Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Leksaker  i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
   1 2 3  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Samling dukker af gummi, plast m.m (15)
Samling dukker af gummi, plast m.m (15). 15 dukker af gummi, plast m.m. Højde fra 33 cm - 56 cm. (15) Varunr: 4616478 SEK 1 033 DK, Helsingør, Støberivej 2017-04-28 14:45:47 SEK 387
Samling elektrisk tog (44)
Samling elektrisk tog (44). Samling elektrisk tog bestående af togvogne og lokomotiver. De fleste i original emballage. Enkelte digitale. Fremstår med brugsspor. Vogne fra Lima, Heljan, Roco mfl. (44) Varunr: 4639012 SEK 3 227 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-04-28 15:11:00 SEK 12 133
Konvolut Spielzeug-Auto, 50er
Konvolut Spielzeug-Auto, 50er. Konvolut Spielzeug-Autos aus den 40er/ 50er Jahren für Sammler von Spielzeug und Puppen. Reparaturbedürftig. L.43 x H.14 x B.16 cm; L.66 x B.25,5 x H.29 cm. Unrestaurierter Originalzustand, z.T. defekt (Beim PKW ist eine hintere Verkleidung lose; es fehlt ein Licht auf dem Dach. Beim LKW ist ... Varunr: 4640408 SEK < 1 000 DE, Frankfurt, Hessenring 2017-04-28 17:16:00 SEK 432
Samling legetøjsbiler, primært mærket Tekno (29)
Samling legetøjsbiler, primært mærket Tekno (29). Samling legetøjsbiler, primært mærket Tekno bestående af to Scania Vabis m. brandstiger, Dodge med vippelad, Volvo Falck-bil, Scania Vabis militærbil, Volvo bus, militærlastbil, Åkerman, Scania Vabis med ladvogn, tre Ford Taunus personbiler og en lastbil, en MG, en Saab, en Ford Thunderbird, fire... Varunr: 4638786 SEK 1 549 DK, Herlev, Dynamovej 2017-04-28 19:14:00 SEK 4 130
Gabrielle Designs. Paddington bamse (5)
Gabrielle Designs. Paddington bamse (5). Gabrielle Designs. Paddington bamse iklædt mørkeblå filt duffelcoat og røde Dunlop gummistøvler. 1970'erne. H. 53 cm. Fremstår med aldersrelateret brugspræg. Der medfølger Paddington Bear Crown (mønt) samt 4 bøger. (5) Varunr: 4639830 SEK 1 033 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-04-28 19:35:00 SEK 387
Märklin m.fl. Stor samling modeltog og udstyr
Märklin m.fl. Stor samling modeltog og udstyr. Märklin m.fl. Stor samling modeltog og udstyr. Bestående af; Märklin. Lokomotiv nr. 3067, 3014, 3029, 3065 og 3937 alle i original emballage. Lima. Lokomotiv MZ 1401. Long. Lokomotiv 1101, Mo573. 6 long vogne, 3 lima passagervogne, 19 Fleischman vogne, 16 Liliput vogne, 2 Poscher vogne. Alle i ... Varunr: 4635408 SEK 12 907 DK, Aarhus, Egå Havvej 2017-04-28 20:46:00 SEK 10 326
Schuco, Paar Modellautos (2)
Schuco, Paar Modellautos (2) . Schuco, Paar Modellautos: Mercedes Mercedes Simplex 32 PS, Modell 1902 Schuco 1229. L. 20 cm. Renault 6 CV, Modell 1911, Schuco 1230. L 18 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. (2) Varunr: 4638821 SEK 2 304 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-04-28 20:48:00 SEK 432
Set von vier paar Gleitschuhen von Kondor / Weco (4)
Set von vier paar Gleitschuhen von Kondor / Weco (4). Set von vier paar Gleitschuhen von Kondor und Weco. In den Größen: 29-35 (2x), 40-46 sowie 40,5. Altergemäße Gebrauchsspuren, teils verrostet/korroriert. (4) Varunr: 4638896 SEK 1 152 DE, Hamburg, Große Elbstraße 2017-04-28 20:50:00 SEK 384
Antiker Cricket Schläger
Antiker Cricket Schläger. Antiker Cricket Schläger gefertigt aus Massivholz mit Messingfunier. Maße: H: 100 cm, Dm: 3- 7 cm Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen. Varunr: 4624351 SEK 1 440 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-29 11:09:21 SEK 384
Antiker Golfbag mit 4 Schläger
Antiker Golfbag mit 4 Schläger. Antiker Golfbag mit 4 Schläger. Maße: H: 80 - 96 B: 7-15,5 Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen. Varunr: 4624349 SEK 1 440 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-29 11:09:31 SEK 384
Alte Golfschläger der 1920er (5)
Alte Golfschläger der 1920er (5). Alte Golfschläger der 1920er. Maße: H: 80-96 cm, B: 7-10 cm Altersgemäßer Zustand mit Gebrauchspuren und Bestoßungen. (5) Varunr: 4578588 SEK 1 920 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-29 11:09:38 SEK 384
Tintinleksaker, bilar samt husvagn (36)
Tintinleksaker, bilar samt husvagn (36). Tintinleksaker, bildar samt husvagn, (36). Bland annat Polisens lastbil från 'Tintin i Amerika', Dupondtarnas Citroën 5 HP från 'Det svarta guldet' och Amilcar från 'Tintin i Sovjet'. Samtliga med äkthetsintyg. Framstår oanvända, merparten av kartongerna oöppnade. Varunr: 4637568 SEK 2 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2017-04-29 19:52:00 SEK 1 650
Mekaniskt leksakståg med räls, Bing Pigmy Zug
Mekaniskt leksakståg med räls, Bing Pigmy Zug. Mekaniskt leksakståg med räls, Bing Pigmy Zug, Tyskland. Utfört i plåt. Lok, passagerarvagn och godsvagn. I originalkartong. Varunr: 4638522 SEK < 1 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2017-04-29 20:50:00 SEK 450
Großes Puppenhaus mit Zubehör
Großes Puppenhaus mit Zubehör. Großes Puppenhaus mit Zubehör, 4-stöckiges, 12 Zimmer, gefertigt aus hellem Holz, handgeschnitzt, alle Türen und Fenster sind zu öffnen, Dach mit Fischschuppen-Struktur, teilweise mit handgefertigten Möbeln, elektrifiziert. Maße ca.: H.101 cm, L. 111 cm, T. 37 cm. Altersgemäßer Zustand mit... Varunr: 4634106 SEK 14 401 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-30 14:14:00 SEK 4 800
Schaufenstermodell, Mühle, Erzgebirge, um 1920
Schaufenstermodell, Mühle, Erzgebirge, um 1920. Schaufenstermodell, Mühle, Erzgebirge, um 1920, Holzmodell auf rechteckiger Platte montiert, farbig gefasst, große Mühle mit Bauernhäusern und Ställen, mehrere Personen- und Tierfiguren, elektrifiziert, beleuchtet und beweglich, H.100 cm - B.76 cm - T.61 cm, altersgemäße Gebrauchs- und ... Varunr: 4553382 SEK 9 600 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 2017-04-30 19:25:00 SEK 6 720
Parti Loom Bands ca. 277000 stk.
Parti Loom Bands ca. 277000 stk. . Stort parti Loom Bands i div. bokse. Lottet indeholder bla. XXXL Megaboxe, inkl. 12.000 Loom Bands. Boxe med 1.000 Loom bands inkl. digital ur, samt starter sæt med 600 Loom Bands. Ialt ca. 277000 looms. Fremstår i ubrudt emballage. Varunr: 4609601 SEK 3 872 DK, Odense, Kratholmvej 2017-04-30 19:45:00 SEK 484
Märklin spor H0. Samling skinner og bygninger til modelbane
Märklin spor H0. Samling skinner og bygninger til modelbane. Märklin m.fl. Samling diverse H0 skinner, transformator samt diverse bygninger til modelbane. Brugsslitage. Varunr: 4639121 SEK 1 291 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-04-30 20:15:00 SEK 871
TRIX Minitrix spor N. Modeltogsæt 11467
TRIX Minitrix spor N. Modeltogsæt 11467 . TRIX Minitrix spor N. Modeltogsæt 11467, to ekstra godsvogne medfølger. I original emballage. Varunr: 4638381 SEK 1 291 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-04-30 20:16:00 SEK 1 420
Märklin spor H0. Diverse lokomotiver og vogne (44)
Märklin spor H0. Diverse lokomotiver og vogne (44) . Märklin spor H0. Diverse lokomotiver: DSB MY 1106, skinnebus med bivogn, 2 damplokomotiver, diesellokomotiv, rangertog samt ellokomotiv 39421 i original æske. 14 diverse personvogne, 19 diverse godsvogne samt to kulvogne. Fremstår med brugsslitage, enkelte med mindre defekter. (44) Varunr: 4637208 SEK 4 518 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-04-30 20:19:00 SEK 2 452
Märklin spor H0. 3084 tungt godslokomotiv BR 050 82-7 med kabinetender, analog
Märklin spor H0. 3084 tungt godslokomotiv BR 050 82-7 med kabinetender, analog . Märklin spor H0. 3084 tungt godslokomotiv BR 050 82-7 med kabinetender, analog. BR 050 er et tungt godslokomotiv med støbt metaloverdel og med træk på alle ti hjul, der er fordelt på to boogier. Der er tre projektører foran samt motorbelysning under kørslen. L. 27 cm inkl. ... Varunr: 4637201 SEK 1 936 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-04-30 20:25:00 SEK 774
Märklin spor H0. 3308, DB damplokomotiv, BR 85 007, version 1983, analog.
Märklin spor H0. 3308, DB damplokomotiv, BR 85 007, version 1983, analog.. Märklin spor H0. 3308, DB damplokomotiv, BR 85 007, version 1983, analog. Tungt godslokomotiv med en kraftig analog motor, med træk på alle 10 hjul, der er forbundet med motorboggien med leddelt ramme som aktiveres ved skarpe kurver. Der tre for- og baglygter, som er retningsafhængige og lyser ... Varunr: 4637210 SEK 1 936 DK, Hørsholm, Vibe Alle 2017-04-30 20:29:00 SEK 581
Tekno. Volkswagen reklamebil
Tekno. Volkswagen reklamebil. Tekno. Volkswagen reklamebil ''Flygbuss''. Ref: 195-29, udbudt til det svenske marked. Sjælden udbudt på auktion. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Varunr: 4637251 SEK 1 936 DK, Kolding, Trianglen 2017-04-30 20:55:00 SEK 1 807
Lego. Samling lastbiler, kraner, bygninger m.m.
Lego. Samling lastbiler, kraner, bygninger m.m.. Lego. Samling lastbiler, kraner, bygninger, bl.a. en lastbil og en butiksfacade mrk. Lego. Fremstår med brugsspor. Fejl og mangler kan forekomme. Varunr: 4640100 SEK 2 581 DK, Kolding, Trianglen 2017-04-30 21:03:00 SEK 1 097
Märklin, samling modeltog, spor HO
Märklin, samling modeltog, spor HO. Samling Märklin, spor HO, diverse skinner, bro, 5 vogne, lokomotiv 89005(mangler skrue), lokomotiv 1106, transformator, mm. Brugsslitage. Varunr: 4641931 SEK 1 033 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-01 11:47:00 SEK 1 194
Lego 4 æsker Creator - 31023, 31033, 31010 og 31036 (4)
Lego 4 æsker Creator - 31023, 31033, 31010 og 31036 (4). Lego 4 æsker, bestående af Creator 31023, Creator 31033, Creator 31010 og Creator 31036. Ubrugte i org. æsker, nogle æsker med tape, samt der er skrevet på æskerne. (4) Varunr: 4641975 SEK 1 033 DK, Odense, Kratholmvej 2017-05-01 16:34:00 SEK 452
Ældre biler (3)
Ældre biler (3). Ældre biler. 3 ældre biler bl.a. Trabant, fra Titesse, Mercedes fra Rio samt Russisk lastbil, alle 3 i æsker (3) Varunr: 4642431 SEK 1 033 DK, Helsingør, Støberivej 2017-05-01 19:42:00 SEK 387
Parti på 30 stk. softguns med lidt udstyr (34)
Parti på 30 stk. softguns med lidt udstyr (34). Parti softguns bestående af 10 stk. Galaxy, Airsoft Gun G.051, cal. 6 mm. 10 stk. Galaxy, Airsoft Gun G.058, cal. 6 mm., 10 stk. Colt M2001 med red dot. Fremstår ubrugte i original emballage. Tilbehør: 2 elefanthuer samt 2 bøtter 6 mm. kugler. Softguns må kun erhverves af personer der er fyldt ... Varunr: 4638248

SEK 1 549 DK, Herning, Engdahlsvej 2017-05-01 20:08:00 SEK 678
Heljan m.fl. Spor H0, Dansk lyntog samt 10 DSB godsvogne (11)
Heljan m.fl. Spor H0, Dansk lyntog samt 10 DSB godsvogne (11). Heljan, spor H0, dansk lyntog nr. 4230 samt 10 DSB-godsvogne fra 'Roco', 'Lima' og 'Klein modellbahn'. Originale æsker. Brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. NB! Rettelse DSB-godsvogne Varunr: 4641954 SEK 2 323 DK, Roskilde, Store Hedevej 2017-05-01 20:09:00 SEK 1 194
Märklin togbane
Märklin togbane. Märklin togbane bestående af skinner, to transformere samt 18 togvogne/lokomotiver. Fremstår med brugsspor, enkelte fejl og mangler. Varunr: 4640214 SEK 1 291 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 2017-05-02 14:34:00 SEK 678
Samling diverse legetøjsbiler Matchbox, Corgi, Siku m.fl.
Samling diverse legetøjsbiler Matchbox, Corgi, Siku m.fl.. En samling legetøjsbiler bestående af diverse fabrikater, bl.a. Matchbox, Corgi, Siku, Majerette, Lesney, Nacoral, Dinky m.fl. Brugsslitage, herunder mangler og defekter. Varunr: 4642645 SEK 1 033 DK, Kolding, Trianglen 2017-05-02 14:36:00 SEK 452
 1 2 3  >>