Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 336  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Gant. Herrearmbåndsur. Day date.
Gant. Herrearmbåndsur. Day date.. Gant herrearmbåndsur med urkasse af stål. Skive med time, minut samt sekundviser. Dato samt dag. Sort kroko præget læderrem. Ø. ca. eksklusiv krone 42 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manualer. Varunr: 4619164

SEK 1 628 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 09:37:00 SEK 1 107
Bengt Landin färglitografi
Bengt Landin färglitografi. BENGT LANDIN (född 1933): Komposition med tupp och katt, signerad Bengt Landin, 23/250, färglitografi, 70x52cm Varunr: 4634737 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 10:00:00
Se mer
Perrier Jouët Belle Epoque 1998 - 1999 Champagne (3)
Perrier Jouët Belle Epoque 1998 - 1999 Champagne (3). 1 fl. Perrier Jouët Belle Epoque 1998 Champagne. 2 fl. Perrier Jouët Belle Epoque 1999 Champagne (3) Denne auktion kommer fra en stor privat samling af vintage champagne på over 200 flasker i topårgange. Disse vine er på auktion hos Lauritz.com i Søborg i perioden fra 10. april til den 25. ... Varunr: 4612309 SEK 3 646 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-24 10:00:00 SEK 2 604
2 danske lyse lammeskind (2)
2 danske lyse lammeskind (2). 2 danske lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål kan variere lidt, da det er et naturprodukt, mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ... Varunr: 4631367

SEK 1 302 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-24 10:02:00 SEK 1 009
Stouby. Fritstående sofasæt bestående af to- og tre-pers. sofa, model Eva, betrukket med chokoladefarvet læder. (2)
Stouby. Fritstående sofasæt bestående af to- og tre-pers. sofa, model Eva, betrukket med chokoladefarvet læder. (2). Stouby. Fritstående sofasæt bestående af to- og tre-pers. sofa, model Eva, betrukket med chokoladefarvet læder, løse hynder i sider, sæde og ryg, ben af bøg. H. 75/45. L. 140/200 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker og patina. (2) Varunr: 4603128 SEK 13 022 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 10:04:00 SEK 6 511
Bordsarmatur Kina 1700-tal
Bordsarmatur Kina 1700-tal. BORDSARMATUR, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av trädgårdsklippa med pion, bambu samt tårpil i underglasyrblått, höjd exklusive lampfäste ca 23,5 cm Varunr: 4634738 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 10:04:00
Se mer
Kista 1700-tal smide
Kista 1700-tal smide . KISTA, 1700-tal, furu, beslag i smide, två lås, dekor av år 1749 under krona, höjd ca 37, 73x49 cm, 2 nycklar medföljer Varunr: 4634739 SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 10:08:00
Se mer
Standerlampe, 1950-erne
Standerlampe, 1950-erne. Standerlampe med stamme af lakeret træ, afstandsstykker af messing, rund bundplade af fineret teak, medfølgende skærm af grønt stof, 1950-erne. H. 140 cm. Fremstår med brugsspor og mærker, Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varunr: 4608848 SEK 1 042 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 10:10:00 SEK 391
Tuschaskar Kina metall
Tuschaskar Kina metall. TUSCHASKAR, 1 par, metall, Kina, 1800-tal, kvadratisk form, dekor av tecken, ca 9,5x9,5 cm, 11x11 cm Varunr: 4634740 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 10:12:00
Se mer
3 fl. Champagne Krug Vintage 1998
3 fl. Champagne Krug Vintage 1998. 3 fl. Champagne Krug Vintage 1998 (Oc). Denne auktion kommer fra en stor privat samling af vintage champagne på over 200 flasker i topårgange. Disse vine er på auktion hos Lauritz.com i Søborg i perioden fra 10. april til den 25. april. Alle vinene har været opbevaret under optimale forhold ... Varunr: 4614262 SEK 5 469 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-24 10:15:00 SEK 4 427
Ring 18 k vitguld safir och briljanter
Ring 18 k vitguld safir och briljanter. RING, 18 k vitguld, fasettslipad ljus safir, 10 briljanter ca 0,03 ct/st, Svedboms Guldsmedsaktiebolag, Vetlanda 1976, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 4,2 g Varunr: 4634741 SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 10:16:00
Se mer
Sideboard/displaybord
Sideboard/displaybord. SIDEBOARD / DISPLAYBORD, engelsk stil, betsat trä samt glasskivor, 2 lådor med mässingshandtag, svarvade ben, underhylla, höjd ca 90, 137 x 43 cm Varunr: 4634742 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-04-24 10:20:00
Se mer
Chanel aftonväska
Chanel aftonväska. CHANEL, Paris, aftonväska i svart quiltad sammet med monogramprytt lås höjd 18 x 21 x 9, axelband ca 47 cm, tillhörande äkthetskort och dustbag i original Varunr: 4634743 SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 10:24:00
Se mer
Bohyllor björk
Bohyllor björk. BOKHYLLOR, 2 st, 1900-talets första hälft, fanérade i björk, höjd ca 76, 95x24 cm Varunr: 4634744 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 10:28:00
Se mer
Armand De Brignac Champagne Brut Aces of Spades (3)
Armand De Brignac Champagne Brut Aces of Spades (3). 1 fl. Armand De Brignac Silver Champagne Brut Aces of Spades (Oc). 1 fl. Armand De Brignac Rosè Champagne Brut Aces of Spades (Oc). 1 fl. Armand De Brignac Gold Champagne Brut Aces of Spades (Oc) (3). Varunr: 4614304 SEK 6 771 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-24 10:30:00 SEK 5 339
Skålfat Kina Famille verte
Skålfat Kina Famille verte. SKÅLFAT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), famille verte, dekor av strödda blommor i emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 28 cm Varunr: 4634745 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 10:32:00
Se mer
Fire kvadratiske lammeskind - brune (4)
Fire kvadratiske lammeskind - brune (4). 4 kvadratiske brune lammeskind. Mål ca. 40x40 cm. (Bænk medfølger ikke) Modelfotos. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig Varunr: 4581279

SEK 1 432 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-24 10:34:00 SEK 977
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal. SKÅP, 1700-tal, allmoge, avlutad furu, höjd 205, 143x51 cm Varunr: 4634746 SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 10:36:00
Se mer
Damrock Cerruti
Damrock Cerruti . CERRUTI, damrock i beige, IT storlek 46, längd ca 82 cm Varunr: 4634747 SEK < 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 10:40:00
Se mer
Wilhelm Seib brons
Wilhelm Seib brons. WILHELM SEIB (1854-1923): Konstnären, signerade Prf Seib 52/109, brons, höjd inkl. marmor sockel 49 cm Varunr: 4634748 SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 10:44:00
Se mer
2 fl. Moët & Chandon Cuvée Dom Pérignon Rosé 1993 - 1995 Champagne (2)
2 fl. Moët & Chandon Cuvée Dom Pérignon Rosé 1993 - 1995 Champagne (2). 2 fl. Moët & Chandon Cuvée Dom Pérignon Rosé 1993 - 1995 Champagne (Oc) (2). Denne auktion kommer fra en stor privat samling af vintage champagne på over 200 flasker i topårgange. Disse vine er på auktion hos Lauritz.com i Søborg i perioden fra 10. april til den 25. april. Alle vinene har ... Varunr: 4612288 SEK 5 599 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-24 11:00:00 SEK 4 558
Piedestal
Piedestal. PIEDESTAL, marmor samt bronserat trä, på tassar, höjd ca 66, 26x26 cm Varunr: 4634749 SEK < 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 11:00:00
Se mer
Tina Rasmussen. Portræt. Akryl på lærred
Tina Rasmussen. Portræt. Akryl på lærred. Portræt af Tina Rasmussen. Akryl på lærred. Sign. Tina. 60 x 50 cm. Uindrammet. Udstillet på Koldinghus 2016, mærkat herfra. Dette værk er en del af temaauktionen ”Handicap eller ej” – en omfattende samling billedkunst fra Kunstskolen Nordhøj, som er en professionel uddannelsesinstitution for ... Varunr: 4611773 SEK 1 302 DK, Kolding, Trianglen 2017-04-24 11:04:00 SEK 391
Gucci axelbandsväska med brunt monogrammönster
Gucci axelbandsväska med brunt monogrammönster. GUCCI, axelbandsväska med brunt monogrammönster på beige canvasbotten med gammelrosa skinndetaljer med vita stickningar, 30 x 34 x 13 cm, axelband 26 cm Varunr: 4634750 SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 11:04:00
Se mer
Hylla design Broberg & Ridderstråle
Hylla design Broberg & Ridderstråle. BROBERG & RIDDERSTRÅLE, "Totem", hylla, Klong, vitlackerad, konsolernas höjd ca 97, hyllplanens mått 100x23 cm Varunr: 4634751 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 11:08:00
Se mer
Tekanna Friberg silver
Tekanna Friberg silver. TEKANNA, silver, Friberg, Stockholm 1922, locket krönt av delfin, livet med dekor av maskaron, höjd ca 23, total vikt ca 686 g Varunr: 4634752 SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 11:12:00
Se mer
2 fl. Louis Roederer 'Cristal Rosè' 2000 Champagne (Oc) (2)
2 fl. Louis Roederer 'Cristal Rosè' 2000 Champagne (Oc) (2). 2 fl. Louis Roederer 'Cristal Rosè' 2000 Champagne (Oc). Denne auktion kommer fra en stor privat samling af vintage champagne på over 200 flasker i topårgange. Disse vine er på auktion hos Lauritz.com i Søborg i perioden fra 10. april til den 25. april. Alle vinene har været opbevaret under ... Varunr: 4612661 SEK 6 511 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-24 11:15:00 SEK 4 297
Stolar, 8 st., Sverige 1920-30-tal
Stolar, 8 st., Sverige 1920-30-tal. STOLAR, 8 st., Sverige 1920-30-tal, fanérade i jakaranda och bonad björk med flera träslag, klassicerande intarsiadekor, stoppad klädsel i rygg och sits, höjd 87 cm Varunr: 4634753 SEK 20 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 11:16:00
Se mer
Olle Olsson-Hagalund färglitografi
Olle Olsson-Hagalund färglitografi. OLLE OLSSON HAGALUND (1904-1972): "Nyckelpigan", signerad Olle Olsson Hagalund, numrerad 57/360, färglitografi, 35x53 cm Varunr: 4634754 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-04-24 11:20:00
Se mer
Bänk design Förster
Bänk design Förster. MONICA FÖRSTER, "Bench", Gärsnäs, formgiven 2010, lackerad i mintgrönt, undertill med stämpelmärkning, höjd 80, sitthöjd 43, längd 111 cm Varunr: 4634755 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 11:24:00
Se mer
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 336  >>