Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i alla varor som slutar inom 24 timmar  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 54  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
To spejle i ramme af bemalet træ, med facetsleben spejl (2)
To spejle i ramme af bemalet træ, med facetsleben spejl (2). To spejle i ramme af bemalet træ, med facetsleben spejl. Mål ca. 112x78 cm.. og Diam. Ø 100 cm. Små brugsspor. (2) Varunr: 4635521 SEK 1 551 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-01 09:21:00 SEK 420
Gotlandsk lammeskind - grå
Gotlandsk lammeskind - grå. Et Gotlandsk lammeskind. Mål ca. 95x67 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. Varunr: 4631362

SEK 1 422 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-01 09:32:00 SEK 1 163
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur.
Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur.. Swiss Military Hanowa. Herrearmbåndsur. Swiss made chronograph. Urkasse af poleret stål, silver urskive med permanent sekundviser, stopursfunktion op til 30 min, datoviser, vandtæt til 100 m. Monteret med sort læder rem. Manual og boks medfølger Varunr: 4484565

SEK 2 068 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-05-01 09:51:00 SEK 1 293
2 skandinaviske brune lammeskind (2)
2 skandinaviske brune lammeskind (2). 2 brune skandinaviske lammeskind. Mål ca. 120x80 cm. Tyk og blød kvalitet. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. ... Varunr: 4631369

SEK 1 293 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-01 09:53:00 SEK 1 034
Biblioteksur Junghans
Biblioteksur Junghans. BIBLIOTEKSUR, Junghans, 1900-talets andra hälft, betsat fodral, "Bigben-slag", höjd 26, 21x14 cm, nyckel och pendel finns Varunr: 4641239 SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:00:00
Se mer
Lindorm Liljefors oljemålning
Lindorm Liljefors oljemålning. LINDORM LILJEFORS (1909-1985): Gräsänder, signerad och daterad Lindorm L -45, olja på duk, ca 70x100 cm. PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen Varunr: 4641240 SEK 15 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:03:00
Se mer
Sminkdosor
Sminkdosor. SMINKDOSOR, 2+1 st, 1800-talets första hälft, förgylld metall, höjd ca 3,5 cm Varunr: 4641241 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:06:00
Se mer
Bordskivor i valnöt
Bordskivor i valnöt. VITRA, bordsskivor, 3 st, valnötsfanér, etikettmärkta, 230x107 cm vardera Varunr: 4641242 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:09:00
Se mer
Ib Eisner, olie på lærred, parti med spadserende person (cd)
Ib Eisner, olie på lærred, parti med spadserende person (cd). Parti med spadserende person af Ib Eisner (1925-2003), olie på lærred, sign. Ib Eisner, 70x80 cm. (84x94 cm). Varunr: 4635961 SEK 3 878 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-01 10:09:56 SEK 3 878
Monokromer Kina
Monokromer Kina. VASER, SKÅL, 3 dlr., porslin, Kina, samtida, monokrom dekor, vaserna med sex karaktärers märke, höjd ca 8,5-18,5 cm Varunr: 4641243 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:12:00
Se mer
Karmstolar Confidencen
Karmstolar Confidencen. PER ÖBERG, karmstolar, 1 par, "Confidencen". brännmärkta "Confidencestolen 1985" samt numrerade 066 resp 070, brännmärkta PÖ (Per Öberg (arkitekt), JH (Johan Hellström prototypsnickare), SPS (Sven Philip Sörensen donator), gråbetsade, sitthöjd ca 43 cm. Varunr: 4641244 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:15:00
Se mer
Ljusstakar rokokostil silver
Ljusstakar rokokostil silver. LJUSSTAKAR, 1 par, silver, 1900-talets mitt, rokokostil, för 3 ljus vardera, svenska importstämplar, höjd 23,5 cm Varunr: 4641245 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:18:00
Se mer
Andrzej Kasprzak, radering / mixed media, komposition (cd)
Andrzej Kasprzak, radering / mixed media, komposition (cd). Komposition af Andrzej Kasprzak f. 1963, indrammet radering / mixed media, sign. A. Kasprzak, 49,5x65,5 cm. (76,5x90,5 cm). Varunr: 4636164 SEK 1 551 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-01 10:19:44 SEK 549
Aktenschrank mit Bauernmalerei
Aktenschrank mit Bauernmalerei . Aktenschrank mit Bauernmalerei, gefertigt aus Holz, handstaffiert, rechteckiger Korpus mit 4 Schubladen. Maße ca.: Höhe ca.: 147,5 cm, Breite ca.: 52,5 cm, Tiefe ca.: 64 cm. Altersgemäßer Zustand mit intensiven Gebrauchspuren, restaurierungsbedürftig. Varunr: 4642015 SEK 1 152 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-05-01 10:20:20 SEK 384
Deckenlampe im Tiffany-Stil
Deckenlampe im Tiffany-Stil. Deckenlampe im Tiffany-Stil mit drei Brennstellen. Durchmesser des Lampenschirms ca. 50 cm. Normale Gebrauchspuren. Varunr: 4641964 SEK < 1 000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-05-01 10:20:37 SEK 384
MDF Italia soffbord
MDF Italia soffbord. MDF Italia, soffbord, gullackerad stomme med glasskiva, höjd ca 30, 140x80 cm Varunr: 4641246 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:21:00
Se mer
Marc Chagall Tema
Marc Chagall Tema. MARC CHAGALL (1887-1985): efter, Le Coq, 1952, utförd av Charles Sorlier, signerad i trycket samt numrerad i blyerts 6/150- II, färglitografi, 26 x 20 cm . . LITTERATUR: Sorlier (CS) 5 Varunr: 4641247 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:24:00
Se mer
Appliquer empirestil
Appliquer empirestil. APPLIQUER, 1 par, empirestill, 1900-talets första hälft, förgylld brons, för ett ljus vardera, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 29,5 cm Varunr: 4641248 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:27:00
Se mer
Doro hovedcentral med to trådløse bicentraler ADAPTO 3/5R
Doro hovedcentral med to trådløse bicentraler ADAPTO 3/5R. Doro hovedcentral med to trådløse bicentraler ADAPTO 3/5R Varunr: 4642074 SEK 1 034 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-01 10:28:47 SEK 420
Kopparstick efter Hardy
Kopparstick efter Hardy. KOPPARSTICK, efter Haywood Hardy, "Breaking Covert", ca 63x82 cm. PROVENIENS: Örnäs Säteri, Kungsängen Varunr: 4641249 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:30:00
Se mer
Halskæder og vedhæng i 14 kt guld. (6)
Halskæder og vedhæng i 14 kt guld. (6). Halskæder og vedhæng bl.a hjerte, fodboldt i 14 kt guld. L: 42, 45. Samlet vægt: 14,2 gr. (6) Varunr: 4633036 SEK 2 585 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-05-01 10:30:00 SEK 2 003
G. W. Hill, olie på lærred, parti fra Venedig
G. W. Hill, olie på lærred, parti fra Venedig. Parti fra Venedig af G. W. Hill, 1900-tallet, olie på lærred, sign. G. W. Hill, 55x74 cm. (63x82 cm). Varunr: 4635970 SEK 1 034 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-01 10:30:52 SEK 388
Gulf of Finland 1751 Homann heirs Sinus Finnici
Gulf of Finland 1751 Homann heirs Sinus Finnici. FINLAND. HOMANN HEIRS. Sinus Finnici delineatio geographica... Nürnberg 1751.. . Large engraved map of two sheets, coloured (outline) of the gulf of Finland. About 500x870 mm. Folded. Varunr: 4641250 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:33:00
Se mer
efter Rubens Atalanta och Meilanion
efter Rubens Atalanta och Meilanion. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal), efter Rubens: Atalanta och Meilanion, olja på duk, ca 59x44 cm Varunr: 4641251 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:36:00
Se mer
Dansk snedkermester. Skrivebord af fineret teak og massiv eg.
Dansk snedkermester. Skrivebord af fineret teak og massiv eg.. Dansk snedkermester. Skrivebord af fineret teak og massiv eg, front med fire skuffer, på runde tilspidsede drejede ben. H. 73,5 cm. L. 143 cm. D. 70,5 cm. Fremstår med kraftig brugsslitage på pladen, en skuffe mangler, Nøgle medfølger ikke. Varunr: 4642089 SEK 1 034 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-01 10:37:39 SEK 840
Fåtölj av dansk snickarmästare
Fåtölj av dansk snickarmästare. FÅTÖLJ, Danmark, 1940-tal, stoppad klädsel i honungsfärgat fårskinn, djuphäftade knappar i läder, ben och armlän i ek, höjd 95 cm Varunr: 4641252 SEK 15 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:39:00
Se mer
Sockerströare silver
Sockerströare silver. SOCKERSTRÖARE, 2 st, silver/830 respektive silver/800, Tyskland respektive svenska importstämplar, dekor av girlander, höjd ca 11,5-18 cm, vikt ca 290 g Varunr: 4641253 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:42:00
Se mer
Vinkøleskab mrk. Candy
Vinkøleskab mrk. Candy. Vinkøleskab mrk. Candy indvendigt med seks hylder og en beholder. H. 83. B. 49. D. 53 cm. Fremstår med brugsspor. Virker ifølge rekvirent. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4640561 SEK 1 034 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 10:42:12 SEK 420
Yves Saint Laurent sjal med paisley- o djurmönster
Yves Saint Laurent sjal med paisley- o djurmönster. YVES SAINT LAURENT, sjal med paisley- och djurmönster på klarblå botten i ull- och sidenblandning med fransade kanter, 140 x 140 cm Varunr: 4641254 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 10:45:00
Se mer
Parti softguns og kugler (20)
Parti softguns og kugler (20). Parti softguns Colt M2001 og kugler. Softguns må kun erhverves af personer der er fyldt 18 år. (20) Varunr: 4642072

SEK 1 551 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-05-01 10:46:19 SEK 452
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 54  >>