Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
H. J. Wegner. Fritstående skrivebord, egetræ, Getama
Hans J. Wegner. Skrivebord fineret med egetræ med H-formet stel, monteret med skuffesektion med to skuffer. Fremstillet ved Getama. 1960/70'erne. Nøgle medfølger ikke. H. 68 cm, B. 125 cm, D. 70 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker. Modelfoto
Varunr: 4716464
SEK 1 046 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-07-2017
10:53:00
SEK 490
Büromöbel - Schreibtisch mit einem Bürostuhl und Bisley Schrank (3)
Büromöbel - Schreibtisch mit einem Bürostuhl und Bisley Schrank Tischplatte aus Laminat, in grau. Maße: H. 76 cm, L. 160 cm, B. 90 cm. Bürostuhl mit Armlehnen, Stoff-Bezug in schwarz. Schubladenschrank, Metall creme/weiß lackiert. Sechsschübiger Korpus mit Bügelgriffen. Maße ca: H. 71cm, B. ...
Varunr: 4712703
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
11:31:50
SEK 389
RH kontorstol model Logic 4
Højrygget kontorstol, model RH Logic 4 betrukket med sort læder. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 4726858
SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
11:45:00
SEK 621
Senempire skrivebord af mahogni, 1800-tallets anden halvdel
Skrivebord af mahogni, i fronten fem skuffer; balusterformede ben, foroven gallerikant. Danmark, 1800-tallets anden halvdel. H. 78-85 L. 128 B. 54 cm. Aldersrelateret slitage; vipper en smule. Revne på gallerikant. To ben knækket af, samt revne i stel.
Varunr: 4725855
SEK 1 961 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
11:54:04
SEK 425
Kontor armstol monteret med rødt betræk, med fem køre hjul.
Kontor armstol monteret med rødt betræk, med fem køre hjul. Udgået fra Fritz Hansen. Fremstår med brugsslitage.
Varunr: 4718955
SEK 1 308 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
12:48:49
SEK 392
Vier Konferenzstühle von Brunner (4)
Vier Konferenzstühle von Brunner Modelle 1214. Design von Lepper Schmidt Sommerlade. Kufengestell, glanzverchromt. Sitzschalen aus Buchenformsperrholz. Kunststoffgleiter. Verschiedene Farben mit Sitzpolster. Maße: H. 83 cm, B. 50 cm, T. 57 cm, SH. 46 cm. Ausstellungsstück, Mit Gebrauchsspuren. ...
Varunr: 4687363
SEK 1 459 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
14:20:16
SEK 389
Justus Kolberg, Cafeteria Tisch 'we meet' für Brunner
Justus Kolberg, Cafeteria Tisch 'we meet' für Brunner Modell 9960/0. Säule in Rundstahlrohr, verchromt. Bodenplatte quadratisch, beschichtet in anthrazit-metallic. Maße: H. 74 cm, Tischplatte 80 x 80 cm, Bodenplatte 48 x 48 cm. Teils Kratzer, leicht an den Kanten bestoßen.
Varunr: 4689608
14:23:47
SEK 389
Vier Konferenzstühle für Brunner (4)
Vier Konferenzstühle für Brunner. Zwei Stühle Gestell Quadratrohr. Sitz- und Rückenpolsterung, Stoffbezug in grau. Zwei Stühle Gestell Stahlrohr. Sitz- und Rückenpolsterung. Verschiedene Stoffe und Farben. Maße: H. 68-76,5 cm, SH. 48 cm, B. 46,5-53 cm, T. 48-53,5 cm. Ausstellungsstücke, mit ...
Varunr: 4698754
14:43:00
SEK 389
Roland Schmidt, Computertisch / Bürotisch / Konferenztisch von Brunner
Roland Schmidt, Computertisch / Bürotisch / Konferenztisch von Brunner, Germany. Fußknoten in Aluminiumdruckguss poliert. Fuß Stahlrohr. Kunststoffgleiter. Kabelklappe in der Mitte. Maße: H. 74 cm, Tischplatte 60 x 120 cm. Leichter Altersspuren.
Varunr: 4689340
SEK 2 917 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
15:10:37
SEK 389
Bisley, Paar Schubladenschränke, vierschübig, Metall hellgrau lackiert (2)
Bisley, Paar Schubladenschränke, Metall hellgrau lackiert. Jeweils vierschübiger rechteckiger Korpus mit Bügelgriffen. Maße ca: H. 71cm, B. 47, T.47cm, Mit Gebrauchsspuren. Herstelleremblem an der Frontseite. (2)
Varunr: 4673842
15:13:40
SEK 389
Sideboard & Schrank / Aktenschrank von Tecno (2)
Sideboard & Schrank von Tecno. Metall, schwarz lackiert. Maße Schrank: H 108, B 94, T 47; Maße Sideboard: H 75, B 160, T 47 cm. Starke Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer, Verschmutzungen, Bestoßungen, Lackfehlstellen. (2)
Varunr: 4647134
15:19:54
SEK 389
Büromöbel - Schreibtisch mit einem Bürostuhl und Bisley Schrank Tischplatte aus Laminat, in grau. Maße: H. 76 cm, L. 180 cm, B. 90 cm. Bürostuhl mit Armlehnen, Stoff-Bezug in schwarz. Schubladenschrank, Metall creme/weiß lackiert. Vierschübiger Korpus mit Bügelgriffen. Maße ca: H. 71cm, B. 47,...
Varunr: 4674153
15:23:01
SEK 389
Varunr: 4716455
15:51:00
SEK 458
Keilhauer. Fire kontor-/konferencestole (4)
Keilhauer. Fire kontor-/konferencestole, sæde polstret med sort læder og ryg udspændt med polyester net, firpasfod af forkromet stål, drejbart sæde. Fremstillet af Keilhauer Canada. H. 89, SH. 43 cm. Brugsspor og mærker i læder (4)
Varunr: 4719774
SEK 2 615 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
15:52:00
SEK 654
Sechs Konferenzstühle von Brunner (6)
Sechs Konferenzstühle von Brunner Modelle 1224. Design von Lepper Schmidt Sommerlade. Kufengestell, glanzverchromt. Sitzschalen aus Buchenformsperrholz, gepolstert. Kunststoffgleiter. Verschiedene Farben. Maße: H. 83 cm, B. 50 cm, T. 57 cm, SH. 46 cm. Ausstellungsstück, mit Gebrauchsspuren. (6)
Varunr: 4687355
SEK 1 945 DE, Hamburg, Große Elbstraße 26-07-2017
16:20:00
SEK 389
Skrivebord i militarystil af mahogni beklædt med læder
Skrivebord i militarystil af mahogni, plade beklædt med grønt læder med guldstafferinger, i sarg er der 2 skuffer med messinggreb. og er med messingsko på små hjul. Fremstår med alders og brugsspor. læder med mærker og ridser.
Varunr: 4727517
SEK 1 308 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
16:33:16
SEK 425
Skrivebord af mahogni, plade med læder
Skrivebord af mahogni, plade beklædt medgrønt læder, i sarg er der 5 skuffer med messinggreb og ben er afsluttet med messingsko. Mål: 135x75 cm. H. 75 cm. Fremstår med alders og brugsspor.
Varunr: 4727512
16:34:31
SEK 425
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol med armlæn, model 3292
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol med armlæn, model 3292 med fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul, originale med alu stålkappe. Sæde, armlæn og ryg originalt betrukket med sort let patineret læder. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen, mærket heraf.
Varunr: 4712441
SEK 13 076 DK, Kolding, Trianglen 26-07-2017
17:04:00
SEK 7 845
Paar Konferenzstühle von Brunner (2)
Paar Konferenzstühle von Brunner. Modelle 6408. Design von Wolfgang C. R. Mezger. Gestell Rundstahlrohr, glanzverchromt. Sitzschalen aus Kunststoff in schwarz mit Armlehnen aus Alu Druckguß. Maße: H. 86 cm, B. 58 cm, T. 57 cm, SH. 46 cm. Ausstellungsstück, mit Gebrauchsspuren. (2)
Varunr: 4719442
17:57:23
SEK 389
Konferenztisch auf Metallkonsole
Runder Konferenz-/ Esstisch mit Holzplatte auf schwerem Metallfuß. Maße ca.: D. 140, H. 72 cm. Gebrauchsspuren.
Varunr: 4713756
17:59:19
SEK 389
Peter J. Lassen. Montana CO16 model PN1205, dybde 38 cm
Peter J. Lassen. Montana Co16 modul, model PN1205. Modulet er med fire rum hvor der i det ene er monteret seks udtræksbakker. Modulet er produceret i 16 mm MDF som derefter er lakeret med vandbaseret lak farve 115 boulevard. Modulet er med fire låsbare hjul. H. 79,6 x B. 81,8 x D. 38 cm. ...
Varunr: 4726902
SEK 5 492 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017
18:02:00
SEK 1 111
Paar Konferenzstühle von Brunner. Modelle 5302/A. Design von Wolfgang C. R. Mezger. Gestell Rundstahlrohr, glanzverchromt. Sitzschalen aus Buchenformholz mit gepolstertem Sitz. Verschiedene Farben. Maße: H. 82,5 cm, B. 56 cm, T. 55 cm, SH. 45 cm. Ausstellungsstück, mit Gebrauchsspuren. (2)
Varunr: 4687626
18:03:15
SEK 389
Runder Konferenz-/ Esstisch mit Holzplatte
Varunr: 4674092
18:03:28
SEK 389
Hängeregistraturschrank Bisley Light
Hängeregistraturschrank Bisley Light Stahl, hellgrau lackiert. 4 HR-Schubladen mit Griffleiste. Bezeichnet. Maße: H. 133 cm, B. 80 cm, T. 60 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. Ohne Schlüssel.
Varunr: 4647132
18:05:28
SEK 389
Paar Ess-/ Konferenzstühle von Brunner (2) (2)
Paar Konferenzstühle von Brunner. Modelle 1090. Design von Prof. Thomas M. Fürst. Rundstahlrohr, lackiert und Prägung. Sitzschalen aus formholz. Ausstellungsstücke, mit Gebrauchsspuren. (2)
Varunr: 4688890
18:11:00
SEK 389
Lepper Schmidt Sommerlade design, Kantinentisch / Cafeteria Tisch 'cross' für Brunner
Lepper Schmidt Sommerlade design, Kantinentisch / Cafeteria Tisch 'cross' für Brunner Kreuzfuß in anthrazit-metallic, Säule aus verchromtem Rundstahlrohr, Tischplatte HPL in weiß. Maße: H. 74 cm, 70 x 70 cm. Altersspuren, an den Kanten leicht bestoßen.
Varunr: 4689694
18:24:00
SEK 438
Bruce Burdick skrivbord
BRUCE BURDICK, Herman Miller, skrivbord "Burdick Group", lackerat resp. förkromat stål, skivor i glas resp. plast, uppsättning bestående av större glasskiva, cirkulär glasskiva, datorbord, 2 hurtsar samt benställning, demonterbart vid transport, höjd ca 74, längd ca 220, 320 samt 250, diameter ru...
Varunr: 4727069
SEK 15 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 26-07-2017
18:42:00
Se mer
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, model EA-217
Charles Eames 1907-1978. Soft Pad kontorstol. Model EA-217, fremstillet hos Vitra. Formgivet 1969. Betræk af original sort patineret læder, femfasfod og armlæn i forkromet aluminium, afsluttet på hjul med alu-stålkappe. Højdejustérbar med vippefunktion.
Varunr: 4687169
SEK 15 691 DK, Kolding, Trianglen 26-07-2017
18:43:00
SEK 5 230
Bürotisch / Konferenztisch mit Lederauflage
Bürotisch / Konferenztisch mit Lederauflage Stahlrohr-Beine. Tischplatte mit Lederauflage, schwarz. Maße: H. 74 cm, B. 80 cm, L. 170 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Varunr: 4689704
19:12:00
SEK 389
Arne Jacobsen. Kontorstol model AJ 3207
Arne Jacobsen. Kontorstol model AJ 3207 med drejelig højdejusterbar fempasfod på hjul af forkromet metal, ombetrukket betrukket med sort læder i 2013. B. 64 cm., sædehøjde 46 - 56 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor på stel, mindre trykmærker på sæde.
Varunr: 4720787
SEK 13 076 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
19:24:01
SEK 6 799
 1 2 3 4 5 6 7 8  >>