Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Frimärken i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Flyttekasse med frimærker
Flyttekasse med frimærker. Flyttekasse med frimærker. Indeholder blandt andet: Samling Åland 1984-1989 komplet inklusiv mappe med julemærkeark og 2 album med royale begivenheder. Endvidere breve, postkort, frimærkekataloger/tilbehør, tomme bøger m.m.. Varunr: 4553802 SEK 1 018 DK, Herlev, Dynamovej 2017-02-22 20:10:00 SEK 668
Samling frimærker
Samling frimærker. Samling frimærker. Polen i Schaubek album 1860-1983. Hertil 5 indstiksbøger fyldt med mærker samt poser med afklip og pose med afvaskede. Varunr: 4567904 SEK 2 545 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-02-23 19:05:00 SEK 700
Postkort - Danmark
Postkort - Danmark . Samling postkort i album, 1910-1920 Mest Danske, lidt udland, portræt kort, mange med frankering. Bykort fra Aarhus, Horsens, København, Portrætkort, skuespillere m.m. ca. (350) Varunr: 4559263 SEK 3 181 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-02-23 19:16:00 SEK 1 591
Lille samling frimærker
Lille samling frimærker . Lille samling frimærker. En indstik med DK, flere stjerne stempler samt varianter. en indstik, Kina m.m. Varunr: 4549645 SEK 1 018 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-02-23 19:26:00 SEK 382
Frimærker Danmark. Samling, spændbind, FDC m.m.
Frimærker Danmark. Samling, spændbind, FDC m.m. . Samling frimærker, Danmark ni spændbind, 3 Grønland, 3 Færøerne, kasse med ældre bl.a Vitus Bering og DDL. er set. Hertil springbind med danske julemærker helark(1983-2014) samt bogen I øverste højre hjørne, indeholdende 4 blok og sorttryk. førstedagskuverter. m.m. Varunr: 4564618 SEK 2 545 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-02-23 19:40:00 SEK 700
Lille samling frimærker
Lille samling frimærker . Lille samling frimærker, bestående af to indksbøger med mærker fra mange lande, poser med afvaskede, lande opdelt (mange dronning Elisabeth) Varunr: 4558710 SEK 1 018 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-02-23 19:41:00 SEK 382
Danmark. Parti frimærkehæfter
Danmark. Parti frimærkehæfter. Danmark. Parti frimærkehæfter på 15 plancher. I alt ca. 125 frimærkehæfter. Varunr: 4570604 SEK 3 181 DK, Herlev, Dynamovej 2017-02-23 20:10:00 SEK 2 799
To kasser frimærker (2)
To kasser frimærker (2). To kasser frimærker med afklip samt tyndt besatte album. (2) Varunr: 4563542 SEK 1 018 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-02-24 18:42:00 SEK 414
Danmark stor samling postfriske bl.a. 2000-2002, 2012-2016 komplet m.m.
Danmark stor samling postfriske bl.a. 2000-2002, 2012-2016 komplet m.m.. Danmark stor samling postfriske bl.a. 2000-2002, 2012-2016 komplet m.m. Samlingen starter 1999 hvor der mangler et par mærker i at være komp. samlingen er med miniark samt 4 sæt prestigeark. Stor portoværdi samt katalog værdi. Varunr: 4571834 SEK 12 724 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-02-24 20:23:00 SEK 5 090
Danmark samling postfrisk med bl.a. 2 posthuse(let hængslet) mfl.
Danmark samling postfrisk med bl.a. 2 posthuse(let hængslet) mfl.. Danmark samling postfrisk med bl.a. 2 posthuse(let hængslet) mfl. Der er mange komplette sæt bl.a. de fire Xér (85x-86x-87x-88x) Gl. luftpost 10øre ustemplet og resten postfrisk. Der er flere afa varianter m.m. Høj katalog værdi samt en del portoværdi. Varunr: 4571827 SEK 19 086 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-02-24 20:35:00 SEK 7 635
Danmark samling postfrisk/ustemplet bl.a. blokke og arkstykker.
Danmark samling postfrisk/ustemplet bl.a. blokke og arkstykker.. Samlingen består af bl.a. diverse postfriske-ustemplet dog mest postfrisk, lidt 4-blokke og arkstykker m.m. Varunr: 4571821 SEK 2 290 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-02-24 20:37:00 SEK 541
Danmark samling/lager postfrisk/ustemplet.
Danmark samling/lager postfrisk/ustemplet. . Danmark samling/lager postfrisk/ustemplet. Består mest af stålstik samt lidt bogtryk, samlingen er et restlager. Varunr: 4571818 SEK 2 290 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-02-24 20:40:00 SEK 541
Danmark. Samling frimærker og årsbøger
Danmark. Samling frimærker og årsbøger. Danmark. Samling frimærker bestående af bøgerne 'Danske frimærker komplet 1996-2009, årsmapper 1972-73-74 og 82, mapper med frimærker samt diverse løse bøger og mærker. Varunr: 4565244 SEK 2 545 DK, Vejle, Dandyvej 2017-02-25 20:37:00 SEK 1 400
Danmark 1851-2015 **/* (2)
Danmark 1851-2015 **/* (2). Danmark 1851-2015 **/* Samling i 2 Leuchtturm fortryksalbum med flere bedre mærker såsom 2 RBS (ubrugt med attest) samt 12 andre skillingsmærker (2 med attest) også bedre tofarvede, prov. kongeudgaver op til 10 kr. 27 øres X'er, Gl. luftpost komplet, Stålstik er næsten komplet, og helt frem til ... Varunr: 4558948 SEK 25 449 DK, Helsingør, Støberivej 2017-02-27 20:00:00 SEK 13 360
Island m.v.
Island m.v. . Island posekartotek, indstiksbøger, FDC og arkrester med diverse frimærker herunder ældre miniark m.v. Hertil udvalgshæfter med Oversø, indstiksbøger med Danmark og tomt Stender album Danmark m.v. Varunr: 4570696 SEK 1 018 DK, Aalborg, Nibevej 2017-02-27 20:00:00 SEK 763
England 1 pence 1858 specialsamling
England 1 pence 1858 specialsamling. England specialsamling AFA nr. 16, startende med samling en af hvert nummer frem til 210 minus 77 komplet samt et par stykker med højere nr. i alt 140 stk. Pladning af nr. 146 og 176 monteret på albumsblade med plade komplet med 240 mærker og 176 velbesat med ca. 160 mærker. Hertil indstiksbog ... Varunr: 4560531 SEK 3 181 DK, Aalborg, Nibevej 2017-02-27 20:03:00 SEK 636
København postkort og samling udklip om de kongelige.
København postkort og samling udklip om de kongelige.. København samling postkort monteret i album med ca. 330 forskellige kort alle med motiver fra København og omegn og langt de fleste i det lille gamle format. Hertil ca. 15 tykke udklipsmapper med artikler om især Dronning Margrethes virke både som dronning og under hendes opvækst, men også mange ... Varunr: 4529014 SEK 3 181 DK, Aalborg, Nibevej 2017-02-27 20:05:00 SEK 445
Norge præsentationsmapper samling 1989-2001
Norge præsentationsmapper samling 1989-2001. Norge samling Præsentationsmapper af de forskellige udgivne frimærker fra perioden 1989-2001. Samlingen forekommer stort set komplet for perioden og indeholder ca. 152 forskellige mapper. Høj anskaffelsespris. Varunr: 4567236 SEK 2 545 DK, Aalborg, Nibevej 2017-02-27 20:08:00 SEK 477
England, Kanaløerne og Irland samling prestigehæfter
England, Kanaløerne og Irland samling prestigehæfter. England, Kanaløerne og Irland samling prestigehæfter ialt ca. 58 hæfter alle postfriske og forskellige. Samlet pålydende ca. 325 £. Varunr: 4574323 SEK 2 545 DK, Aalborg, Nibevej 2017-02-27 20:10:00 SEK 445
Danmark. Parti frimærkehæfter
Danmark. Parti frimærkehæfter. Danmark. Parti frimærkehæfter. Ringbind med ca. 208 stk. frimærkehæfter og 3 stk. svenske. Varunr: 4573671 SEK 3 181 DK, Herlev, Dynamovej 2017-02-27 20:10:00 SEK 2 927
Danmark julemærker og mønter
Danmark julemærker og mønter. Danmark ca. 10 mapper med julemærker i ark og løse, bl.a. ofte flere af hver af de danske samt lokale mærker m.v. Mappe med danske FDC kuverter og noget i løst samt julekort herunder fra Julemærkekomiteen. Hertil pose med diverse mønter m.v. Varunr: 4555740 SEK 1 272 DK, Aalborg, Nibevej 2017-02-27 20:12:00 SEK 541
Færøerne FDC kuverter lagerparti 1976-1987
Færøerne FDC kuverter lagerparti 1976-1987. Færøerne lagerparti Første Dags Kuverter mellem AFA nr. 17 til 144. FDC kuverter i varierende mængder med bl.a. ca 55 kuverter med 25 kroner Vædder AFA nr. 36 herunder 3 stk i firblokke. Ialt anslået 1.800 kuverter. Varunr: 4567190 SEK 1 018 DK, Aalborg, Nibevej 2017-02-27 20:15:00 SEK 382
Hele verden diverse frimærker
Hele verden diverse frimærker. Hele verden ca. 40 indstiksbøger med frimærker fra mange lande. Hertil diverse breve, postkort m.v. Fylder meget stor flyttekasse. Varunr: 4555731 SEK 3 181 DK, Aalborg, Nibevej 2017-02-27 20:18:00 SEK 445
Danmark / Hele verden samling m.v.
Danmark / Hele verden samling m.v. . Danmark samling monteret på albumsblade med bl.a. ca. 30 skillingsmærker og noget i julemærker samt 5 plancher med ca. 80 danske skillingsmærker i meget blandet kvalitet.Hertil et par samlinger Færøerne, noget i kilovare, årsmapper og årbøger. samt en del tomme Stender fortryksalbum. Varunr: 4555881 SEK 2 290 DK, Aalborg, Nibevej 2017-02-27 20:20:00 SEK 477
Deutschland samlinger m.v.
Deutschland samlinger m.v.. Tyskland 7 indstiksbøger med frimærker fra flere dele af det tyske rige, herunder bog med Berlin, Tyske stater, Deutsches Reich, kasse med ca. 100 postfriske hæfter og poser med bl.a. flere hundrede breve fra den tyske marine / ubåde etc.. Varunr: 4555743 SEK 2 290 DK, Aalborg, Nibevej 2017-02-27 20:25:00 SEK 382
Norge årbøger samling 1988-2009 (13)
Norge årbøger samling 1988-2009 (13). Norge samling årbøger med følgende årgange: 1988-1993, 1998, 2002-04 og 2007-09 i alt 13 bøger alle med frimærker indsat fra den pågældende årgang. Varunr: 4574324 SEK 3 181 DK, Aalborg, Nibevej 2017-02-27 20:30:00 SEK 414
Danmark postfriske firblokke og FDC kuverter m.v.
Danmark postfriske firblokke og FDC kuverter m.v. . Danmark indstiksbog med postfriske / ustemplede mærker en del i firblokke og ti-blokke samt indstiksside med ældre stemplede danske frimærker. Hertil 6 albums med FDC kuverter og indstiksbog med mærker fra Slovenien. Varunr: 4550718 SEK 1 145 DK, Aalborg, Nibevej 2017-02-27 20:35:00 SEK 923
Belgien 1849-1982, frimærkesamling **/*/o
Belgien 1849-1982, frimærkesamling **/*/o. Belgien frimærkesamling monteret på albumsblade i 3 bind, den ældre del fortrinsvis stemplet den nyere postfrisk / ustemplet. Samlingen forekommer komplet over lange stræk. Hertil bind med jernbanemærker incl. en del på adressekort m.v. AFA katalogværdi anslået kr. 100.000,-. Varunr: 4412272 SEK 15 269 DK, Aalborg, Nibevej 2017-02-27 20:40:00 SEK 8 144