Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Moeris frackur
MOERIS, frackur, 14 k guld, 1900-talets första hälft, plexiglas, arabiska siffror, blånerade visare, subsekund, diameter 45 mm, i etui
Varunr: 4890915
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-01-2018
11:05:00
Se mer
Atlas Editions. The Heritage Collection. En samling lommeure & dobbeltkapslede lommeure. (33)
Atlas Editions. The Heritage Collection. En samling lommeure & dobbeltkapslede lommeure med mekanisk urværk med automatisk optræk m.m. I alt 33 stk. Ø 4-5 cm. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (33)
Varunr: 4892589
SEK 1 295 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
14:13:00
SEK 971
Enkeltkapslet lommeur af guld 18 kt
Enkeltkapslet lommeur med bagkapsel af guld 18 kt., graveret med blomster og bladværk. Hvidemaljeret urskive med sorte romertal, blånerede visere. Guldet stemplet 18K. Støvkapsel af metal betegnet 'Échappement à Cylindre, Aiguilles ... Fluit, Trous en Rubis'. Ø 40 cm. Vægt 35 g. Fremstår med ...
Varunr: 4892996

SEK 2 331 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
15:18:45
SEK 1 166
Klockställ i nygotik
KLOCKSTÄLL, nygotik, förgylld mässing, för 2 ljus, höjd 37 cm
Varunr: 4893235
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 20-01-2018
19:56:00
Se mer
Fickur, 18 k guld
Fickur med ytterboett i 18 k guld. Mekaniskt urverk, med nyckeluppdrag. Vitemaljerad urtavla med romerskt sifferindex, tim och minutvisare samt separat sekundvisare. Dia. utan krona ca 35 mm. Totalvikt 38 cm. Små bucklor, nyckel medföljer ej.
Varunr: 4889610
SEK 3 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 22-01-2018
16:05:00
SEK 450
Dobbeltkapslet lommeur i 14 kt. guld
Dobbeltkapslet lommeur i 14 kt. guld. Gylden urskive med arabertal. Separat sekundviser. Uret går tilsyneladende. Ø5 cm. Støvkapsel samt øje af metal. Vægt 83 gr. Der medfølger forgyldt urkæde. Fremstår med buler, skrammer samt inskription på front.
Varunr: 4892373
SEK 2 590 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2018
18:17:00
SEK 1 943
Lommeur af guld, 14 kt. guld
Lommeur af guld, 14 kt. Hvidemaljeret skive med romertal og arabertal. Støvkapsel og kæde af metal med vedhæng af 14 kt. guld og sort onyx eller agat. Ø 5 cm. Samlet vægt 108 gr. Brugsspor; emalje med revner; sekundviser mangler. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4887285
SEK 3 108 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-01-2018
20:26:00
SEK 453
Taschenuhr mit Viertelstundenrepetition in 585/- Rosegold mit einer Uhrenkette aus geflochtenem Haar (2)
Taschenuhr mit Viertelstunden-Repetition in 585/- Rosegold, 3-Deckel Gold, ca. um 1900, Handaufzug Maße: ca. Duchmesser ca. 59 mm, mit Bügel ca. 82 mm, Höhe ca. 16 mm Stempel = 8004, 004 836, 56 0,585, Eichhörnchen, Reichskrone, Herz mit Karos Mineraluhrenglas, Staubschutzglas über dem Werk ...
Varunr: 4895842
SEK 42 414 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-01-2018
19:55:00
SEK 434
Union. Lommeur af guld 14K
Union. Lommeur af guld 14K, bagkapsel med guillochering, gylden urskive med arabertal og separat sekundviser betegnet 'Union Ancre', guldet stemplet 14K, 0,585 samt nr. 184298-32. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 50 mm. Vægt 57 g. Uret virker ved optræk. Lille etui af læder medfølger.
Varunr: 4891435
SEK 1 943 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-01-2018
20:40:00
SEK 518