Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Riffelkikkert med lys.
3-9x40 sigtekikkert med oplyst holografisk lyskryds i rød eller grøn med justerbar styrke. Velegnet til riffel, luftgevær og salonriffel med en 11 mm. montage skinne. - Fuldt multi-coatede linser for at undgå at ridser - 3-9x40mm rød & grøn holografisk sigte - Belyst niveau: 5 intensitet (rød) & ...
Varunr: 4861911

SEK 1 943 DK, Herning, Engdahlsvej 18-01-2018
14:35:46
SEK 648
Steiner kikkert medel skipper 7 X 50
Steiner Kikkert 7 x 50 Skipper. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4890192
SEK 1 554 DK, Helsingør, Støberivej 18-01-2018
15:34:00
SEK 907
Samling af jagttøj, gummistøvler og patrontaske (5)
Samling af jagttøj, gummistøvler og patrontaske. Består af følgende: Seeland jagt jakke str. 54. minimal brugsslitage. Härkila Pro Hunter jagt jakke Str. 60, minimal brugsslitage. Laksen læder vest str. XL, alminligt brugsslitage. Barbour Beaufort jakke Str, 48 fremstår med kraftig ...
Varunr: 4890756
SEK 1 554 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2018
16:24:00
SEK 907
Våbenskab
Våbenskab af grå lakeret metal, , til fem våben med indvendig boks. H. 150 cm. B. 38 cm. D. 28 cm. Et sæt nøgler medfølger. Skabet er ikke forsikrings godkendt.
Varunr: 4890195
20:17:00
SEK 1 554
To armbrøstbolte, træ/metal (2)
To armbrøstbolte, runde træstave med metalhoveder, mål: L. 28-31 cm, fremstår med brugsspor, ridser og afslag på træet og metallet, samt oxidationsspor på metallet. (2)
Varunr: 4820349
SEK 4 097 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 18-01-2018
20:38:00
SEK 386
Samling diverse jagt effekter (30)
Samling diverse jagt effekter bestående af 18 lokkeduer, foldestol, lille kikkert, patronbælte, fire kalder, tre knive m.m. Med brugsspor (30)
Varunr: 4890169
SEK 1 295 DK, Helsingør, Støberivej 19-01-2018
15:22:00
SEK 907
Red Dot Sight, Leupold LCO. Hunting Scopes
Red Dot Sight, Leupold LCO. Hunting Scopes Holografica Tactical Riflescope. Med skiftnyckel, rengöringsduk samt scopecover. Ny i förpackning.
Varunr: 4890071
SEK 3 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 19-01-2018
20:05:00
SEK 1 600
Udsigtskikkert med tripodstativ
Udsigtskikkert med forstørrelse fra 25x-75x med trinløst zoomokular, 70mm objektivlinse. Kikkerten er vandtæt. Dertil medfølger tripodstativ med vaterpas. H. 57/127 cm.
Varunr: 4807632

SEK 2 331 DK, Kolding, Trianglen 20-01-2018
19:03:00
SEK 648
Varunr: 4725830

SEK 2 331 DK, Odense, Kratholmvej 20-01-2018
19:23:00
SEK 583
Viewlux 20-60x60 Udsigtskikkert med bordstand og stativ. (3)
Viewlux 20-60x60 Udsigtskikkert med bordstand og stativ, medfølgende transportposer. Fremstår med alm. brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten. (3)
Varunr: 4894269
SEK 1 295 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2018
14:27:00
SEK 777
Jagthorn af messing, Fürst-Pless m.m. (3)
Jagthorn af messing, det største mærket Fürst-Pless. L.20, 28, 34 cm. alle med brugsspor og buler.
Varunr: 4893633

SEK 1 036 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2018
15:14:00
SEK 583
Elfenbenssværd, 1800-tallet, Kina
Elfenbenssværd fra Kina, 1800-tallet, greb og skede af udskåret elfenben, indridset betegnelse, mål: ca. L. 46 cm, fremstår delvist med brugsspor og misfarvninger.
Varunr: 4882212
SEK 6 748 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 23-01-2018
19:30:00
SEK 482
Zeiss Dialyt 7x42B kikkert
Zeiss Dialyt 7x42B kikkert m/ bærerem - nr. 254926 uden dæksler. Brugsspor.
Varunr: 4894911
SEK 2 590 DK, Odense, Kratholmvej 24-01-2018
21:15:00
SEK 3 108