Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Jaktutrustning i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Infrarød natkikkert  m/ indbygget kamera & videokamera
Infrarød natkikkert m/ indbygget kamera & videokamera . Infrarød natkikkert m/ indbygget kamera & videokamera - 5x Optisk zoom/forstørrelse - Digital zoom x 8 5.0 MP Specifikationer: 1.5x forstørrelse 2.Lang rækkevidde visning 200 meter med 5x forstørrelse 3.Fully multi-coatede optik 4.Høj opløsning 5 MP 5.Durable gummiarmering 6.Built ... Varunr: 4628711

SEK 3 255 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-24 20:13:00 SEK 1 888
Zeiss Diavaria D Zielfernrohr 2,5- 10 x 50
Zeiss Diavaria D Zielfernrohr 2,5- 10 x 50. Zeiss Diavaria-D Zielfernrohr 2,5- 10 x 50, Vergrößerung 2,5- 10- fach, wirksamer Objektivdurchmesser 37,2- 50mm, Austrittspupillendurchmesser 14,9- 5 mm, Dämmerungszahl 7,1- 22,4, Sehfeld auf 100m 13- 4m, Mittelrohrdurchmesser 30mm, Okularrohrdurchmesser 41mm, Objektivrohrdurchmesser 56mm, ... Varunr: 4622513 SEK 3 863 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-26 18:57:00 SEK 1 449
Gevær og jagttaske (2)
Gevær og jagttaske (2). Gevær og jagttaske af læder. Fremstår med brugsspor. (2) Varunr: 4636905 SEK 1 042 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-04-26 19:39:00 SEK 456
Minox Fernglas HG 8.5x52 BR
Minox Fernglas HG 8.5x52 BR. Minox Fernglas HG 8.5x52 BR, Maße ca. 133 x 176 x 58mm, Vergrößerung 8,5x, Eintrittspupille 52mm, Austrittspupille 6,1mm, Sehfeld auf 1000m: 96m, Dämmerungszahl 21, Gewicht ca. 795 Gramm, wasserdicht bis 5m, Gehäuse bezeichnet 'Minox HG 8.5x52 BR' und Seriennummer '41000147'. Altersbedingte ... Varunr: 4622509 SEK 2 897 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-26 20:44:00 SEK 1 304
Minox Fernglas BD 10x58 ED
Minox Fernglas BD 10x58 ED. Minox Fernglas BD 10x58 ED, Vergrößerung 10x, Maße ca. 159 x 225 x 69mm, Eintrittspupille 58mm, Austrittspupille 5,8mm, Dämmerungszahl 24,1, Gewicht ca. 1,49kg, Wassergeschützt bis 5m, Nahbereich 4,9m, Dioptrienkorrektur +/​- 2, Gehäuse bezeichnet 'Minox BD 10x58 ED' und Seriennummer ... Varunr: 4622507 SEK 6 760 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-26 20:45:00 SEK 869
Minox Spektiv MD 62 ED, mit Zoomokular 21x- 42x
Minox Spektiv MD 62 ED, mit Zoomokular 21x- 42x. Minox Spektiv MD 62 ED mit Zoomokular Vario 21x- 42x L.E.R., Maße ca. 33 x 9 x 8cm, Stickstoffgefülltes Metallgehäuse mit ED-Fluoritgläsern, Gewicht ca. 1217 Gramm, Zoomokular mit Bajonettverschluss, Frontlinsendurchmesser 62mm, Gehäuse bezeichnet 'Minox MD 62 ED' und Seriennummer '61000160', ... Varunr: 4606734 SEK 5 794 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-26 20:46:00 SEK 1 738
X3M1 Jakke og bukser (2)
X3M1 Jakke og bukser (2). Jakke, X3M1 til jagt- og fritidsbrug. Grøn, str. 60 med aftagelig hætte. 10 lommer på front, 4 inderlommer samt snøre i linningen. Brun skulderforstærkning. Medfølgende insektnet til montering på hætte. Matchende bukser i str. 60. (2) Varunr: 4562782

SEK 2 604 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-27 13:59:46 SEK 1 693
Våbenskab / sikringsskab Skafor blå.
Våbenskab / sikringsskab Skafor blå.. Våbenskab/sikringsskab af grålakeret metal. Skafor blå. H. 145 cm., D. 30 cm., B. 35 cm. Indvendig med låsbart skab. Der medfølger 2 nøgler. Fremstår med alm. brugspræg. Skabet ikke er forsikringsgodkendt efter den 1.1.2016 Varunr: 4637771 SEK 3 255 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-27 15:38:00 SEK 1 693
Konvolut Koffer, Leder (2)
Konvolut Koffer, Leder (2). Konvolut Lederkoffer, bestehend aus: 1 Koffer mit Holzkorpus, mit dunkelbraunem Leder bezogen, Kanten mit Messingbeschlägen, verschließbar, Schlüssel vorhanden, innen in vier Fächher unterteilt, mit beigefarbenen Samt bezogen, Maße: H. 11 cm, B. 33,5 cm, T. 25 cm, Gebrauchsspuren, Kratzer und ... Varunr: 4607515 SEK 2 124 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-27 18:48:00 SEK 386
Konvolut Jagdstühle / Ansitzstühle (3)
Konvolut Jagdstühle / Ansitzstühle (3). Konvolut Jagdstühle, bestehend aus: 2 aufklabbare Ansitzstühle aus Metall und Leder, in grün und braun, grüner Ansitzstuhl aus England, unterseitig im Leder Herstellermarkierung 'Swaine Adeney Brigg', Maße: H. 90-95 cm, B. 40-43 cm, aufklappbar, Gebrauchsspuren, Oxidationsspuren und Kratzer am ... Varunr: 4607496 SEK 2 414 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-27 18:49:00 SEK 386
Tierpräparat, Kopf-Schulter-Montage Dallschaf
Tierpräparat, Kopf-Schulter-Montage Dallschaf. Tierpräparat, Kopf-Schulter-Montage eines Dallschafs aus Kanada, Maße: L. ca. 73 cm, B. ca. 98 cm, T. ca. 62 cm, leichte Abnutzungsspuren. Varunr: 4607524 SEK 4 828 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-27 18:55:00 SEK 3 380
Udsigtskikkert med tripodstativ
Udsigtskikkert med tripodstativ. Udsigtskikkert med forstørrelse fra 25x-75x med trinløst zoomokular, 70mm objektivlinse. Kikkerten er vandtæt. Dertil medfølger tripodstativ med vaterpas. H. 57/127 cm. Varunr: 4533014

SEK 2 344 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-27 19:00:00 SEK 1 432
Geværhylde af træ
Geværhylde af træ. Geværhylde af træ med plads til fire geværer, skuffe nederst. H. 78 cm, L. 62,5 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4640534 SEK 1 042 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-28 15:25:37 SEK 391
X3M1 Jakke str. 56
X3M1 Jakke str. 56. Jakke, X3M1 til jagt- og fritidsbrug. Grøn, str. 56 med aftagelig hætte. 10 lommer på front, 4 inderlommer samt snøre i linningen. Brun skulderforstærkning. Medfølgende insektnet til montering på hætte. Varunr: 4562792

SEK 1 432 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-28 17:07:12 SEK 1 042
2 dele dame jagtbeklædning, par Laksen oilskindbukser og par Keisers Zeiten uldbukser (2)
2 dele dame jagtbeklædning, par Laksen oilskindbukser og par Keisers Zeiten uldbukser (2) . 2 dele dame jagtbeklædning, par Laksen oilskindbukser str. 79 - Livvidde ca. 84 cm. Indvendigt benmål ca. 71 cm. Samt par Keisers Zeiten uld Knickersbukser, grønt uld. Livvidde 78 cm. Indvendigt benmål 54 cm. Fremstår med brugsspor. (2) Varunr: 4628510 SEK 1 042 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-30 15:05:37 SEK 391