Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 329  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i blank patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. H. 18 cm. B. 43 cm.
Varunr: 4661029

SEK 3 198 DK, Odense, Kratholmvej 17-10-2017
09:12:00
SEK 1 343
Peter Krueger, o.T. Mischtechnik
Peter Krueger, o.T. Mischtechnik / Collage auf Leinwand. Unbezeichnet. Maße: 100 x 100 cm.
Varunr: 4804898
SEK 1 904 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17-10-2017
09:14:13
SEK 381
Dansk møbelproducent. Lav, lang skænk i palisander. L. 242 cm
Dansk møbelproducent. Lav, lang skænk udført i palisander. Front med skydelåger og skuffer. H. 80 L. 242 D. 42 cm. Alm. aldersrelateret brugsspor, top med nuanceforskel.
Varunr: 4805590
SEK 6 395 DK, Kolding, Trianglen 17-10-2017
09:29:00
SEK 2 686
Dansk møbelproducent. Sofabord af teak
Dansk møbelproducent. Sofabord af fineret teak, bordplade hvorunder hylde, på drejede tilspidsede skråtstillede ben. H. 50 cm. L. 140 cm. B. 53 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4807096
SEK 2 558 DK, Kolding, Trianglen 17-10-2017
09:37:00
SEK 2 046
Ein Tisch und drei Klappstühle, vermutlich GTV, Italy (4)
Ein Tisch und drei Klappstühle, wohl Gebrüder Thonet Vienna (GTV) . Stühle aus Holz, weiß lackiert. Sitzflächen aus Rohrgeflecht. Ein Stuhl ist in der Sitzfläche beschädigt. Tisch in klarer, geradliniger Formgebung, zusammenklappbar. Weiß lackiertes Holz. Altersgemäße Gebrauchsspuren. (4)
Varunr: 4740186
SEK 2 856 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17-10-2017
09:43:57
SEK 381
Teppich, Indien, Wolle auf Baumwolle, 200 x 140 cm.
Teppich, Indien, Wolle auf Baumwolle, handgeknüpft. Maße ca: 200 x 140 T. 1,5 cm.
Varunr: 4779320
09:46:08
SEK 381
Konvolut Möbel von Brunner
Konvolut Möbel von Brunner. Unterschiedliche maße, Materialen und Farben. Ausstellungsstücken, teils Kratzer.
Varunr: 4802386
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17-10-2017
09:46:13
SEK 381
Regalsystem von Hülsta (6)
Regalsystem von Hülsta, bestehend aus unterschiedlichen Schrank- und Regalmodulen, Spanplatte, furniert. Auf Sockel. Maße ca: L.180, B.75 T.35 + 50 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren (6).
Varunr: 4775951
09:46:58
SEK 381
Farahan Teppich, Persien, ca. 335 x 137 cm
Farahan Teppich, Persien, handgeknüpft, Material: Wolle auf Baumwolle, Maße: ca. 335 x 137 cm.
Varunr: 4779309
09:47:13
SEK 381
Forrådskrukke af tin, Kina, Swatow-mærke, ca. 1880
Kinesisk forrådskrukke af tin med præget bambusmønster. Prægning på undersiden af låget: 'Hiah Wah Soon, Swatow'. H. 25 cm, Ø 15,5 cm. Denne krukke stammer fra Swatow, i dag Shantou, Guangdong-provinsen. Produktionsår ca. 1880.
Varunr: 4776798
SEK 4 284 DE, Hamburg, Große Elbstraße 17-10-2017
09:47:28
SEK 524
Hülsta Bett (5)
Bett von Hülsta, bestehend aus Rahmen, Lattenrost und Matratze. Spanplatte, furniert. Lattenrost verstellbar. Rahmen mit Aufbewahrung. Maße ca: L.200 B. 90 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren. (5)
Varunr: 4775950
09:48:46
SEK 381
Tiffany & Co T bracelet
TIFFANY & CO, "Tiffany T", armband, 18 k vitguld, innerdiameter ca 50x60 mm, vikt ca 9,2 g. . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning i Magasin 5 från 17 oktober.. . "Ingår i Jewellery & Important Watches"
Varunr: 4804579
SEK 10 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-10-2017
10:00:00
Se mer
Montblanc Meisterstück penna
MONTBLANC, Meisterstück, blyertspenna, svart resin samt guldpläterad, numrerad XP1034587, längd 14 cm, originaletui. . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning i Magasin 5 från 17 oktober.. . "Ingår i Jewellery & Important Watches"
Varunr: 4804584
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-10-2017
10:03:00
Se mer
Omega bordsur mässing 1940-tal
OMEGA, bordsur, mässing, 1940-tal, mineralglas, manuellt uppdrag, 8-dagarsurverk med "hoppande sekund", verknr. 10823661, cal 59 8D SCS, 130x130 mm. . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning i Magasin 5 från 17 oktober.. . "Ingår i Jewellery & Important Watches"
Varunr: 4804587
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-10-2017
10:06:00
Se mer
Gant herrearmbåndsur.
Gant herrearmbåndsur udført i stål. Orange lynette. Sort skive med chronograph funktion, time, minut samt sekundviser. Dato. Stål lænke med foldespænde. Ø. ca. eksklusiv krone 44 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manual.
Varunr: 4790307

SEK 1 919 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
10:07:12
SEK 1 183
Fickur 18 k guld 1700-tal
FICKUR, 1700-talets slut, 18 k trefärgat guld s.k. trois couleurs, spindelgång, mineralglas, vitemaljerad urtavla med arabiska samt romerska siffror, graverad dekor, diameter 45 mm, totalvikt ca 66,5 g. . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning i Magasin 5 från 17 oktob...
Varunr: 4804590
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-10-2017
10:09:00
Se mer
Eldrevet, leddelt garageport med linie i farven sort. Str. 250x214 cm
Eldrevet, leddelt garageport i sort (som foto 1). Str. 250x214 cm. Komplet garageport - eldrevet. Leddelt, med linie, samt 1 stk. fjernbetjeninger. PU-isoleret, el-motor, kædetræk og skinner af galvaniseret stål. Frihøjde: 21 cm. Porten er linie (som foto 2). Hulmål: Bredde 2500 mm. Højde ...
Varunr: 4682988

SEK 6 395 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
10:11:23
SEK 3 325
Wiwen Nilsson ring sterligsilver
WIWEN NILSSON, ring, sterlingsilver, trappslipad bergkristall, Lund 1959, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 5,6 g. . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning i Magasin 5 från 17 oktober.. . "Ingår i Jewellery & Important Watches"
Varunr: 4804591
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-10-2017
10:12:00
Se mer
Longines Flagship herrarmbandsur 18 k guld
LONGINES, Flagship, armbandsur, 18 k guld, ca 1956, manuellt uppdrag, plexiglas, boettnr. 401, verknr. 10147413, cal 30L, läderarmband med spänne gulddoublé (ej original), diameter 34 mm, extra band medföljer med Longines spänne i gulddoublé. . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockh...
Varunr: 4804592
10:15:00
Se mer
Certina DS stål 1960-tal herrarmbandsur
CERTINA, DS, armbandsur, stål, 1960-tal, plexiglas, automatiskt uppdrag, refnr. 346.825, serienr. 5752653/5601113, cal 25-65, stålarmband (fixoflex) ej original, diameter 38 mm. . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning i Magasin 5 från 17 oktober.. . "Ingår i Jewellery...
Varunr: 4804593
10:18:00
Se mer
Ring 18 k roséguld smaragd
RING, 18 k roséguld, ovalt fasettslipade smaragder totalt ca 2,93 ct, ringstorlek ca 17,5 mm, vikt ca 13 g. . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning i Magasin 5 från 17 oktober.. . "Ingår i Jewellery & Important Watches"
Varunr: 4804594
SEK 12 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-10-2017
10:21:00
Se mer
To delt vitrineskab. Antik hvid bemalet. (2)
To delt vitrineskab. Udført i hvid antik bemalet træ. Profileret op. Greb af patineret messing. Top med låge hvor bag hylder. Underdel med glaslåge hvor bag hylder. H. 200 cm. B. 70 cm. D. 43 cm. Modelfoto.
Varunr: 4795179

SEK 3 837 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
10:21:26
SEK 2 814
Certina DS herrarmbandsur i stål
CERTINA, DS, armbandsur, stål, ca 1965, automatiskt uppdrag, plexiglas, datum, refnr. 345.825, serie nr. 5801114, cal 25-651, läderarmband med spänne i stål (ej original), diameter 36 mm. . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning i Magasin 5 från 17 oktober. . . "Ingår ...
Varunr: 4804595
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-10-2017
10:24:00
Se mer
Rundt bord, af massiv elmetræ.
Rundt bord, af massiv elmetræ. Stel af patineret sort jern, med tre ben. H. 40 Ø. 80 cm. Modelfoto.
Varunr: 4730968

SEK 3 198 DK, Esbjerg, Oddesundvej 17-10-2017
10:24:38
SEK 1 343
Jaeger-LeCoultre Atmos bordsur
JAEGER-LECOULTRE, Atmos, bordsur, 1960/70-tal, temperaturväxlingsdrivet verk av förgylld mässing, fodral med glasade sidor, verknr. 59984, höjd 23,5, 21,5x16,5 cm, originaletui samt konsol medföljer. . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning i Magasin 5 från 17 oktober....
Varunr: 4804596
10:27:00
Se mer
Brosch silver diamanter
BROSCH, silver, delvis förgylld, diamanter med rosenslipning och bakomliggande foliering, 1800-talets första hälft, längd ca 29 mm. . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning i Magasin 5 från 17 oktober.. . "Ingår i Jewellery & Important Watches"
Varunr: 4804597
10:30:00
Se mer
Mads Odgård for Duba-B8. Par kontorstol model Sola 310 A (2).
Mads Odgård for Duba-B8. Par kontorstol model Sola 310 A . Monteret med armlæn, høj ryg. Indstillelig i højde, ryg og sæde. Stel af aluminium. Sædehøjde 47-64 cm. Betrukket med sort Fame på sæde og ryg. Nye i ubrudt original emballage (2).
Varunr: 4803123

SEK 3 837 DK, Herning, Engdahlsvej 17-10-2017
10:33:00
SEK 1 407
Herrfickur 18 k guld
FICKUR, 18 k guld, ca 1915, savonett, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, innerboett i metall, boettnr. 247349, chatalaine i 18 k guld, diameter 52 mm, vikt 85 g, chatelaine vikt 12 g, etui medföljer. . Visning sker 13-16 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning i Magasin 5 från 17 ...
Varunr: 4804598
SEK 8 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 17-10-2017
10:33:00
Se mer
Air Breeze. Atlantic Nordic varmepumpe, model KCV 20-028 (2)
Air Breeze. Atlantic Nordic varmepumpe, model KCV 20-028, med varme, aircondition, affugtning og blæsefunktion. Fjernbetjening og manual medfølger. Mål på kasser: 54 x 80 x 27 og 35 x 86 x 25 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. (2 kolli)
Varunr: 4780131

SEK 5 756 DK, Aarhus, Egå Havvej 17-10-2017
10:33:44
SEK 3 325
To kinesiske vaser af porcelæn (2)
To kinesiske vaser af porcelæn, dekoreret med kvindefigurer, 1900-tallets første halvdel, senere monteret til bordlamper, H. ca. 28 cm. (2)
Varunr: 4781442
SEK 2 558 DK, Herlev, Dynamovej 17-10-2017
10:35:27
SEK 863
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 329  >>