Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt på "arne jacobsen" i - Sverige - i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Arne Jacobsen Myran
Arne Jacobsen Myran . ARNE JACOBSEN, "Myran", stolar, 4 st, Fritz Hansen, Danmark, 4 kromade ben, vitlackerad sits, undertill märkta och daterad 1972, höjd ca 79, sitthöjd 44 cm Varunr: 4498963 SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-12-10 20:54:00
Se mer
Karmstol Arne Jacobsen
Karmstol Arne Jacobsen . ARNE JACOBSEN, "Sjuan", karmstol, modell 3207, Danmark, Fritz Hansen, ursprungligen formgiven 1955 märkt FH Denmark, sitthöjd ca 51 cm Varunr: 4499011 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2016-12-11 11:12:00
Se mer
Arne Jacobsen
Arne Jacobsen "Myran" 4 st. ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st., "Myran", för Fritz Hansen, rödlackerade, sitthöjd ca 44 cm Varunr: 4499072 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-12-11 16:04:00
Se mer
Arne Jacobsen, Fritz Hansen. Bord '3603' samt 2 stolar '3100' (3)
Arne Jacobsen, Fritz Hansen. Bord '3603' samt 2 stolar '3100' (3). Arne Jacobsen, Fritz Hansen. Bord samt 2 stolar. Bord modell 3603. Svartlackerad, äggformad skiva i trä. 3 kromade ben. Längd 115 cm, höjd 70 cm. 2 stolar modell 3100 "Myran". Svartlackerat böjträ, 3 kromade ben. Höjd 87 cm, sitthöjd 44 cm. Stolar med senare lackering. En rygg delvis knäckt. ... Varunr: 4492726 SEK 8 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2016-12-11 19:05:00 SEK 5 400
Arne Jacobsen, karmstol Liljan / Mågen modell 3208
Arne Jacobsen, karmstol Liljan / Mågen modell 3208 . Arne Jacobsen, karmstol Liljan / Mågen modell 3208 för Fritz Hansen. Sits och armlän av vitlackerat formpressat trälaminat. Förkromade stålrörsben. Obetydligt slitage. Varunr: 4464353 SEK 8 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2016-12-15 12:16:00 SEK 6 400
Arne Jacobsen, karmstol Liljan / Mågen modell 3208. Arne Jacobsen, karmstol Liljan / Mågen modell 3208 för Fritz Hansen. Sits och armlän av vitlackerat formpressat trälaminat. Förkromade stålrörsben. Obetydligt slitage. Varunr: 4464358 SEK 8 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2016-12-15 13:18:00 SEK 6 400
Arne Jacobsen, Oxford Lounge Chair, modell 3172
Arne Jacobsen, Oxford Lounge Chair, modell 3172 . Arne Jacobsen, Oxford Lounge Chair, modell 3172. Högryggad stol med fempassfot. Rosa klädsel. Producerad hos Fritz Hansen. Framstår som ny och utan synligt bruksslitage. Varunr: 4464644 SEK 6 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2016-12-15 14:17:00 SEK 4 800
Arne Jacobsen, karmstol Liljan / Mågen modell 3208. Arne Jacobsen, karmstol Liljan / Mågen modell 3208 för Fritz Hansen. Sits och armlän av vitlackerat formpressat trälaminat. Förkromade stålrörsben. Obetydligt slitage. Varunr: 4464355 SEK 8 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2016-12-15 18:19:00 SEK 6 400
Arne Jacobsen, karmstol Liljan / Mågen modell 3208. Arne Jacobsen, karmstol Liljan / Mågen modell 3208 för Fritz Hansen. Sits och armlän av vitlackerat formpressat trälaminat. Förkromade stålrörsben. Obetydligt slitage. Varunr: 4464359 SEK 8 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2016-12-15 19:20:00 SEK 6 400