Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
2 skandinaviske lammeskind, lys rosa (2)
2 skandinaviske lammeskind - indfarvede i ensart /lys rosa nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stole medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. ( Kan variere let, da det er et naturprodukt.) Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ...
Varunr: 4880958

SEK 1 425 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2018
09:15:00
SEK 453
Appliquer
APPLIQUER, 1 par, sekelskifte 1900, Frankrike, delvis patinerad brons, dekor av amoriner, höjd ca 53 cm
Varunr: 4892102
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-01-2018
10:05:00
Se mer
Josef Frank för Svenskt Tenn. Kandelaber och brevpress (2)
Josef Frank för Svenskt Tenn. Kandelaber och brevpress. Josef Frank för Svenskt Tenn, kandelaber i mässing, modellnr 2454, höjd ca 29 cm. Papperspress, Josef Frank, 'Manhattan', diam ca 10 cm, med originalkartong. (2)
Varunr: 4830022
SEK 2 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 19-01-2018
11:08:16
SEK 900
2 danske lammeskind - Gyldne (2)
2 danske lammeskind - indfarvede i en rødbrun / gylden nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stole medfølger ikke. Man kan frit vælge 2 lammeskind i stakken med de gyldne skind.
Varunr: 4880732

11:23:00
SEK 518
Samling dørgreb af messing
11 sæt dørgreb af messing, heraf 10 ens sæt. Endvidere medfølger 22 nøglehulsbeslag samt div. tilbehør i form af bl.a skruer, beslag mm. Fremstår med brugsspor; mgl. dele, skruer mm. bør forventes.
Varunr: 4890560
SEK 1 295 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
12:20:00
SEK 389
Totem, af udskåret palmestamme. H. 204 cm.
Totem udført i udskåret palmestamme, delvist udhulet. H. 204 cm. Ø. 60/30 cm. Køber står selv for håndtering af varen efter hammerslag. Gul møbelhund medfølger ikke.
Varunr: 4867514

SEK 6 993 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2018
12:20:00
SEK 712
Ljusstakar 1800-tal
LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-tal, empirstil, lösa ljusmanschetter, höjd ca 28,5 cm
Varunr: 4892134
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-01-2018
13:00:00
Se mer
2 langhårede islandske Muflon lammeskind (2)
2 langhårende islandske Muflon Lammeskind, hvid bund med mørkere touch. Mål: ca. mellem 90 x 55 cm. Modelfotos. Nuance. udtryk og mål kan variere lidt da der er tale om naturprodukter. Man kan frit vælge mellem 2 skind i stakken af Muflon lammeskind. (2)
Varunr: 4896369

13:00:00
SEK 648
Jardinjär
JARDINJÄR, Louis XV-stil, Frankrike, foder i trä med intarsia, insats i bemålad plåt, höjd ca 16,5, 40x28 cm
Varunr: 4892136
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-01-2018
13:10:00
Se mer
2 Rosa lammeskind (2)
2 lammeskind - indfarvede i en rosa nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk bænk medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. og 98x59 cm. ( Kan variere let, da det er et naturprodukt.) Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ...
Varunr: 4879554

SEK 1 425 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
13:30:00
SEK 453
2 danske lyse lammeskind (2)
2 danske lammeskind - lyse. Tyk og blød kvalitet. Mål ligger ca. mellem 138x79 cm. og 102x67 cm. Der er en lille rustplet på bagsiden af det ene skind. Modelfotos - Bemærk stol medfølger ikke.
Varunr: 4783004

13:43:00
SEK 971
Skulptur brons
SKULPTUR, 1900-tal, brons, klassiserande kvinnofigur, på stensockel, höjd ca 38 cm
Varunr: 4892145
14:00:00
Se mer
Stående Bodhisattva figur af bronze, 1900-tallet
Stående Bodhisattva figur af bronze, 1900-tallet. H. 57 cm.
Varunr: 4834767
SEK 6 475 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
14:46:48
SEK 2 590
Bordsuppsatser
BORDSUPPSATSER, 1 par, 1800-tal, empire, Frankrike, förgylld brons, höjd ca 19,5 cm
Varunr: 4892160
SEK 10 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-01-2018
15:20:00
Se mer
Memoboard. Dansk landkort i stål fra Excel
Dansk landkort i stål fra Excel med magneter inkl. 77 x 77 x 2,5 cm. 2. sort.
Varunr: 4648189

SEK 1 036 DK, Helsingør, Støberivej 19-01-2018
16:19:00
SEK 389
2 azurgrønne islandske lammeskind (2)
2 indfarvede azurgrønne langhårede islandske lammeskind. Mål ca. 85x60 og 81x59 cm. Modelfotos. (2)
Varunr: 4896346

16:59:00
SEK 389
Klocka i brons
VÄLLINGKLOCKA, 1800-tal, patinerad brons, höjd ca 27,5 cm
Varunr: 4892185
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-01-2018
17:35:00
Se mer
Gotlandsk lammeskind - Skandinavisk
Et Gotlandsk lammeskind. Mål ca. 95x72 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig.
Varunr: 4875127

18:26:00
SEK 453
Vinreoler, To stk. i smedejern (2)
To stk vinreoler af smedejern i antikstil med aflåselig dør, rigt dekoreret med blade. Plads til 53 flasker pr reol. H. 150 cm. B. 44 cm.D. 35 cm. Lås medfølger ikke. Fremstår i original emballage. (2) NB. Kun en vinreol er afbilledet.
Varunr: 4892079

SEK 1 813 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
18:48:00
SEK 842
Candyfloss maskine på hjul
Candyfloss maskine på hjul, stel af pinklakeret metal og gryde af rustfrit stål, front med tre-delt skuffe. Strøm 220V. H. 72-124 B. 96 D. 32 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 56x53x53 cm + plastik top.
Varunr: 4847701

SEK 3 885 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
19:00:00
SEK 518
Krögarhuset, 18 delar (18).
Krögarhuset, 18 delar, bl a burkar, kannor m m. Koppar med mässingsdetaljer. Obetydligt slitage. (18).
Varunr: 4888363
19:01:00
SEK 1 100
Bordsur och skulpturer
BORDSUR, SKULPTURER, 5 st, föreställande hästar, 1900-tal, brons, mässing, järn, höjd 17-40 cm
Varunr: 4892203
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 19-01-2018
19:03:00
Se mer
Krögarhuset, 10 delar (10).
Krögarhuset, 10 delar kastruller, pannor, durkslag mm. Koppar med mässingshandtag. Obetydligt slitage. (10).
Varunr: 4888365
19:25:00
SEK 1 100
2 sorte islandske lammeskind (2)
2 langhårede sorte islandske lammeskind. Mål: 85x51 cm. 80x60 cm. Modelfotos. (2)
Varunr: 4857791

19:36:00
SEK 518
Krögarhuset, 8 st kastruller, pannor m m (8).
Krögarhuset, 8 st kastruller, pannor m m. Koppar med mässingshandtag. Obetydligt slitage. (8).
Varunr: 4888366
19:48:00
SEK 1 100
Ernst Billgren saltkvarn
ERNST BILLGREN (född 1957): Saltkvarn "Konungens Budbäraren", signerad i kartongen, bronspatinerad konstmassa och trä, krön i form av älghuvud, höjd 34 cm, i originalkartong
Varunr: 4892226
20:12:00
Se mer
Estrid Ericson gardin
ESTRID ERICSON, Svenskt Tenn, tyg "elefant" i form av rullgardin, insydd stång samt bronsring som handtag, ca 75x114 cm.
Varunr: 4893085
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 20-01-2018
10:00:00
Se mer
Rosengren sikringsskab.
Rosengren sikringsskab. RAL-RG 626/7. Vægt 285 kg. Fremstillet i 1996. Nøgler medfølger. H. 93. B. 80. D. 65 cm. Køber står selvfor håndtering ved afhentning. Brugsspor.
Varunr: 4893677
SEK 1 943 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-01-2018
10:54:00
SEK 518
2 engelske hvide lammeskind (2)
2 engelske lammeskind i farven hvid. Mål ca. 90x60 cm. Modelfotos. Mål og udtryk kan variere lidt, da det er et naturprodukt. Bemærk at stol medfølger ikke. Man kan frit vælge 2 lammeskind i stakken med de hvide engelske lammeskind. (2)
Varunr: 4882417

SEK 1 295 DK, Odense, Kratholmvej 20-01-2018
13:58:00
SEK 389
2 danske hvide lammeskind (2)
2 danske hvide lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål kan variere lidt, da det er et naturprodukt, mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens ...
Varunr: 4882434

14:08:00
SEK 453
 1 2 3 4  >>