Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk
Visa också
Du har sökt i Masstillverkade målningar i alla aktiva varor  Spara lista   Upprätta sökmotor
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Konvolut Lithographien, limitiert (2)
Konvolut Lithographien, limitiert (2) . Konvolut Lithographien, limitiert 91/100, unten rechts unleserlich signiert, unter Glas und Passepartout gerahmt. Maße ca.: 28 x 36 cm 47 x 57 cm. Altersgemäßer Zustand. (2) Varunr: 4499666 SEK < 1 000 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-25 17:20:41 SEK 386
Claude Gaveau, Farblitographie auf Papier
Claude Gaveau, Farblitographie auf Papier. Claude Gaveau (1940), Farblitographie auf Papier, unten rechts signiert: 'Gaveau', unter Glas und Passepartout gerahmt. Bildmaße ca.: 50 x 65 cm, Rahmenmaße ca.: 60 x 75 cm. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren. Varunr: 4622901 SEK 2 414 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-27 18:15:00 SEK 1 449
Klaus Moritz, Farblitographie auf Papier, 'John Mulligan' (2)
Klaus Moritz, Farblitographie auf Papier, 'John Mulligan' (2). Klaus Moritz (1930), Farblitographie auf Papier, 'John Mulligan' unten rechts signiert: 'K.Moritz', gerahmt. Maße ca.: 63 x 83. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren. (2) Varunr: 4620774 SEK 2 414 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-27 19:35:00 SEK 1 449
Okänd konstnär, olja på duk, 2000-tal 'Faded Crowd'
Okänd konstnär, olja på duk, 2000-tal 'Faded Crowd'. Okänd konstnär, oljemålning på duk, ej signerad. 150x150 cm, ej uppspänd på ram. Levereras på rulle. Varunr: 4640500 SEK 4 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2017-04-27 21:06:00 SEK 1 500
Alois Janak, Farblithographie auf Papier, limitiert (2)
Alois Janak, Farblithographie auf Papier, limitiert (2) . Alois Janak (1924), Farblithographie auf Papier, limitiert: 96/200, unten rechts signiert: 'Janak', datiert: '84', hinter Glas und Passepartout gerahmt. Bildmaße ca.:15 x 20 cm, 10 x 15 cm, Rahmenmaße ca.: 22 x 30 cm. Altersgemäßer Zustand mit geringfügigen Gebrauchspuren.(2) Varunr: 4603382 SEK 1 159 DE, Düsseldorf, Kappeler Straße 2017-04-28 18:15:00 SEK 386
Okänd konstnär, 2000-tal 'Striped Crowd'
Okänd konstnär, 2000-tal 'Striped Crowd'. Okänd konstnär, "Striped Crowd", olja på duk, osignerad, oramad, ej uppspänd på spännram, utlämnas rullad i papprör. Bildmått: 130x185 cm. Varunr: 4640515 SEK 4 000 SE, Malmö, Baltzarsgatan 2017-04-30 20:14:00 SEK 350