Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Kläder, skor och accessoarer i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Verktygs / arbetsväska, skinn
Verktygs / arbetsväska, skinn. Verktygs / arbetsväska, skinn. Svart skinn med spännen i gulmetall. Nyckellås med medföljande nycklar. Invändiga fack. L 47 D 19 H 31. Framstår som ny och oanvänd. Modellbild. Varunr: 4303421 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2016-08-28 12:35:00 SEK 300
Sort lammeskindsvest str. XL
Sort lammeskindsvest str. XL. Sort lammeskinds vest str. XL, Model med én knap og med bindebånd. Længde fra skuldersøm med nederste søm er 65 cm. Brystmål ca. 100 cm. Varunr: 4203699

SEK 2 307 DK, Odense, Kratholmvej 2016-08-28 15:25:00 SEK 1 666
To siddende mannequinner (2)
To siddende mannequinner (2). To siddende mannequinner af hvid højglans kunstmateriale. H: 140 cm (fra hoved til fod). Fremstår med brugsspor, skrammer. NB: Stole medfølger ikke. (2) Varunr: 4373030 SEK 1 025 DK, Herning, Engdahlsvej 2016-08-28 19:19:00 SEK 384
Pelzmantel, Nerz, Saga Selected Mink
Pelzmantel, Nerz, Saga Selected Mink. Langmantel, Pelz, Nerz, Sixth Sense für C&A, dunkelbraun, gefüttert, mit eingenähten Gummibünden in den Ärmelenden. Drei einreihige Hakenclips zum Schließen des Mantels. Etikett ‚Saga Selected Mink‘. Geschätzte Größe: 40-44. Maße: Brustumfang 55 cm – Jackenlänge 116 cm – Kragenbreite ca. 7,5... Varunr: 4337715 SEK 5 718 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2016-08-28 19:43:00 SEK 2 859
Dampäls med hatt, nutria (2)
Dampäls med hatt, nutria (2). Dampäls med hatt, nutria. Med krage och fickor, knäppes med hyskor. Rygglängd 117. Ärminnerlängd 34. Hatt med grön fjäder. Stlk ca 54. Bruksslitage. Hattask medföljer. Varunr: 4192276 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2016-08-29 09:45:00 SEK 300
 Vintage Sonnenbrille - Bausch & Lomb - Ray Ban - Outdoor (2)
Vintage Sonnenbrille - Bausch & Lomb - Ray Ban - Outdoor (2). Vintage Sonnenbrille von Bausch & Lomb, Modell: Ray Ban Outdoor. Vergoldetes Metallgestell, dunkelbraune Gläser. Gepflegter Zustand mit Etui. Punzierung: B&L - Ray Ban - 62 14. (2) Varunr: 4374263 SEK 3 336 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-08-29 11:35:43 SEK 2 383
Dampäls, minkbit
Dampäls, minkbit. Dampäls, minkbit. Etikettmärkt "Päls & Mösskonfektion AB". Rygglängd ca 106 cm, innerärmslängd ca 41 cm. Storlek uppskattningsvis ca 38/40. Dolda hakar, fickor. Slitage, ställvis hårt. Varunr: 4346004 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2016-08-29 14:00:00 SEK 300
Dolce & Gabbana. to armbåndsure samt herresmykker (9)
Dolce & Gabbana. to armbåndsure samt herresmykker (9). Dolce & Gabbana, bestående af seks diverse halskæder af metal og læder, ring af stål ring str. 64 samt par armbåndsure med quartzværk , ene med lænke samt urkasse af stål med skive i form af pauseskærm samt armbåndsur monteret med rem af læder, sølvfarvet skive med stregindeks med separat ... Varunr: 4371831 SEK 1 922 DK, Herlev, Dynamovej 2016-08-29 14:19:49 SEK 481
Poncho, siden, Vietnam
Poncho, siden, Vietnam. Poncho, siden, Vietnam. Rött siden med svarta passpoaller samt snörknäppning. Broderad dekor av blommor. Framstår som ny och oanvänd. Varunr: 4150827 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2016-08-29 14:25:00 SEK 300
Apples Business/Rejsetaske i rødbrunt læder.
Apples Business/Rejsetaske i rødbrunt læder.. Apples Business/Rejsetaske i kraftig rødbrunt læder med talrige rum. Rum b.la med plads til mobiltelefon, penne, og kreditkort. Jakkesæt, ipad m.m. Kraftige lynlåse. Teleskophåndtag samt hjul. H. 38. B. 40 d. 26 cm. L. Med Teleskophåndtag 103 cm. Dustbag medfølger Varunr: 3713855

SEK 1 602 DK, Helsingør, Støberivej 2016-08-29 14:55:00 SEK 1 346
Sabine Poupinel, Copenhagen ruskinds nederdel
Sabine Poupinel, Copenhagen ruskinds nederdel . Flaskegrøn ruskinds nederdel med skrålommer, designet af Sabine Poupinel. Str. 40. L. 90 cm. Livvidde 76 cm. Fremstår med brugsspor, herunder mindre pletter. Varunr: 4375116 SEK 1 025 DK, Aalborg, Nibevej 2016-08-29 15:31:42 SEK 384
Skills; parti ubrugte sko (10)
Skills; parti ubrugte sko (10). Skills; parti ubrugte sko i originale kasser. Blandede størrelser. (10) Varunr: 4375191 SEK 1 922 DK, Kolding, Trianglen 2016-08-29 16:31:09 SEK 481
Alfredo Pauly Nerzmantel, Gr. 40-42
Alfredo Pauly Nerzmantel, Gr. 40-42. Pinkfarbener Kurzmantel aus Nerz von Alfredo Pauly, Kragen und Manschetten mit Fuchsfellbesatz, 3- facher Haken-Ösenverschluss, 2 Außentaschen, neuwertig, Gr. 40-42, Länge: 90cm, Schulterbreite: 44cm, Armlänge: 58cm, Saumlänge: 194cm. Ungetragen. Varunr: 4368238 SEK 19 061 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-08-29 16:45:00 SEK 13 343
Stola, mink, Vintage
Stola, mink, Vintage. Stola, mink, Vintage. Brun. Två minkar. L totalt ca 160. Snörad knäppning. Varunr: 4301512 SEK < 1 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2016-08-29 17:15:00 SEK 300
Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder
Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder. Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder. Kraftigt bærehåndtag samt skulderrem. Indvendig stort rum samt to side lommer. Teleskophåndtag samt hjul. H. 40. B. 26 cm. Dustbag medfølger. L. Med Teleskophåndtag 110 cm Varunr: 3714017

SEK 1 602 DK, Helsingør, Støberivej 2016-08-29 17:25:00 SEK 1 282
Mabrun, Fårskinn/pälsjacka, storlek 42
Mabrun, Fårskinn/pälsjacka, storlek 42. Mabrun, Italien, jacka i fårskinn, original shearling. storlek: 42. Rygglängd 80 cm. Ärmens innerlängd ca 40 cm. Uppvikbar mudd. Smärre bruksspår. Varunr: 4367907 SEK 2 000 SE, Örebro, Aspholmen 2016-08-29 17:56:00 SEK 300
Hermes armband
Hermes armband. HERMÈS, armband, med limegrön emalj på gulmetall, diameter ca 6,5 cm, tillhörande dustbag och ask i original. Varunr: 4373503 SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-08-29 18:08:00
Se mer
Mulberry, taske model Bayswater
Mulberry, taske model Bayswater . Mulberry skindtaske i brunt kalveskind. Model East-West Bayswater. Mål: højde 20cm, længde 32 cm, dybde 14cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varunr: 4374775 SEK 3 204 DK, Aarhus, Egå Havvej 2016-08-29 19:15:00 SEK 2 115
Aftonväska
Aftonväska. AFTONVÄSKA, hallonröd med gröna och blåa revärer och betsel i sammet, ca 19x26x2 cm Varunr: 4373514 SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-08-29 19:15:00
Se mer
Fire mannequinner (4)
Fire mannequinner (4). Fire mannequinner af kunstmateriale, kvindemodel, på glassokkel H. 161 cm. Fremstår med brugsspor, skrammer. En mannequin med afslået finger samt brud ved skulder. (4) Varunr: 4372927 SEK 1 025 DK, Herning, Engdahlsvej 2016-08-29 19:21:00 SEK 384
Chanel kosmetiktaske.
Chanel kosmetiktaske.. Chanel, kosmetiktaske af sort quiltet læder og lærred, lynlås åbning, indvendigt med et rum samt sidelomme. H. 17 cm, L. 15 cm, B. 13 cm. Fremstår med brugsspor/patina. Varunr: 4374128 SEK 1 922 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2016-08-29 19:25:00 SEK 929
Konvolut Taschen u.a. Schlange und Kroko (5)
Konvolut Taschen u.a. Schlange und Kroko (5). Bestehend aus zwei Handtaschen, einer Aktenmappe (Etienne Aigner) und zwei Einstecketuis. Altersgemäße Gebrauchsspuren. Der Henkel einer Handtasche ist defekt. Maße der Aktenmappe Breite 36,5 cm, Höhe 25 cm. (5) Varunr: 4374705 SEK 1 144 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-08-29 19:30:00 SEK 429
Louis Vuitton sjal/halstørklæde af 100% cashmere, pink og grå med logo
Louis Vuitton sjal/halstørklæde af 100% cashmere, pink og grå med logo. Louis Vuitton sjal/halstørklæde af 100% cashmere, pink og grå med logo. 170 x 44 cm. Fremstår ubrugt med æske Varunr: 4374806 SEK 1 025 DK, Vejle, Dandyvej 2016-08-29 20:01:00 SEK 1 538
Mulberry, taske model Bayswater . Mulberry skindtaske i mørkeblåt kalveskind. Model East-West Bayswater. Mål: højde 20cm, længde 32 cm, dybde 14cm. Fremstår med lettere brugsspor. Varunr: 4374777 SEK 2 563 DK, Aarhus, Egå Havvej 2016-08-29 20:16:00 SEK 1 794
To mannequinner (2)
To mannequinner (2). To mannequinner af kunstmateriale, kvindemodel med hoved og paryk på metalsokkel H. 180 cm. Fremstår med brugsspor, skrammer. (4) Varunr: 4373032 SEK 1 538 DK, Herning, Engdahlsvej 2016-08-29 20:22:00 SEK 417
Falbe-Hansen. Kjole og Hvidt, 'Pingvin', med vest og butterfly, str. M
Falbe-Hansen. Kjole og Hvidt, 'Pingvin', med vest og butterfly, str. M . Kjole og hvidt. Habitsæt fra Falbe-Hansen, 'Pingvin' bestående af jakke, buks, vest samt butterfly. Jakke af 60% uld, 40% polyester og foer i 100% viskose. Str. M. Livvidde ca. 88 cm, bukselængde 102 cm. Vest fremstår med enkelt knap af perlemor. (4) Varunr: 4367434 SEK 1 282 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2016-08-29 20:26:00 SEK 384
Boras; parti ubrugte sneakers (10)
Boras; parti ubrugte sneakers (10). Boras; parti ubrugte sneakers i originale kasser. Blandede størrelser (10) Varunr: 4375145 SEK 1 922 DK, Kolding, Trianglen 2016-08-29 20:31:00 SEK 897
Pelzjacke, Nerz, Größe 46
Pelzjacke, Nerz, Größe 46. Jacke / Kurzmantel, Pelz, Nerz, dunkelbraun, gefüttert, mit eingenähten Gummibünden in den Ärmelenden. Drei einreihige Hakenclips zum Schließen der Jacke. Angegebene Größe 46. Etikett ‚Saga Mink‘, Herkunft Dänemark. Brustumfang 53 cm – Jackenlänge 78 cm – Kragenbreite ca. 7,5 cm – Schulterbreite... Varunr: 4358395 SEK 2 859 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2016-08-29 20:51:00 SEK 1 430
Apples. Business/Rejsetaske i brunt læder
Apples. Business/Rejsetaske i brunt læder . Apples. Business/Rejsetaske i brunt læder med talrige rum. Rum b.la med plads til mobiltelefon, penne, og kreditkort. Jakkesæt, ipad m.m. Tasken kan aflåses. Kraftige lynlåse. Teleskophåndtag samt hjul. H. 38. B. 45 cm. L. Med Teleskophåndtag 103 cm. Dustbag medfølger. Varunr: 3714248

SEK 1 602 DK, Helsingør, Støberivej 2016-08-29 21:14:00 SEK 1 282
Apples. Business/Rejsetaske i brunt læder . Apples. Business/Rejsetaske i brunt læder med talrige rum. Rum b.la med plads til mobiltelefon, penne, og kreditkort. Jakkesæt, ipad m.m. Tasken kan aflåses. Kraftige lynlåse. Teleskophåndtag samt hjul. H. 38. B. 45 cm. L. Med Teleskophåndtag 103 cm. Dustbag medfølger. Varunr: 3714234

 1 2 3 4 5 6 7 8  >>