Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 396  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Mie Eje, 'Familien Blomster Tramp' litografi.
Mie Eje (f.1958), litografi 'Familien Blomster Tramp' nr. 151/250, sign. Mie Eje. 48 x 73 cm. (70 x 96 cm)
Varunr: 4838560
SEK 1 036 DK, Herlev, Dynamovej 21-11-2017
14:29:00
SEK 453
Retro sælskindsfrakke str. 36
Brun sælskindsfrakke i 70-retro, Figursyet snit med bred revers, dobbeltradet knaplukning, indstikslommer, kantet med ruskindsbesætning, detalje på ryg. Foret. Str. 36 Mål: L. 103 cm. Skulderbrede: 12 cm. Vidde over ryg: 39 cm. Ærmelængde: 55 cm. Ruskindsbesætning gået løs ved ene lomme. Foer ...
Varunr: 4839759
SEK 1 036 DK, Odense, Kratholmvej 21-11-2017
14:29:51
SEK 389
Cremekoppar
CREMEKOPPAR, på bricka, Frankrike, 1900-talets första hälft, dekor med blommor samt förgyllning, diameter bricka ca 23,5 cm
Varunr: 4840790
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-11-2017
14:30:00
Se mer
Royal Copenhagen. Tre vaser (3)
Royal Copenhagen.Vase af porcelæn dekoreret med måger, nr. 1138/2289 H. 18 cm, 1 sort.Vase af porcelæn dekoreret med blomster, nr. 2778/65A H. 21 cm, 3 sort.Vase af porcelæn dekoreret med svaner, nr. 1955/1217 H. 26 cm, 4 sort. (3)
Varunr: 4839528
SEK 1 036 DK, Helsingør, Støberivej 21-11-2017
14:30:00
SEK 809
Tuareg, Timbuktu, Mali. Grötslev
Tuareg, Timbuktu, Mali. Grötslev i trä, äldre platsgjord lagning av skopan. Insamlad på 1980-talet. Ålder ca 1900-talets första hälft. L: 38 cm. Proveniens: Magnus Andersson, Helsingborg, Sverige.
Varunr: 4659020
SEK < 1,000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 21-11-2017
14:30:00
SEK 300
Grøn Lodenfrakke med alpaca, 70-retro, str. 40
Grøn lodenfrakke: Salko Austria Tiroler loden af 75% new wool, 25% alpaca med ternet uld-for. Klassiske design med læg i ryggen, skjult knaplukning, indstikslommer. Str. 40, frakkelængde: 116 cm. syning løsnet lidt ved ærme indvendigt. Med brugsspor.
Varunr: 4839762
14:30:59
SEK 389
Bang & Olufsen Beolab 6000 (2)
Bang & Olufsen Beolab 6000 højtalere h.111 cm. Der medfølger ledninger / kabler. Alm. brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4838054
SEK 3 238 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-11-2017
14:31:00
SEK 2 007
Frants Landt cd. Marine med skibe på havet,
Frants Landt (1885-1976). Marine med skibe på havet, olie på lærred. Sign. Fr. Landt. 65 x 88 cm. ( 89 x 112 cm).
Varunr: 4839458
SEK 2 590 DK, Herlev, Dynamovej 21-11-2017
14:31:00
SEK 5 180
2 danske lyse lammeskind (2)
2 danske lammeskind - lyse. Tyk og blød kvalitet. Mål ligger ca. mellem 138x79 cm. og 102x67 cm. Der er en lille rustplet på bagsiden af det ene skind. Modelfotos - Bemærk stol medfølger ikke.
Varunr: 4782998

SEK 1 425 DK, Kolding, Trianglen 21-11-2017
14:31:00
SEK 971
Piranesi: Veduta di Campo Vaccino
GIOVANNI BATTISTA PIRANESI (talien, 1720-78): "Veduta di Campo Vaccino", etsning,405x540 mm., ramad. Paris about 1800-1837. Framed. . . Hind 40 state IV, 1st French edition
Varunr: 4840848
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-11-2017
14:32:00
Se mer
Afghansk Kelim løber, 290x75 cm.
Afghansk Kelim løber, uld på bomuld. 290x75 cm.
Varunr: 4831197

SEK 2 849 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-11-2017
14:32:00
SEK 2 137
Springvandsfigur af bronze
Springvandsfigur af patineret bronze i form af en alf der holder en frø h.95 cm.
Varunr: 4841243
SEK 2 590 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-11-2017
14:33:00
SEK 4 274
Charles Eames. Et sæt på seks Soft Pad armstole, model EA-208 (6)
Charles Eames 1907-1978. Et sæt på seks Soft Pad armstole, model EA-208. Sæde og ryg med betræk af sort, let patineret læder, bagpå med sort hopsak, firpasfod og armlæn i forkromet aluminium. Formgivet 1969. Fremstillet hos Vitra. Fremstår med lette brugsspor. (6)
Varunr: 4807117
SEK 77 703 DK, Kolding, Trianglen 21-11-2017
14:33:28
SEK 27 196
Röda Örns orden
RÖDA ÖRNS ORDEN, silver samt emalj, Roter Adlerorden, Preussen, första klassen, kraschan samt 3 ordenstecken, största diameter ca 9 cm
Varunr: 4840791
SEK 20 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-11-2017
14:34:00
Se mer
Ravhalssmykke m/ lædersnøre samt seks ravvedhæng (7)
Ravhalssmykke med lædersnøre, L. 46 cm med vedhæng af poleret rav med sølvmontereing, vægt ca. 21 gram, dertil seks vedhæng af poleret rav, længste ca. 13 cm samt 40 gram. Samlet vægt ca. 152 gram. (6)
Varunr: 4816815
SEK 6 475 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-11-2017
14:34:00
SEK 1 360
Kristian von Hornsleth. 'Fair Trade Now'. Offsettryk, sign. i bly, cd
Kristian von Hornsleth, født 1963. 'Fair Trade Now'. Offsettryk, 70/200. Signeret i bly. 72 x 72 cm. UR. Har været rullet sammen.
Varunr: 4840231
SEK 1 036 DK, Kolding, Trianglen 21-11-2017
14:35:00
SEK 1 166
Dani, Baliem-dalen, Nya Guinea. Stenyxa
Dani, Baliem-dalen, Nya Guinea. Stenyxa, skaft i trä, lindad med flätad fiber, stenen troligen av högre ålder, har varit brukad, brukspatina. Insamlad 1970-talets slut, skaft tillverkat ca 1950-tal eller tidigare. L: 51 cm. Proveniens: Magnus Andersson, Helsingborg, Sverige.
Varunr: 4656998
SEK 5 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 21-11-2017
14:35:00
SEK 825
Aage Petersen / Le Klint. Standerlampe, model 349
Aage Petersen / Le Klint. Standerlampe, model 349, af messing og sortlakeret metal,monteret med plisseret skærm. Fremstillet og mærket hos Le Klint. H. 113-158 cm. Alm. brugsspor, skærm med nogle tryk..
Varunr: 4841165
SEK 1 554 DK, Kolding, Trianglen 21-11-2017
14:35:33
SEK 1 133
Poul Kjærholm1 par fåtöljer PK-31
POUL KJAERHOLM (1920-1980), PK-31, fåtöljer, 1 par, E. Kold Christensen, Danmark, borstat stål, lösa rygg- och sittdynor, klädsel av svart skinn, höjd ca 70, sitthöjd 35 cm
Varunr: 4840792
14:36:00
Se mer
Holmegaard. Samling julekarafler mm (15)
Holmegaard. 7 julekarafler, 4 snapseglas, 2 glas med hank samt to krukker. (15)
Varunr: 4840217
14:36:00
SEK 777
Ældre nisse
Ældre nisse L. ca. 60 cm. Restaureret. Fremstår med revner samt slidtage og brugsspor.
Varunr: 4839475
SEK 1 295 DK, Herlev, Dynamovej 21-11-2017
14:37:00
SEK 907
Snekke Kristensen cd. 'Post fra Vestkysten I'
Snekke Kristensen født 1948. Olie på lærred. 'Post fra Vestkysten I'. Sign. Snekke og dateret 2004. 18 x 24 cm.
Varunr: 4838374
14:37:00
SEK 2 979
Børge Mogensen. Et par kvadratiske sofaborde af mahogni, model 5377B (2)
Børge Mogensen. ET par kvadratisk sofabord af mahogni, bagerste ben med indbyggede hjul. Fremstillet af Fredericia Stolefabrik, model 5377B. H. 54, 71 x 71 cm. Brugsspor (2)
Varunr: 4841235
SEK 1 943 DK, Herlev, Dynamovej 21-11-2017
14:37:58
SEK 1 684
Gewiss. Par industripendler af metal, model GW 84 885 (3)
Gewiss. Par industripendler med grålakeret hus og reflektor af metal, bundplade af klar plast, model GW 84 885. H. incl. ophæng 47,5 Ø. 47,5 cm. Fremstår med brugsspor. Ekstra skærm medfølger (3)
Varunr: 4840599
14:38:00
SEK 453
Björn Borg Sport och affischkonst
BJÖRN BORG, 1970-tal, reklam för Kellogs Corn Flakes, pappfigur, ca 118x100 cm
Varunr: 4840849
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-11-2017
14:38:00
Se mer
Dewalt. Kap- og geringssav, DW-703-QS
Dewalt kap-/geringssav DW703-QS. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten, fejl og defekter kan forekomme..
Varunr: 4841649
SEK 1 036 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-11-2017
14:38:53
SEK 1 198
En samling juleakvavit. (25)
En samling juleakvavit, best. af 1983, 1984, 1985, 1987, 1988, 2 stk. 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, originale æsker. (25)
Varunr: 4839437
SEK 2 590 DK, Vejle, Dandyvej 21-11-2017
14:39:00
SEK 2 266
Poul Henningsen. PH5 pendel, hvid
Poul Henningsen 1894-1967. PH5 pendel med skærme af hvidlakeret aluminium, hvide og blå detaljer. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 50 cm.
Varunr: 4841351
14:39:00
SEK 1 684
En overnatning inkl. 1 fl. bobler på Kongeåkroen for to personer inkl. morgenbuffet.
En overnatning på Kongeåkroen for to personer med en flaske bobler på værelset samt morgenbuffet. Kongeåvej 111, Foldingbro 6650 Brørup. Gyldig alle kroens åbningsdage frem til d. 1. april 2018. Der tages forbehold for udsolgte datoer. Det anbefales, at der bestilles i god tid, da der i ...
Varunr: 4822579

SEK 1 036 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-11-2017
14:39:00
SEK 421
G. Gualtierotti & A. Delle Stelle, daybed/sofa, model 'Europa', fremstillet hos Zanotta
G. Gualtierotti & A. Delle Stelle, daybed/sofa, model 'Europa', fremstillet hos Zanotta. Formgivet i 1988. Rammekonstruktion af forkromet stål, betræk i sort læder. Armlænene eller rygdelene kan opstilles individuelt på et frit sted. Betrækkene har lynlås og kan tages af. Senere monteret på ...
Varunr: 4841651
SEK 4 820 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-11-2017
14:39:37
SEK 434
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 396  >>