Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Butterscotch Bernstein Armband in Kugelform, 22,3 Gramm
Bernstein Armband, Butterscotch, 15 Bernsteinkugeln, Durchmesser jeweils ca. 14 mm, Gewicht: 22,3 g, L. ca. 20 cm, Kugeln aufgezogen auf Silikon Flexband.
Varunr: 4894111
SEK 2 892 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-01-2018
05:00:00
SEK 1 928
Diamantarmbånd i 750 hvidguld, i alt ca. 4.29 ct. diamanter
Armbånd i 750 hvidguld med i alt ca. 4.29 ct. diamanter, stempel = DEPOSE; 1 x ulæseligt; 1 x 383 ulæseligt; 0,750; Goldemann Hamburg. Prydet med: 2 x brillanter (hver især 0.50 ct.), i alt ca. 1 ct., klarhed ca. VSI - SI, farve Wesselton (H). 13 x baguetteslebne diamanter, i alt ca. 0.75 ...
Varunr: 4870798
SEK 52 054 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-01-2018
10:56:00
SEK 5 784
Parti armbånd af gummi og stål (44)
Parti med 44 armbånd af gummi. Front samt spænde af stål. B. 7 mm. L. 19 cm (44)
Varunr: 4891128

SEK 1 295 DK, Hørsholm, Vibe Alle 19-01-2018
12:00:00
SEK 389
Armband med berlocker guld
ARMBAND, 14 k guld, Bismarck, 5 berlocker, 14 resp. 18 k guld, bl a i form hare, Sicilien-karta, längd 19,5 cm, total vikt ca 24,3 g
Varunr: 4892135
SEK 7 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-01-2018
13:05:00
Se mer
Armband med berlocker guld
ARMBAND, 14 k guld, Bismarck, med 20 berlocker, 14 resp. 18 k guld, någon enstaka ej guld, bl a i form av tärning, franska liljan, teatermask, gondoljär, längd 16,5 cm, total vikt ca 33,7 g
Varunr: 4892158
SEK 8 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-01-2018
15:10:00
Se mer
Ravarmbånd/armbånd, 105,79 g
Bernstein pladearmbånd, vægt: 105,79 g Farve: gul til brun, delvis poleret, trukket på elastiksnor, diameter: ca. 6 cm. Bredde: 4,5 cm.
Varunr: 4814233
SEK 4 338 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-01-2018
16:37:56
SEK 1 253
Armbøjle med rav, 925 sølv
Armbøjle med rav i 925 sølv, vægt: 34 gram, håndlavet, stemplet. Mål på ravstykket: ca. 5 x 3 x 0,5 cm, armbøjlens diameter: ca. 6 cm.
Varunr: 4814249
SEK 6 266 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-01-2018
16:38:20
SEK 386
Armbånd/armbøjle med rav, 925 sølv
Armbøjle i 925 sølv, vægt: 46,10 gram, med rav (mål ca. 4,5 x 4 x 0,8 cm). Armbøjlens diameter: ca. 6,5 cm. Håndlavet.
Varunr: 4814251
16:38:46
SEK 434
Mads Ziegler, armring model Les Deux Alpes af 8 kt. guld, str. M
Mads Ziegler, White Label, armring model Les Deux Alpes af 8 kt. guld, str. Medium. omkreds ca. 16 cm. Vægt ca. 8,5 gram.
Varunr: 4822835

SEK 2 849 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
18:41:00
SEK 453
Armbånd i Bismark i 18 kt guld
Armbånd i Bismark i 18 kt guld. Mønster monteret med indskudslås mod dobbelt sikkerhedshasp. Fremstår brugsspor. L: 20 cm, Bredde: 9 mm. Vægt : 32,8 gr.
Varunr: 4891577
SEK 8 288 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
19:27:00
SEK 5 957
Armbånd i stål med diamanter
Armbånd af stål/sølv. Prydet med mindre enkeltslebne diamanter. Indv. diam: 5 x 5,8 cm. Vægt: 13,3 gr.
Varunr: 4891663
SEK 1 036 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
19:48:00
SEK 389
Klassisk brillant tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.20 ct. H/VS
Klassisk brillant tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, prydet med 65 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.20 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Stemplet GBL med Israelsk lyre. Vægt ca. 10,1 g. B. 0,28 cm. L. 18 cm.
Varunr: 4875001
SEK 20 721 DK, Vejle, Dandyvej 19-01-2018
19:52:00
SEK 9 065
Slange armbånd m/ brillanter, 18 kt hvidguld. Kombinations armbånd og ring i ét, 0.41 ct.
Slangearmbånd/ Kombinations armbånd/ ring udført af 18 kt hvidguld prydet med brillant besat slange samt små brillanter på kæder til montering om finger og over håndryg. Brillanter i alt ca. 0.41 ct, Farve: Top Wesselton. Klarhed: SI. Længde ca. 17,5 cm. Stemplet 750/ FHP for Diamonds by ...
Varunr: 4863352

SEK 10 360 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2018
19:54:00
SEK 2 849
Ole Lynggaard, par Sweet Drops charms af 18 kt. guld guld med rosa- og røgkvarts
Ole Lynggaard, par Sweet Drops charms med facetsleben rosakvarts og røgkvarts med detalje af 18 kt. Guld samt hver prydet med brillant på hver ca. 0.01 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. Røgkvarts med afslag samt rosakvarts med brugsspor. Tilhørende armbånd af læder medfølger. I ...
Varunr: 4862658
SEK 9 065 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
20:11:00
SEK 6 734
Brillantarmlænke af 14 kt. guld
Aagaard, snoet brillantarmlænke udført af 14 kt. rhodineret guld prydet med talrige brillanter på tilsammen ca. 2.08 ct. Farve: Top Wesselton (F-G), Klarhed: SI. Længde ca. 18 cm, bredde ca. 7 mm. Vægt ca. 19,3 gram. Minimale brugsspor. Original købskvittering medfølger. Varen er en del af ...
Varunr: 4856566
SEK 36 261 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
20:12:00
SEK 4 662
Brillant tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 7.05 ct
Brillant tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, prydet med 47 brillantslebne diamanter i forskellige nuancer, i alt ca. 7.05 ct. Farve: Cape (N) til Light Yellow (S-Z). Klarhed: VVS-VS. Stemplet Ti Amo 585 med Israelsk lyre. Vægt ca. 15,2 g. B. 0,35 cm. L. 18 cm. Etui medfølger.
Varunr: 4881798
SEK 69 933 DK, Vejle, Dandyvej 19-01-2018
20:20:00
SEK 18 778
Armbånd/kuglearmbånd, rav, butterscotch, kugler, længde ca. 20 cm
Armbånd/kuglearmbånd, rav, butterscotch, 12 kugler, Ø ca. 18,25-18,5 mm, vægt ca. 43,2 g, længde ca. 20 cm, trukket på silikone-flexbånd. Fra den aktuelle kollektion fra en renommeret ravforhandler i Idar-Oberstein, Tyskland.
Varunr: 4883326

SEK 5 784 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-01-2018
20:31:00
SEK 2 410
Turkisarmbånd i 585/- guld
Turkisarmbånd med 8 turkiscabochoner, 585/- guldfatning, stempel = 585, ca. 48 gram vægt, mål: ca. 18,5 cm x bredde ca. 16,78 mm Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4876703
SEK 11 568 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-01-2018
20:41:00
SEK 4 097
Rav-armbånd, 28 mm, Cherry
Rav-armbånd, kugle-Ø: 28 mm, farve: sort-rød. Trukket på gummibånd. Vægt: 124,8 gram.
Varunr: 4866076
SEK 9 640 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-01-2018
20:43:00
SEK 5 302
Konvolut Schmuck, Broschen / Ketten / Ringe / Ohrringe (15)
Konvolut Schmuck, bestehend aus; 5 Broschen (Glasstein-Besatz), 1 Kette (900er Silber) mit Anhänger, Länge: 70 cm, 2 Ketten aus Metall, 4 Medaillons (davon 3 in Silber), Set Ring mit Ohrringen, Metall. Starke Gebrauchsspuren. (15)
Varunr: 4883834
SEK < 1,000 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-01-2018
20:50:00
SEK 386
Armbånd/kuglearmbånd, rav, butterscotch, 11 kugler, Ø ca. 20-20,5 mm, vægt ca. 54,0 g, længde ca. 20 cm, trukket på silikone-flexbånd. Fra den aktuelle kollektion hos en velrenommeret ravhandler fra Idar-Oberstein, Tyskland.
Varunr: 4689541

SEK 7 712 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-01-2018
20:51:00
SEK 2 892
Ingeborg Mølsted. Håndsmedet armring af 14 kt. rødguld, bronzealder-stil
Ingeborg Mølsted. Oval håndsmedet armring af 14 kt. rødguld i bronzealder-stil med åben front. Stemplet Mølsted for Ingeborg Mølsted - Dragør 1922 - 1937. Vægt ca. 38,6 g. Omkreds inkl. frontåbning ca. 19,5 cm. Front B. 2,1 cm. Ingeborg Mølsted blev uddannet ciselør i 1918 på Tegne-og ...
Varunr: 4884950
SEK 15 541 DK, Vejle, Dandyvej 19-01-2018
20:52:00
SEK 6 216
Armbånd/kuglearmbånd, rav, butterscotch, kugler, længde ca. 22 cm
Armbånd/kuglearmbånd, rav, butterscotch, 13 kugler, Ø ca. 18-18,25 mm, vægt ca. 43,8 g, længde ca. 20 cm, trukket på silikone-flexbånd. Fra den aktuelle kollektion fra en renommeret ravforhandler i Idar-Oberstein, Tyskland.
Varunr: 4767504

SEK 8 194 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-01-2018
20:53:00
SEK 2 410
Bernstein, Kugeln Kette, Natur, 6,8 g
Bernstein Kugel Kette, gepresst, 6,8 g, Länge: ca. 37 cm, Kettenstärke: ca. 5 mm, aufgezogen und geknüpft auf Kordel, mit unsichtbarem Schraubverschluss.
Varunr: 4879881
20:55:00
SEK 964
Jade Armreif
Armreif gefertigt aus Jade mit einer Montur aus 8kt. Rotgold (punziert). Der Armreif ist mit einem Kastenschloss und einer Sicherheitskette versehen. Innendurchmesser ca.: 6 cm. Durchmesser Jade ca.: 9 mm. Gewicht ca.: 46 g.
Varunr: 4871855
SEK 3 374 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 19-01-2018
21:30:00
SEK 916
Armband 18 k guld
ARMBAND, 18 k guld, spiralvriden länk, Italien/Vicenza, längd ca 21,5 cm, säkerhetskedja ej öppningsbar, vikt ca 18,4 g
Varunr: 4893100
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-01-2018
11:08:00
Se mer
18 Troldekugler
18 Troldekugler, udført i sterling sølv, med forskellig farverig glasdekoration. Ligger i satinpose fra Troldekugler. (18)
Varunr: 4801530

SEK 1 813 DK, Odense, Kratholmvej 20-01-2018
12:15:00
SEK 1 425
Mads Ziegler, armring model Treasure med perle, str. M
Mads Ziegler, armring model Treasure, åbent design, prydet med 2 hvide Akoya Saltvands Kulturperler. Str. Medium. Omkreds ca. 16½ cm.
Varunr: 4848044

SEK < 1,000 DK, Kolding, Trianglen 20-01-2018
14:30:00
SEK 389
Randers Sølv, armlænke af sterling sølv
Randers Sølv, armlænke af sterling sølv, håndlavet dansk design og arbejde. Skiftevis polerede og punslede led. Længde ca. 20½ cm. Vægt ca. 63,5 gram.
Varunr: 4876460

SEK 1 425 DK, Kolding, Trianglen 20-01-2018
18:31:00
SEK 389
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm in 18k
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm in 18k yellow gold with a green quartz and diamond 0.01ct Colour: Top Wesselton (F-G) Clarity: VS 'Sweet drop pendant' acorn shaped. Pendant removable Khaki green coloured leather bracelet included Bracelet length with out knot: 17.5cm Original Ole ...
Varunr: 4761110

SEK 9 640 BE, Antwerpen 20-01-2018
18:38:00
SEK 434
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>