Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Damklockor i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Swiss Military By Grovana. Dame Sports armbåndsur.
Swiss Military By Grovana. Dame Sports armbåndsur.. Swiss Military By Grovana. Dame Sports armbåndsur. Swiss made. Urkasse og lænke af børstet stål. Drejbar lynette med minut inddeling. Sort urskive med permanent sekundviser, datorude, vandtæt til 100 m. Manual og boks medfølger. Varunr: 4640424

SEK 2 065 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-28 14:31:20 SEK 1 033
TechnoMarine 'Cruise' damechronograf
TechnoMarine 'Cruise' damechronograf. TechnoMarine 'Cruise' damechronograf Sølvfarvet urskive med stregindeks. Datorude og chronograffunktion. Urkasse af stål og silikone Ø40 mm. Rød silikonerem samt ekstra hvid rem og værktøj til remskift. Quartzværk. Vandtæt til 200 m. Vejledende udsalgspris 3.737,00 Varunr: 4378651

SEK 3 743 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-28 15:14:42 SEK 2 259
Omega 14k white gold diamond watch approx. 0.42 ct
Omega 14k white gold diamond watch approx. 0.42 ct . Omega gold watch in 14k rhod. white gold set with 28 round brillant cut diamonds 0.42 ct Movement: original Omega manually winding movement Original omega 14k white gold round case 23.3 mm in diameter. Omega logo on a crown Bezel: 14k white gold diamond bezel Crystal: Acrylic crystal Dial: ... Varunr: 4597187 SEK 23 041 BE, Antwerpen 2017-04-28 16:03:00 SEK 18 241
Bonett Dame armbåndsure (4)
Bonett Dame armbåndsure (4). Bonett dame armbåndsure, Kasser i stål, med lænke. Time, minut og sekundviser, miniralglas, vandtæt 3 atm. Urene går, men Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet. Varunr: 4630975

SEK 1 162 DK, Aalborg, Nibevej 2017-04-28 16:38:00 SEK 774
Jaeger LeCoultre - Armbandsur, 1930-tal
Jaeger LeCoultre - Armbandsur, 1930-tal. Jaeger LeCoultre - Armbandsur, 1930-tal. Manuell. Serienummer 392052. Boett i stål, märkt 331105. Plastglas. Silvrig urtavla. 23x10 mm (exl.horn). Urverk i behov av översyn. Lauritz.com ansvarar ej för funktion. Varunr: 4619860 SEK 4 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-04-28 17:36:00 SEK 3 000
Damenarmbanduhr aus der Manufaktur Ebel
Damenarmbanduhr aus der Manufaktur Ebel. Damenarmbanduhr aus der Manufaktur Ebel, gefertigt aus 18Kt. Gold (punziert), besetzt mit ca.: 18 Brillant von gesamt ca.: 0.90ct. Farbe: Top Wesselton (G), Reinheit: si1. Handaufzug, silberfarbiges Ziffernblatt und Indices, schwarze Zeiger, Nr. 12312. Maße ca.: L. 17 cm, D. 21 mm. Gewicht ... Varunr: 4640755 SEK 13 441 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-28 17:45:34 SEK 9 600
Gucci - Armbandsur
Gucci - Armbandsur. Gucci - Armbandsur. Doublé, mineralglas, quartz. läderarmband. Diameter 29 mm. Modellnmr enligt garantibevis 980050. Inköpt 1991. Lauritz.com ansvarar ej för funktion. Urverk ej testat pga av batteri. Bruksslitage. Garantibevis medföljer. Varunr: 4622810 SEK 2 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-04-28 17:54:00 SEK 1 000
DKNY & Casio armbåndsure. (2)
DKNY & Casio armbåndsure. (2). DKNY & Casio armbåndsure : DKNY lavet af gummi og stål, chronograph. Quartz ure værk. 3 atm vandtæt. Casio DW-6900 Digital ur i gummi, uret har tid, stopur, nedtælling, dato, dag, alarm,mm. 20 Atm vandtæt. Quartz ure værk. Uret gik på vurderings tidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for ... Varunr: 4636457

SEK 1 549 DK, Aalborg, Nibevej 2017-04-28 18:01:00 SEK 774
Alfex damearmbåndsur (2)
Alfex damearmbåndsur (2). Alfex damearmbåndsur. 1. Alfex model 5451/02 kasse af hel-stål, sort skive, med blank viser, miniralglas, integreret lænke, butterfly lås med siddetryk. 1. Alfex model 5578/021 kasse og lænke af double, sølv farvet urskive med time og minutviser, time-markering, miniralglas, integreret lænke, ... Varunr: 4630985

SEK 1 549 DK, Aalborg, Nibevej 2017-04-28 18:03:39 SEK 774
Damearmbåndsur fra Rolex model Datejust, ref.nr.: 69173
Damearmbåndsur fra Rolex model Datejust, ref.nr.: 69173. Damearmbåndsur fra Rolex model Datejust, ref.nr.: 69173 / E501842. Urkasse af 18 kt. guld og stål, urskive med romertal, datorude ved 3" position, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med Jubilee-lænke af 18 kt. guld og stål med foldespænde. Automatisk urværk kaliber 2135. Ø. 26 mm.... Varunr: 4639971 SEK 23 233 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-04-28 19:37:00 SEK 13 553
Festina damearmbåndsur af stål, ref. F8948-1
Festina damearmbåndsur af stål, ref. F8948-1. Festina damearmbåndsur af stål, ref. F8948-1, urhus med 26 krystaller, safirglas, quartz værk, skive af perlemor mrk. Festina quartz med romertal, time- og minutviser, monteret på stållænke med foldespænde. Mål urhus 17 x 31 mm. L. 21 cm. Tilhørende Festina æske medfølger. Uret går. Lauritz.com ... Varunr: 4540150

SEK 1 291 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-04-28 19:57:00 SEK 387
Gucci model 7700M, unisexarmbåndsur
Gucci model 7700M, unisexarmbåndsur. Gucci unisex armbåndsur af stål, sølvfarvet skive med arabertal, dato ved '3' markør, mrk Gucci. Swiss made. Bagside stemplet Gucci 7700M. Swiss Made Stainless steel Water Resistant 3 ATM, 0021818. Integreret lænke med dobbeltlås. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Vægt ca. 124 gr. ... Varunr: 4640559 SEK 2 581 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-04-28 20:19:00 SEK 516
Cartier, 'Tank Vermeil'  damearmbåndsur
Cartier, 'Tank Vermeil' damearmbåndsur. Cartier, 'Tank Vermeil', damearmbåndsur i kasse af forgyldt sterling sølv. Quartz værkværk. Ref. 590005. 1990'erne. Monteret med uoriginal læderrem og spænde. 3 x 2,3, ekskl. krone. Alm. brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4632989 SEK 3 872 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-28 20:44:00 SEK 1 484
Breitling Colt Oceane damearmbåndsur af stål
Breitling Colt Oceane damearmbåndsur af stål . Breitling Colt Oceane damearmbåndsur af stål, quartz værk, skive mrk. Breitling 1884, Colt Ocean Chronometre, 500 Metres/1650 feet samt med time-, minut- og sekundviser og dato. Urkasse bagside med nr. A77380 og 874425, integreret stållænke med foldespænde. Mål urhus Ø 34 mm. (ekskl. krone). ... Varunr: 4643318 SEK 11 617 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-28 21:15:00 SEK 7 744
En samling damearmbåndsure, bl.a. Gucci. (4)
En samling damearmbåndsure, bl.a. Gucci. (4). En samling damearmbåndsure, bestående af: Gucci damearmbåndsur af forgyldt stål. Ekstra lænke og lynette-ringe medfølger. Quartz urværk. Urkasse B. 2,5 cm. Fremstår med ridser. Dolce & Gabbana damearmbåndsur af stål, firkantet urhus, sort urskive, original rem af sort læder. Quartz urværk. ... Varunr: 4636245 SEK 1 936 DK, Kolding, Trianglen 2017-04-29 12:50:00 SEK 419
Rado damearmbåndsur
Rado damearmbåndsur. Rado damearmbåndsur Gylden urskive med stregindeks. Bredde 19 mm. Hvid lænke af titanium og keramik med foldelås. Quartzværk. Varunr: 4378063

SEK 13 166 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-29 18:22:00 SEK 8 261
Technomarine herrechronograf, Ronda Collection.
Technomarine herrechronograf, Ronda Collection. . Technomarine herrechronograf, Ronda Collection. Urkasse af kulfiber, Ø45 mm. Sort urskive med stål timemarkeringer, chronograffunktion og datorude. Monteret med sort rem af kunstmateriale, samt ekstra rem og remværktøj, så man selv let kan skifte mellem remmene. Lauritz.com indestår ikke for ... Varunr: 4378354

SEK 5 937 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-29 19:22:00 SEK 3 743
Maurice Lacroix 'Les Classiques'. Dameur i stål.
Maurice Lacroix 'Les Classiques'. Dameur i stål. . Damearmbåndsur fra Maurice Lacroix, model `Le Classiques´, ref.nr.: 89598, Urkasse af stål, sølvfarvet skive med stregindeks, datoangivelse ved 6" position, safirglas, monteret med sort læderrem med stålspænde, quartz urværk. Ø. 28 mm. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet. Varunr: 4608165

SEK 1 549 DK, Aalborg, Nibevej 2017-04-29 19:27:00 SEK 904
Candino Dame armbåndsure (2)
Candino Dame armbåndsure (2). Candino Dame armbåndsure. 1. Candino : Kasse af hel-stål, lys urskive med time-Markering, time og minutviser, safirglas, integreret lænke vandtæt 3 atm. model/Ref. C4269/1. 1. Candino : Kasse af hel-stål, sort urskive med time og minutviser, safirglas, integreret lænke vandtæt 3 atm. ... Varunr: 4631066

SEK 2 065 DK, Aalborg, Nibevej 2017-04-29 19:27:00 SEK 904
Raymond Weil 'Jasmine'. Dameur i delvist roséforgyldt stål - boks + cert. 2017
Raymond Weil 'Jasmine'. Dameur i delvist roséforgyldt stål - boks + cert. 2017. Damearmbåndsur fra Raymond Weil, model Jasmine, ref.nr.: 5229S500659, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med romertal, datoangivelse ved 3" position, safirglas, monteret med delvist roséforgyldt stållænke med dobbelt foldelukke, quartz urværk. Ø. 29 mm. Medfølges af boks, kasse, papirer samt ... Varunr: 4575064

SEK 7 744 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-29 20:00:00 SEK 5 808
Raymond Weil 'Freelancer Lady'. Dameur i stål med perlemorsskive og brillanter - boks + cert. 2017
Raymond Weil 'Freelancer Lady'. Dameur i stål med perlemorsskive og brillanter - boks + cert. 2017. Damearmbåndsur fra Raymond Weil, model Freelancer Lady, ref.nr.: A2430STS97081, i urkasse af stål, lys perlemorsskive med brillantbesat punktindeks, lynette prydet med 0.28 ct. brillantslebne diamanter, Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VVS1-VS2, datoangivelse ved 4" position, centreret ... Varunr: 4582909

SEK 15 489 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-29 20:15:00 SEK 11 359
Festina damearmbåndsur, ref. nr. F8947-1
Festina damearmbåndsur, ref. nr. F8947-1. Festina damearmbåndsur. Urkasse og integreret lænke af matpoleret stål, urkasse prydet med cubic zirkoner. Hvid urskive med sølvfarvede timemarkeringer, arabertal samt visere. Quartzværk. Ref. nr. F8947-1. Urkassen måler 20 x 17 mm. Boks medfølger. Varunr: 4637531

SEK 2 323 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-04-29 20:20:00 SEK 387
TechnoMarine Chronograph damearmbåndsur
TechnoMarine Chronograph damearmbåndsur. TechnoMarine Chronograph damearmbåndsur af forgyldt stål, skive sølv/forgyldt , time, - minut- og sekundviser, datoangivelse, med Chronograph/stopursfunktion. Ur kassen af forgyldt hel stål, skrue krone, Vandtæt til 20 ATM, Japan Movement . Monteret med hvid gummi rem. Der medfølger en ekstra ... Varunr: 4587061

SEK 6 583 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-29 20:25:00 SEK 3 227
Raymond Weil 'Toccata Lady'. Dameur i stål med brillantbesat perlemorsskive - boks + cert. 2017
Raymond Weil 'Toccata Lady'. Dameur i stål med brillantbesat perlemorsskive - boks + cert. 2017. Damearmbåndsur fra Raymond Weil, model Toccata Lady, ref.nr.: 5988STP97081, i urkasse af stål, brillantbesat perlemorsskive med 0.03 ct. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: SI1, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med stållænke med dobbelt foldelukke, quartz ... Varunr: 4582867

SEK 6 454 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-29 20:30:00 SEK 4 647
Rado damearmbåndsur
Rado damearmbåndsur. Rado damearmbåndsur. Hvid keramisk urskive med arabertal og datorude. Urkasse B. 34 mm. Lænke af titanium og keramik med foldelås. Quartzværk, vandtæt til 30 m. Varunr: 4377940

SEK 14 844 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-29 21:21:00 SEK 9 035
TechnoMarine damechronograf
TechnoMarine damechronograf. TechnoMarine damechronograf. Urkasse af stål/kunstmateriale. Ø40mm.Hvid urskive med stål timemarkeringer, chronograffunktion og datorude. Rem af kunstmateriale samt remværktøj. Vandtæt til 200m, quartzværk. Leveres i original emballage. Vejledende udsalgspris 3.737,00 Varunr: 4378620

SEK 3 485 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-30 14:43:56 SEK 2 194
Cerruti 1881 Damearmbåndsur.
Cerruti 1881 Damearmbåndsur.. Cerruti 1881 Damearmbåndsur. Urkasse og lænke af poleret stål. Sort urskive med klare sten samt klare sten på lynetten. Vandtæt 30 meter. Manual og boks medfølger. Varunr: 4494802

SEK 1 549 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-30 16:44:00 SEK 774
Longines armbandsur
Longines armbandsur. LONGINES, Dolce Vita, armbandsur, stål, 2000-tal, mekaniskt urverk, safirglas, svart urtavla, stavindex, centrumsekund, datum, refnr. 30917959, viklås, armband i stål i original, diameter 25 mm Varunr: 4641116 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-30 17:28:00
Se mer
Longines damearmbåndsur
Longines damearmbåndsur. Longines damearmbåndsur. Sølvfarvet urskive med stregindeks og arabertal. Datorude og chronograffunktion. Urkasse af stål B. 30 mm. Urskive 24 mm. Læderrem med butterflylås. Uoriginal æske medfølger. Varunr: 4541699

SEK 6 583 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-30 17:55:00 SEK 4 259
Rado Esenza Damenarmbanduhr, Keramik, Quarzwerk
Rado Esenza Damenarmbanduhr, Keramik, Quarzwerk. Rado Esenza Damenarmbanduhr, Ref. 01.277.0093.3.015, Quarzwerk / Kaliber: Quarz 277, schwarzes Zifferblatt, bezeichnet 'Rado' und 'Swiss Made', silberfarbene Indices, silberfarbener Stunden- und Minutenzeiger, Gehäuse schwarz Keramik, Maße ca. 33 x 42 x 8mm, Gehäuseboden aus Edelstahl, PVD- ... Varunr: 4594757

SEK 20 161 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-30 18:10:00 SEK 16 321
 1 2 3 4 5  >>