Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Märklin, Lima. En samling lokomotiver, vogne, og skinner (30)
En samling Märklin samt Lime lokomotiver, vogne og skinner bestående af: lokomotiv nr. 738, CM 800 89028, nr. Deutsche Bundesbahn. Lima Express 0690, Seks passagervogne i originale ærsker. Ti gods - og arbejdsvogne. Yderligere medfølger diverse skinner, el transformere, samt delta station nr. ...
Varunr: 4711624
SEK 1 961 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2017
11:19:00
SEK 4 184
Kay Bojesen. Zebra af bemalet træ
Kay Bojesen (1886-1958). Zebra af bemalet træ. Formgivet i 1935. H. 14 cm. Ustemplet. Fremstår med lim og malingsafslag samt skrammer. Litteratur: Danske Designere: Kay Bojesen, afb. s. 49.
Varunr: 4721187
SEK 1 046 DK, Hørsholm, Vibe Alle 24-07-2017
11:22:00
SEK 588
Schauckelpferd, Holz
Schauckelpferd weiß, Holz, Pferd auf grüner loser Platte mit vier Rollen, die auf ebenfalls Grüner Wippe steht, mit Sattel und Steigbügel, H: 71 cm, B: 94 cm, T: 32,5 cm, einige Bestoßungen und Fehlstellen, sowie Malspuren am Pferd.
Varunr: 4693347
SEK 2 139 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 24-07-2017
20:25:00
SEK 389
Konvolut antiker Zinnsoldaten (41)
Konvolut antiker Zinnsoldaten und Zubehör. Bei den Figuren handelt es sich um polychrom staffierte Flachfiguren. Höhe ca.: 30 - 40 mm. Die Figuren befinden sich in einem intensiv bespielten Zustand und sind teilweise defekt.
Varunr: 4514534
SEK < 1,000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-07-2017
14:02:18
SEK 389
Samling teknobiler (28)
Samling teknobiler bestående af: Flyvemaskine nr 488, reklamevogn fra Bosch, Carlsberg Pilsner vogne, Falck ambulancer mfl, kasse med reservedele. Derudover 2 LEGO biler og Kellerman 383 Mercedes. Fremstår med brugsspor, enkelte fejl og mangler. (28)
Varunr: 4719871
SEK 3 923 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2017
19:21:00
SEK 2 877
Samling lokomotiver, togvogne mm (23)
Samling Märklin mm bestående af: Märklin: 33961 BR86 37050 BR 05 insider 34618 RE460 3374 BR 216 37530 BR 120.1 37901 BR 290 Museumswagen 2009 48159 44510 48507 8 løse vogne. ROCO togvogne: 46889.1 46889 46612 46079.1 46079 Fremstår med brugsspor, de fleste dele i original ...
Varunr: 4720207
SEK 6 538 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 25-07-2017
19:30:00
SEK 5 492
Kay Bojesen. Garder med gevær.
Kay Bojesen. Garder med gevær. Figur af bemalet træfiner i form af garder. Stemplet under fod. H. 111,5 cm. Fremstår med små afslag samt brugsspor.
Varunr: 4706560
SEK 13 076 DK, Herlev, Dynamovej 25-07-2017
19:34:00
SEK 5 623
Kay Bojesen. Gravhunden Pind samt elefant (2)
Kay Bojesen 1896-1958. Gravhunden Pind af valnød. Formgivet 1934. L. 18,5 cm. Stemplet Kay Bojesen design copyright. Elefant af eg. Formgivet 1951. L. 16 cm. Stemplet Kay Bojesen design copyright. Fremstillet hos Rosendahl. (2)
Varunr: 4724901
SEK 1 961 DK, Hørsholm, Vibe Alle 25-07-2017
19:42:00
SEK 1 308
Miniatur Teppich Hereke
Miniatur Teppich Hereke, Seide auf Seide, verziert mit floralen Bordüren. Maße ca.: 31 x 31 cm. Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchsspuren.
Varunr: 4693905
SEK 2 431 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 25-07-2017
19:45:00
SEK 389
Manueller Spielautomat 'Speed Car Turbo', Bambino Kinderunterhaltungsgeräte
Manueller Spielautomat 'Speed Car Turbo', von Bambino Kinderunterhaltungsgeräte; bunt lackierter Metallkasten mit Kunststoffabdeckung, mit Kaugummi- und Murmelfach seitlich, auf Metallgestell mit zwei Rollen hinten; Maße: H. 109cm, B. 37cm, T. 68cm; Kleberückstände, Kratzer und Bestoßungen am ...
Varunr: 4706221
SEK 2 431 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-07-2017
20:11:00
SEK 1 021
Konvolut Spielzeug, Holz, Lokomotive und Laster
Konvolut Spielzeug, Lokomotive und Laster, Holz und Metall, zum Teil farbig gefasst, L. ca. 58 cm und kleiner, H. ca. 21 cm und kleiner, teilweise stark bespielt und partiell Holzabsplitterung und Verfärbungen.
Varunr: 4725404
SEK 2 917 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 25-07-2017
20:34:00
SEK 438
Konvolut Blechspielzeug, Stellwerk u.a., wohl Märklin (3)
Konvolut Blechspielzeug, Stellwerk und zwei kleine Häuschen, wohl Märklin, Metall und Glas, H. ca. 25 cm, L. ca. 27 cm und kleiner, Oxidationsspuren, Montierungen teils lose, partiell mit Dellen und Verschmutzungen. (3)
Varunr: 4725408
20:35:00
SEK 389
Samling legetøj, Corgi, Siku, Lesney, lastbil m.m. (7)
Samling legetøj. 4 stk. Corgi, Siku lastbil med anhænger, Lesney folkevognsrugbrød samt flyvemaskine af blik med defekt optræk. Alle dele med brugsspor. (7)
Varunr: 4726313
SEK 1 308 DK, Odense, Kratholmvej 26-07-2017
12:16:00
SEK 392
Märkling lokomotiv og jernbaneoverskæring (2)
Märkling lokomotiv nr. 2927 samt 2 vogne, skinner og transformator samt mekanisk jernbaneoverskæring nr. 7290. Ligger i originale æsker (2).
Varunr: 4726307
SEK 1 569 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
13:48:00
SEK 1 111
Star Wars: Episode VII The Force Awakens - Darth Vader
Star Wars: Episode VII The Force Awakens - Darth Vader figur fra Disney. Ubrugt i original emballage, H. 50 cm. No. 13431,
Varunr: 4720213
SEK 1 046 DK, Herlev, Dynamovej 26-07-2017
15:05:01
SEK 392
Tekno brandstation af bemalet træ, 5 teknobiler og en vogn af blik (8)
Tekno brandstation af bemalet træ, 5 teknobiler og en vogn af blik af blik. Desuden en PB benzinstander af metal. Fremstår med brugsspor/ og aldersvarende slitage herunder gammelt angreb af borebiller. (8)
Varunr: 4726398
SEK 2 615 DK, Aalborg, Nibevej 26-07-2017
18:47:00
SEK 948
Tekno og Corgibiler (17)
Tekno- og Corgibiler, herunder to brandbiler og enTuborgvogn samt fire personbiler og campingvogn. Desuden seks Corgibiler, heriblandt campingbus og James Bonds Aston Martin. Mangler og slitage. (17)
Varunr: 4726310
SEK 2 615 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
19:14:00
SEK 850
LEGO klodser af træ, med kasse 1930/40'erne
LEGO klodser af træ, bestående af 36 træklodser af 4 x 4 x 4 cm. Bemalet med bogstaver, tal og dyr. Tilhørende æske, mrk Nr. 500. 1930/40'erne. Fremstår med manglende stykke på æske. samt kraftig brugspræg på æske.
Varunr: 4727658
SEK 1 961 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
19:29:00
SEK 654
Tekno- og Corgi biler (15)
Tekno og Corgibiler. Modelnr. 815, 822, 829, 827, 818 samt fem øvrige (to WV, Mercedes, MG samt ældre model) Desuden fem Corgi biler, herunder Morris Mini. Alle med slitage, mangler og skader. (15)
Varunr: 4726309
19:31:00
SEK 1 569
Tekno ingeniøren, mm. Metal byggesæt.
Tekno ingeniøren, Construktion, mm. Metal byggesæt i 10 æsker, heriblandt suppleringsæt, samt diverse løsdele. Samlervejledning medfølger. Lauritz.com garanterer ikke for at sættene er komplette eller at el delene er fuldt funktionsdygtige
Varunr: 4727397
SEK 1 308 DK, Esbjerg, Oddesundvej 26-07-2017
19:33:00
SEK 425
Købmandsgårde, ca.1924 (2)
Stor samt lille købmandsgård af bemalet træ med diverse detaljer indvendig. ca.1924. H.43-67 cm. Fremstår med aldersrelatetret brugsspor. (2)
Varunr: 4722304
SEK 1 046 DK, Aarhus, Egå Havvej 26-07-2017
19:58:00
SEK 425
Märklin, spor H0. Samling modeltog samt togbane m. div. tilbehør
Märklin spor H0. Samling modeltog mm.; best. af; 2 lokomotiver samt 15 div. vogne; togbane monteret på plade, pladen måler H. 32 L. 153 B. 88 cm., skinner ej monteret. Medfølgende transformator, div. skinnemateriel, div huse og bygninger, div. el-dele. Fremstår med brugsspor; defekter og mangler...
Varunr: 4725387
SEK 1 046 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-07-2017
20:37:00
SEK 719
Diverse Märklin lokomotiver, vogne, huse og skinner
En samling diverse Märklin lokomotiver, bl.a. DSB My 1106 samt model 81004, 89006 (2 stk.), 3029 (2 stk.) og 89028 samt blåt Märklin lokomotiv. Desuden 43 diverse vogne, talrige bygninger, træer og en samling togskinner. Fremstår med brugsspor. Dele med defekter.
Varunr: 4726456
SEK 6 538 DK, Kolding, Trianglen 27-07-2017
14:05:00
SEK 2 223
Samling modelbiler, heriblandt Tekno, Dinky, Vilmer og Corgi (24)
Samling modelbiler bestående af: fem Tekno biler heriblandt Falck-bil. Tre Dinky biler bestående af to brandbiler samt sportsvogn. Dertil diverse biler mærket Corgi, Vilmer, Saviem, Urago, Efsi, og Kirk. L. 6-21 cm. Fremstår med brugsspor samt enkelte defekter (24)
Varunr: 4715470
SEK 1 569 DK, Herlev, Dynamovej 27-07-2017
15:29:00
SEK 523
Samling dockor i porslin (12)
Samling dockor av porslin. Olika utföranden och storlekar, några med ståstativ. Höjd ca 32-50 cm. Lätta bruksspår. (12)
Varunr: 4712948
SEK 2 200 SE, Helsingborgs Auktionsverk / Lauritz.com, Makadamgatan 27-07-2017
16:49:00
SEK 300
Jensen dampmaskine med tilbehør (8)
Dampmaskine fra Jensen Mfg. Co., Inc, med divese tilbehør. Fremstår med brugsspor. (8)
Varunr: 4718957
SEK 1 046 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-07-2017
17:48:00
SEK 425
Dukkehuseffekter m.m.
Dukkehuseffekter. Kasse med ældre møbler m.m. i træ/plast, m.m. Også plast bil fra "Serie bilen" samt plastbygglådan "Prima" fejl og mangler forekommer
Varunr: 4714169
SEK 1 046 DK, Helsingør, Støberivej 27-07-2017
18:08:00
SEK 817
Kay Bojesen. Abe, Elefant, Zebra samt borne service. (6)
Kay Bojesen. Abe, Elefant, Zebra samt børne service bestående af krus, dyb tallerken, samt tallerken. Elefant fremstår ustemplet samt sæbebehandlet. (6)
Varunr: 4728280
SEK 3 923 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-07-2017
19:08:00
SEK 1 896
Diverse Tekno biler (7)
Diverse Tekno biler bestående af: Scania Vabis stigevogn, Sprite Musketer campingvogn, Tuborg ølbil (mangler kasser), Scania DSB bus, 2 Falck Zonen samt Åkerman vogntog. Fremstår med brugsspor. (7)
Varunr: 4724898
SEK 1 308 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 27-07-2017
19:16:00
SEK 458
Fleischmann Modeltog (13)
Fleischmann Modeltog, bestående af 4 lokomotiver, samt 9 vogne, modelnumre 4805, 4156, 4155FE, 4124, 5215, 5216, 5211, 5215 NL, 5213F, 5284, 5276, 835284, 5282. Fremstår i originale kasser med minimale brugsspor. (13)
Varunr: 4728663
SEK 3 269 DK, Aarhus, Egå Havvej 27-07-2017
19:16:00
SEK 817
 1 2  >>