Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 39  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Persisk Nahavand tæppe, 300x150 cm.
Persisk Nahavand tæppe, vest Persien. Uld på bomuld. 300x150 cm.
Varunr: 4678828

SEK 6 538 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-07-2017
15:03:00
SEK 1 144
Sigurd Larsen for Formel A, modulsofa model Flokk
Sigurd Larsen for Formel A, modulsofa model FLOKK. To moduler. Sofaen er designet af den danske arkitekt Sigurd Larsen for Formel A. Sofaen er betrukket med velvet shade velour-betræk og ben af egetræ. Hynder af polyuretan skum med en bund af nozag-fjedre. Sigurd Larsen er en dansk ...
Varunr: 4714928

SEK 10 461 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-07-2017
15:05:00
SEK 6 538
Bordslampa Kina
BORDSLAMPA, Kina, dekor av figurscen i emaljfärger, höjd inklusive skärm ca 63, vasens höjd ca 35 cm
Varunr: 4724455
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-07-2017
15:08:00
Se mer
Earrings in 14k with brilliant cut diamonds 0.40 ct
Earrings in 14k white rhod gold, with brilliant cut diamonds total approx. 0.40 ctColour: (F-G) Top Wesselton Clarity: P1 ea75
Varunr: 4678433

SEK 7 779 BE, Antwerpen 23-07-2017
15:08:00
SEK 3 160
Josef Hoffmann. Lounge lænestol, model 'Club1910' for Wittmann
Josef Hoffmann 1870 - 1956. 'Club1910' lænestol udført i sort, let patineret læder med sølv og sortlakeret bøgefødder påsat glidere. Formgivet i 1910. Udført hos Wittmann, Austria med plakette herfra. H. 70 B. 105 D. 80 cm. Fremstår med minimale/lette brugsspor. Se varenummer 4469405.
Varunr: 4678549
SEK 32 690 DK, Kolding, Trianglen 23-07-2017
15:09:00
SEK 9 153
Saphirring mit Brillanten
Bandring gefertigt aus 18kt. Gold (punziert). Besetzt mit einem saphir im Cabochonschliff von ca.: 4 x 4,8 mm. Sowie mit 2 Brillanten von gesamt ca.: 0.04ct. Farbe: Wesselton (H), Reinheit: SI1. Ringgröße ca.: 48, Durchmesser ca.: 15,2 mm. Gewicht ca.: 7,7 g. Der Ring befindet sich in ...
Varunr: 4699051
SEK 3 403 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-07-2017
15:15:00
SEK 2 188
Necklace with boy motive pendant in 14k
Necklace with boy motive pendant in 14k yellow gold hallmarked. Boy pendant measurements: 0.90x16mm Necklace length: 42cm
Varunr: 4637334

SEK 2 431 BE, Antwerpen 23-07-2017
15:16:00
SEK 681
Stockholm av Probst ca 1760
PROBST, GEORG BALTHASAR. Holmia. Stockholm. Augsburg ca 1760.. . Graverad plansch i 2 hopsatta blad, Stockholm med utsikt från Kungsholmen med båda broarna över Klara sjö, med svensk och tysk text under vyn rörande 28 olika platser. Ca 345x1001 mm. Ramad.. . Ovanlig plansch. . Georg Balthasar Pro...
Varunr: 4724456
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-07-2017
15:16:00
Se mer
Håndvask af natursten, 'Grazioso'
Håndvask af natursten, 'Grazioso', i farven Menggu Black. Mål: 44 x 44 x 15 cm.
Varunr: 4670229

SEK 4 969 DK, Herning, Engdahlsvej 23-07-2017
15:18:00
SEK 654
Koskindstæppe. Patchwork, 240 x 152 cm.
Koskind. Rustikt patchwork tæppe af brasiliansk koskind. Mål ca. 240 x 152 cm.
Varunr: 4506753

SEK 2 877 DK, Esbjerg, Oddesundvej 23-07-2017
15:18:00
SEK 2 027
Persisk Kermanshah Keilim, 275 x 147 cm.
Persisk Kermanshah Keilim, nordvest Persien. Uld på bomuld. 275 x 147 cm.
Varunr: 4716232

SEK 2 877 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-07-2017
15:19:00
SEK 981
RANDOM. Sofabord
RANDOM. Sofabord med farvet laminat med sortlakerede bøgeben. Affaset sort kant. Dansk designet og produceret. H. 40 cm, Ø. 60 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 4687651

SEK 1 308 DK, Herning, Engdahlsvej 23-07-2017
15:21:00
SEK 523
Persisk Kashan tæppe 420 x 290 cm
Persisk Kashan tæppe, uld med bomuld i målene 420 x 290 cm
Varunr: 4693271

SEK 19 614 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-07-2017
15:22:00
SEK 5 884
Dukar servetter Klässbols
KLÄSSBOLS, dukar 2 st, servietter 17 st, hellinne, handfållade, vitt mönster på rosa botten, servietternas mått ca 40x40 cm, dukarnas mått 245x140 resp 140x92 cm
Varunr: 4724457
15:24:00
Se mer
H. J. Wegner. Daybed / briks - egetræ
Hans J. Wegner. Daybed / briks med stel og ramme af fineret egetræ, sæde og ryg betrukket med uld. Fremstillet hos Getama, 1960/70'erne. L. 205 cm, D 87 cm, H 68 cm, SH 40 cm. Fremstår med brugsspor, skjolder og falmet stof. Modelfoto
Varunr: 4722787
SEK 2 877 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-07-2017
15:26:00
SEK 2 223
Jagtriffel, Parker Hale i kal. 30-06 med kikkertsigte.
Jagtriffel, Parker Hale i kal. 30-06 med kikkertsigte. TL 110 cm. LL 58 cm. Våbennr. Z66275. Lidt urenheder i piben. Indvendigt magasin, der kan åbnes i bunden. Bushnell 3x - 9x kikkertsigte. Der er en revne i skæftet, bag ved låsen. Våbentilladelse kræves.
Varunr: 4716774
SEK 1 961 DK, Aalborg, Nibevej 23-07-2017
15:30:00
SEK 588
Gunnar Ruda akvarell
GUNNAR RUDA (1887-1948): Kustvy med båtar, signerad och daterad G. Ruda 1919, akvarell, ca 25,5x34 cm
Varunr: 4724458
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-07-2017
15:32:00
Se mer
Persisk Mahal tæppe, 330 x 226 cm.
Persisk Mahal tæppe, uld på bomuld. 330 x 226 cm.
Varunr: 4715911
SEK 8 499 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-07-2017
15:38:00
SEK 4 315
Halvalliansring 18 k vitguld diamanter
HALVALLIANSRING, 18 k rodierat vitguld, 10 små åttkantslipade diamanter, K & EC, Göteborg 1963, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 3,5 g
Varunr: 4724459
SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-07-2017
15:40:00
Se mer
Ring in 9k with diamonds 0.05ct
Ring in 9k yellow gold, tested, with brilliant cut diamonds 0.05ct Colour: F-G (Top Wesselton) Clarity: SI Ring size: 63.5/20.25mm AJR24162
Varunr: 4724187

SEK 2 188 BE, Antwerpen 23-07-2017
15:40:00
SEK 729
Dimitri Jelezky, Fashion 11, 2017. Bleistift
Dimitri Jelezky, Fashion 11, 2017. Bleistift auf Papier. Verso signiert, datiert und bezeichnet. Maße: 42 x 30 cm. Dimitri Jelezky ist Künstler, Designer, Dozent und Autor. Aufgewachsen in einer Künstlerfamilie begann er schon sehr früh zu zeichnen, besuchte Kunstschulen und ist studierter ...
Varunr: 4700896
SEK 2 139 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-07-2017
15:44:29
SEK 535
Ole Wanscher, loungesofa model Senator 166, fremstillet hos P. Jeppesen
Loungesofa model Senator 166, dansk design af Ole Wanscher, fremstillet hos P. Jeppesen. Formgivet i 1951. Konstruktion af massivt teaktræ, puder med fjederkerne og beige meleret uldbetræk. Betegnet med metalemblemer. B. 125 cm, H. 82 cm, D. ca. 77 cm. Fremstår med lette, aldersrelaterede ...
Varunr: 4720383
SEK 5 834 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 23-07-2017
15:45:00
SEK 3 160
Paar Deckenfluter von Regent (2)
Paar Deckenfluter von Regent. Korpus aus Aluminiumguss. Lampenschirm mit Plexiglas. Bezeichnet. H 205cm, B 40cm, T 70cm. Mit Gebrauchsspuren. (2)
Varunr: 4703314
SEK 2 917 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-07-2017
15:46:01
SEK 389
Luta Alfred Brock
ALFRED BROCK, luta, invändigt etikettmärkt "Alfred Brock Kunglig hovinstrumentmakare No 645 A.o 1926" samt "Detta instrument 'är renoverat hos Bo Wretling i Maj månad 1976", signerad, längd ca 95 cm
Varunr: 4724460
15:48:00
Se mer
Persisk Nain løber 235 x 80 cm.
Persisk Nain løber, uld på bomuld. 235 x 80 cm.
Varunr: 4618928

SEK 5 884 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-07-2017
15:48:00
SEK 1 765
Cafeteria Tisch / Esstisch von Brunner
Cafeteria Tisch von Brunner Säulen in Quadratrohr, beschichtet, schwarz. Bodenplatte aus Stahl. Tischplatte HPL in weiß. Maße: H. 74 cm, Tischplatte 90 x 90 cm, Bodenplatte 60 x 60 cm. Altersspuren, leicht bestoßen.
Varunr: 4689423
SEK 1 459 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-07-2017
15:49:12
SEK 389
Roland Schmidt, Esstisch / Beistelltisch 'sonato' von Brunner
Roland Schmidt, Esstisch / Beistelltisch 'sonato' von Brunner Quadratischer Tischplatte, Plattenoberfläche HPL in grau, Buchenfurnier an den Kanten. Buchenschichtholz Gestell. Kunststoffgleiter. Maße: H. 74 cm, 60 x 60 cm. Ausstellungsstück, teils Kratzer.
Varunr: 4710992
SEK 1 945 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-07-2017
15:52:39
SEK 389
Loribaft 280 x 120
Loribaft, Teppich. Handgeknüpft, Wolle auf Wolle. Maße: 280 x 120 cm.
Varunr: 4683321

15:54:07
SEK 1 264
Jagtgevær. Laurona o/u i kal. 12/70.
Jagtgevær. Laurona o/u i kal. 12/70. TL 117 cm. LL 74 cm. Våbennr. 213790. Spejlblank i løbene. Ejektor. Fremstår med minimalt brugspræg. Jagttegn kræves.
Varunr: 4716772
SEK 4 577 DK, Aalborg, Nibevej 23-07-2017
15:55:00
SEK 4 184
Modern Kelim, 414x80 cm.
Moderne Kelim, uld på bomuld. 414x80 cm.
Varunr: 4680523

SEK 2 615 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-07-2017
15:55:00
SEK 817
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 39  >>