Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 374  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Nanna Ditzel. 'Sonar' armstol
Nanna Ditzel. 'Sonar' armstol af formbøjet ahorntræ, ben af alulakeret stål. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. Fremstår med lette brugsspor.
Varunr: 4738206
SEK 1 023 DK, Aalborg, Nibevej 19-09-2017
17:26:00
SEK 512
Josef Frank gardiner
JOSEF FRANK, "Under Ekvatorn", gardinlängder, 1 par, Firma Svenskt Tenn, vardera ca 220x120 cm
Varunr: 4774883
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 19-09-2017
17:28:00
Se mer
Grethe Reese. cd. To akvareller, kompositioner (2)
To kompositioner, vandfarve på papir. Sign. Grethe Reese, Grethe Reese. (f.1923). Dateret 89 og 90. Begge str. 53 x 72 ( 72 x 90 ) cm. (2)
Varunr: 4775670
SEK 1 279 DK, Helsingør, Støberivej 19-09-2017
17:29:00
SEK 384
Moderne Kelim, 358 x 253 cm.
Moderne Kelim, uld på bomuld. 358 x 253 cm.
Varunr: 4777605

SEK 3 837 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2017
17:30:00
SEK 2 814
Minkfrakke i mørkebrune skind str. 42 og to hatte (3)
Minkpels, mørkebrun slank model med opretstående krave hægtelukning og stiklommer L 110 ærme med manchet længde 65 cm. Brystmål ca. 100 cm. Str. ca. 42. Med brugsspor ved lomme. Der medfølger to stk. hatte i mink. (3)
Varunr: 4762190
SEK 1 279 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-09-2017
17:31:00
SEK 799
Stolar 1900-tal
STOLAR, 1900-talets andra hälft, betsad bok, klädsel i grön textil, sitthöjd ca 45 cm
Varunr: 4774884
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-09-2017
17:32:00
Se mer
Luftpistol klassisk Walther Model 53 4,5mm.
Våbennummer 007691. Som ny Walther Model 53 klassisk luftpistol. Uden bruneringsslid og uden rust. OAL 31½ cm. 24 cm blankt løb med skarpe riffelgange. Nylonskæfte i træmønster. Vægt 1kg. Våbnet kan kun erhverves af personer over 18 år.
Varunr: 4775414
SEK 3 453 DK, Helsingør, Støberivej 19-09-2017
17:33:00
SEK 3 453
Pendelleuchte, 1960/70er, Wortmann & Pilz
Pendelleuchte, 1960/70er, Wortmann & Pilz. Acht verchromte Leuchtkörper frei hängend. Altersgemäße Gebrauchsspuren. Maße:
Varunr: 4773216
SEK 1 903 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-09-2017
17:33:00
SEK 952
Topas-/Brillantring in 14 kt Gelbgold
Ring in 585/- Gelbgold, Punze = CHRIST 585, mit 1 Topas, Maße ca. 11,97 x 11,97 x Höhe 7,6 mm, facettierter Schliff, und 6 Brillanten zus. ca. 0.06 ct Reinheit: ca. SI, Farbe: ca. Wesselton (H), Gewicht ca. 8 Gramm, Ringweite 59 Trage- und Gebrauchsspuren
Varunr: 4775946
SEK 3 330 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-09-2017
17:35:59
SEK 2 617
Barometer sekelskiftet
BAROMETER, C P Goertz Berlin, 1900-talets början, metall och glas, höjd 16 cm
Varunr: 4774885
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-09-2017
17:36:00
Se mer
Dansk møbelproducent. Spisebord
Dansk møbelproducent. Spisebord af egetræ med udtræk, firekantede tapsamlede ben hvorimellem sprosse. H. 75. B. 100. L. 181/230 cm. (2)
Varunr: 4775427
SEK 1 535 DK, Helsingør, Støberivej 19-09-2017
17:37:00
SEK 384
LONGINES lommeur i 585/- rødguld, ca. 1920’erne
LONGINES lommeur i 585/- rødguld, fra 1920’erne Stempler = forreste yderkapsel 0.585, hane, stjerne, 35 7 Bageste yderkapsel 0.585, hane, stjerne, 975935 7, inderkapsel = LONGINES Grand Prix Paris 1920 og medaljer, ARGENT Ankerværk, 3/4 værkplade, optrækskrone og bøjle forgyldt ...
Varunr: 4775947
SEK 7 612 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-09-2017
17:37:46
SEK 1 951
Persisk Shahsavan Kelim 365 x 165 cm.
Persisk Shahsavan Kelim, uld på bomuld. 365 x 165 cm.
Varunr: 4777604

17:39:00
SEK 2 046
Matthaeus Merian, Kunstdruck-Mappe,Die schönsten Städtebilder
Matthaeus Merian, Kunstdruck-Mappe, Die schönsten Städtebilder aus Deutschland, Österreich und der Schweiz Druck: 1966 Hoffmann & Campe Verlag; Deutsche Buch-Gemeinschaft. Berlin.Darmstadt.Wien Schmuck-Kassette Drucke = Maße ca. 43 x 30,2 cm Kassette = Maße ca. 45,5 x 31,4 cm Altersgemäße ...
Varunr: 4775089
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-09-2017
17:39:38
SEK 381
Matbord rokokostil
MATBORD, 1900-talets mitt, rokokostil, vitmålat, höjd ca 76, diameter 115 cm, 3 iläggsskivor á 47 cm, total längd ca 256 cm
Varunr: 4774886
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-09-2017
17:40:00
Se mer
Antik kaukasisk Kazak tæppe, 236x126 cm.
Antik kaukasisk Kazak tæppe, uld på uld. Fremstår med aldersslitage. 236x126 cm.
Varunr: 4768562
SEK 7 674 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2017
17:41:00
SEK 2 686
Kgl. P / Royal Copenhagen, Flora Danica tallerken
Kgl. P / Royal Copenhagen, Flora Danica tallerken med gennembrudt fane 'Cynoglossum Officinale'', Ø 23 cm, 2.sort.
Varunr: 4773978
SEK 1 918 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-09-2017
17:41:00
SEK 2 686
Silberkette mit Wappenschild und Perlmuttohrhänger (4)
Silberkette mit Wappenschild und Perlmuttohrhänger. Die Perlmuttohrhänger sind mit Brisuren aus Silber besetzt (punziert). Maße mit Brisur ca.: H. 7,8 cm, B. 2,3 cm. Die Kordelkette und der Anhänger sind aus Silber gefertigt (punziert/geprüft). Länge der Kette ca.: 42 cm, Anhänger ca.: 2 x ...
Varunr: 4703388
SEK < 1,000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 19-09-2017
17:42:00
SEK 381
Edvin Ollers oljemålning
EDVIN OLLERS (1888-1959), motiv från Gullholmen, Bohuslän, signerad och daterad E.Ollers 1939, olja på duk, ca 60x81cm, oramad
Varunr: 4774887
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-09-2017
17:44:00
Se mer
6470 - Apple Macbook Air, ubekendt model, uden harddisk
Macbook Air, ubekendt model. Udenlandsk tastatur. Uden harddisk. 14" skærm. Serienr. W804003LATN. Oplader medfølger ikke. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Varunr: 4773765
SEK 2 558 DK, Herlev, Dynamovej 19-09-2017
17:45:00
SEK 927
Stolar Leksand modell
STOLAR, 6 st., s.k. "Leksand modell", 1900-talets första hälft, bemålade, , sitthöjd ca 44 cm
Varunr: 4774888
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-09-2017
17:48:00
Se mer
Dansk møbelproducent: Sovesofa/briks
Dansk møbelproducent: Sovesofa/briks af fineret asketræ. H 73 cm, SH 43 cm, L 205 cm, D 87 cm. Ryg kan klappes op. Fremstår med brugsspor, en manglende skrue.
Varunr: 4775616
17:49:00
SEK 416
Hanne Aabo. 'Queens of Hearts' og 'Feel as good, as you look'. Akryl på lærred (cd) (2)
'Queens of Hearts' og 'Feel as good, as you look' af Hanne Aabo. Akryl på lærred. Sign. og dat. H. Aabo 2010. 24 x 18 cm (28,5 x 22,5 cm). (cd) (2)
Varunr: 4775623
SEK 1 535 DK, Herning, Engdahlsvej 19-09-2017
17:50:00
SEK 416
Loose brilliant cut pink diamond 0.08ct
Loose brilliant cut pink diamond 0.08ct Colour: Natural fancy pink Clarity : P accompanied by a IGI certificate
Varunr: 4767151

SEK 5 233 BE, Antwerpen 19-09-2017
17:51:00
SEK 2 855
Persisk Heriz tæppe, ca. 344x250 cm.
Persisk Heriz tæppe, nordvest Persien. Uld på bomuld. 1900-tallets midte. Fremstår med brugsspor. ca. 344x250 cm.
Varunr: 4772134
SEK 6 906 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2017
17:52:00
SEK 3 965
Armstol. Papatya, model Ego-K
Papatye stol, model Ego-K. Stabelbar stol. Sæde i glasfiberforstærket polypropylene, og rygstykke i polycarbonat. Kan anvendes både ude og inde. Mål: B: 55 cm, D: 53 cm, H: 82/47 cm. Udstillingsmodel
Varunr: 4775297

SEK 1 023 DK, Herning, Engdahlsvej 19-09-2017
17:52:00
SEK 384
Two volumes signed by E. E. Cummings 1935
TWO SIGNED WORKS BY CUMMINGS (2). CUMMINGS, E. E. No thanks. New York (Golden Eagle Press) 1935.. . Oblong 8vo (145x190 mm). . Full burgundy calf binding, gilt title on cover and spine, text untrimmed, lover cover sligthly dampstained. Housed in a red slipcase and cassette. One of 900 copies on R...
Varunr: 4774889
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-09-2017
17:52:00
Se mer
To skolekort. Verden og Danmark (2)
To skolekort bestående af: Verdenskort 140 x 200 cm og Danmarkskort 165 x 202 cm, begge monteret på rundstokke af træ/metal. Fremstår med brugsspor. (2)
Varunr: 4775041
SEK 1 279 DK, Herning, Engdahlsvej 19-09-2017
17:52:00
SEK 1 407
Lænestol i form af baseball
Lænestol udformet som baseball. Alm. lettere brugsspor.
Varunr: 4775007
SEK 1 023 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-09-2017
17:58:00
SEK 1 215
Bovenkamp. Tre-personers fritstående sofa med tilhørende lænestol (2)
Bovenkamp. Tre-personers fritstående sofa med tilhørende lænestol. Udført i teak og eg, original betræk af uld. 1950'erne. Sofa L. 167 cm. (2)
Varunr: 4716324
SEK 25 579 DK, Kolding, Trianglen 19-09-2017
17:59:00
SEK 9 976
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 374  >>