Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Joe Colombo Boby
JOE COLOMBO, "Boby", rullhurts, bieffeplast, Italien, formgiven 1968, för Padova, höjd ca 73,41x41 cm
Varunr: 4726994
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
11:06:00
Se mer
Kai Kristiansen. Vedhængt reolsystem, FM (14)
Kai Kristiansen. Vedhængt reolsystem af teaktræ, bestående af 2 hylder, D. 32, 4 hylder, D. 18, 2 hylder, D. 20 cm, Én hylde, D. 40 cm, 5 vanger, alle hylder B. 86 cm. FM. Fremstår med brugsspor. (14)
Varunr: 4726629
SEK 3 923 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
11:55:19
SEK 2 877
Peter J. Lassen, Regal Schrank Modul von Montana
Peter J. Lassen, Regal-/Schrankmodul von Montana. Kastenförmige Konstruktion mit orangefarbener Oberflächen. Maße: B. 70cm, H. 70cm, T. 38cm. Altersgemäße Gebrauchsspuren.
Varunr: 4693451
SEK 2 139 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
15:12:01
SEK 486
Tre fritstående vinreoler/pupitre til 9 fl. vin (3) Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 4690364
Tre fritstående vinreoler / pupitre til 9 fl vin. H. 44 cm, B. 33 cm. Skåret med logo 'Cuvée Prestige'. Fremstillet i massivt bejdset fyrretræ. (3)
Varunr: 4718892

SEK 1 961 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
16:15:00
SEK 1 046
Peter J. Lassen. To Montana moduler 6120S, dybde 46 cm
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 6120S. Begge moduler er med skydelåger. Begge moduler er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 115 boulevard. H. 35,4 x B. 69,6 x D. 46 cm. Ophæng følger løst med. Udstillingsmodel som fremstår med meget få brugsspor.
Varunr: 4726926
SEK 6 276 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017
18:03:00
SEK 1 438
Getama: Væghængte reoler - egetræ (4)
Getama: Væghængte reoler af fineret egetræ. H 68 cm, D 27 cm, B 90 cm. Fremstår med brugsspor, enkelte skjolder. (4)
Varunr: 4716491
SEK 2 615 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
18:51:00
SEK 392
Peter J. Lassen. To Montana moduler, 6120S samt 6112, dybde 46 cm
Peter J. Lassen. Montana opstilling bestående af model 6120S som er med skydelåger samt 6112 som er et åbent modul. Begge moduler er produceret i 12 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 115 boulevard.Hvert modul måler H. 35,6 x B. 69,6 x D. 46 cm. Ophæng følger løst med. ...
Varunr: 4726929
SEK 5 230 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017
19:04:00
SEK 1 504
Ellipseformet barskab af mahogni
Ellipseformet barskab af mahogni inddelt med facetslebet glasruder,, øverst en aftagelig bakke. 1900-tallet. H.79 L.74 B.50 cm. Fremstår med få brugsspor samt tørrevne i bakke.
Varunr: 4726541
SEK 1 046 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
19:15:00
SEK 490
Skab, sortbemalet træ
Skab i halvmåneform, buede låge, af sort bemalet træ, udsmykket med roser, greb af messing. H.80 L.60 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4726548
19:43:00
SEK 392
Modulreol. Bogreol. (3)
Modulreol. Bogreol udført i hvidlakeret træ. Profileret top. Opdelt i tre moduler, fem hylder i hver samt skuffe i bund. Bestående af et midtermoduler, et højremodul samt et venstre modul. Mål: H. 240 cm. B. 79/85 cm. D. 45 cm. Fremstår i original emballage. 3 dele. Modelfotos.
Varunr: 4717245

SEK 6 276 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2017
20:24:00
SEK 5 492
Pascal Bauer, Wand CD Ständer Modell CD Roll für YCAMI
Wand CD Ständer Modell CD Roll, Design von Pascal Bauer für YCAMI. Entwurf von 2000. Drehbare Konstruktion aus Aluminiumblech mit Einsätzen aus Kunststoff für 120 CDs, Wandhalterung aus grau lackiertem Stahl. D. 89cm, T. 8cm. Leichte, altersgemäße Gebrauchsspuren.
Varunr: 4722117
SEK 2 917 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
20:30:00
SEK 1 021
Regalsystem der 1960er Jahre in Teak von Rego Möbel (64)
Regalsystem der 1960er Jahre von Rego Möbel. Konstruktion mit Wandschienen aus weiß lackiertem Metall, aufsteckbare Tablare in Teakholzfurnier, teilweise sind Buchstützen aus Messing vorhanden. Konvolut bestehend aus 8 x Tablare B. 74,5cm, T. 18cm, 4 x Tablare B. 78,5cm, T. 18cm, 15 x Tablare B. ...
Varunr: 4723019
SEK 2 431 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
20:40:00
SEK 438
Klaus Wettergren reolvæg af lakeret kirsebær. (9)
Klaus Wettergren reolvæg af lakeret kirsebær, bestående af seks skabe med tre sortmalede sokler, greb af forkromet stål. Skabe H. 80 cm. B. 80 cm. D. 40 cm. Sokler: H. 7 cm. B. 80 cm. D. 38,5 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mindre finerskader og mærker.
Varunr: 4663837
SEK 10 461 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2017
20:43:00
SEK 686
Klaus Wettergren reolvæg af kirsebær. (9)
Klaus Wettergren reolvæg af kirsebær, bestående af seks skabe med materede glaslåger (et modul mangler glaslåger), monterede på tre sortmalede sokler, greb af forkromet stål. Skabe: H. 80 cm. B. 80 cm. D. 40 cm. Sokler: H. 7 cm. B. 160 cm. D. 38,5 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. et ...
Varunr: 4663836
SEK 13 076 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2017
20:47:00
SEK 2 092
Bokhylla
BOKHYLLA, 1900-tal, jugendstil, gråmålad, tvådelad, överdel med skåpsluckor, höjd ca 179, 72x42 cm
Varunr: 4727109
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
20:51:00
Se mer
Hylla av spegelglas, 1960-tal, Italien
Hylla, 1960-tal, Italien. Utförd i fasettslipat spegelglas. Asymmetrisk med ett kubistiskt formspråk. Höjd: 90 cm. Bredd 140 cm. Djup: 28 cm. Smärre repor, några hörn med mindre nagg.
Varunr: 4727340
SEK 4 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 26-07-2017
20:57:00
SEK 3 300
Peter Lassen. Fire Montana moduler med sokler (6)
Peter J. Lassen. Fire Montana reolmoduler af bordeaux-lakeret MDF med åbne hylder samt to skókler. H. 70 cm., B. 70 cm., D. 38 cm. Ridser, mærker og brugsspor. (6)
Varunr: 4722480
SEK 2 354 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017
13:04:00
SEK 2 550
Hylla
HYLLA, mahogny, 1900-talets första hälft, svarvade pelare, 5 hyllplan, höjd ca 125, 60x42 cm
Varunr: 4727804
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 27-07-2017
13:36:00
Se mer
Verner Panton Wire Cube i farven 'BLACK'
Verner Panton Wire Cube, pulverlakeret i farven 'BLACK'. Verner Panton Wire er udført i 5 mm tråd, kan bruges enkeltvis eller sammen, som rumdeler, små borde, reoler eller magasinholdere. 34,8 x 34, 8 cm. Udstillingsmodel. (2)
Varunr: 4728836
SEK 1 308 DK, Aalborg, Nibevej 27-07-2017
17:22:17
SEK 1 079
Verner Panton Wire Cube i farven 'SNOW' (2)
Verner Panton Wire Cube, pulverlakeret i farven 'SNOW'. Verner Panton Wire er udført i 5 mm tråd, kan bruges enkeltvis eller sammen, som rumdeler, små borde, reoler eller magasinholdere. Mål 34,8 x 34, 8 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor. (2)
Varunr: 4728823
18:16:00
SEK 948
Varunr: 4714190
SEK 2 615 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-07-2017
18:27:00
SEK 392
Dansk Møbelproducent. Teak reolsystem bestående af hylder samt barsektion (6)
Dansk Møbelproducent. Reolsystem fineret med teak bestående af: 2 x Hylder á L. 89 cm. D. 22 cm. 1 x Hylde á L. 89 cm. D. 30 cm. 1 x Barsektion. Front med nedfældig låge bag hvilke hylder, H. 40 cm. D. 30 cm. L. 89 cm. 2 x Vanger á 191 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser, skjolder...
Varunr: 4727634
SEK 1 046 DK, Aalborg, Nibevej 27-07-2017
18:40:00
SEK 490
Dansk møbelproducent: Vægthængt reol - teaktræ (11)
Dansk møbelproducent: Vægthængt reol af fineret teaktræ. 4 vanger 2 x 112 cm, 2 x 122 cm. 7 hylder B 80 cm, 1 x D 30 cm, 6 x D 20 cm. Der medfølger beslag mm. (11)
Varunr: 4728294
SEK 1 308 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-07-2017
18:53:00
SEK 1 275
Dansk møbelproducent. Samling reolmoduler, eg (6)
Dansk møbelproducent. Samling reolmoduler. Hovedsagelig af egefinér, dele af mahogni, regulerbare hylder. H. 70, B. 105, D. 32 cm. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. (6)
Varunr: 4725302
SEK 2 615 DK, Hørsholm, Vibe Alle 27-07-2017
19:00:00
SEK 523
Verner Panton Wire Cube, pulverlakeret i farven 'SNOW'. Verner Panton Wire er udført i 5 mm tråd, kan bruges enkeltvis eller sammen, som rumdeler, små borde, reoler eller magasinholdere. Mål 34,8 x 34, 8 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med brugsspor, (2)
Varunr: 4728824
19:18:00
SEK 1 111
Hatthylla i trä
Hatthylla i trä. Utförd i formpressat trä och träspjälar. Försedd med ankarkrokar och metallräcke. Längd 76 cm. Bruksslitage.
Varunr: 4717772
SEK < 1,000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 27-07-2017
19:20:00
SEK 300
Peter J. Lassen. Montana CO16 model KN1205, dybde 38
Peter J. Lassen. Montana CO16 model KN1205. Modulet er indrettet med fire åbne rum samt en låsbar låger og bakke. Modulet har ligeledes fire låsbare hjul samt magnet kobling i siden,. Modulet er produceret i 16 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 38 SNOW. H. 113,8 x B. 81,8 x...
Varunr: 4728338
SEK 5 230 DK, Aalborg, Nibevej 27-07-2017
19:22:00
SEK 2 354
Zwei Hängeschränke / Anrichte (2), Teakfurnier.
Paar Hängeschränke / Anrichte Kastenförmige Konstruktion mit schmalen Türen an der Frontseite. Teakfurnier mit massiven Holzgriffen. Maße: je. H. 95 cm, T. 35 cm, B. 143 cm / 220 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. (2) Passende Möbel finden Sie unten die Nummern: 4711466, 4711450, 4711447, ...
Varunr: 4711463
SEK 3 889 DE, Hamburg, Große Elbstraße 27-07-2017
19:43:31
SEK 389
Par reolkasser af grålakeret MDF, dansk møbelproducent (2)
Et par reolkasser af grålakeret MDF, H. 71 B. 71 D. 39 cm. Dansk møbelproducent. Fremstår med brugsspor; ridser, skrammer samt afskalninger af maling, (2)
Varunr: 4727187
SEK 1 046 DK, Roskilde, Store Hedevej 27-07-2017
19:56:00
SEK 392
Stor RAW reol i jern med rå træhylder
RAW reol i jern med rå træhylder, Stor reol med metal stativ i rusten design med fem træ hylder i råt look. Fremstår med fire løse hylder og en fast skruet hylde. Reolen måler H 230 cm D 47 cm B 192 cm. Udstillingsmodel, mærker herefter. NB. bemærk størrelsen. Kan evt. bruges til opbevaring ...
Varunr: 4708014

SEK 5 884 DK, Vejle, Dandyvej 27-07-2017
20:25:00
SEK 3 661
 1 2 3 4 5  >>