Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Fyrste- / fyrstindebibel indbundet i fløjl
Fyrste- eller fyrstindebibel indbundet i fløjl medbroderet monogram på forpermen. Fremstår restaureret.
Varunr: 4783956
SEK 1 535 DK, Herlev, Dynamovej 19-10-2017
13:20:00
SEK 1 023
Postfriske helark danske julemærker (51)
Postfriske helark danske julemærker best. af 1959, 66, 69, 2x 70, 73, 2x74, 2x75, 2x76 77, 78, 2x79, 2x80, 2x81 82, 2x83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 2x91, 92, 2x94, 95, 2x96, 97, 2x98, 2x99, 2001, 02, 03, 05, 07. (51)
Varunr: 4804334
SEK 1 023 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-10-2017
13:58:00
SEK 512
Kinasamling
Kinasamling monteret i grønne stofkassetter inkl. sommerfuglesættet, men uden kulturrevolutionens mærker.
Varunr: 4788422
SEK 3 837 DK, Herlev, Dynamovej 19-10-2017
17:02:28
SEK 2 686
Frimærker
Frimærker. Planche med bl.a. Norge 12 øre matgrøn
Varunr: 4807662
SEK 1 023 DK, Hørsholm, Vibe Alle 19-10-2017
19:34:00
SEK 767
Nyhedsabonnement, Danmark, Færøerne, Grønland, Norge
Nyhedsabonnement, Danmark, Færøerne, Grønland, Norge, ca. 1985-2012, inkl FDC, postfriske mærker samt prestigemapper mm.
Varunr: 4794733
SEK 2 558 DK, Herlev, Dynamovej 19-10-2017
20:05:00
SEK 3 198
Samling juleark fra Danmark, Færø, Grønland samt Esbjerg mærker (3)
Samling juleark fra Danmark, Færø, Grønland samt Esbjerg mærker, Indeholder Danmark juleark 1978,80-2001, 03. Grønland juleark 1974 - 2013, med 2 af hver fra 1976 og 2010. Færø juleark 1976 - 2013 med to af hver fra 1983,95 og 2001. Esbjerg juleark 1980-2010, Dertil diverse ark fra bl.a. Tuborg ...
Varunr: 4806797
SEK 3 198 DK, Herning, Engdahlsvej 19-10-2017
20:35:00
SEK 544
Danmark med Færø og grønland i Leuchtturm stemplet, postfrisk/ustemplet
Danmark i Leuchtturm stemplet, postfrisk/ustemplet, indeholder lidt skilling samt tofarvede, konger samt meget stålstik som hovedsageligt er postfriskt. Færø 1975 til 1985 komp. sider til 1987. Grønland fra 1938 til 1987 med et på huller, tomme sider med Dansk Vestindien.
Varunr: 4806826
SEK 3 070 DK, Herning, Engdahlsvej 19-10-2017
20:40:00
SEK 735
Samling WWF helark samt diverse frimærker med dyr m.m.
Samling WWF helark samt diverse frimærker med dyr m.m. Indeholder hæfte med 10år med naturmærket, indstiksbog med diverse frimærker med dyr, 10 helark fra WWF.
Varunr: 4806770
SEK 1 023 DK, Herning, Engdahlsvej 19-10-2017
20:45:00
SEK 384
Ringbind med FDCér, ark fra Aarhus festuge m.m.
Ringbind med FDCér, ark fra Aarhus festuge m.m. Indeholder lidt diverse breve og FDC, et par fragtbreve, diverse udklip samt en del ark fra Aarhus festuge.
Varunr: 4806747
20:50:00
SEK 384
Samling DK. Færø og Grønland bl.a. mange helark og marginal 4-blokke (2)
Samling DK. Færø og Grønland bl.a. mange helark og marginal 4-blokke, indeholder bl.a. 4 album med FDCér fra DK. Færø og Grønland samt løse sider. 7 indstiksbøger med bl.a. en del marginal 4-blokke Færø og Grønland. 3 lagermapper med en del helark Færø og især Grønland. Stender med samling ...
Varunr: 4805155
SEK 3 837 DK, Herning, Engdahlsvej 19-10-2017
20:55:00
SEK 1 663
Stor Danmark samling postfrisk.(20)
Stor Danmark samling postfrisk. Samlingen består af en mappe med fire placher med 8 sider med frimærker, marginalblokke, samt en samling fra afa 116 til 379, men nogle mangler som er markeret. Samlingen består af 3 stk. 32 siders indstiksbøger. Indstiksbog nr. 1: Samlingen er fra året 1960 afa ...
Varunr: 4790513
SEK 15 348 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-10-2017
10:00:14
SEK 5 372
En samling frimærker Danmark, Grønland og Færøerne. (2)
En samling frimærker Danmark, Grønland og Færøerne, i 2 store flyttekasser indeholdende DK samlinger og lagerbøger i 30 album/mapper med et stort antal mærker inkl. bedre. 3 stk. mapper med mange postfriske helark og arkdele fra DK Stort antal årsmapper fra Grønland og Færøerne. (2)
Varunr: 4801664
SEK 3 837 DK, Herlev, Dynamovej 20-10-2017
19:01:00
SEK 1 407
Samling julemærker samt frimærker
Samling julemærker samt frimærker, pose med især mange julemærkerark. Utakkede, signerede ark og diverse memorabilities i forbindelse med julemærkemarch mm.
Varunr: 4779655
SEK 1 279 DK, Herlev, Dynamovej 20-10-2017
19:02:00
SEK 799
Restsamlinger med DK. og udland m.m.
Restsamlinger med DK. og udland m.m. Indeholder DK. stemplet og postfrisk, 8 indstiksbøger med blandet udland og DK, 2 ringbind med bl.a. rester DK. lidt nye stemplet, pose med diverse bl.a. lidt Vatikanet, lidt DK. nyere afklip m.m.
Varunr: 4809269
SEK 1 279 DK, Herning, Engdahlsvej 20-10-2017
20:07:00
SEK 384
Danmark samling postfrisk
Danmark samling postfrisk, indeholder fra afa 433 til 1031 komplet, med lidt marginal blokke, lidt arkrester, 2 sæt Magrethe mærker m.m.
Varunr: 4809268
SEK 3 581 DK, Herning, Engdahlsvej 20-10-2017
20:26:00
SEK 1 247
En samling frimærker Tyskland, Frankrig, Italien, Sverige med videre
En samling frimærker Tyskland, Frankrig, Italien, Sverige med videre i to store flyttekasser indeholdende 33 album/mapper med samlinger fra bl.a. Tyskland, Frankrig, Italien, Sverige og mange andre lander. Rusland/Sovjetunionen i 4 album. Mange postfriske ark og arkdele fra Grønland.
Varunr: 4801670
SEK 3 198 DK, Herlev, Dynamovej 20-10-2017
20:31:00
SEK 1 183
Stort parti diverse tilbehør, bl.a. flere bøger og opslagsværker, Rødekors m.m. (2)
Stort parti diverse tilbehør, bl.a. flere bøger og opslagsværker, Rødekors m.m., indeholder kataloger nye og ældre, bøger bl.a. danske breve I-II, P&T´s historie 5 bind, Danske brevkort og postkorts historie 1871-2006 mfl. Indstiksbøger med forskellige lande bl.a. Island, Tyskland, Norge mfl. ...
Varunr: 4806349
SEK 3 837 DK, Herning, Engdahlsvej 20-10-2017
20:44:00
SEK 799
Rodekasse (3)
Rodekasser. Parti i 3 store flyttekasser, med bl.a. Bedre Danmarkssamling med bl.a. 38 skillingsmærker, samt div. andet. Desuden medfølger Flere album med fugtskadet danske, svenske og norske hæfter FDC m.m.,
Varunr: 4795131
SEK 3 837 DK, Helsingør, Støberivej 22-10-2017
19:01:00
SEK 959
Grønlandske nødsedler (34)
Grønlandske administrations nødsedler. 34 stk. (34)
Varunr: 4807899
SEK 1 535 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-10-2017
13:07:00
SEK 416
Samling frimærker
Samling frimærker, pose med nyhedsabonnement div. Vesteuropa samt lille samling med tjenestemærker fra især England og Schweiz.
Varunr: 4797074
SEK 1 279 DK, Herlev, Dynamovej 23-10-2017
19:29:00
SEK 416
Tyske Rige m/områder (5)
Tyske Rige m/områder. Samling i DAVO fortryksalbum, samt 4 indstiksbøger, med en del mærker inkl. bedre mærker og sæt. (5)
Varunr: 4746047
SEK 3 837 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2017
19:31:00
SEK 1 247
Motivsamling Sport
Motivsamling Sport. Stor kasse med div sportsmotiver herunder OL 2000 udgaver m.m.
Varunr: 4809141
SEK 1 279 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2017
19:33:00
SEK 384
Italien 1862-1980
Italien 1862-1980. Samling i DAVO fortryksalbum, med flere bedre udgaver, komplette sæt m.m. HØJ KATALOGVÆRDI. NB! Nogle nytryk m.m. forekommer
Varunr: 4746042
19:45:00
SEK 448
Danmark. Samling frimærker, 1851-2000-tallet.
Danmark. Samling frimærker, 1851-2000'tallet. Bla. Albums med skillingsmærker, luftpost, portomærker osv. I 6 albums. Fremstår i overvejende god stand. Eftersyn tilrådes.
Varunr: 4786201
SEK 6 395 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2017
20:00:00
SEK 991
Rodekasse (3)
Rodekasser Parti i 3 store flyttekasser/større kasser, med alverdens lande og udgaver, inkl. en del oversøiske lande m.m. (3)
Varunr: 4809138
20:00:00
SEK 416
Rodekasse (3)
Rodekasser Parti i 3 store flyttekasser/større kasser, med alverdens lande og udgaver, inkl. en del oversøiske lande m.m.(3)
Varunr: 4809137
20:10:00
SEK 480
Sjælden samling postkort med frimærker fra Dansk vestindien, 220 stk. Samt 'Vore gamle tropekolonier' (3)
Sjælden samling af postkort og originale foto fra Dansk Vestindien. ca. 220 privatfotografier og postkort alle i postkortformat. Mange i farver. 1800-1900-tallet. En del af samlingen hidrører fra menig Marinus Madsen, der var udstationeret ved Gendarmerikorpset på Sct. Croix. Der er bla. ...
Varunr: 4765399
SEK 63 950 DK, Vejle, Dandyvej 23-10-2017
20:11:00
SEK 6 651
Sverige, Grønland, Færørne, Finland m.fl. Stor samling frimærker, 1800-tallets midte til ca. 2000
Sverige, Grønland, Færøerne, Finland m.fl. Stor samling frimærker, 1800-tallets midte til ca. 2000. Diverse albums med mærker fra Europa og norden, bla. flere albums med julemærker bla. i helark. Mange løsmærker og albums medfølger. I tre store flyttekasser. Fremstår i overvejende god stand. ...
Varunr: 4795194
20:12:00
SEK 799
Tyske rige. Stort album med frimærker fra det tyske rige, 1872 - 1945
Tyskland. Stort album med frimærker fra det tyske rige, 1872 - 1945. Albummet fremstår næsten komplet, med mange forskellige typer mærker og specialstempler fra hele tyskland og tysk territorie i perioden. Fremstår i overvejende god stand og med gode stemplinger.
Varunr: 4809804
20:16:00
SEK 2 686
Østrig
Østrig. Stor Dobbelt samling i flyttekasse med en del bedre mærker sæt m.m. og samlet om til ca.2013 også både stemplet/postfrisk. Katalogværdi ifølge indleveren 85000
Varunr: 4809136
SEK 12 790 DK, Helsingør, Støberivej 23-10-2017
20:19:00
SEK 5 244
 1 2  >>