Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 20  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Kundenstopper / Werbeaufsteller
Kundenstopper / Werbeaufsteller aus Holz von der Firma Novell Cafes. Maße ca.: H. 116cm, B. 63 cm, T. 48 cm. Der Kundenstopper befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Gebrauchsspuren.
Varunr: 4677371
SEK 1 167 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
10:00:00
SEK 389
Dansk stenalder. To flinteøkser. (2)
Dansk stenalder. To flinteøkser. L. 23/24 cm. Fundsted angivet som Viborg, på mark tilhørende Blåkærgård i 1950´erne. (2)
Varunr: 4726795
SEK 3 269 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2017
12:01:06
SEK 1 242
Danmark samling sedler (8)
Danmark samling sedler, indeholder: 500kr. 1939A Sieg:114. KV:1+ (3 små rifter i nedre margen). 100kr. 1926A Sieg:109 KV:1+ (pletter). 100kr. 1936 Sieg:110. KV:1+ (plet under stort A). 100kr. 1941 Sieg:111. KV:1+. 10kr. 1945a Sieg:121. KV:1+-01. 100kr. 1961 A061OJ Sieg:136. KV:01. 100kr. 1965 B1 ...
Varunr: 4692339
SEK 22 883 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2017
12:15:00
SEK 9 415
Samling legetøj, Corgi, Siku, Lesney, lastbil m.m. (7)
Samling legetøj. 4 stk. Corgi, Siku lastbil med anhænger, Lesney folkevognsrugbrød samt flyvemaskine af blik med defekt optræk. Alle dele med brugsspor. (7)
Varunr: 4726313
SEK 1 308 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
12:16:00
SEK 392
Peter Lik fotobok
PETER LIK, bok, limiterad upplaga om 7500 ex, numrerad 0848, "25TH ANNIVERSARY BIG BOOK", 51x36 cm
Varunr: 4727010
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
12:48:00
Se mer
Jimmi Hendrix, Jefferson Airplane, John Mayland m. fl. Samling LPér (27)
Samling LPér bestående af : Jimi Hendrix (8), Jefferson Airplane (5), The Band (2), The Kinks (6) John Mayland (3), Peter, Poul and Mary. (27)
Varunr: 4727217
SEK 1 961 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
13:10:22
SEK 1 569
Skålfat Kina
SKÅLFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), hexagonal form, dekor av pion samt tårpil i underglasyrblått, diameter ca 20 cm
Varunr: 4727015
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
13:18:00
Se mer
En ramling større og mindre stykker rav og kopalrav
En samling større og mindre stykker upoleret rav og kopalrav, største stykke kopalrav 7,8 x 6,3 x 2 cm. Vægt i alt ca. 193 cm.
Varunr: 4724250
SEK 1 046 DK, Kolding, Trianglen 26-07-2017
13:25:54
SEK 490
Märkling lokomotiv og jernbaneoverskæring (2)
Märkling lokomotiv nr. 2927 samt 2 vogne, skinner og transformator samt mekanisk jernbaneoverskæring nr. 7290. Ligger i originale æsker (2).
Varunr: 4726307
SEK 1 569 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
13:48:00
SEK 1 177
Stor samling ældre bøger (78)
Stor samling ældre bøger heriblandt kan nævnes: Grimberg, Verdens Historie, Odense Bogen (4 bind), Danske slotte og herregårde. Danmarks Historie. Odense bys historie. Aldersrelateret stand. (78)
Varunr: 4716701
SEK 1 046 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
14:00:00
SEK 425
Mikroskop
MIKROSKOP, 1800-talets slut, i sträschatull, märkt "Swift & son, Tottenham", schatullets höjd ca 30 cm
Varunr: 4727025
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-07-2017
14:18:00
Se mer
Minde-dukat i guld, Damark 1945
Minde-dukat i guld. Til minde om Danmarks befrielse 5 maj 1945. Finhed 900/1000. 3,4 Gram.
Varunr: 4725598
14:28:52
SEK 1 308
United States 20 dollar mønt i guld. 1900.
United States 20 dollar mønt i guld anno 1900. Vægt Ca. 33,2 gram. Slitage og stødmærker.
Varunr: 4725506
SEK 9 153 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
14:30:32
SEK 9 415
Hollansk Guldmønt 1912
Hollansk Guldmønt med Dronning Wilhelmina anno 1912.
Varunr: 4725576
SEK 1 308 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
14:35:46
SEK 1 700
Young Chang. Flygel med bænk (2)
Flygel fra Young Chang model G-185, serienr. G 024348, med højdejustérbar bænk, sortlakeret. Købt hos Juhl-Sørensen i Aarhus. H. 100. L. 185. B. 146 cm. Fremstår med brugsspor. Hidrørende fra villaen Arnsborg ved Silkeborg. Sidste foto er herfra. Køber skal påregne selv at stå for ...
Varunr: 4729406
SEK 26 152 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2017
14:44:00
SEK 16 999
To franske guldmønter (2)
To franske guldmønter anno 1910, 3,1 gram samt 1915, 3,5 gram. Slitage og stødmærker. (2)
Varunr: 4725583
SEK 2 615 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
14:56:27
SEK 1 896
Fransk guldmønt, 1912
Fransk 10 Franc guldmønt anno 1912. 6,4 gram. Slitage og stødmærker.
Varunr: 4725628
15:00:47
SEK 1 831
Star Wars: Episode VII The Force Awakens - Darth Vader
Star Wars: Episode VII The Force Awakens - Darth Vader figur fra Disney. Ubrugt i original emballage, H. 50 cm. No. 13431,
Varunr: 4720213
SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
15:05:01
SEK 392
Tre franske guldmønter (3)
Tre franske guldmønter anno 1863, 3,1 gram, 1892, 3,2 gram samt 1915, 3,4 gram. (3)
Varunr: 4725580
SEK 3 923 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
15:34:19
SEK 3 138
Samling bøger 'Store russiske Fortællere' (12)
Samling bøger 'Store russiske Fortællere' bestående af: Fjodor Dostojevski: Brødrene Karamasov I+II+III, Minder Fra Dødens Hus, Forbrydelse og Straf I+II. Nikolaj Leskov: Den fortryllede Vandringsmand Maxim Gorkij: Familien Artamonov Nikolaj Gogol: Døde Sjæle Leo Tolstoj: Anna Karenina ...
Varunr: 4722230
SEK 1 046 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
16:26:00
SEK 392
Fransk rejsekuffert, ca. 1900
Fransk rejsekuffert, ca. 1900. Mrk. Malle Lavoet. H. 34 B. 100 D. 60 cm. Fremstår med slitage og afskalninger samt knækket greb. Nøgle mangler.
Varunr: 4713683
SEK 1 046 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017
17:10:22
SEK 458
Ein historisches Weltpapier, Alte Russland-Aktien aus dem Jahr 1914
Ein historisches Weltpapier, Alte Russland-Aktien aus dem Jahr 1914, hinter Glas gerahmt. Maße ca.: 43 x 53 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Varunr: 4717588
SEK 2 431 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
17:29:00
SEK 389
Figur einer indischen Musikantin
Figur einer indischen Musikantin, gefertigt aus Messing, versilbert, vollplastische Darstellung auf rundem Sockel. Maße ca.: H. 54 cm, D. 13,5 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Varunr: 4717617
17:30:00
SEK 389
Stockholm Braun G Hogenberg F
STOCKHOLM. (BRAUN, GEORG - HOGENBERG, FRANS). Stockholm. 2 vyer på samma blad. (Köln ca 1590).. . Kolorerad graverad plansch. På baksidans ena hälft text. Den undre vyn efter en teckning av Hieronymus Scholeus. Ca 32x47.
Varunr: 4727058
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-07-2017
17:36:00
Se mer
4 vintage slikautomater, 1980'erne (4)
4 vintage slikautomater med transparent beholder af plast, 1980'erne. Nøglefri, virker med nye 1-kroner. Split kan fjernes så den bliver mønt fri. Store model med hjul. H. 96 B. 56 cm. Bordmodel. H. 42,5, 16 x 16 cm. Brugsspor; skrammer, mærker og ridser. (4)
Varunr: 4727251
SEK 1 961 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2017
17:43:00
SEK 981
Ein historisches Weltpapier, Alte Russland-Aktien aus dem Jahr 1909
Ein historisches Weltpapier, Alte Russland-Aktien aus dem Jahr 1914 . Ein historisches Weltpapier, Alte Russland-Aktien aus dem Jahr 1909, hinter Glas gerahmt. Maße ca.: 43 x 53 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Varunr: 4717587
17:45:00
SEK 389
Esso Schild / Reklame / Werbung
Altes Werbeschild der 'Esso'-Tankstelle, farbig lackierte Spanholzplatte mit der der Darstellung eines Tankwarts und dem Werbeslogan, 153 cm x 80 cm, deutliche Abnutzungsspuren wie Risse in der Platte, oberflächliche Kratzer und Farbabrieb.
Varunr: 4725406
SEK 2 917 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 26-07-2017
17:52:58
SEK 681
Chinesische Vase mit Palastszenen
Chinesische Vase mit Palastszenen, gefertigt aus Porzellan, mit Unterglasurbemalung in kobaltblauer und goldener Farbe, der Korpus ist verziert mit doppelseitigen Henkeln in organischer Form. Maße ca.: H. 32 cm, B. 18 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren, ein Teil der Bemalung ...
Varunr: 4713564
SEK 1 750 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
17:54:58
SEK 438
Russische Lackdose mit Minaturmalerei aus Fedoskino um 19 Jhr.
Russische Lackdose mit Minaturmalerei aus Fedoskino (traditionelle russische Lack-Miniaturmalereien) um 19 Jhr., Tempera auf Pappmaché. Die Schauseite mit einer Genreszene. Maße ca.: H. 6 cm, T. 7 cm, B.8,5 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Varunr: 4721100
SEK 2 917 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
17:55:11
SEK 389
Brandmandshjelm model F1 SF MSA Gallet farve hvid
Brandmandshjelm model F1 SF MSA Gallet farve hvid. CE 0069 mærket, EN 443 str. 53-63. Hjælmen har integreret briller samt ansigt skjold. Fremstår ubrugt med meget få brugsspor.
Varunr: 4726960
18:06:00
SEK 392
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 20  >>