Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Bracelet with heart motives in 14k
Bracelet with heart motives in 14k yellow gold hallmarked. Heart measurements: 10x5mm Bracelet length: 18.5cm
Varunr: 4633462

SEK 2 431 BE, Antwerpen 23-07-2017
18:17:00
SEK 438
To armbånd af guld (2)
En armrong af 14 kt guld. Prydet med blomster ornamentik. Kasselås og sikkerhedshasp. H. 9 mm. Indvendigt mål 5,5X6,2 cm. Vægt ca. 13,5 cm. En armlænke af 14 kt guld. Model Bismarck prydet med otte charms af guld, I form af hestesko, firkløver, kongekrone, elefant, flaskeåbner mm. L. 19 cm. ...
Varunr: 4721713
SEK 8 369 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-07-2017
19:24:00
SEK 6 015
Italiensk brillantarmbånd af 18 kt. rhodineret guld
Italiensk brillantarmbånd af 18 kt. rhodineret guld, prydet med 23 små brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.23 ct. Farve: Top Cape- Champagne og Light Brown. Klarhed: VS- SI. Fremstår med brugsspor med slitage på rhodinering. Armbånd Ø 0.28 mm. L. 18 cm.
Varunr: 4723797
SEK 6 538 DK, Vejle, Dandyvej 23-07-2017
19:50:08
SEK 1 242
Italiensk armbånd af guld
Italiensk armbånd af 18 kt. guld i let doseret forløb. B. 12-17 mm. med Ciseleret motiv. Kasselås med sikkerhedshasp. Mangler en hasp. L.19,2 cm. Vægt ca. 55,3 gram. Med navn indgravering på bagside.
Varunr: 4721421
SEK 13 076 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-07-2017
20:08:00
SEK 10 199
Vintage Bracelet with multicolured enamel in 18k
Bracelet with multicolured enamel in 18k yellow gold, tested. Enamel in red, blue, green, yellow colourshades. Bracelet featured a screw lock. Bracelet diameter: approx. 6.2cm Bracelet weight: 34g
Varunr: 4603119
SEK 17 016 BE, Antwerpen 23-07-2017
20:09:00
SEK 6 320
Ankerkæde af 14 kt guld.
Armlænke af 14 kt guld. Model ankerkæde. Kasselås og to sikkerhedshaspe. L.18,5 cm. B. 8 mm. Vægt ca. 51,2 gram.
Varunr: 4692412

SEK 15 691 DK, Hørsholm, Vibe Alle 23-07-2017
20:23:00
SEK 10 722
Brillantarmbånd af 18 kt. guld og hvidguld, i alt 1.80 ct. H/VS
Brillantarmbånd af 18 kt. guld og hvidguld prydet 38 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.80 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VVS-VS. Stemplet FEU med Engelske gold Halmarks. Vægt ca. 22,1 g. B. 0,45 cm. L.19 cm.
Varunr: 4716725
SEK 33 997 DK, Vejle, Dandyvej 23-07-2017
20:37:00
SEK 13 730
Ove Fogh Pedersen, bikube armlænke af guld
Ove Fogh Pedersen (Guldsmedje 1966-1988). Bred bikube armlænke af 14 kt. glat og satineret guld. Længde ca. 19 cm, bredde ca. 2,8 cm. I alt 53,7 gram.
Varunr: 4722737
SEK 13 076 DK, Herlev, Dynamovej 23-07-2017
20:46:00
SEK 7 322
Engelsk brillantarmbånd af 9 kt. hvidguld. London 2010. L. 21,3 cm
Engelsk brillantarmbånd af 9 kt. hvidguld, prydet med 84 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 1.01 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: SI-P. Stemplet med London Hallmarks 2010. Vægt ca. 35,6 gr. B. 1,5 cm. L. 21,3 cm.
Varunr: 4716826
SEK 13 076 DK, Vejle, Dandyvej 23-07-2017
20:49:00
SEK 1 634
Allan Scharff for Georg Jensen. 'Alliance' armring af sterlingsølv
Allan Scharff for Georg Jensen. 'Alliance' armring af sterlingsølv, stemplet "GEORG JENSEN 925S". Indvendig mål: ca. 60 mm. Vægt: ca. 72 gr. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4698408
20:52:00
SEK 2 027
Tennis bracelet brilliant cut diamonds approx.4.50ct
Tennis bracelet in 14k white rhod gold set with 62 brilliant cut diamonds approx.4.50ct Colour: (H) Wesselton Clarity: VS a few stones SI Length: 18cm Belgian craftmanship b0344
Varunr: 4714213

SEK 70 011 BE, Antwerpen 23-07-2017
20:53:00
SEK 21 392
Ole Lyngaard. 'Mega' armlænke af 14 kt. guld med to 'Hyldeblomst' låse af rød- og hvidguld. (3)
Ole Lynggaard. 'Mega' armlænke af 14 kt. guld med punslet overflade, monteret med sikkerhedskæde. Vægt 53,2 gr. L. ca. 18,5 cm. uden lås. Ole Lynggaard 'Hyldeblomst' smykkelås af 14 kt. hvidguld, prydet med brillant, i alt 0.03 ct. Klarhed: VS1-VS2. Vægt ca. 5,5 gr. Ø 1,3 cm. Med nøglelås. Ole ...
Varunr: 4692270
SEK 52 303 DK, Kolding, Trianglen 23-07-2017
21:04:00
SEK 19 614
Jørn Arne Backhausen. Geneve amlænke af 14 kt. guld
Jørn Arne Backhausen. Geneve amlænke af 14 kt. guld, lås med dobbelt sikkerhedshasp. Stemplet JAB. L. 18,5 cm. Vægt ca. 29,7 gr. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4723848
SEK 6 538 DK, Kolding, Trianglen 23-07-2017
21:10:00
SEK 4 577
Armband, 18K, modell X-länk med stav, Ädelsmycken AB, Stockholm, 1962
Armband, 18K, modell X-länk med stav, Ädelsmycken AB, Stockholm, 1962. Klassisk X-länk med stav, kistlås med dubbla säkerhetsöglor. Rödguld, 18K. Bredd ca 16 mm. Längd ca 19,5 cm. Vikt ca 41,3 gr. Lättare bruksslitage.
Varunr: 4679620
SEK 13 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-07-2017
21:16:00
SEK 8 800
Armring, 18K, Gustav Dahlgren & Co, Malmö, 1963
Armring, 18K, Gustav Dahlgren & Co, Malmö, 1963. Öppningsbar armring med bladverk och banddekor. Dubbla låsöglor. Rödguld, 18K. Ø ca 6.5 cm. Vikt ca 14.6 gr. Mindre kantskada vid ovansidans dekor.
Varunr: 4679518
SEK 4 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 23-07-2017
21:24:00
SEK 3 100
Armband sterlingsilver
N.E. FROM, armband, sterlingsilver, 6 cabochonslipade bärnstenar, Denmark, längd 19 cm, total vikt ca 46 g
Varunr: 4724537
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-07-2017
21:45:00
Se mer
Elfenbein Kugelarmbänder (3)
Elfenbein Kugelarmbänder jeweils besetzt mit einem Schraubverschluss. Länge und Durchmesser ca: 19 cm, 3,1 mm. Gesamtgewicht ca.: 4,7 g. Die Armbänder befinden sich in einem altersgemäßen Zustand mit sehr geringfügigen Tragespuren. (3)
Varunr: 4719138
SEK < 1,000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 24-07-2017
10:52:12
SEK 389
Nirvana Flettet armbånd rosaguldbelagt sølvkugler
Nirvana Flettet armbånd prydet med seks rosaforgyldte sølvkugler, heraf to pavéfattede med cubic zirkonia, og otte grønne stenperler. Længde: ca 18,5 cm
Varunr: 4725340

SEK 1 569 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
11:26:47
SEK 425
South Sea kulturperle halscollier med hvide saltvandskulturperler. Perle Ø 9,23 - 10,60 mm. L. 52 cm
Kulturperle halscollier trukket med 48 ovale, boutonformede og delvis cerklerede hvide South Sea saltvandskulturperler, knude imellem hver perle afsluttet med kuglelås af 14 kt. guld. Lås Ø ca 12 mm. Perle Ø ca. 9,23 - 10,60 mm. L. 52 cm. Etui og sort satinpose medfølger.
Varunr: 4714713
SEK 9 153 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2017
11:48:00
SEK 1 700
Donnagemma. Bred armring af 18 kt. delvist satineret guld, 1960'erne
Bred armring af 18 kt. delvist satineret guld, udført hos Donnagemma, Vicenza, Italien. Omkreds 19 cm, B. 3,5 cm. Vægt: ca. 33,9 g. Fremstår med brugsspor og let bule.
Varunr: 4694136
SEK 15 691 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2017
12:00:00
SEK 5 361
Christian H. Lorenzen. Blokarmlænke af 14 kt. guld
Blokarmlænke af 14 kt. guld med satinerede led, lås med sikkerhedshasper. L. 21 cm. B. 1.2 cm. Vægt: ca. 30,2 g. Udført hos Christian H. Lorenzen, Charlottenlund. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4694129
SEK 11 114 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2017
12:10:00
SEK 8 630
Nirvana onyx og sølv armbånd
Nirvana. Flettet armbånd af facetslebne onyxperler, sølvkugle prydet med cubic zirkonia, samt fem glatte sølvkugler. Længde: 19,5 cm, justerbar
Varunr: 4725818

15:07:17
SEK 523
Randers Sølv, armring af sterling sølv
Randers Sølv - Armring udført i sterling sølv, bredt blankpoleret let buet design. Omkreds ca. 19 cm. Bredde ca. 25 mm. Vægt ca. 45,5 gram.
Varunr: 4703596

SEK 1 700 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2017
15:45:00
SEK 686
Randers sølv, armring af sterling sølv
Varunr: 4726329

16:00:00
SEK 1 177
Armband sötvattenspärlor
ARMBAND, 2-radigt, odlade vita sötvattenspärlor ca 10-11 mm, lås i förgyllt sterlingsilver, längd 20 cm
Varunr: 4724633
SEK 1 800 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017
16:03:00
Se mer
Regitze Overgaard armring sterlingsilver
REGITZE OVERGAARD, "Sphere", armring, sterlingsilver, dekor med 3 onyxkulor, Georg Jensen, design nr 473, innerdiameter 5-5 cm, vikt ca 16,5 g
Varunr: 4724676
SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017
18:39:00
Se mer
Turkisarmbånd i 14 kt. guld
Turkisarmbånd i 14 kt. guld, længde ca. 19,5 cm, bredde ca. 17 mm, vægt ca. 30 g, 3 strenge samlet i kongekæde-mønster. Kasselås med sikkerhedslukning. Stempel = 585. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4721696
SEK 8 265 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-07-2017
19:00:00
SEK 1 799
Italiensk armbånd i 18 kt. guld
Italiensk armbånd (Verona) udført af 18 kt. flettet satineret guld. L. 19 cm. Samlet vægt ca. 24,3 gram.
Varunr: 4725207
SEK 7 845 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
19:01:00
SEK 5 361
Murstens armlænke af 14 kt. guld
Murstens armlænke udført i 14 kt. guld. Lukke er monteret med sikkerheds hasper. Længde ca. 19 cm. Bredde ca. 10 mm. Vægt ca. 17,9 gram.
Varunr: 4725683
SEK 3 661 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2017
19:30:00
SEK 2 550
Armbånd af 18 kt guld
Armlænke af 18 kt. guld. Kasselås og sikkerhedshasp. B. 11,5 cm. 19,5 cm. Vægt ca. 39,4 gram
Varunr: 4722834
SEK 13 076 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-07-2017
19:40:00
SEK 8 369
 1 2 3 4 5 6 7  >>