Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Hem i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Sextant
Sextant. SEXTANT, mässing, 1900-talets andra hälft, i träfodral Varunr: 4698001 SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-23 11:36:00
Se mer
Repstege, ca 20 m
Repstege, ca 20 m. Repstege, ca 20 m lång. Bredd ca 43 cm. Runda fotsteg av trä, upptill två fästen av metall. Slitage. Varunr: 4685271 SEK 2 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-06-23 11:56:50 SEK 1 700
Gardinvåder
Gardinvåder. GARDINER, 4 längder, med omtag, ca 250x200 cm Varunr: 4698009 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-23 12:20:00
Se mer
To orientalske kander og lågkrukke af fedtsten, 1900-tallet (3)
To orientalske kander og lågkrukke af fedtsten, 1900-tallet (3). To orientalske kander og lågkrukke af fedtsten, 1900-tallet, H. 9-13 cm. Lågskål med to chips. (3) Varunr: 4689629 SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-23 12:25:00 SEK 392
2 danske lammeskind - Gyldne (2)
2 danske lammeskind - Gyldne (2). 2 skandinaviske lammeskind - indfarvede i en rødbrun / gylden nuance. Tyk og blød kvalitet. Mål ca. 95x60 cm. Mål kan variere let. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. 100% naturprodukt ... Varunr: 4700009

SEK 1 438 DK, Kolding, Trianglen 2017-06-23 12:26:00 SEK 1 046
8 papirhåndklæde dispensere (8)
8 papirhåndklæde dispensere (8). 8 papirhåndklæde dispensere i rustfrit stål 29x30x11 cm. Fremstår med brugsspor. (8) Varunr: 4697721 SEK 1 046 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-06-23 13:01:00 SEK 556
2 Lysegrå danske lammeskind (2)
2 Lysegrå danske lammeskind (2). 2 danske lammeskind - indfarvede i en lysegrå nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. ( Kan variere let, da det er et naturprodukt.) Man kan frit vælge i stakken med de lyse grå skind Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom ... Varunr: 4642733

SEK 1 438 DK, Odense, Kratholmvej 2017-06-23 13:47:00 SEK 1 079
Skulptur sten
Skulptur sten. SKULPTUR, efter Antiken, sten, manfigur, höjd ca 22 cm Varunr: 4698029 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-23 14:04:00
Se mer
Wesco. Skraldespand, Kickmaster Junior Lime Green
Wesco. Skraldespand, Kickmaster Junior Lime Green. Wesco. Skraldespand, Kickmaster Junior, Lime green lakeret stål med flap i rustfrit stål, metalhåndtag og pedalfunktion, 15 L. H. 51 cm. B. 30 cm Varunr: 4584309

SEK 1 569 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-23 14:06:00 SEK 686
2 danske lyse lammeskind (2)
2 danske lyse lammeskind (2). 2 danske lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål kan variere lidt, da det er et naturprodukt, mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ... Varunr: 4698916

SEK 1 308 DK, Odense, Kratholmvej 2017-06-23 14:13:00 SEK 556
Et par alterstager af forgyldt træ, 1900-tallet (2)
Et par alterstager af forgyldt træ, 1900-tallet (2). Et par alterstager af forgyldt træ, udkåret med løvefødder og acantus. H. 65 cm. Brugsspor og med afslag på fod, som medfølger. Varunr: 4697642 SEK 1 961 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-23 14:17:00 SEK 392
Erik Herløw for Copenhagen Cutlery. 'Obelisk' bestik af børstet stål (42)
Erik Herløw for Copenhagen Cutlery. 'Obelisk' bestik af børstet stål (42). Erik Herløw for Copenhagen Cutlery. 'Obelisk' bestik af børstet stål, bestående af: 12 middagsgafler L. 19 cm, 12 middagsknive l. 21,5 cm, 10 skeer l. 18,5 cm, 6 frokostknive L. 19 cm, 2 teskeer L. 11,5 cm (42) Varunr: 4696343 SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-23 14:31:01 SEK 458
Vinställ
Vinställ. Vinställ. Patinerad metall. Dörr med lås. Nyckel medföljer. Höjd 111 cm, bredd 43 cm, djup 38 cm. Varunr: 4697470 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-06-23 15:10:35 SEK 425
Kandelabrar 1800-talets andra hälft
Kandelabrar 1800-talets andra hälft. KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, för 5 ljus vardera, förgylld zink, mittstock i sten, behängda med prismor, höjd ca 46 cm Varunr: 4698061 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-23 16:28:00
Se mer
Luftrenser CleanIn Model STAR C90
Luftrenser CleanIn Model STAR C90. Luftrenser, CleanIn, model Star C90. H 41 cm, B 64 cm, D 20 cm. 230 V, 50 Hz Elforbrug: 41 W1 Lydniveau 36 dB på 2 meters afstand. Vægt 23 kg CE-mærket. Varunr: 4698513

SEK 3 269 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-06-23 19:27:00 SEK 458
Mosaic stenvæg, antracit grå naturskifer, ca.13m²
Mosaic stenvæg, antracit grå naturskifer, ca.13m². Antracitgrå mosaic stenvæg af 100% ægte natur-skifer, ca.13m² til opsætning på væg. Kan benyttes både indvendigt og udvendigt. Størrelsen pr. stykke ca. 15 x 60 cm, tykkelsen er variabel 10 - 25 mm. Vægt ca. 300 kg, Pakket i 18 papkasser Varunr: 4667089

SEK 4 577 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-23 20:08:00 SEK 1 961
Bordspendyl Louis XVI-stil
Bordspendyl Louis XVI-stil. BORDSPENDYL, 1900-talets första hälft, Louis XVI-stil, postament i sten, förgylld metall, dekor av lutspelande flicka, höjd ca 34, 40,5x14,5 cm Varunr: 4698133 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-23 20:20:00
Se mer
Air Breeze. Atlantic nordic varmepumpe, model KCV 20-028 (2)
Air Breeze. Atlantic nordic varmepumpe, model KCV 20-028 (2). Air Breeze. Atlantic nordic varmepumpe, model KCV 20-028, med varme, aircondition, affugtning og blæsefunktion, fjernbetjening og manual medfølger. Mål på kasser: 54 x 80 x 27 og 35 x 86 x 25 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. (2 kolli) Varunr: 4620998

SEK 5 884 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-06-23 20:38:00 SEK 1 765
Gardinvåder
Gardinvåder. GARDINER, 6 längder, med omtag, ca 250x200 cm Varunr: 4698145 SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-23 20:44:00
Se mer
Sifon England
Sifon England. SPARKLETS MAKERS, sifon, 1900-talets första hälft, England, vitmetall och glas, märkt Sparklets Makers London Made in England, höjd ca 45 cm, patronhållare samt 3 patroner medföljer Varunr: 4698163 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-23 21:20:00
Se mer
Gotlandsk lammeskind - grå
Gotlandsk lammeskind - grå. Et Gotlandsk lammeskind. Mål ca. 94x64 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig. Varunr: 4631361

SEK 1 438 DK, Odense, Kratholmvej 2017-06-23 21:24:00 SEK 425
Skärbräda i form av fisk
Skärbräda i form av fisk. SKÄRBRÄDA, 1900-talets andra hälft, teak, vitmetall, i form av fisk, undertill märkt Scandia Present Karlshamn Sweden, längd ca 92 cm Varunr: 4698167 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-23 21:28:00
Se mer
2 langhårede melerede lammeskind
2 langhårede melerede lammeskind. To melerede langhårede bløde skandinaviske lammeskind - Mål henholdsvis ca. 106x75 cm. og 83x64 cm. Bemærk at stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. (2) Varunr: 4631410

SEK 1 634 DK, Odense, Kratholmvej 2017-06-23 21:29:00 SEK 425
2 danske lammeskind, grå / grøn nuance (2)
2 danske lammeskind, grå / grøn nuance (2). 2 danske lammeskind - indfarvede i en grå/grøn nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stol medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. ( Kan variere let) Man Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. 100% naturprodukt og er ... Varunr: 4680787

SEK 1 438 DK, Odense, Kratholmvej 2017-06-24 08:35:00 SEK 1 046
Kolonner i skuret trä
Kolonner i skuret trä. KOLONNER, 1 par, 18/1900-tal, skuret trä, höjd ca 215 cm Varunr: 4699318 SEK 8 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-24 10:12:00
Se mer
To melerede langhårede lammeskind
To melerede langhårede lammeskind. To melerede langhårede bløde skandinaviske lammeskind - Mål henholdsvis ca. 108x75 cm. og 102x70 cm. Bemærk at stole medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. (2) Varunr: 4657969

SEK 1 634 DK, Kolding, Trianglen 2017-06-24 11:32:00 SEK 392
2 melerede lammeskind
2 melerede lammeskind. To melerede langhårede bløde skandinaviske lammeskind - Mål henholdsvis ca. 93x67 cm. og 122x78 cm. Bemærk at stole medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. (2) Varunr: 4657603

SEK 1 634 DK, Odense, Kratholmvej 2017-06-24 13:46:00 SEK 883
2 danske lyse lammeskind (2)
2 danske lyse lammeskind (2). 2 danske lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål kan variere lidt, da det er et naturprodukt, mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ... Varunr: 4698918

SEK 1 308 DK, Odense, Kratholmvej 2017-06-24 14:17:00 SEK 686
Ljusstakar mässing
Ljusstakar mässing. LJUSSTAKAR, 1 par, sekelskifte 1900, barockstil, mässing, spiralvridna skaft, ciselerad och punsad dekor av blomster, höjd ca 25 cm Varunr: 4699381 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-24 14:21:00
Se mer
Draperi GP & J Baker
Draperi GP & J Baker. GP & J BAKER, "Hydrangea Bird", draperi, England, linne, ca 224x135 cm Varunr: 4699385 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-24 14:33:00
Se mer
 1 2 3 4 5 6  >>