Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Armband i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Armband 18 k guld
Armband 18 k guld. ARMBAND, 18 k guld, längd ca 21 cm, vikt ca 10 g Varunr: 4641269 SEK 2 600 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 11:36:00
Se mer
Berlockarmband 18 k guld
Berlockarmband 18 k guld. ARMBAND, 18 k guld, bismarcklänk med 5 berlocker, längd ca 17,5 cm, vikt ca 9,2 g Varunr: 4641325 SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-05-01 14:39:00
Se mer
Ole Lynggaard. Sweet drops charm - røgkvarts med brillant
Ole Lynggaard. Sweet drops charm - røgkvarts med brillant. Ole Lynggaard. 'Sweet Drops' charm af 18 kt. guld prydet med facetslebet røgkvarts fattet med en brillant på 0.015 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS1. Æske medfølger. Vejledende udsalgspris: kr. 8.900.- Varunr: 4438781

SEK 8 402 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-01 16:06:00 SEK 3 878
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm med sort onyx og brillant på armbånd af læder
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm med sort onyx og brillant på armbånd af læder. 'Sweet Drop' charm i oxideret sølv med sort facetsleben onyx og brillantsleben diamant på 0.015 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS1. Hertil armbånd af sort læder, L. ekskl. knude 37 cm. Brugsspor. Varunr: 4640682 SEK 2 585 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 20:13:00 SEK 1 486
Harald Nielsen for Georg Jensen. Moderne armlænke af 18 kt. guld
Harald Nielsen for Georg Jensen. Moderne armlænke af 18 kt. guld. Harald Nielsen for Georg Jensen. Moderne armlænke af 18 kt. guld, udført med aflange led i forløb, dessin nr. 350, udført hos Georg Jensen efter 1945. L. ca. 19 cm. B. ca. 13,1 mm. Vægt: ca. 59 gr. Fremstår med brugsspor.Litteratur: Janet Drucker a Tradition af Splendid Silver, tilsvarende ... Varunr: 4640469 SEK 38 776 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 20:18:00 SEK 25 851
Ole Lynggaard. 'X' armring af satineret sterlingølv.
Ole Lynggaard. 'X' armring af satineret sterlingølv.. Ole Lynggaard. 'X' armring af satineret sterlingølv. Indvendig Ø ca. 15 cm. Vægt ca. 50 gr. Original emballage medfølger. Fremstår med lette håndteringsmærker.Vejl. udsalgspris: DKK 4.150,- Varunr: 4563527

SEK 3 878 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 20:20:00 SEK 2 456
Shamballa. Onyx- og brillantarmbånd
Shamballa. Onyx- og brillantarmbånd . Shamballa. Onyx- og brillantarmbånd af sort knyttet snor prydet med en 'black diamond pavé' brillantkugle, Ø 10 mm, med 120 sorte brillanter på i alt ca. 1.90 ct., to kugler af hvidguld 18 kt., Ø 10 mm, hver med to hvide brillanter på i alt 0.16 ct., farve Top Wesselton (G), klarhed VS, to South ... Varunr: 4640677 SEK 38 776 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 20:28:00 SEK 31 021
Ole Lynggaard. 'Sweet Spot' charm i 18 kt. hvidguld med onyx samt armbånd i silke (2)
Ole Lynggaard. 'Sweet Spot' charm i 18 kt. hvidguld med onyx samt armbånd i silke (2). Ole Lynggaard. 'Sweet Spot' charm i 18 kt. delvis satineret hvidguld med plade af sort onyx, Ø 15 mm. Design Charlotte Lynggaard. Endvidere mørkeblåt armbånd i silke, L. 40 cm. Brugsspor. Medfølges af Ole Lynggaard velourpose. (2) Varunr: 4621172 SEK 6 463 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 20:30:00 SEK 3 878
Diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld med prinsesseslebne diamanter, i alt ca. 5.00 ct
Diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld med prinsesseslebne diamanter, i alt ca. 5.00 ct. Diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld prydet med 200 princesseslebne diamanter, i alt ca. 5.00 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS1-SI1. Stemplet CK med London Hallmarks. Vægt ca. 23,2 g. B. 0,57 cm. L. 18 cm. Etui medfølger. Varunr: 4601362 SEK 36 191 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 20:45:00 SEK 28 436
Björn Weckström for Lapponia. Moderne armlænke af 14 kt. guld, anno 1969
Björn Weckström for Lapponia. Moderne armlænke af 14 kt. guld, anno 1969. Björn Weckström for Lapponia. Moderne armlænke af 14 kt. satineret guld, organisk design, udført 1969. L. 18,5 cm. B. 9,6 mm. Vægt: ca. 28,2 gr. Fremstår med lettere brugsspor. Varunr: 4563753 SEK 12 925 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-01 20:52:00 SEK 10 340
Bracelet set with princess cut  diamonds 5.77 ct
Bracelet set with princess cut diamonds 5.77 ct. Tennis Bracelet set with 57 princess cut diamonds 5.77 ct Colour: (E-F) River-Top Wesselton Clarity: VVS1 -VVS2 Length: approx. 19cm Weight : 24g Varunr: 4597146 SEK 91 204 BE, Antwerpen 2017-05-01 21:03:00 SEK 55 682
Bracelet in 18k with brilliant cut diamonds 2.25 ct
Bracelet in 18k with brilliant cut diamonds 2.25 ct. Bracelet in 18k white rhod gold set with 64 brilliant cut diamonds 2.25 ct Colour: (H-I) Wesselton -Top Crystal Clarity: VS1-SI1 Bracelet features a slid in and double buckle clasp for security Length: 18 cm b0126 Varunr: 4647098

SEK 35 041 BE, Antwerpen 2017-05-01 21:10:00 SEK 20 161
Bracelet in 14k yellow gold
Bracelet in 14k yellow gold. Bracelet in 14k yellow gold Bracelet length: 18.5cm Varunr: 4637395

SEK 2 640 BE, Antwerpen 2017-05-02 14:41:00 SEK 1 680
Bracelet set with diamonds approx. 2.50ct
Bracelet set with diamonds approx. 2.50ct. Bracelet in 18k, hallmarked, yellow gold, set with baguette and brilliant cut diamonds approx. 2.50ct Clarity: P1-P2 Colour: Top Wesselton (F-G) Length: 20cm Weight: 14g. Varunr: 4577566 SEK 17 761 BE, Antwerpen 2017-05-02 15:22:00 SEK 12 001
Sixtus Thomsen, armbånd af hvidguld med brillanter
Sixtus Thomsen, armbånd af hvidguld med brillanter. Sixtus Thomsen, armbånd af 14 kt. hvidguld med prydet med 12 brillanter på samlet ca. 0.6 ct, Farve: Crystal (J), Klarhed: SI, Længde på armbånd ca. L. ca. 18,5 cm, bredde ca. 4 mm, Varunr: 4641861 SEK 5 170 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-02 19:51:00 SEK 1 422
Alton, armbånd af sølv
Alton, armbånd af sølv. Alton, armbånd af sølv med seks runde led. L. ca. 20,5 cm. Diameter på led ca. 2,5 cm. 88,4 gram. Varunr: 4643544 SEK 1 034 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-02 20:00:00 SEK 582
Ole Lynggaard. 'My Little World' armlænke af 18 kt. guld
Ole Lynggaard. 'My Little World' armlænke af 18 kt. guld. Ole Lynggaard. 'My Little World' armlænke af 18 kt. guld. L. 17,5 cm. Art. nr. C2012-401. Originalt etui samt æske medfølger.Vejl. udsalgspris: DKK 21.900,- Varunr: 4582670

SEK 18 096 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-02 20:05:00 SEK 12 925
Roberto Coin. Oplukkelig flettet armbånd af 18 kt. guld
Roberto Coin. Oplukkelig flettet armbånd af 18 kt. guld. Roberto Coin. Oplukkelig flettet armbånd af 18 kt. guld. Stemplet: * 1226 VI for Roberto Coin, Vicenza samt Italy 750. Vægt 19,7 g. Indvendig omkreds ca. 19 cm. B. 0,75 cm. Udført efter 1999. Fremstår med minimale brugsspor Varunr: 4612224 SEK 9 694 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-02 20:09:00 SEK 7 755
Ole Lynggaard. 'My Little World' stjerne-charm af 18 kt. hvidguld med brillanter
Ole Lynggaard. 'My Little World' stjerne-charm af 18 kt. hvidguld med brillanter. Ole Lynggaard. 'My Little World' charm af 18 kt. hvidguld i form af stjerne, på begge sider prydet med en brillantsleben diamant på i alt 0,1 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Art. nr. A2812-501. Monteret på sort justerbart bomuldsarmbånd med Ole L logo. Medfølges af Ole Lynggaard ... Varunr: 4551965

SEK 6 463 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-02 20:27:00 SEK 4 395
Ole Lynggaard. En 'Sweet Drops'-charm i 18 kt. hvidguld med topas og brillant
Ole Lynggaard. En 'Sweet Drops'-charm i 18 kt. hvidguld med topas og brillant. Ole Lynggaard. En 'Sweet Drops'-charm i 18 kt. hvidguld med cabochonsleben blå topas, bund prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.015 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Art. nr. 2559-504. Medfølges af Ole Lynggaard velourpose. Vejl. udsalgspris: 11.950,- Varunr: 4561309

SEK 10 082 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-02 20:40:00 SEK 6 333
 Ole Lynggaard armbånd af guld 14 kt. med kuglelås af 18 kt. hvidguld
Ole Lynggaard armbånd af guld 14 kt. med kuglelås af 18 kt. hvidguld. Ole Lynggaard armbånd af guld 14 kt. satineret guld med kuglelås af guld 18 kt. L. ca. 19 cm ekls lås. Bredde ca. 9 mm. Vægt armbånd 47,1 gr. Diam. kuglelås ca. 1 cm. Varunr: 4643957 SEK 32 314 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-02 21:00:00 SEK 16 157
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop blonde' charm med brillanter
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop blonde' charm med brillanter. Ole Lynggaard. 'Sweet Drop blonde' charm udført i 18 kt. blank hvidguld, prydet med 3 klare hvide brillanter på i alt ca. 0.035 ct. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS1. Art. nr. A2560-501. Medfølges af Ole Lynggaard æske. Vejl. udsalgspris: DKK 11.950,- Varunr: 4575773

SEK 10 082 DK, Vejle, Dandyvej 2017-05-02 21:02:00 SEK 6 980
Lyckoarmband (3), La Chance by M.O.S.
Lyckoarmband (3), La Chance by M.O.S.. Lyckoarmband (3), La Chance by M.O.S. Porslinspärlor på elastisk tråd. Innerdiameter ca 6 cm. Obetydligt bruksslitage. Varunr: 4581685 SEK < 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2017-05-02 21:34:00 SEK 300
Armring 18 k guld
Armring 18 k guld. ARMRING, 18 k guld, slät doserad modell, Guldsmed Sten Eklund, Stockholm 1973, innerdiameter ca 5,5 cm, vikt ca 33,5 g Varunr: 4644435 SEK 10 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-03 10:36:00
Se mer
Bracelet with heart motives in 14k
Bracelet with heart motives in 14k. Bracelet with heart motives in 14k yellow gold hallmarked. Heart measurements: 10x5mm Bracelet length: 18.5cm Varunr: 4633454

SEK 2 640 BE, Antwerpen 2017-05-03 14:48:00 SEK 1 440
Armband 18 k röd/vitguld
Armband 18 k röd/vitguld. ARMBAND, 18 k röd/vitguld, ankarlänk, Gustaf Dahlgren & Co Malmö 1966, längd 18,5 cm, vikt ca 18,7 g Varunr: 4644538 SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-03 16:24:00
Se mer
Sandberg armband i guld och silver med bergkristall
Sandberg armband i guld och silver med bergkristall. Sandberg armband i 18K guld och 925 silver med bergkristall. Sammanfogade ringar med stavlås. Staven stämplad 750, SANG samt sköldpadda. Längd ca 20 cm. Varan ingår i Lauritz.coms stora temaauktion 'Fashion & Jewellery'. Varunr: 4644336 SEK 4 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-05-03 17:16:00 SEK 3 400
armring af sterling sølv
armring af sterling sølv. Armring udført i sterling sølv, rund svungen profil. Omkreds ca. 19½ cm. Vægt ca. 21 gram. Varunr: 4638942

SEK 1 551 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-03 18:57:00 SEK 969
Armband in 14 kt Gelb-und Weißgold mit 18 x Brillanten
Armband in 14 kt Gelb-und Weißgold mit 18 x Brillanten . Armband in 14 kt Gelb- und Weißgold mit 18 x Brillanten zus. ca. 0.27 ctPunze = 585 auf der Kastenschließe Reinheit: ca. VSI - SI1, Farbe: ca. Wesselton (H) Kastenschließe mit 1 Sicherheitsacht, Länge ca. 19,5 cm, Breite ca. 4.96 mm, Gewicht ca. 15 Gramm Armband passend zum Colier = Nummer: ... Varunr: 4642911 SEK 5 760 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-05-03 19:00:00 SEK 3 840
Kranz & Ziegler - Story charm af 14 kt. guld med Røg Quartz og diamanter
Kranz & Ziegler - Story charm af 14 kt. guld med Røg Quartz og diamanter. Kranz & Ziegler - Story charm udført i 14 kt. guld, prydet med dråbeformet Røg Quartz omkranset af små old-cut diamanter. Samlet ca. 0.20 ct. Vægt ca. 5,6 gram. Varunr: 4646885

SEK 3 878 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-03 19:19:00 SEK 2 844
 1 2 3 4  >>