Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Vintage Kids' Chair / Puppen/ Kinderstuhl der 1950/60er Jahre
Vintage Kids' Chair / Puppen/ Kinderstuhl der 1950/60er Jahre. Kinderstuhl mit Ausfahrfunktion. Maße: H. 52 cm. Gebrauchsspuren
Varunr: 4882596
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-01-2018
11:15:07
SEK 386
Vugge
Vugge af hvidlakeret træ, med vippefunktion og på hjul. H 75/142. L. 103. B. 53 cm. Brugsspor.
Varunr: 4890495
SEK 1 036 DK, Helsingør, Støberivej 22-01-2018
14:55:08
SEK 389
PantoMove kontorstol samt tegnebord, til børn (2)
Verner Panton 1926-1998: Skrivebordsstol på fempasfod, model PantoMove med skal af farvet plast, stel af stål, justérbar højde og skrivebord også justérbar højde med lamineret bordplade 75 x 65 cm. Brugsspor.
Varunr: 4893841
SEK 1 295 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2018
17:16:00
SEK 389
Varunr: 4893839
SEK 1 295 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-01-2018
14:06:28
SEK 389
Deutsches Design, Kinderstuhl in Holz und Schichtholz Kinderstuhl,
Deutsches Design ca. 1920. Konstruktion aus lackiertem Holz und Schichtholz. Drehbar, mit Funktion als Zeichentisch. Altersgemäße Gebrauchsspuren, Patina.
Varunr: 4895663
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 23-01-2018
17:14:02
SEK 434
Kinder - Stuhl / Freischwinger, mit Rattangeflecht
Kinder-Stuhl, Freischwingerkonstruktion mit Armlehnen und Rattangeflecht. H. 65cm, Sitzhöhe 35cm, B. 42cm, T. 44cm. Starke Gebrauchs- und Abnutzungspuren, Verfärbungen, Abrieb, Bestoßungen.
Varunr: 4876115
SEK 2 892 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-01-2018
19:10:00
SEK 386
Peter Opsvik. Tripp Trapp. Barnestole (3)
Indstillelige barnestole af lakeret bøg. Fremstillet hos Stokke. To bøjler medfølger. Fremstår med brugsslitage. (3)
Varunr: 4892803
SEK 1 295 DK, Kolding, Trianglen 24-01-2018
14:04:11
SEK 518
Vintage Kids' Chair / Kinderstuhl der 1950/60er Jahre
Vintage Kids' Chair / Kinderstuhl der 1950/60er Jahre. Kinderstuhl mit Ausfahrfunktion. Maße: H. 103 cm, B. 53 cm, T. 63 cm Der Kinderstuhl hat altersgemäße Gebrauchsspuren. Die Querstrebe im unteren Teil ist angebrochen.
Varunr: 4884798
SEK < 1,000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 25-01-2018
10:32:17
SEK 386