Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Paar Lounge Sessel von Brunner (2)
Paar Lounge Sessel von Brunner. Verschiedene Modelle Opus. Design von Brunner Werkdesign. Gestell Buchenschichtholz. Sitz und Rücken gepolstert mit marineblauem Stoffbezug. Ausführung mit Armlehnen. Maße: H. 104 cm, B. 57 cm, T. 67 cm, SH. 45 cm. Ausstellungsstücke, mit Gebrauchsspuren. (2)
Varunr: 4690195
SEK 1 167 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
11:30:54
SEK 389
Paar Lounge Sessel von Brunner. Modell Buena Nova. Design von Roland Schmidt, LSS designer. Gestell Buchenschichtholz unterschiedlich lackiert. Verschiedene Polster, Materialien und Farben. Maße: H. 85,5 cm, B. 47 cm, T. 57 cm, SH. 46 cm. Ausstellungsstücke, mit Gebrauchsspuren. (2)
Varunr: 4690558
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
11:51:19
SEK 389
Fåtölj Gunilla Allard
GUNILLA ALLARD, Lammhult, fåtölj "Cinema", metallstomme med svart textilklädsel
Varunr: 4727006
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-07-2017
12:24:00
Se mer
Kurvemøbler. Par loungestole (2)
Kurvemøbler. Par loungestole med stel af forkromet metal, SH. 40 cm. Fremstår med brugsspor. (2)
Varunr: 4727265
SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
12:53:00
SEK 392
Fåtölj. K.A. Roos. 'Snogeholm'
Fåtölj. K.A. Roos. 'Snogeholm'. Klotben av trä. Plymåer stoppade med dyn. Höjd 80 cm, bredd 105 cm, sitthöjd 42 cm. Slitage, solblekt klädsel.
Varunr: 4697779
SEK 3 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 26-07-2017
13:15:00
SEK 300
Grethe Jalk, Par lænestole af teak (2)
Grethe Jalk 1920-205. Par lænestole med stel af massivt teak, løse hynder i sæde og ryg betrukket med stribet uld, fremstillet hos Glostrup Møbelfabrik, ca. 1960'erne. H. 75/43. B72,5 cm. SH. 43 cm. Fremstår med brugsspor i form af skjolder, huller og pletter på betræk, samt ridser og mærker på ...
Varunr: 4724798
SEK 6 538 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
13:26:11
SEK 4 707
Arne Norell. Fåtölj
Arne Norell. Fåtölj. Stomme av bok, lösa plymåer. Etikettmärkning under sittdyna. Höjd 68 cm, sitthöjd ca 45 cm, bredd ca 74. Ytslitage.
Varunr: 4710907
SEK < 1,000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 26-07-2017
13:34:00
SEK 300
Dansk møbelproducent. Øreklapstol, 1940'erne
Dansk møbelproducent. Øreklapstol betrukket med blomstret møbelstof, ben af bejdset bøgetræ. 1940'erne. Fremstår med brugsspor samt begyndende hul på et armlæn.
Varunr: 4713355
SEK 1 569 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
14:00:00
SEK 490
Hurup, øreklapstol med skammel (2)
Hurup,øreklapstol samt skammel betrukket med sort læder, ben af bøgetræ. Lænestol H. 114 cm. Sædehøjde. 42 cm. B. 75 cm. Skammel H. 42 cm. B. 55 cm. D. 45 cm. Fremstår med få brugsspor
Varunr: 4727391
SEK 5 230 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
14:02:06
SEK 1 634
Bruno Mathsson. Lænestol, model Pernilla
Bruno Mathsson. Pernilla lænestol med stel af formspændt bøgetræ udspændt med kanvas, løse hynder og armlæn betrukket med dybhæftet uld. Fremstår med brugspor.
Varunr: 4709071
SEK 1 961 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
14:11:45
SEK 1 700
Paar Stühle von Brunner (2)
Paar Stühle von Brunner. Darunter ein Modell Sonato. Design von Roland Schmidt, LSS designer. Gestell Buchenmassivholz. Sitz und Rücken gepolstert mit unterschiedlichen Materialien bezogen, verschiedene Farben. Einer mit Armlehnen. Maße: H. 86 cm, B. 48-55 cm, T. 58-61 cm, SH. 46 cm. ...
Varunr: 4690179
14:13:23
SEK 389
Paar Stühle von Brunner (2)
Paar Stühle von Brunner. Gestell Rundstahlrohr, glanzverchromt. Sitzschalen aus Buche, gepolstert mit schwarzem Stoffbezug. Kunststoffgleiter. Mit Armlehnen. Maße: H. 81 cm, SH. 46 cm, B. 55 cm, T. 57 cm. Ausstellungsstücke, mit Gebrauchsspuren. (2)
Varunr: 4690529
14:13:28
SEK 389
Paar Stühle von Brunner (2)
Paar Stühle von Brunner. Gestell Buchenmassivholz. Sitz und Rücken gepolstert mit unterschiedlichen Materialien bezogen, verschiedene Farben. Mit Armlehnen. Ausstellungsstücke, mit Gebrauchsspuren. (2)
Varunr: 4690923
14:22:26
SEK 389
Paar Lounge Sessel von Brunner. Gestell Buchenschichtholz, dunkel lackiert, teils mit Armlehnen. Rücken mit Designausfräsung. Maße: H. 85 cm, B. 48-55 cm, T. 58 cm, SH. 46 cm. Ausstellungsstücke, mit Gebrauchsspuren. (2)
Varunr: 4690198
14:23:41
SEK 389
Roland Schmidt, 3 Stühle Modell 438/A für Brunner (3)
Roland Schmidt, 3 Stühle Modell 438/A für Brunner. Gestell Rundstahlrohr, glanzverchromt. Sitzschalen aus Buchenformsperrholz. Mit Armlehnen. Verschiedene Farben und Stoffe, ein Stuhl mit Lederbezug. Vollpolster. Stapelbar. Maße: H. 96 cm, SH. 46 cm, B. 57 cm, T. 62 cm. Ausstellungsstücke. (3)
Varunr: 4698647
SEK 2 917 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
14:24:51
SEK 389
Paar Stühle von Brunner (2)
Paar Stühle von Brunner. Modelle Taceo 8312 und Window 3422/A. Design von Martin Ballendat. Gestell Buchenschichtholz, teils mit Armlehnen. Sitzfläche gepolstert. Verschiedene Materialien und Farben. Maße: H. 85-87 cm, B. 51-60,5 cm, T. 58-59 cm, SH. 46 cm. Ausstellungsstück, mit ...
Varunr: 4690164
14:24:57
SEK 389
Lounge Stuhl von Brunner
Lounge Stuhl von Brunner. Modell Jump 438/A. Design von Lepper Schmidt Sommerlade designer. Rundstahlrohr, verchromt. Sitz und Rücken Buchenformsperrholz, gepolstert mit schwarzem Stoff bezogen. Armauflagen Buchenschichtholz, Natur lackiert. Maße: H. 96 cm, B. 57 cm, T. 62 cm, SH. 46 cm. ...
Varunr: 4687765
SEK 1 459 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
14:39:00
SEK 389
Karl Erik Ekselius JOC
KARL-ERIK EKSELIUS, fåtöljer, ett par, bok, för JOC, grön klädsel, etikettmärkta, sitthöjd ca 40, total höjd ca 76 cm
Varunr: 4727029
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
14:42:00
Se mer
Lænestol og skammel af massiv egetræ, monteret med løse hynder. (2).
Lænestol og skammel af massiv egetræ, monteret med løse hynder med ternet betræk. Fremstår med brugsslitage, pletter og manglende knapper. (2).
Varunr: 4718922
14:51:00
SEK 490
Fåtölj La Concha
BJÖRN WIINBLAD & BRITA DREWSEN, OPE Möbler, fåtölj "La Concha", stomme i mahognybetsad bok med lösa textilklädda plymåer, sitthöjd ca 40 cm
Varunr: 4727034
15:12:00
Se mer
Paar Stühle von Brunner (2)
Paar Stühle von Brunner. Modell Buena Nova. Design von Roland Schmidt, LSS designer. Gestell aus Buchenmassivholz, mit Armlehnen. Gepolstert. Verschiedene Farben und Stoffe. Maße: H. 85,5-92,5 cm, B. 55 cm, T. 57-58 cm, SH. 46 cm. Ausstellungsstücke, mit Gebrauchsspuren. (2)
Varunr: 4690516
15:19:59
SEK 389
Paar Stühle von Brunner (2)
Paar Stühle von Brunner. Modell Buena Nova. Design von Roland Schmidt, LSS designer. Gestell aus Buchenmassivholz, mit Armlehnen. Verschiedene Polster, Farben und Stoffe. Maße: H. 85,5 cm, B. 55 cm, T. 57 cm, SH. 46 cm. Ausstellungsstücke, mit Gebrauchsspuren. (2)
Varunr: 4690214
15:20:05
SEK 389
Seks lænestole af bambus med armlæn (6)
Seks lænestole af bambus med armlæn, skjoldformet ryg med fletværk, kan stables parvis. H. 113 B. 67 Sh. uden hynde 39 cm. Fremstår uden sædehynder, afskalninger på lakering, defekte samlinger, enkelte defekter på fletværk. (6)
Varunr: 4726598
SEK 1 046 DK, Helsingør, Støberivej 26-07-2017
15:30:00
SEK 392
Paret fåtöljer i grönt läder, cheisterfieldmodell (2)
Paret fåtöljer i grönt läder, cheisterfieldmodell . Djuphäftad rygg, lös sittplymå. Märkta 'Interface, Finland' Mått: H 80 cm B 90 cm Dj 85 cm Bruksslitage, patina. (2)
Varunr: 4720591
SEK 2 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 26-07-2017
15:40:00
SEK 375
Par Chesterfield lænestole (2)
Par Chesterfield lænestole, med sømbeslået og knapsyet bordeaux læder. Kugleben. Mål: Bredde ca. 106 cm. D. 86 cm. Sædeh. 44 cm. (2)
Varunr: 4727227
SEK 2 615 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
16:11:26
SEK 4 184
Stouby Møbler, lænestol
Stouby Møbler. Lænestol, løse hynder i ryg, sæder og sider, monteret med brunt læder, ben af massiv, bøgetræ. Bredde ca. 95 cm. D. 80 cm. Sædeh. 42 cm.cm. Fremstillet hos Stouby Møbler, model Eva. Fremstår med brugsspor, samt patineret læder.
Varunr: 4727225
SEK 1 961 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
16:13:20
SEK 425
Lænestol med skammel (2)
Lænestol ca. 1940erne, stel af bejdset bøg, betruket med knapsyet grønt uld. Mål: B. 63 cm. Sædeh 38 cm. Samt skammel af teak og brunt skai. ca. 1960erne. Mål: 60x30 cm.Fremstår med alders og brugslitage. (2)
Varunr: 4726912

SEK 1 569 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
16:15:20
SEK 588
Lænestol med overpolstret knapsyet sort læder
Lænestol med overpolstret knapsyet sort læder, ben med kanneleringer af bejdset bøg. Mål: B. 70 cm. Sædeh. 41 cm. Fremstår med alders og brugsslitage, patineret læder og lille hul
Varunr: 4727476
SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
16:58:21
SEK 425
Dansk møbelproducent. Lænestol,
Dansk møbelproducent. Lænestol betrukket med lyst stof, tilspidsede ben af bejdset bøgetræ. Fremstår med brugsslitage herunder enkelte afslag på ben..
Varunr: 4705927
SEK 1 308 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017
17:12:36
SEK 392
Drei Lounge Sessel von Brunner (3)
Drei Lounge Sessel von Brunner. Gestell Buchenschichtholz, unterschiedlich lackiert. Rücken mit Designausfräsung. Sitz gepolstert. Ausführung teils mit Armlehnen. Verschiedene Stoffe und Farben. Maße: H. 85 cm, B. 48-55 cm, T. 58 cm, SH. 46 cm. Ausstellungsstücke, mit Gebrauchsspuren. (3)
Varunr: 4690196
17:23:00
SEK 389
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 16  >>