Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Klockor  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Gant. Herrearmbåndsur. Day date.
Gant. Herrearmbåndsur. Day date.. Gant herrearmbåndsur med urkasse af stål. Skive med time, minut samt sekundviser. Dato samt dag. Sort kroko præget læderrem. Ø. ca. eksklusiv krone 42 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manualer. Varunr: 4619164

SEK 1 628 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 09:37:00 SEK 1 107
Guess Herrearmbåndsur.
Guess Herrearmbåndsur.. Guess herrearmbåndsur med urkasse i stål. SKive med time, minut samt sekundviser. 24 timers funktion samt chronograph funktion. Lænke af stål. Ø. ca. eksklusiv krone 44 mm. Inder samt yderboks medfølger derudover manual. Varunr: 4619376

SEK 2 083 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 11:33:00 SEK 1 758
Reseur 1900-talets början
Reseur 1900-talets början. RESEUR, 1900-talets början, timrepetition, liten sekundvisare, mässing, fasettslipat glas, urtavla med romerska och arabiska siffror, höjd inkl handtag, höjd ca 17 cm Varunr: 4634769 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 12:32:00
Se mer
TechnoMarine damechronograf.
TechnoMarine damechronograf.. TechnoMarine damechronograf. Hvid mønstret urskive med stregindeks. Datorude og chronograffunktion. Urkasse af stål, Ø40 mm. Hvid gummirem samt ekstra rem. Krans besat med sten. Quartzværk. Vandtæt til 200 m. Vejledende udsalgspris DKK 17.464,00. Varunr: 4378458

SEK 15 886 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-24 13:59:29 SEK 10 157
Samling ældre Lommeure,(10)
Samling ældre Lommeure,(10). Samling ældre Lommeure, Urene har emaljeret skive med sorte araber eller romertal. urene har cylindergang eller ankergang. 1 af urene defekt, resten af urene går,men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4630579 SEK 1 042 DK, Aalborg, Nibevej 2017-04-24 14:00:00 SEK 1 009
Rado damearmbåndsur
Rado damearmbåndsur. Rado damearmbåndsur Hvid keramisk urskive med stregindeks. Urkasse B: 21mm. Lænke af keramik og titanium med foldelås. Quartz værk. Vejl. udsalgspris DKK 14.500,00. Varunr: 4377835

SEK 13 282 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-04-24 14:00:19 SEK 8 594
Omega 14k white gold diamond watch approx. 0.42 ct
Omega 14k white gold diamond watch approx. 0.42 ct . Omega gold watch in 14k rhod. white gold set with 28 round brillant cut diamonds 0.42 ct Movement: original Omega manually winding movement Original omega 14k white gold round case 23.3 mm in diameter. Omega logo on a crown Bezel: 14k white gold diamond bezel Crystal: Acrylic crystal Dial: ... Varunr: 4597187 SEK 23 176 BE, Antwerpen 2017-04-24 15:26:00 SEK 18 348
Omega Seamaster De Ville
Omega Seamaster De Ville. OMEGA, Seamaster De Ville, armbandsur, guld/stål, 1960-tal, automatiskt urverk, plexiglas, läderarmband ej original, diameter 34 mm Varunr: 4634833 SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 16:12:00
Se mer
Portaluhr mit Garnitur aus Alabaster (3)
Portaluhr mit Garnitur aus Alabaster (3). Portaluhr mit Garnitur gefertigt aus Alabaster und Messing im Stil des Klassizismus. Weißes Zifferblatt mit schwarzen arabischen Ziffern. Verziert ist die Uhr mit Perlrand-Dekor und Girlanden. Die Gläser mit Facettenschliff wurden nachträglich ersetzt. Maße ca.: Uhr H. 42 cm, B. 21,5 cm ... Varunr: 4611529 SEK 13 520 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-24 17:19:00 SEK 9 657
Alfex damearmbåndsur af stål & double.
Alfex damearmbåndsur af stål & double.. Alfex armbåndsur model 5559/021, udført i double (forgyldt stål), Urskive med lys, time, minut og sekundtviser, samt datoanvisning ved 6`. integreret leddelt lænke. Quartz værk. Swiss made. Vandtæt til 3 ATM. Alfex armbåndsur model 5451/02 med integreret lænke og urkasse i poleret stål. ... Varunr: 4631083

SEK 2 214 DK, Aalborg, Nibevej 2017-04-24 17:35:00 SEK 912
Savonettur Omega
Savonettur Omega. OMEGA, fickur, 14 k guld, savonett, arabiska siffror med s.k. Röd tolva, subsekund, inneboett i metall, verknr. 5879450, boettnr. 6480330, diameter ca 50 mm, total vikt ca 88 g Varunr: 4634858 SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 18:08:00
Se mer
Gant. Herrearmbåndsur.
Gant. Herrearmbåndsur.. Gant herrearmbåndsur urkasse af stål. Urskive med romertal. Med dato. Sort læderrem. Ø. ca. eksklusiv krone 41 mm. Kommer med inder samt yderboks derudover manual. Varunr: 4618230

SEK 1 302 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 19:33:00 SEK 1 042
Fickur guld
Fickur guld. FICKUR, 18 k guld, arabiska siffror, subsekund, innerboett i metall, verknr. 127800, boettnr. 127813, diameter ca 50 mm, totalvikt ca 86 g Varunr: 4634887 SEK 3 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 19:36:00
Se mer
Vintage International Watch Co, IWC, herrearmbåndsur, 14 karat guld
Vintage International Watch Co, IWC, herrearmbåndsur, 14 karat guld. Vintage International Watch Co, IWC, herrearmbåndsur i urkasse af 14 karat guld. Urkasse stemplet 470. Cremefarvet urskive med logo, arabertal, stregindeks samt tre visere. Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk. Monteret med brun krokopræget læderrem. Ø: 34 mm (ekskl. krone). Fremstår med ... Varunr: 4601430 SEK 15 626 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-24 19:55:00 SEK 10 417
Omega 'Speedmaster'. Herrechronograf i stål med sort skive, ca. 2005
Omega 'Speedmaster'. Herrechronograf i stål med sort skive, ca. 2005. Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster Professionel, ref.nr.: 145.0049, cal. 1861, i urkasse af stål, sort skive med stregindeks, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original læderrem med stålspænde, mekanisk urværk med ... Varunr: 4607998 SEK 39 065 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:00:00 SEK 29 950
Tag Heuer 'Professional'. Herrechronograf i stål med sølvfarvet skive med dato, 2000'erne
Tag Heuer 'Professional'. Herrechronograf i stål med sølvfarvet skive med dato, 2000'erne. Herrearmbåndsur fra Tag Heuer, model Professional, ref.nr.: CL1111-0, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med punktindeks, datoangivelse ved 4" position, justerbar lynette, separatr sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, safirglas, monteret med original lænke af stål med foldespænde, ... Varunr: 4609045 SEK 6 511 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:00:00 SEK 4 948
Vintage Omege Genève Chronostop, herrearmbåndsur
Vintage Omege Genève Chronostop, herrearmbåndsur. Vintage Omega Genève Chronostop, herrearmbåndsur i urkasse af stål, skive med logo, time- og minutmarkeringer, tre visere. Én knaps stopur. Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk og er monteret med sort læderrem med Omega spænde. Uret fungerer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.... Varunr: 4632116 SEK 4 558 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-24 20:01:00 SEK 3 906
Corum 'Admirals Cup Lady'. Dameur i 18 kt. guld og stål med lys skive med dato, 1990'erne
Corum 'Admirals Cup Lady'. Dameur i 18 kt. guld og stål med lys skive med dato, 1990'erne . Damearmbåndsur fra Corum, model Admirals Cup Lady, ref.nr.: 39.610.21.V52B, i urkasse af 18 kt. guld og stål, lys skive med punktindeks udført som flag, datoangivelse ved 6" position, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med lænke af stål med guldmonteringer, quartz urværk. Ø. 27 mm. ... Varunr: 4612973 SEK 7 813 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:03:00 SEK 6 250
Tudor 'Princess-Oysterdate'. Vintage dameur i guld og stål med grå skive, ca. 1967
Tudor 'Princess-Oysterdate'. Vintage dameur i guld og stål med grå skive, ca. 1967. Vintage damearmbåndsur fra Tudor, model Princess-Oysterdate, ref.nr.: 7602/3, i urkasse af guld og stål, grå skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, plexiglas, optrækskrone med Rolex-logo, monteret med lænke af guld og stål med foldelukke, manuelt rotor urværk. Ø. 25 mm. Fremstår ... Varunr: 4625833 SEK 14 324 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:05:00 SEK 11 459
Junghans. Vintage herreur i forkromet metal med orange skive, 1970'erne
Junghans. Vintage herreur i forkromet metal med orange skive, 1970'erne. Vintage herrearmbåndsur fra Junghans, cal. 620.50, i urkasse af delvist forkromet metal, gul/sort skive med stregindeks, centreret sekundviser, justerbar lynette, plexiglas, monteret med gummirem, manuelt optræk. Ø. 36,5 mm. Fremstår med brugsspor, ridser. Uret gik på vurderingstidspunktet. ... Varunr: 4626132 SEK 6 511 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:05:00 SEK 2 344
Vintage Rolex Oyster Perpetual, herrearmbåndsur
Vintage Rolex Oyster Perpetual, herrearmbåndsur. Vintage herrearmbåndsur fra Rolex, model Oyster Perpetual, ref.nr.: 1005, værknummer D78422. Urkasse af stål. Urskive med stregindeks, lynette af guld, plexiglas, optrækskrone af guld med logo, monteret med uoriginal krokopræget læderrem. Automatisk urværk. Ø. 34 mm.Uret går og har været åbnet af... Varunr: 4616104 SEK 18 230 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-24 20:07:00 SEK 13 022
Baume & Mercier 'Hampton'. Herrechronograf i stål med original rem og spænde, 2000'erne
Baume & Mercier 'Hampton'. Herrechronograf i stål med original rem og spænde, 2000'erne. Herrearmbåndsur fra Baume & Mercier, model Hampton, ref.nr.: 65448, i rektangulær urkasse af stål, sølvgrå two-tone skive med arabertal og stregindeks, datoangivelse ved 4" position, separat sekundviser, stopursfunktion, chronograffunktion, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med ... Varunr: 4569744 SEK 9 766 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:08:00 SEK 8 073
Vulcain 'Nautical Trophy'. Limiteret herreur i stål med sort skive - cert. 2012
Vulcain 'Nautical Trophy'. Limiteret herreur i stål med sort skive - cert. 2012. Herrearmbåndsur fra Vulcain, model Nautical Trophy, ref.nr.: 100107.024VT, cal. V-10, i urkasse af stål, sort skive med arabertal og stregindeks, alarm-funktion, dekompressor-måler, plexiglas, monteret med original læderrem med dobbelt foldespænde af stål, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. ... Varunr: 4608584 SEK 31 252 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:10:00 SEK 23 439
Aristona, Metamec. Par bordure
Aristona, Metamec. Par bordure. Aristona, Metamec. Par bordure til strøm. Med ruder af glas. Metamec uret er i træ, Aristona uret med sokkel af grøn marmor. H: 21 cm. Fremstår med alm. brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4628530 SEK 1 042 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:10:00 SEK 423
Breitling 'Transocean Chronograph'. Herreur i 18 kt. roséguld og stål med bronzefarvet skive, 2010'erne
Breitling 'Transocean Chronograph'. Herreur i 18 kt. roséguld og stål med bronzefarvet skive, 2010'erne. Herrearmbåndsur fra Breitling, model Transocean Chronograph, ref.nr.: UB0152, cal. B01, i urkasse af stål med lynette af 18 kt. roséguld, bronzefarvet skive med stregindeks, datoangivelse ved 4.30" position, separat sekundviser, chronograffunktion, safirglas, monteret med original læderrem med ... Varunr: 4603411 SEK 49 482 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:13:00 SEK 39 065
Cartier 'Santos Lady'. Dameur i 18 kt. guld og stål med hvid skive, 1990'erne
Cartier 'Santos Lady'. Dameur i 18 kt. guld og stål med hvid skive, 1990'erne. Damearmbåndsur fra Cartier, model Santos, i urkasse af 18 kt. guld og stål, hvid skive med romertal, safirglas, monteret med senere rem med forgyldt spænde, automatisk urværk. Ø. 24,5 mm. Fremstår med brugsspor, ridser, rem med reparation mv. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com ... Varunr: 4584759 SEK 7 813 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:15:00 SEK 6 250
Cartier 'Ceinture'. Dameur i 18 kt. trefarvet guld med original rem og spænde, 1980-90'erne
Cartier 'Ceinture'. Dameur i 18 kt. trefarvet guld med original rem og spænde, 1980-90'erne. Damearmbåndsur fra Cartier, model Ceinture, i urkasse af 18 kt. trefarvet guld, hvid skive med romertal, mineralglas, monteret med original rem med forgyldt Cartier-spænde, quartz urværk. Ø. 26,5 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for ... Varunr: 4599302 SEK 19 532 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:15:00 SEK 15 626
Breitling 'Colt 44'. Herreur i stål med lys skive - cert. 2015
Breitling 'Colt 44'. Herreur i stål med lys skive - cert. 2015. Herrearmbåndsur fra Breitling, model Colt 44, ref.nr.: A17388, i urkasse af stål, lys skive med arabertal og stregindeks, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med logo, justerbar lynette, safirglas, monteret med original læderrem med foldespænde af stål, automatisk urværk. Ø. 44 mm. ... Varunr: 4608038 SEK 24 741 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:18:00 SEK 19 532
Mermod Freres 18 k guld
Mermod Freres 18 k guld. MERMOD FRERES, fickur, 18 k guld, ca år 1900, vitemaljerad urtavla, subsekund, diameter ca 54 mm, urets vikt ca 110 g Varunr: 4634908 SEK 10 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-24 20:18:00
Se mer
Cartier 'Tank Vermeil'. Dameur i forfyldt sterlingsølv med 'trinity'-skive, 1990'erne
Cartier 'Tank Vermeil'. Dameur i forfyldt sterlingsølv med 'trinity'-skive, 1990'erne. Damearmbåndsur fra Cartier, model Tank Vermeil, ref.nr.: 1613, i rektangulær urkasse af forgyldt sterlingsølv, hvid 'trinity' skive med romertal, riflet optrækskrone prydet med cabochonsleben safir, mineralglas, monteret med original rem med forgyldt Cartier foldespænde, quartz urværk. Mål: 20,5 ... Varunr: 4603440 SEK 6 511 DK, Vejle, Dandyvej 2017-04-24 20:20:00 SEK 5 209
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17  >>