Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 353  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Danmark Rethwisch Christian VII 1 speciedaler 1768, 1769 (2)
Danmark Rethwisch Christian VII 1 speciedaler 1768, 1769 (2) . Danmark Rethwisch Christian VII 1 speciedaler 1768. Sieg 34 Hede H 6 samt 1769 Sieg 36 Hede H 8 (2). Denne vare er en del af årets første temaauktion hos Lauritz.com Helsingør i perioden 16. - 26. januar. Temaauktionen omhandler mønter fra renæssancen og frem, primært hidhørende fra større ... Varunr: 3659901 SEK 9 409 DK, Helsingør, Støberivej 2015-01-26 19:59:00 SEK 4 391
Lokkeand af bemalet træ, ca. år 1900
Lokkeand af bemalet træ, ca. år 1900 . Lokkeand af bemalt træ, ca. år 1900. H. 15, L. 30, B. 13 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varunr: 3691774 SEK 1 004 DK, Herlev, Dynamovej 2015-01-26 19:59:00 SEK 2 196
Øreklapstol med skammel, teak, 1950'erne, Dansk møbeldesign. (2)
Øreklapstol med skammel, teak, 1950'erne, Dansk møbeldesign. (2). Øreklapstol/lænestol samt skammel med ben og negle af teaktræ, løs sædehynde, betrukket med uldstof, H. 98 B. 85 sædehøjde ca. 41 cm. Fremstår med alders- og brugsrelaterede spor; betræk med slitage, porøs polstring, mindre område med gennemslid. (2) Varunr: 3693372 SEK 3 764 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-01-26 19:59:00 SEK 4 391
Montblanc Meisterstück Classic Rollerball Pen, Signature for Good/Unicef 2009.
Montblanc Meisterstück Classic Rollerball Pen, Signature for Good/Unicef 2009.. Montblanc Meisterstück Classic Rollerball Pen, Signature for Good/Unicef 2009. Str. M. Kappe og korpus med sort lak (resin), rund facetslebet safir og Montblancs klassiske logo i sort og hvid emalje. Tilhørende Montblanc etui, 'Service Guide Writing Instruments' og sort blækpatron medfølger. ... Varunr: 3685782

SEK 1 882 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-01-26 19:59:00 SEK 1 631
Flemming Lassen, tilskrevet. Georg Kofoed's Møbeletablissement. Svungen sofa.
Flemming Lassen, tilskrevet. Georg Kofoed's Møbeletablissement. Svungen sofa.. Flemming Lassen, tilskrevet. Georg Kofoed's Møbeletablissement. Svungen sofa betrukket med stof, ben af bøg. L. 237 cm. H. 73 cm. Stof med slitage og mærker, senere ombetrukket. Fremstillet hos Georg Kofoed's Møbeletablissement som tidligere producerede møbler for bl.a. Flemming Lassen. Møbler... Varunr: 3645587 SEK 12 546 DK, Vejle, Dandyvej 2015-01-26 19:59:00 SEK 2 635
Canada Goose Herrejakke model Heli Arctic
Canada Goose Herrejakke model Heli Arctic. Canada Goose Herrejakke model Heli Arctic, gul /yellow farvet. Længde 87, ærmer 66 cm., (dog længere manchetter af strik). Str. L. Fremstår ubrugt. Varunr: 3680682 SEK 3 764 DK, Helsingør, Støberivej 2015-01-26 20:00:00 SEK 1 568
Diamant-Armreif - ca. 0.13 ct. punziert.
Diamant-Armreif - ca. 0.13 ct. punziert.. Armreif gefertigt aus 18kt. Gelbgold, besetzt mit 1 Diamanten im Tropfenschliff von ca. 0.13 ct., Reinheit: VVS1, Farbe: Top Wesselton (G) Innendurchmesser ca. 60,9 x 52,0 mm, Gewicht: ca. 12,4 g. Varunr: 3575396

SEK 15 415 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2015-01-26 20:00:00 SEK 7 941
Danmark Frederik III 1 Krone 1660
Danmark Frederik III 1 Krone 1660 . Danmark Frederik III 1 Krone 1660 Sieg 153.1 Hede 153A. Denne vare er en del af årets første temaauktion hos Lauritz.com Helsingør i perioden 16. - 26. januar. Temaauktionen omhandler mønter fra renæssancen og frem, primært hidhørende fra større Dansk privatsamling, samt indbudte ... Varunr: 3651996 SEK 1 882 DK, Helsingør, Støberivej 2015-01-26 20:00:00 SEK 1 568
Lars Ahlstrand. Komposition, olie på lærred, (cd)
Lars Ahlstrand. Komposition, olie på lærred, (cd) . Lars Ahlstrand, født 1958. Olie på lærred, komposition. Signeret og dateret på bagsiden Lars Ahlstrand 2007-09. 68 x 68 cm. Uindrammet. Varunr: 3694153 SEK 3 764 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-01-26 20:00:00 SEK 1 380
4 dages ophold i feriehus ved Hardangerfjorden i Norge
4 dages ophold i feriehus ved Hardangerfjorden i Norge . Bo et stenkast fra Hardangerfjorden med panorama-udsigt til Folgefonna, som er Norges 4. største isbræ. Husene er udformede med stor respekt for den omgivende natur og den traditionelle byggestil for området. Hvert hus har sin særlige interiørstil, som bidrager til at give de ellers identiske ... Varunr: 3692817 SEK 5 018 DK, Vejle, Dandyvej 2015-01-26 20:00:00 SEK 439
Barstole (4)
Barstole (4). Barstole bestrukket med grønligt møbelstof. Ben af forkromet metal. Hæve/sænke højde 60/80 cm. Fremstår i orginal emballage. Emballage mål: 2 x 58x43x41 cm. (4) Varunr: 3530212

SEK 1 506 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-01-26 20:00:00 SEK 1 066
Moderne design - Par loungechairs (2)
Moderne design - Par loungechairs (2). Moderne design - Par loungechairs betrukket med blåt og grønligt farvet stof, drejesokkel af forkromet stål. L. 67. B. 82. H. 42/58 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Emballage mål: 2x 77x77x28 cm. (2) Varunr: 3571205

SEK 3 136 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-01-26 20:00:00 SEK 1 380
Stort vitrineskab, hvid antikbemaling (2)
Stort vitrineskab, hvid antikbemaling (2). Vitrine/Skab tre-fløjet i fransk landstil af hvidt antikbemalet træ. Indvendigt hvidmalet. Front med tre fyldningslåger, herover tre skuffer samt tre låger med glasfyldninger og krydssprosser. Hvidmalet indretning med hylder. To delt. H. 195 B. 160 D. 40 cm. Modelfoto (2) Varunr: 3658407

SEK 6 273 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-01-26 20:00:00 SEK 2 760
Antoine Klinkhamer, Ölgemälde, 'Ohne Titel'
Antoine Klinkhamer, Ölgemälde, 'Ohne Titel'. Öl/Papier auf Leinwand, Kratztechnik, 'Ohne Titel', von Antoine Klinkhamer, (*1952) rückseitig signiert und datiert '2013', 130cm x 100cm. Varunr: 3678389 SEK 8 408 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2015-01-26 20:00:00 SEK 7 007
Uindfattet colombiansk smaragd på 6.39 ct.
Uindfattet colombiansk smaragd på 6.39 ct.. Uindfattet colombiansk smaragdslebet smaragd på 6.39 ct. Mål: 11,59 x 10,18 x 7,26 mm. Varunr: 3679485 SEK 23 837 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2015-01-26 20:00:00 SEK 18 819
Ole Lynggaard. 'Spot On' charm af oxideret sterlingsølv med onyx
Ole Lynggaard. 'Spot On' charm af oxideret sterlingsølv med onyx. Ole Lynggaard. 'Spot On' charm af oxideret sterlingsølv, prydet med onyxplade. Medfølges af originalt etui. Varunr: 3679603

SEK 1 756 DK, Vejle, Dandyvej 2015-01-26 20:00:00 SEK 1 129
Hans J. Wegner. Fire-pers. sofa med Ap34/4 med sort læder
Hans J. Wegner. Fire-pers. sofa med Ap34/4 med sort læder . Hans J. Wegner 1914-2007. Fire-pers. sofa med ben af forkromet stål, Fremstillet hos AP-stolen, model 34/4. L. 270 cm. Nyligt betrukket med sort semi-anilin læder, nyt skum, nye gjorder samt kanvas. Minimale brugsspor. Varunr: 3684974 SEK 25 092 DK, Herlev, Dynamovej 2015-01-26 20:00:00 SEK 20 073
Louis Vuitton, skuldertaske, model Bucket PM
Louis Vuitton, skuldertaske, model Bucket PM. Louis Vuitton, skuldertaske, model Bucket PM, af monogram kanvas, justerbare skulderremme, indvendigt rum med en lomme og en lynlåslomme. Serienr. M42238. Produktionsnr. FL0052. H. 26 B. 23 D. 15 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Varunr: 3685732 SEK 3 136 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-01-26 20:00:00 SEK 1 506
Michele De Lucchi for Artemide, Dioscuri 350 væglampe, hvid
Michele De Lucchi for Artemide, Dioscuri 350 væglampe, hvid. Artemide Dioscuri 350 væglampe, hvid. Diameter 35 cm. Max 150 w. 230 v. Til montering på væg eller loft. Kabel medfølger ikke. Ubrugt i original emballage. Modelfotos. Varunr: 3686086 SEK 1 255 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2015-01-26 20:00:00 SEK 408
Hele verden mange lande og motiver (2)
Hele verden mange lande og motiver (2). Hele verden 2 flyttekasser med 20 albums stort set alle fyldte med frimærker fra mange lande, herunder tyk indstiksbog fyldt med postfriske kinesiske nyere mærker, Danmark, Tyskland, Cuba, Australien Polen, Cambodia, Færøerne herunder nye mærker og meget mere. Varunr: 3689528 SEK 6 273 DK, Aalborg, Nibevej 2015-01-26 20:00:00 SEK 2 886
A. Mortensen. Skibsportræt af topsejlsskonnert Ørnen af Assens
A. Mortensen. Skibsportræt af topsejlsskonnert Ørnen af Assens. A. Mortensen. Skibsportræt af topsejlsskonnert Ørnen af Assens. Olie på lærred. Sign. A. Mortensen. 45 x 65 cm (58 x 79 cm). Fremstår med overfladeridse. Varunr: 3690610 SEK 1 882 DK, Vejle, Dandyvej 2015-01-26 20:00:00 SEK 439
Bing & Gröndahl, Royal Copenhagen. Matservis (112)
Bing & Gröndahl, Royal Copenhagen. Matservis (112). Bing & Gröndahl, Royal Copenhagen. Matservis. Servisen bestående av: 18 mattallrikar (diam 24,5 cm), 18 förrättstallrikar (21,5 cm), 15 assietter (diam 17,5 cm), 18 djupa tallrikar (diam 21,5 cm), 14 kaffekoppar, 16 underfat till kaffekoppar, 1 vas (höjd 13,5 cm), 1 mjölkkanna, 2 rektangulära fat... Varunr: 3692479 SEK 6 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2015-01-26 20:00:00 SEK 4 600
Matta, patchwork-kelim, 200 x 136 cm.
Matta, patchwork-kelim, 200 x 136 cm.. Matta i patchworkteknik, sammanfogade delar av traditionellt mönstrad slätvävd kelim. Mått 200 x 136 cm. Varunr: 3692822

SEK 3 500 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2015-01-26 20:00:00 SEK 325
Par standerlamper, messing, 1950'erne (2)
Par standerlamper, messing, 1950'erne (2). Par standerlamper af messing, 1950'erne. Højdejusterbar op til ca. 170 cm. Brugsspor. (2) Varunr: 3692863 SEK 1 004 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-01-26 20:00:00 SEK 408
Poncho af kanin og vaskebjørn med frynser af skind. Samt poncho af kanin og vaskebjørn med frynser. Farve: Grå & Vildt. (2)
Poncho af kanin og vaskebjørn med frynser af skind. Samt poncho af kanin og vaskebjørn med frynser. Farve: Grå & Vildt. (2). Poncho af kanin og vaskebjørn med frynser af skind. Samt poncho af kanin og vaskebjørn med frynser. Farve: Grå & Vildt. Str.: M/L. (2) Varunr: 3693172

SEK 1 004 DK, Vejle, Dandyvej 2015-01-26 20:00:00 SEK 596
A.C. Bang. Pelsforet frakke, str ca. 38.
A.C. Bang. Pelsforet frakke, str ca. 38. . A.C. Bang. Pelsforet frakke, str ca. 38. Klassisk trenchcoat i gylden poplin foret med flerfarvet kaninpels. Kantet med bisam. Snørebælte med kvaster,raglanærmer, skrå stiklommer og skjult hægtelukning. Længde fra nakkesøm til nedre kant 120 cm, ærmelængde ca. 57, brystmål ca 95 cm. Mindre ... Varunr: 3693715 SEK 1 882 DK, Helsingør, Støberivej 2015-01-26 20:00:00 SEK 408
Hvidlakeret kommode med talrige skuffer.
Hvidlakeret kommode med talrige skuffer.. Hvidlakeret kommode med talrige større og mindre skuffer. L. 150 D. 40 H. 98 cm. Varunr: 3662098

SEK 2 258 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-01-26 20:00:00 SEK 1 945
Japanske netsuker af ben (2)
Japanske netsuker af ben (2). To Japanske netsuker af udskåret og delvist bemalet ben, signerede i bund. H. 5 cm. (2) Varunr: 3683143 SEK 1 255 DK, Aalborg, Nibevej 2015-01-26 20:00:00 SEK 533
Chiffonjé, 1800-tal
Chiffonjé, 1800-tal. Chiffonjé, 1800-tal. Björk. Upptill klaff, bakom lådinredning. Benknoppar. Nedtill tre lådor. En låda saknar knopp samt nedersta lådan saknar nyckelskylt. L 110, d 49, h 124. Fanérskador samt sprikor. Varunr: 3693485 SEK 2 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2015-01-26 20:00:00 SEK 300
Reol af teak, 1950'erne, dansk møbelproducent
Reol af teak, 1950'erne, dansk møbelproducent. Reol af fineret teak, 1950'erne, dansk møbelproducent. H. 147, 78 x 24 cm. Varunr: 3690331 SEK 1 255 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-01-26 20:00:00 SEK 1 223
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 353  >>