Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Rone, Stipto, Mido m.m. Samling ure og lommeure
Samling ure og lommeure, bla. Rone, Stipto, mido og Christ med manuelt optræk, flere med remme. Brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4725958
SEK 1 569 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
11:43:11
SEK 981
Vintage Omega Seamaster Automatic herrearmbåndsur af stål, årgang 1965
Vintage Omega Seamaster Automatic herrearmbåndsur af stål, rund lys urskive med timemarkeringer og stregindex, datoangivelse ved 3-markør, krone med logo, originalt glas, automatisk urværk. Værk. nr. 23945788. Cal. 562. Årgang 1967. Urkasse Ø 35 mm. Monteret med rem af uoriginal stålrem samt ...
Varunr: 4725036
SEK 1 961 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2017
11:55:31
SEK 3 269
Lommeur af 14 kt. guld
Lommeur af 14 kt. guld, med urkæde af double. Hvid urskive med romertal. Dekoreret med ciseleringer og på bagside med initialer. Skive med revner og generelt med brugsspor.
Varunr: 4723285
SEK 1 308 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
13:43:48
SEK 588
Roamer, damearmbåndsur med diamanter
Roamer, damearmbåndsur i urkasse af stål med semi-transparant urskive med logo, to visere og timemarkeringer. Urets kasse er besat med diamanter. Uret har quartzværk og er monteret med hvid Roamer læderrem med butterflyspænde af stål. Bredde: 30 mm (ekskl. krone). Uret fremstår som nyt og med ...
Varunr: 4693723

SEK 11 507 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
15:04:03
SEK 3 400
TechnoMarine herrearmbåndsur model 'Reef', 50 atm.
Technomarine herrechronograf, Ronda Collection. Urkasse af kulfiber, Ø49 mm. Sort urskive med stål/aluminium timemarkeringer. Monteret med sort rem af silicone, hertil remværktøj, så man selv let kan skifte rem. Vandtæt op til 50 atm.
Varunr: 4702297

SEK 6 538 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2017
15:04:57
SEK 4 054
TechnoMarine damechronograf
TechnoMarine damechronograf Lys urskive med gyldent stregindeks. Datorude og chronograffunktion. Urkasse af stål Ø40 mm. Gummirem samt værktøt til remskift. Vandtæt til 200m. Safirglas. Quartzværk. Vejledende udsalgspris 3.737,00
Varunr: 4702294

SEK 3 530 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2017
15:08:27
SEK 2 288
TechnoMarine chronograph damearmbåndsur.
TechnoMarine chronograph damearmbåndsur. urkasse Ø 40 mm. i rustfrit stål, monteret med integreret pink rem. Hvid urskive med sekund, minut, time og datoangivelse samt drejbar lynette. Fremstår i original emballage med tilbehør i form af værktøj for udskiftning af 2 ekstra medfølgende remme samt ...
Varunr: 4702300

SEK 3 661 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2017
15:08:50
SEK 2 288
Golvur, 1800-tal senare bemålad
Golvur, 1800-tal senare bemålad. Lod, pendel och nyckel medföljer. Höjd 208 cm. Åldersrelaterat slitage.
Varunr: 4707088
SEK < 1,000 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 26-07-2017
15:14:00
SEK 300
Konvolut Damenuhren (5)
Konvolut diverser Armbanduhren für Damen. Das Konvolut besteht aus folgenden Positionen: Tactics Quartz,Tissot Seastar, Uhr mit einem Gehäuse aus Holz, Champ de Coeur, Seiko Quartz. Alle Uhren befinden sich in einem altersgemäßen Zustand mit Gebrauchs- und Alterungsspuren. Zum Zeitpunkt ...
Varunr: 4705449
SEK 1 167 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
16:00:00
SEK 389
Aquanautic. Dameur. Model 'Princess Cuda'
Aquanautic. Dameur model "Princess Cuda" med kasse og lænke af stål, grå perlemors urskive med arabertal og punktinddeling, automatisk urværk , der giver en vandmodstand på op til 100 M. Originale træ æske, garantibevis (købt 29/10/15) samt brochure medfølger. Fremstår med brugsspor, herunder ...
Varunr: 4704440
SEK 13 076 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017
18:07:00
SEK 4 446
Fransk forgyldt taffelur
Fransk taffelur af forgyldt zink dekoreret med korsridder, våben og blomsterdekorationer i rokokoform.Hvid ur skive med romertal.1800'tallets sidste del. Fremstår med skade ved sværd Nøgle medfølger.Uret går, men Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. H 43 cm.
Varunr: 4709470
SEK 1 961 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017
18:22:00
SEK 425
Konsolur Lenzkirch
KONSOLUR, omkring 1900, uret märkt Lenzkirch, fodral i mahogny med beslag i patinerad mässing, urtavlan med rik ornamentdekor, arabiska siffror, höjd 54 cm, pendel finns
Varunr: 4727066
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
18:24:00
Se mer
Senempire sekretær af mahogni
Senempire sekretær af mahogni med københavnertop, front med skuffer og f klap, udskæringer, indvendig med skuffer og låge af palisander med intarisa hvorunder rum, nøgle medfølger. H.157 x 98 x d.48 cm. Slitage, skæv låge, limede lister, løs liste og bagben samt rep.
Varunr: 4727395
SEK 1 308 DK, Helsingør, Støberivej 26-07-2017
18:38:00
SEK 556
INVICTA, skeletur, armbåndsur XXL
INVICTA, ca. 2015, Corduba Collection, A place in time TRITNITE, Night Glow, herrearmbåndsur, skeletteret urskive med minutstregsindekser, urkasse i rustfrit stål med lynette af rosaguld, manuelt optræk, analog visning med time- og minutviser, gennembrudte visere med lysende punkter, hærdet ...
Varunr: 4724226
SEK 6 320 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
19:00:00
SEK 1 118
Rado damearmbåndsur
Rado damearmbåndsur. Keramisk urskive med arabertal og chronograffunktion samt datorude. Urkasse B. 30 mm. Lænke af rustfri stål, keramik og titanium med foldelås, Quartzværk, vandtæt til 30m.
Varunr: 4727135

SEK 13 076 DK, Herning, Engdahlsvej 26-07-2017
19:00:00
SEK 2 746
ROLEX Oyster Perpetual Datejust armbåndsur (Maxi)
ROLEX Oyster Perpetual Datejust armbåndsur (herrer), med foldelås, urskive = hvid med minutinddelingsring og romertal, dato-lup, time-, minut- og sekundviser, materiale: urkasse, krone og urrem = guld/stål, lynette-materiale = 18 kt. guld, urrem = Jubilee, glas = safirglas, urværk = automatisk, ...
Varunr: 4723328
SEK 30 143 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
19:00:00
SEK 23 337
ROLEX Oyster Perpetual Datejust, stål/guld damearmbåndsur
ROLEX Oyster Perpetual Datejust, damearmbåndur med foldelås, urskive = hvid med stregindekser og romertal, dato-lup, time-, minut- og sekundviser, urkassens, kronens og urremmens materiale = guld/stål; lynettens materiale = 18 kt. guld, urrem = Jubilee, glas = safirglas, urværk: automatisk, vægt ...
Varunr: 4723332
SEK 25 282 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
19:00:00
SEK 16 044
ROLEX Oyster Perpetual Datejust, damearmbåndsur med foldelås, urskive = hvid med minutinddeling og romertal, dato-lup, time-, minut- og sekundviser, materiale: urkasse, krone og urrem = guld/stål, riflet lynette materiale = 18 kt. guld, urrem = Jubilee, safirglas, urværk = automatisk, vægt ca. 55...
Varunr: 4723331
19:00:00
SEK 16 044
Standur
Standur i kasse af grønmalet træ. Skive af hvidmalet metal og med romertal. To lodder, pendul og nøgle. H. 206 cm. Fremstår med brugsslitage og tørrevner i nedre del af urkasse. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4727394
SEK 1 046 DK, Helsingør, Støberivej 26-07-2017
19:09:00
SEK 392
Vintage Piaget, damearmbåndsur af 18 karat guld
Vintage Piaget, damearmbåndsur i urkasse af 18 karat guld med guldfarvet urskive med logo, timemarkeringer, samt to visere. Uret har mekanisk urværk med manuelt optræk og er monteret med lænke af 18 karat guld. Bredde: 18 mm. Krone er monteret på bagsiden af uret.Totalvægt: 41 gram. Uret kommer ...
Varunr: 4691660
SEK 15 691 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
19:29:00
SEK 5 753
Inex incabloc. Vintage herrearmbåndsur
Inex Incabloc. Vintage herrearmbåndsurTonneau formet urkasse af stålChampagnefarvet urskiveMekanisk værk med manuel optræk34 x 34 mm ekskl. kroneKal. 6325Serie nr. 4126Senere monteret flex lænke af stålFremstår med brugsspor, små skrammer og optræk binderUret gik ikke på vurderingstidspunktet, ...
Varunr: 4721166
SEK 1 046 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
19:30:23
SEK 392
Gustav Becker. Vægur
Gustav Becker vægur, kasse af bemalet træ, skive af messing, pendul og nøgle medfølger. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og revne på bagplade.
Varunr: 4721169
19:31:08
SEK 392
Damenuhren von Benetton u. Swatch (2)
Zwei Damenuhren aus den Manufakturen Benetton by Bulova und Swatch. Die Benetton sowie die Pop Swatch Uhr, besitzt ein Quartzwerk. Beide Uhren stehen, es müssen wahrscheinlich die Batterien getauscht werden. Die Uhren befinden sich in einem altersgemäßen Zustand mit Gebrauchs- und ...
Varunr: 4705435
SEK < 1,000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 26-07-2017
19:35:00
SEK 389
Herrfickur i 14 k guld
RYMO, fickur, 14 k guld, savonett, ca 1930, mekaniskt urverk, innerboett i metall, boettnr. 18628, diameter 47,5 mm, vikt exkl. kedja ca 70 g, klockkedja gulddoublé medföljer
Varunr: 4727086
SEK 3 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 26-07-2017
19:42:00
Se mer
Engelsk standur i kasse af eg, 1700-tallets slutning. Værk signeret Jeremiah Standring, Bolton
Engelsk standur i kasse af eg, messingurskive signeret Jeremiah Standring, Bolton. 1700-tallets slutning. Urhus uden glas. Urskive prydet m. graveringer samt forgyldte hjørneornamenter. H. 210 cm. Medfølgende 2 lodder, optræksnøgle og pendul. Brugs- og alderspræget.
Varunr: 4727617
SEK 1 961 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
19:49:00
SEK 425
Cartier 'Ballon Bleu XL'. Herreur i 18 kt. roséguld med dato
Herrearmbåndsur fra Cartier, model Ballon Bleu, ref.nr.: 3000, i urkasse af 18 kt. roséguld, sølvfarvet delvist guillocheret skive med romertal, datoangivelse ved 3" position, riflet optrækskrone med cabochonsleben safir, safirglas, monteret med original krokodillerem med foldespænde af 18 kt. ...
Varunr: 4692610
SEK 130 758 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2017
20:00:00
SEK 53 611
Raymond Weil 'Jasmine' Automatic, damearmbåndsur med diamanter
Raymond Weil 'Jasmine' Automatic, ref. 2935-PCS-01659, damearmbåndsur i urkasse af rosaguldbelagt stål lys urskive med logo, romertal, tre visere samt datoangivelse. Uret har glasbagkasse med kig til mekanisk urværk med automatisk optræk og er monteret med sort læderrem med rosaguldbelagt ...
Varunr: 4693799

SEK 37 266 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
20:03:00
SEK 8 107
Raymond Weil 'Noemia'. Dameur i stål med brillantbesat perlemorsskive - boks + cert. 2017
Damearmbåndsur fra Raymond Weil, model Noemia, ref.nr.: 5932ST00995, i urkasse af stål, lys perlemorsskive med romertal og brillantbesat punktindeks, safirglas, monteret med stållænke med dobbelt foldelukke, quartz urværk. Ø. 32 mm. Indvendig længde ca. 18,5 cm. Medfølges af boks, kasse, papirer ...
Varunr: 4682745

SEK 7 845 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2017
20:04:00
SEK 1 831
Tissot 'Chronometer'. Herreur i 18 kt. pinkguld med two-tone skive, ca. 2000
Herrearmbåndsur fra Tissot, model Chronometer, ref.nr.: H700.333, cal. 2824-2, i urkasse af 18 kt. pinkguld, two-tone skive med romertal og stregindeks, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med original alligatorrem med dobbelt foldespænde af pinkforgyldt ...
Varunr: 4670208
SEK 26 152 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2017
20:05:00
SEK 21 575
Faber by Faber. Herreur i stål med sølvfarvet skive- etui + ekstra rem
Herrearmbåndsur fra Faber, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med stregindeks, safirglas, monteret med ruskindsrem med stålspænde, quartz urværk. Ø. 40,8 mm. Medfølges af etui, manual samt ekstra læderrem..NB! Modelfoto.
Varunr: 4705398

SEK 1 308 DK, Vejle, Dandyvej 26-07-2017
20:05:00
SEK 425
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>