Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Martin Nyrop. Reol tegnet til Københavns Rådhus
Martin Nyrop. Reol tegnet til Københavns Rådhus. Fremstillet af massiv fyrretræ med tapsamlinger. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier. H. 215 cm. B. 93 cm. D. 43 cm. Fremstår med naturlig patina og brugsspor; ridser og skrammer mm.
Varunr: 4888497
SEK 1 554 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
10:00:00
SEK 648
Martin Nyrop. Reol tegnet til Københavns Rådhus. Fremstillet af massiv fyrretræ med tapsamlinger. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier. H. 226 cm. B. 97 cm. D. 48 cm. Fremstår med naturlig patina og brugsspor; ridser og skrammer mm.
Varunr: 4888578
SEK 1 036 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
11:29:00
SEK 1 036
Zweiteiliger Bibliothekschrank aus Eiche.
Bibliothekschrank aus Eiche. Maße Oberschrank ca. 185 x 25 x 180cm. Maße Unterschrank (mit Türen abschliessbar) B. 42 x H. 74 x L.180 cm.
Varunr: 4885293
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-01-2018
11:43:18
SEK 386
Konvolut Rags/ Archiv/ Computerschränk von Rittal. (5)
Konvolut Rags/ Computerschränk von Rittal. Konstruktion aus Metall, schwarz lackiert. Die Seiten aus perforiertem Metall und Plexiglass. Maße ca: H. 200, B. 100, T. 60 cm. Gebrauchspuren. (5)
Varunr: 4876683
11:45:36
SEK 434
Varunr: 4888495
11:47:00
SEK 583
Martin Nyrop. Reol tegnet til Københavns Rådhus. Fremstillet af massiv fyrretræ med tapsamlinger. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier. H. 208 cm. B. 93 cm. D. 45 cm. Fremstår med naturlig patina og brugsspor; ridser og skrammer mm.
Varunr: 4888494
12:48:00
SEK 648
Martin Nyrop. Reol fra Københavns Rådhus
Martin Nyrop. Reol fra Københavns Rådhus. Fremstillet af massiv fyrretræ med tapsamlinger. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier. H.186, B. 93 D. 44 cm. Fremstår med naturlig patina og brugsspor; ridser og skrammer mm. Dette møbel er en del af en temaauktion med effekter formgivet af den ...
Varunr: 4892708
SEK 1 036 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
12:50:46
SEK 389
Reol med hylder og 2 låger
Reol i hvid MDF med hylder og 2 låger med softclose. Den ene låge er i grå højglans. Mål: B. 120cm. H. 205cm. D. 35cm. Fremstår i uåbnet original emballage. Modelfotos. Det viste tilbehør medfølger ikke. OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på et eksternt lager i Haderslev og ...
Varunr: 4837377

SEK 1 295 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
14:00:00
SEK 389
Børge Mogensen. Reolarrangement af egetræ. (3)
Børge Mogensen. Reolarrangement af delvis fineret egetræ, bestående af: Skab med to låger, bag hvilke hylder, dessin 140. H. 116 cm. B. 100 cm. D. 32 cm. Vitrine med to glaslåger, bag hvilke hylder, dessin 125. H. 58 cm. B. 100 cm. D. 32 cm. Reol med hylder, dessin 126. H. 58 cm. B. 100 cm. D....
Varunr: 4891224
SEK 2 590 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
14:00:00
SEK 712
Reol af teaktræ 1960'erne med nyere ben
Reol af teaktræ (overdel) med div. rum, skabe med skydelåger samt klap, nyere påsatte ben også af teaktræ, nøgle. H.114 x 190 x d.30 cm. Brugsspor. 1960'erne.
Varunr: 4891432
SEK 1 295 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2018
14:18:00
SEK 907
Martin Nyrop. Reol tegnet til Københavns Rådhus. Fremstillet af massiv fyrretræ med tapsamlinger. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier. H. 207 cm. B. 93 cm. D. 43 cm. Fremstår med naturlig patina og brugsspor; ridser og skrammer mm.
Varunr: 4888581
14:27:00
SEK 453
Martin Nyrop. Reol tegnet til Københavns Rådhus. Fremstillet af massiv fyrretræ med tapsamlinger. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier. H. 192 cm. B. 110 cm. D. 31 cm. Fremstår med naturlig patina og brugsspor; ridser og skrammer mm.
Varunr: 4888579
15:28:00
SEK 1 101
Oman Junior reolmodul af fineret palisander, på senere monterede ben.
Oman Junior reol modul af fineret palisander, front med hylder og klap, på senere monterede ben. H. 160,5 cm. B. 120 cm. D. 31 cm. Fremstår med let brugsslitage, nøgle medfølger.
Varunr: 4892529
SEK 1 943 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
18:19:00
SEK 453
Poul Cadovius. Væghængt reolsystem. (26)
System Royal, Poul Cadovius. Væghængt reolsystem af fineret teak bestående af: to moduler H. 42 cm. B. 80 cm. D. 38 cm. Et modul med fire skuffer og et med skydelåger. Et modul med to skuffer, H. 16 cm. B. 80 cm. D. 30 cm. Et vitrinemodul H. 56 cm. B. 80 cm. D. 24 cm (brud på overdel) 14 hylder, ...
Varunr: 4892299
SEK 3 885 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
18:33:00
SEK 3 108
Bogreol i fransk landstil. Rustikt design
Bogreol i fransk landstil. Rustikt design. Front med hylder samt to skuffer. H. 200 cm. B. 110. D. 33 cm. Modelfoto.
Varunr: 4894042

SEK 5 180 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
19:12:00
SEK 712
Martin Nyrop. Reol tegnet til Københavns Rådhus. Fremstillet af massiv fyrretræ med tapsamlinger. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier. H. 215 cm. B. 93 cm. D. 46 cm. Fremstår med naturlig patina og brugsspor; ridser og skrammer mm.
Varunr: 4888546
19:31:00
SEK 583
Ditlev Karsten. Et sæt på tre Rebus reolmoduler. Vantinge Møbelfabrik.
Ditlev Karsten. Et sæt på tre Rebus reol moduler med sokler af fineret bøgetræ, to moduler med to døre, et modul med hylder. H. 86 cm. B. 78.5 cm. D. 28 cm. Vantinge Møbelfabrik. (3).
Varunr: 4892001
SEK 2 590 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
19:45:00
SEK 453
Martin Nyrop. Reol tegnet til Københavns Rådhus. Fremstillet af massiv fyrretræ med tapsamlinger. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier. Fremstår med naturlig patina og brugsspor; ridser og skrammer mm. H. 222 cm. B. 93 cm. D. 52 cm.
Varunr: 4888583
20:00:00
SEK 389
String Nisse, Regalsystem 'String', Schweden, Holz / Metall
String Nisse, Regalsystem 'String', bestehend aus: 2 Kästen, aus Teak gefertigt mit je zwei verschließbaren, weiß lackierten Türen, 1 Schlüssel vorhanden, innen je mit zwei Regalböden ausgestattet, Maße: H. 42 cm, B. 78 cm, t. 31,5 cm, 1 Regalboden, weiß lackiert, Maße: B. 78 cm, T. 30 cm, 5 ...
Varunr: 4892430
SEK 3 856 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-01-2018
20:42:00
SEK 1 157
Alf Svensson, Schrank / Schrank-Element, Teak / Holz
Alf Svensson (1923-1992), Schrank, Teak, rechteckige Konstruktion, ein-türig, abschließbar, H.49cm - B.110cm - T.28cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell kleine Kratzer, 1 Schlüssel vorhanden.
Varunr: 4871777
SEK 1 928 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-01-2018
20:47:00
SEK 386
Bogreol i industrielt design
Bogreol/Reol i industrielt design. Fremstillet i massivt rustikt genanvendt gammelt elmetræ samt patineret jern. Front med 5 hylder, stående på aftagelige metal/jern hjul. H. 215 cm. D. 42 cm. B. 180 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hvert enkel vitrine unik, variationer må derfor ...
Varunr: 4808270

SEK 7 770 DK, Helsingør, Støberivej 19-01-2018
20:57:00
SEK 2 849
Vinställ, smide, för 50 flaskor
Äldre vinställ i svartlackerat smide med stiliserad dekor. Med låsbar grind. För 50 flaskor. Hyllplan i glas samt hållare för vinglas. H 184 cm, B 72 cm, D 35 cm. Bruksskick.
Varunr: 4894728
SEK 2 400 SE, Malmö, Baltzarsgatan 20-01-2018
14:50:00
SEK 350
Verner Panton Wire Cube i farven 'Black'
Verner Panton Wire Cube, pulverlakeret i farven 'BLACK'. Verner Panton Wire er udført i 5 mm tråd, kan bruges enkeltvis eller sammen, som rumdeler, små borde, reoler eller magasinholdere. Mål 34,8 x 34, 8 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med få brugsspor.
Varunr: 4893893

SEK 1 036 DK, Aalborg, Nibevej 20-01-2018
18:14:00
SEK 842
Hjørneskab med glas låge kirsebær natur
Hjørneskab med glas låge kirsebær natur samt en skuffe.
Varunr: 4892723
19:00:00
SEK 389
Trådreol vogn i jern og genbrugstræ
Trådreol vogn i genbrugstræ, stel af patineret jern stående på jernhjul. H.180 cm. B. 85 cm. D. 55 cm. Modelfoto, små variationer kan forekomme.
Varunr: 4789040

SEK 6 734 DK, Odense, Kratholmvej 20-01-2018
19:30:00
SEK 2 072
Regal, wohl Niederlande, im Stil von Wim Rietveld
Regal, wohl Niederlande, im Stil von Wim Rietveld, Halterung Metall, schwarz lackiert, Regalböden Metall, bunt lackiert, Maß je Regalboden L. ca. 65 cm, T. ca. 19 cm, Oxidationsspuren, Farbabplatzer, kleine Bestoßungen und Kratzer.
Varunr: 4884277
SEK 3 856 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 20-01-2018
20:05:00
SEK 1 157
Garderobe/entre og hylde
Garderobe og hylde, konstruktion af teak og metal med knager og hylde, mål ca. H. 137 cm, B. 200 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4857669
SEK 2 892 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-01-2018
20:10:00
SEK 434
Stringregal / Regal, wohl deutscher Hersteller
Stringregal / Regal, wohl deutscher Hersteller, Holz und Metall, schwarz lackiert, Maß je Einlegeboden ca. 65x14,5 cm, allgemeine Gebrauchsspuren, Kratzer und minimale Verschmutzungen.
Varunr: 4884278
SEK 1 928 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 20-01-2018
20:23:00
SEK 386
Varunr: 4894727
SEK 2 400 SE, Malmö, Baltzarsgatan 21-01-2018
14:50:00
SEK 450
Bogreol i industrielt design
Bogreol i industrielt design. Stel af jern med fire hylder udført i rustikt genanvendt træ. H. 181 cm. D.43 cm. B. 90 cm. Grundet tidligere anvendelse af træet er hvert enkel bogreol unik, variationer må derfor forventes. Modelfoto.
Varunr: 4788961

SEK 5 698 DK, Odense, Kratholmvej 21-01-2018
19:05:00
SEK 648
 1 2 3 4  >>