Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Colt revolver officers model Mark 3 38 spc.
Colt revolver Officers modell match MK 3, kaliber 38 special 6" løp med org. Colt Burris montasje samt Burris 1.3x24 kikkert. Org. sikte medfølger samt org. innskyting skrive og org. boks til kikkert. Ny ubrukt match hane til SA med følger. En sjelden modell uten for USA. Få bruks spor blank ...
Varunr: 4800616
SEK 12 191 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 19-10-2017
13:34:00
SEK 2 337
Jagtriffel. Lakelander 'Tap-375', Kal. 6,5 x 55
Jagtriffel. Lakelander 'Tap-375', Kal. 6,5x55. Serienr. 1724. Pibe L. 60 Total L. 110 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Våbentilladelse påkræves.
Varunr: 4807215
SEK 3 198 DK, Kolding, Trianglen 19-10-2017
14:21:00
SEK 1 471
Stoeger Luger kaliber 22Lr
Amrikans "Luger" produsert av Stoger Arms, Hackersack New jersey. Kaliber 22LR 4,5" løp lette bruks spor skarpe riflegange 10 skutt magasin virker lite brukt. Stoger egent patent på 22LR sluttstykket letter og mere driftsikkert end org. Luger. Krever våpen tillatelse i Norge.Vær oppmerksom på at ...
Varunr: 4800890
SEK 3 048 NO, Fredrikstad, Strykerveien 19 19-10-2017
15:03:00
SEK 1 117
Tre dobbeltløbede forlader haglgeværer (3)
Tre dobbeltløbede forlader haglgeværer. Mekanisk defekte. Fremstår med brugsspor, kan frit erhverves. (3)
Varunr: 4806201
SEK 1 919 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-10-2017
15:19:00
SEK 1 599
Jagtriffel. Remington model 660, kal 222. Våbennr. 104540
Jagtriffel. Remmington model 660, kal. 222, Bushnell Sportsman kikkertsigte 3-9X40, bærerem, kuffert. Serienr. 104540. TL. 95,5 cm. PL. 49 cm. Kolbe 33 cm. Fremstår med brugsspor. Våbentilladelse påkrævet. Eftersyn kun efter aftale. (2)
Varunr: 4808339
SEK 3 198 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-10-2017
15:31:50
SEK 2 110
Samling opsatser og jagttrofæer (13)
Samling opsatser og jagttrofæer, bla. bøffel, vildsvin, duiker, springbuk, Kudu samt fire hjorteopsatser. Største mål: H. 68 cm. (hjort) Mindste mål: H. 20 cm. (bushpig) (13)
Varunr: 4721075
SEK 3 325 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-10-2017
16:59:07
SEK 1 247
Råbuk trofæ besat med rhinsten
Råbuk trofæ besat med rhinsten i varierende størrelse. H. 23 cm.
Varunr: 4808589
SEK 1 023 DK, Herlev, Dynamovej 19-10-2017
18:30:27
SEK 416
Udsigtskikkert med tripodstativ
Udsigtskikkert med forstørrelse fra 25x-75x med trinløst zoomokular, 70mm objektivlinse. Kikkerten er vandtæt. Dertil medfølger tripodstativ med vaterpas. H. 57/127 cm.
Varunr: 4436598

SEK 2 302 DK, Odense, Kratholmvej 19-10-2017
19:00:00
SEK 1 023
Jagtriffel Winchester Model 70, ”The Rifleman’s Rifle” kaliber .30-06 (7,62x63mm) med Leupold 3-9x50 sigtekikkert
Winchester jagtriffel Model 70, Amerikansk The Rifleman’s Rifle, i kaliber .30-06 (7,62x63mm) med vandtæt Leupold 3-9x50 sigtekikkert i fast montage. Sigtemidlet er trådkors og kikkerten er med coatede linser. Desuden korn og nedfældet kærv. Cylinderlås med fast magasin og markering af spændt ...
Varunr: 4805707
SEK 7 674 DK, Helsingør, Støberivej 19-10-2017
19:00:00
SEK 2 942
Jagtriffel TIKKA Model T-3 i kaliber .222 Remington med stikmagasin og forberedt for lyddæmper
Tikka Jagtriffel Model T-3 i kaliber .222 Remington, produceret af SAKO. Fremstår med minimale brugsspor. Cylinderlås, markering af spændt hane og stikmagasin. Uden rust og uden bruneringsslid. Kikkertskinne er monteret, korn og kærv derfor afmonteret. OAL 107 cm. 53½ cm spejlblankt løb med ...
Varunr: 4805710
SEK 8 953 DK, Helsingør, Støberivej 19-10-2017
19:10:00
SEK 3 709
Jagtriffel Husqvarna kaliber 9,3x62mm med Miroku2,5x32 sigtekikkert
Velholdt Husqvarna jagtriffel kaliber 9,3x62 med Miroku Model A 2,5x32 sigtekikkert. Kikkerten er vandtæt og med coatede linser, sigtet er vandret tråd og lodret stolpe. Korn og kærv. Fast magasin med hængslet bund og markering af spændt hane. Riflen kan lades og aflades i sikret stand. Intet ...
Varunr: 4805704
SEK 5 756 DK, Helsingør, Støberivej 19-10-2017
19:20:00
SEK 1 727
Par Queen Anne boxlås flintlåspistoler, ca. 1760 (2)
Par Queen Anne box lås flintlåspistoler, ca. 1760. Fremstår usigneret men veludførte. Kantet og glatløbet løb med underliggende ladestok. Box lås graveret med sene i form af militaria effekter, lås med sikring. Mørke træskæfter indlagt med sølvbånd i mønster. Totallængde 22 cm. En hane har svært ...
Varunr: 4796604
SEK 17 906 DK, Herlev, Dynamovej 19-10-2017
19:28:57
SEK 9 209
Tierpräparat, Pronghorn, Arizona, Kopf-Schulter-Montage
Tierpräparat, Kopf-Schulter-Montage eines Pronghorns, Arizona, Maße: L. 82 cm, B. 35 cm, T. 38 cm, leichte Abnutzungsspuren.
Varunr: 4793670
SEK 3 332 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-10-2017
19:37:00
SEK 1 000
Dyrepræparat, bøffel, hoved-skulder-montering
Dyrepræparat, bøffel, hoved-skulder-montering, fra Werkstatt Wolfgang Schenk, fremstår med brugsspor, slid på skindet, ørerne er let slidte.
Varunr: 4793685
SEK 11 423 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-10-2017
19:45:00
SEK 2 189
Imitat eines Nashornes
Imitat eines Nashornes, Maße: H. 94 cm, D. ca. 17 cm, Gebrauchsspuren, partielle Kratzer, Abrieb und Bestoßungen am Material.
Varunr: 4793682
19:49:00
SEK 1 713
Tierpräparat, Rietbock, Kopf-Schulter-Montage
Tierpräparat, Kopf-Schulter-Montage eines Rietbocks, aus der Werkstatt 'Wolfgang Schenk', Maße: L. ca. 62 cm, B. ca. 36 cm, T. ca. 43 cm, Abnutzungsspuren, partieller Abrieb am Fell, Hörner mit Kratzer und partiellen Bestoßungen.
Varunr: 4793710
SEK 3 808 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-10-2017
19:54:00
SEK 381
Dyrekranium, eland
Dyrekranium af en eland, mål: L. ca. 111 cm, B. ca. 30 cm, D. ca. 23 cm, fremstår med slitagespor, delvise ridser.
Varunr: 4794702
SEK 4 760 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-10-2017
20:15:00
SEK 619
Swissarms SA1200 4,5 m.m. luftgevær sort med kikkert
Swiss Arms TAC1 SA1200 sort luftgevær med Swiss Arms 4X32 kikkertsigte. Hårdtskydende luftgevær som har taktisk kunststof skæfte med gummi bagkappe og nyt fjedersystem som giver mindre støj når man skyder. Swiss Arms luftgeværer er designet i Tyskland. Udgangshastighed 360. Fremstår ny i original...
Varunr: 4792963

SEK 1 535 DK, Herning, Engdahlsvej 19-10-2017
20:16:00
SEK 1 023
Præparat, kudu, hoved-skulder-montering
Præparat, hoved-skulder-montering af en kudu, fra værkstedet ’Wolfgang Schenk’, mål: L. ca. 156 cm, B. ca. 53 cm, D. ca. 83 cm, fremstår med slitagespor, slitage på pelsen.
Varunr: 4793688
SEK 6 663 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-10-2017
20:17:00
SEK 5 473
Samling dyrekranier, impala, oksegnu, Lichtensteins koantilope (3)
Samling dyrekranier bestående af: 1 impalakranium, mål: L. 62 cm, B. 36 cm, D. 14 cm, - 1 oksegnukranium, mål: L. ca. 54 cm, B. ca. 58 cm, D. ca. 20 cm, 1 kranium af en Lichtensteins koantilope, mål: L. ca. 60 cm, B. ca. 33 cm, D. ca. 22 cm, fremstår med slitagespor, hver især delvist med ridser ...
Varunr: 4793718
20:20:00
SEK 1 095
Red Dot Sight, Leupold LCO
Red Dot Sight, Leupold LCO. Hunting Scopes Holografica Tactical Riflescope. Med skiftnyckel, rengöringsduk samt scopecover. Framstår ny i förpackning.
Varunr: 4807747
SEK 3 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 19-10-2017
20:20:00
SEK 2 000
Præparat, gnu, hoved-skulder-montering
Præparat, hoved-skulder-montering af en gnu, mål: L. ca. 57 cm, B. ca. 60 cm, D. 64 cm, fremstår med delvise brugsspor.
Varunr: 4793714
SEK 5 235 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 19-10-2017
20:25:00
SEK 4 522
Dyrekranium, impala, på trofæplade
Dyrekranium af en impala monteret på en trofæplade, mål: L. ca. 50 cm, B. ca. 32 cm, D. 29 cm, fremstår med slitagespor, delvise ridser.
Varunr: 4793716
20:29:00
SEK 857
Tierpräparat, Springbock, Kopf-Schulter-Montage
Tierpräpar, Kopf-Schulter-Montage eines Springbocks, aus der Werkstatt 'Wolfgang Schenk', Maße: L. ca. 61 cm, B. ca. 29 cm, T. ca. 32 cm.
Varunr: 4793713
20:34:00
SEK 1 951
W. R. Pape, Newcastle. S/s haglbøsse kal. 20/70
W. R. Pape, Newcastle. S/s haglbøsse kal. 20/70. Våbennummer: 12878. Pl: 71 cm. Tl: 113,5 cm. Kolbe: 37,5 cm. Med inskription i pipen 'W. R. Pape, Newcastle - upon - Tyne. Winner of the London gun trials in 1858, 1859, 1866 & 1875'. Boret 1/2 & 1/2. Fremstår med spejlblanke løb, ingen slør stram...
Varunr: 4806655
SEK 25 580 DK, Vejle, Dandyvej 19-10-2017
20:34:00
SEK 8 953
Opsats fra gazelle
Opsats fra gazelle. Skalmonteret, på træplade. L: 121 cm. Fremstår med brugsspsor.
Varunr: 4805737
SEK 1 023 DK, Vejle, Dandyvej 19-10-2017
20:35:00
SEK 959
Præparat, impala, hoved-skulder-montering
Præparat, hoved-skulder-montering af en impala, fra værkstedet ’Wolfgang Schenk’, mål: L. ca. 101 cm, B. ca. 43 cm, D. ca. 47 cm.
Varunr: 4793695
20:37:00
SEK 3 094
Præparat, hoved-skulder-montering af en kudu, mål: L. ca. 150 cm, B. ca. 100 cm. D. ca. 79 cm, fremstår med slitagespor, pels med slitage og mangler, hornene med ridser og delvise afslag.
Varunr: 4793667
20:37:00
SEK 3 570
Jagtriffel Steyr Manlicher S Tropen kal. 375 H&H monteret med Zeiss Varipoint V 1,5- 6 x 42 T* i EAW svingmontage
Jagtriffel Steyr Manlicher S Tropen kal. 375 H&H monteret med Zeiss Varipoint V 1,5- 6 x 42 T* i EAW svingmontage. Snoet pibe med en pibelængde på 63 cm. Totallængde: 115,5 cm. Kolbelængde: 35,3 cm. Våben nr. 257255. Riflen er monteret med korn og kærv samt snelle og der medfølger et ekstra ...
Varunr: 4783197
SEK 31 975 DK, Herlev, Dynamovej 19-10-2017
20:38:00
SEK 21 743
To håndlavede jagtknive graveret m/ vildsvin, m.m. Tilhørende skede.
To håndlavede jagtknive graveret m/ vildsvin, m.m. Tilhørende håndsyede skeder i kernelæder. Greb i poleret horn med stålbolster støb med vildsvinehoved. Klinger i håndsmedet damaceret stål. Låsbar klinge L. 8 cm. En kniv med lidt mærker på skæfte. Kan kun lovlige anvendes til ...
Varunr: 4804228

SEK 1 279 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-10-2017
20:42:00
SEK 512
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>