Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Värdering
  Visa endast varor på valt språk

Visa också
Du har sökt i Frimärken i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Värdering Showroom Utlöpstid Nästa bud
Frimærker - Danmark, Sverige, Israel og hele verden
Frimærker - Danmark, Sverige, Israel og hele verden. Samling frimærker i flyttekasse. Indeholder blandt andet: Samling Israel i fortryksalbum og velbesat lagerbog. Litteratur. Flere komplette årgange / Samling Sverige i ringbind monteret på fortrykssider / Samling Danmark med flere skillingsmærker, tofarvede, konger. sider til midt 80'erne / Bøger ... Varunr: 3493828 SEK 3 703 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-02 13:44:00 SEK 1 666
Samling Frimärken. Svenska, 1970/80-tal
Samling Frimärken. Svenska, 1970/80-tal. Samling Frimärken. Svenska, 1970-80-tal. Uppdelade i årtal och teman. Merparten stämplade. Se bilder för mer ingående info. Monterade på sidor i pärm. Ej komplett. Varunr: 3520686 SEK 800 SE, Örebro, Aspholmen 2014-09-02 15:26:52 SEK 300
3 flyttekasser med danske og udenlandske frimærker
3 flyttekasser med danske og udenlandske frimærker. 3 flyttekasser med danske og udenlandske frimærker. Indeholder blandt andet samlinger/restsamlinger, kartoteker, løse mærker, breve, brevafklip, indstiksbøger og plancher med diverse frimærker m.m. Varunr: 3520167 SEK 2 469 DK, Herlev, Dynamovej 2014-09-02 20:10:00 SEK 1 049
Årsmapper, Danmark og Grønland (14)
Årsmapper, Danmark og Grønland (14). Årsmapper. Danmark bestående af årgange: 1971, 1972, 1973, 1974, 1975, 1976, 1977, 1978 samt 1979. Grønland bestående af årgange: 1977, 1978, 1979 samt 1980. Desuden medfølger mappe med 'Grønlandsk kunst på frimærker 1977-1980. (14) Varunr: 3528129 SEK 987 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2014-09-02 20:13:00 SEK 555
Frimærker - Kina, Sovjetunionen, Ungarn m.fl.
Frimærker - Kina, Sovjetunionen, Ungarn m.fl.. Samling frimærker i 7 indstiksbøger. Flere sider med Kina. Sovjet med ældre mærker og miniark. Motivsamlinger med mere. Varunr: 3506156 SEK 1 852 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-03 13:20:00 SEK 494
Frimærker Danmark, Skandinavien, Europa, Kina og hele verden
Frimærker Danmark, Skandinavien, Europa, Kina og hele verden. Samling frimærker i lagerbøger og ringbind. Indeholder bl.a. Danmark Afa nr. 22x uden første A i Danmark, 86x 27/5 øre blå / Island med bl.a. 119 stemplet, 121 EIN KRONA med svagt hængselspor. Bøger med Norge, Sverige, Finland og Island. Tyskland med områder. England, Nord- og Sydamerika, Kina, ... Varunr: 3488338 SEK 4 937 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-03 13:30:00 SEK 2 037
Frimærker - Danmark, Sverige, Grønland, hele verden.
Frimærker - Danmark, Sverige, Grønland, hele verden.. Samling frimærker i 3 flyttekasser + pose. Samlinger i bøger, en del motiver. Større samling FDC, Danmark, Grønland, Sverige, Færøerne. Juleark, Nytryk af bl.a. pakkeporto. Diverse Varunr: 3518083 SEK 3 703 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-03 14:31:48 SEK 679
Danmark helark
Danmark helark. Danmark helark. Lagermappe med ark og større enheder. Høj katalogværdi Varunr: 3499056 SEK 987 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-03 15:48:00 SEK 401
Jernbanemærker
Jernbanemærker. Jernbanemærker. Parti med 30-40 helark samt mange større enheder primært fra nordsjællandske jernbaner Varunr: 3512753 SEK 3 703 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-03 19:49:00 SEK 555
Samling frimærker,postkort,breve,postkviteringer m.m.
Samling frimærker,postkort,breve,postkviteringer m.m.. Samling frimærker,postkort,breve,postkviteringer m.m. Et meget blandet lot med flere bedre ting, bl.a. en del ældre breve med tofarvede 4-8øre mfl., postkvitteringer med mærker, postkort både ældre og nye. Pose med afklip og løse mærker i mængder. Stender album med mindre samling dog med flere ... Varunr: 3505748 SEK 2 469 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-09-03 20:10:00 SEK 926
Samling porto komplet postfrisk/ustemplet.
Samling porto komplet postfrisk/ustemplet.. Samling porto komplet postfrisk/ustemplet. Indeholder både 4-blokke og løse mærker, der er sat markeringer på de ustemplede, resten er postfrisk. Varunr: 3530617 SEK 1 234 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-09-03 20:15:00 SEK 463
Samling postkort 156stk. ældre samt ca. 600stk. nyrer.
Samling postkort 156stk. ældre samt ca. 600stk. nyrer.. Samling postkort 156stk. ældre samt ca. 600stk. nyrer. Indeholder 57stk. prospektkort, 59stk. ældre julekort, 40stk. sangkort samt æske med ca. 600 nyrer kort fra både Danmark og udland m.m. Varunr: 3527933 SEK 1 852 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-09-03 20:20:00 SEK 679
Samling postfrisk DK. med bl.a. Prestige miniark samt mærker fra afa 1561 til 1723 incl. miniark m.m.
Samling postfrisk DK. med bl.a. Prestige miniark samt mærker fra afa 1561 til 1723 incl. miniark m.m.. Samling postfrisk DK. med bl.a. Prestige miniark samt mærker fra afa 1561 til 1723 incl. miniark m.m. Der er lidt ældre stålstik på fluorescerende papir, både 4-blokke og løse mærker. Varunr: 3530621 SEK 2 222 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-09-03 20:25:00 SEK 926
Samling´postkort 566stk., samt 405stk. fra Ildskov.
Samling´postkort 566stk., samt 405stk. fra Ildskov.. Samling´postkort 566stk., samt 405stk. fra Ildskov. Indeholder 302stk. Prospektkort, 264stk. Jul/Nytår og Påske samt lykønsknings kort m.m. De 405stk. fra Ildskov er fordelt på to forskellige kort med 175stk. og 230stk. af hver. Varunr: 3527932 SEK 3 703 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-09-03 20:30:00 SEK 710
 Samling stemplet DK. fra skilling til 1997.
Samling stemplet DK. fra skilling til 1997.. Samling stemplet DK. fra skilling til 1997. Indeholder en del bedre mærker, de tidlige er i lidt blandet kvalitet ellers er samlingen holdt i pæn stempel kvalitet. Der er bl.a. to posthuse en del tofarvede, våben, konger, provisorier m.m. Dertil et tomt brugt Stender album fra 1986-2007/08. Varunr: 3530626 SEK 3 703 DK, Herning, Engdahlsvej 2014-09-03 20:40:00 SEK 802
Frimærker Danmark 1851-1997
Frimærker Danmark 1851-1997. Samling Danmark monteret i Leuchtturm album med klemlommer og kassette. Bag-i-bogen, reklamevedhæng og varianter: Afa nr. 3 i flere tryk, nr. 18 4sk. ovalfejl, 26y brud på ramme, 35a anilinrosa, 36B kort fodstreg. / Lagerbøger med dubletter, hæfter, miniark, varianter med mere. Souvenirmapper, ... Varunr: 3522713 SEK 6 172 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-04 14:00:00 SEK 2 839
Frimærker England og U.S.A.
Frimærker England og U.S.A.. Samling England 1840-1975 i Stenders Album med blandt andet Afa nr. 1, rødt malteserkors. Afa nr. 6, 7, 13, 15. / Guernsey og Jersey, Tysk besættelse / Irland / Samling USA 1851-1970 i springbind. / Lagerbøger med mange dubletter fra England, nyere mærker. Varunr: 3519141 SEK 3 703 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-04 14:26:00 SEK 1 049
Rodekasse
Rodekasse. Rodekasse. Kasse med flere ringbind med mange mærker, samt æsker og poser, set er bl.a. ældre Kina Varunr: 3530894 SEK 987 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-04 15:20:00 SEK 401
Postkort (ca. 1000)
Postkort (ca. 1000). Postkort. Samling i 4 store ringbind med primært ældre kort og mest fra Sjælland, mange bedre er set bl.a. Hilsen fra kort, Jernbanestationer, m.m.(ca. 1000) Varunr: 3523921 SEK 9 875 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-04 19:00:00 SEK 2 716
Hele Verden julemærker
Hele Verden julemærker. Hele Verden julemærker, Større kasse med samling på løsblade og springbind, med mærker fra 1904 og frem også mange velgørenhedsmærker m.m. Varunr: 3530507 SEK 1 852 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-04 19:10:00 SEK 679
Frimærker og mønter
Frimærker og mønter. Frimærker og mønter. Parti i stor flyttekasse med bl.a. Større samling FDC i flere album, indstiksbog med marginalblok samling, mindre Danmark-samling m.m. Også mønter bl.a. 10 Øre 1959, 2 kr. 1924, 5 Kr. 1969 Varunr: 3515177 SEK 3 703 DK, Helsingør, Støberivej 2014-09-04 20:29:00 SEK 3 456
Frimærker - Cigaræske med Kina, Japan, og Korea m.fl.
Frimærker - Cigaræske med Kina, Japan, og Korea m.fl.. Samling asiatiske frimærker i cigaræske. Flere Kina med fireblokke, koreanske motiver og andet asien og oceanien. Pæne mærker. Varunr: 3527237 SEK 987 DK, Aarhus, Egå Havvej 2014-09-08 13:41:00 SEK 401
To kasser frimærker (2)
To kasser frimærker (2). En flyttekasse med FDC 1950-1985 i 18 stk. album samt kasse med DK samling, årsmapper 1975-1990, DK lagerbog og det løse. Varunr: 3503492 SEK 3 086 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-09-08 19:00:00 SEK 432
Samling julemærker
Samling julemærker . Samling julemærker enkelt 1904-1949 samt hele ark 1951-1965 1965 10 stk 1966 halvark 1967 fem stk.1968-82 hele ark Varunr: 3523285 SEK 987 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2014-09-08 19:10:00 SEK 370

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis