Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 413  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Charles Eames, stolar, modell EA-106 (2)
Charles Eames, stolar, modell EA-106 (2). Charles Eames (1907-1978). Paret stolar från serien 'Aluminium Group' model EA-106 med underrede i polerat aluminium, snurrfunktion. Sits och rygg med svart nät. Modellen formgiven 1958. Tillverkat av Vitra. Fremstår med minimala bruksspår. (2) Varunr: 3594288 SEK 5 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-10-25 19:14:00 SEK 2 700
Anhänger in Gold mit Brillant und Diamanten, ca. 1.44 ct.
Anhänger in Gold mit Brillant und Diamanten, ca. 1.44 ct.. Anhänger gefertigt aus 10kt. Weißgold, gepunzt, besetzt mit 1 Diamanten im Brillantschliff von ca. 1.04 ct. Farbe: Yellow, Reinheit: SI2 leicht milchig und 87 Diamanten im 8/8-Schliff von total ca. 0.40 ct. Farbe: Wesselton ( H ), Reinheit: P1-2, Maße ca. 19,0 x 12,5 mm, Gewicht: ca. 1,6 g. ... Varunr: 3575013

SEK 26 639 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-10-25 19:14:00 SEK 11 942
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 2 stk. (2)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 2 stk. (2). Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med skum (pu) Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus ... Varunr: 3518583

SEK 2 879 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-25 19:15:00 SEK 1 542
Perlencollier  4-reihig
Perlencollier 4-reihig. Perlencollier, 4-reihig - aufgezogen aus Süßwasser-Zuchtperlen in unregelmäßigen Größen und Formen. Farben im Wechsel Weißrosé, Goldgelb und Goldbraun in variierenden Nuancen mit glänzendem Lüster, aufgezogen auf Lurex-Schnüre in Goldoptik, mittig gefasst mit einer vergoldeten Kugel Ø 8mm, im ... Varunr: 3585122

SEK 4 042 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-10-25 19:15:00 SEK 2 021
Kokkeknivsæt (9)
Kokkeknivsæt (9) . Knivsæt udført af 67 lags 440C damaraseret stål. Sættet består af 9 dele: Urte kniv 9 cm, Universal kniv 13 cm, Santoku kniv 13 cm, Filet kniv 14 cm, Santoku kniv 18 cm, Brød kniv 20 cm, Udskærings kniv 20 cm, Chef kniv 20 cm, Keramisk slibe stål 70 Hrc grit 1000. Knivene har et ... Varunr: 3574018

SEK 6 169 DK, Aalborg, Nibevej 2014-10-25 19:15:00 SEK 1 974
Vinskåp, furu, snickartillverkad, 1960-tal
Vinskåp, furu, snickartillverkad, 1960-tal. Vinskåp i furu med lådförvaring, 1960-tal. Snickartillverkad. Mått 76x36 cm, H 68 cm. Lådorna dras ut lätt när skåpet är upphängt. Bruksspår. Varunr: 3595542 SEK 800 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-10-25 19:16:00 SEK 875
Skjern Håndbold Henrik Møllgaard signeret Knæk Cancer spilletrøje anvendt i håndbold SuperMatchen d. 25. okt - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Skjern Håndbold Henrik Møllgaard signeret Knæk Cancer spilletrøje anvendt i håndbold SuperMatchen d. 25. okt - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Du har nu mulighed for at byde på Skjern Håndbold Henrik Møllgaards signerede Knæk Cancer spillertrøje. Trøjen som bærer nummeret 6 og er str. XL bliver anvendt og signeret under SuperMatchen Skjern Håndbold – Bjerringbro-Silkeborg lørdag d. 25/10-2015. Disse trøjer bliver signeret d.... Varunr: 3600214 SEK 592 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-25 19:16:00 SEK 1 789
Klotlampor, vitlackerad metall/mässing 60-tal (4)
Klotlampor, vitlackerad metall/mässing 60-tal (4). Klotlampor, vitlackerad metall/mässing 60-tal. Diameter 18 cm. Bruksslitage. Denna vara ingår i temaauktionen ”ljus i mörkret - lampor för alla smaker”. Varunr: 3567884 SEK 1 200 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-10-25 19:16:00 SEK 575
Re:collection.Par sengeborde af egetræ (2)
Re:collection.Par sengeborde af egetræ (2). Re:collection. Par sengeborde af lakeret eg med tilspidsede ben. Front med skuffe, denne med greb af messing. Designet af Re:collection, Danmark. H. 60 B. 50 D. 30 cm. Model Fotos. (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den ... Varunr: 3582812

SEK 4 935 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-25 19:16:00 SEK 3 085
Max Ernst, litografi 'Affiche pour Petit' (BUS)
Max Ernst, litografi 'Affiche pour Petit' (BUS). Max Ernst, 1891-1976. Färglitografi 'Affiche pour Petit'. Editerad av galleri Max Petit, Paris och utförd 1969. Signerad och numrerad Max Ernst 28/100. Bildmått: 76x55 (89x66) cm. Varunr: 3587877 SEK 5 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-10-25 19:17:00 SEK 4 200
Skjern Håndbold Frederik Børm signeret Knæk Cancer spilletrøje anvendt i håndbold SuperMatchen d. 25. okt - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Skjern Håndbold Frederik Børm signeret Knæk Cancer spilletrøje anvendt i håndbold SuperMatchen d. 25. okt - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Du har nu mulighed for at byde på Skjern Håndbold Frederik Børns signerede Knæk Cancer spillertrøje. Trøjen som bærer nummeret 5 og er str. XXL bliver anvendt og signeret under SuperMatchen Skjern Håndbold – Bjerringbro-Silkeborg lørdag d. 25/10-2015. Disse trøjer bliver signeret d. ... Varunr: 3600213 SEK 592 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-25 19:18:00 SEK 401
Anhänger aus Roségold mit Citrin, Rauchquarz und Brillanten
Anhänger aus Roségold mit Citrin, Rauchquarz und Brillanten. Anhänger gefertigt aus 14 kt. Roségold - punziert, ausgefasst mit Brillanten in weiß rhodinierten Fassungen, sowie mit Citrinen und Rauchquarzen im rund facettierten Schliff. Brillanten von ca. total 0.04 ct. Farbe: Wesselton-Crystal ( H-J ), Reinheit: SI1-2, Citrin und Rauchquarz von ca. total ... Varunr: 3570107

SEK 10 104 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2014-10-25 19:18:00 SEK 5 511
Italienske rødvine (18)
Italienske rødvine (18). 6 fl. Morellino di Scansano 2010 Riserva DOCG. Drue sammensætningen består af 90 % Sangiovese og 10 % Cabernet Sauvignon. I original kasse (Oc). Robert Parker giver 92 points. 6 fl. Monteregio di Massa Marittima 2010 Italien. Økologisk vin. Super Toscaner. Druesammensætning: Sangiovese 85 % - ... Varunr: 3595006

SEK 5 799 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-25 19:19:00 SEK 1 419
Par kontorstole (2)
Par kontorstole (2). Par kontorstole. Betrukket med sort stof på sæde og ryg. 5-fodet stel, af hvid bemalet metal, med hjul. Vippeanordning og trinløs højdejustering. Siddehøjde 45-59 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 2 x 55x50x20 cm.Modelfoto (2)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. ... Varunr: 3563393

SEK 2 344 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-10-25 19:19:00 SEK 1 110
Turkmenischer Teppich, Afghanistan, ca. 366 x 305 cm
Turkmenischer Teppich, Afghanistan, ca. 366 x 305 cm. Turkmenischer Teppich, Afghanistan, Handgearbeitet, Material: Wolle auf Wolle, Maße: ca. 366 x 305 cm Dieser Teppich kann auch als Postpaket verschickt werden. Der veranschlagte Preis für den Versand dieses Teppichs an Adressen in Deutschland beträgt ca. EUR 30, an Adressen in Dänemark ca. EUR ... Varunr: 3349990

SEK 31 415 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-10-25 19:19:00 SEK 11 942
Matta i modern design, 230 x 160 cm
Matta i modern design, 230 x 160 cm. Matta i modern design, 230 x 160 cm. Handtuftad, ull och akryl.Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision motsvarar rekommenderat försäljningspris, eller det pris varan skulle kosta i butik. Läs mer här. Varunr: 3584808

SEK 5 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-10-25 19:20:00 SEK 325
Et par engelske lanterner af sølvfarvet metal. (2).
Et par engelske lanterner af sølvfarvet metal. (2).. Et par engelske lanterner af sølvfarvet metal Tilley Kerosene/parafin Flodlight Projector. Model FL 6 made in United Kingdom. (2). H. 65 cm. Diam 35 cm. Fremstår med lidt rust. Varunr: 3592953 SEK 987 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-25 19:20:00 SEK 401
Vitrinskåp, svart antikbemålning.
Vitrinskåp, svart antikbemålning.. Vitrinskåp, svart antikbemålning. Invändigt vitmålat. Front med tre lådor samt två glasdörrar med bakomliggande hyllor. Monterat med beslag av metall. H. 175 cm. B. 130 cm. D. 45 cm. Modellfoto!Nyproducerade varor värderas efter butiksprismetoden. Det betyder att vår värdering plus köpprovision ... Varunr: 3598651

SEK 11 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2014-10-25 19:20:00 SEK 2 500
Skjern Håndbold Lasse Mikkelsen signeret Knæk Cancer spilletrøje anvendt i håndbold SuperMatchen d. 25. okt - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Skjern Håndbold Lasse Mikkelsen signeret Knæk Cancer spilletrøje anvendt i håndbold SuperMatchen d. 25. okt - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Du har nu mulighed for at byde på Skjern Håndbold Lasse Mikkelsens signerede Knæk Cancer spillertrøje. Trøjen som bærer nummeret 15 og er str XL bliver anvendt og signeret under SuperMatchen Skjern Håndbold – Bjerringbro-Silkeborg lørdag d. 25/10-2015. Disse trøjer bliver signeret d. ... Varunr: 3600212 SEK 592 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-25 19:20:00 SEK 463
Vit markis 5,75 meter, helslutet aluminiumhölje, motor samt fjärrkontroll, galvaniserade beslag och rostfria bultar
Vit markis 5,75 meter, helslutet aluminiumhölje, motor samt fjärrkontroll, galvaniserade beslag och rostfria bultar . Vit markis i slutet vitt aluminiumhölje med motor samt tillhörande fjärrkontroll. 5,75 meter bred med 3 meters utfall. Monterad med kraftig ytbehandlad, vattenavvisande polyesterduk, 300 gram/m2, i vitt. Markisen kan styras via fjärrkontrollen eller manuellt. Medföljer gör 4 galvaniserade beslag ... Varunr: 3382567

SEK 21 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-10-25 19:20:00 SEK 2 200
Pendel, Louis Poulsen , 'Koglen' Ø. 60, Poul Henningsen. Nr. Bevis
Pendel, Louis Poulsen , 'Koglen' Ø. 60, Poul Henningsen. Nr. Bevis. Poul Henningsen 1894-1967 Koglen. Ø.60cm. Pendel (Koglen) overskærm i mat hvid metal, monteret med blade af lakeret kobber. Tegnet 1957- 1959 til Langeliniepavillonen i København. Fremstillet hos Louis Poulsen. Litteratur: 'Tænd PH-lampens historie'. Ø60 cm. Stofledning samt baldakin, nummerbevis... Varunr: 3585499 SEK 41 950 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-25 19:21:00 SEK 32 080
Samlering Frit valg af ringstørrelse
Samlering Frit valg af ringstørrelse. Dansk guldsmede arbejde og design bestående af 3 samleringe i 14 kt guld hver prydet med en satineret blomst fankeret af to diamanter i alt ca. 0.03 ct. Ringstr. 55 ca. Ø: 17,50 mm. Bemærk der er frit valg af ringstørrelse, levering ca 3 uger efter bestilling. Fortrydelsesretten ophører, når en ... Varunr: 3592530

SEK 6 169 DK, Helsingør, Støberivej 2014-10-25 19:21:00 SEK 2 961
Vitrineskab/Montre af sort antikbemalet træ
Vitrineskab/Montre af sort antikbemalet træ. Vitrineskab/Montre af sort antikbemalet træ. Front med glaslåge bag hvilke hylder. Greb af patineret jern. H. 216 B 84 D. 44 cm.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i ... Varunr: 3485739

SEK 5 182 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-25 19:21:00 SEK 3 331
Skjern Håndbold Thomas Klitgaard signeret Knæk Cancer spilletrøje anvendt i håndbold SuperMatchen d. 25. okt - Til fordel for Knæk Cancer 2014
Skjern Håndbold Thomas Klitgaard signeret Knæk Cancer spilletrøje anvendt i håndbold SuperMatchen d. 25. okt - Til fordel for Knæk Cancer 2014. Du har nu mulighed for at byde på Skjern Håndbold Thomas Klitgaards signerede Knæk Cancer spillertrøje. Trøjen som bærer nummeret 7 og er str. XL bliver anvendt og signeret under SuperMatchen Skjern Håndbold – Bjerringbro-Silkeborg lørdag d. 25/10-2015. Disse trøjer bliver signeret d.... Varunr: 3600211 SEK 592 DK, Herlev, Dynamovej 2014-10-25 19:22:00 SEK 1 049
Uruguayansk rødvin. Viña Varela Zarranz, Classic Tannat/Merlot (36)
Uruguayansk rødvin. Viña Varela Zarranz, Classic Tannat/Merlot (36). Uruguayansk rødvin. Viña Varela Zarranz, Classic Tannat/Merlot. Årg. 2011. 13%. Halvtør smag. Medium fylde. Opbevares i kasser à 6 stk. Stand A. (36 fl./6 ks.). (36)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varunr: 3598369

SEK 3 208 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-10-25 19:22:00 SEK 1 604
18 fl. 2011 Costa Mediana, Ripasso Valpolicella DOC, Veneto Italien. (18/3)
18 fl. 2011 Costa Mediana, Ripasso Valpolicella DOC, Veneto Italien. (18/3). 18 fl. 2011 Costa Mediana, Ripasso Valpolicella DOC, Veneto Italien. Alc. 14 %. Pakket i kasser med 6 stk. (OC) (18/3)Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende udsalgspris eller til hvad varen vil koste i en butik. ... Varunr: 3545758

SEK 1 974 DK, Odense, Kratholmvej 2014-10-25 19:23:00 SEK 864
Vitrineskab, grøn antikbemaling
Vitrineskab, grøn antikbemaling. Vitrineskab i grønt antik bemalet træ, hvidmalet indvendigt. Mål: H. 90 B. 90 D. 40 cm. Front med to låger bag hvilke hylde. låger samt sider udfyldt med hønsenet.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varunr: 3586703

SEK 2 714 DK, Helsingør, Støberivej 2014-10-25 19:23:00 SEK 1 234
To delt vitrine i sort bemalet træ
To delt vitrine i sort bemalet træ. To delt vitrine i sort bemalet træ. Top med glaslåger og 2 hylder, bund med 4 låger, bag hvilke der er en hylde. Størrelse ca. (BxDxH) 142 x 46 x 211 cm. Modelfoto.Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær svarer til den vejledende ... Varunr: 3371997

SEK 11 105 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2014-10-25 19:23:00 SEK 5 182
Isterning maskine
Isterning maskine. Isterning maskine med automatisk isterningdispenser. Sort plastikkabinet. Vandet skal påfyldes manuelt via en vandtank. Skal tilsluttes 220-240V / 50 Hz. Nettovægt 11,2 kg. H. 40,5. B. 29. D. 35 cm. Nyproducerede varer vurderes efter nyvareprincippet. Det betyder, at vurderingen plus købersalær ... Varunr: 3291509

SEK 2 468 DK, Aalborg, Nibevej 2014-10-25 19:23:00 SEK 1 234
Gasherd SMEG A3D-5
Gasherd SMEG A3D-5. Gasherd SMEG A3D-5 Kochzentrum mit Doppelbackofen, Grillplatte, Wokbrenner, Drehspieß. Abzugshaube von Robert Bosch. Art des Kochfeldes: Gas Bauart: Freistehend 6 Einbaugasmulden Energieeffizienzklasse: A (Großer Backofen) B (Kleiner Backofen) Backofenmodi: Heißluft Kochstellen mit ... Varunr: 3527988 SEK 18 372 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2014-10-25 19:24:00 SEK 12 860
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 413  >>