Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Moeris frackur
MOERIS, frackur, 14 k guld, 1900-talets första hälft, plexiglas, arabiska siffror, blånerade visare, subsekund, diameter 45 mm, i etui
Varunr: 4890915
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-01-2018
11:05:00
Se mer
Junghans. Vægur i mahognibejdset kasse, 1900-tallet
Junghans. Vægur i kasse af mahognibejdset bøg, og fyrretræ, gullig skive med arabertal. Nøgle og pendul medfølger. Ø. 33,5 cm. Fremstår med brugsspor, skive med krakeleringer, afskalninger.
Varunr: 4890671
SEK 1 036 DK, Kolding, Trianglen 18-01-2018
14:28:00
SEK 453
Golana, manuelt optræk, nr. 5470, 18 kt.
Vintage herrearmbåndsur fra Golana, udført med en urkasse af 18 kt. guld (stemplet), modelnummer: 5470. Sølvfarvet urskive med guldfarvede indekser, konvekst plastglas, manuelt optræk, Incabloc sikring. Læderurremmen og dornlåsen er ikke originale og er blevet suppleret. Uret fremstår i ...
Varunr: 4883830
SEK 4 820 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 18-01-2018
15:15:00
SEK 1 157
Hundertwasser Uhren, limitiert (2)
Uhren mit einem Ziffernblatt entworfen von Friedensreich Hundertwasser. Mit einem Gehäuse gefertigt aus Kunststoff und einem Armband aus Kautschuk, Quarzwerk. Die Uhren sind limitiert und betitelt: Day dream window Nr. 1821/2000, Three in crowd Nr. 1270/3000. Die Uhren befinden sich in...
Varunr: 4867681
SEK < 1,000 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 18-01-2018
15:25:28
SEK 434
Standur i kasse af egetræ
Standur i kasse af egetræ med Kieninger urværk, låge med blyindfattet glas, urskive af messing med månefase. H. 198 cm. Tre lodder samt pendul medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4891167
SEK 1 036 DK, Hørsholm, Vibe Alle 18-01-2018
15:39:00
SEK 453
Jacob Jensen, 'Eclipse' 444, bøjleur.
Jacob Jensen, 'Eclipse' 444, bøjleur i urkasse og bøjle af guldfarvet stål med sort urskive med to visere og logo på urkasse. Uret har quartzværk og fremstår som nyt . Bredde: 18 mm (ekskl. krone). Indvending diameter: 54 mm. Uret fremstår med plast fungerer, men Lauritz.com indestår ikke for ...
Varunr: 4891768

SEK 1 943 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2018
17:34:00
SEK 648
Victorinox Summit, dameur
Victorinox Summit, dameur, V241417. Sekund-, minut- og timevisere, datoangivelse. Urkasse af børstet stål, roterende krans, sort urskive. Rem af stålr. Ø 32 mm. Quartz urværk (batteridrevet). Vandtæt til 100 m.Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 4891290
SEK 1 943 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-01-2018
19:00:00
SEK 518
Vintage Omega Ladymatic, dameur
Vintage Omega Ladymatic, dameur, minut- og timevisere, kasse af 18 kt. Guld, optrækskrone med logo, Ø 20 mm., hvid urskive, mekanisk urværk med automatisk optræk urværk, ny rem af sort læder, spænde med logo, serienr. 23333210, årgang 1966Fra lukning af Uhrmageriet, Store Torv, Aarhus. Butikspris...
Varunr: 4891153
SEK 5 180 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-01-2018
19:10:00
SEK 3 626
Omega De Ville Automatic, dameur
Omega De Ville Automatic, dameur, minut-og timevisere, kasse af poleret stål, optrækskrone med logo, Ø 20 mm., guldfarvet urskive, automatisk urværk, ny rem af brunt læder, Cal. 661, årgang 1969Fra lukning af Uhrmageriet, Store Torv, Aarhus. Butikspris kr. 4.800,-. Uret gik på ...
Varunr: 4891156
SEK 2 590 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-01-2018
19:10:00
SEK 1 166
Georg Jensen damarmbandsur
THORUP & BONDERUP, damarmbandsur, stål, 2000-tal, quartz, safirglas, refnr. 346, Georg Jensen, svart läderarmband med spänne i stål (ej original), diameter 24,5 mm
Varunr: 4890999
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 18-01-2018
19:12:00
Se mer
Festina Chrono, herrearmbåndsur.
Festina herrearmbåndsur model Chrono, urkasse af stål, sort urskive med time- og minutviser, subdials til chronograf samt sekundviser. Quartz værk. Monteret med sort læderrem. Ø. 44 mm. Minimale / ingen brugsspor. Uret går.
Varunr: 4891232
SEK 1 036 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2018
19:15:00
SEK 1 036
Obaku Denmark, et par damearmbåndsure. (2)
Et par Obaku damearmbåndsure af forgyldt og rosaforgyldt stål, begge monteret med meshlænke, ét med imiteret perlemorskive og similisten. Urerne går. Minimale / ingen brugsspor. (2)
Varunr: 4891269
19:18:00
SEK 518
OJ Mini by Nomon. Fire vægure (4)
OJ Mini by Nomon. Fire vægure. Alle tre ubrugte i original emballage. (4)
Varunr: 4890789
SEK 1 295 DK, Hørsholm, Vibe Alle 18-01-2018
19:19:00
SEK 389
Samling af tre ure: Coinor Casio og SF-ur. (3)
Vintage Coinor Automatic i urkasse af forgyldt stål med guldfarvet urskive med logo, tome- og minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk og er monteret med brun læderrem med stålspænde. Ø: 35 mm (ekskl. krone). Herudover to quartzure - et ...
Varunr: 4877802
SEK 1 295 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2018
19:20:00
SEK 648
Ove Hansen Toxværd, Rønne. Standur
Ove Hansen Toxværd 1805-1889, Rønne. Standur i kasse af bemalet fyrretræ, hvidmalet urskive med romertal og navn. H. 198 cm. Nøgle, optræksnøgle, pendul og to lodder medfølger. Fremstår med aldersrelateret brugsslitage. Ove Hansen Toxværd fik borgerskab i 1830. Lauritz.com indestår ikke for ...
Varunr: 4891158
19:21:00
SEK 389
Vintage Omega, dameur
Vintage Omega, dameur, minut- og timevisere, kasse af forgyldt stål, optrækskrone med logo, Ø 18 mm., hvid urskive, urværk, ny rem af sort læder Ca. 244, årgang 1952Fra lukning af Uhrmageriet, Store Torv, Aarhus. Butikspris kr. 4.800,-. Uret gik på indleveringstidspunktet, Lauritz.com indestår ...
Varunr: 4891164
SEK 3 108 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-01-2018
19:30:00
SEK 1 036
Jean Paul Gaultier. Swiss made herre chronograph.
Jean Paul Gaultier. Swiss made herre chronograph. Herrearmbåndsur med urkasse og lænke af stål/rose forgyldt, Ø 40 mm. Swiss quartz urværk. Urskive med permanent sekundviser, stopur funktion op til 30 min. viser, datorude. Vandtestet til 100 m. Opbevaringsboks og manual medfølger.
Varunr: 4883882

SEK 3 626 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-01-2018
19:33:00
SEK 1 943
Omega 'Constellation'. Dameur i 18 kt. guld og stål med brillanter, 0.32 ct
Damearmbåndsur fra Omega, model Constellation, ref.nr.: 12677500, Watch nr. 59497915, i urkasse af 18 kt. guld og stål, lys skive med stregindeks, lynette prydet med 30 brillanter på i alt ca. 0.32 ct, Farve Top Wesselton (G), Klarhed: VVS, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med ...
Varunr: 4892006
SEK 33 671 DK, Aalborg, Nibevej 18-01-2018
19:37:00
SEK 24 606
Vintage Rolex Oyster Perpetual Datejust, damearmbåndsur af 18 karat guld
Vintage Rolex Oyster Perpetual Datejust, ref. 69178, damearmbåndsur i urkasse af 18 karat guld med mørk urskive med logo, tre visere, datoangivelse samt 10 diamanter. Uret har mekanisk urværk med automatisk optræk og er monteret med lænke af 18 karat guld med Rolex foldespænde af 18 karat guld. ...
Varunr: 4884462
SEK 38 852 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2018
19:37:00
SEK 21 368
Vintage Omega, herreur
Vintage Omega, herreur, minut- og timevisere, kasse af poleret stål, optrækskrone med logo, B. 22 mm., sølvfarvet urskive, mekanisk urværk, ny rem af brunt læder, serienr. 36340116, årgang 1973Fra lukning af Uhrmageriet, Store Torv, Aarhus. Butikspris kr. 5.800,-. Uret gik på ...
Varunr: 4891180
19:40:00
SEK 3 108
Bornholmerur, 1800 tallet
Empire bornholmerur i kasse af bejdset fyrretræ, bemalet urskive med sorte romertal. Optræksnøgle, pendul og én lod medfølger. Midten af 1800 tallet. H. 194 B. 59 D. 22 cm. Aldersrelaterede brugsspor.
Varunr: 4891704
19:47:00
SEK 453
Bvlgari damearmbåndsur B.zero1, dekoreret med diamanter
Damearmbåndsur fra Bvlgari, model B.zero1. Uret har ref. BZ22S og serienummer D53987. Urkasse af stål. Safirglas. Urkassen måler Ø 23 mm. Hvid urskive med logo, 2 visere, og diamant punktindeks. Urskiven er originalt monteret med 12 hvide diamanter af kvalitet VVS1. Uret er monteret med ny ...
Varunr: 4885608
SEK 10 360 DK, Roskilde, Store Hedevej 18-01-2018
19:48:00
SEK 5 439
Fransk kaminur
Fransk kaminur af patineret og forgyldt messing, dekoreret med blomster og bladværk samt dreng med figur, værk med snoreophængt pendul, hvidemaljeret urskive med sorte romertal.1800'tallet. H. 35 B. 25 cm. Fremstår med defekt snoreophæng.
Varunr: 4891752
SEK 1 554 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-01-2018
19:48:00
SEK 648
Engelsk standur, værk fra David Prowting, Waltham, 1800/1900-tallet
David Prowting, Bps Waltham urværk, skive af graveret metal med romertal og arabertal, hjørne dekorationer med blomster. Monteret i urkasse af mahogni, urhus flankeret af kannelerede søjler med messing kapitæler. Pendul, optræksnøgle, kabinetsnøgle samt lodder medfølger. H.202 B. 49 D. 26 cm. ...
Varunr: 4891172
SEK 1 295 DK, Helsingør, Støberivej 18-01-2018
19:50:00
SEK 453
Hublot MDM, damearmbåndsur
Hublot MDM, damearmbåndsur i urkasse af stål med sort urskive med logo, tre visere samt datoangivelse. Uret har detaljer af guld, schweizisk quartzværk og er monteret med sort Hublot gummirem med Hublot foldespænde. Ø: 28 mm (ekskl. krone). Uret er renset og efterset af dansk urmager i august ...
Varunr: 4892032
SEK 7 770 DK, Herlev, Dynamovej 18-01-2018
19:51:00
SEK 4 144
Dansk standur i kasse af guldstafferet og malet træ. Bornholm 1800-tallets begyndelse,
Dansk standur i konisk kasse af guldstafferet og malet træ, dekoreret med draperi, borter, bladværk og tand snit, skive med romertal. Bornholm 1800-tallets begyndelse, H. 198 cm. B. 63 cm. D. 22,5 cm. Fremstår med brugsslitage, revner i træet, mangler på profil. Restaureret. Pendul. to lodder ...
Varunr: 4891411
19:55:00
SEK 389
Vintage Omega, herreur
Vintage Omega, herreur, minut- og timevisere, optrækskrone med logo, kasse af stål, Ø 34 mm., sølvfarvet urskive, mekanisk urværk, ny rem af sort læder, spænde med logo, , serienr. 15928393, årgang 1956Fra lukning af Uhrmageriet, Store Torv, Aarhus. Butikspris kr. 7.000,-. Uret gik på ...
Varunr: 4891113
20:00:00
SEK 3 367
Tag Heuer 'Professional'. Herreur i stål med sølvgrå skive med dato, 1990'erne
Herrearmbåndsur fra Tag Heuer, model Professional, ref.nr.: WK1112-0, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med arabertal og punktindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette, safirglas, monteret med original lænke af stål med foldespænde, quartz urværk. Ø. 35 mm. Indvendig L. ca. 19 ...
Varunr: 4891332
SEK 3 885 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2018
20:00:00
SEK 2 590
Zenith. Vintage herreur i 18 kt. guld med sølvfarvet skive, ca. 1965
Vintage herrearmbåndsur fra Zenith, cal. 2310, i urkasse af 18 kt. guld, sølvfarvet skive med stregindeks, plexiglas, monteret med senere Zenith læderrem med forgyldt spænde, manuelt optræk. Mål: 27 x 33,9 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke ...
Varunr: 4874856
SEK 12 951 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2018
20:01:00
SEK 2 072
Rolex 'Datejust'. Vintage herreur i stål med sølvfarvet skive, ca. 1963
Herrearmbåndsur fra Rolex, model Datejust, ref.nr.: 1601, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, riflet lynette, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med jubilee-lænke med flip-lock foldespænde, automatisk urværk. Ø. 35 mm. Indvendig L. ...
Varunr: 4882503
SEK 32 376 DK, Vejle, Dandyvej 18-01-2018
20:01:00
SEK 25 901
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 12  >>