Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Hobby och samlarföremål i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 29  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Samling ældre papirklip(10)
Samling ældre papirklip(10). Samling indrammede papirklip, enkelte med sign. Mål med ramme fra 17,5x12,5 cm til 26x21 cm. Fremstår gulnede. Flere med skjolder / pletter, 1 stk. uden glas(10) Varunr: 4700121 SEK 1 046 DK, Kolding, Trianglen 2017-06-26 10:23:34 SEK 425
Samling legetøj bl.a. brætspil m.m., 1900-tallet
Samling legetøj bl.a. brætspil m.m., 1900-tallet. Samling legetøj bl.a. brætspil Kvit eller Dobbelt, Eventyrspillet, Dinky Toys trafikskilte i æske m.m., 20. årh. Fremstår m/ brugsspor. Varunr: 4700351 SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 2017-06-26 10:39:58 SEK 392
Fat Quing 1700-/1800-tal
Fat Quing 1700-/1800-tal. FAT, 2 st., Quing, 1700-/1800-tal, porslin med dekor i underglasyrblått, ca 22 x 29-31 cm Varunr: 4699678 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-06-26 10:40:00
Se mer
Tallrikar porslin
Tallrikar porslin. TALLRIKAR, 2 st., KOPPAR med fat, 2 st., porslin, Kina, 1600/1700, tallrikarnas diameter ca 21 cm Varunr: 4699692 SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-26 11:44:00
Se mer
En samling reklame skilte af metal med printet dekoration og tekst  (20)
En samling reklame skilte af metal med printet dekoration og tekst (20). En samling reklame skilte af metal med printet dekoration og tekst (20) Varunr: 4700301 SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-26 11:46:00 SEK 392
Helsides annonce i Ekstra Bladet
Helsides annonce i Ekstra Bladet . Helsides annonce i Ekstra Bladet - 6 spalter á 365mm - som skal indrykkes i avisen på en hverdag eller lørdag mellem 26. juni 2017 og 26. juli 2017 (begge incl.) Annoncen placeres bedst muligt i avisen. Auktionsvinder leverer trykklart materiale, og overholder deadlines. Se: Materialekrav ... Varunr: 4407345

SEK 16 999 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-06-26 12:03:00 SEK 5 361
Atlas Editions. La Grande Armée de Napoléon Austerlitz 1805
Atlas Editions. La Grande Armée de Napoléon Austerlitz 1805. Atlas Editions. La Grande Armée de Napoléon Austerlitz 1805. Mappe med certifikater medfølger. Varunr: 4699262 SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-26 12:09:22 SEK 621
Bøger omhandlende toge mm. (5)
Bøger omhandlende toge mm. (5). Bøger omhandlende toge mm. Bla. banegårdsanlægene i Kjøbenhavn 1911, med kort og tegninger. Fremstår med alm. brugsspor. (5) Varunr: 4690285 SEK 1 046 DK, Vejle, Dandyvej 2017-06-26 12:23:00 SEK 425
Et par dukker af bisquit (2)
Et par dukker af bisquit (2). To dukker med ansigter af bisquit og kroppe af komposit materiale og bestående af: Schoenau & Hoffmeister dukke mærket 169-7, Kämmer & Reinhardt/Simon Halbig mærket 126, H. ca. 60 cm. fremstår med slitage (2). Varunr: 4698386

SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-26 12:47:00 SEK 425
Mineral kolumbianischer Beryll, Smaragd
Mineral kolumbianischer Beryll, Smaragd . Mineral kolumbianischer Beryll, Smaragd ca.: 146,75ct. Maße ca.: 4,9 x 3,1 x 2 cm. Varunr: 4680465 SEK 2 431 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-06-26 12:50:00 SEK 535
Fat Qianlong
Fat Qianlong . FAT, 1 par, Kina, Qianlong (1736-1795), underglasyr blått, ca 31x25 cm Varunr: 4699708 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-26 13:04:00
Se mer
Bojan Kina
Bojan Kina. BOJAN, porslin, Kina, 1700/1800-tal, underglasyr i blått, senare lock i trä, total höjd ca 21 cm Varunr: 4699710 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-26 13:12:00
Se mer
Danmark Erindringsmønter  (26)
Danmark Erindringsmønter (26). Danmark Erindringsmønter. Tobaksdåse med 26 ældre mønter (26) Varunr: 4698832 SEK 1 308 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-26 13:24:00 SEK 1 569
Rodekasse mønter
Rodekasse mønter. Rodekasse mønter. Papkasse med bl.a flere skillingsmønter/medaljer m.m. Også lidt Grønland og DWI m.m. Varunr: 4698834 SEK 4 577 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-26 13:28:00 SEK 2 877
Vas med hänklar samt lockurna (2)
Vas med hänklar samt lockurna (2). Vas med hänklar samt lockurna. Kina, 1800-tal. Dekor i underglasyrblått. Urnans lock med kantnagg. Höjd ca 23-45 cm. Varunr: 4697416 SEK 2 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-06-26 13:40:13 SEK 300
Solton højttalere og mixer med stavtiv samt kabler.
Solton højttalere og mixer med stavtiv samt kabler.. Solton højttalere og mixer med stavtiv samt kabler. Bestående af Solton mixer CS 12/602 samt to højtalere, model E-12, passive, 8 ohm, 200/400W. Mixerpult med bule i korpus. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. Varunr: 4696271 SEK 3 269 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-06-26 13:42:18 SEK 2 288
Kinesisk lågkrukke af porcelæn, 1900-tallets begyndelse
Kinesisk lågkrukke af porcelæn, 1900-tallets begyndelse. Kinesisk lågkrukke af porcelæn dekoreret i farver med figurer, H. 19 cm., Ø 22 cm. Afslag på lågknop. Varunr: 4675229 SEK 1 961 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-26 13:47:37 SEK 392
Orientalsk figur i grøn jade / nefrit
Orientalsk figur i grøn jade / nefrit. Orientalsk figur i jade / nefrit, med udskæringer. L. 22 cm. B. 6 cm. Varunr: 4678835 SEK 1 046 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-06-26 13:52:00 SEK 425
Samling Piber og tobaksskrin (8)
Samling Piber og tobaksskrin (8). Samling Piber , merskum og langpiber m.m samt tobaksskrin af mahogni H. 20 x 17 x 17 cm. Med brugsspor. (8) Varunr: 4690496 SEK 1 961 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-26 13:56:00 SEK 654
Dansk politiskilt
Dansk politiskilt. Dansk politiskilt, nr. 5538. Denne type politiskilt blev ombyttet af politiet til den nuværende billedlegitimation i foråret 1994. Varunr: 4698752 SEK 2 354 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-26 14:15:00 SEK 2 027
Norsk Møntsamling
Norsk Møntsamling. Norsk møntsamling. Møntalbum med bl.a. 1 Øre 1884, 2 Øre 1907,1921 5 Øre 1876 10 Øre 1927 25 Øre 1927,1929, 50 Øre 1889, 1891, 1893, 1898, 1900, 1901, 1911, 1929 1 kr. 1925 Samlingen indeholder 312 mønter og er opgjort efter Sieg til 29328 kr Varunr: 4689231 SEK 9 153 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-26 14:22:00 SEK 3 007
Postkort (2)
Postkort (2). Postkort. To ældre postkortalbum, med flere bedre motiver, mest danske, men også udenlandske. Varunr: 4690597 SEK 3 269 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-26 14:23:00 SEK 1 438
Fortjenstmedalje
Fortjenstmedalje. Fortjenstmedalje Medalje med teksten: Fortient samt Fridericus IX rex daniæ. Medajl og bånd hænger ikke sammen. Ligger i org. æske. Varunr: 4690598 SEK 1 308 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-26 14:23:00 SEK 458
Samling vinylplader
Samling vinylplader. Samling vinylplader bestående af bla.a. div. toplister, country-, klassisk- samt schlagermusik. Varunr: 4700800 SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 2017-06-26 14:39:42 SEK 392
Fat Nankin 1700-/1800-tal 1 par
Fat Nankin 1700-/1800-tal 1 par. FAT, 2 st., Nanking,1700-/1800-tal, porslin med dekor i underglasyrblått, ca 17 x 26 cm Varunr: 4699735 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 2017-06-26 15:00:00
Se mer
Dupont vintage lighter
Dupont vintage lighter . Dupont vintage lighter 'vertical lines'. Silver plated Lighter measures approx 5.8cm tall X 3.4cm wide X 1.3cm deep Marked 'S.T Dupont - PARIS - MADE IN FRANCE' with the Dupont stamp and serial No. . Complete with ST Dupont manufacturers guarantee and instruction booklet and in the original... Varunr: 4700427 SEK 1 945 BE, Antwerpen 2017-06-26 15:07:00 SEK 438
Excel. Classic metal racer i babyblå
Excel. Classic metal racer i babyblå. Excel. Classic metal racer i babyblå. Skubbebil til børn i alderen 2-8 år. H. 41, L. 78, B. 38 cm. Levers i original emballage. Varunr: 4690003

SEK 1 308 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-26 15:09:00 SEK 523
Gallerskål med fat
Gallerskål med fat. GALLERSKÅL med FAT, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820) underglasyrblått med 'FitzHugh', skålens längd 22, fatet ca 24x20,5 cm Varunr: 4699738 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-06-26 15:12:00
Se mer
Danmark. Samling frimærker, postfrisk, samt årsmapper.
Danmark. Samling frimærker, postfrisk, samt årsmapper.. Danmark. Samling frimærker bestående af Leuchtturm album med postfrisk mærker fra 1969-2001, godt besat men enkelte huller. Ca. 88 juleark, 1952 og frem. 3 souvenier mappper, samt ca 200 fire-blok, mange med marginal, flere dubletter.Lidt FDC: Varunr: 4698280 SEK 1 569 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-06-26 15:23:43 SEK 1 308
Mønter
Mønter. Mønter. Kasse med mønter/medaljer fra Mønthuset m.m. bl.a.. The Watherloo Medal The Coin that changed the world Danmark 200 kr 1992 Danmark 5 x 20 kr fra H.C. Andersen 1 Speciedaler 1849 2 Rigsdaler 1854 Gold dust fra skibet "S.S. Central Africa" m.m. Varunr: 4697785 SEK 4 577 DK, Helsingør, Støberivej 2017-06-26 15:26:00 SEK 2 615
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 29  >>