Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Barnmöbler i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Stokke barneseng
Stokke barneseng . Stokke barneseng af hvidlakeret bøgetræ monteret på hjul. Original madras medfølger. Sengen kan adskilles til to stole. H. 85 L. 126 B. 74 cm. Med brugsspor i form af ridser, mærker samt manglende skruer. Varunr: 4642812 SEK 1 939 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-01 15:39:05 SEK 452
2 indfarvede lammeskind, et pink og et rødt (2)
2 indfarvede lammeskind, et pink og et rødt (2). 2 indfarvede lammeskind, et pink og et rødt, tyk blød kvalitet. Mål ca. 74x57 cm. og 68x51 cm. Bemærk stol medfølger ikke Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. (2) Varunr: 4560150

SEK 1 422 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-02 08:39:00 SEK 1 034
Dockmöbler, 3 stycken, 1900-talets första hälft (3)
Dockmöbler, 3 stycken, 1900-talets första hälft (3). Dockmöbler, 3 stycken, 1900-talets första hälft. Bemålat trä m m. Bestående av 2 sängar, höjd 30-48 cm, bredd 43-62 cm. Skåp med dörr, höjd 67 cm, 34 x 23 cm. Repor, märken samt färgbortfall. (3) Varunr: 4644103 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-05-03 17:00:00 SEK 325
Kinderarmlehnstuhl, Wilkhahn, rote Sitzschale
Kinderarmlehnstuhl, Wilkhahn, rote Sitzschale. Kinderarmlehnstuhl, Wilkhahn, Metall/Fiberglas, rot und weiß, Kufengestell aus weiß lackiertem Metall, rote Sitzschale aus Fiberglas, H. 53 cm, Sitzhöhe 30 cm, B. 43 cm, T. 36 cm. Lackierung berieben, Sitzschale mit Kratzern/Stoßkanten/zwei Rissen. Varunr: 4481625 SEK 4 800 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-05-04 20:34:00 SEK 3 840
Peter Opsvik. Ergonomisk justerbar barnstol, model 'Stokke Sitti'
Peter Opsvik. Ergonomisk justerbar barnstol, model 'Stokke Sitti'. Peter Opsvik. Ergonomisk justerbar barnstol, model 'Stokke Sitti' af hvidpigmenteret formbøjet bøgetræ. Fremstillet hos. H. 90 cm. Fremstår med slitage og ridser. Varunr: 4637612 SEK 1 034 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-05-04 21:00:00 SEK 388
bObles tumlesæt med elefant, krokodille og kylling - Til fordel for Team Rynkeby Nordsjælland / Børnecancerfonden
bObles tumlesæt med elefant, krokodille og kylling - Til fordel for Team Rynkeby Nordsjælland / Børnecancerfonden. BEMÆRK: Denne vare kan først afhentes fra d. 9. maj 2017. bObles tumlesæt med elefant, krokodille og kylling. Tumlesættet er ideelt til leg og udvikling. Børnene kan gå op af krokodillens trappetrin, vippe sig fra side til side på elefantens savanne eller styrke nakke og ryg når barnet ligger... Varunr: 4638872 SEK 2 068 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-07 11:00:00 SEK 1 680
Little Architect børnebord og børnestol fra ferm LIVING - Til fordel for Team Rynkeby Nordsjælland / Børnecancerfonden
Little Architect børnebord og børnestol fra ferm LIVING - Til fordel for Team Rynkeby Nordsjælland / Børnecancerfonden. BEMÆRK: Denne vare kan først afhentes fra d. 9. maj 2017. Little Architect børnebord og børnestol fra ferm LIVING. Skab en plads hvor dine små genier kan få og forme nye ideer, holde små teselskaber eller tegne løs. Børnemøblerne er simple og moderne i designet og den perfekte base for, at de... Varunr: 4638854 SEK 2 844 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-07 14:30:00 SEK 1 163
Kay Bojesen Gyngehesten fra Rosendahl Design Group - Til fordel for Team Rynkeby Nordsjælland / Børnecancerfonden
Kay Bojesen Gyngehesten fra Rosendahl Design Group - Til fordel for Team Rynkeby Nordsjælland / Børnecancerfonden. BEMÆRK: Denne vare kan først afhentes fra d. 9. maj 2017. Gyngehesten har været en del af Kay Bojesens familie af trædyr siden 1936. Gyngehesten er i massiv bøgetræ, og tåler at blive brugt og leget med. I årevis har børn sat afsted på hesten i fuldt firspring mod fjerne fantasihorisonter. Til... Varunr: 4638870 SEK 3 619 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-07 15:30:00 SEK 2 003
Peters bord og stol Hans J. Wegner fra Carl Hansen & Søn - Til fordel for Team Rynkeby Nordsjælland / Børnecancerfonden
Peters bord og stol Hans J. Wegner fra Carl Hansen & Søn - Til fordel for Team Rynkeby Nordsjælland / Børnecancerfonden. BEMÆRK: Denne vare kan først afhentes fra d. 9. maj 2017. Peters bord og stol Hans J. Wegner fra Carl Hansen & Søn. Peters Stol og Peters Bord er den ideelle gave til små børn. Den er robust, sikker, og stolen er lavet af 4 stykker træ, som kan samles og skilles ad igen og igen, helt uden... Varunr: 4638857 SEK 5 687 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-07 17:00:00 SEK 3 490
bObles design edition tumlesæt med small, medium og large - Til fordel for Team Rynkeby Nordsjælland / Børnecancerfonden
bObles design edition tumlesæt med small, medium og large - Til fordel for Team Rynkeby Nordsjælland / Børnecancerfonden. BEMÆRK: Denne vare kan først afhentes fra d. 9. maj 2017. bObles design edition tumlesæt med small, medium og large. bObles legetøj består af tumlemøbler i mange forskellige farver og figurer. Med bObles legetøj bliver dit barn udfordret motorisk og de mange glade farver skærper barnets ... Varunr: 4638868 SEK 2 844 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-07 18:00:00 SEK 1 099
Nomi Highchair med Mini og Tray - Til fordel for Team Rynkeby Nordsjælland / Børnecancerfonden
Nomi Highchair med Mini og Tray - Til fordel for Team Rynkeby Nordsjælland / Børnecancerfonden. BEMÆRK: Denne vare kan først afhentes fra d. 9. maj 2017. Nomi Highchair med Mini og Tray. Nomi Highchair er den ergonomiske basistol i Nomi konceptet. Den kan anvendes af barnet fra ca. 2-årsalderen og helt frem til teenageårene. Nomi Highchair kan suppleres med forskellige tilkøb, som kan ... Varunr: 4638866 SEK 2 068 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-07 19:00:00 SEK 1 486
Panton One Junior Chair fra Montana Møbler - Til fordel for Team Rynkeby Nordsjælland / Børnecancerfonden
Panton One Junior Chair fra Montana Møbler - Til fordel for Team Rynkeby Nordsjælland / Børnecancerfonden. BEMÆRK: Denne vare kan først afhentes fra d. 9. maj 2017. Modelnavn: Panton One Junior Chair Designer: Verner Panton Produceret af: Montana Møbler Materiale: Umami Green polypropylene + stel i rustfrit stål Størrelse: B300 H590 D400 Normalpris: DKK 2.963 Doneret af: Montana ... Varunr: 4638861 SEK 3 102 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-07 21:00:00 SEK 711