Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Jakttroféer i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Jagttrofæ, Skuldermonteret Impala
Jagttrofæ, Skuldermonteret Impala. Jagttrofæ, Skuldermonteret Impala. Nedlagt i Sydafrika, 1996. H. 98 cm. B. 35 cm. D. 49 cm. Varunr: 4635687 SEK 3 231 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-01 15:16:31 SEK 2 068
Skuldermonteret elg (Alces alces)
Skuldermonteret elg (Alces alces) . Skuldermonteret elg (Alces alces). B 112 cm, D 102 cm. Varunr: 4642663 SEK 6 463 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-01 19:39:00 SEK 4 524
Coastal black Bear - Sort bjørn -  bjørnekranie (2)
Coastal black Bear - Sort bjørn - bjørnekranie (2). Monteret / udstoppet Coastal Black bear (sort bjørn- Ursus Americanus) Hjembragt fra Canada 2008. H. ca. H. 95 - 146, L. 92-120. B 50 cm. Bjørnekranie medfølger. Cites-certifikat medfølger. (2) Varunr: 4605924 SEK 25 851 DK, Helsingør, Støberivej 2017-05-01 20:00:00 SEK 3 619
Hasselblad kamera i kuffert. Polaroid 100.
Hasselblad kamera i kuffert. Polaroid 100.. Hasselblad kamera i kuffert. Polaroid 100 bestående af: 500 ELX hus med magasin, 6x6 og vatterpas, 500 CM hus med magasin, 6x6 snap. Magasin 4½x6 crom. Objektiver: Makro Planar 4/120 mm T. Planar 2,8/80mm, Distagon 1/4, 50 mm. Teleconverter 1.4Xe for 100-500 mm linses only, Hasselblad ... Varunr: 4601689 SEK 12 925 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-05-01 20:45:00 SEK 7 755
En samling trofæer, jagtbælter, ladeudstyr m.m.
En samling trofæer, jagtbælter, ladeudstyr m.m.. En samling skalmonterede jagttrofæer, diverse jagtbælter, ladeudstyr mm. Brugsslitage, herunder defekter. Varunr: 4642557 SEK 1 034 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-02 13:31:00 SEK 420
Canadisk Sortbjørn (Ursus americanus). Fladmonteret
Canadisk Sortbjørn (Ursus americanus). Fladmonteret. Canadisk Sortbjørn (Ursus americanus). Fladmonteret skind. L. 180 cm. Fremstår med brugsspor enkelte klør mangler. Varunr: 4642662 SEK 3 878 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-02 13:38:00 SEK 646
Jagttrofæ: Bavian
Jagttrofæ: Bavian. Jagttrofæ: Bavian, fladmonteret med kranie. Fremstår med enkelte manglende klør. L 170 cm, B 125 cm. Varunr: 4642661 SEK 1 293 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-02 14:38:00 SEK 2 133
To strudseskind (2)
To strudseskind (2). To strudseskind 160 x 160 cm. (2) Varunr: 4642658 SEK 1 551 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-02 15:26:00 SEK 646
Skuldermonteret Muflon (Ovis orientalis orientalis)
Skuldermonteret Muflon (Ovis orientalis orientalis). Skuldermonteret Muflon (Ovis orientalis orientalis). H 56 cm. Varunr: 4642654 SEK 1 939 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-02 16:26:00 SEK 2 262
Canadisk sortbjørn (Ursus americanus)
Canadisk sortbjørn (Ursus americanus). Canadisk Sortbjørn (Ursus americanus). Fladmonteret skind med kranie. L. 200 cm. Fremstår med brugsspor enkelte klør mangler. Varunr: 4642656 SEK 7 755 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-02 19:14:00 SEK 1 486
Skalmonteret opsats / trofæ. Elgtyr, 10 ender
Skalmonteret opsats / trofæ. Elgtyr, 10 ender. Skalmonteret opsats / trofæ. Elgtyr, 10 ender, B. 110 cm. Nedlagt Borgviks Revir 24/10 1977, plakette herfra. Varunr: 4642783 SEK 1 939 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-05-02 19:25:00 SEK 549
Hovedmonteret jagttrofæ Fallow dear- Dådyr
Hovedmonteret jagttrofæ Fallow dear- Dådyr. Hovedmonteret jagttrofæ af dansk dådyr, hovedmonteret, H. 120 cm. B. ca. 73 cm. Varunr: 4644324 SEK 4 524 DK, Helsingør, Støberivej 2017-05-02 20:08:00 SEK 3 361
Samling opsatse. (13)
Samling opsatse. (13). Samling opsatse, herunder 12 bukkeopsatse på plade. Mål for største H. 85 cm. (13) Varunr: 4601684 SEK 1 293 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-05-03 12:25:17 SEK 452
Skalmonteret oryx.
Skalmonteret oryx.. Skalmonteret oryx. H 115 cm. Varunr: 4645328 SEK 1 293 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 13:15:00 SEK 420
Jagttrofæ: Skuldermonteret axishjort (Axis axis)
Jagttrofæ: Skuldermonteret axishjort (Axis axis). Jagttrofæ: Skuldermonteret axishjort (Axis axis). D 57 cm, H 100 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4645122 SEK 3 231 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 13:30:00 SEK 1 422
Skuldermonteret udstoppet Eland (Taurotragus oryx)
Skuldermonteret udstoppet Eland (Taurotragus oryx) . Sydafrikansk jagttrofæ, hovedmonteret Eland (Taurotragus oryx). D 100 cm, H 130 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4645113 SEK 2 585 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 14:00:00 SEK 582
To skalmonterede kronhjorte (2)
To skalmonterede kronhjorte (2). To skalmonterede kronhjorte. H 72 cm. (2) Varunr: 4645334 SEK 1 551 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 14:15:00 SEK 452
Jagttrofæ: Skuldermonteret red hartebeast (Alcelaphus buselaphus caama)
Jagttrofæ: Skuldermonteret red hartebeast (Alcelaphus buselaphus caama). Jagttrofæ: Skuldermonteret red hartebeast (Alcelaphus buselaphus caama). H 111 cm. Varunr: 4645123 SEK 3 231 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 14:30:00 SEK 614
Jagttrofæ. Fuldmonteret serval (Leptailurus serval)
Jagttrofæ. Fuldmonteret serval (Leptailurus serval). Jagttrofæ. Fuldmonteret serval (Leptailurus serval). Fremstår med brugsspor. L 80 cm, H 55 cm. Varunr: 4645140 SEK 3 878 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 14:47:59 SEK 6 075
Jagttrofæ. Skuldermonteret vandbøffel (Bubalus bubalus)
Jagttrofæ. Skuldermonteret vandbøffel (Bubalus bubalus) . Jagttrofæ. Skuldermonteret vandbøffel (Bubalus bubalus). H 78 cm, D 110 cm, B 85 cm. Varunr: 4645117 SEK 5 170 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 15:00:00 SEK 1 745
To skalmonterede kronhjorte (2). To skalmonterede kronhjorte. En med løs plade. H 86 cm. (2) Varunr: 4645150 SEK 1 293 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 15:15:00 SEK 388
Jagttrofæ. Skuldermonteret Kudu (Tragelaphus strepsiceros)
Jagttrofæ. Skuldermonteret Kudu (Tragelaphus strepsiceros). Jagttrofæ. Skuldermonteret Kudu (Tragelaphus strepsiceros). H 158 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4645115 SEK 5 170 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 15:30:00 SEK 711
Jagttrofæ. Skuldermonteret vortesvin (Phacochoerus africanus)
Jagttrofæ. Skuldermonteret vortesvin (Phacochoerus africanus). Skuldermonteret jagttrofæ af vortesvin (Phacochoerus africanus). Ud fra væg 46 cm. Varunr: 4645121 SEK 3 878 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 16:00:00 SEK 1 293
To skalmonterede kronhjorte (2). To skalmonterede kronhjorte H 70 cm. (2) Varunr: 4645330 SEK 1 551 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 16:15:00 SEK 388
To skalmonterede kronhjorte (2). To skalmonterede kronhjorte H 80 cm. (2) Varunr: 4645295 SEK 1 293 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 16:30:00 SEK 388
Jagttrofæ. Skuldermonteret blackbuck (Antilope cervicapra)
Jagttrofæ. Skuldermonteret blackbuck (Antilope cervicapra). Jagttrofæ. Skuldermonteret blackbuck (Antilope cervicapra). H 80 cm. Varunr: 4645127 SEK 3 878 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 17:00:00 SEK 1 486
Skind fra sneged (3)
Skind fra sneged (3). Skind fra sneged med løse forben. L 150 cm, B 110 cm. Fremstår med brugsspor. (3) Varunr: 4645148 SEK 1 034 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 17:15:00 SEK 420
To skalmonterede dåhjorte (2)
To skalmonterede dåhjorte (2). To skalmonterede dåhjorte B 73 cm. (2) Varunr: 4645305 SEK 1 293 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 17:30:00 SEK 485
Jagttrofæ. Skuldermonteret vildged
Jagttrofæ. Skuldermonteret vildged. Jagttrofæ. Skuldermonteret vildged. D 57 cm, H 78 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4645126 SEK 3 878 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 18:00:00 SEK 776
Skalmonteret elggevir
Skalmonteret elggevir . Skalmonteret elggevir. B 120 cm, H 85 cm. Varunr: 4645151 SEK 1 939 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-03 18:30:00 SEK 582
 1 2 3  >>