Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol med armlæn, model 3292
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol med armlæn, model 3292. betrukket med sort 'Classic' læder, med returdrej, på fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul med stålkappe. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med minimale/lette brugsspor.
Varunr: 4879810
SEK 12 951 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
10:49:00
SEK 4 403
Arne Jacobsen Oxford højrygget stol, sort læder
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol. Nybetrukket med sort læder. Fempas stjernefod af aluminium. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket med sort Marchetto læder ved anden professionel møbelpolster.
Varunr: 4842338
SEK 10 360 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2018
11:20:00
SEK 3 367
Konferenztisch / Schreibtisch/ Tisch als Sonderausführung von Tischler
Konferenztisch / Schreibtisch/ Tisch als Sonderausführung von Tischler. Klassisch reduzierte Konstruktion. Sonderausführung aus Multiplex, rechteckige Tischplatte. Bezeichnet. H. ca. 77 cm, L ca. 160 cm, T ca. 80 cm. Gebrauchspuren.
Varunr: 4876674
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 19-01-2018
11:37:00
SEK 386
Konferenztisch / Schreibtisch/ Tisch. Sonderanfertigung nach Architektenentwurf.
Konferenztisch / Schreibtisch/ Tisch. Sonderanfertigung nach Architektenentwurf. Klassisch reduzierte Konstruktion. Material: Schwarzbraun beschichtete Multiplexplatten, über Federn und Schrauben verbunden. In der Tischplatte ist ein Kabelkanal eingearbeitet. H. ca. 77 cm, L ca. 180 cm, T ca. 80...
Varunr: 4876689
11:45:11
SEK 386
Rexite. Kontorstol, model Olivia.
Rexite, model Olivia. Formstøbt skal af rød plast, ben af forkromet stål. H. 77 cm. Armlæn og højdejusterbar. Fremstillet hos Rexite. Udstillingsmodel.
Varunr: 4844653

SEK 2 331 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
12:48:27
SEK 389
Donald Chadwick & William Stump. Et par multijusterbare kontorstole, model Aeron Executive 'Refurbished' (2)
Donald Chadwick & William Stump. Et par multijusterbare kontorstole model Aeron Executive udført i poleret aluminium, genbrugsplast. Size B, medium. Væv type 'Tuxedo'. Formgivet i 1992, fremstillet hos Herman Miller. Fremstillet af 66% genbrugsmateriale, 94% af stolen er genanvendelig. ...
Varunr: 4879816
SEK 19 426 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
14:19:00
SEK 6 475
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford stol, model 3172, cognacfarvet læder
Arne Jacobsen 1902-1971. Højrygget Oxford stol original betrukket med patineret, cognacfarvet læder, stel af aluminium med drejelig fempasfod. Fremstillet og mærket hos Fritz Hansen, model 3172. Fremstår med aldersrelateret patina og porøst skum.
Varunr: 4877865
SEK 6 475 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
14:24:00
SEK 3 367
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol
Arne Jacobsen 1902-1971. Oxford kontorstol med armlæn, originalt betrukket med Paul Smith uldstof. Fast fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen år 2006. Red Label. Fremstår med minimale brugsspor. Litt. Carsten Thau og Kjeld Vindum: 'Arne ...
Varunr: 4798066
SEK 10 360 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
15:24:00
SEK 3 626
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, model 3273, Brown label fra år 2011
Arne Jacobsen (1902-1971). Højdejustérbar kontorstol, model 3273 'Oxford' mellemhøj ryg. Armlæn af børstet aluminium, fempasfod med hjul, skal af lamineret formpresset træ, betrukket med sort 'Classic' læder. Fremstillet af Fritz Hansen "Brown label". Fremstår med minimale brugsspor.
Varunr: 4892417
SEK 15 541 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2018
15:40:00
SEK 11 396
Anders Lundkvist for Gubi. Stort skrivebord fra GOS III serien,
Anders Lundkvist for Gubi. Stort skrivebord fra GOS III serien, sort softcoated bordplade med to lednings udtag, monteret med kabelbakke underpladen, H. 70,5 B. 180 D. 90 cm. Fremstår med brugsspor; ridser og mærker.
Varunr: 4891644
SEK 3 885 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
17:22:00
SEK 389
Varunr: 4891657
18:22:00
SEK 389
Charles Eames. Fire armstole fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 (4)
Charles Eames. Fire armstole fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med stel og armlæn af forkromet aluminium, monteret med drejefunktion. Betræk af rød hopsak. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. Almindelige brugsspor samt ridser og slitage på armlæn. (4)
Varunr: 4895338
SEK 20 721 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
18:29:00
SEK 1 295
Charles Eames. Kontorstol fra serien 'Aluminium Group Konference', læder
Charles Eames. Kontorstol fra serien 'Aluminium Group Konference'. Stel samt fempasfod af poleret aluminium, sæde og ryg betrukket med læder. Drejefunktion samt manuel højdejustering. Formgivet i 1958, fremstillet hos Herman Miller. Alm. brugsspor.
Varunr: 4892067
SEK 12 951 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
18:35:00
SEK 1 813
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Konferencebord (3)
Rud Thygesen & Johnny Sørensen. Konferencebord af fineret mahogni bestående af: To halvbuede samt firkantet bord. H 73,5 cm, B 154 cm, L 230 cm. Fremstillet hos Fredericia Furniture. Fremstår med brugsspor, ridser, skjolder og mærker. (3)
Varunr: 4884726
SEK 1 295 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2018
18:37:00
SEK 389
Donald Chadwick & William Stump. Multijusterbar kontorstol, model Aeron Executive
Donald Chadwick & William Stump: Multijusterbar kontorstol model Aeron Executive udført i poleret aluminium, genbrugsplast. Størrelse: B, medium. Formgivet i 1992, fremstillet hos Herman Miller. Fremstillet af 66% genbrugsmateriale, 94% af stolen er genanvendelig. Fremstår med minimale brugsspor....
Varunr: 4888748
18:50:00
SEK 3 367
Charles Eames. Kontorstol fra serien 'Aluminium Group Konference', sort læder
Charles Eames. Kontorstol fra serien 'Aluminium Group Konference', model EA 335. Stel samt fempasfod af poleret aluminium, sæde og ryg betrukket med sort skind. Drejefunktion samt manuel højdejustering. Formgivet i 1958, fremstillet hos Herman Miller.
Varunr: 4859140
SEK 10 360 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
19:00:00
SEK 3 367
Charles Eames. Kontorstol model EA 117, sort læder
Charles Eames 1907-1978. Kontorstol fra serien "Aluminium Group Konference" EA 117. Stel samt fempasfod af forkromet aluminium, sæde og ryg betrukket med sort skind. Dreje- og vippefunktion samt højdejusterbar. Formgivet i 1958, fremstillet hos Vitra. Fremstår med alm. lettere brugsspor.
Varunr: 4880717
SEK 15 541 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
19:06:00
SEK 8 029
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3117, sort læder
Arne Jacobsen. Kontorstol 'Syveren', drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår nybetrukket med sort læder fra Arne Sørensen, dette ej udført hos Fritz Hansen, men hos professionel møbelpolstrer.
Varunr: 4874982
19:13:00
SEK 5 439
Peter J. Lassen. Montana skrivebord model 'Monterey'
Peter J. Lassen. Montana skrivebord, model 'Monterey'. Hvidlakeret MDF, h.73 x 120 x 60 cm. Fremstår med brugsspor, mærker og skrammer.
Varunr: 4892263
SEK 1 036 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2018
19:16:00
SEK 1 425
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, læder
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, fremstillet hos Herman Miller. Formgivet 1969. Originalt betrukket med læder, fempasfod og armlæn i forkromet aluminium, højdejustérbar. Fremstår med alm. brugsspor.
Varunr: 4895321
19:20:00
SEK 4 403
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol, nybetrukket
Arne Jacobsen. Højrygget Oxford kontorstol med højtejusterbar fempas stjernefod af aluminium og forkromet metal, monteret på hjul. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket med sort 'Savanne' læder fra Arne Sørensen.
Varunr: 4886527
SEK 12 951 DK, Aarhus, Egå Havvej 19-01-2018
19:21:00
SEK 2 849
Charles Eames. Kontorstol fra serien 'Aluminium Group Konference'. Stel samt fempasfod af poleret aluminium, sæde og ryg betrukket med læder. Drejefunktion samt manuel højdejustering. Formgivet i 1958, fremstillet hos Herman Miller. Nyere model fra 2010-2012. Alm. brugsspor.
Varunr: 4859139
19:26:00
SEK 2 072
Randers+Radius, kontorstol, sort læder
Hans Thyge for Randers+Radius, kontorstol, model Sala E med ergonomiske detaljer, fuldpolstret med sort læder, armlæn i sort kunststof. Stel af fempasfod i blank stål. Udstillingsmodel, fremstår med minimale/ingen brugsspor.
Varunr: 4862585

SEK 5 698 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2018
19:35:00
SEK 1 425
Varunr: 4891642
19:36:00
SEK 453
Charles Eames. Fire Kontorstole fra serien 'Aluminium Group Konference' (4)
Charles Eames. Kontorstol fra serien 'Aluminium Group Konference'. Stel samt fempasfod af poleret aluminium, sæde og ryg betrukket med gråt skind. Drejefunktion samt højdejusterbar. Formgivet i 1958, fremstillet hos Herman Miller. Fremstår med alm. brugsspor; nogle mindre skrammer, armlæn med ...
Varunr: 4891666
SEK 19 426 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-01-2018
19:42:00
SEK 13 598
Christian IX dame skrivebord af mahogni
Christian IX dame skrivebord af mahogni, overdel med hylde og to skuffer, skriveplade ilagt med grønt filt, front med skuffe, på drejede ben. Ca. 1880. H. 75-133 B. 100 D. 58 cm. Brugsspor, slidtage på bordplade. Nøgle medfølger ikke.
Varunr: 4891714
SEK 1 943 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2018
19:58:00
SEK 1 554
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, cognacfarvet læder
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, fremstillet hos Herman Miller. Formgivet 1969. Originalt betrukket med cognacfarvet læder, fempasfod og armlæn i forkromet aluminium, højdejustérbar. Fremstår med alm. brugsspor.
Varunr: 4830678
20:05:00
SEK 4 921
Stort chefskrivebord med sideboard, 1960'erne/1970'erne, fremstillet hos Büro Neue Form
Stort chefskrivebord med sideboard fra 1960'erne/1970'erne, nøddetræ, fremstillet hos Büro Neu Form. Tredelt konstruktion med overflader i nøddetræsfiner, tre skuffer og to udtræksbakker i sargen, opbevaringsmodul udstyret med skuffer på bagsiden, et rum med låge. Det integrerede sideboard er ...
Varunr: 4886573
SEK 4 820 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 19-01-2018
20:10:00
SEK 3 615
Varunr: 4871423
20:31:00
SEK 8 029
Schreibtisch in Teak, Dänischer Designer, 1960er.
Schreibtisch in Teak, Dänischer Designer, 1960er. Korpus aus Teak, rechts mit einer Ablage. Wohl Dänischer Designer. Maße ca: H 73, B 105, T 59. Gebrauchsspuren.
Varunr: 4891525
20:57:00
SEK 386
 1 2 3 4 5 6  >>