Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Frimärken i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Samling postkort og breve
Samling postkort og breve. Samling postkort og lidt breve, samt lykønskningskort. Ca. 350 nyere og 50 gamle, en del udland. Blandet det nyere, Spanien, Sverige, Frankrig, overvejende julekort, også mindeark Grønland fra 1970. 7 mapper i alt. Varunr: 3849145 SEK 1 485 DK, Kolding, Trianglen 2015-05-28 13:44:33 SEK 433
Frimærkesamlinger
Frimærkesamlinger. "Danmarkssamling o/*/** i Stender album. Pænt besat fra tofarvede og bogtryk. Nogle postfærge og reklamepar. Grønland 1938-87 o/*/** med Amerikanerserie ubrugt og nogle Danmark Befriet overtryk ubrugt. senere komplet i hovednumre. Sider med Færøerne, Årsmappe 1975-76. Danske årsmapper 1974-87. ... Varunr: 3847310 SEK 6 188 DK, Roskilde, Store Hedevej 2015-05-28 20:27:00 SEK 2 413
Samling DK. postfrisk fra afa 491 til 1240 komplet.
Samling DK. postfrisk fra afa 491 til 1240 komplet.. Samling DK. postfrisk fra afa 491 til 1240 komplet. Lidt ældre arkrester bagerst i indstiksbogen. En del porto værdi. Varunr: 3846941 SEK 3 713 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-28 20:38:00 SEK 1 423
Danmark, samling  postfrisk/ustemplet start bogtryk og frem til afa 1205.
Danmark, samling postfrisk/ustemplet start bogtryk og frem til afa 1205.. Danmark, samling postfrisk/ustemplet start bogtryk og frem til afa 1205. Lidt arkrester bagerst i indstiksbogen. En del portoværdi. Varunr: 3846929 SEK 3 094 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-28 21:00:00 SEK 897
Samling stemplet DK. i indstiksbog samt løse pergament poser.
Samling stemplet DK. i indstiksbog samt løse pergament poser.. Samling stemplet DK. i indstiksbog samt løse pergament poser. Det er lidt lageragtig med bedre stempler samt nyere afklip m.m. Varunr: 3846956 SEK < 1 000 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-28 21:20:00 SEK 402
Frimærker - Danmark med skillingsmærker, helark og varianter.
Frimærker - Danmark med skillingsmærker, helark og varianter.. Samling Danmark. Indeholder blandt andet: Skillingsmærker og tofarvede og en del bogtryk / Flere lagerbøger med bogtryk og stålstik / Mappe med Færøprovisorier, fejlperforeret miniark Afa nr. 889. Udtalelse Lasse Nielsen / Flere postfriske helark med flere Afa nr. 798 med varianter og "OL'84" i ... Varunr: 3824890 SEK 4 950 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-05-29 14:00:00 SEK 7 426
Samling postfrisk  DK. 2000 til 2006, mangler 4 mærker i 2004.
Samling postfrisk DK. 2000 til 2006, mangler 4 mærker i 2004.. Samling postfrisk DK. 2000 til 2006, mangler 4 mærker i 2004. Indeholder miniark, stor porto værdi. Varunr: 3847957 SEK 3 713 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-05-29 20:53:00 SEK 1 485
Postkort fra Shanghai 1899
Postkort fra Shanghai 1899. Postkort sendt fra Shanghai til Sønderborg (dengang Sonderburg i Tyskland) i 1899. Udover en hilsen er der også en akvarel forestillende en kinesisk kvinde på kortet. 9,5 x 14 cm. Fremstår med patina. Varunr: 3853029 SEK 1 238 DK, Vejle, Dandyvej 2015-06-02 20:23:00 SEK 402
Frimærker - Danmark 1858-2015
Frimærker - Danmark 1858-2015. Samling Danmark monteret i to Stender Frimærkealbum. Fra Afa nr. 7 til ca. år 2015. Samlet stemplet, ubrugt og postfrisk / Indeholder de fleste miniark og enkelte hæfteark fra perioden. Bortset fra 1 kr. luftpost Afa nr. 220, ser samlingen ud til at være komplet i hovednumre i stålstik fra 1933 ... Varunr: 3842590 SEK 4 332 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-06-03 13:30:30 SEK 1 609
Frimærker Danmark - Årsmapper og frimærkehæfter
Frimærker Danmark - Årsmapper og frimærkehæfter. Samling danske årsmapper og frimærkehæfter, dertil tomt Leuchtturm album uden klemlommer 1851-1998 / Årsmapper 1969-1999 komplet / Lagerbog og dåse med frimærkehæfter. Samlet postfrisk pålydende værdi, ca. DKK 7300,- Varunr: 3835548 SEK 6 188 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-06-03 14:00:00 SEK 1 423