Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Gubi klädhängare design Mathieu Matégot
MATHIEU MATÉGOT, klädhängare, Gubi, svartlackerad metall och borstad mässing, tre armar, höjd ca 35 cm
Varunr: 4843505
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 23-11-2017
18:02:00
Se mer
2 skandinaviske lysegrå lammeskind (2)
2 skandinaviske lammeskind - indfarvede i en lysegrå nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stole medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. ( Kan variere let, da det er et naturprodukt.) Man kan frit vælge i stakken med de lyse grå skind Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug ...
Varunr: 4763654

SEK 1 425 DK, Odense, Kratholmvej 23-11-2017
18:06:00
SEK 680
Damast Irland
DUK, SERVIETTER, 19 dlr., damast, Irland, 1900-talets början, märkta "Irish linen double damask", dekor av figurscener i landskap, dukens mått ca 360x180 cm, servietterna ca 57x60 cm
Varunr: 4843507
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-11-2017
18:06:00
Se mer
2 skandinaviske lammeskind, rosa (2)
2 skandinaviske lammeskind - indfarvede i en rosa nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stole medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. ( Kan variere let, da det er et naturprodukt.) Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ...
Varunr: 4835330

18:24:00
SEK 421
Coasters nysilver
COASTERS, 6 st, nysilver, botten i trä, genombruten dekor, diam ca 6-10 cm
Varunr: 4843519
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 23-11-2017
18:30:00
Se mer
2 skandinaviske lammeskind - indfarvet i en rosa nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stole medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. -100x70 cm. (Kan variere let, da det er et naturprodukt.) Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ...
Varunr: 4763544

SEK 1 425 DK, Kolding, Trianglen 23-11-2017
18:34:00
SEK 421
Vinreol, smedejern
Vinreol af smedejern i antikstil med aflåselig dobbeltdør, rigt dekoreret med blade. Plads til 85 flasker. H. 146 cm. B. 84 cm.D. 38 cm. Lås medfølger ikke. Fremstår i original emballage.
Varunr: 4204364

SEK 1 554 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-11-2017
18:46:00
SEK 1 101
2 limegrønne islandske lammeskind (2)
2 indfarvede langhårede limegrønne islandske lammeskind. Mål: 90x60 og 90x55 cm. (2)
Varunr: 4834668

18:46:00
SEK 421
Georg Jensen julgransdekoration
GEORG JENSEN, julgransfot samt julgransstjärna, julgransfot i mahogny och förgylld metall, höjd 21 cm, diameter 70 cm, julgransstjärna i guldplätterad metall, höjd 25 cm, originalemballage medföljer
Varunr: 4843528
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 23-11-2017
18:48:00
Se mer
Elektrisk julemand 190 cm. Med bevægelse og musik
Julemandsfigur med stofpåklædning til udstillingsbrug. Synger Jingle Bells, bukker og danser. Med bevægelsessensor, så den aktiveres ved aktivitet foran Julemanden. Volumeknap. Strømforsyning til 220 volt. Højde 190 cm. Bredde ca. 60 cm. Modelfoto. Fremstår i orginal emballage mål 64x42x55 cm
Varunr: 4822205

SEK 3 238 DK, Kolding, Trianglen 23-11-2017
19:00:00
SEK 1 878
Vinreoler, To stk. i smedejern (2)
To stk vinreoler af smedejern i antikstil med aflåselig dør, rigt dekoreret med blade. Plads til 53 flasker pr reol. H. 150 cm. B. 44 cm.D. 35 cm. Lås medfølger ikke. Fremstår i original emballage. (2) NB. Kun en vinreol er afbilledet.
Varunr: 4392220

SEK 1 813 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-11-2017
19:14:00
SEK 1 360
Broderi 1800-tal
BRODERI, 1800-tal, kvinnlig fåraherde, märkt Tancred, runt broderi i portalformad bronserad ram, delvis bemålat, höjd 41x34 cm. . PROVENIENS: Russell Bodés samling
Varunr: 4843540
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 23-11-2017
19:22:00
Se mer
Pengeskab. Alltec Minibank Classic, model MB 3850
Pengeskab. Alltec Minibank Classic, Stahlschrank model MB 3850. Vægt 350 kg. Fremstillet 1996. NB: Mangler låsen i det lille rum indvendigt i skabet. H. 120. B. 50. D. 50 cm. Nøgle medfølger.
Varunr: 4841184
SEK 2 590 DK, Odense, Kratholmvej 23-11-2017
20:02:00
SEK 648
Ernst Billgren saltkvarn
ERNST BILLGREN (född 1957): Saltkvarn "Konungens Budbäraren", signerad i kartongen, bronspatinerad konstmassa och trä, krön i form av älghuvud, höjd 34 cm, i originalkartong
Varunr: 4843561
20:04:00
Se mer
Julstjärna
JULSTJÄRNA, vitlackerad metall, för elektrisk belysning, diameter ca 90 cm
Varunr: 4843569
20:20:00
Se mer
Air Breeze. Atlantic Nordic varmepumpe, model KCV 20-028 (2)
Air Breeze. Atlantic Nordic varmepumpe, model KCV 20-028, med varme, aircondition, affugtning og blæsefunktion. Fjernbetjening og manual medfølger. Mål på kasser: 54 x 80 x 27 og 35 x 86 x 25 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. (2 kolli)
Varunr: 4780140

SEK 5 828 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-11-2017
20:42:00
SEK 2 720
Paar Buchstützen aus Holz (2)
Paar Buchstützen aus Holz, zwei Frauenbüsten mit Halsschmuck auf rechtwinkliger Holzkonstruktion. Höhe 20,5 cm, Breite 19,5 cm, Tiefe 7,6 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren (2)
Varunr: 4818658
SEK < 1,000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 23-11-2017
20:48:00
SEK 386
2 skandinaviske lammeskind, nuance: brun (2)
2 skandinaviske lammeskind - indfarvet i en brun nuance. Tyk og blød kvalitet. Modelfotos - bemærk stole medfølger ikke. Mål ca. 90x60 cm. - 100x70 cm. ( Kan variere let, da det er et naturprodukt.) Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige ...
Varunr: 4763494

SEK 1 425 DK, Kolding, Trianglen 24-11-2017
09:29:00
SEK 421
Appliquer rokokostil
APPLIQUER, 1 par, rokokstil, mässing, för två ljus, höjd ca 33 cm
Varunr: 4845597
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-11-2017
12:24:00
Se mer
Ofen / Kanonenofen / Kohleofen, Rundofen, Godin, Frankreich 19 Jhd
Gusseisen Ofen / Kanonenofen / Kohleofen, Hersteller Franklin Godin, Gusseisen, zylinderförmig. Klauenfüße, Ende 19. Jh.. Feuerungsklappe, Zierkartusche und Klappdeckel emailliert und floral verziert, auf der Zierkartusche bez.: 'A. M. Godin'. Maße ca: H. 94cm, D. 45 cm. Gebrauchspuren. ...
Varunr: 4844189
SEK 2 892 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-11-2017
14:40:51
SEK 434
Ældre nisser af Bisquit ca 1900 første halvdel (7)
Syv tyske nisser af malet bisquit 1900 første halvdel. En med afslag. (7)
Varunr: 4839400
SEK 1 036 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-11-2017
15:01:00
SEK 486
Kandelabrar empirestil
KANDELABRAR, 1 par, empirestil, för 4 ljus, omkring 1900, stomme i brons med skaft i marmor, höjd ca 50,5 cm
Varunr: 4845664
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-11-2017
15:40:00
Se mer
Et par marmor skulpturer (2)
Et par marmor skulpturer. H. 18-43,5 cm. Fremstår med enkle afslag samt brugsspor. (2)
Varunr: 4845019
SEK 1 295 DK, Herlev, Dynamovej 24-11-2017
16:28:00
SEK 389
Gotlandsk lammeskind, grå
Et Gotlandsk lammeskind. Nuance: Grå. Mål ca. 105x70 cm. Bemærk stol medfølger ikke. Miljørigtigt og skånsomt produceret uden brug af krom for at beholde uldens naturlige egenskaber. Naturlige farver uden afblegning eller indfarvning. 100% naturprodukt og er biologisk nedbrydelig
Varunr: 4763746

SEK 1 554 DK, Odense, Kratholmvej 24-11-2017
16:55:00
SEK 550
Luxus. Tre golvljusstakar (3)
Luxus. Tre golvljusstakar i vitmetall. En ljusstake med etikettmärkning. Höjd ca 98 cm. Bruksslitage. (3)
Varunr: 4845819
SEK 1 200 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 24-11-2017
17:41:27
SEK 300
Figuringrupp
BREVPRESS, 1800-talets slut, figuringrupp med jakthundar, bronserad zink, monterad på svärtad träplatta, höjd 7,5 cm
Varunr: 4845696
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-11-2017
17:48:00
Se mer
2 indfarvede sorte islandske lammeskind (2)
2 indfarvede langhårede sorte islandske lammeskind. Mål ca. 90x60 cm. og 90x68 cm. (2)
Varunr: 4834662

SEK 1 425 DK, Odense, Kratholmvej 24-11-2017
18:47:00
SEK 421
Elektrisk julemand 190 cm. Med bevægelse og musik.
Varunr: 4822166

SEK 3 238 DK, Odense, Kratholmvej 24-11-2017
19:00:00
SEK 1 198
Ljusstakar smide och trä
LJUSSTAKAR, 3 st, 1900-talets andra hälft, för 7 ljus vardera, bemålat trä och smide, höjd 49-59 cm
Varunr: 4845721
19:08:00
Se mer
Charles & Ray Eames. Hang-it-all knagerække
Charles & Ray Eames. Hang-it-all knagerække af rødlakeret metal med trækugler. Formgivet 1953. Fremstillet hos Herman Miller. L. 50 cm.
Varunr: 4841701
SEK 1 943 DK, Herlev, Dynamovej 24-11-2017
19:31:00
SEK 712
 1 2 3 4 5 6 7  >>