Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Hyllor i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Bohyllor björk
Bohyllor björk. BOKHYLLOR, 2 st, 1900-talets första hälft, fanérade i björk, höjd ca 76, 95x24 cm Varunr: 4634744 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 10:28:00
Se mer
Hylla design Broberg & Ridderstråle
Hylla design Broberg & Ridderstråle. BROBERG & RIDDERSTRÅLE, "Totem", hylla, Klong, vitlackerad, konsolernas höjd ca 97, hyllplanens mått 100x23 cm Varunr: 4634751 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 11:08:00
Se mer
Sigurdur Gustafsson Skyskraper bokhylla
Sigurdur Gustafsson Skyskraper bokhylla. SIGURDUR GUSTAFSSON, "Skyskraper", bokhylla, Källemo, svart och blå lackerat trä, hyllor i plywood klädda i aluminiumplåt, höjd 215 cm Varunr: 4634757 SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 11:32:00
Se mer
Hylla design Sigurdur Gustafsson
Hylla design Sigurdur Gustafsson. SIGURDUR GUSTAFSSON, "Window", hylla, Källemo, grålackerad metall, 46,5x46,5 cm Varunr: 4634813 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 14:32:00
Se mer
Stigereol, af massiv elmetræ.
Stigereol, af massiv elmetræ.. Stigereol, af massiv elmetræ. Skråstillet. Stel af patineret sort jern, fire hylder. H. 180 cm. B. 90 cm. Modelfoto. Varunr: 4362061

SEK 5 209 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:26:00 SEK 3 776
Peter J. Lassen. Montana, otte moduler samt tre sokler (8+3)
Peter J. Lassen. Montana, otte moduler samt tre sokler (8+3). Peter J. Lassen. Montana, otte moduler best. af; 3 moduler med skuffer, H. 36 B. 70 D. 38 cm.; 3 moduler med hylder samt udtræksbakker H. 47 B. 47 D. 38 cm.; 2 moduler med hylder H. 47 B. 35 D. 38 cm. Medfølgende tre løse sokler H. 7 B. 70 D. 34 cm. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker. (8+3) Varunr: 4635513 SEK 3 906 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-24 19:20:00 SEK 2 865
Modulreol. Bogreol. (5)
Modulreol. Bogreol. (5). Modulreol. Bogreol udført i hvidlakeret træ. Profileret top. Opdelt i fem moduler, fem hylder i hver samt skuffe i bund. Bestående af tre midtermoduler, et højremodul samt et venstre modul. Mål: H. 240 cm. B. 79/85 cm. D. 45 cm. Fremstår i original emballage. 5 dele. Varunr: 4622284

SEK 9 115 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 19:45:00 SEK 7 813
Stigereol, af massiv elmetræ.
Stigereol, af massiv elmetræ.. Stigereol, af massiv elmetræ. Skråstillet. Stel af patineret sort jern, fire hylder. H. 180 cm. B. 90 cm. Modelfoto. Varunr: 4362049

SEK 3 516 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 19:57:00 SEK 2 865
Hylla design Sigurdur Gustafsson. SIGURDUR GUSTAFSSON, "Window", hylla, Källemo, blålackerad metall, 46,5x46,5 cm Varunr: 4634901 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 20:04:00
Se mer
Bogreol i industrielt design
Bogreol i industrielt design. Bogreol/Reol i industrielt design. Fremstillet i jern. Front med 5 hylder. H. 212 cm. D. 41,5 cm. B. 121 cm. Hylde dybde 39 cm. Kan også benyttes som vitrine eller vendes og benyttes som skænk. Modelfoto! Varunr: 4549445

SEK 6 511 DK, Helsingør, Støberivej 2017-04-24 20:10:00 SEK 3 776
Bokhylla design Bihain
Bokhylla design Bihain. MICHAEL BIHAIN, "Libri", bokhylla, Swedese, svartlackerad, höjd ca 227 cm Varunr: 4634933 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 21:08:00
Se mer
Tre fritstående vinreoler/pupitre til 9 fl. vin (3)
Tre fritstående vinreoler/pupitre til 9 fl. vin (3). Tre fritstående vinreoler / pupitre til 9 fl vin. H. 44 cm, B. 33 cm. Skåret med logo 'Cuvée Prestige'. Fremstillet i massivt bejdset fyrretræ. (3) Varunr: 4635804

SEK 1 953 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-04-25 11:19:00 SEK 1 042
Dansk møbelproducent; reolsystem i teak
Dansk møbelproducent; reolsystem i teak. Dansk møbelproducent; stort reolsystem i fineret teak. Bestående af ca 36 hylder, 1 modul, 11 vanger af forskellig længde samt stivere. Fremstår med markante brugsspor. Mangler kan forekomme. Varunr: 4633150 SEK 3 906 DK, Kolding, Trianglen 2017-04-25 12:06:55 SEK 2 865
Hvidlakeret reol med hylder og tre døre.
Hvidlakeret reol med hylder og tre døre.. Hvidlakeret reol med hylder og tre døre. 20. årh. H. 108 cm. B. 96,5 cm. D. 37 cm. Nøgle medfølger. Varunr: 4630416 SEK 1 042 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 12:45:27 SEK 423
Frost Design. UNU entresæt (4)
Frost Design. UNU entresæt (4). Frost Design. UNU entrésæt, bestående, hattehylde og knagerække af sort lakeret MDF, skohylde af matteret stål samt spejl. L 60 cm. H. 10 - 25 cm. D 14,5 - 30 cm. Spejl 95 x 60 cm. Fremstår med brugsspor. (4) Varunr: 4635216 SEK 1 953 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-04-25 13:46:44 SEK 391
Reol-arrangement Sort/Eg, Dansk møbelproducent (8)
Reol-arrangement Sort/Eg, Dansk møbelproducent (8). Reol-arrangement, Dansk møbelproducent. Lakeret SORT / Egefinér. Bestående af: - 2 stk 4-rums moduler, Mål H754xB754xD390 - 1 stk 2-rums modul, lodret montering, Mål H754xB383x390 - 2 stk skuffemodul, Egefinér, Mål H355xB355xD365 - 1 stk hylde, Mål H20xB358,7xD339 - 1 stk låge, Mål ... Varunr: 4625264

SEK 7 032 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-25 14:22:00 SEK 1 823
Rimme Møbelfabrik. Seks reolmoduler/ reolsystem, bøgetræ (6)
Rimme Møbelfabrik. Seks reolmoduler/ reolsystem, bøgetræ (6). Rimme Møbelfabrik. Seks reolmoduler/ reolsystem i sæbebehandlet bøgetræ, inklusiv væglister, bestående af; 2 skabsmoduler med hver to låger, bag hvilke hylder. H. 36,5 cm., D. 35 cm., L. 72 cm., 2 skabsmoduler med hver to låger, bag hvilke hylder. H. 72 cm., D. 35 cm., L. 72 cm., 1 skuffemodul ... Varunr: 4632247 SEK 2 604 DK, Kolding, Trianglen 2017-04-25 16:25:00 SEK 488
Kai Winding. To reolsektioner (2)
Kai Winding. To reolsektioner (2). Kai Winding, to reolsektioner af palisander. Hver sektion senere monteret på to ben stål. 1960'erne. H. 85 L. 110/164 D. 30 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker; malingpletter, skruehuller i siderne; monteret med hængsler, låger mangler. Cites certifikat fra Styrelsen for Vand- og ... Varunr: 4627588 SEK 1 302 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 18:01:03 SEK 391
Peter J. Lassen. Montana CO16 Modul, model KH12, dybde 38
Peter J. Lassen. Montana CO16 Modul, model KH12, dybde 38. Peter J. Lassen. Montana CO16 modul, model KN12. Modulet er et åben modul med 9 store rum. Modulet er produceret i 16 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 65 Black Snow. H. 104,6 x B. 121,7 x D: 38 cm. Modulet fremstår med få brugspor og små ridser. Varunr: 4633523 SEK 5 209 DK, Aalborg, Nibevej 2017-04-25 18:09:00 SEK 1 693
Peter J. Lassen. Montana CO16 Modul, model KH1210, dybde 38
Peter J. Lassen. Montana CO16 Modul, model KH1210, dybde 38. Peter J. Lassen. Montana CO16 modul, model KN1210. Modulet har 3 store låger med lås, hvor bag der er 2 hylder. Derudover har modulet 3 åben rum. Modulet er produceret i 16 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 65 Black Snow. H. 104,6 x B. 121,7 x D: 38 cm. Modulet fremstår med... Varunr: 4633533 SEK 6 511 DK, Aalborg, Nibevej 2017-04-25 18:10:00 SEK 1 172
Stigereol, af massiv elmetræ.
Stigereol, af massiv elmetræ.. Stigereol, af massiv elmetræ. Skråstillet. Stel af patineret sort jern, fire hylder. H. 180 cm. B. 90 cm. Modelfoto. Varunr: 4596889

SEK 5 209 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-25 18:32:00 SEK 4 037
Stigereol, af massiv elmetræ.
Stigereol, af massiv elmetræ.. Stigereol, af massiv elmetræ. Skråstillet. Stel af patineret sort jern, fire hylder. H. 180 cm. B. 90 cm. Modelfoto. Varunr: 4362048

SEK 3 516 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-25 19:04:00 SEK 2 865
Peter J. Lassen / Montana. Fire skabsmoduler (4)
Peter J. Lassen / Montana. Fire skabsmoduler (4). Peter J. Lassen / Montana. Tre væghængte moduler af grålakeret MDF, front med låger samt bogreol af grålakeret MDF. H. 70 B. 70 D. 38 cm. Fremstår med brugsspor og mærker. Manglende vægbeslag, (4) Varunr: 4636408 SEK 3 906 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-04-25 19:26:00 SEK 4 688
Mogens Koch. Fire reolmoduler af egetræ samt en sokkel (4+1)
Mogens Koch. Fire reolmoduler af egetræ samt en sokkel (4+1). Mogens Koch 1898-1992. Fire reoler af egetræ med hyldeinddeling, heraf 2 á H. 76 B. 51 D. 36 cm. samt 2 á H. 76 B. 51 D. 27 cm. Hertil en sokkel H. 4,5 B. 76 D. 27 cm. Udført hos Rud. Rasmussen's snedkerier, alle med mærkat fra producenten. Fremstår med naturligt brugspræg og patina. (4+1) Varunr: 4635681 SEK 15 626 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-25 20:27:00 SEK 10 417
Iron Line. Tvbord/entremøbel i genbrugstræ samt jern. Rustikt design
Iron Line. Tvbord/entremøbel i genbrugstræ samt jern. Rustikt design. Iron Line, tvbord/entremøbel. Udført i genbrugstræ fra tidligere Indonesiske fiskerbåde. Stel udført i jern. To hylder. Rustikt design, alle oveflader dog finpudset / glatte. B. 160 cm. D. 40 cm. H. 40 cm. Modelfoto. Varunr: 4578683

SEK 4 948 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-25 20:45:00 SEK 4 297
Wandregal mit Container von Musterring in Teak
Wandregal mit Container von Musterring in Teak. Wandregal von Musterring in Teak. Zwei Leitern in schwarz mit zweitürigem Container und Regalboden. Mit Herstellerlabel bezeichnet. Maße: Leitern: L. 84. Maße Container: H. 29,5, B. 70, T. 24 cm. Maße Regalboden: B. 70, T. 24 cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren. Varunr: 4634200 SEK < 1 000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-04-25 20:52:00 SEK 386
Bokhylla i jugend
Bokhylla i jugend. BOKHYLLA, jugend, 1900-talets första del, ek, höjd ca 170, 122x30 cm Varunr: 4635138 SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-25 21:30:00
Se mer
Børge Mogensen. Skænk med overdel - egetræ, Øresundsserien (3)
Børge Mogensen. Skænk med overdel - egetræ, Øresundsserien (3) . Børge Mogensen. Skænk med overdel og sokkel af fineret egetræ, Øresundsserien. Front med to låger og hylder. Løs overdel og sokkel. H 128 cm (samlet), D 36 cm, L 135 cm. Fremstillet af AB Karl Andersson & Söner, Sverige. Fremstår med brugsspor, enkelte ridser og mærker. Sømhuller i siden. (3) Varunr: 4636256 SEK 1 953 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-04-26 13:25:00 SEK 423
Hylla, Hans J. Wegner Ry 100
Hylla, Hans J. Wegner Ry 100. Hylla, Hans J. Wegner Ry 100. Ek. 2 skjutdörrar i glas. Flyttbara hyllor. Höjd 206 cm, 105x39 cm. Märken och slitage. Smärre fanerskador, något mer på hyllplan.. 2 fixeringsbultar för hyllplan saknas, 2 medföljer. Varunr: 4582808 SEK 4 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2017-04-26 16:30:53 SEK 2 000
Reolsystem af teak (ca. 42)
Reolsystem af teak (ca. 42). Reolsystem af teak best. af: ca. 30 hylder, D. 20 - 43 cm. Skab af teak, L. 80, D. 43, H. 50 cm., 12 vanger, L. 170-200 cm. Diverse beslag medfølger. Ridser og mærker. Varunr: 4636572 SEK 3 906 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-26 16:47:00 SEK 2 083
 1 2 3 4  >>