Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt på "arne jacobsen" i - Sverige - i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Arne Jacobsen, stol 'Sjuan'
Arne Jacobsen, stol 'Sjuan'. Arne Jacobsen, stol 'Sjuan'. Formgiven 1955. Förkromat stål och textilklädd rygg och sits. Fritz Hansen. B:48 cm H:78 cm Sitthöjd:43 cm. Omklädd, torkad stoppning, Varunr: 4374680 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2016-09-01 12:08:54 SEK 300
Arne Jacobsen Oxford
Arne Jacobsen Oxford . ARNE JACOBSEN, "Oxford, stol, klädd i svart skinn " sitthöjd 44 cm, total höjd 128 cm Varunr: 4380401 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-09-03 15:35:00
Se mer
Arne Jacobsen. Två stolar, 3107, 3103 (2)
Arne Jacobsen. Två stolar, 3107, 3103 (2). Arne Jacobsen. Två stolar. Sjuan modell 3107 i teak, tillverkad 1970, knäckt rygg, fanerskador, skadad kopp. T-stolen modell 3103, gulbetsad, tillverkad 1980, fanerskador och slitage. Tillverkade av Fritz Hansen.(2) Varunr: 4379886 SEK 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2016-09-05 15:12:00 SEK 350
Arne Jacobsen Sjuan
Arne Jacobsen Sjuan . ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar, 4 st., för Fritz Hansen, Danmark, rosalackerade sitsar Varunr: 4380686 SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-09-05 15:20:00
Se mer
Arne Jacobsen, skrivbordsstol 3217 'Sjuan'
Arne Jacobsen, skrivbordsstol 3217 'Sjuan' . Skrivbordsstol 3217 "Sjuan" med armlän, formgiven av Arne Jacobsen. I naturfärgad ask, med förkromad hjulförsedd fot. Höj-/sänkbar. Tillverkad för Fritz Hansen, tillverkningsår 2011. Smärre slitage. Varunr: 4383368 SEK 5 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2016-09-06 18:59:00 SEK 2 200
Arne Jacobsen Myranstolar
Arne Jacobsen Myranstolar. ARNE JACOBSEN, stolar, 3+1 st, modell "Myran", design Arne Jacobsen för Fritz Hansen, formgivna 1951-52, 3 st svartmålade samt en i bok, sitthöjd ca 43 cm Varunr: 4384562 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-09-07 20:19:00
Se mer