Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Biger Christensen pelskåbe og hat af mink. (2)
Birger Christensen pelskåbe og hat udført i mink. Front med stiklommer, hægtelukke, samt ærmer med opslag. Brystvidde 100 cm. L 116 cm. Ærmelængde 70 cm. Ca. str. 40/42. Minimale brugsspor.(2)
Varunr: 4890673
SEK 10 360 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2018
10:10:15
SEK 4 144
Pelsfrakke Scanblack mink.
Pelsfrakke Scanblack mink. Med stiklommer. Ærmelængde 66 cm. L 80 cm. Brystvidde 102 cm. Ca. str. 42. Minimale brugsspor.
Varunr: 4890435
SEK 3 885 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2018
10:24:24
SEK 2 331
Apples. Bælte samt rejsetaske. (2)
Apples. Rejsetaske i brun læder med talrige rum. Forrest lille rum med lynlås. Praktisk som "håndbagage" ved flyvning. Kraftige lynlåse. Rum bl.a. med plads til mobiltelefon, penne, og kreditkort. Teleskophåndtag samt hjul. H. 40. cm. B. 40 cm. Længde med teleskophåndtag 105 cm. Dertil bælte/ ...
Varunr: 4806701

SEK 1 943 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-01-2018
11:41:00
SEK 1 036
Børne solbriller / party - 96 par i assorterede modeller. (4).
Børne solbriller / party 96 par i assorterede modeller.(4).
Varunr: 4891336

SEK 1 554 DK, Herning, Engdahlsvej 18-01-2018
11:44:56
SEK 389
Frakke af sølvræv. Str. S/M
Frakke af sølvræv med aftagelig hætte, front med hægtelukning, i siderne stiklommer, talje med bindebånd, indvendigt med gråt foer. Str. S/M. Ryglængde 120 cm. Brystmål 90 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4889951
SEK 1 943 DK, Kolding, Trianglen 18-01-2018
12:15:00
SEK 971
Pelsfrakke af vaskebjørn, ca. str. 40
Pelsfrakke af vaskebjørn, med stiklommer. Ærmer 60 cm, Brystvidde 86 cm. Længde 70 cm. Med brugsspor.ca. str.40
Varunr: 4891475
SEK 1 036 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2018
12:35:00
SEK 712
Pierre Cardin paletå i svart fiskbensmönstrad ull
PIERRE CARDIN, paletå i svart fiskbensmönstrad ull, SV storlek herr 54
Varunr: 4890935
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-01-2018
13:05:00
Se mer
Strygemotiver - assorteret (120 stk)
Strygemotiver i kunstperler til at stryge permanent på bukser og jakker. Motiver med sommerfugle og blomster og tekster som angel, sexy m.m. er nogle af dem. Hver pakke indeholder flere strygemotiver. (120).
Varunr: 4891487

SEK 1 943 DK, Herning, Engdahlsvej 18-01-2018
15:44:00
SEK 389
Gucci handväska i blå flätad bast med skinn
GUCCI, handväska i blå flätad bast med cognacsfärgat präglat skinn med beige stickningar och detaljer i blank gulmetall, 38 x 51 x 15 cm, handtag 14 cm
Varunr: 4890963
15:45:00
Se mer
Louis Vuitton, garment dressbag / dragtpose
Louis Vuitton, vintage garment dressbag / dragtpose af monogram canvas, montering til ophæng H. 117 cm B. 62 cm. Fremstår med patina/brugsspor/ revne ved kant. Obs. tilføjet tekst
Varunr: 4889354
SEK 2 590 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2018
16:11:00
SEK 1 813
Lars Hillingsø / Great Greenland, pelsjakke af sælskind str. M
Lars Hillingsø / Great Greenland, pelsjakke str. M af sælskind, opsyet i store tern, indstikslommer, høj kinakrave, og trykknaplukning, snørre ved liv. L. 70 cm. Brystmål 132 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4891074
SEK 1 036 DK, Odense, Kratholmvej 18-01-2018
16:25:00
SEK 453
Jimmy Choo, skuldertaske.
Jimmy Choo, skuldertaske udført af gråt læder. Indvendigt med et rum samt sidderlommer, heraf en med lynlås. Hardware af forgyldt metal. H. ca. 27 cm. uden hank. B. 43 cm. Fremtår med mindre misfarvning på bund samt mærker og brugsspor.
Varunr: 4891149
SEK 1 943 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2018
17:24:00
SEK 777
Dame minkpels lys brun str. 42 - 44.
Dame minkpels lys brun str. 42 - 44. med mærkat fra W&U Reichart Braunsweig - Hannover. Ærme længde 54 cm. Brystmål 105 cm, Ryglængde 85 cm.
Varunr: 4891281
SEK 3 108 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2018
18:22:00
SEK 907
Valentino. Rød håndtaske m/ skulderrem.
Valentino. Rød håndtaske med forgyldte detaljer samt indlagt rød krokopræget skindkant. Front med logo samt tryklåslomme, indvendigt rum, lynlåslomme smt to små lommer. H. incl. hanke ca. 37 cm, B. 21 cm. d. ca. 3 cm. Skulderem medfølger (ubrugt) med karabilås. Fremstår med mindre brugspræg.
Varunr: 4876393
SEK 1 036 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-01-2018
19:00:00
SEK 453
Louis Vuitton. Rejse beautybox / smykkeskrin
Louis Vuitton. Rejse Beautybox, i klassisk stil med logomønster, med messingforstærkninger på hjørner. Indvendigt lyst interieur. Nøgle medfølger. H. 11 cm L. 20 cm. B: 12,5 cm. Fremstår med lettere brugsspor.
Varunr: 4891130
SEK 6 475 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-01-2018
19:03:00
SEK 8 806
Minkpäls, kort modell st. M
Minkpäls, kort modell. Brun, helryckt mink. Lätt utsvängd modell med raka ärmar, insticksfickor och knappknäppning. Uppskattade storlek medium. Mått: Längd 96 cm Ärm 67 cm Bystomfång 110 cm Smärre bruksspår, kylförvarad.
Varunr: 4891209
SEK 4 000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 18-01-2018
19:06:00
SEK 1 800
Mulberry. Skuldertaske 'Elgin Tote', rosa Darwin læder. Pung medfølger (2)
Mulberry. Skuldertaske, model Elgin Tote udført i patineret støvet rosa Darwin læder. Opdelt i ét stort rum med et mindre siderum med lynlås. Lukke i form af klap med magnet. H. 58 cm incl. hanke, B. 33 cm, D. 14 cm. Pung medfølger, ligeledes rosa læder, lynlåslukning, seddel- og kortrum samt ...
Varunr: 4891146
19:20:00
SEK 1 425
Mulberry. Skuldertaske, model Antony
Mulberry. Skuldertaske model Antony udført af sort Darwin læder, justerbar rem af kanvas, indvendigt inddelt i et stort rum, endvidere mindre rum udenpå. H. 24 cm,. B. 20 cm. D. ca. 7 cm. Dustbag medfølger. Fremstår med minimale brugsspor.
Varunr: 4891110
SEK 3 367 DK, Hørsholm, Vibe Alle 18-01-2018
19:51:00
SEK 2 590
Mulberry. Taske model Alice, sort skind
Mulberry. Taske af sort skind, model Alice. Indvendigt stort rum med mindre lynlåslomme. H. 30, B. 45, D. 16 cm. Dustbag medfølger. Fremstår med lettere brugsspor.
Varunr: 4891134
SEK 4 662 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-01-2018
19:56:00
SEK 2 331
Samling øresclips af metal. (62)
Samling øresclips af metal. Brugsspor. Samlet vægt: 417 gr. (62)
Varunr: 4890844
SEK 1 036 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-01-2018
19:59:00
SEK 453
Gucci skuldertaske, vintage
Gucci. Vintage skuldertaske af rødt blødt ruskind med regulerbar skulderrem og magnetlukke. Gyldne spænder. Opdelt i et stort rum med mindre rum med lynlås. H: 19,5 cm. Bredde: 21,5 cm. Fremstår med brugsslitage, slid på læderkanterne indvendigt. Blækmärker i bunden af taske. Medfølgende stofpose...
Varunr: 4881770
20:00:00
SEK 1 813
Louis Vuitton Weekend- / rejsetaske Keepall Bandouliére 60. Monogram canvas.
Louis Vuitton. Weekendtaske / rejsetaske af monogram canvas. Produktionskode TH0966. Hanke samt detaljer af kernelæder, dobbelt lynlåslukning, Indvendig foer af brunt kanvas. H. 30, L. 60, B. 26 cm. Fremstår med let patineret kernelæder, skulderrem mangler. Name tag samt hængelås med nøgle
Varunr: 4883223
SEK 6 475 DK, Hørsholm, Vibe Alle 18-01-2018
20:00:00
SEK 4 921
Godskefur mink jakke, str. 46 (lille str.)
Godskefur jakke af strikket mink med krave, hægtelukning, indstikslommer samt bælte. Monteret med ensfarvet for i matchende farve. Str. 46 (lille størrelse svarer nærmere til 42-44). Længde: 60 cm. Ærmelængde: 43/63. Minimal brugspræg.
Varunr: 4889545
SEK 2 590 DK, Herning, Engdahlsvej 18-01-2018
20:01:00
SEK 1 230
Saga Mink, swingerfrakke str. 44, samt stolaer og hat af mink (4)
Swingerfrakke fra Saga Mink af brun mink syet i baner, front med hægtelukning og indstikslommer, pynteknap i halsen, ærmer med opsmøg, sort for. L. 93 cm. Ærmelængde fra armhule 40 cm. Brystvidde ca. 120. Str. 44. Samt to stolaer syet af hele minkskind, L. 90 og 95 cm., og en hat af hvid mink ...
Varunr: 4891160
SEK 5 180 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2018
20:04:00
SEK 3 108
Louis Vuitton. Weekend / rejsetaske, Monogram canvas. Model Keepall bandouliére 55
Louis Vuitton. Monogram canvas. Weekend / rejsetaske, model Keepall bandouliére 55. Produktionskode SP0929. H. 31, L. 55, D. 24 cm. Besætninger af kernelæder. Indvendig et stort rum med dobbelt lynlåslukning. Foer af brunt canvas. Hængelås med nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor samt let ...
Varunr: 4887760
SEK 7 252 DK, Hørsholm, Vibe Alle 18-01-2018
20:10:00
SEK 5 957
Tre kufferter, trolleysæt, model 'New York' (3)
Tre trolley kufferter. med TSA godkendt lås. Model 'New York' Mål: Lille: 50 X 23 X 35 cm Mellem: 60 X 26 X 41 cm Stor: 70 X 29 X 47 cm Levers i en kolli: 76x50x30 cm vægt ca. 11,3 kg.
Varunr: 4851605

SEK 3 885 DK, Helsingør, Støberivej 18-01-2018
20:10:00
SEK 777
Mink kåbe scanglow, lang model str. 44/46
Mink kåbe, scanglow, lang model med stiklommer, knap- og hægtelukning. Længde fra nakkesøm 127, brystmål ca. ca. 120 cm, ærmelængde 70 cm. Fremstår med brugsspor, skal rep. ved syning flere steder. Let model
Varunr: 4889408
SEK 3 108 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-01-2018
20:11:00
SEK 518
Lys pelsjakke. Hvid rensdyrpels, polarræv på krave, str. 38/40.
Lys pelsjakke syet i baner af hvid rensdyrpels, med krave i polarræv, str. 38/40. Fortil med to stiklommer, lukning med tre hægter. Indvendig foret med hvid satin. L. 74 cm, L. ærme: 64 cm. Bundvidde ca.124 cm. Pelsen er tidligere gennemset af Naturstyrelsen. Cites erklæring ikke nødvendig.
Varunr: 4891538
SEK 1 943 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-01-2018
20:14:00
SEK 583
Louis Vuitton. Monogram canvas, skuldertaske model Bucket PM.
Louis Vuitton. Monogram canvas, skuldertaske model Bucket PM. Produktionskode FL 0063. Monogram kanvas, hanke og besætninger af lyst kernelæder, stort indvendigt rum med lynlåslomme og lomme. H. 26 L. 23 cm. Pung H. 10, L. 17 cm. Interiør fremstår uden synlige brugsspor. Fremstår med friskhed i ...
Varunr: 4887761
SEK 3 626 DK, Hørsholm, Vibe Alle 18-01-2018
20:15:00
SEK 2 202
Chloé stövlar i mörkbrunt präglat skinn
CHLOÉ, stövlar i mörkbrunt präglat skinn, IT storlek 39, klackhöjd 7,5 cm, höjd 43 cm
Varunr: 4891020
20:15:00
Se mer
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>