Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt på "arne jacobsen" i - Sverige - i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Arne Jacobsen. 'Svanen', modell 3320
Arne Jacobsen. 'Svanen', modell 3320. Arne Jacobsen. 'Svanen', modell 3320. Snurrmodell på profilerad fyrpassfot i aluminium. Klädsel i gråblått textil, slitage på textilen. Modellen formgiven 1957 - 1958 som del av totalindredningen på hotel Royal i København. Tillverkad av Fritz Hansen 2007, märkta. Varunr: 3384880 SEK 10 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-04-24 19:45:00 SEK 8 600
Arne Jacobsen. 'Svanen', modell 3320. Arne Jacobsen. 'Svanen', modell 3320. Snurrmodell på profilerad fyrpassfot i aluminium. Klädsel i gråblått textil, slitage på textilen. Modellen formgiven 1957 - 1958 som del av totalindredningen på hotel Royal i København. Tillverkad av Fritz Hansen 2007, märkta. Varunr: 3384878 SEK 10 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-04-24 20:09:00 SEK 9 000
Arne Jacobsen. 'Svanen', modell 3320. Arne Jacobsen. 'Svanen', modell 3320. Snurrmodell på profilerad fyrpassfot i aluminium. Klädsel i gråblått textil, slitage på textilen. Modellen formgiven 1957 - 1958 som del av totalindredningen på hotel Royal i København. Tillverkad av Fritz Hansen 2007, märkta. Varunr: 3384883 SEK 10 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-04-25 19:23:00 SEK 9 400
Arne Jacobsen. 'Svanen', modell 3320. Arne Jacobsen. 'Svanen', modell 3320. Snurrmodell på profilerad fyrpassfot i aluminium. Klädsel i gråblått textil, slitage på textilen. Modellen formgiven 1957 - 1958 som del av totalindredningen på hotel Royal i København. Tillverkad av Fritz Hansen 2007, märkta. Varunr: 3384884 SEK 10 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-04-25 19:39:00 SEK 9 200
Förlängningsben till sex Arne Jacobsen-stolar, t.ex. sjuan, myran mfl.
Förlängningsben till sex Arne Jacobsen-stolar, t.ex. sjuan, myran mfl.. Förlängningsben till sex stycken Arne Jacobsen-stolar. En lättviktslösning som höjer stolen med 2,2 cm utan synlig skarv. Tillverkade i Danmark av Design By Sander. Förpackningen innehåller 24 förlängningstappar och 24 möbeltassar samt epoxylim och monteringsanvisningar. Förlängningsbenen ... Varunr: 3380928

SEK 1 600 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2014-04-26 20:30:00 SEK 350
Arne Jacobsen. 'Svanen', modell 3320. Arne Jacobsen. 'Svanen', modell 3320. Snurrmodell på profilerad fyrpassfot i aluminium. Klädsel i gråblått textil, slitage på textilen. Modellen formgiven 1957 - 1958 som del av totalindredningen på hotel Royal i København. Tillverkad av Fritz Hansen 2007, märkta. Varunr: 3384885 SEK 10 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-04-26 20:44:00 SEK 8 400
Arne Jacobsen, stolar modell 3107 'Sjuan', teak (2)
Arne Jacobsen, stolar modell 3107 'Sjuan', teak (2). Stolar modell 3107 'Sjuan' formgivna av Arne Jacobsen (1902-1971). Skal i teak samt benställning i förkromat stål. Modellen formgiven 1955 för Fritz Hansen. Mindre fanerskador samt korrosion. (2) Denna vara ingår i temaauktionen 'Mid Century design'. Varunr: 3384811 SEK 3 000 SE, Örebro, Aspholmen 2014-04-27 19:33:00 SEK 1 150
Arne Jacobsen. 'Svanen', modell 3320. Arne Jacobsen. 'Svanen', modell 3320. Snurrmodell på profilerad fyrpassfot i aluminium. Klädsel i gråblått textil, slitage på textilen. Modellen formgiven 1957 - 1958 som del av totalindredningen på hotel Royal i København. Tillverkad av Fritz Hansen 2007, märkta. Varunr: 3384882 SEK 10 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-04-27 19:52:00 SEK 9 200
Arne Jacobsen. 'Svanen', modell 3320. Arne Jacobsen. 'Svanen', modell 3320. Snurrmodell på profilerad fyrpassfot i aluminium. Klädsel i gråblått textil, slitage på textilen. Modellen formgiven 1957 - 1958 som del av totalindredningen på hotel Royal i København. Tillverkad av Fritz Hansen 2007, märkta. Varunr: 3384887 SEK 10 000 SE, Helsingborg, Garnisonsg. 2014-04-27 20:22:00 SEK 9 200