Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Versace. Cocktailkjole samt nederdel (2)
Versace. Sort cocktailkjole af chiffon med spaghettistropper, front prydet med rhinsten, str. 30/44 (italiensk str.) og sort nederdel med slidser i ene side prydet med metalknapper. Str. 28/42 (italiensk str.). Minimal brugspræg. (2)
Varunr: 4716852
SEK 1 569 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017
10:16:00
SEK 425
Marni, trenchcoat i brun nylon med dold knäppning
MARNI, trenchcoat i brun nylon med dold knäppning och trekvartsärm, IT storlek 44
Varunr: 4724560
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017
11:09:00
Se mer
Valentino jacka i svart mocka
VALENTINO, trekvartsärmad jacka i svart genombruten mocka med rosett i midjan och lagda veck i nederkant, ca SV storlek 34
Varunr: 4724586
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2017
12:42:00
Se mer
Alexander McQueen draperad kjol i svart polyester
ALEXANDER MCQUEEN, draperad kjol i svart polyester, IT storlek 40
Varunr: 4724589
13:06:00
Se mer
Marni jacka i svart alpacka- o bomullsblandning
MARNI, jacka i svart alpacka- och bomullsblandning med tryckknappar och fickor i sidorna, FR storlek 38
Varunr: 4724591
13:12:00
Se mer
Max Mara. Str.
Max Mara. Orange kjole/kittel med gyldne knapper. Str. 44-46.
Varunr: 4709198
SEK 1 046 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-07-2017
15:01:00
SEK 392
Marc Jacobs figursydd kortärmad blus i svart
MARC JACOBS, figursydd kortärmad blus i svart bomull med röd krage och ärm, US storlek 6
Varunr: 4724669
18:18:00
Se mer
Vera Mont. Selskabskjole med sjal, str. 38 (2)
Vera Mont. Lang selskabskjole med V-udskæring prydet med perlebroderi, høj slidse i ene side, str. 38. Medfølges af matchende sjal. Minimal brugspræg. (2)
Varunr: 4720088
SEK 1 046 DK, Herning, Engdahlsvej 24-07-2017
18:54:00
SEK 392
Versace Jeans Couture. Jakke og bukser, nålestribet denim, str. 30/44 (italiensk str.) (2)
Versace Jeans Couture. Enkeltradet jakke i nålestribet denim med flæser på revers samt påsyede lommer. Jakken medfølges af bukser i samme materiale med lommer, talje med flosset kant. Str. 30/44 (italiensk str.). Minimal brugspræg. (2)
Varunr: 4716776
19:03:00
SEK 425
Gianni Versace Lederjacke, aus der 1. Kollektion, hellgrünes Leder mit Seidenfutter
Vintage Lederjacke von Gianni Versace, hergestellt aus hellgrünem Wildleder, mit vier Taschen und Bündchen, zwei davon mit Reißverschluss, Innenfutter aus Seide mit Modemotiven, Kragen ebenfalls mit Seide unterlegt, innen Etikett mit 'Gianni Versace'. Die Jacke stammt aus der ersten ...
Varunr: 4709304
SEK 3 403 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:17:32
SEK 389
Vintage Yves Saint Laurent Damengürtel, rosa Kalbsleder
Vintage Yves Saint Laurent Damengürtel, Leder rosa, glatte Oberfläche, schlichte, eckige Metallschließe vergoldet, Bezeichnet 'Yves Saint Lautent rive gauche', L. 92,5 cm, B. 4,5 cm, , minimale Gebrauchsspuren, Frankreich, um 1975,
Varunr: 4709326
SEK 2 139 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:17:56
SEK 535
Chanel-taske, taske af brunt læder med hanke
Chanel Paris håndtaske, taske af brunt kalvelæder med hanke, nitter med Chanel-logo, tasken lukkes med lynlås, med indvendig sidelomme, for med Chanel-navnetræk, mærket ’Chanel Made in Italy’, H. 41 cm (med hanke), B. 26 cm, D. 13 cm, fremstår med minimale, aldersrelaterede brugsspor, med ...
Varunr: 4709374
SEK 9 724 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:19:49
SEK 1 313
Schmaler Vintage Wendegürtel Hermes, cognac und schwarz
Damenwendegürtel von Hermes Paris, mit goldener 'H' Schließe, in cognac und schwarz, verstellbar, Made in France, Maße: L.82 cm, B. 2,5 cm, ca. 70er Jahre, minimale Tragespuren an Schließe und Leder.
Varunr: 4709363
SEK 3 112 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:20:22
SEK 1 070
Dobbelt Hermes damebælte, cognacfarvet kalvelæder
Damebælte fra Hermes Paris, bæres dobbelt, i cognacfarvet kalvelæder, enkelt sølvspænde, Made in France, mål: L. 183 cm, B. 2,5 cm, fremstår med lette brugsspor på spændet og læderet.
Varunr: 4709358
SEK 4 862 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:20:54
SEK 583
Damebælte model 'Kelly', vintage, mørkeblåt kalvelæder, 1970'erne
Vintage damebælte fra Hermes Paris, model 'Kelly' i mørkeblå farve, fremstillet i 1970'erne, længden kan indstilles, Made in France, mål: L. 109 cm, B. 4,1 cm, fremstår med lette brugsspor på spændet og læderet.
Varunr: 4709369
SEK 5 834 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
19:21:08
SEK 1 118
Vendebælte Hermes, størrelse 85, model: Sidney, hvidt og rødt
Vendebælte til damer fra Hermes Paris, med gyldent metalspænde 'Sydney' med permabrass-belægning, rød og hvid model, kan justeres, Made in France, størrelse 85, mål: L. 109 cm, B. 2,5 cm, fremstår med lette brugsspor på spændet og læderet.
Varunr: 4709366
19:21:14
SEK 875
Marni trekvartsärmad topp i vit bomull
MARNI, trekvartsärmad topp i vit bomull, IT storlek 40
Varunr: 4724705
20:18:00
Se mer
Ful Collection. Selskabskjole, str. 44
Ful Collection. Selskabskjole af sort polyester/spandex med corsageoverdel prydet med pallietter, herover tyl, lynlås i side. Str. 44. Udstillingsmodel.
Varunr: 4706129

20:19:00
SEK 392
Nicowa. Cocktailkjole, str. 36
Nicowa. Sort cocktailkjole. Front prydet med sløjfe, ærmer prydet med blanke sten. Lynlås bagpå kjole. Str. 36. Udstillingsmodel.
Varunr: 4706269

21:14:44
SEK 392
Merrytime. Selskabskjole og sjal, str. 36 (2)
Merrytime. Cerise selskabskjole med rynket corsageoverdel med tynde stropper prydet med perler. Str. 36. Medfølges af matchende sjal. Udstillingsmodel. (2)
Varunr: 4706441

21:15:46
SEK 392
Nicowa. Cocktailkjole, str. 38
Nicowa. Sort cocktailkjole. Front prydet med sløjfe, ærmer prydet med blanke sten. Lynlås bagpå kjole. Str. 38. Udstillingsmodel.
Varunr: 4706266

21:17:02
SEK 392
Ful Collection. Selskabskjole, str. 36
Ful Collection. Selskabskjole af sort polyester/spandex med halterneck prydet med blonder og pallietter. Str. 36. Udstillingsmodel.
Varunr: 4706114

21:21:00
SEK 392
Versace, Hugo Boss og Armani Denimjakke og toppe (6):
Versace Jeans Couture: Denim jakke, str. M. Fem sorte toppe/bluser fra Armani, Hugo Boss og Versace i str. L. Jakke uden brugsspor, bluser/toppe med brugspræg. (6)
Varunr: 4720058
SEK 1 046 DK, Herning, Engdahlsvej 25-07-2017
18:35:00
SEK 458
Iro kavaj i vitt linne med svarta skinnkanter
IRO, kavaj i vitt linne med svarta skinnkanter, US storlek 2
Varunr: 4726149
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 25-07-2017
19:30:00
Se mer
Marianne Carøe nederdel, Deby Debo kjole. (2)
Marianne Carøe, sort nederdel livvidde 41, L. 59 cm. Deby Debo kjole samt underkjole med påsyet glas perler. str. L. L.85. fremstår uden brugsspor med tags. nederdel med få brugsspor. (2)
Varunr: 4719167
SEK 1 046 DK, Aarhus, Egå Havvej 25-07-2017
19:36:00
SEK 392
Fendi jakke, cashmere
Fendi jakke, af cashmere, model med lynlås. produceret i Italien. Skulder 40, Ærme 58, Bryst 50 cm. Fremstår med brugsspræg.
Varunr: 4719163
19:38:00
SEK 392
Konvolut Kostüme und Top, unter anderem Valentino (7)
Konvolut Kostüme und Top, bestehend: Kostüm aus Jackett mit Rock, Wollstoff, schwarz, Milly Claesges Köln, Jackett innen zusätzlich bezeichnet ‚Jean Charma‘, kurze Jacke mit Leopardenfellimitat, Knopfleiste, Bundweite Rock 74 cm, Schulterbreite Jackett 39,5 cm. Kostüm aus Jackett mit Rock, ...
Varunr: 4713635
SEK 2 139 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-07-2017
20:39:00
SEK 389
Nicowa. Cocktailkjole, str. ca. 36
Nicowa. Cocktailkjole af sort polyester/spandex, kropsnær afsluttet med asymetriske længder. Str. ca. 36. Udstillingsmodel.
Varunr: 4706213

SEK 1 046 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2017
15:04:03
SEK 392
Moschino breiter Taillengürtel, Gr.ca: 36-38
Moschino breiter Taillengürtel, Gr.ca: 36-38, gefertigt aus Leder in dunkelblauer Farbe, nummeriert: 401092 und bezeichnet: Moschino Redwall. Maße ca.: L. 81 cm, B. 8 cm. Altersgemäßer Zustand.
Varunr: 4720268
SEK 1 167 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
17:00:00
SEK 389
Krizia, jackor och kjol (3)
Krizia, jackor och kjol, (3). Mönstrad blazer i ull med svart krage i sammet. Foder i viskos. Dubbelbröstad knäppning. Fickor framtill. Storlek ca 38, enligt etikett Italiensk stl. 42. Längd 80 cm. Bystmått ca 100 cm. Innerärmslängd 40 cm. Blazer i mörkgrå ull och viskos. Foder i polyester ...
Varunr: 4648370
SEK < 1,000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 26-07-2017
17:10:20
SEK 300
 1 2  >>