Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt på "arne jacobsen" i - Sverige - i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Arne Jacobsen bord
Arne Jacobsen bord. ARNE JACOBSEN, bord, Fritz Hansen, vit laminatskiva, centralfot i formstöpt aluminium, höjd ca 71, diameter 90 cm Varunr: 4699624 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-06-25 19:48:00
Se mer
 Arne Jacobsen. Sex stolar modell 3107 'Sjuan' (6)
Arne Jacobsen. Sex stolar modell 3107 'Sjuan' (6). Arne Jacobsen. Sex stolar modell 3107 'Sjuan'. Förkromade ben. Framställt hos Fritz Hansen. Senare omklädd i chokladbrunt läder från Arne Sørensen, ej gjort hos Fritz Hansen. Sitthöjd ca 44 cm. Smärre repor, märken samt bruksslitage. (6) Varunr: 4700438 SEK 15 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-06-27 10:04:33 SEK 12 500
Arne Jacobsen. Fyra stolar, 'Sjuan', modell 3107, läderklädsel (4)
Arne Jacobsen. Fyra stolar, 'Sjuan', modell 3107, läderklädsel (4). Arne Jacobsen. Fyra stolar, 'Sjuan', modell 3107, läderklädsel. Kromad benställning, sitsar klädda i beige/brunt läder. Tillverkad av Fritz Hansen. Bruksspår på sitsar i form av fläckar, märken. (4) Varunr: 4702689 SEK 8 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-06-29 16:42:00 SEK 3 100
Arne Jacobsen, Fritz Hansen, 4 stolar Sjuan
Arne Jacobsen, Fritz Hansen, 4 stolar Sjuan. Arne Jacobsen, 4 stolar Sjuan/3107 för Fritz Hansen, Laminerat, formpressat fanér med benställning av förkromat stål. Vitlackerade. Dessa ex tillverkade 1966. H 80,5, B 50, D 52 SH: 46,5 cm, Slitage, märken, korrosion, smuts. (4) Varunr: 4703245 SEK 4 000 SE, Stockholm, Slakthusgatan 2017-06-29 18:25:00 SEK 1 250