Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Charles Eames. Sæt på seks skalstole, model DSW (6)
Charles Eames 1907-1978. Sæt på seks skalstole med skal i hvid polypropylen, monteret på Dowelleg stel i natur ahorn og sortlakeret stål. Formgivet 1948. H. 43 cm. Fremstillet hos Vitra, 2008, model DSW. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Se også varenr. 4841471. Obs. beskrivelsen ændret. ...
Varunr: 4841466
SEK 19 426 DK, Herlev, Dynamovej 22-11-2017
20:00:00
SEK 5 310
Charles Eames. Sæt på otte skalstole, model DSW (8)
Charles Eames 1907 - 1978. Sæt på otte skalstole. Originale vintage skaller i struktureret, glasfiber med minimale brugsspor alderen taget i betragtning. Fremstillet hos Vitra, mærket heraf. Formgivet 1948, model DSW. Professionel eftermonteret på originale Dowelleg stel i natur ahorn og ...
Varunr: 4794933
SEK 38 852 DK, Kolding, Trianglen 27-11-2017
15:59:00
SEK 421
Charles Eames. Sæt på seks skalstole med hopsak, model DSW (6)
Charles Eames 1907-1978. Sæt på seks skalstole med skal i polypropylen, monteret på Dowelleg stel i natur ahorn og sortlakeret stål. Formgivet 1948. Fremstillet hos Vitra, model DSW. Fremstår med minimale brugsspor. (6)
Varunr: 4791742
SEK 20 721 DK, Kolding, Trianglen 27-11-2017
16:20:00
SEK 6 734
Charles Eames. Et sæt på fire stole, model DSW/DSR (4)
Charles Eames 1907-1978. Sæt på fire skalstole med skal i polypropylen, monteret på Dowelleg stel i natur ahorn og sortlakeret stål samt tre stole monteret med eiffelstel i to højder. Formgivet 1948. Fremstillet og stemplet hos Vitra. Fremstår med lette brugsspor. (4)
Varunr: 4780659
SEK 9 065 DK, Kolding, Trianglen 28-11-2017
15:45:00
SEK 389
Charles & Ray Eames, spisebordsstole/stole model DSW, fremstillet hos Vitra (6)
Spisebordsstole/stole model DSW, design af Charles & Ray Eames, fremstillet hos Vitra. Formgivet i 1948, fremstillet 2013/14. Originalt Vitra 'Dowel Leg'-stel af sortlakeret stål og træ, skal af sort (01) og ocean-farvet (21) polypropylen. Betegnet på undersiden. B. 47 cm, H. 80 cm, D. 55 cm. ...
Varunr: 4814128
SEK 17 351 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 28-11-2017
19:45:00
SEK 386
Charles Eames 1907-1978. Sæt på seks skalstole med original skal af sandfarvet glasfiber, med numre. Formgivet 1948. Fremstillet hos Vitra/Herman Miller, model DSW. Professionel eftermonteret med originale Vitra Dowelleg stel i ahorn og sortlakeret stål. Skaller med lette brugsspor alder taget i ...
Varunr: 4825337
SEK 29 786 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-11-2017
20:24:00
SEK 389