Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Damkläder i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Svart kaftan
Svart kaftan. KAFTAN, svart, längd ca 111 cm Varunr: 4641285 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 12:30:00
Se mer
Karl Lagerfeld, lang uldfrakke str. small / ca.36
Karl Lagerfeld, lang uldfrakke str. small / ca.36. Karl Lagerfeld, lang uldfrakke med revers, to skrålommer med lynlås, 2 pyntelynlåse ved bryst, ryg længde 142 cm, skulderbredde 40 cm, ærmer 46/65 cm, brystmål 88 cm, livvidde 72 cm. Str. small / ca.36. Alm. brugsspor. Varunr: 4632014 SEK 1 551 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-01 13:37:00 SEK 1 099
Gine, kvindetorso af brunt læder
Gine, kvindetorso af brunt læder. Gine, kvindetorso af brunt håndsyet læder. Fremstår med patina. Kan monteres på stål fod. H. 77 cm. Varunr: 4636220 SEK 3 231 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-05-01 13:52:00 SEK 1 357
Kappa YSL
Kappa YSL. JACKA, YSL variation, marinblå med knappar märkta YSL, st enl etikett 40, längd Varunr: 4641311 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 13:54:00
Se mer
Kjol Burberry i bomullsblandning
Kjol Burberry i bomullsblandning. BURBERRY, kjol i klassiskt burberrymönster bomullsblandning, UK stl 6 Varunr: 4641326 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 14:42:00
Se mer
Burberry trenchcoat dammodell
Burberry trenchcoat dammodell. BURBERRY, trenchcoat, beige bomullsblandning, med skärp, längd ca 115 cm Varunr: 4641341 SEK < 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 15:30:00
Se mer
Louis Vuitton, par sandaler str. 40 samt skuldertaske (2)
Louis Vuitton, par sandaler str. 40 samt skuldertaske (2). Louis Vuitton, par sandaler af monogram med detaljer af forgyldt metal. Str. 40. Yderligere medfølger skuldertaske. Denne med stærke brugsspor samt begynde brud på skulderrem. Varunr: 4642609 SEK 1 551 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-01 17:34:22 SEK 1 131
Armani kavajer
Armani kavajer. ARMANI, 3 kavajer, varierande storlekar, längd ca 64-73 Varunr: 4641392 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 18:12:00
Se mer
Sort damejakke med dragemotiv, str. L
Sort damejakke med dragemotiv, str. L. Sort damejakke med kinaflip, str. L. Prydet med rødt dragemotiv på front, ryg samt ærmer. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4636005 SEK 1 034 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-05-01 18:17:43 SEK 388
Saint Laurent kaftan i svart sammet med snörmakeri
Saint Laurent kaftan i svart sammet med snörmakeri. SAINT LAURENT, kaftan i svart sammet med snörmakerier med tillhörande omlottkjol i siden, FR storlek 40 Varunr: 4641425 SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 19:36:00
Se mer
Malene Birger, svart skinnjacka. Gjord i fårskinn.
Malene Birger, svart skinnjacka. Gjord i fårskinn. . Malene Birger, svart skinnjacka. Gjord i fårskinn. Knäppes med svart plastknapp. Figursydd. Volangdetaljer i rygg. Sidofickor samt innerfickor. Foder i bomull. Axelvaddar. Längd 50 cm. Innerärmslängd 45 cm. Minimalt bruksslitage. Varunr: 4623885 SEK 2 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2017-05-01 20:36:00 SEK 300
Tröja och cardigan i cashmere
Tröja och cardigan i cashmere. TRÖJA med CARDIGAN, Italien, cashmere, stl enl etikett 48, längd ca 80 cm Varunr: 4641473 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 21:12:00
Se mer
Jil Sander figursydd skepparkavaj i cremefärgat
Jil Sander figursydd skepparkavaj i cremefärgat. JIL SANDER, figursydd skepparkavaj i cremefärgad cashmere, FR storlek 36 Varunr: 4641479 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 21:24:00
Se mer
Alexander McQueen ärmlös klänning i svart viskos
Alexander McQueen ärmlös klänning i svart viskos . ALEXANDER MCQUEEN, ärmlös klänning i svart viskos med draperat överstycke med transparenta axelband, IT storlek 42 Varunr: 4641489 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-01 21:44:00
Se mer
Två skinnjackor. Carla F samt Rock'n Blue. Storlek 38/40 (2)
Två skinnjackor. Carla F samt Rock'n Blue. Storlek 38/40 (2). Två skinnjackor. Carla F samt Rock'n Blue. Storlek 38/40. Grå/beige skinnjacka, Carla F, längd 52 cm. Laxrosa skinnjacka, Rock'n Blue, längd 47, angiven storlek 38. (2) Varunr: 4632902 SEK 2 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-05-02 16:19:00 SEK 1 000
Två skinnjackor. Saki Collection samt Auluna. Storlek ca 38 (2)
Två skinnjackor. Saki Collection samt Auluna. Storlek ca 38 (2). Två skinnjackor. Saki Collection samt Auluna. Storlek ca 38. Beige läderkavaj, Saki Collection, längd 60 cm. Brun/grön läderjacka med nitar, Auluna, storlek ca 38/40, längd 57 cm. (2) Varunr: 4632888 SEK 1 500 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-05-02 17:35:00 SEK 300
Hermes Gürtel, Grau-Bordeaux, schmal
Hermes Gürtel, Grau-Bordeaux, schmal. Damenwendegürtel von Hermes Paris, mit silberner 'H' Schließe, in hellgrau und bordeauxrot, verstellbar, Made in France, Maße: L.83 cm, B. 2,5 cm, leichte Tragespuren an Schließe und Leder. Varunr: 4643298 SEK 2 112 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-05-02 19:45:00 SEK 624
Cacharel frakke ca str 36 -38 ?
Cacharel frakke ca str 36 -38 ?. Cacharel frakke af sort viscose og polyester, front med knapper og trekvarte ærmer samt lommer. Længe 93 cm, ærmer 46 cm, ryg 46 cm. ca str 36 -38 ? Varunr: 4644338 SEK 1 293 DK, Helsingør, Støberivej 2017-05-02 20:16:00 SEK 388
Prada kjol i vit acetat med lagda veck
Prada kjol i vit acetat med lagda veck. PRADA, kjol i vit acetat med lagda veck, IT storlek 42 Varunr: 4643243 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-02 20:20:00
Se mer
'S Max Mara, blazer, svart
'S Max Mara, blazer, svart . 'S Max Mara, blazer, svart. Trekvartsärm. A-formad. Dubbelknäppning, fyra knäppar. Två fickor. Längd: 55 cm, innerärmslängd: ca 38 cm. Enligt etikett storlek 38 (SWE). Material: 73 % polyester, 27 % bomull. Minimalt bruksslitage. Varunr: 4609596 SEK < 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2017-05-02 20:33:00 SEK 300
Yves Saint Laurent, damkavaj, svartgrå
Yves Saint Laurent, damkavaj, svartgrå. Yves Saint Laurent, damkavaj, "Variation". Enkelknäppning, en knapp. Två fickor. Svartgrå textil, material enligt etikett: 100 % virgin wool. Foder, grått, material enligt etikett: 55 % Acetat, 45 % Cupro-rayon. Längd: ca 70 cm, innerärmslängd: ca 40 cm. Enligt etikett storlek 8 (USA), 38 ... Varunr: 4609594 SEK 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2017-05-02 21:29:00 SEK 300
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (11)
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (11). Parti bestående af 11 vindtætte og vandafvisende softshell jakker med udvendige lommer. 3 herrejakker i str.: S, M, M. 8 damejakker i str.: XS, XS, S, M, M, M, L, L. Jakkerne er udført i polyester og spandex. (11) Varunr: 4514426

SEK 3 361 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-05-03 17:00:00 SEK 420
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (5)
CC Sportswear. 'Softshell Equipment' jakker (5). Parti bestående af fem vindtætte og vandafvisende softshell jakker med udvendige lommer: Brun damejakke i str. L, rød damejakke i str. M, blå damejakke i str. M, sort damejakke med hætte i str. S samt hvid dame-/børnejakke i str. XS. Jakkerne er udført i polyester og spandex. (5) Varunr: 4606237

SEK 2 197 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-05-03 17:35:00 SEK 452
Hermes tørklæder (2)
Hermes tørklæder (2). Hermes Paris tørklæder af silke, "Le Débuché" og "Karin Swildens" Mål: 86-90 cm. Fremstår men minimale brugsspor. (2) Varunr: 4644344 SEK 1 551 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-05-03 18:31:00 SEK 711
Armani Collezioni, blazer, stl. 38
Armani Collezioni, blazer, stl. 38. Armani Collezioni, blazer i ull. Knäppes med svarta plastknappar. Öppen hals. Figursydd. Storlek 38. Längd ca 60 cm. Minimalt bruksslitage. Varunr: 4609593 SEK < 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2017-05-03 19:28:00 SEK 300
Damskor samt handväska i krokodilskinn. 1900-talets mitt.  (2)
Damskor samt handväska i krokodilskinn. 1900-talets mitt. (2). Damskor samt handväska i brunt krokodilskinn. 1900-talets mitt, (2). Skor med klack, storlek 4½. Continenta Style. Längd ca 25 cm. Bruksslitage. Handväska. Två större fack. Spänne i förgylld metall. Längd 29 cm. Höjd 19 cm. Djup 11 cm. Bruksslitage. Varunr: 4612859 SEK 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2017-05-03 20:47:29 SEK 300
Gürtel miu miu, schwarzes Wildleder mit Plakettenschnalle
Gürtel miu miu, schwarzes Wildleder mit Plakettenschnalle. Damengürtel von Miu Miu aus schwarzem Wildleder, große Plakettenschließe als Verschluss, mit goldenem Wappen, Made in Italy, Größe 85, Maße: L. 107 cm, B. 40 mm, leichte Tragespuren. Varunr: 4647115 SEK 2 112 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-05-04 20:23:00 SEK 480
Hermes Gürtel, schwarzes Kalbsleder
Hermes Gürtel, schwarzes Kalbsleder. Damengürtel von Hermes Paris, Modell: 'Constance', in schwarz mit vergoldeter Hermes Schließe, Länge 88 cm, Breite 42 mm, Größe 75, Leder und Metallteile signiert, leichte Tragespuren Varunr: 4644729 SEK 2 880 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-05-04 20:23:00 SEK 1 440
Armani buks str. 31 - Damemodel
Armani buks str. 31 - Damemodel . Armani sort damebuks, str. 31. Fremstår ubrugte med mærkeseddel på. Varunr: 4646753 SEK 1 293 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-05 14:53:06 SEK 388
Bitte Kai Rand - To jakker str. 36 og 38 (2)
Bitte Kai Rand - To jakker str. 36 og 38 (2). Bitte Kai Rand - To jakker,ene en nistret halvlang taljeret jakke str. 36. Fremstår ubrugt. med mærkeseddel på. L. 102 cm. Brystmål ca. 90 cm. Indvendigt ærmemål ca. 46 cm. Samt en lang bordeauxfarvet jakke med revers og asymmetrisk lukning, str. 38 132 cm. Brystmål L. ca. 96 cm. Indvendigt ... Varunr: 4646748 SEK 1 551 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-05 14:55:43 SEK 388
 1 2  >>