Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Fire danske gyldne lammeskind (4)
Fire danske lammeskind - indfarvede i en rødbrun / gylden nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stole og bord medfølger ikke. Man kan frit vælge 4 lammeskind i stakken med de gyldne skind.
Varunr: 4665584

SEK 2 615 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
14:09:00
SEK 915
Gotlandsk lammeskind - Skandinavisk
Et Gotlandsk lammeskind. Nuance: Lys. Mål ca. 100 x 70 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig.
Varunr: 4723582

SEK 1 308 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
14:13:00
SEK 392
2 danske lyse lammeskind (2)
2 danske lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål kan variere lidt, da det er et naturprodukt, mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ...
Varunr: 4720761

14:33:00
SEK 1 013
Udskåret dør fra Bali. (5)
Udskåret dør fra Bali. Dør af træ til indbygning. Karme og 2 døre. Rigt udskåret. H 210 cm, B 44 cm på 1 dør, overligger 137 cm. Fremstår med brugsspor. (5)
Varunr: 4721305
SEK 1 308 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
16:41:00
SEK 1 373
Cinas - Home & Bath. Avis/bladholdere samt opbevarings kasser af teaktræ (5)
Opbevarings kasser af teaktræ bestående af tre forskellige størrelser H. 13 - 17 cm, B. 20 - 29 cm, D. 11 - 21 cm. Samt to avisholdere H. 43 cm. B. 38 cm D. 36 cm. Fremstår nye og ubrugte. (5)
Varunr: 4713919

SEK 1 308 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017
17:07:19
SEK 425
Samling stager, herunder 'Cult Design' samt 'Canett Furniture' (11)
Samling stager, herunder: Cult Design: Tre stager i højglans larkeret porcelæni farverne kobber og sort/sølv, H. 31 cm. Canett Furniture: Fire orange lakeret metalstager, H. 23,5-42 cm. Tre turkislakeret metalstager, H. 31,5-42 cm. samt én stage af ubekendt design. Fremstår med brugsspor ...
Varunr: 4714925

17:08:47
SEK 392
Konvolut Blumengefäße (5)
Konvolut Blumengefäße, gefertigt aus Metall, patiniert. Maße ca.: L.35-62 cm, B.16-18 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren. (5)
Varunr: 4693984
SEK 1 459 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
18:15:00
SEK 389
Vintage slik/tyggegummi automater (9)
Vintage slikautomat med transparent beholder af plast, 1980'erne. Nøglefri, virker med nye 1-kroner. Split kan fjernes så den bliver mønt fri. H. 42,5, 16 x 16 cm. Brugsspor; skrammer og ridser. (9)
Varunr: 4727250
SEK 2 615 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2017
18:43:00
SEK 850
Postkasse, håndlavet i messing og kobber
Håndlavet postkasse i kobber og messing. Postkassen er håndlavet i kobber med klap, navneskilt og lås i messing. H. 43 x B. 45 x D. 16 cm. Postkasser står ny og ubrugt inkl. 2 ruko nøgler.
Varunr: 4726946
SEK 3 269 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017
18:59:00
SEK 1 177
Chinesische Lack Truhe
Chinesische Lack Truhe, handstaffiert, der Korpus ist verziert mit chinesischen Lilieblumen. Maße ca.: L. 55 cm, T.36 cm, H. 30 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren, Oberfläche mit Haarrissen.
Varunr: 4715352
SEK 2 917 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
19:00:00
SEK 535
Kirkestager af egetræ (2)
Par kirkestager af egetræ, tredelt fod, drejet stamme samt bueformet udkragning på top med lysedorn i messing, delvis forgyldt.. H. 53 cm. Muligvis Frankrig. Mærker samt slitage.
Varunr: 4726608
SEK 1 046 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
19:35:00
SEK 425
2 Melerede skandinaviske lammeskind (2)
To melerede langhårede bløde skandinaviske lammeskind - Mål henholdsvis ca. 110x69 cm. og 97x64 cm. Bemærk at stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. (2)
Varunr: 4644017

SEK 1 634 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
19:56:00
SEK 392
Skidor för dekoration, Artwood
Skidor för dekoration, Artwood. Utförda i Java-ek med spännen i läder. Längd 170 cm.
Varunr: 4716993
SEK < 1,000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 26-07-2017
20:25:00
SEK 325
Spinningcykel, Masterbike
Spinningcykel, Masterbike. Ram i stål med svart hölje. Pedaler med spännen, höj- och sänkbar sadel, ställ för vattenflaska. Längd ca 110 cm. Höjd 100 cm. Bruksslitage.
Varunr: 4719107
20:27:00
SEK 1 450
Wesco Baseboy pedalspand, grå.
Wesco Baseboy pedalspand grå. H. 79 cm. Ø 36,2 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4727302
SEK 1 308 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
20:32:00
SEK 458
Foldetelt ALU og sort dug - Stand up telt med sider og pløkker
Foldetelt ALU - Stand up telt med sider og pløkker. Sort kraftig kanvas. - ca. 3x6 meter. Ligger ubrugt, i org. emballage.
Varunr: 4657809

SEK 9 153 DK, Odense, Kratholmvej 27-07-2017
14:39:39
SEK 4 054
To låger af fyrretræ og farvet glas (2)
To låger i ramme af fyrretræ og vindueindsats med farvet glas, H. 90, B. 60 cm. Fremstår med brugsspor (2)
Varunr: 4705893
SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017
14:49:00
SEK 392
Paravent mit Abbildung eines Buddhas
Paravent mit Abbildung eines Buddhas, bedruckte Leinwand. Maße: H. 180 cm. B. 40 - 120 cm. Altersgemäßer Zustand mit Bereibungen und vereinzelt löst sich die Leinwand.
Varunr: 4717522
SEK 1 750 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 27-07-2017
15:02:09
SEK 389
Ispand beklædt med læder
Ispand beklædt med læder, greb af messing og prydet med en ørn, 1900-tallets første halvdel. H. 21 cm., Ø 23 cm.
Varunr: 4727752
15:11:52
SEK 458
Barutensilier
BARUTENSILIER: kanna, shaker, ishink, bricka, skärbräda och kniv
Varunr: 4727822
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-07-2017
15:24:00
Se mer
Samling forgyldte rammelister (9)
Samling forgyldte rammelister, 7 stk. L. 290 cm. 1 stk. L. 73,5 cm. samt 1 stk. L. 108,5 cm. (9)
Varunr: 4715461
SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 27-07-2017
17:17:00
SEK 392
To melerede langhårende lammeskind (2)
To melerede langhårede bløde skandinaviske lammeskind - Mål henholdsvis ca. 120 x 60 / 160 x 100 cm Bemærk at stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. (2)
Varunr: 4700248

SEK 1 634 DK, Kolding, Trianglen 27-07-2017
17:33:00
SEK 425
Bröste m. flere. Stor samling lys samt fyrfads stager (+70)
Bröste med flere. Stor samling af lys, herunder blodlys, firkantede lys, løg formede lys i assorterede farver og størrelser. Endvidere diverse fyrfads stager samt pynte sten. Fremstår nye og ubrugte, dog med støv. (+70)
Varunr: 4728079

SEK 1 308 DK, Aalborg, Nibevej 27-07-2017
17:35:00
SEK 392
Fire kvadratiske lammeskind - brune (4)
4 kvadratiske brune lammeskind. Mål ca. 40x40 cm. (Bænk medfølger ikke) Modelfotos. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig
Varunr: 4707342

SEK 1 438 DK, Odense, Kratholmvej 27-07-2017
18:02:00
SEK 981
Bröste m.flere. Stor samling brugskunst (+80)
Stor samling diverse brugskunst fra bla Bröste, Trip Trap, DANISHDELUXE, Ørskov bestående af tekander, dækkeservietter, vaser, olielamper, marokkanske teglas, perlekæder, hurricane, urtepotter med mere i materialer såsom glas, lertøj, træ, læder, filt. Fremstår nye og ubrugte dog med støv. (+80)
Varunr: 4727957

18:34:00
SEK 392
2 danske lammeskind - Gyldne
2 skandinaviske lammeskind - indfarvede i en rødbrun / gylden nuance. Tyk og blød kvalitet. Mål ca. 95x60 cm. Mål kan variere let. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. 100% naturprodukt ...
Varunr: 4680528

SEK 1 438 DK, Kolding, Trianglen 27-07-2017
19:04:00
SEK 1 046
Buddha figur af bronze, 1900-tallet
Buddha figur af bronze, H. 39 cm. 1900-tallet.
Varunr: 4722500
SEK 1 046 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-07-2017
19:24:00
SEK 523
Metal kuffert / kasse. Industriel stil.
Metal kuffert / kasse udført i bemalet samt patineret metal. Greb i ender samt på ene side. Med låsefunktion, nøgle mangler dog. Industriel stil. B. 69 cm. D. 41 cm. H. 25 cm.
Varunr: 4711566

SEK 2 615 DK, Esbjerg, Oddesundvej 27-07-2017
19:25:00
SEK 425
Kuddvar dukar med spetsar
KUDDVAR, 53x44 cm inräknat spetskant, handknypplade spets, DUKAR, 2 st, med brysselspets, 60x60 resp 130x40 cm, DUK, vit, med hålsöm och handknypplad spets, 85x50 cm, samtliga 1800/1900-tal
Varunr: 4727873
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-07-2017
19:45:00
Se mer
2 danske lammeskind - grå (2)
2 danske lammeskind - indfarvede i en grå nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. man kan frit vælge 2 lammeskind i stakken med de grå skind. Mål ca. 90x60 cm. (Kan variere let) Man Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens ...
Varunr: 4707328

19:49:00
SEK 1 046
 1 2 3 4 5  >>