Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Frimärken i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor

 Online värdering

Pröva vår online värdering  -
Det är enkelt, snabbt och gratis

   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Restsamling frimærker samt tilbehør.
Restsamling frimærker samt tilbehør.. Restsamling frimærker samt tilbehør i en flyttekasse. B.la en del frankerede breve, en del tomme mapper, diverse løse mærker samt enkelte juleark, m.m. Varunr: 3781073 SEK 1 002 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2015-03-31 11:20:00 SEK 501
Frimærker - FDC Grønland og Færøerne 1957/75 - 2004
Frimærker - FDC Grønland og Færøerne 1957/75 - 2004. Samling førstedagskuverter i mapper. Grønland 1957-2004 og Færøerne 1975-2004. Samlingen indeholder en del miniark og småark. Fireblokke og enkeltmærker, bl.a. Grønland Afa nr, 228. Kuverter fra NM, Neve, Foghs kuvert med flere. Se evt. liste Varunr: 3764756 SEK 3 255 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-03-31 13:40:00 SEK 1 158
Frimærker - Danmark med helark, konger og fireblokke
Frimærker - Danmark med helark, konger og fireblokke. Samling postfriske helark i mappe og 3 bøger med mange Christian X-mærker. Bog med mange 1884-85/02 våbentype, store hjørnetal. Med mere. Varunr: 3727300 SEK 6 260 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-03-31 14:00:00 SEK 3 380
Frimærker Danmark - Årsmapper 1974 - 2001 i dubletter.
Frimærker Danmark - Årsmapper 1974 - 2001 i dubletter.. Samling danske årsmapper, de fleste med minimale brugsspor. 2 stk. af hver fra 1974-1999, ét stk. af hver 2000 og 2001. Postfrisk pålydende værdi ca. DKK 5700,- Varunr: 3779987 SEK 5 008 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-03-31 14:20:00 SEK 5 008
Frimærker, mønter og postkort
Frimærker, mønter og postkort. Samling frimærker fra Danmark, Norge, United Nations, Island, Australien / Danmark med tofarvede, konger, Dybbøl blokke med mere. Juleark hvor de fleste er i dubletter, dertil Grønland / Samling mønter fra flere lande / Danske postkort o.lign. Vægt ca. 24 kilo Varunr: 3755682 SEK 2 504 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-03-31 15:00:00 SEK 1 690
Samling frimærker
Samling frimærker. Frimærkesamling bl.a. 4 kartotekskasser med FDC Danmark enkelt 2-3-4 blokke fra 1988-2013 med faktura fra Post Danmark. Årsmapper Danmark 1969-2011, komplet. 5 stk. album hele verden. Lidt nyere breve og 5 stk. små mapper med årgangsmønter. Samt lidt afklip fra udvalgshæfter og lidt postkort ... Varunr: 3743478 SEK 5 008 DK, Kolding, Trianglen 2015-03-31 19:14:00 SEK 4 507
Album og æske med gl. breve
Album og æske med gl. breve. Æske med gl. breve og og fire album også før filateliske breve Varunr: 3714970 SEK 1 002 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2015-03-31 20:07:00 SEK 689
Frimærker - Israel postfrisk i album og bøger, 1949 og frem
Frimærker - Israel postfrisk i album og bøger, 1949 og frem. Samling frimærker fra Israel: Schaubek fortryksalbum 1949-1985 med ca. 180 sider med postfriske mærker og miniark / Tre indstiksbøger hvor de 2 er godt fyldte og album FDC Varunr: 3649992 SEK 2 504 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-04-01 14:14:00 SEK 751
Frimærker - Ungarn og miniark fra Europa
Frimærker - Ungarn og miniark fra Europa. Samling Ungarn 1868 og frem. Indeholder flere miniark og komplette årgange, en del befrielsesudgaver 1945 / Springbind med miniark fra flere europæiske lande. Varunr: 3745138 SEK 3 130 DK, Aarhus, Egå Havvej 2015-04-01 14:50:00 SEK 1 628
Flyttekasse frimærker
Flyttekasse frimærker. Flyttekasse frimærker meget blandet med mange breve og FDC, afklip m.m. Eftersyn tilrådes. Varunr: 3779547 SEK 1 002 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2015-04-02 19:15:00 SEK 438
3 kasser frimærker (3)
3 kasser frimærker (3). Tre kasser frimærker bestående af samlinger fra Skandinavien alle tyndt besat i starten. Noget postfrisk Danmark i 80'erne. Frimærketilbehør og masser af æsker med frimærker. (3) Varunr: 3758526 SEK 3 756 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2015-04-02 19:25:00 SEK 751
Samling postfrisk DK. Årsmapper 1979-89, 1985(2) samt frimærkehæfter m.m.
Samling postfrisk DK. Årsmapper 1979-89, 1985(2) samt frimærkehæfter m.m.. Samling postfrisk DK. Årsmapper 1979-89, 1985(2) samt frimærkehæfter m.m. Årsmapperne er komplet i årgangene. Varunr: 3779676 SEK 1 002 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-04-02 20:34:00 SEK 1 064
Samling DK. postfrisk/ustemplet og stemplet (2)
Samling DK. postfrisk/ustemplet og stemplet (2). Samling DK. postfrisk/ustemplet og stemplet (2) Samlingen er stemplet fra 1875 til ca. 1950. Fra 1950 til 1985 mest ustemplet og fra ca. 1986 til 2000 er postfrisk. Der er lidt beg i bogen m.m. Varunr: 3779414 SEK 3 130 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-04-03 20:05:00 SEK 814
DK. Årsmapper 1986 til 2011 komplet.
DK. Årsmapper 1986 til 2011 komplet.. DK. Årsmapper 1986 til 2011 komplet. Varunr: 3784226 SEK 4 382 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-04-03 20:39:00 SEK 3 881
Grønland og Færøerne i Stender både postfrisk/ustemplet og stemplet.
Grønland og Færøerne i Stender både postfrisk/ustemplet og stemplet.. Grønland og Færøerne i Stender både postfrisk/ustemplet og stemplet. Grønland 1938 til 1997 ikke komplet samt mappe med miniark FDC stemplet mærker. Færøerne 1975 til 1997 ikke komplet. Varunr: 3779423 SEK 1 002 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-04-03 21:04:00 SEK 407
FN og FN 25års jubilæum (2)
FN og FN 25års jubilæum (2). FN og FN 25års jubilæum (2) Samlingerne er postfriske/ustemplet med få stemplede mærker Varunr: 3779419 SEK 1 002 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-04-03 21:07:00 SEK 376
Grønland og Færøerne diverse
Grønland og Færøerne diverse. Grønland og Færøerne diverse årsmapper, FDC kuverter og samling postfriske helark ialt ca. 65 stk fra Færøerne. Varunr: 3759409 SEK 1 502 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-06 20:00:00 SEK 376
Danmark årsmapper m.v.
Danmark årsmapper m.v. . Danmark samling årsmapper med 1969-71, 1979-87, 2 x 1996, 1997-2003 og 2005-09. Hertil 11 stk diverse særmapper m.v. Varunr: 3778400 SEK 3 005 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-06 20:03:00 SEK 501
Grønland, Åland og Færøerne m.v.
Grønland, Åland og Færøerne m.v. . Åland 2 postfriske samlinger og samling FDC kuverter og årsmapper, Færøerne årsmapper og FDC kuverter, Grønland årsmapper og FDC kuverter. Hertil lidt i Danmark FDC kuverter m.v. Varunr: 3759625 SEK 2 504 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-06 20:06:00 SEK 407
Hele verden diverse (2)
Hele verden diverse (2). Hele verden samlinger fra forskellige lande herunder Danmark med postfriske mærker og souvenirmapper, Grønland, samling Norge, USA, Europamærker, diverse kilovare m.v. Varunr: 3743965 SEK 1 878 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-06 20:09:00 SEK 532
Hele verden diverse
Hele verden diverse. Hele verden flyttekasse med kartoteker, løse mærker m.v. Indeholder bl.a. mindre kasse med 4 indstiksbøger, kasse og poser med frimærker fra mange lande, alle tilsyneladende udgivet før 1930. Varunr: 3754277 SEK 2 504 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-06 20:12:00 SEK 501
England samling 1840-1973
England samling 1840-1973. England fortrinsvis stemplet samling men også noget i ustemplet monteret på albumsblade. Samlingen indeholder en del ældre materiale men i blandet kvalitet. AFA katalogværdi anslået 35-40.000,-. Varunr: 3759025 SEK 3 130 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-06 20:15:00 SEK 532
Deutschland 1999-2007 (5)
Deutschland 1999-2007 (5). Tyskland stemplet samling monteret i 5 bind, specialalbum udgivet af det tyske postvæsen med plads til såvel postfriske som stemplede mærker og fortællende tekst på mellemlægsblad. Samlingen forekommer komplet stemplet og noget i postfrisk i den tidlige ende og muligvis alle stemplede mærker med ... Varunr: 3783839 SEK 1 878 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-06 20:18:00 SEK 438
Hele verden diverse
Hele verden diverse. Hele verden flyttekasse med samlinger m.v. Indeholder bl.a. samling Polen i 3 Schaubek bind med sider til 1979, indeholdende god andel komplette sæt 1960-79 og sider med diverse lokalmærker m.v. Danmark stemplet samling i DAVO fortryksalbum og FDC m.v. Grønland samling, FDC kuverter og julemærker... Varunr: 3733090 SEK 5 008 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-06 20:21:00 SEK 970
Danmark samling 1851-2010
Danmark samling 1851-2010. Danmark samling monteret i 2 stk Leuchturm fortryksalbum med klemlommer og sider til 2012. Samlingen er tæt besat gennem alle perioden, den ældre dog i noget blandet kvalitet, mens den nyere ofte er samlet såvel postfrisk som stemplet for perioden ca. 1980-2010 med de stemplede frimærker foran de... Varunr: 3736670 SEK 6 260 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-06 20:24:00 SEK 1 565
Danmark årsmapper 1971-1998 lagerparti
Danmark årsmapper 1971-1998 lagerparti. Danmark årsmapper lagerparti bestående af 1x71, 1x72, 1x73, 2x74, 3x75, 2x76, 1x77, 4x78, 2x79, 3x80, 2x81, 2x82, 3x83, 1x84, 2x85, 2x86, 2x87, 1x1988-91, 2x92, 1x94, 3x95, 4x96, 4x97 og 1x1998. Ialt ca. 53 mapper. Varunr: 3759627 SEK 3 005 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-06 20:27:00 SEK 1 502
Bundesrepublikken 1949-1993 **
Bundesrepublikken 1949-1993 **. Vesttyskland postfrisk samling monteret i 2 stk KABE album med klemlommer. Samlingen forekommer stort set komplet og indholder alle de bedre tidlige udgaver dog minus posthorn sættet. AFA katalogværdi anslået kr. 40.000,- Varunr: 3783861 SEK 6 260 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-06 20:30:00 SEK 595
Danmark, postkort, frimærker og mønter m.v.
Danmark, postkort, frimærker og mønter m.v.. Danmark, kasse med bl.a. ældre postkort, samling danske frimærker og mønter m.v. Varunr: 3774494 SEK 1 002 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-06 20:33:00 SEK 470
Danmark samling m.v.
Danmark samling m.v. . Danmark samling i indstiksbog med den ældre del stemplet og nyere postfrisk, dubletter, m.v.Hertil noget i andre lande og postkort etc. Varunr: 3715724 SEK 2 504 DK, Aalborg, Nibevej 2015-04-06 20:36:00 SEK 563
DK. stor samling frimærkehæfter med portoværdi over 6000kr.
DK. stor samling frimærkehæfter med portoværdi over 6000kr.. DK. stor samling frimærkehæfter med portoværdi over 6000kr. Varunr: 3773569 SEK 4 382 DK, Herning, Engdahlsvej 2015-04-06 20:39:00 SEK 4 633
 1 2  >>