunr: 4699798 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-26 19:21:00
Se mer
Moderne håndtuftet designtæppe 140x200
Moderne håndtuftet designtæppe 140x200. Moderne håndtuftet designtæppe, med indvævet designer signatur i højre hjørne: Søren Stage. Tuftet tæppe fremstillet i kraftig håndlavet kvalitet (16 mm tykkelse). Fremstår i grålige, rosa samt beige nuancer. Der er kun fremstillet ialt 40 tæpper i dette design. Mål: 140x200 cm. Varunr: 4129125

SEK 2 615 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-06-26 19:22:00 SEK 425
Wandregal, WK Möbel, 1950er Jahre, Holz / Furnier
Wandregal, WK Möbel, 1950er Jahre, Holz / Furnier. Wandregal, WK Möbel, 1950er Jahre, Konstruktion aus furniertem Holz, mit einem verschließbaren Fach, Schlüssel vorhanden, Vorrichtungen für einen weiteren Regalboden vorhanden, Maße: H. 89,5 cm, B. ca. 70 cm, T. ca. 22 cm, Gebrauchsspuren, Kratze und Bestoßungen am Holz. Varunr: 4667597 SEK 1 361 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-06-26 19:22:00 SEK 389
Søholm, Knabstrup samt Royal Copenhagen. Samling keramik (12)
Søholm, Knabstrup samt Royal Copenhagen. Samling keramik (12). Samling keramik bestående af: 1 Royal Copenhagen elefant af blanc-de-chine porcelæn nr. 236 1. sort., 3 Søholm relieffer og 2 Knabstrup relieffer 17 x 19-28 x 24 cm. 5 Søholm urtepotteskjulere H. 13-15, Ø 14-18 cm samt 1 Søholm fad L. 22 cm. (12) Varunr: 4697220 SEK 1 961 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-06-26 19:22:00 SEK 719
Thams. To-pers. sofa
Thams. To-pers. sofa. Thams. To-pers. sofa Thams. To-pers. sofa betrukket med patineret læder, monteret på ben af bejdset bøgetræ. H 76 cm. L 153 cm. Fremstår med patina og brugsspor. Varunr: 4700482 SEK 1 308 DK, Aalborg, Nibevej 2017-06-26 19:22:00 SEK 785
Serener for Functionals. Spisebord af metal
Serener for Functionals. Spisebord af metal. Serener for Functionals. Spisebord af bemalet metal, L. 200 cm., B. 91 cm., H. 73 cm. Enkelte ridser. Varunr: 4690695 SEK 1 569 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-26 19:22:00 SEK 425
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 383  >>