Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt på "arne jacobsen" i - Sverige - i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Arne Jacobsen, soffbord, Fritz Hansen
Arne Jacobsen, soffbord, Fritz Hansen. Arne Jacobsen, soffbord, Fritz Hansen. Bokfanerad skiva på förkromat centralben med fyrpassfot i borstad aluminium. H 47, diameter 100 cm. Varunr: 3802031 SEK 2 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-04-20 18:42:00 SEK 350
Myran stolar
Myran stolar. ARNE JACOBSEN (1902-1971), stolar, 3 st, Myran, 1971, formgivna 1951-52, märkta FH Danmark, trebent underrede i stål, sitthöjd ca 43 cm Varunr: 3806111 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk Online 2015-04-22 11:28:00
Se mer
Arne Jacobsen, bord, vit skiva, alukant
Arne Jacobsen, bord, vit skiva, alukant. Arne Jacobsen. Runt bord med skiva i vit laminat med alukant. Monterat på benställning av aluminium. Tillverkat hos Fritz Hansen. H. 70, diameter 90 cm. Smärre slitage. Varunr: 3802089 SEK 4 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-04-22 20:15:00 SEK 2 000
Arne Jacobsen, sex stycken 3207 'Sjuan', skinn
Arne Jacobsen, sex stycken 3207 'Sjuan', skinn. Arne Jacobsen 1902 -1971.Sex karmstolar, modell 3207, 'Sjuan' med skal i formböjt trä på benställning i senare svartlackerat stål. Formgivna 1955. Tillverkade av Fritz Hansen, model 3207. SH 44 cm. Omklädda 2010 i svart 'Savanne' läder från Arne Sørensen. Skinn med smärre slitage, senare ... Varunr: 3807411 SEK 20 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-04-22 21:16:00 SEK 15 000
Arne Jacobsen,stolar 3103 T-stolen, 5 st
Arne Jacobsen,stolar 3103 T-stolen, 5 st. Stolar modell 3103 'T-stolen', 5 st, formgivna av Arne Jacobsen. I ek med benställning i metall. Tillverkade för Fritz Hansen 1968. Smärre slitage, en stol saknar kåpa under sitsen. (5) Varunr: 3808616 SEK 5 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2015-04-24 20:20:00 SEK 1 300