Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Frimärken i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Frimærker, tilbehør og cigarkasser  - Hele verden
Frimærker, tilbehør og cigarkasser - Hele verden. To flyttekasser med tomme bøger og mapper til frimærker. Litteratur / Cigarkasser med mærker fra "hele verden", DDR, Kina, Vietnam, Sverige med flere. Varunr: 3896536 SEK 2 529 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-07-29 13:30:00 SEK 474
Flyttekasse med frimærker
Flyttekasse med frimærker. Flyttekasse med frimærker. Indeholder blandt andet følgende: 6 små album med førstedagskuverter og årsmapper fra Danmark og Færøerne, ringbind med julemærkeark og årsmapper fra Grønland og ringbind med julemærkeark fra Færøerne, 2 æsker med løse mærker og brevafklip, plancher m.m. Varunr: 3904505 SEK 1 517 DK, Herlev, Dynamovej 2015-07-29 20:10:00 SEK 474
Samling frimærker
Samling frimærker . Samling frimærker i 13 bøger fra diverse lande, heraf samling Danmark og Sovjet. Endvidere æske med løse mærker. Varunr: 3911216 SEK 1 012 DK, Herlev, Dynamovej 2015-07-29 20:15:00 SEK 411
Danmark. Samling julemærker og julemærkeark i 2 ringbind
Danmark. Samling julemærker og julemærkeark i 2 ringbind. Danmark. Samling julemærker fra perioden 1904 til ca. 1978 og julemærkeark 1914 (bukket), 1928, 1931, 1950,1951- 1981 inklusiv provisorium 1959 overtrykt på 1953 mærket m.m. Varunr: 3913668 SEK 1 012 DK, Herlev, Dynamovej 2015-07-29 20:20:00 SEK 537
Danmark. Samling frimærker, julemærker og mindeark
Danmark. Samling frimærker, julemærker og mindeark. Danmark. Frimærkehæfte med kræftmærker fra 1929. AFA-nr. HD 1. AFA-katalogværdi ca. kr. 1.800. Album med Røde Kors mindeark komplet nr. 1 - 49. Endvidere bog med samling julemærker fra perioden 1904 - 1964, ca. 41 stk.julemærkeark fra perioden ca. 1965 - 1988 inklusiv 5 stk. provisorium 1978 ... Varunr: 3768549 SEK 1 517 DK, Herlev, Dynamovej 2015-07-29 20:25:00 SEK 695
Frimærker Kina og  Hong Kong - Silk stamp album of the giant panda
Frimærker Kina og Hong Kong - Silk stamp album of the giant panda. Album med frimærker fra Kina og Hong Kong 1985, 1999 og 2008. Silk stamp album of the giant panda. Fremstår i original æske og pose. Albumsider af silkestof, påsat klemlommer, hvor frimærker er indsat. Nummereret certifikat. Svage eller minimale brugsspor. Varunr: 3883248 SEK 1 012 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-07-30 14:19:00 SEK 411
Frimærkesamlinger
Frimærkesamlinger. Samlinger fra USA, Ungaren, Polen Tyskland mv. Rigtig mange mærker pænt opsat. Varunr: 3894167 SEK 1 517 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-07-30 19:33:00 SEK 506
Motivsamling dyr
Motivsamling dyr. Samlinger i indstiksalbum og Leuchtturmbind med: Katte, fugle, blandede dyr samt to album med WWF dyr på kort og med beskrivelser. Mange sæt. Varunr: 3911396 SEK 1 897 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-07-30 20:33:00 SEK 379
Samling DK. postfrisk og ustemplet m.m.
Samling DK. postfrisk og ustemplet m.m.. Indeholder bl.a. enkeltmærker med marginal nr., stålstik 655-1021 incl. miniark, lidt rester fra bag i bogen, samt pergaments pose med ustemplede mærker, dertil lidt banemærker fra Lyngby Nærum. Varunr: 3910948 SEK 3 161 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-08-03 12:53:40 SEK 2 086
Samling frimærker udland 6 album.
Samling frimærker udland 6 album.. Samling frimærker udland 6 album. hele verden. Bla. Finland, Indien, Uruguay, San Marino, Indonesien, Isle of Man, Spanien, Rusland, Thailand samt mange flere lande. Varunr: 3914284 SEK 1 012 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-08-03 19:17:00 SEK 379
Danmark postkort samling
Danmark postkort samling. Danmark samling postkort monteret i 2 gamle albums og noget i løst. Stort set alle kort er i det lille gamle format og stor andel af topografiske kort. Ialt anslået ca. 700 kort. Foto viser kun et mindre udsnit af sider. Varunr: 3906391 SEK 2 529 DK, Aalborg, Nibevej 2015-08-03 20:00:00 SEK 1 834
Danmark samling frimærker og mønter
Danmark samling frimærker og mønter. Danmark samling (1851-2010) monteret i 2 albums med bl.a. skillingmærker og en del postfriske i den nyere ende.Hertil kasser med kilovare, kartotek, souvenirmapper og FDC kuverter m.v. Danmark samling mønter med bl.a. 2 kroner 1924 og 41, 5 0g 10 kroner samt møntsæt proof 2004. Æsker og dåser med... Varunr: 3894767 SEK 3 794 DK, Aalborg, Nibevej 2015-08-03 20:10:00 SEK 1 707
Samling Danmark postfrisk
Samling Danmark postfrisk. Samling Danmark postfrisk. Består bl.a. af marginal nummer; fireblokke med postfærger; Temaark; Tofarvede ustemplede, samt samling postfriske, bl.a. luftpost, Kræft, Dybbøl fire blokke samling går til afa 625. Obs, tekstændring. Varunr: 3910952 SEK 3 161 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-08-03 20:21:00 SEK 1 201
Mappe med Danmark stemplede
Mappe med Danmark stemplede. Mappe med Danmark stemplede. Et leuchtturm album med bl.a. marginal nummer samt mange stemplede fire blokke med en del lux stempler Varunr: 3921804 SEK 2 529 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-08-03 20:31:00 SEK 443
Danmark samling postfriske
Danmark samling postfriske. Danmark samling postfriske. Bl.a. varianter; lidt lager som er nummereret; En side med marginal nummer; Stor samling postfriske komplet fra 1991 til 2004 incl. en del miniark. Obs: Ændring i billeder. Varunr: 3921806 SEK 4 426 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-08-03 20:49:00 SEK 1 581
Samling Danmark postfriske
Samling Danmark postfriske. Samling Danmark postfriske. Med bl.a. marginal nummer; to sider med diverse mærker fra småark. Side med tofarvede øremærker samt lidt ustemplede - Katalog værdi for denne side DKK 8235,-.Samling postfriske fra afa 625ay til 1163 Varunr: 3910951 SEK 3 161 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-08-03 21:13:00 SEK 1 454
Danmark Pax Danica samlingen, m.m.
Danmark Pax Danica samlingen, m.m. . Danmark. Pax Danica samlingen, bestående af 25 forgyldte frimærker af sølv (925/1000) i varierende størrelser fra 2,0 x 2,0 til 2,4 x 4,0 cm. I originalæske nr. 1173/5000, mål 33 x 25 cm. Nøgle til æske medfølger. Nogle mærker er anløbne. Autentisitets- og begrænsningsattest medfølger. Derudover... Varunr: 3901386 SEK 1 012 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-08-04 14:09:36 SEK 443
Nordkorea heark (500)
Nordkorea heark (500). Nordkorea, Michel nr. 3765-69,3773-77 og 3779-93 i helark, ialt 500 stemplede ark. Michel katalogværdi antagelig 210.000,- Euro. (x7,35=1.543.500) (500) Varunr: 3919485 SEK 1 012 DK, Helsingør, Støberivej 2015-08-04 19:23:00 SEK 411
Danmark postfrisk.
Danmark postfrisk.. Danmark postfrisk. Fra afa 405 til afa 1029 med få mangler. 1 side med ark stykker. Samt årsmapper fra 1971 - 1974, del 1983incl. nogle extra 21 stk. samlede Varunr: 3910956 SEK 2 529 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-08-04 20:35:00 SEK 537