Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 413  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Polyrattan havestole (8)
Polyrattan havestole (8). Otte havestole af sort polyrattan inkl. hvid hynde. Stolene kan stables. Pulverlakeret aluminiumsstel med 4 liner , sort polyrattanflet. H 85 cm. B 50 cm. D 50 cm. Siddehøjde 50 cm. Hyndetykkelse 5 cm. (8) Varunr: 3440336

SEK 4 987 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-04-01 20:49:00 SEK 2 992
Høj kommode i massiv hardwood.
Høj kommode i massiv hardwood.. Høj kommode i massiv hardwood. Front med talrige større og mindre skuffer med udskårne bemalet tal og bogstaver. H. 118. B. 55. D. 34. cm. Varunr: 3783354

SEK 3 740 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-04-01 20:49:00 SEK 1 060
Bernt Pedersen. Par lænestole, skammel samt sidebord 'Kludestolen' / The Rag Chair (3)
Bernt Pedersen. Par lænestole, skammel samt sidebord 'Kludestolen' / The Rag Chair (3). Bernt Pedersen. Par lænestole, skammel samt sidebord 'Kludestolen' / The Rag Chair med stel af massivt egetræ, løse hynder betrukket med lyst kanvas med knapper. Første gang vist på Snedkerlaugets Møbeludstilling i 1965, herefter sat i produktion. Fremstillet hos Schiang. Fremstå med brugsspor og... Varunr: 3781263 SEK 5 611 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-04-01 20:49:00 SEK 2 494
Valenti Italy, Spannleuchte / Stehleuchte Modell Bigo
Valenti Italy, Spannleuchte / Stehleuchte Modell Bigo. Valenti Italy, Spannleuchte / Stehleuchte Modell Bigo. Entwurf von 1981. Halogen - Stehleuchte zwischen Boden und Decke verspannt. Stativ und Auslegearm aus schwarz lackiertem Rundstahlrohr. Ausleger in der Höhe in Länge verstellbar. Drehbarer Reflektor aus weiß lackiertem Metall. Maße: H. ca. ... Varunr: 3781819 SEK 5 587 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-04-01 20:50:00 SEK 3 259
Vilhelm Lauritzen. Radiohuspendel  af hvid opalglas.
Vilhelm Lauritzen. Radiohuspendel af hvid opalglas.. Vilhelm Lauritzen. Radiohuspendel af hvid opalglas, top af messing. H. eksl. montering ca. 37 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Varunr: 3777891 SEK 2 494 DK, Herlev, Dynamovej 2015-04-01 20:50:00 SEK 1 122
Murano Tischleuchte der 1960/70er Jahre
Murano Tischleuchte der 1960/70er Jahre. Murano Tischleuchte der 1960/70er Jahre. Konstruktion aus einem Glaskörper, weiß gestreift, ausgestattet mit einer Brennstelle. D. 29cm, H. 49cm. Geringe Gebrauchsspuren. Varunr: 3730705 SEK 5 587 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-04-01 20:50:00 SEK 2 328
Børge Mogensen. Øreklapstol med skammel, hvidt læder, model 2204 og 2202. (2)
Børge Mogensen. Øreklapstol med skammel, hvidt læder, model 2204 og 2202. (2). Børge Mogensen 1914-1972. Øreklapstol samt skammel, betrukket med hvidt læder, ben af massivt egetræ. Formgivet i 1964, fremstillet hos Fredericia Furniture, model 2204 og model 2202. Fremstår med minimale brugsspor. (2) Se evt. også 3781207. Varunr: 3781205 SEK 31 169 DK, Vejle, Dandyvej 2015-04-01 20:50:00 SEK 22 442
Umberto Asnago, par lounge lænestole, model Progetti, Giorgetti. (2)
Umberto Asnago, par lounge lænestole, model Progetti, Giorgetti. (2) . Umberto Asnago. Par lænestole, model 'Progetti' designet af Umberto Asnago for Giorgetti. Betrukket med aftageligt møbelstof. Stel af poleret og lakeret træ. Fremstillet hos Giorgetti. Fremstår med let brugspræg, mindre plet på et sæde. (2) Se evt. også 3781202. Varunr: 3781204 SEK 18 702 DK, Vejle, Dandyvej 2015-04-01 20:50:00 SEK 13 091
Samling krystalglas (34)
Samling krystalglas (34). Samling krystalglas bestående af 12 rødvinsglas h.17 cm, 10 hvidvinsglas h.15 cm og 12 hedvin/snaps h.11 cm. 20 årh. Varunr: 3774450 SEK < 1 000 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2015-04-01 20:50:00 SEK 468
Bernsteinkette, ca. 63,7 g.
Bernsteinkette, ca. 63,7 g.. Kette aus polierten Bernsteinstücken im Verlauf von ca. 15,3 x 9,9 mm - 29,0 x 23,7 mm, Karabinerschließe gefertigt aus 925 Sterlingsilber, Länge ca. 46 cm, Gewicht ca. 63,7 g. Varunr: 3737153

SEK 1 397 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-04-01 20:50:00 SEK 931
Bucherer 'Chronograph'. Automatisk herrechronograf i delvist forgyldt stål
Bucherer 'Chronograph'. Automatisk herrechronograf i delvist forgyldt stål. Herrearmbåndsur fra Bucherer, cal. 7750, i urkasse af delvist forgyldt stål, hvid skive med punktindeks, ugedag- og datoangivelse ved 3" position, separt sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, tachymeter-lynette, safirglas, monteret med senere stållænke, automatisk urværk. Ø. 40 mm. ... Varunr: 3759960 SEK 12 468 DK, Vejle, Dandyvej 2015-04-01 20:50:00 SEK 9 974
Samling forskelligt sølvtøj. 1064 gram.
Samling forskelligt sølvtøj. 1064 gram.. Samling diverse sølvtøj. B.la bestående af "Antik Rococco" m.m. Samlet vægt ca. 1064 gram. Varunr: 3756047 SEK 2 494 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-04-01 20:50:00 SEK 655
Marek Braun, Acrylgemälde, 'secret emotions'
Marek Braun, Acrylgemälde, 'secret emotions'. Mischtechnik, Acryl und High Solid Marker auf Leinwand, 'secret emotions', von Marek Braun, aus der Serie 'Red & Black', rückseitig gestempelt, betitelt, signiert und datiert '2015', 80 x 100cm. Dieses Bild ist Teil der Serie 'Red & Black' und mit den anderen Bildern der Serie kombinierbar. Varunr: 3779525 SEK 5 587 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-04-01 20:50:00 SEK 4 190
5 kartor (i band) rörande slag i Tyskland 1813
5 kartor (i band) rörande slag i Tyskland 1813. BATALJKARTOR (5). FUNCK - HÄRING. 5 litograferade kartor rörande slag i Tyskland 1813 under Napoleon. Ca 41x57 cm.. Bl.a. slaget vid Leipzig, Dennewitz. Bl.a. med titel: "Plan de la bataille de Gross-Beeren entre l´armée combinée du Nord de l´Allémagne, commendée par S.A.R. le Prince Royal de Sue... Varunr: 3781544 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-04-01 20:51:00
Se mer
Rolex 'Pre-Datejust'. Vintage herreur i 18 kt. roséguld og stål
Rolex 'Pre-Datejust'. Vintage herreur i 18 kt. roséguld og stål. Vintage herrearmbåndsur fra Rolex, model Oyster Perpetual, ref.nr.: 6105, i semi-bubbleback urkasse af 18 kt. roséguld og stål, sort skive med stregindeks og juvelereftersatte brillanter, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med nyere alligatorrem med forgyldt spænde af stål, ... Varunr: 3699957 SEK 43 637 DK, Vejle, Dandyvej 2015-04-01 20:51:00 SEK 32 416
Multi Purpose Reol
Multi Purpose Reol . Multi Purpose. Dansk produceret reol udført i tigsvejset stål med hærdede stålhylder. H. 200 cm. B. 52 cm. D. 30 cm. Varunr: 3772747 SEK 3 117 DK, Kolding, Trianglen 2015-04-01 20:51:00 SEK 686
Hjerte vedhæng og ørestikker i 14 kt. guld
Hjerte vedhæng og ørestikker i 14 kt. guld. 2 Hjerte vedhæng og 1 sæt ørestikker i 14 kt. guld og rhodineret guld med talrige brillanter Farve: Wesselton(H) Klarhed P2 Varunr: 3740810

SEK 3 117 DK, Helsingør, Støberivej 2015-04-01 20:51:00 SEK 2 369
Samling knive (5)
Samling knive (5). Samling knive, herunder Vangedal Slirekniv med skede, C Jul. Herbertz foldekniv, sæt af 2 foldeknive i gaveæske og skotsk 'strømpekniv' Fremstår nye hhv med mindre brugsspor. Alle lovlige til jagt, fiskeri og lignende. anerkendelsesværdigt formål. (5) Varunr: 3782346 SEK < 1 000 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-04-01 20:51:00 SEK 592
Bord, Piet Hein & Bruno Mathsson
Bord, Piet Hein & Bruno Mathsson . Bord, Piet Hein & Bruno Mathsson. Framställt för Fritz Hansen. L 150 D 100 H 72. Skiva med fläckar och märken. Varunr: 3769551 SEK 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2015-04-01 20:51:00 SEK 375
Tanishq. Platinring prydet med fem brillanter, i alt ca. 0.20 ct. Vægt ca. 5,7 gr
Tanishq. Platinring prydet med fem brillanter, i alt ca. 0.20 ct. Vægt ca. 5,7 gr. Tanishq. Platinring prydet med fem brillanter, i alt ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: Vs1-Vs2. Stemplet med logo samt 950 og identifikationsnummer. Vægt ca. 5,7 gr. B. 0.6 cm. Ringstr. 49/15,6 Varunr: 3772991 SEK 6 234 DK, Vejle, Dandyvej 2015-04-01 20:52:00 SEK 3 117
Kontorstol. Model Sassy Jane
Kontorstol. Model Sassy Jane. Kontorstol. Model Sassy Jane. Betrukket med sort kunstlæder. Kan justeres i højden og ryglæn kan justeres i flere positioner. Siddehøjde: 46-54cm. Sædebredde: 50cm. Sædedybde: 50cm. Ryglæn inkl. nakkestøtte: 74cm. Armlæn 16cm. Fremstår usamlet. Varunr: 3783555

SEK 1 621 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-04-01 20:52:00 SEK 436
Persisk Nain med silke, 140 x 90 cm.
Persisk Nain med silke, 140 x 90 cm.. Persisk Nain, ægte håndknyttet tæppe vævet af uld med reliefmønstre af silke på grundvæv af bomuld, rigt dekoreret med florale mønstre. 140 x 90 cm. Dette tæppe stammer fra byen Nain i nærheden af ​​Isfahan i det centrale Persien. Nain tæpper er som regel meget lyse med en ... Varunr: 3730973

SEK 3 491 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-04-01 20:53:00 SEK 2 494
Bjarne Nordmark Henriksen. Massiv panzerhalskæde af 14 kt. guld
Bjarne Nordmark Henriksen. Massiv panzerhalskæde af 14 kt. guld. Bjarne Nordmark Henriksen. Massiv panzerhalskæde af 14 kt. guld, stemplet "BNH 585". L. 45 cm. B. 9 mm. Vægt: ca. 95,5 gr. Fremstår med lette brugsspor. Varunr: 3772946 SEK 31 169 DK, Vejle, Dandyvej 2015-04-01 20:54:00 SEK 23 065
Halsband delvis i bärnsten
Halsband delvis i bärnsten. HALSBAND, 5 st, varav tre i bärnsten Varunr: 3781545 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-04-01 20:54:00
Se mer
Arne Jacobsen. Lænestol 'Ægget', nybetrukket med læder
Arne Jacobsen. Lænestol 'Ægget', nybetrukket med læder. Arne Jacobsen 1902-1971. Lænestol 'Ægget', model 3316, tidlig model med drejelig midtersøjle samt helstøbt profileret fod af aluminium; nybetrukket af prof. møbelpolstrer med anilin læder, H. 108 B. 90 sædehøjde 40 cm. Formgivet 1958 - 59. Fremstillet hos Fritz Hansen. Varunr: 3711529 SEK 54 858 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-04-01 20:55:00 SEK 43 637
Rolex. Vintage unisexur i pudeformet urkasse af 9 kt. guld
Rolex. Vintage unisexur i pudeformet urkasse af 9 kt. guld. Vintage unisex armbåndsur fra Rolex, i pudeformet urkasse af 9 kt. guld, lys skive med romertal, sorte visere, riflet optrækskrone, plexiglas, monteret med uoriginal læderrem med forgyldt spænde, manuelt 15 stens værk. Ø. 28,3 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive. Uret gik på ... Varunr: 3734526 SEK 12 468 DK, Vejle, Dandyvej 2015-04-01 20:55:00 SEK 9 476
Sabel for officerer af Livgarden M. 1852/1911
Sabel for officerer af Livgarden M. 1852/1911 . Sabel for officerer af Livgarden M. 1852/1911 med fæste af forniklet messing monteret med Portepe, greb af rokkeskind beviklet med snoet messingtråd, skede af sort læder med beslag af forniklet messing, klingen stemplet HMAK 2000 samt WKC, Solingen, Germany. KL. 87 TL. 101 cm. Fremstår med ... Varunr: 3781259 SEK 3 117 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-04-01 20:55:00 SEK 1 371
Anders Dahl, 2 st (bus)
Anders Dahl, 2 st (bus). Anders Dahl, f. 1962, 2 st, grafiska kompositioner. 62x46 cm resp 23x62 cm. Signerade, ea-upplaga. Oramade. (2) Varunr: 3781981 SEK < 1 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-04-01 20:55:00 SEK 300
Chopard by De Grisogono 'Ice Cube'. Dameur i 18 kt. guld med brillanter
Chopard by De Grisogono 'Ice Cube'. Dameur i 18 kt. guld med brillanter. Damearmbåndsur fra Chopard by De Grisogono, model Ice Cube, i kvadratisk urkasse af 18 kt. guld, champagnefarvet skive inddelt i tern, urkasse prydet med talrige brillanter, safirglas, monteret med original læderrem med spænde af 18 kt. guld, quartz urværk. Mål: 25 x 25 mm. Fremstår med lettere ... Varunr: 3784739 SEK 74 807 DK, Vejle, Dandyvej 2015-04-01 20:55:00 SEK 59 845
H.A. Brendekilde. Småpiger på stranden ved Nyborg.
H.A. Brendekilde. Småpiger på stranden ved Nyborg.. H.A. Brendekilde 1857-1942. Småpiger på stranden ved Nyborg. Olie på lærred. Sign. HAB. 38x50 cm. (61x73). Proveniens : ABR auktion 171. Kat. 21, oktober 1964. Varunr: 3755359 SEK 49 871 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-04-01 20:55:00 SEK 37 403
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 413  >>