Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Frimärken i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Hele Verden breve og kort
Hele Verden breve og kort. Hele Verden breve og kort. Plastkasse med div. lidt ældre breve og kort. Også gamle fakturer m.m. Varunr: 4690793 SEK 1 046 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-28 15:58:00 SEK 523
Belgien 1849-1982, frimærkesamling **/*/o
Belgien 1849-1982, frimærkesamling **/*/o. Belgien frimærkesamling monteret på albumsblade i 3 bind, den ældre del fortrinsvis stemplet den nyere postfrisk / ustemplet. Samlingen forekommer komplet over lange stræk. Hertil bind med jernbanemærker incl. en del på adressekort m.v. AFA katalogværdi anslået kr. 100.000,-. Varunr: 4694035 SEK 13 076 DK, Aalborg, Nibevej 2017-06-28 18:02:00 SEK 8 630
Hele verden udvalgshæfter
Hele verden udvalgshæfter. Hele verden udvalgshæfter. Stor skotøjskasse fyldt med lidt ældre udvalgshæfter, fyldt med mærker. Høj Katalogværdi/salgspris Varunr: 4697697 SEK 1 046 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-29 14:38:00 SEK 425
Album mit Notgeld
Album mit Notgeld. Album mit Notgeld, vornehmlich Norddeutschland. Die Farben sind größtenteils sehr gut erhalten, wenig Gebrauchsspuren. Vereinzelte Alterserscheinungen nicht ausgeschlossen. Varunr: 4688150 SEK < 1 000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-06-29 20:07:00 SEK 389
Frimærker Danmark. Samling årsmapper (29)
Frimærker Danmark. Samling årsmapper (29) . Frimærker Danmark. Samling postfriske årsmapper fra 1978-2007, dog mangler 1981. (29) Varunr: 4697812 SEK 2 615 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-06-29 20:25:00 SEK 1 504
Grønland, Færøerne. Samling helark, arkrester samt stemplede mærker
Grønland, Færøerne. Samling helark, arkrester samt stemplede mærker. Grønland, Færøerne. Samling på ca. 600 helark, en del arkrester samt stemplede mærker m.fl. Helark i pæn stand, enkelte håndteringsspor. Varunr: 4643527 SEK 3 269 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-06-29 20:28:00 SEK 654
Samling Danmark 1851-2016 stemplet i to Leuchtturm (2)
Samling Danmark 1851-2016 stemplet i to Leuchtturm (2). Indeholder bl.a. skilling, tofarvede, våben, konger, to posthuse, Gl. luftpost samt bag i bogen, samlingen er ret komplet fra stålstik med lidt huller i den nyeste del samt lidt postfrisk forefindes. Varunr: 4703807 SEK 5 884 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-06-29 20:37:00 SEK 3 007
Dansk Vestindien, Slesvig. Samling frimærker, bla. porto og Zonemærker (2)
Dansk Vestindien, Slesvig. Samling frimærker, bla. porto og Zonemærker (2). Dansk Vestindien, Slesvig. Samling frimærker. Slesvig Zonemærker mm. Dansk vestindiske frimærker og portomærker. Stemplede og ustemplede. Fremstår med alm. brugsspor. I to albums. (2) Varunr: 4705941 SEK 2 615 DK, Vejle, Dandyvej 2017-06-30 12:40:00 SEK 1 504
Sjælden samling postkort fra Dansk vestindien, 220 stk. Samt 'Vore gamle tropekolonier' (3)
Sjælden samling postkort fra Dansk vestindien, 220 stk. Samt 'Vore gamle tropekolonier' (3). Sjælden samling af postkort og originale foto fra Dansk Vestindien. ca. 220 privatfotografier og postkort alle i postkortformat. Mange i farver. 1800-1900-tallet. En del af samlingen hidrører fra menig Marinus Madsen, der var udstationeret ved Gendarmerikorpset på Sct. Croix. Der er bla. ... Varunr: 4692940 SEK 65 379 DK, Vejle, Dandyvej 2017-06-30 12:44:00 SEK 9 415
Parti frimærker på palle
Parti frimærker på palle. Parti frimærker på palle. Parti i 15 flyttekasser/store plastkasser, med alverdens frimærker i mange indstiksbøger/fortryksalbum, samt mange æsker/dåser m.m. Flere lidt bedre udgaver er set, men eftersyn anbefales grundet partiet størrelse Varunr: 4705353 SEK 9 807 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-30 14:00:00 SEK 4 184
Samling diverse mærker, opslagværker samt tilbehør.
Samling diverse mærker, opslagværker samt tilbehør.. Samling diverse mærker, Danmark, hele verden afklip, opslagværker samt tilbehør, b.la Leuchtturm multitester, super UV lampe, nogle tomme mapper, m.m. Varunr: 4704452 SEK 1 308 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-06-30 14:05:00 SEK 425
Danmark. Prestigehæfter, Danske frimærker og helark, samt årsmapper.
Danmark. Prestigehæfter, Danske frimærker og helark, samt årsmapper.. Danmark samling bestående af 12 Prestigehæfter, 18 mapper "Danske frimærker og helark", år 2000, 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10 (x2), 11(x2), 12 (x2), samt 20014 (x2) Enkelte årsmapper 1975, 77, 78 (x2), 80 (x2), 81, 98, samt 99. Enviderer en æske med ca. 55 stk helark (primært fra ... Varunr: 4702837 SEK 2 354 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-06-30 14:15:00 SEK 1 831
Danmark samling.
Danmark samling. . Danmark samling med b.la skilling, tofarvet, mange varianter, Slesvig. En samling med rigtig mange mærker. Eftersyn anbefales. Varunr: 4704502 SEK 2 615 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-06-30 14:18:16 SEK 1 144
To album med frimærker
To album med frimærker. To album med frimærker bla. DK samling, tynd besat. En samling Europa, tynd besat, samt lidt kuverter, flere spændende imellem. Varunr: 4695253 SEK 1 308 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-06-30 18:05:00 SEK 392
Frimærker fra mange lande
Frimærker fra mange lande . Frimærker fra mange lande bla. DK, Norge, Kina, hertil mængde af løse mærker, landeopdelt. Varunr: 4697372 SEK 1 046 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-06-30 18:41:00 SEK 392
Samling frimærker
Samling frimærker. Frimærker fra hele verdenen, det meste landeopdelt, hertil årsmapper fra DK ca. 11 stk. samt stort antal af løse mærker. I æskerog lidt litteratur. Varunr: 4695395 SEK 1 961 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-06-30 19:00:00 SEK 458
Samling Julemærker 1956-2014. samt pengesedler
Samling Julemærker 1956-2014. samt pengesedler . Samling Julemærker 1956-2014, alle i ufoldede helark. Hertil pengesedler fra mange lande ca. 32 stk. Varunr: 4703767 SEK 1 046 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-06-30 19:12:00 SEK 490
Frimærke samling
Frimærke samling. Lille DK flere skillingsmærker er set samt Schabek Europa album (1939) tynd besat, hertil lille indstiks bog med ustemplede DK. Varunr: 4705115 SEK 1 308 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-06-30 19:29:00 SEK 392
Samling diverse mærker,hjælpemærker, julemærker m.m.
Samling diverse mærker,hjælpemærker, julemærker m.m.. Samlingen er i to indstiksbøger bestående af mange forskellige mærker/frimærker fra hele verden, der er set hjælpemærker, julemærker, pakkemærker, m.m. en sjov samling der er et eftersyn værd. Varunr: 4703954 SEK 1 046 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-06-30 20:59:00 SEK 588
Canada Og New Zealand (7)
Canada Og New Zealand (7). Canada Og New Zealand. Saling og lager parti i 7 indstiksbøger, med mange mærker sæt m.m. (7) Varunr: 4670410 SEK 1 046 DK, Helsingør, Støberivej 2017-07-01 14:29:00 SEK 392
Samling frimærker
Samling frimærker. Samling frimærker i flyttekasser bestående af: Tyndt besatte album med hele verden, stor kasse afklip, en del årsmapper færøerne samt diverse tilbehør. Varunr: 4702500 SEK 2 615 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-07-03 16:30:00 SEK 392
Danmark. Postfrisk frimærker, og fireblokke med marginalnummer.
Danmark. Postfrisk frimærker, og fireblokke med marginalnummer.. Danmark. Postfrisk frimærker med marginalnummer, samt fireblokke med marginalnummer i 16 siders indstiksbog. Varunr: 4706613 SEK 2 092 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-07-03 20:10:00 SEK 458
Danmark samling, postfrisk.
Danmark samling, postfrisk.. Danmark samling, postfrisk. Samlingen består 16 siders indstiksbog med et komplet sæt postfrisk fra 2008 til 2013, incl. miniark, samt et stk. årsmappe fra 2009. Stor portoværdi, samt katalogværdi. Varunr: 4706589 SEK 3 661 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-07-03 20:23:00 SEK 588
Restsamling. Tre mapper med hhv. juleark, samt FDC. (3)
Restsamling. Tre mapper med hhv. juleark, samt FDC. (3). Restsamling. Tre mapper med hhv. juleark, samt FDC. En mappe med juleark, en mappe med FDC kuverter fra DK, NOrge, m.m. En mappe med FDC kuverter, b.la DK, Norge, med flotte stempler(3) Varunr: 4706607 SEK 1 046 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-07-03 20:30:00 SEK 392
13 frimærkemapper. FDC Island, Danmark, m.m.
13 frimærkemapper. FDC Island, Danmark, m.m.. 13 frimærkemapper. FDC Island, Danmark, mapper med dubletter, et sort Stender universal album med fiskemotiver 34 fulde sider, resten af albummet tomt, et grønt album med hestemotiver, fuld besat (40 sider) Grønt album med ca 10 sider med konger, samt Dronning Magrethe m.m. Fem album med FDC. ... Varunr: 4706390 SEK 1 046 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-07-04 12:27:37 SEK 425
Samling julemærker ark og arkrester m.m fra DK. og Slesvig (2)
Samling julemærker ark og arkrester m.m fra DK. og Slesvig (2). Samling julemærker ark og arkrester m.m fra DK. og Slesvig, indeholder bl.a. helark fra Danmark og Slesvig samt hjælpemærker, der er lidt arkrester ellers hovedsageligt helark samt små hæfter m.m. Varunr: 4690225 SEK 1 046 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-07-04 13:08:00 SEK 392
Samling postkort
Samling postkort. Samling bestående af flyttekasse med nyere postkort. Dertil 4 ældre album fyldt med ældre postkort fra hele landet samt julekort. Varunr: 4705740 SEK 2 354 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-07-04 16:54:22 SEK 458
Danmark Julemærker
Danmark Julemærker. Danmark Julemærker. Samling i flyttekasse, med bl.a. udstillingssamling med mange postkort fra 1904 og frem samt læse ikke indsatte kort, desuden ark, nytryksark, m,m, Varunr: 4708901 SEK 3 923 DK, Helsingør, Støberivej 2017-07-05 19:31:00 SEK 425