Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Golvur i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Gustav Becker standur i kasse af egetræ.
Gustav Becker standur i kasse af egetræ.. Gustav Becker. Standur af egetræ. Gylden urskive med arabertal. Nummereret 175587. H. 204,5 B. 64 cm., D. 28 cm. Pendul, samt to lodder medfølger. Fremstår med alm. brugspræg. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4641540 SEK 1 034 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-05-02 20:07:00 SEK 517
Golvur
Golvur. GOLVUR, 1800-tal, bemålade, räfflad dekor, bemålad, höjd 216 cm, lod och pendel finns Varunr: 4644428 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-03 10:15:00
Se mer
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal. GOLVUR, 1800-tal, svartmålade med dekor av fåglar, skuren dekor, höjd ca 226 cm, lod, pendel finns Varunr: 4644481 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-03 13:15:00
Se mer
Thomas Quested of Wye. Standur i kasse af egetræ, 1700-tallet
Thomas Quested of Wye. Standur i kasse af egetræ, 1700-tallet. Thomas Quested of Wye. Standur i kasse af egetræ, urskive af messing og tin med romertal og separat sekundviser. H. cm. Optræksnøgle, pendul og to lodder medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4646554 SEK 2 585 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-05-04 19:16:00 SEK 388
Engelsk standerur i maghoni
Engelsk standerur i maghoni. Engelsk standerur. D & J Riddel. Urskive med romertal. H. ca. 205 cm. B. 54 cm. D. 24 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4646954 SEK 1 034 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-04 19:29:00 SEK 420
Peder Møller. Standur i kasse af bejdset egetræ, 1700-tallet
Peder Møller. Standur i kasse af bejdset egetræ, 1700-tallet. Peder Møller. Standur i kasse af bejdset egetræ, skive med romer og arabertal og hjørneornamenter i forgyldt messing, plakette sign. Peder Møller. ca 1800. H. 212 cm. B. 46 cm. D, 25 cm., lodder, pendul og nøgler medfølger. Brugsspor og to mindre lister mangler. Varunr: 4647640 SEK 3 231 DK, Herlev, Dynamovej 2017-05-05 09:52:12 SEK 711
Engelsk standur, Robert Burns. 1800-tallet
Engelsk standur, Robert Burns. 1800-tallet. Engelsk standur. Kasse af rodtræ. Urkasse med svanetop, flankeret af snoede halvsøjler. Værk med bemalet urskive hvorpå urmagerens navn, Burns, samt bemalet kampsceneri " Battel of Aberfoil" Nye optrækssnore. H. 208 cm. pendul, optræksnøgle samt lodder medfølger. Fremstår med brugsspor, bl.a i ... Varunr: 4620245 SEK 5 170 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-05-05 10:34:39 SEK 517
Hvidmalet bornholmer ur
Hvidmalet bornholmer ur. Bornholmerur bygget af urmager Erik Nielsen Thisted mellem 1962 og 1967. H 203 cm. Fremstår med aldersvarende brugsspor. Varunr: 4648227 SEK 1 034 DK, Aalborg, Nibevej 2017-05-05 18:38:00 SEK 388
Armbandsur Omega
Armbandsur Omega. OMEGA, Seamaster, armbandsur, 1960/70-tal, stål, mekaniskt urverk (manuell), läderarmband med originalspänne, plexiglas, diameter 22 mm Varunr: 4649484 SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-05-08 18:40:00
Se mer