Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Kläder, skor och accessoarer i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 22  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Mantel, Gr. ca.: 40
Mantel, Gr. ca.: 40. Mantel, 93% Seide, Pelzfutter, Gr. 40. 2 Aussentaschen, 4 Knöpfen. Maße ca.: Armlänge: 40 cm, Schulterbreite: 44 cm, Gesamtlänge: 120 cm, Saumweite: 208 cm. Der Mantel befindet sich in einem altersgemäßen Zustand mit Tragespuren. Varunr: 4476578 SEK 1 962 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-12-08 10:10:23 SEK 392
Nerzstola/Nerzschal (2)
Nerzstola/Nerzschal (2). Zwei Nerzschals dunkelbraun und grau,. Der Verschluss besteht aus einem Haken und einem Knopf. Maße ca.: L. von 65 bis 12 cm, B. von 5 bis 9 cm. Die Schals befinden sich in einem altersgemäßen Zustand mit Tragespuren. Varunr: 4419156 SEK < 1 000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-12-08 10:23:00 SEK 392
Herluf Design. Frakke i alcantara, str. 36
Herluf Design. Frakke i alcantara, str. 36. Frakke i lys grå alcantara, str. 36, med stiklommer og knaplukke. Mærket Herluf Design. L. 114, brystmål 112, ærmelængde 60 cm. Minimale brugsspor. Varunr: 4476725 SEK 1 055 DK, Vejle, Dandyvej 2016-12-08 11:20:00 SEK 396
Marni, draperad kjol i grå-, brun- o grönrutig
Marni, draperad kjol i grå-, brun- o grönrutig . MARNI, draperad kjol i grå-, brun- och grönrutig bomull, IT storlek 40 Varunr: 4496005 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-12-08 12:04:00
Se mer
Prada, kortärmad grungeinspirerad tröja i azurblå
Prada, kortärmad grungeinspirerad tröja i azurblå. PRADA, kortärmad grungeinspirerad tröja i azurblå ull-, mohair- och cashmereblandning, IT storlek 42 Varunr: 4496007 SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2016-12-08 12:12:00
Se mer
Pelsfrakke af vaskebjørn og læder, str. ca. 38
Pelsfrakke af vaskebjørn og læder, str. ca. 38. Pelsfrakke figursyet i baner af vaskebjørn og sort læder, front med knapper og indstikslommer, sort for, indvendigt bindebånd. L. 112 cm. Brystvidde ca. 94 cm. Ærmelængde fra armhule 46 cm. Str. ca. 38. Brugsspor, bælte mangler. Varunr: 4495919 SEK 1 055 DK, Vejle, Dandyvej 2016-12-08 12:21:00 SEK 396
Design Gürtel von Cloud Montana
Design Gürtel von Cloud Montana . Design Gürtel von Cloud Montana, gefertigt aus Leder. Maße ca.: L. 85 cm, B. 13 cm. Altersgemäßer Zustand mit wenig Tragespuren. Varunr: 4463987 SEK 3 924 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-12-08 12:45:00 SEK 1 962
Ann Oretto? kalveskinds jakke str. 42
Ann Oretto? kalveskinds jakke str. 42. Ann Oretto? kalveskinds jakke str. 42, handskeblødt skind. Model med reverskrave, lommer og knaplukningudstillingsmodel med kraftig blegning efter sol. L68 cm. Brystmål ca. 110 cm. Indvendigt ærmemål 42 cm. Varunr: 4492849

SEK 1 055 DK, Odense, Kratholmvej 2016-12-08 13:28:00 SEK 396
Minkfrakke i to længder. Str. 42/44
Minkfrakke i to længder. Str. 42/44. Minkfrakke af scanbrown skind, syet i skrå baner. Nederste stykke kan lynes af til kort model. Stiklommer, brunt satin inderfoer, med skjule lomme. Længde fra nakkesøm til nedre kant: 115/84 cm Ærmelængde (målt under arm til håndled): ca 39 cm Rygmål (målt under arm til under arm): 57 cm. ... Varunr: 4491316 SEK 2 637 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2016-12-08 13:46:00 SEK 560
CKN, sort skindjakke str. L
CKN, sort skindjakke str. L. CKN, sort skindjakke str. L, i blazerform, med reverskrave, stiklommer og knaplukning samt lyse stikninge. L. 54 cm. Brystmål ca. 100 cm. Indvendigt ærmemål ca. 44 cm. Varunr: 4492747

SEK 1 055 DK, Odense, Kratholmvej 2016-12-08 14:18:00 SEK 396
Rulamsfrakke damemodel. str. 42/44
Rulamsfrakke damemodel. str. 42/44. Rulamsrrakke med lynlås og knaplukning, sidelommer, ombuk på ærmer. Længde fra nakkesøm til nedre kant: 97 cm Ærmelængde (målt under arm til håndled): ca 37 cm Rygmål (målt under arm til under arm): 63 cm. Fremstår med få brugsspor. Varunr: 4492492 SEK 1 055 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2016-12-08 14:47:00 SEK 527
Fuchspelz Stulpen (2)
Fuchspelz Stulpen (2). Paar Stulpen aus Fuchspelz, Gelb/Orange eingefärbt. H. 14 cm. D. 19 cm. Altersgemäße Tragespuren. (2) Varunr: 4463904 SEK 2 158 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-12-08 15:00:00 SEK 1 177
Jeager. Frakke af læder, str. 40/42.
Jeager. Frakke af læder, str. 40/42. . Jeager. Frakke af sort læder, front med knaplukke og stiklommer samt justerbar bælte i taljen. Indvendigt med for af sort satin. L 99 cm., Bryst 108 cm., ærme 57 cm. Ca. str. 40/42 Varunr: 4496996 SEK 1 318 DK, Herlev, Dynamovej 2016-12-08 15:06:00 SEK 428
Sague Paris und Bellville Sasson (3)
Sague Paris und Bellville Sasson (3). Konvolut Kleidung von Sague Paris und Bellville Sasson, bestehend aus Hose, Rock, Bluse. 90 % Polyester, 10 % Elasthanne . Altersgemäße Tragespuren. (3) Varunr: 4463965 SEK 3 434 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-12-08 15:10:00 SEK 2 453
Nerzkappen (2)
Nerzkappen (2). 2 Nerzkappen gefertigt aus Nerzpelz und Leder. Altersgemäße Tragespuren. (2) Varunr: 4463905 SEK 2 943 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-12-08 15:20:00 SEK 1 766
Minkkappa, storlek ca 42. Medföljer hatt (2)
Minkkappa, storlek ca 42. Medföljer hatt (2). Minkkappa, storlek ca 42. Pälskappa, mörkbrun mink i bit. Längd ca 120 cm, innerarmslängd ca 40 cm, bystmått ca 110 cm. Medföljer hatt (slitage). (2) Varunr: 4462003 SEK 3 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2016-12-08 15:27:00 SEK 2 000
Moncler dynejakke str. XL
Moncler dynejakke str. XL. Moncler, dame dynejakke med andedun, blå blank nykon med lyse detaljer. L. 66 cm. Brystmål ca. 112 cm. Indvendigt ærmmål ca. 46 cm. Fremstår med brugsspor. Varunr: 4496734 SEK 1 055 DK, Odense, Kratholmvej 2016-12-08 15:27:19 SEK 593
Folkdräkt, 'Vingåkersdräkten', Vintage
Folkdräkt, 'Vingåkersdräkten', Vintage. Folkdräkt, 'Vingåkersdräkten', Vintage. Klänning med kjol i röd ull, gult liv. Förkläde i grön ull. Bälte/skärp i rött läder med broderad dekor. Blus med spetskrage. Storl ca 38. Klännings L 118. Extra tyg medföljer samt liten souvenirdocka iklädd Vingåkersdräkten. Smärre slitage. Varunr: 4479493 SEK 2 000 SE, Norrköping, Finspångsv. 2016-12-08 15:30:00 SEK 325
Två ponchos, kanin samt mink/räv (2)
Två ponchos, kanin samt mink/räv (2). Två ponchos, kanin samt mink/räv. Poncho, kanin, brun, storlek S/M, längd ca 65 cm. Cape i flätad mink, detaljer av rävpäls, storlek S/M, längd 50 cm. (2) Varunr: 4484185 SEK 3 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2016-12-08 15:30:00 SEK 2 000
Christian Lacroix Kostüm, Brokatkleid, Größe 38
Christian Lacroix Kostüm, Brokatkleid, Größe 38. Christian Lacroix Kostüm, Brokatkleid, Größe 38. Altersgemäßer Zustand mit wenig Tragespuren. Varunr: 4463977 SEK 4 415 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-12-08 15:30:00 SEK 2 453
PG Sweden, nubuck/skindjakke str. 44
PG Sweden, nubuck/skindjakke str. 44. PG Sweden, nubuck jakke, støvet mørk blå, kantet med skind. str. 44. Model med revers, knaplukning og stiklommer. L. 75 cm. Brystmål ca. 120 cm. Indvendigt ærmemål ca. 44 cm. Varunr: 4492804

SEK 2 373 DK, Odense, Kratholmvej 2016-12-08 15:35:00 SEK 396
Konvolut Kleidung von Christian Lacroix und John Galiano gr. 36   (3)
Konvolut Kleidung von Christian Lacroix und John Galiano gr. 36 (3). Konvolut Kleidung von Christian Lacroix und John Galiano, gr. 36, bestehend aus Rock, Bluse, Jacke. 100 % Viscose . Altersgemäße Tragespuren. (3) Varunr: 4463982 SEK 3 434 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-12-08 15:40:00 SEK 1 962
Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder
Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder. Apples. Skulder/rejsetaske i brunt læder. Kraftigt bærehåndtag samt skulderrem. Indvendig stort rum samt to side lommer. Teleskophåndtag samt hjul. H. 40. B. 26 cm. Dustbag medfølger. L. Med Teleskophåndtag 110 cm Varunr: 3714017

SEK 1 648 DK, Helsingør, Støberivej 2016-12-08 15:43:00 SEK 1 318
Burberry Trenchcoat str. 40/42, lang model
Burberry Trenchcoat str. 40/42, lang model. Burberry, beige trenchcoat af polyester og bomuld, front med knaplukke og indstikslommer, bælte i taljen, ternet inderfoer. L. 122 cm. Rygmål: ca. 55 cm. Ærmelængde fra armhule 32 cm. Fremstår med få lette brugsspor. Varunr: 4484590 SEK 1 055 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2016-12-08 15:48:02 SEK 461
Abendkleid von After Six by Ronald Joys Größe 38
Abendkleid von After Six by Ronald Joys Größe 38 . Abendkleid von After Six by Ronald Joys. Größe 38. 100 % Polyester. Altersgemäße Tragespuren. Varunr: 4464000 SEK 2 943 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2016-12-08 15:50:00 SEK 1 472
Mulberry 'Antony' skuldertaske
Mulberry 'Antony' skuldertaske. Mulberry 'Antony' skuldertaske af sort læder med skulderrem af lærred, fittings af matlakeret messing, forlomme og indvendigt med tre rum heraf ét med lynlås, bagsiden med ét rum med lynlås. H.27 x 21 x d.6 cm. Alm. brugsspor, lugtspor indv. efter mølkugler. Varunr: 4495223 SEK 1 055 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2016-12-08 16:15:00 SEK 2 307
Hui Ying, Klänning i råsiden
Hui Ying, Klänning i råsiden. Klänning i råsiden med brokad. Storl. 38. Varunr: 4454171 SEK < 1 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 2016-12-08 16:27:00 SEK 325
Diverse hårpynt
Diverse hårpynt . Hårpynt bestående af klemmer, næb, elastikker m.m. Varunr: 4464340 SEK 1 055 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2016-12-08 16:57:00 SEK 428
Paar Schuhe / Collegeschuh / Loafer / Slipper, Tod's, Italien, Glattleder, Braun, Größe 39
Paar Schuhe / Collegeschuh / Loafer / Slipper, Tod's, Italien, Glattleder, Braun, Größe 39. Ein Paar Schuhe / Collegeschuh / Loafer / Slipper, Tod's, Italien, Glattleder, Braun, in Größe 39, mit original Verpackung. Varunr: 4429413

SEK 3 237 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2016-12-08 17:15:40 SEK 932
Mulberry hånd / skuldertaske
Mulberry hånd / skuldertaske. Mindre Mulberry hånd / skuldertaske af sort læder med skulderrem, fittings af matlakeret messing, forlomme og indvendigt med ét større rum samt mindre til kreditkort/lommespejl. H.16 x 22 x d.5,5 cm ca. Alm. brugsspor, lugtspor indv. efter mølkugler. Varunr: 4495222 SEK 1 055 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2016-12-08 17:16:00 SEK 1 450
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 22  >>