Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  <<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 368  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Arne Jacobsen, armstole, model 3207, 'Syveren', betrukket med cognac-farvet læder
Arne Jacobsen, armstole, model 3207, 'Syveren', betrukket med cognac-farvet læder. Arne Jacobsen 1902-1971. Armstole, model 3207 'Syveren', Brown label, skal af formbøjet krydsfiner samt armlæn cognacfarvet læder, stel af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. Varunr: 4255913 SEK 2 981 DK, Roskilde, Store Hedevej 2016-05-06 11:35:00 SEK 3 230
Ljuskrona
Ljuskrona. TAKLAMPA, olikslipade prismor, stomme i metall, höjd 40 cm Varunr: 4256825 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-05-06 11:36:00
Se mer
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Hvilestol, 'Tulip chair'
Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. Hvilestol, 'Tulip chair' . Preben Fabricius & Jørgen Kastholm. "Tulip" chair. Hvilestol betrukket med originalt hvidt læder, bagpå med hvidt poleret plast. Monteret på drejelig trepasfod af aluminium. Fremstillet hos Knoll. Fremstår uden brugsspor. Varunr: 4214408 SEK 12 422 DK, Kolding, Trianglen 2016-05-06 11:36:00 SEK 7 453
Rud Rasmussens snedkerier. Trefløjet skab af mahogni.
Rud Rasmussens snedkerier. Trefløjet skab af mahogni.. Rud Rasmussens snedkerier. Trefløjet skab af mahogni. Front med tre døre hvor bag hylder af eg og bøjlestang. Fremstillet hos Rud Rasmussens snedkerier i 1936-37 med etikette derfra nr. 13772. H. 160 cm., D. 45 cm., B. 177 cm. Fremstår med ridser, skrammer, små afslag, små huller efter skruer. ... Varunr: 4257325 SEK 6 211 DK, Herning, Engdahlsvej 2016-05-06 11:36:14 SEK 3 851
TOTO; toiletsæde m/ skylle og tørrefunktion
TOTO; toiletsæde m/ skylle og tørrefunktion. TOTO; toiletsæde / washlet med skylle og tørre funktion. Passer på de fleste gængse toiletter. Multifunktionelt med bland andet Pre Mist hvor en vandtåge sprøjtes ud over den indvendige del af keramikken før brug, hvilket bevirker at snavs får sværere ved at hæfte. Varmtvandsdyse med individuelt ... Varunr: 4256225

SEK 12 422 DK, Kolding, Trianglen 2016-05-06 11:37:00 SEK 6 708
18kt. diamond heart shape pendant necklace approx. 1.25ct .
18kt. diamond heart shape pendant necklace approx. 1.25ct .. 18kt. diamond heart shape pendant necklace approx. 1.25ct . 18kt. white gold, hallmarked 750. On the heart shape chain holder decorated with 14 brilliant-cut diamonds approx. 0.50ct, and on the dangle sticks decorated with 25 brilliant-cut diamonds approx. 0.75ct.,br> Total diamond weight ... Varunr: 4252451 SEK 13 442 BE, Antwerpen 2016-05-06 11:37:00 SEK 10 197
Oljemålning
Oljemålning. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Pastoralt landskap, monogramsigerad F.S., olja på duk, ca 95x76 cm Varunr: 4256826 SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-05-06 11:39:00
Se mer
2 loose brilliant-cut diamonds 0.37ct
2 loose brilliant-cut diamonds 0.37ct. 2 loose brilliant-cut diamonds 0.37ct Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: P1 Diameter: 3.56 x 3.69 mm Varunr: 4197442

SEK 3 245 BE, Antwerpen 2016-05-06 11:39:00 SEK 2 781
Erik Buch. Par armstole af teak m. sort skai (2)
Erik Buch. Par armstole af teak m. sort skai (2). Erik Buck, to armstole af teaktræ, sæde og ryg med sort skai. Sædehøjde 45 cm. Fremstillet hos Oddense Møbelfabrik. Fremstår med brugsslitage, defekter på ryglæn. (2) Varunr: 4256570 SEK 1 242 DK, Odense, Kratholmvej 2016-05-06 11:39:47 SEK 590
Oidentiferad konstnär, olja på duk, sign
Oidentiferad konstnär, olja på duk, sign. Oidentiferad konstnär, olja på duk, sign. A tergo text: "Sydfrankrike 1950". 37 x 46. Varunr: 4236805 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2016-05-06 11:40:00 SEK 300
Jupiter, damecykel.
Jupiter, damecykel.. Damecykel fra Jupiter med syv gear. Fremstår med brugsspor, rust på kæde, skruer og narv samt defekt kurv og skærm. Låst. Stel str. 52cm. OBS. KAN IKKE BESIGTIGES I LAURITZ.COM HERLEV. AFHENTNING SKAL SKE PÅ HITTEGODS KONTORET, SLOTSHERRENSVEJ 113, 2720 VANLØSE OM TORSDAGEN 10-14. ALLE ... Varunr: 4254849 SEK < 1 000 DK, Herlev, Dynamovej 2016-05-06 11:41:28 SEK 404
Serveringsvagn
Serveringsvagn. SERVERINGSVAGN, förkromad stomme, bemålade hyllplan, hjultrissor märkt OgTM / Made in Italy, höjd ca 106, 80x50 cm Varunr: 4256827 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-05-06 11:42:00
Se mer
Centurion, herrecykel.
Centurion, herrecykel.. Herrecykel fra Centurion med syv gear. Fremstår med brugsspor, rust på kæde og skruer samt defekt saddel og bremse. Låst. Stel str. 57cm. OBS. KAN IKKE BESIGTIGES I LAURITZ.COM HERLEV. AFHENTNING SKAL SKE PÅ HITTEGODS KONTORET, SLOTSHERRENSVEJ 113, 2720 VANLØSE OM TORSDAGEN 10-14. ALLE ... Varunr: 4254851 SEK < 1 000 DK, Herlev, Dynamovej 2016-05-06 11:42:04 SEK 435
Nishiki, herrecykel.
Nishiki, herrecykel. . Herrecykel fra Nishiki med syv gear. Fremstår med brugsspor, rust på kæde og skruer samt bagagebæger. Låst. Stel str. 52cm. OBS. KAN IKKE BESIGTIGES I LAURITZ.COM HERLEV. AFHENTNING SKAL SKE PÅ HITTEGODS KONTORET, SLOTSHERRENSVEJ 113, 2720 VANLØSE OM TORSDAGEN 10-14. ALLE HENVENDELSER ... Varunr: 4254857 SEK < 1 000 DK, Herlev, Dynamovej 2016-05-06 11:42:54 SEK 497
Safir- og brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld med blåsort safir
Safir- og brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld med blåsort safir. Safir- og brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld, prydet med større blåsort carrésleben safir på ca. 8,62 x 8,4 x 4,6 mm, flankeret af 3 brillantsleben diamanter på ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI1. Vægt ca. 34 g. L. 2 cm, Tilhørende tynd kæde af 18 kt. guld. L. 40 cm. Varunr: 4239635 SEK 6 832 DK, Vejle, Dandyvej 2016-05-06 11:43:00 SEK 5 466
MBK, damecykel
MBK, damecykel. Damecykel fra MBK med tre gear. Fremstår med brugsspor, rust på skruer. Stel str. 56cm. Låst. OBS. KAN IKKE BESIGTIGES I LAURITZ.COM HERLEV. AFHENTNING SKAL SKE PÅ HITTEGODS KONTORET, SLOTSHERRENSVEJ 113, 2720 VANLØSE OM TORSDAGEN 10-14. ALLE HENVENDELSER VEDRØRENDE POLITIETS AUKTIONER SKAL SKE... Varunr: 4254865 SEK < 1 000 DK, Herlev, Dynamovej 2016-05-06 11:43:32 SEK 652
Diamantring af 14 t hvidguld med radiantsleben diamant på ca. 1.04 ct
Diamantring af 14 t hvidguld med radiantsleben diamant på ca. 1.04 ct. Diamantring af 14 t hvidguld med større radiantsleben diamant på ca. 1.04 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS2. caraten på radiant diamanten er stemplet i ringskinnen. Flankeret af 36 mindre hvide brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.35 ct. Vægt ca. 3,4 g. B. 0,9 cm. Ringstr. 54,5/17,6. Varunr: 4211324 SEK 24 844 DK, Vejle, Dandyvej 2016-05-06 11:44:00 SEK 19 254
Fransk brillantring af 18 kt. rhodineret guld, i alt ca. 0.90 ct
Fransk brillantring af 18 kt. rhodineret guld, i alt ca. 0.90 ct . Fransk brillantring af 18 kt. rhodineret guld, prydet med 14 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.90 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: VS1. Stemplet med fransk ørn i profil. Front B. 1,27 cm. Vægt ca. 7,4 gr. Ringstr. 54/17,2. Varunr: 4239353 SEK 9 317 DK, Vejle, Dandyvej 2016-05-06 11:44:00 SEK 7 205
Nishiki og Kildemoes. To drengecykler. (2)
Nishiki og Kildemoes. To drengecykler. (2) . To drengecykler fra Nishiki og Kildemoes. Fremstår med brugsspor, rust på kæde og skruer. samt defekt saddel. Stel str. 44 & 46cm. OBS. KAN IKKE BESIGTIGES I LAURITZ.COM HERLEV. AFHENTNING SKAL SKE PÅ HITTEGODS KONTORET, SLOTSHERRENSVEJ 113, 2720 VANLØSE OM TORSDAGEN 10-14. ALLE HENVENDELSER ... Varunr: 4254863 SEK < 1 000 DK, Herlev, Dynamovej 2016-05-06 11:44:55 SEK 404
Et par vintage kulturperle- og brillantørestikker med klips af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.03 ct. (2)
Et par vintage kulturperle- og brillantørestikker med klips af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.03 ct. (2). Et par vintage kulturperle- og brillantørestikker med klips af 18 kt. hvidguld, prydet med større og mindre runde perlemorsfarvede saltvandskulturperler, flankeret svungne vifter sat med 76 små brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.03 ct. Caraten stemplet i hver af ørestikkerne. Farve: Top ... Varunr: 4217212 SEK 14 907 DK, Vejle, Dandyvej 2016-05-06 11:45:00 SEK 11 925
Bramin; lav skænk i palisander
Bramin; lav skænk i palisander. Bramin; lav skænk i palisander. Front med fire låger bag hvilke hylder. Hvilende på tilspidsede ben. Senere restaureret. Fremstår med brugsspor. Mål; L 220, D 46, H 70,5 cm. Varunr: 4257353 SEK 5 590 DK, Kolding, Trianglen 2016-05-06 11:45:11 SEK 3 975
Kildemoes, damecykel.
Kildemoes, damecykel.. Damecykel fra Kildemoes. Fremstår med brugsspor, defekt saddel, kurv og gear samt rust på skruer og kæde. Stel str. 52cm. OBS. KAN IKKE BESIGTIGES I LAURITZ.COM HERLEV. AFHENTNING SKAL SKE PÅ HITTEGODS KONTORET, SLOTSHERRENSVEJ 113, 2720 VANLØSE OM TORSDAGEN 10-14. ALLE HENVENDELSER VEDRØRENDE ... Varunr: 4254837 SEK < 1 000 DK, Herlev, Dynamovej 2016-05-06 11:45:44 SEK 373
2 loose brilliant-cut diamonds 0.44ct
2 loose brilliant-cut diamonds 0.44ct. 2 loose brilliant-cut diamonds 0.40ct Colour: Wesselton-Top Crystal (H-I) Clarity: P1 Diameter: 3.70 x 3.89 mm Varunr: 4199051

SEK 3 476 BE, Antwerpen 2016-05-06 11:47:00 SEK 3 013
Diamond solitaire ring approx. 0.25ct
Diamond solitaire ring approx. 0.25ct. Diamond solitaire ring approx. 0.25ct Sterling silver, hallmarked Ring adorned with 1 brilliant-cut round diamond approx. 0.25ct Colour: Top Wesselton (G) Clarity: SI1 Total weight: 1.72 gr Ringsize: 52 / 17.25mmItem will send in jewellery gift box Varunr: 4129101 SEK 3 940 BE, Antwerpen 2016-05-06 11:48:00 SEK 3 013
Konsolbord/sidebord lavet af massiv genbrugselmetræ
Konsolbord/sidebord lavet af massiv genbrugselmetræ. Konsolbord/sidebord lavet af massiv genbrugselmetræ. Hjul og beslag af massiv metal , malet i farven antique black. Elmetræet er varmvoksbehandlet, nem at holde ren. Mål. L.147cm x B.45cm x H.71cm Varunr: 4259774 SEK 3 106 DK, Kolding, Trianglen 2016-05-06 11:49:00 SEK 497
Birger Strååth (BUS), litografi, sign o numr
Birger Strååth (BUS), litografi, sign o numr. Birger Strååth (BUS), litografi, sign o numr 16/60. Daterad -38. Landskap med hus. 54 x 46. Varunr: 4234289 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2016-05-06 11:50:00 SEK 300
Diamond fancy colour pendant necklace approx. 0.20ct
Diamond fancy colour pendant necklace approx. 0.20ct. Diamond fancy colour pendant necklace approx. 0.20ct Sterling silver, hallmarked Necklace pendant adorned with 1 brilliant-cut fancy colour round diamonds approx. 0.20ct Colour: fancy blue (enhanced,colour heated) Clarity: P1 Total weight: 2.77 gr Necklace lenght: 43.00cmItem will send in ... Varunr: 4129014 SEK 3 013 BE, Antwerpen 2016-05-06 11:50:00 SEK 2 318
Poul M. Volther. Seks stole i bøg. (6)
Poul M. Volther. Seks stole i bøg. (6). Poul M. Volther. Seks stole i lakeret bøg. hhv. to sorte, en hvid, en lysegul, en støvet grøn samt lakeret bøg. Fremstillet hos FDB. SH. 45 cm. Udstillingsmodeller. (6) Varunr: 4255576 SEK 3 727 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2016-05-06 11:50:00 SEK 3 354
Trådkurve i gulmalet metal (6)
Trådkurve i gulmalet metal (6). Trådkurve i gulmalet metal. Tre forskellige størrelser - 6 stk i alt (6) Varunr: 4257378 SEK < 1 000 DK, Aalborg, Nibevej 2016-05-06 11:50:04 SEK 404
Grythyttan, trädgårdsstolar ett par, 1900-talets mitt. (2)
Grythyttan, trädgårdsstolar ett par, 1900-talets mitt. (2). Grythyttan, trädgårdsstolar ett par, 1900-talets mitt. Stomme av vitmålat järn. Träribbor i rygg, sits och armlän. Stapelbara. Rostangripna och slitage. (2) Varunr: 4255948 SEK 1 500 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2016-05-06 11:52:00 SEK 1 150
<<  1 .. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 .. 368  >>