Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Arne Jacobsen Myranstolar 4 st
ARNE JACOBSEN, stolar 4 st, "Myran", 1970-tal, Fritz Hansen, modell 3101, vitlackerade, förkromad benställning, sitthöjd ca 43 cm
Varunr: 4868356
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 18-12-2017
10:28:00
Se mer
Arne Jacobsen
ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar, 7 st, Fritz Hansen, Danmark, 2001, stålunderrede med kromade ben, klädda i blåt tyg, sitthöjd ca 45 cm
Varunr: 4868394
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-12-2017
13:24:00
Se mer
Arne Jacobsen Myranstolar 6 st
ARNE JACOBSEN, stolar 6 st, "Myran", 1970-tal, Fritz Hansen, modell 3101, vitlackerade, förkromad benställning, sitthöjd ca 43 cm
Varunr: 4868511
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 18-12-2017
20:22:00
Se mer
Varunr: 4868513
20:26:00
Se mer
Arne Jacobsen
ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar, 6 st, Fritz Hansen, Danmark, 2001, stålunderrede med kromade ben, klädda i blåt tyg, sitthöjd ca 45 cm
Varunr: 4868529
20:58:00
Se mer
Sven Hansson oljemålning Konkret konst
SVEN HANSSON (1927-2014): Rött mot svart, intygas a tergo av dottern A.Jacobsen, olja på duk, ca 91x100 cm;. . Konkretisten Sven Axel Arvid Hansson (1927-2014) . Målningar: . . Konkret och non-figurativ konst:. Konstnären anslöt sig till en klassisk puristisk tradition med uteslutande horisontale...
Varunr: 4868533
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-12-2017
21:06:00
Se mer
Varunr: 4868554
21:48:00
Se mer
Varunr: 4869935
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 19-12-2017
12:04:00
Se mer
Varunr: 4869980
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 19-12-2017
14:08:00
Se mer
Varunr: 4870047
17:10:00
Se mer
Varunr: 4870151
21:10:00
Se mer
Arne Jacobsen "Supercirkel" bord för Fritz Hansen
ARNE JACOBSEN, bord, Fritz Hansen, "Supercirkel", etikettmärkt ''Republic of Fritz Hansen, 2008'', vit laminatskiva, centralfot i formstöpt aluminium, höjd ca 71,5, diameter 100 cm
Varunr: 4871186
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 20-12-2017
21:00:00
Se mer
Arne Jacobsen ''Sjuan'' stolar 4 st Fritz Hansen
ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar, 4 st, Fritz Hansen, Danmark, etikettmärkta, 3 daterade 1993, 1 daterad 1994, med kromade ben, vitlackerade sits samt kuddar i rött tyg, sitthöjd ca 44 cm
Varunr: 4872096
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-12-2017
11:36:00
Se mer
Arne Jacobsen Myranstolar
ARNE JACOBSEN, "Myran", stolar, 4 st., för Fritz Hansen, teak, benställning i krom, sitthöjd ca 42 cm
Varunr: 4872277
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 21-12-2017
21:16:00
Se mer
ARNE JACOBSEN, bord, Fritz Hansen, "Supercirkel", etikettmärkt ''Fritz Hansen, 1996'', vit laminatskiva, centralfot i formgjuten aluminium, höjd ca 71,5, diameter 100 cm
Varunr: 4872282
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 21-12-2017
21:26:00
Se mer
Arne Jacobsen bord Fritz Hansen
ARNE JACOBSEN, bord, Fritz Hansen, Danmark, sexdelad centralfot i aluminium, vit laminatskiva, etikettmärkt, ''Fritz Hansen, 1996'', höjd 70, diameter 100 cm
Varunr: 4872294
21:50:00
Se mer
Varunr: 4873421
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-12-2017
21:42:00
Se mer