Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Frimärken i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Danmark stemplede i springbind samt Tyskland nyere.
Danmark stemplede i springbind samt Tyskland nyere.. Samling Danmark, stemplede i springbind med bl.a.: 4 skillingsbreve samt nogle tofarvede øremærker 'Breve', høj katalogværdi. Albummet er tyndt besat. 1 kasse med et kartotek, delvis nummereret. 1 æske med løse mærker 1 dåse med afklip Lille indstiksbog med stemplede, postfrisk og lidt ... Varunr: 4148790 SEK 3 478 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2016-02-10 20:04:00 SEK 932
Frimærker Danmark - Førstedagskuverter 1944-2015
Frimærker Danmark - Førstedagskuverter 1944-2015. Stor samling FDC fra Danmark. Kuverter fra 1944 til ca. 2015. Virker komplet i årgange fra ca. 1974 til 2014, inkl. en del fireblokke og miniark. Flere bøger med minimale brugsspor. Flest fra Post Danmark. Varunr: 4134791 SEK 3 727 DK, Aarhus, Egå Havvej 2016-02-11 13:30:00 SEK 2 422
Samling frimærker, postkort mm
Samling frimærker, postkort mm. Samling frimærker. Album med bl.a. Sverige, Tyskland, DSB fragtgodsmærker, cigarmærker og hele verden. Albummene er ikke helt fyldt op. En mappe med Røde Kors mindeark, 1972-1982 ikke komplet. Album med nyere postkort, overvejende turistkort, samt pose med postkort. Varunr: 4136735 SEK < 1 000 DK, Kolding, Trianglen 2016-02-11 13:44:52 SEK 373
Postkort Danmark - Julekort, topografiske med mere (ca. 190)
Postkort Danmark - Julekort, topografiske med mere (ca. 190). Samling postkort i album. Flere med frimærker og stempler. Topografiske, julekort, fotos med mere. (ca. 190) Varunr: 4148513 SEK 1 242 DK, Aarhus, Egå Havvej 2016-02-11 13:45:00 SEK 1 553
Frimærker Danmark - Varianter, Breve, Stempler, Postfrisk med mere.
Frimærker Danmark - Varianter, Breve, Stempler, Postfrisk med mere.. Grøn mappe med plancher og poser. Indeholder blandt andet: 6 stk. breve med Afa nr. 13, 4 sk. / 40Bz / Reklamevedhæng, perfin, kort bjælke / 852d mangler farve / 858 Frederik med manglende rød farve / Dobbeltpræg på 50 øre brun, Afa nr. 571 fra frimærkehæfte HS1 / Plancher med stemplede, flere ... Varunr: 4131849 SEK 2 484 DK, Aarhus, Egå Havvej 2016-02-11 14:00:00 SEK 1 025
Frimærker - Danmark og Norge med 2 RIGSBANKSKILLING
Frimærker - Danmark og Norge med 2 RIGSBANKSKILLING. Samling Danmark og Norge monteret i 3 Stenders Frimærkealbum. Indeholder blandt andet: Lokalpost 1852, 2 Rigsbankskilling, Thieles tryk, Afa nr. 2b. Fremstår med fold i NV, ses fra bagside. Afa nr. 3, 5, 6, 7, 9. Krone-scapter-sværd, 16, 17, 18. Tofarvede øremærker i flere nuancer. Posthus ... Varunr: 4125771 SEK 4 969 DK, Aarhus, Egå Havvej 2016-02-11 14:14:00 SEK 2 298
Frimærker og emblemer m.m.
Frimærker og emblemer m.m.. Frimærker og emblemer m.m. Varunr: 4144047 SEK < 1 000 DK, Helsingør, Støberivej 2016-02-11 14:42:53 SEK 404
Danmark. Samling stemplede, skillingsmærker til og med 1999.
Danmark. Samling stemplede, skillingsmærker til og med 1999.. Danmark samling stemplede. Stor samling i et leuchtturm album med klemmelommer. Samlingen består af skillingsmærker, tofarvede øremærker, våbentyper med bla. AFA. 32-33, Konger, 2 posthuse. 2 stk. gl. luftpost, kræftmærker, ny luftpost. Samlingen går til og med 1999. Stor samling bag i bogen,... Varunr: 4125731 SEK 14 907 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2016-02-11 19:05:00 SEK 7 453
Parti frimærker med Dansk postfrisk, høj pålydende
Parti frimærker med Dansk postfrisk, høj pålydende. Parti frimærker med Dansk postfrisk i fire samlermapper hvoraf en med frimærkehæfter. Medfølgende ca. 23 årsmapper, årgang 1978 til 1999 og ca. 40 stk. frimærkehæfter, hovedparten i samlermappe samt nogle løse i pose. Omfangsrig mængde dansk postfrisk i hovedsagelig nyere materiale samt ... Varunr: 4145992 SEK 8 696 DK, Vejle, Dandyvej 2016-02-11 19:14:00 SEK 8 696
Stor Danmark samling. Stender kassette, årsmapper mm.
Stor Danmark samling. Stender kassette, årsmapper mm.. Stor Danmark samling bestående af: 1 stk rødt Stender album med klemmelommer og kassette. Samlingen starter 1989 og går til 2010, er komplet stemplede samt postfrisk med alle miniark. År 2010 mangler nogle mærker. Postfrisk. Danmark postfrisk med bl.a. 12 stk. souvenirmapper, katalogværdi ... Varunr: 4150447 SEK 4 720 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2016-02-11 19:35:00 SEK 2 857
Lineol figurer m.m.
Lineol figurer m.m.. Lineol figurer m.m. Lot med soldater m.m. samt kongen til hest. desuden hjemmelavet kanon m.m. Fejl og mangler forekommer Varunr: 4148628 SEK 1 863 DK, Helsingør, Støberivej 2016-02-11 19:40:00 SEK 404
Parti bundter
Parti bundter. Parti bundter. Parti i 3 store skotøjsæsker med næsten kun danske bundter set er bl.a. Tofarvede og våbentype AFA ifølge noteringer ca. 139100,- Varunr: 4148360 SEK 1 863 DK, Helsingør, Støberivej 2016-02-11 19:41:00 SEK 559
Danmark. Postfrisk
Danmark. Postfrisk. Danmark postfrisk bestående af: Årsmapper, fra 1982, 83, 98, 2004, 2005 og 2006. Komplet 1 stk. Mappe med Dronning Magrethe 2 indstikskort 21 stk. Souvenir mapper. 1 stk. indstiksbog med Postfrisk, lidt Tyskland, og et par stykker stemplede. Lidt juleark, og arkstykker. Varunr: 4146078 SEK 2 236 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2016-02-11 19:48:00 SEK 714
Pilot blyskibe m.m. (ca. 42)
Pilot blyskibe m.m. (ca. 42). Pilot blyskibe m.m. Plast kasse med ca. ældre blyskibe de fleste af mærket "Pilot"(ca. 42) Fejl og mangler forekommer Varunr: 4148998 SEK 1 242 DK, Helsingør, Støberivej 2016-02-11 19:52:00 SEK 435
Nyere samling Østrig, slut 1990' erne til 2014
Nyere samling Østrig, slut 1990' erne til 2014 . Nyere samling Østrig, sidst 1990' erne til 2014 bestående af: Indstiksbog med postfriske mærker, 1 planche med stemplede, 1 bog med Kaiser, Reich Habsburg. samling postfriske mini ark fra 1998, 1999, 2000, 2002, 2003, 2005. Kuvert med 2004 til og med 2008. Årsmapper fra 2009 til og med 2014. ... Varunr: 4145721 SEK 2 484 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2016-02-11 19:55:00 SEK 745
Deutschland samling og dubletparti m.v.
Deutschland samling og dubletparti m.v. . Tyskland lagerparti og samlinger monteret i 8 indstiksbøger og fortryksalbum. Hovedvægten på tyske rige med bl.a. noget i områder, stater m.v. samt Vesttyskland incl. noget i postfrisk / ustemplet. AFA katalogværdi anslået kr. 110.000,-. Varunr: 4102403 SEK 4 969 DK, Aalborg, Nibevej 2016-02-11 20:00:00 SEK 1 025
Færøerne frimærker og diverse platter m.v.
Færøerne frimærker og diverse platter m.v.. Færøerne årsmapper, FDC kuverter, postfriske mærker alt fortsat i abonnement konvolutter fra leveringer sikkert komplet over lange stræk fra start og kuverter frem til omkring 2006-08. Hertil ca. 20 platter med flyvemaskiner. Varunr: 4122231 SEK 1 863 DK, Aalborg, Nibevej 2016-02-11 20:05:00 SEK 497
Sverige. Samling frimærker i 3 album og plancher
Sverige. Samling frimærker i 3 album og plancher. Sverige. Samling frimærker i 2 album fra perioden ca. 1858/61 - 1994 og restsamling i ringbind fra perioden ca. 1858 - 2003. Endvidere 15 løse plancher med frimærker. Varunr: 4118609 SEK 1 863 DK, Herlev, Dynamovej 2016-02-11 20:10:00 SEK 559
Norge samling m.v.
Norge samling m.v. . Norge samlinger monteret på blade i album med bl.a. 22 skillingmærker og en del nyere mærker, 3 indstiksbøger med dubletparti incl. 35 skillingsmærker m.v. Meget blandet kvalitet Varunr: 4126036 SEK 1 863 DK, Aalborg, Nibevej 2016-02-11 20:10:00 SEK 1 304
2 kasser med danske og udenlandske frimærker
2 kasser med danske og udenlandske frimærker. 2 kasser med danske og udenlandske frimærker. Indeholder blandt andet samlinger/restsamlinger fra Danmark, Sverige og album med danske og udenlandske frimærker inklusiv 6 stk. skillingsmærker, 2 album med førstedagskuverter fra Danmark og Færøerne. Endvidere æsker med frimærker fra hele verden, ... Varunr: 4118611 SEK 1 491 DK, Herlev, Dynamovej 2016-02-11 20:15:00 SEK 466
Grønland, Færøerne, Norge og Island diverse
Grønland, Færøerne, Norge og Island diverse. Grønland, Færøerne, Norge og Island diverse i 2 store kasser. Indeholder bl.a. årsmapper med Færøerne i abonnements konvolutter frem til 2006, diverse årsmapper, postfriske frimærker og FDC kuverter Grønland, Island og Norge m.v. Varunr: 4122302 SEK 4 348 DK, Aalborg, Nibevej 2016-02-11 20:15:00 SEK 1 366
Sverige. Samling julemærker
Sverige. Samling julemærker. Sverige. Album med samling julemærkeark og arkrester fra perioden ca. 1945/46 - 1998/99. Ringbind med lokale julemærkeark, blandt andet Skåne og Blekinge m.m. og 3 indstiksbøger med enkeltmærker fra start ca. 1904. Endvidere arkivæske med løse mærker og frimærkehæfter. Varunr: 4148399 SEK < 1 000 DK, Herlev, Dynamovej 2016-02-11 20:20:00 SEK 373
Norge, Finland, Åland  og Island. Samling julemærker
Norge, Finland, Åland og Island. Samling julemærker. Norge. Løse plancher med julemærkeark fra start ca. 1947. 5 indstiksbøger med enkeltmærker, lokalmærker m.m. fra start 1906 og arkivæske med julemærker. Endvidere album med samling julemærkeark fra Island, Finland og Åland, 2 indstiksbøger med enkeltmærker fra Island med start ca. 1913 og ... Varunr: 4148403 SEK 1 863 DK, Herlev, Dynamovej 2016-02-11 20:25:00 SEK 435
USA og Canada. Samling julemærker
USA og Canada. Samling julemærker. USA. Album med samling helark og arkrester fra perioden ca. 1931 - 1993 og helark fra Virgin Islands, 2 indstiksbøger med enkeltmærker fra start ca. 1908, arkivæske med julemærker og indstiksbog med få sider julemærker fra Canada. Varunr: 4148405 SEK < 1 000 DK, Herlev, Dynamovej 2016-02-11 20:30:00 SEK 404
Pose frimærker
Pose frimærker. Pose frimærker med ca 10 stk dk ark fra 60'erne. Album julekort 1904-1960 med julemærker. Lidt breve mm. Varunr: 4142356 SEK 1 242 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2016-02-11 20:45:00 SEK 528
Flyttekasse frimærker
Flyttekasse frimærker. Flyttekasse fyldt med frimærker, album fra alverdens lande. 4 stk album SAS flyvnings kuverter. Foldedel juleark 1929, 1943-1951. Varunr: 4126551 SEK 1 491 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2016-02-11 20:55:00 SEK 590
Samling af frimærker i albums. (17)
Samling af frimærker i albums. (17). Samling af frimærker i albums og indstiksbøger. Omfattende et stort antal lande samt med et Schaubek album (hele verden) med et stort antal ældre mærker. Endvidere en indstiksbog med danske postfriske fireblokke m.v. (17) Varunr: 4147311 SEK 3 106 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2016-02-12 17:20:49 SEK 683
Stor Tyskland samling.
Stor Tyskland samling.. Stor Tyskland samling med bl.a Tyske rige. Postfrisk Berlin samling i et springbind på Leuchtturm blade. Ikke komplet. Et sæt løse blade 1968. Springbind med Tyske stater, Tyske rige, ustemplede-stemplede. Indstikbog med DDR, lagerbog stemplede. Springbind Tyske rige. Springbind Berlin. Tre æsker... Varunr: 4113228 SEK 12 422 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2016-02-12 19:58:00 SEK 6 211
Danmark årsmapper, lager samt lidt udland. (1)
Danmark årsmapper, lager samt lidt udland. (1). Indeholder årsmapper 1971,76,79-84, 1996-2010. Plastbøtter med afvaskede mærker samt lidt indstiksbøger med DK. lager samt lidt udland m.m. Varunr: 4149857 SEK 3 106 DK, Herning, Engdahlsvej 2016-02-12 20:09:00 SEK 870
Samling kinesiske frimærker
Samling kinesiske frimærker. Samling kinesiske frimærker i tre charteque. Varunr: 4137304 SEK < 1 000 DK, Helsingør, Støberivej 2016-02-14 20:50:00 SEK 373
 1 2  >>