Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition
Varunr: 4894150
SEK 6 475 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2018
11:30:00
SEK 842
Karin Lanng cd. Landskabsparti, 'Gudbrandsdalen', Norge.
Karin Lanng (1921-2015). 'Guldbrandsdalen, Norge'. Olie på lærred. Sign. Karin Laang, '04. Mål: 80 x 100 cm, UR. Maleriet stammer fra kunstnerens dødsbo.
Varunr: 4884582
SEK 1 295 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2018
11:39:00
SEK 389
Skulptur, bronze, Narcissus
Skulptur af bronze i form af Narcissus. Antagelig museumskopi, stemplet Musée de Naples. H. 35 cm.
Varunr: 4892923
SEK 1 554 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-01-2018
14:38:33
SEK 1 036
Ubekendt Kunstner, olie på lærred, 'Camponotus Castaneus'
'Camponotus Castaneus' af Ubekendt Kunstner, 20. årh., olie på lærred, uden sign. 115x155 cm. U.R.
Varunr: 4892359
SEK 1 295 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2018
15:08:04
SEK 453
Anette Hegn, cd. Maleri, 2000-tallet
Anette Hegn. Akryl på lærred, abstrakt komposition, sign. AH. 40 x 30 (44 x 34) cm.
Varunr: 4891912
SEK 1 036 DK, Hørsholm, Vibe Alle 19-01-2018
15:34:00
SEK 389
Ernst Altien, akryl på lærred, 'Ansigt i tiden'
'Ansigt i tiden' af Ernst Altien, f. 1977, akryl på lærred, sign. EA samt sign og betitlet på bagsiden Ernst Altien, 'Ansigt i tiden', 60x80 cm. (64x84 cm).
Varunr: 4884570
16:14:00
SEK 389
Harald Reinhold. Komposition (cd)
Harald Reinhold (1911-1996). Komposition, bemalet trærelief, sign. Reinhold. 50,5 x 62 cm. (cd)
Varunr: 4848170
SEK 1 036 DK, Herning, Engdahlsvej 19-01-2018
16:41:00
SEK 389
Jack O'Neil, akryl & olie på plade, 'Homme'
'Homme' af Jack O'Neil f. 1968, akryl og olie på plade, sign. Jon samt sign. og betitlet på bagsiden Jack O'Neil, 'Homme', 25x20 cm. (34x27,5 cm).
Varunr: 4892273
16:45:00
SEK 389
Reinhard. Seelandschaft. Öl auf Leinwand. 19 Jhdt.
R. Reinhard. Seelandschaft. Öl auf Leinwand. Rechts unten signiert.Maße 44 x 69 cm. Gerahmt. Verso mit restaurierte Stelle. Ohne Mängel.
Varunr: 4892012
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-01-2018
17:16:45
SEK 530
Harald Reinhold (1911-1996). Komposition, olie på lærred, sign. og dat. Reinhold '75. Lysmål: 44 x 53 (65 x 75) cm. (cd)
Varunr: 4880753
17:20:00
SEK 389
H. Genso. Öl auf Leinwand signiert. Um 1930.
H. Genso. Seelandschaft. Rechts unten signiert. Maße ca. 20 x 30 cm. Gerahmt. Altersgemäße Gebrauchsspuren.
Varunr: 4891987
17:22:32
SEK 386
Kurowski. Südländische Dorfansicht. Öl auf Karton.
Friedrich Karl Kurowski. Dorfansicht. Wohl Südfrankreich. Öl auf Karton. Links unten signiert. Maße ca. 29 x 41 cm. Gerahmt.
Varunr: 4890410
17:23:43
SEK 386
Rays One. To-delt komposition (2)
Rays One (2000-tallet). Komposition, mixed media på lærred, sign. og dateret 17. Hvert lærred 80 x 60 cm. U.R.
Varunr: 4884221
SEK 1 036 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-01-2018
18:18:00
SEK 389
Bronzeskulptur, poserende halvnøgen kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, abstrakt stil i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 30 cm. B. 18 cm.
Varunr: 4633593

SEK 2 590 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2018
19:00:00
SEK 453
BenJep, cd. Komposition med tiger, 120 x 90 cm.
Komposition med tiger af Bente Jepsen, f. 1952. Akryl på lærred. Signeret BenJep, 2017. Mål: 120 x 90 cm, UR. Bente Jepsen, 'Zoombeeart', er autodidakt kunstner, der altid har tegnet og malet: 'Dyr er min store passion' udtaler Bente Jepsen. Det afspejles, som her i tigeren, hvor dyrets ...
Varunr: 4835631
SEK 6 475 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2018
19:04:00
SEK 3 108
Bronzeskulptur, ballerina
Bronzeskulptur, ballerina i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 29 cm. B. 19 cm.
Varunr: 4632313

19:05:00
SEK 1 166
Bronzeskulptur, ballerina
Bronzeskulptur, ballerina i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 29 cm. B. 17 cm.
Varunr: 4886126

19:10:00
SEK 1 166
Bronzeskulptur, ballerina
Bronzeskulptur, ballerina i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 32 cm. B. 14 cm.
Varunr: 4886127

19:15:00
SEK 453
Bronzeskulptur, poserende par, abstrakt stil i delvist grønpatineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 43 cm. B. 12 cm.
Varunr: 4633613

19:20:00
SEK 1 036
Tina Lawaetz Nørby cd, komposition, olie på lærred
Tina Lawaetz Nørby cd. Olie på lærred. Komposition med motiv fra Venedig, signeret og dateret 2009. H.100 x 100 cm (104 x 104 cm)
Varunr: 4892899
SEK 1 295 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2018
19:21:00
SEK 453
Henrik Krogsholm. Komposition. Akryl på lærred
Henrik Krogsholm. Abstrakt komposition. Akryl på lærred. Signeret på bagsiden. 150 x 150 cm. UR.
Varunr: 4890139
SEK 2 590 DK, Hørsholm, Vibe Alle 19-01-2018
19:24:00
SEK 453
Bronzeskulptur af ung kvinde
Bronzeskulptur af ung dansende kvinde, sign. på base. Monteret på sokkel af sort marmor h. 31 cm. Af nyere dato
Varunr: 4820533

SEK 2 072 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2018
19:31:00
SEK 453
Bronzefigur forestillende elefant
Bronzefigur forestillende elefant monteret på stand af marmor. Udført i patineret bronze. H. 30 cm. Af nyere dato
Varunr: 4841596

SEK 2 202 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2018
19:39:00
SEK 453
Stående maurer, naturlig størrelse, omkring 1920
Stående maurer i naturlig størrelse. Omkring 1920. Terrakotta og stuk på rund sokkel. Patineret. Mål ca.: H. 125 og 155 cm, B. 42 og 58 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4888654
SEK 9 640 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-01-2018
19:41:00
SEK 1 928
Stor bronzeskulptur forestillende Amor
Skulptur af patineret bronze forestillende Amor monteret på rund sokkel af marmor. H. 70 cm. Kopi efter Auguste Moreau
Varunr: 4820538

SEK 6 993 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2018
19:42:00
SEK 777
Harald Reinhold (1911-1996). Komposition, olie på lærred, sign. og dat. Reinhold '67. 55 x 65 (58 x 68) cm. (cd)
Varunr: 4874953
19:44:00
SEK 389
Jürgen Lay, Mischtechnik auf Platte, Titel: Langer blauer Arm, ca .:301 ct
Jürgen Lay, Mischtechnik auf Platte, Titel: Langer blauer Arm, ca .: 301 ct. Rückseitig betitelt, signiert und datiert. Maße ca: 11 x 11 x 4,5 cm. Gesamt ca.: 301 ct. Das Werk stammt aus dem Kunsthaus_Lay. Der Universalkünstler Jürgen Lay verwendet für seine Werke ausgesuchte Edel- ...
Varunr: 4882260
SEK 3 856 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 19-01-2018
19:45:00
SEK 386
Bronzefigur forestillende elefant monteret på stand af marmor. Udført i patineret bronze. H. 21 cm. B 20 cm. Af nyere dato
Varunr: 4861334

SEK 1 943 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2018
19:48:00
SEK 518
Ubekendt kunstner. Komposition. Akryl på lærred
Ubekendt kunstner. Komposition. Akryl på lærred. Sign. 60 x 50 cm (64 x 54 cm).
Varunr: 4893082
19:49:00
SEK 389
Hans Degner. Akryl på lærred. Komposition.
Varunr: 4883777
20:00:00
SEK 389
 1 2 3 4 5 6 7 8  >>