Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Kontorsmöbler i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3 4 5 6  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Peter J. Lassen. Montana arkivmoduler (6)
Peter J. Lassen. Montana arkivmoduler (6). Peter J. Lassen. Seks Montana moduler af lakeret MDF, front med 2 arkivskuffer. H. 69,5, B. 41,5, D. 38 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker; stempler, enkelte manglende greb. (6) Varunr: 4546599 SEK 2 865 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-24 14:39:00 SEK 1 172
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3117
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3117 . Arne Jacobsen 1902-1971. Kontorstol, 'Syveren' nybetrukket med cognacfarvet anilin læder, drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår nybetrukket med cognacfarvet anilin læder, dette ej udført hos ... Varunr: 4585565 SEK 13 673 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:15:00 SEK 10 938
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol. Walnut Elegance læder.
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol. Walnut Elegance læder.. Arne Jacobsen. Oxford kontorstol nybetrukket med cognac farvet walnut elegance læder, fuldpolsteret. Drejefunktion. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nypolsteret med cognac farvet Walnut Elegance læder af dansk professionel møbelpolster i Danmark. Varunr: 4585580 SEK 13 022 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:15:00 SEK 7 813
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, model 3273
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, model 3273. Arne Jacobsen 1902-1971. Oxford kontorstol med armlæn, nybetrukket med cognacfarvet anilin læder. Fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul, vippefunktion, hæve sænke funktion. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket med cognacfarvet anilin læder ved dansk ... Varunr: 4568845 SEK 14 975 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:27:00 SEK 11 719
Arne Jacobsen. Kontorstol med armlæn, model 3217
Arne Jacobsen. Kontorstol med armlæn, model 3217. Arne Jacobsen 1902 - 1971. Kontorstol, model 3217 'Syveren' med formbøjet skal. Manuel højdejusterbar firpasfod af stål monteret på hjul. Tidlig model, fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nybetrukket ved dansk professionel møbelpolster i Danmark med sort læder. Lettere anløbet stel. Varunr: 4576921 SEK 13 022 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-24 18:29:00 SEK 9 115
Arne Jacobsen for Fritz Hansen, to model 3271, Oxford armstole. (2)
Arne Jacobsen for Fritz Hansen, to model 3271, Oxford armstole. (2). Arne Jacobsen 1902 - 1971. To Oxford kontorstole med armlæn, model 3271, højdejusterbar på fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul. Sæde og ryg betrukket med sort uld. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med almindelige brugsspor og enkelte pletter. (2) Varunr: 4618141 SEK 7 813 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-24 19:29:00 SEK 3 646
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3117, cognacfarvet læder
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3117, cognacfarvet læder . Arne Jacobsen. Kontorstol 'Syveren', drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår nybetrukket med cognacfarvet læder fra Arne Sørensen, dette ej udført hos Fritz Hansen, men hos professionel ... Varunr: 4635588 SEK 10 417 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-24 20:08:00 SEK 5 209
Møbelproducent. Hæve/sænkebord
Møbelproducent. Hæve/sænkebord. Møbelproducent. Hæve/sænkebord, med plade af fineret asketræ monteret på Linak stel af børstet stål. Indrettet med kabelskjuler og klæde. L. 180, D. 90. H. variabel. Plade med kabelgennemføringer. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4633094 SEK 1 563 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-04-24 20:45:00 SEK 456
Charles Eames. Kontorstol, model EA-117, sort læder, crom, ny generation
Charles Eames. Kontorstol, model EA-117, sort læder, crom, ny generation . Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol. Nyeste generation med krom-ring. Model EA-117 med stel af forkromet aluminium, drejelig stamme og fempas fod med hjul, betræk af sort læder. Vippefunktion, højdeindstillelig med gaspatron. Fremstår med minimale/ingen brugspor. Formgivet 1958. Fremstillet ... Varunr: 4524473 SEK 22 137 DK, Kolding, Trianglen 2017-04-25 10:36:41 SEK 17 579
Kontorstol
Kontorstol. Kontorstol. Betrukket med sort stof på sæde og grønt på ryg. 5-fodet stel, af hvid bemalet metal, med hjul. Vippeanordning og trinløs højdejustering. Siddehøjde 45-59 cm. Fremstår i original emballage. Emballagemål: 55x50x20 cm.Modelfoto Varunr: 4222288

SEK 1 042 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-04-25 10:59:21 SEK 391
Charles Eames. Kontorstol, EA-117 i sort hopsak
Charles Eames. Kontorstol, EA-117 i sort hopsak . Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol, EA-117 med stel af forkromet aluminium, drejelig stamme og fempas fod med hjul. Sæde og ryg med betræk af sort hopsak med vippefunktion, højdeindstillelig med gaspatron. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. minimale brugsspor. Varunr: 4606793 SEK 13 022 DK, Kolding, Trianglen 2017-04-25 11:04:00 SEK 5 990
Amerikansk skrivebord af mahogni, 1800-tallets slutning
Amerikansk skrivebord af mahogni, 1800-tallets slutning. Amerikansk skrivebord af mahogni, top med jalousiklap, hvorunder hylder og skuffer og lille skab, front med skuffe under plade samt ni skuffer forneden. 1800-tallets slutning. H. 129, L. 126, D. 82 cm. Fremstår med brugsspor og finérafslag. Nøgler medfølger. Varunr: 4635809 SEK 2 604 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-25 11:21:08 SEK 521
Charles og Ray Eames. Lobby Chair, ES-104 fra år 2010
Charles og Ray Eames. Lobby Chair, ES-104 fra år 2010. Charles og Ray Eames. Lobby Chair med armlæn og fem-pasfod med drejefunktion af forkromet metal, ryg og sæde betrukket med sort knapsyet, let patineret læder, model ES-104. Formgivet af Charles og Ray Eames. Udført og mærket hos Vitra år 2010. Minimale brogsspor. Varunr: 4492227 SEK 32 554 DK, Kolding, Trianglen 2017-04-25 11:53:59 SEK 23 439
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, Model EA-217 'Full Leather'
Charles Eames. Soft Pad kontorstol, Model EA-217 'Full Leather' . Charles Eames 1907-1978. Soft Pad kontorstol, Model EA-217, fremstillet hos Vitra. Formgivet 1969. Fuldpolstret i sort læder (læderryg), femfasfod og armlæn i forkromet aluminium med hjul, højdejustérbar med vippefunktion. Fremstår med lette brugsspor. Varunr: 4602178 SEK 23 439 DK, Kolding, Trianglen 2017-04-25 11:54:57 SEK 18 230
Ole Schmidt Sørensen, Helsemøbel, Mobilux elektrisk hæve/sænke skrivebord med pedalfunktion, model 918P
Ole Schmidt Sørensen, Helsemøbel, Mobilux elektrisk hæve/sænke skrivebord med pedalfunktion, model 918P. Ole Schmidt Sørensen, Helsemøbel, Mobilux elektrisk hæve/sænke skrivebord med pedalfunktion, model 918P, justerbar bordplade af MDF 2,5 cm. hårdt dampet bøgetræsfiner med udtræksbakke, sokkel og fod af grålakeret og forkromet stål monteret med sadel og pedaler på stel af bøgetræsfiner. Vinder af ... Varunr: 4635524 SEK 2 604 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-25 12:01:00 SEK 423
Skrivbord
Skrivbord. SKRIVBORD, 1800-tal, sannolikt England, mahognyfanér, med fyra lådor, lädeklädd skiva, fotavslut i form av hjultrissor, utdragbara skivor, höjd ca 75, 143x69 cm Varunr: 4634999 SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 2017-04-25 13:00:00
Se mer
Peter J. Lassen - Montana, barskab og kommode af bøg med vægophæng (2)
Peter J. Lassen - Montana, barskab og kommode af bøg med vægophæng (2). Peter J. Lassen - Montana, barskab med spejlbagvæg, og kommode med skuffer, 2 af dem med holdere til CDér, af bøg med vægophæng. Mål henholdsvis 70x70 cm. D. 38 cm. Og 35½x70 cm. D. 38 cm. Fremstår emd brugsspor. (2) Varunr: 4635654 SEK 2 604 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-25 13:02:28 SEK 423
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3217, Brown label med originalt sort læder
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3217, Brown label med originalt sort læder . Arne Jacobsen 1902-1971. Kontorstol, 'Syveren' med orginal sort læder, Brown Label. Drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron samt armlæn. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen i 2015, model 3217. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. Varunr: 4609759

SEK 18 230 DK, Kolding, Trianglen 2017-04-25 13:47:00 SEK 13 673
Bernt Petersen. Skrivebord med grøn linoleum
Bernt Petersen. Skrivebord med grøn linoleum . Bernt Petersen. Fritstående skrivebord i pitch pine, beklædt med grøn linoleum. Fremstillet hos Collection Fuglsang, Skals. H. 70. 80 x 160 cm. Nogle ridser, skrammer og skjolder. Varunr: 4630780 SEK 1 953 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-04-25 16:07:00 SEK 456
Charles Eames. Kontorstol, Model EA-119 med vip
Charles Eames. Kontorstol, Model EA-119 med vip. Charles Eames 1907 - 1978. Kontorstol EA-119 med armlæn af forkromet aluminium, monteret med højdejustérbar, drejelig stamme med fempasfod i forkromet aluminium med hjul. Sæde og ryg med betræk af beige premium læder. Vippefunktion. Nyeste generation med chrom-ring. Formgivet 1958. Fremstillet ... Varunr: 4587293 SEK 19 532 DK, Kolding, Trianglen 2017-04-25 17:00:00 SEK 15 626
Christian Hvidt. Skrivebord af mahogni
Christian Hvidt. Skrivebord af mahogni. Christian Hvidt. Fritstående skrivebord af mahogni, front med to dybe skuffer H. 73 B. 200 D. 100 cm. Fremstillet hos Søborg Møbelfabrik . H. 75,5, B. 200, D. 100 cm. . Fremstår med brugsspor samt nogle skrammer. Varunr: 4628416 SEK 1 953 DK, Aalborg, Nibevej 2017-04-25 17:30:00 SEK 391
E. W. Bach, Schreibtisch / Ladys Desk Modell OD 47 für Oddense Maskinsnedkeri
E. W. Bach, Schreibtisch / Ladys Desk Modell OD 47 für Oddense Maskinsnedkeri. Schreibtisch / Ladys Desk Modell OD 47 für Oddense Maskinsnedkeri A/S. Entwurf aus den 1960er Jahren. Konstruktion mit Gestell aus massivem Teakholz, Flächen furniert, ausgestattet mit einem Container mit drei Schüben und rückseitigem Fach für Bücher. B. 119cm, H. 74cm, T. 65,5cm. Altersgemäße ... Varunr: 4610935 SEK 3 863 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-25 18:04:00 SEK 2 414
Nanna Ditzel. Fritstående skrivebord af teak med fire skuffer
Nanna Ditzel. Fritstående skrivebord af teak med fire skuffer. Nanna Ditzel (1923-2005). Fritstående kasetteformet skrivebord af fineret teaktræ, sarg med fire integrerede skuffer, på runde kegleformede ben. Formgivet i 1958. Fremstillet hos Søren Willadsen, Vejen. H. 72. L. 175 B. 75 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, herunder patina, enkelte ... Varunr: 4629450 SEK 39 065 DK, Aalborg, Nibevej 2017-04-25 18:21:00 SEK 31 252
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3117 . Arne Jacobsen 1902-1971. Kontorstol, 'Syveren' nybetrukket med cognacfarvet anilin læder, drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår nybetrukket med cognacfarvet anilin læder, dette ej udført hos ... Varunr: 4585562 SEK 13 673 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-25 18:49:00 SEK 10 938
George Nelson, Schreibtisch / President Desk / Konferenztisch aus der Action Office 1 Serie von Vitra / Herman Miller
George Nelson, Schreibtisch / President Desk / Konferenztisch aus der Action Office 1 Serie von Vitra / Herman Miller. Schreibtisch / Konferenztisch / President Desk Modell 64906 aus der Action Office 1 Serie, amerikanisches Design von George Nelson, Ausführung Vitra / Herman Miller. Entwurf von 1964. Untergestell aus verchromtem Aluminiumguss, Platte mit Nussbaumfurnier, integrierter Container mit Abdeckung in ... Varunr: 4622177 SEK 15 451 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-25 19:05:00 SEK 9 657
Donald Chadwick & William Stump, kontorstol, model Aeron, Medium B
Donald Chadwick & William Stump, kontorstol, model Aeron, Medium B . Donald Chadwick & William Stump: Multijusterbar kontorstol, model Aeron udført i titanium. Justérbare armlæn, fremstillet af 66% genbrugsmateriale, 94% af stolen er genanvendeligt materiale. (Stolen er i størrelsen Medium B med vægt op til 100 kg. og personhøjde op til 193 cm.) Formgivet i 1992. ... Varunr: 4054761 SEK 7 813 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-25 19:20:00 SEK 2 409
Arne Jacobsen. Kontorstol model AJ 3107. Nybetrukket
Arne Jacobsen. Kontorstol model AJ 3107. Nybetrukket . Arne Jacobsen 1902-1971: Kontorstol model AJ 3107. Drejelig højdejusterbar fempasfod på hjul. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nypolstret med sort anilin læder ved anden professionel møbelpolstrer. Varunr: 4227409 SEK 13 022 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-25 19:27:00 SEK 10 417
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3117 . Arne Jacobsen 1902-1971. Kontorstol, 'Syveren' nybetrukket med cognacfarvet anilin læder, drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår nybetrukket med cognacfarvet anilin læder, dette ej udført hos ... Varunr: 4585567 SEK 13 673 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-25 19:27:00 SEK 10 938
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol. Walnut Elegance læder.. Arne Jacobsen. Oxford kontorstol nybetrukket med cognac farvet walnut elegance læder, fuldpolsteret. Drejefunktion. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår nypolsteret med cognac farvet Walnut Elegance læder af dansk professionel møbelpolster i Danmark. Varunr: 4585582 SEK 13 022 DK, Esbjerg, Oddesundvej 2017-04-25 19:27:00 SEK 7 813
Møbelproducent. Hæve/sænkebord. Møbelproducent. Hæve/sænkebord, med plade af fineret asketræ monteret på Linak stel af børstet stål. Indrettet med kabelskjuler og klæde. L. 180, D. 90. H. variabel. Plade med kabelgennemføringer. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Varunr: 4633100 SEK 1 563 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-04-25 19:47:00 SEK 391
 1 2 3 4 5 6  >>