Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 361  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Et par døre, Kina, 1900 tallet
Et par døre, Kina. 1900-tallet. Patina. H. 235 cm, B. 2 X 60 cm, D. 5 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4717911
SEK 2 615 DK, Herlev, Dynamovej 24-08-2017
12:49:00
SEK 915
Kinnarps, 2 cirkulære borde med gaslift
Kinnarps, 2 cirkulære borde med gaslift, grålakeret firpasfod med plade af fineret bøg. Diam. Ø 90 cm. Laveste h. er ca. 70 cm. Manuelt gaslíft. Fremstår med små brugsspor. Denne vare er en del af en større samling møbler oa., Det er inventaret fra Middelfart, Ejby og Nr. Aaby kommunes tidligere ...
Varunr: 4755495
SEK 1 569 DK, Odense, Kratholmvej 24-08-2017
12:49:00
SEK 392
To-delt vitrineskab. antikbemalet. (2)
To-delt vitrineskab. Sort antikbemalet. Med profileret top, overdel med to glaslåger, hvorbag hylder. Underdel med skuffe samt to låger hvorbag hylder. Mål: H. 210. B. 106. D. 50 cm. Modelfoto.
Varunr: 4697427

SEK 4 184 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-08-2017
12:52:00
SEK 2 746
Andreas Hansen for Le Klint. Pendel, model 'Onefivefour', str. L
Andreas Hansen for Le Klint. Pendel, model "Onefivefour" af indigoblue papir, H: 24 cm. Ø: 50 cm. Str. L. Original ubrudt emballage. NB: Tre første billeder er modelfotos.
Varunr: 4744867

SEK 3 138 DK, Herning, Engdahlsvej 24-08-2017
12:53:22
SEK 1 144
Arnold Hartleff, drei Aquarelle (Landschaften) (3)
Arnold Hartleff (1888-1978), Drei Aquarelle mit norddeutschen Landschaften. Signiert. Unterschiedliche Größen. Im Passepartout hinter Glas gerahmt. (3)
Varunr: 4733045
SEK 2 917 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-08-2017
12:58:25
SEK 389
Teppich/ Läufer, Pakistan.
Teppich/ Läufer, Pakistan. Wolle auf Baumwolle, handgewebt, maße ca: 140x86 cm. Gebrauchspuren.
Varunr: 4736960
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-08-2017
12:58:41
SEK 389
Dimitri Jelezky, 904 GTS. Bleistift
Dimitri Jelezky, 904 GTS, 2017. Bleistift auf Papier. Verso signiert, datiert und bezeichnet. Maße: 28 x 38 cm. Dimitri Jelezky ist Künstler, Designer, Dozent und Autor. Aufgewachsen in einer Künstlerfamilie begann er schon sehr früh zu zeichnen, besuchte Kunstschulen und ist studierter ...
Varunr: 4735067
12:59:14
SEK 389
Penselbæger, keramik, Kina, 1800-/1900-tallet
Penselbæger, keramik, Kina, 1800-/1900-tallet, lysere grøn glasur med gennemgående lotusblomst-prægning, mæanderbort langs mundingskanten. Mål: H. ca. 11,5 cm, Ø ca. 13 cm. Fremstår med en enkelt revne ved mundingskanten.
Varunr: 4727574
SEK 5 834 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-08-2017
12:59:41
SEK 438
Arvid Nilsson oljemålning
ARVID NILSSON (1881-1971): Kustlandskap, signerad Arvid Nilsson, olja på duk, 80x63 cm
Varunr: 4750249
SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-08-2017
13:00:00
Se mer
Engelsk Enfield 1862 riffel kal 14,7 mm
Engelsk Enfield 1862 riffel kal 14,7 mm med Snider system. Våbennnummer E11. TL 123 cm, PL 73 cm. Fremstår med brugsspor, revner i skæfte. Mekanisk funktionel. Samlertilladelse til skydevåben påkrævet.
Varunr: 4750721
SEK 2 354 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-08-2017
13:00:00
SEK 1 504
DERMAOXY OXYGEN DE LUXE Behandling - Til fordel for Børneulykkesfonden
Bemærk: Varen kan ikke beses i Herlev. Efter hammerslag bedes køber sende kvittering til sk@borneulykkesfonden.dk, for koordinering af forsendelse, fragt eller afhentning. DERMAOXY OXYGEN DE LUXE Behandling Er du ude efter at give huden, HER OG NU boost, som ikke bare fugter men også BINDER ...
Varunr: 4742994
SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 24-08-2017
13:00:00
SEK 1 046
Charles Eames. Kontorstol med armlæn, EA 219 'Full Leather'
Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol, model EA 219, seneste 'Chrom-ring' generation med læderbetrukne armlæn af forkromet aluminium, monteret med højdejustérbar, drejelig stamme med fempas fod i poleret aluminium med hjul. Både Sæde, ryg og bagside med betræk af sort læder (tilkøbt med ...
Varunr: 4750155
SEK 26 152 DK, Kolding, Trianglen 24-08-2017
13:00:32
SEK 20 921
Abadeh Teppich, Persien, 155 x 100 cm
Abadeh Teppich, Persien, Wolle auf Baumwolle, handgeknüpft. 155 x 100 cm
Varunr: 4736595

13:01:09
SEK 389
Arnold Hartleff, drei Aquarelle (3)
Arnold Hartleff (1888-1978), Drei Aquarelle mit Blumenstillleben unterschiedlicher Größe. Alle signiert. Gerahmt. (3)
Varunr: 4733043
13:01:31
SEK 389
Dimitri Jelezky, Maritime 02. Bleistift
Dimitri Jelezky, Maritime 02. Bleistift auf Papier. Verso signiert, datiert und bezeichnet. Maße: 38 x 28 cm. Dimitri Jelezky ist Künstler, Designer, Dozent und Autor. Aufgewachsen in einer Künstlerfamilie begann er schon sehr früh zu zeichnen, besuchte Kunstschulen und ist studierter ...
Varunr: 4735062
13:03:01
SEK 924
Arnold Hartleff, drei Gemälde der 1920 er / 30er Jahre (3)
Arnold Hartleff (1888-1978), Konvolut mit drei Ölgemälden unterschiedlicher Größe. Alle signiert. gerahmt. (3)
Varunr: 4733063
13:03:44
SEK 389
Kronleuchte
Kronleuchter gefertigt aus Messing, 8 Brennstellen vorhanden. Maße ca.: D. 65 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren.
Varunr: 4737008
13:04:40
SEK 389
Arnold Hartleff, Dünenlandschaft . Ölgemälde
Arnold Hartleff 1888-1978, 'Dünenlandschaft'. Öl auf Karton. Rechts unten signiert 'Arn. Hartleff'. Gerahmt. Gebrauchspuren.
Varunr: 4733066
13:04:54
SEK 486
Matgrupp gustaviansk stil
MATGRUPP, 5 dlr, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, bemålad, stoppade sitsar, bordets mått höjd ca 75, diameter 105, stolarnas sitthöjd 46 cm
Varunr: 4750250
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-08-2017
13:05:00
Se mer
Sofa / Sitzbank Modell Opus in Schichtholz
Sofa / Sitzbank Modell Opus von Brunner Möbel Germany. Konstruktion aus Schichtholz, Bezüge in Alcantarra. B. 113cm, H. 86cm, T. 65cm. Leichte Gebrauchsspuren.
Varunr: 4694109
13:05:01
SEK 389
Erwan & Ronan Bouroullec. Soft Shell Chairs (2)
Erwan & Ronan Bouroullec. Soft Shell Chairs. Et par drejbare stole betrukket med læder, stel af sortlakeret stål. Fremstillet hos Vitra, fremstår med minimale brugsspor. (2)
Varunr: 4672174
SEK 13 076 DK, Kolding, Trianglen 24-08-2017
13:05:29
SEK 6 015
Freistehendes Weinregal/Poupitre für 48 Flaschen aus massivem Pinienholz
Freistehendes Weinregal zur beidseitigen Bestückung für insgesamt 48 Flaschen. Konstruktion aus massiver Pinie mit Metallverbindung. Bezeichnet mit: 'Cuvée Prestige'. H. ca. 90 cm, B. ca. 44,5 cm. Die Abbildung ist ein Musterbild!
Varunr: 4750764
SEK 1 167 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-08-2017
13:05:36
SEK 438
Varunr: 4750763
13:05:42
SEK 438
Cloisonné-Vase, China, spätes 19 Jhd.
Cloisonné-Vase, spätes 19 Jhd aus China. Korpus aus Messing, Blau emaliert, florales Dekor. Altersgemäße Patina. Höhe 9,5 cm, ø ca 5 cm.
Varunr: 4732874
13:05:48
SEK 389
Varunr: 4750762
13:05:50
SEK 389
Varunr: 4750761
13:05:56
SEK 389
Kontormiljø bestående af hæve/sænkebord, Flos arkitektlampe, skuffemodul og afskærmer (4)
Kontormiljø bestående af højdejustérbart skrivebord med plade af sort laminat og ben af stål, skuffemodul til kontorudstyr af sort laminat, afskærmer beklædt med gråt uldstof samt en Flos Kelvin T LED bordlampe/arkitektlampe designet af Antonio Citterio. Bordets mål: B. 158 cm. D. 88 cm., ...
Varunr: 4679238
SEK 1 569 DK, Herlev, Dynamovej 24-08-2017
13:06:00
SEK 588
Earrings in 14k with brilliant cut diamonds 0.52 ct
Earrings in 14k white rhod gold set with brilliant cut diamonds 0.52 ct Colour: (H) Wesselyon Clarity :Pe0387
Varunr: 4722280

SEK 10 210 BE, Antwerpen 24-08-2017
13:06:00
SEK 3 160
Varunr: 4750760
13:06:04
SEK 389
Varunr: 4750759
13:06:12
SEK 389
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 361  >>